Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-01-17, 20:52:10
Quote from: LuckyDingo on 2010-01-17, 20:48:55
Quote from: blackronin on 2010-01-17, 20:42:12
[spoiler]
Lehet, hogy így elsőre gáz lenne, ha Garp viszonylag hamar kiesne, de azért ne felejtsük már el, hogy Luffy az unokája...  :P
Ha Luffy könnyen kiüti azzal ő is jól jár, meg Luffy is.

1. Hazudhatja azt, hogy nem számított Luffy erejére.
2. Nem állt félre csak úgy, hanem "legyőzték". Lásd. Boa vs Luffy esete. (az se nézett ki valami ésszerűnek)
3. Luffy is komolyabb gond nélkül haladhat tovább.
4. Garp segít Luffy-nak, hogy megmentse Ace-t és megmaradjon a rangja is.
[/spoiler]
Hát ezek után szerintem már [spoiler]Sengoku nem nézi el Garpnak ezt... így is elég sokat nyelt a hülye Garp viselkedése miatt :D Azért buddha sem teljesen hülye :D Az meg nem kifogás, hogy nem számított az erejére. Tudja, hogy miket ért el az unokája, szerintem tisztában van vele, hogy mit tud. :)[/spoiler]
[spoiler]Sengoku nem azért tűrte meg Garp-ot, mert nem látott át a "szitán" (vagyis eddig sem volt hülye, tehát nem Garp fantasztikus színjátéka tévesztette meg), hanem azért mert a hírneve túl nagy, és még a Fleet Admiral sem teheti meg hogy semmibe vegye Gold Roger elfogóját... A LEGENDÁT.
Meg is mondta neki, ha nem lenne híres, akkor Luffy minden tettét rajta verné le.


Tehát nem számít, hogy mit gondol Sengoku valójában.
Ha elmozdítja Garp-ot, akkor saját hatalmát ássa alá.[/spoiler]
Ezt a mostani harc szerintem már felülírja. Éppen az animében mondták, hogy történelmi jelentősége van, akárki győz. A Marine puszta léte függ ettől és ha ebben bármilyen cselekedettel Garp segíti a kalózokat, akkor szerintem már a hírneve sem menti meg.

Bishop

Ha itt Marine győz akkor az tuti szerintem hogy egy sokkal diktatórikusabb világ fog létrejönni, mert megbomlik az erőegyensúly.

Ami a spoilert illeti, nekem bejön Sengoku képesége, nem feltétlen kell azt hinni hogy csak annyi ereje lenne mint egy átlagos óriásnak. Garp cselekedetét még szeretném ha megmagyaráznák, örülnék ha az lenne hogy tényleg hagyta volna Luffy-t.

blackronin

#1232
Quote from: Bishop on 2010-01-17, 23:07:08
Ha itt Marine győz akkor az tuti szerintem hogy egy sokkal diktatórikusabb világ fog létrejönni, mert megbomlik az erőegyensúly.

Ami a spoilert illeti, nekem bejön Sengoku képesége, nem feltétlen kell azt hinni hogy csak annyi ereje lenne mint egy átlagos óriásnak. Garp cselekedetét még szeretném ha megmagyaráznák, örülnék ha az lenne hogy tényleg hagyta volna Luffy-t.
[spoiler]
Eszembe jutott egy érdekes dolog... vagyis több érdekes dolog.

Sengoku:
1. A spoiler írója külön kiemelte, hogy Sengoku Buddha-vá "alakul", tehát nem csak simán nagy lesz... Ebből következik, hogy ez nem Nagy-nagy Fruit, tehát nem csak az óriássá válás a képessége.
2. Szerintem jó, hogy nem minden Marine főfejes rendelkezik Logia DF-el... Már egy kicsit sok lenne.
3. Arra eddig senki nem gondolt, hogy talán Sengoku nem szereti a DF-jét! (lásd pl. Bleach Soifon esete)
Emiatt nem használja, s helyette inkább az eszével akar kitűnni. Ugyebár ő "Sengoku the Strategist".
Szerintem teljesen okés, hogy végre egy Marine nem akar a DF-jére hagyatkozni állandóan.
Meg lehet, hogy tud Haki-t is.
4. Oda-nál azért megszokhattuk, hogy minden DF (legyen bármilyen idióta vagy fura is) használható (harcban, utazáskor, stb.), csak az embernek a képzeletét kell használnia.
Pl. ki hitte volna például, hogy Kalifa DF-je, a szappanos, milyen veszélyes tud lenni valójában!
Én így speciel nem aggódok Sengoku miatt...
5. Már említették pár helyen, hogy Luffy-nak végre lesz esélye egy keményebb Marine ellen, hála a Gear Third-nek.

