Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Durva. Egy epic-et így látatlanban is kap. A többit meglátjuk.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-02-08, 17:06:55
Durva. Egy epic-et így látatlanban is kap. A többit meglátjuk.
Most egy kicsit én is zavarban vagyok...  ^^"
Oda tényleg bevállalta a tutit (ha valóban igazi a spoiler, ami NAGYON valószínű), s ezért le a kalappal, de legbelül úgy érzem, hogy valami végérvényesen lezárult.

A fejezet nálam OPIC, elég erőteljesen.

Squazee2005

És ami a legszebb, hogy nem volt kiszámítható. Persze benne volt a pakliban, de mégis. További durvaság, hogy egy fejezettel előrébb se tudnék jósolni, nem hogy egy egész hónapra, arcra vagy akármire. És a csúcsa az egésznek, hogy így is marha jó az egész!  :jee:

AP-n teljesen elszabadult a pokol, de azért sokan nem vesztették el a humorukat. Pl.: Oda has outkubod Kubo(egy elégedetlentől), vagy [spoiler]Ace of the Spades has been reshuffled as a Joker. (lol)
[/spoiler]
Ezeket meg kel őrizni az utókor számára.  :D

Zen

[spoiler]Eddig majd' minden halottról kiderült idővel h mégiscsak él (Sólyomipse, Enel, stb), erre most, a kalóz korszak egyik fordulópontján "végre" meghal valaki, és ezt nézik trollkodásnak? Royal :wtf:?[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1294
Quote from: Zen on 2010-02-08, 17:46:35
[spoiler]Eddig majd' minden halottról kiderült idővel h mégiscsak él (Sólyomipse, Enel, stb), erre most, a kalóz korszak egyik fordulópontján "végre" meghal valaki, és ezt nézik trollkodásnak? Royal :wtf:?[/spoiler]
[spoiler]
Enel sohase volt halott, csak "hazament"...  :P

Pell pedig...
Sokan azt hiszik, hogy Oda megint egy ilyen halált fog csinálni.
Tehát most meghal, sírunk meg minden, de később kiderül, hogy él.
Ez most nem lehet, hiszen látjuk a Vivre Card-ját elégni teljesen.
[/spoiler]

edit: Nja megjelent és elmondta:
Spoiler confirmed.
[spoiler]Ace R. I. P. (sőt lehet, hogy Jinbei is)[/spoiler]
Ezzel eldőlt.

Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-08, 18:22:35
[spoiler]
Enel sohase volt halott, csak "hazament"...  :P
[/spoiler]
Igaz, csak az álmát zúzták szét. Azaz mégse. Na AZ trollkodás volt. :__devil:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Neee [spoiler]Jinbei nem halhat meeeg....!!!  :ejj:[/spoiler]

Kassh

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-08, 20:12:31
Neee [spoiler]Jinbei nem halhat meeeg....!!!  :ejj:[/spoiler]
oda megoldotta seiyuu gondot   :angyali:

Liquid Snake

Lehet egyedül vagyok de nagyon nem tetszik ami történt. Senki soha nem halt meg még, Moria-t agyonverték erre a legközelebbi harcban már ott veri a nyálát, és amikor Oda úgy dönt, hogy végre megöl valakit akkor azt pont Ace-el teszi meg, ezzel nevetségessé téve az EGÉSZ marinfordos harcot, ugyanis mindenki azért jött, hogy Ace-t hazavigyék ( blackronin, ugye Luffy csak megmenteni akarta aztán leszarja ha megölik XD WTF?, mind1 lényegtelen ), az egész WB pereputty illetve a mostani WB hősködés azért volt, hogy élve kijussanak, erre Akainu, megjegyzem a semmiből persze hirtelen ott terem Ace és Luffy közelébon és széjjelpwnol mindenkit, mindezt úgy, hogy a nemtom hány erős Vice Captain vagy kik azok akik WBvel jöttek még csak észre sem veszik. Igen ez nálam 100%-ig FAIL. Persze akinek tetszik annak tetszik nem gondolhatja mindenki ezt mint én, csak egy véleményt írtam le.

Zen

Quote from: Liquid Snake on 2010-02-09, 01:10:39
Lehet egyedül vagyok de nagyon nem tetszik ami történt. , Moria-t agyonverték erre a legközelebbi harcban már ott veri a nyálát, és , ugyanis mindenki azért jött, hogy Ace-t hazavigyék ( blackronin, ugye Luffy csak megmenteni akarta aztán leszarja ha megölik XD WTF?, mind1 lényegtelen ), az egész WB pereputty illetve a mostani WB hősködés azért volt, hogy élve kijussanak, erre Akainu, megjegyzem a semmiből persze hirtelen ott terem Ace és Luffy közelébon és széjjelpwnol mindenkit, mindezt úgy, hogy a nemtom hány erős Vice Captain vagy kik azok akik WBvel jöttek még csak észre sem veszik. Igen ez nálam 100%-ig FAIL. Persze akinek tetszik annak tetszik nem gondolhatja mindenki ezt mint én, csak egy véleményt írtam le.