Garp:
1. Ace mellett volt eddig, tehát gondoskodott róla, hogy a "hivatalos" kivégzés előtt ne történjen vele semmi... Ne kapja el egy eltévedt golyó, ne érje támadás... Csakis akkor ölhetik meg, ha Sengoku megparancsolja... Ami majdnem megtörtént, de Garp szerintem örül neki, hogy Luffy végül meghiúsította ezt.
2. Garp nem támadta meg rögtön Luffy-t, ahogy megérkezett Marinefold-ba...
Ha megtette volna, akkor már Ace halott lenne.
3. Szerintem Garp kíváncsi arra is (persze csak titkon), hogy Luffy mire képes, ha valaki számára fontos ember van veszélyben...
4. Ha valóban PK akar lenni, akkor ez a hely remek alkalom, hogy bebizonyítsa, hogy komolyan gondolja. Gold Roger is mindenkinek bizonyított, hogy méltó a címre.
5. Garp nem mentheti meg Ace-t... Direkt módon nem, de Luffy-n keresztül igen.
[/spoiler]

LuckyDingo

Közben kijött egy új chapter, ami számomra hihetőbb. [spoiler]Végig Garp vs Luffy megy, meg Garp vs Garp[/spoiler] :D Jöhetnének képek, ha ilyen gyors szöveges spoiler áradat van :)

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-18, 17:29:25
Közben kijött egy új chapter, ami számomra hihetőbb. [spoiler]Végig Garp vs Luffy megy, meg Garp vs Garp[/spoiler] :D Jöhetnének képek, ha ilyen gyors szöveges spoiler áradat van :)
Hát igen...
Amikor kijön az igazi fejezet, akkor szoktak meglepődni, hogy az addigi (látszólag hihető) változat volt fake...  :P

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-01-18, 17:32:38
Quote from: LuckyDingo on 2010-01-18, 17:29:25
Közben kijött egy új chapter, ami számomra hihetőbb. [spoiler]Végig Garp vs Luffy megy, meg Garp vs Garp[/spoiler] :D Jöhetnének képek, ha ilyen gyors szöveges spoiler áradat van :)
Hát igen...
Amikor kijön az igazi fejezet, akkor szoktak meglepődni, hogy az addigi (látszólag hihető) változat volt fake...  :P
Nem látszólag hihető, hanem hihetőbb... Mivel köbö a második spoiler az, amit a one piece eddigi történéseivel logikusan össze lehet vetni.
Magyarul: [spoiler]Garp egy ünnepelt hős, a marine egyik legnagyobb alakja, harcol Luffyval és egy ütés nem elég neki.. mert az kicsit gáz lenne egy ilyen kaliberű karakternek. Másik, hogy megvan benne, hogy a saját unokáit nem akarja kiütni, megölni, de előbb fogja értük feláldozni a hírnevét, a rangját, esetleg a szabadságát, minthogy egy hülye /hihetetlen/ színjátékkal próbálja menteni magát. [/spoiler]
Ha az első spoiler lesz igaz és tényleg ilyen hülye fordulatot vesz a story, akkor picit csalódott leszek, mert én Garptól többet vártam. [spoiler]/persze az is lehet, hogy ez a spoilerprovider csávó csak nagyon nagy vonalakban írta le... tudja fene... de ez a színjátékosdi nagyon nem jön be/[/spoiler]

blackronin

#1236
Egymás után dőlnek be a fake spoilerek...
Már csak az első maradt...

Sajnos az lesz az igazi, LuckyDingo...  :P

Egyébként itt egy másik, ami szintén az elsőt erősíti meg inkább: (csak a cím más, ami egy kicsit fura)
[spoiler]
from mangahelpers:

Chapter 571: execution platform

luffy vs garp

garp : if you wanted to pass then beat me up

luffy : grandpa.... 2nd gear!

luffy punches, garp jumped and avoided the punch.
luffy kicked in mid air and garp got hit by it, lost his balance and fall down from the bridge.

garp's expression seems like he let luffy hit him (poster's opinion)

luffy finally arrived at the execution platform.

luffy : ace, i am finally here. use this key to open the lock.

ace : thanks luffy, where did you get that key from?

kizaru : it would be troublesome if it was unlocked.

(from source 2, i read that the key was knock off by kizaru)

MR3 appear on the platform disguised as the executioner.

luffy: ah litte 3, you are good, how did you get up here?

MR3 : i will tell you later, lets save ace now

(on source2, it seems MR3 is responsible for creating yet another key with his candle)

luffy : what happens?

a shadowed figure appeard behind MR3.

ace : supreme admiral.

pirates : damn, sengoku has joined the fight

sengoku: ace must stay here

sengoku started his attack toward luffy.

(on source 2, by turning into a big buddha)

luffy cs avoided the attack but the execution platform crumbled.

all 3 fall down

luffy : ace, the lock, quick unlock it.

marine: everyone fire (i think this is toward luffy cs)

and a flame is seen where luffy cs got fired at, luffy and ace shows up, mr3 is half dead

end
[/spoiler]

edit: bocs, tévedtem ugyanis the gallows = execution platform mert a jelentésük csak egy kicsit tér el:
"gallows" bitófa, akasztófa
"execution platform" kivégzőhely

Remélem látszik, hogy nincs sok eltérés...
Tehát ez a spoiler ugyanaz, mint az első, csak részletesebb.

edit2: már törölték is!  ^^"
Ez gyors volt, ugyanis a beküldő csak apprentice spoiler-ét gondolta át, s leírta, hogy szerinte hogyan fog majd ez kinézni...
De ráér valaki...  ^^"

LuckyDingo

#1237
Ok.. jó lesz ez.. bár Garpban akkor is csalódtam.. nem is igazi Marine. :P

edit: LOL...XDDD

edit 2: Ez még viszont mindig kint van.. most mondjad azt, hogy ez nem hangzik jobban :P
garp vs luffy

[spoiler]luffy: ...!! (pant pant) let me pass! Gramps!!

garp: Be quiet!! I am a Marine Vice Admiral!!!

luffy: at any rate... !! you will let me pass!! (pant) Old Man!!

luffy stretches his arm: Gomu gomu no... !

(Garp moves at high speed and knocks luffy in the air)

Ace: Luffy!! ... Gramps!!

Luffy lands


white beard: that guy... Garp the hero... he beat the boy...!!

iva: Straw... Strawhat boy!!
sengoku: ...hmph

scene change

Crocodile vs Mihawk

mihawk: sorry... straw-hat luffy
crocodile: !! Straw hat!!

scene change: luffy

luffy: dammit.. just a little more and I can rescue ace..!
(what was it that I just got hit with? Was that the "haki" .. ?)


garp: What will I do!! Do you understand our situation !!!
luffy: (pant) gramps!!
garp: ...? hmm...?
luffy : Over there... I must...

garp: You brat!!
(Garp raises his fist)
grap: You will speak to me as your Grandpa!!

luffy: (pant)...gear two!!

iva: be careful! strawhat-boy! You will weaken and this is the hero of the marines: Garp!!


white beard: ... brat ...!
Aokiji: Ji-san.. are you serious?
kizaru: Oooo...

luffy vs garp:
luffy: gomu gomu no...
garp: !?
luffy: jet pistol!!
garp stops the attack one handed

luffy: what?
(garp grabs luffy's arm and pulls him in)

luffy: Waa...aa!

ace: luffy! Oh no!!
iva: A..aa!!
Whitebeard: ...!!

Garp: Take that.. !!

luffy: i..!!

garp: Hmph!! (he halts his fist.. but then FX!!)
luffy: (!!?)
luffy: !!
luffy gets hit

luffy spews blood while breathing very heavily

garp: you, if only you became a marine... you, you chose to become a pirate!! I already..

luffy: gramps!

iva rushes over to try to help

iva: Strawhat boy!

croc: strawhat, (pant)... dammit!

hawkeyes: Is this the king's end? strawhat luffy?

whitebeard: (coughs) (falls over from his sickness)

whitebeard: ... brat... !

whitebeard pirates and co. : Pops... dammit! pops has...!

new world captains are helping strawhat

ace: stop it! stop it gramps!!

garp: I see, in the end... leaving you in dadan's hands was a mistake...
luffy: ...dammit

sengoku: finish him garp!

Right when garp was about to hit luffy...

tears FX...

sengoku: ...!? ... Garp?

white beard, the three admirals, iva, seven warlords: !!?

garp: ...
luffy: !? .. huh?
sengoku: ... what are you doing? GARP!!
garp: "I can't do it... " Garp cries

sengoku is surprised at his change of character

garp: What is the reason why you become a pirate? why did you become the enemy? I... truly cannot hit my grandchild!

sengoku: fool! you are garp! "the hero of the marines"!

garp: I know, I know but...

everybody ...!!?

luffy: Gr... Gramps!!?

the end[/spoiler]

blackronin

Kijött:
http://mangastream.com/read/one_piece/571-31/1

Röviden:
[spoiler]OPIC.
Végre visszatért a 17 oldalas rendszer, majd jön a 19-es is, csak most pihen.  :P
A fejezetben minden jó volt...
Sengoku Buddha DF-je, Garp vs Luffy (rövid, de lényegretörő "küzdelem"), s a végén Ace kiszabadulása...
Ja és Mr. 3. a nap hőse!  :whoah:[/spoiler]

Squazee2005

Abszolút a helyén volt minden, [spoiler]Mr. 3-nek külön pirospont jár, azért nem semmi Ace mellé "kúszni" és úgy tenni, mint egy kivégző tiszt, bár amekkora forgatag volt, ez egy igencsak okos megoldásnak számított. [/spoiler]

Örülök, [spoiler]hogy Ace végre-végre-végre már szabad[/spoiler], Sengoku meg...engem nem érdekel milyen DF-je, mindenki másé sokkal jobb. ^^

LuckyDingo

[spoiler]Nos én csalódtam. Garp csúnyán leszerepelt... a marine hőse.. pff.
Sengoku Ability-je egy rakás fosnak tűnik... mi az? Szobor-szobor gyümölcs.. pls. XD
De a végén az Ace-es kép jó volt. A Mr.3.-s dolog is béna volt... aszittem Buggy tervezte így, de nem... nah mindegy remélem, hogy jövő héten már lesz valami jó Kis Ace fight. [/spoiler]

blackronin

#1241
Quote from: LuckyDingo on 2010-01-20, 20:28:20
[spoiler]Nos én csalódtam. Garp csúnyán leszerepelt... a marine hőse.. pff.
Sengoku Ability-je egy rakás fosnak tűnik... mi az? Szobor-szobor gyümölcs.. pls. XD
De a végén az Ace-es kép jó volt. A Mr.3.-s dolog is béna volt... aszittem Buggy tervezte így, de nem... nah mindegy remélem, hogy jövő héten már lesz valami jó Kis Ace fight. [/spoiler]

Nem akarok okoskodni (feleslegesen), de te mégis mit képzeltél volna el ebben a fejezetben? Írd le ide nyugodtan, mert érdekel...
(csak egy tipp: gondolom egész fejezetes Garp vs Luffy harcot, de addig Ace mit csinál?  ^^")
+
[spoiler]
Ha egy olyan harcot akartál volna látni, amelyben Garp megmutatja, hogy miért nevezik a "Hero of the Marines"-nak, akkor a következő problémák merültek volna fel...
1. Miért nem vette ki EDDIG a részét a csatából? Mire várt, ha úgy is Ace kivégzését "akarja"?
Miért nem ment azonnal személyesen legyőzni Luffy-t? Miért nem végezte ki személyesen Ace-t?
Ha annyira komolyan akart volna küzdeni (és elvégre Marine), akkor a végeredményt már tudta volna előre... (ők győznek, Ace kivégzik)
2. Garp személyisége. Valóban Ace kivégzését és Luffy vereségét akarja?
Ők az unokái... Eddig nem csinált semmit, utána pedig hirtelen átmegy Terminátor üzemmódba?
Elég furán nézett volna ki.
3. Már az előbbiek is elég érdekesek, de akkor lássuk másik oldalról...
Miért nem harcolt a kalózokkal (Luffy érkezése előtt)? Elvégre "hivatalosan" nem is számított arra, hogy Luffy megjelenik... Tehát nem volt oka arra, hogy visszafogja magát.
Ennek ellenére nem lépett fel WB ellen... Vajon miért?
(elárulom: ő titkon remélte, hogy WB valahogyan megmenti Ace-t)
4. Miért várt Ace mellett? Mit várt? Hiszen elvégre tudnia kellett, hogy mi lesz a háború kimenetele... Ace meghal. Mégis ott volt Ace mellett. De miért?
A végén úgy is megölik.

Ezek alapján látható, hogy Garp (a fejezet megjelenése előtt) már biztosan nem harcolhat komolyan ebben a háborúban.
Ellentmond a logikának, a személyiségének és a végkimenetelnek is.

Ezek után is 2-3 fejezetes Garp vs Luffy harcot akartál volna, LuckyDingo?
Ahol láthatjuk a képességeit, de effektíve semmilyen szinten nem lett volna indokolt...
Én örülök, hogy a mostani helyzet állt elő, mert Garp-ot nem alakították át hirtelen néhány fan kívánsága miatt...
[/spoiler]

Zen

http://mangastream.com/read/one_piece/571-31/8
Kva jó Kizarus kép és dőlt falu keretbe rakja! :Eztneked: :Eztneked: :Eztneked:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-01-20, 20:57:09

[spoiler]
Ha egy olyan harcot akartál volna látni, amelyben Garp megmutatja, hogy miért nevezik a "Hero of the Marines"-nak, akkor a következő problémák merültek volna fel...
1. Miért nem vette ki EDDIG a részét a csatából? Mire várt, ha úgy is Ace kivégzését "akarja"?
Miért nem ment azonnal személyesen legyőzni Luffy-t? Miért nem végezte ki személyesen Ace-t?
Ha annyira komolyan akart volna küzdeni (és elvégre Marine), akkor a végeredményt már tudta volna előre... (ők győznek, Ace kivégzik)
2. Garp személyisége. Valóban Ace kivégzését és Luffy vereségét akarja?
Ők az unokái... Eddig nem csinált semmit, utána pedig hirtelen átmegy Terminátor üzemmódba?
Elég furán nézett volna ki.
3. Már az előbbiek is elég érdekesek, de akkor lássuk másik oldalról...
Miért nem harcolt a kalózokkal (Luffy érkezése előtt)? Elvégre "hivatalosan" nem is számított arra, hogy Luffy megjelenik... Tehát nem volt oka arra, hogy visszafogja magát.
Ennek ellenére nem lépett fel WB ellen... Vajon miért?
(elárulom: ő titkon remélte, hogy WB valahogyan megmenti Ace-t)
4. Miért várt Ace mellett? Mit várt? Hiszen elvégre tudnia kellett, hogy mi lesz a háború kimenetele... Ace meghal. Mégis ott volt Ace mellett. De miért?
A végén úgy is megölik.

Ezek alapján látható, hogy Garp (a fejezet megjelenése előtt) már biztosan nem harcolhat komolyan ebben a háborúban.
Ellentmond a logikának, a személyiségének és a végkimenetelnek is.

Ezek után is 2-3 fejezetes Garp vs Luffy harcot akartál volna, LuckyDingo?
Ahol láthatjuk a képességeit, de effektíve semmilyen szinten nem lett volna indokolt...
Én örülök, hogy a mostani helyzet állt elő, mert Garp-ot nem alakították át hirtelen néhány fan kívánsága miatt...
[/spoiler]
Először csak röviden akartam válaszolni, de legyen ez is pontokba szedve:
[spoiler]
1. nem akart csatázni, mert családi ügy Ace kivégzése.. mondta is. És jah bízott benne, hogy végül nem kerül arra sor, hogy kivégezzék Ace-t.
2. Mondtam én ilyet? Miért akarta volna? De ha ilyen egyszerű a helyzet, akkor mégis akkor mi a frászért nem engedte ki Ace-t ennyi erővel Impel Downból?
3. Ez az első kérdésed volt... és az 1-es válasz is rá :P
4. Családi ügy... erre is az elsőben válaszoltam.  Nem keresem ki, hogy hol volt, de írta, hogy miért nem harcol.[/spoiler]

Nem akartam én 2-3 chapteres harcot nem tudom, hogy ezt hol olvastad blackronin..:P csak egyet, de abban lássuk, hogy Garp egy ízig vérig marine és nem egy nyomoronc, akit egy noob egy ütéssel lecsap.. független attól hogy az unokája, vagy sem. Valami kis belső civakodást önmagával... nem azt, hogy hujuj paff aztán már KO.

QuoteNem akarok okoskodni (feleslegesen), de te mégis mit képzeltél volna el ebben a fejezetben? Írd le ide nyugodtan, mert érdekel...
(csak egy tipp: gondolom egész fejezetes Garp vs Luffy harcot, de addig Ace mit csinál?  ^^")
Ace ül a seggén, ahogy eddig is :) Egyébként volt egy fake spoiler, amit ide is postoltam.. nah az tökéletesen megfelelt volna nekem..

Squazee2005

Pont Garp az egyik olyan marine, aki pont nem az a vakon harcolok-féle, az, hogy sosem vált belőle admirális erre a legjobb bizonyíték, szóval nem egy nagy karakterfordulat, hogy hagyta Luffy-t ütni.  ^^"

Na jó, nem biztos, hogy bizonyíték, de azért nem vállalta ugye az admirálisságot, mert az túl sok kötöttséggel járt volna, egy igazi marine nem törődne ilyennel.

LuckyDingo

Quote from: Squazee2005 on 2010-01-20, 23:05:23
Pont Garp az egyik olyan marine, aki pont nem az a vakon harcolok-féle, az, hogy sosem vált belőle admirális erre a legjobb bizonyíték, szóval nem egy nagy karakterfordulat, hogy hagyta Luffy-t ütni.  ^^"

Na jó, nem biztos, hogy bizonyíték, de azért nem vállalta ugye az admirálisságot, mert az túl sok kötöttséggel járt volna, egy igazi marine nem törődne ilyennel.

Hmm.. amikor a falon keresztül közlekedik és a saját unokáját dobálja ágyúgolyóval nyílt tengeren, akkor nem egy higgedt ember képét mutatja. Egyébként nem muszáj vakon harcolnia, tőlem taktikus is lehet, akkor tök jól elverné Luffyt..
Garp olyan, mint Smoker... csak neki van humorérzéke és két unokája. :D

Karez

NOW...THAT WAS SO EPIC COLLECTION!

(aki nem vágja, az eredeti Shounen Jump oldalak, telefonkönyvformába beletuszkolt gyűjteményes kiadások, arc-ok szerint megcsinálva. Valamivel hely spórolók, mint a rengeteg manga kötetek  ^^")

Bishop

Nekem onnan hogy Sengoku azt mondja hogy "even you are still a father Garp" már nem érdekelt az egész, mert ez van, lehet akár milyen tökös a "Fist of Love" hatásos de családtagok ellen nem halálos  :D De a lényeg a lényeg hogy ez történt, mondjuk annak jobban örültem volna ha mondjuk az történt volna hogy Akainu vagy "insert admiral" Valami kivégző támadást indított volna Luffy ellen de Garp végül megállítja, mondván ez az ő harca, de belül arra gondolva hogy még is csak az unokája. De mind1, ettől a chapter rohadt jó volt, most volt egy fordulat, ami egy ideje kikivánkozott magából, még 4-5 chapter szerintem és NAGYON kiváncsi leszek Oda mit talál ki hogy találkoznak SH-ék újra

Titkos

Nekem csak azért volt furcsa, mert előtte ott üvöltözött Garp, hogy Luffy csak a holttestén át juthat Acehez, illetve, hogy most már teljesen az ellenfelének tekinti Luffy-t. Ehhez képest egy taslitól alászállt. :) (Bár gondolom az egésznek az a lényege, hogy mégsem mondhatta, hogy "menj kisunokám, és mentsd meg a másikat!", miközben a fél Marine épp őt figyeli, szóval próbált mutatni némi ellenállást. Más kérdés, hogy Sengoku mondatából nekem az tűnt fel, hogy simán átlátott a szitán, vagyis hogy a családtagság miatt úgysem képes Luffy-ra komolyan kezet emelni.) Ha hülyeséget írnék bocs, OP-t nem olvasom rendszeresen, de most mégis egy főszereplőt próbáltak megmenteni a kivégzésétől, szóval ez érdekelt. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bishop

Sengoku átlátott a szitán, ahogy szerintem Garp sem színészkedett, inkább csak magának se merte bevallani, hogy az unokái többet érnek nála, és ez próbálta sugallni, na meg utalni Luffy-nak hogy adjon bele apait anyait. Garp lehet hogy egyik legerősebb Marinek közé tartozik, azért nem Lugia, ha pillanatra meggyengül az akarat ereje, akkor azt az ütést még ő is megérzi. Sengoku nem fog tenni semmit Garppal ezek után sem, szerintem Sengoku is így tett volna ha hasonló helyzetbe kerül.

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2010-01-21, 01:21:03
Sengoku átlátott a szitán, ahogy szerintem Garp sem színészkedett, inkább csak magának se merte bevallani, hogy az unokái többet érnek nála, és ez próbálta sugallni, na meg utalni Luffy-nak hogy adjon bele apait anyait. Garp lehet hogy egyik legerősebb Marinek közé tartozik, azért nem Lugia, ha pillanatra meggyengül az akarat ereje, akkor azt az ütést még ő is megérzi. Sengoku nem fog tenni semmit Garppal ezek után sem, szerintem Sengoku is így tett volna ha hasonló helyzetbe kerül.
Sengoku egy paraszt :D A Saját anyját is kivégeztetné, ha kalóz lenne XD
Szerintem imán színészkedés volt :D Ennyire nem lehet béna.. :D

Zen

Mi ez a "nagy" Sengoku ellenesség? :P Ő marine, Luffyék kalózok, jóhogy nem fog örülni ha azok szabadlábon téblábolnak, de Garpot se fogja (nagyon) lehordani amiért az nem ítéli szemrebbenés nélkül halálra mindkét unokáját (gondolok itt arra h ájultra vert Luffyt elkapják).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

#1252
Quote from: Zen on 2010-01-21, 01:38:58
Mi ez a "nagy" Sengoku ellenesség? :P Ő marine, Luffyék kalózok, jóhogy nem fog örülni ha azok szabadlábon téblábolnak, de Garpot se fogja (nagyon) lehordani amiért az nem ítéli szemrebbenés nélkül halálra mindkét unokáját (gondolok itt arra h ájultra vert Luffyt elkapják).
Ki van Sengoku ellen? :) Én Garpot kritizálom XD A "Sengoku paraszt" kijelentés tőlem, mint kalózrajongótól kábé azt jelentette, hogy komolyan veszi a dolgát. :P
Lássuk be Sengoku főfőfőparancsnok vagy mi a rák és akkor jön nekünk egy "Buddha SMAAASH" powerrel :facepalm: Azt hittem hogy legalább Seastone logia DF képessége van, ha már ilyen nagymenő :D
De legalább ő marineként viselkedik. nem kéne mindkét unokáját halálra ítélni, csak Ace-t... Luffyt elverné és mehetne Impel Downba. :D

Apropó Luffy... szerencsétlen már a halálán van, csak még nem sejti XD Már a háború elején szar állapotban volt, de aztán még egy vigor shotot kapott... ha egyszer elmúlik a hatása, Luffynak lesz pár "szép napja".

blackronin

#1253
Azért Sengoku-ról le lehetne szállni...  :P
Most egy nyavajás képkockán mutassa meg, hogy mit tud?  :P
Meg szerintem igen röhejes azt hinni, hogy egy nyavajás "Buddha punch" a képessége, meg az, hogy nagy...
(a következőről nem is beszélve: miért hiszi mindenki azt, hogy ebben a csatában kell mindenkinek megmutatnia a teljes tudását? Ugye tudjátok, hogy ezen az arc után még lesz kb. 400-500 fejezet?  :P Oda is kell tartogatni valamit!)

Garp pedig komolyan gondolta a Luffy-nak elmondottakat (eleinte), csak amikor a megvalósításra került a sor, akkor jött rá, hogy "Hoppá, ez mégsem fog menni..."  :D

Luffy effektíve már halott, csak ő nem tud róla.  :P (meg rövidebb 10 évvel)
Szóval most jön majd az a rész (talán már a köv. fejezet elején), hogy Luffy összeesik és többet nem tud majd segíteni a kalózoknak (nem mintha szükséges lenne ezek után).

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-01-21, 09:13:18

Luffy effektíve már halott, csak ő nem tud róla.  :P (meg rövidebb 10 évvel)
Szóval most jön majd az a rész (talán már a köv. fejezet elején), hogy Luffy összeesik és többet nem tud majd segíteni a kalózoknak (nem mintha szükséges lenne ezek után).
Pedig még csak most jön a neheze :D
Még Ace-el együtt sem biztos a kijutás.. kíváncsi vagyok hogy menekülnek el.

blackronin

#1255
A következő a helyzet...
[spoiler]SPOILER TIME!!!!   :D

from mangahelpers, de "apprentice" spoiler:

736 :名無しさんの次レスにご期待下さい:2010/01/23(土) 11:07:14 ID:5nUyvkBz0
43:見習い
01/23(土)11:05

572話 
扉絵ロビン 海軍本部元帥 仏のセンゴク

エースが参戦。海兵たちを倒していく。そこにセンゴクからの命令で大将3人であの兄弟を殺せ。
センゴクは技を出しては白ひげ海賊団を一蹴する。白ひげがいよいよ死にそう。センゴクが白ひげに語る。
大将3人が本気でルフィー達を殺しにかかる。そこにマルコとジョズ(片腕ない)復活参戦。
ジンベエ達は相変わらず中将たちと戦ってる。逃げる気はないと隊長達。
白ひげ対センゴクの最終決戦みたいな構図!終
(i/N703iD,ID:vNG2t6DeO)

Chapter 572: Admiral of the Fleet of the Headquarters Marine Corps, Sengoku the Buddha.
Robin on cover.
Ace enters into battle!
The Marine suffered heavy losses.
Sengoku gives order to Kizaru, Akainu and Aokiji to kill Rufy and Ace.
Sengoku show his ability and rejects the Whitebeard's pirates.
Whitebeard is on the verge of death...
Sengoku and Whitebeard have a conversation.
The three great admirals are really going to kill Rufy and his brother.
Marco and Joz (without one arm), are back to the battle.
Jinbei and Pirates are still fighting against vice-admiral of headquarters.
We envisage the final battle between Whitebeard and Sengoku!
End.
[/spoiler]
Edit:
[spoiler]Bocs, fake...
Battle Franky megerősítette az Arlong Park-ról.

Azért itt hagyom, hátha valakinek tetszik...  :P
[/spoiler]

LuckyDingo

Azért ez már kicsit tényleg korai lett volna :D

blackronin

#1257
The Times They Are A-Changin'...
[spoiler]from Arlong Park: (thank you Battle Franky!!!  :jee:)

タイトル「The Times They Are A-Changin'」

開放されたエース、弟との息の合った攻撃で海兵を蹴散らす
白ひげ海賊団の目的は達せられたが、逃げ道はない
と、そこへ、地面を走るパドルシップに乗ったスクアードが現れる

「この戦場はおれが引き受けた!」

しかし、白ひげはそれを許さない

「最後の船長命令だ。全員、船に乗り込め」

「オヤジ!?」「最後だなんて縁起でもねえ!」

「おれとお前たちはここで別れる!全員、必ず生きて新世界に辿り着け!

納得できるわけもないが、しかし船長命令には逆らえない
海賊たちを乗せ、出航するシップ

「オヤジ!」「おっさん!」

「俺は時代の残党だ。新時代に俺の乗り込む船はねえ」

「白ひげ・・・!」

「長いこと航海を続けてきた。ケリを着けようか、海軍・・・!」


(・・・財宝に興味はねえ? じゃあ、お前は何を目指すんだよ、ニューゲート)

Title "the Times They Are A-Changin'"

The freed Ace and his little brother go on kicking the marines asses.
Although Whitebeard and his crew reached their goal, there is no way out
Then, suddenly, the ground is moving and Squad appears in a paddleboat
"We're gonna take over this battlefield!"
But Whitebeard is nonforgiving
"This is the last order of your captain. Everyone, on the boat!"
"Pops?!"
"Don't start talking about "last" and that stuff!"
"I and you part here. Everyone, you'll have to live and carry on into the New World!"
They don't confirm, but no one opposes their captains orders.
The pirates board the vessel and depart.
"Pops!" "Old man!"
"I am the remnant of this era. I won't embark on the ship into the new era."
"Whitebeard...!"
"Continue your long journey. [...] Marines!!
(...you are interested in my treasure? Well, what are you aiming at, Newgate?)






A lényeg: Shirohige hátramarad, hogy megmeneküljenek a többiek...  :frown:
NNNooooo!!!! Don't die WB!!!

[/spoiler]

Juhé... 1200!

LuckyDingo

Valszeg ő lesz a következő Gol D. Roger. legalább is úgy néz ki. :)

blackronin

#1259
572:
http://www.megaupload.com/?d=AXXP5AWB (raw változat)
Értékelés:
[spoiler]


Egyszerűen tökéletes volt!
Na de lássuk sorban:
1. Luffy és Ace együtt harcol. OPIC.
2. Ace vs Aokiji EPIC. (tudtam, hogy megtörténik  :P)
3. Squad megjelenése. EPIC
4. WB beszéde. SUPER OPIC.
5. WB kettészeli a Marine HQ... SUPER OPIC.
6. Végén Gol D. Roger és WB beszéd. OPIC. (remélem, hogy folytatódik a köv. fejezetben)

Mint látható egy KICSIT tetszett a fejezet...  :P

[/spoiler]
+ Arlong Park-ról
[spoiler]
Page 1:
Cover page: Chapter 572 "The Times They Are A-Changin'."

Page 2-3:
Marines: "Fire Fist Ace" is... freed!!
Pirates: You did it Strawhat!!! You got Ace back!!!
Prisoner: He's been contiuously doing the impossible since Impel Down... Man, that guy really....
Ivankov: That's a man that will "get it done!"!!
Ace: Don't let your guard down, Luffy! Hibashira!! (Fire pillar!)
Jinbei: Ace!!! Luffy!!!
Marines: Watch out, they're strong!!

Page 4-5:
Ace: Can you fight, Luffy?
Luffy: Of course I can!!
Marines: Fire Fist Ace is a "Fire" Logia!! Do not let him get away!!
Ace: I never dreamed the day will come when I'll be rescued by you... Thanks Luffy
Luffy: Hehehe!! Well, ol' man Whitebeard and his folks helped me out!!

Page 6:
Marine: Don't think you'll get away already!! This is where you will be executed!!
(Marines attack)
Ace: Hey, he's my brother... leave him alone, will ya?

Page 7:
Ace: "Fire Fist"!!!
Marines: WHOAAA!!!

Page 8:

Vista: Look at them go, they're perfect combination!
Commander: Cut a path of those two!!
Marines: Execute "Fire Fist" and "Strawhat"!!

Page 9:
Ace: You got stronger, Luffy!
Luffy: I'll one day surpass you, Ace!
Aokiji: Ice Block!
Ace: Admiral Aokiji!
Luffy: Whoa, it's him!!
Ace: Well, for now I'll protect you. Stay back, Luffy!
Ace: "Pheasant Peck", Kyou-Kaen! (Mirror Flame)!

Page 10-11:
Sengoku: What a disgrace...!! How could I let this happen, with me here!!
Marine: Fleet Admiral!!
Doflamingo: Heh heh heh.... Let them go. It's more fun that way.
Momonga: Don't be silly!!
Akainu: Don't worry, we won't let them get out of here....
Marine: Admiral Sakazuki!!
Marine: Who is this traitor!?
Marine: No, it's a prisoner disguised as a marine!!!
Marine: Whooaa!!! Everyone out of the way!!! The enemy ship is moving!!! Don't get close, it's advancing on land with paddles!!
Pirate: Hey!! Who's on that thing!?
Squad: Pops!!! Everyone!! Get out of here!!! I'll handle this battlefield!!

Page 12:
Pirates: Squad!! It's Maelstrom Spider Squad!!!
Whitebeard: Those bastards...
Pirates: Don't be stupid, Squad!! You plan to die here!?
Squad: Of course I do.... that's how much I've betrayed pops!!!
Even if I can't repay him... If I don't do this, I can't go on!!! Take Ace and get out of here!!
Marco: Damnit Squad, he chose a stupid path.... Hey you!! Get this cuffs off me, hurry!!

Page 13:
*Crash*!!
Pirates: WHOOOAAA!? What the... the ship stopped!!
Whitebeard: *panting*

Page 14:
Squad: Pops!!!
Whitebeard: Don't you know how tragic it is for a parent to have their child die before him, Squad!?
Don't be so full of yourself... My life isn't going to be swayed by a mere pesky stab by you.
Everyone's got their own length of life.
Commanders: .....!!
Whitebeard: We've done what we set out here to do. We have no business here anymore...!!
Jinbei: Pops....
Commander: Pops!!!
Whitebeard: The order I'm going to give you right now... is my final "Captain's order".
So listen well.... Whitebeard Pirates!!!

Page 15:
Pirates: The last order!!? Hold up pops, don't even start that!! We don't want to hear it!!
We're going back to the New World together, rigth!!?
Ace: Pops...!!!
Whitebeard: I'll part you here!!! Everyone!!! Survive, and fall back to the New World safely!!
Commander: p...pops!!! You plan to die here!!?
Whitebeard: I'm a remnant of history.... There's no ship for me to sail on in the new era!!!

Page 16:
Whitebeard: Go!!! My men!!!!
Commander: No Pops!!!!
Commander: It's Captain's order... we have to go!!!
Luffy: Ol' man!!
Ace: Pops!!

Page 17:
Whitebeard: Don't look back... the times are changing!!
Marines: Uwaaaaa!!!
Sengoku: Whitebeard
(Flashback): You're a pirate and you're not interested in treasures? What exactly do you want? Hey, Newgate!!
Whitebeard: I've journeyed a long way.... Let's finish this once and for all, Marines!!!
__________________
[/spoiler]