QuoteSenki soha nem halt meg még
Gold Roger, Nami anyja, pármillió alabastai civil és katona, Franky nevelőapja, Brook legénysége, Impel Down fegyencei...

Quoteamikor Oda úgy dönt, hogy végre megöl valakit akkor azt pont Ace-el teszi meg, ezzel nevetségessé téve az EGÉSZ marinfordos harcot
"Hé, WB kalózok, egyik fiamat elfogták a marinek,fejjel nekimegyünk az egész seregüknek mind, csak h őt kimentsük. Pártucatnyian meg fogtok dögleni közben." Ha eddig nem volt nevetséges, most már nem lesz.
Különben is, megpróbálták kimenteni, nem sikerült. Probléma? Egy sztorinak csak akkor van értelme ha mindig a "jók" győznek? Meg nevetséges? Hol? 1 yonkovalami halott és mondták már régen milyen kényes egyensúlyban vannak azok. Ezenkívűl Luffy szert tett egy csomó kapcsolatra és barátra + tudja a világ (vagy legalábbis minden jelenlevő) h ő Dragon fia.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1300
Quote from: Liquid Snake on 2010-02-09, 01:10:39
Lehet egyedül vagyok de nagyon nem tetszik ami történt. Senki soha nem halt meg még, Moria-t agyonverték erre a legközelebbi harcban már ott veri a nyálát, és amikor Oda úgy dönt, hogy végre megöl valakit akkor azt pont Ace-el teszi meg, ezzel nevetségessé téve az EGÉSZ marinfordos harcot, ugyanis mindenki azért jött, hogy Ace-t hazavigyék ( blackronin, ugye Luffy csak megmenteni akarta aztán leszarja ha megölik XD WTF?, mind1 lényegtelen ), az egész WB pereputty illetve a mostani WB hősködés azért volt, hogy élve kijussanak, erre Akainu, megjegyzem a semmiből persze hirtelen ott terem Ace és Luffy közelébon és széjjelpwnol mindenkit, mindezt úgy, hogy a nemtom hány erős Vice Captain vagy kik azok akik WBvel jöttek még csak észre sem veszik. Igen ez nálam 100%-ig FAIL. Persze akinek tetszik annak tetszik nem gondolhatja mindenki ezt mint én, csak egy véleményt írtam le.
[spoiler]Olvasd el újra a 1282-es és 1286-os hozzászólást... Ott a lényeg.
A háború azért nem FAIL.

Akainu nem jött elő a semmiből, hanem pár fejezet óta már mondogatja, hogy nem hagyja elmenni Luffy-t és Ace-t, BÁRMI történik is.

Luffy-t Ace-t nem védheti meg állandóan, hiszen pont az volt a nagy gondja Luffy-nak (még Amazon Lily-nél is előjött), hogy megígérték egymásnak, hogy nem fognak egymás kalandjaiba, harcaiba beleszólni, közbeavatkozni. Mert Luffy tudta, hogy Ace képes megvédeni magát (tehát nem "szarja le" Ace-t, ahogy te fogalmaztál, de milyen nevetséges lett volna, ha pátyolgatja egy ROOKIE a WB kalózok egyik parancsonkát  ^^").
Luffy mindent megtett, amit tudott, Ace döntött és vállalta a következményeket is.

És egyébként sokan elfelejtik (köztük te is), hogy nem Ace az első aki meghalt a sorozatban, sokkal keményebb halálok is voltak még. Zen csak egy pár példát írt.
De én is írok: Bellamy, Higuna egyik emberét Shanks haverja lőtte fejbe közelről a JELENBEN, Commondore Puding Puding, Queen Titi, Kuina, Proffesor Clover, Nico Olivia, egész Ohara, Mr. 2. Bon Clay, Mr. 9., Mr. 13., Whiskey Peak 100 bounty hunter-e, stb.
[/spoiler]

Az arc-ban már csak egy elvarratlan szál maradt még:
A New World kapitányok miért szálltak be a háborúba?
WB mit mondott / ajánlott nekik, hogy rávegye őket a harcra?
Mert az biztos, hogy nem csak Ace aranyos pofikája miatt áldozták fel az életüket... (vagy legalábbis remélem, hogy nem ez a helyzet  ^^")

Összeségében: Oda meg merte tenni, amit a többi mangaka általában nem mer / nem akar
(pl. Kubo), tehát egy kedvelt karaktert (Ace az ÖTÖDIK legnépszerűbb szereplő volt a japánoknál) megöl, mert a holtan fontosabb, mint élve.
Nem tartja életben csak azért mert a rajongók szeretik... Ha elvégezte a történetbeli szerepét, akkor kiírja a sorozatból. Ennyi.

edit: itt a raw.
http://hotfile.com/dl/27792677/1fcbc7b/op.zip.html
Aki eddig panaszkodott, az csak nézze meg a fejezetet!
Tényleg NAGYON megható és SOKKOLÓ.
OPIC.

A One Piece SOHA nem okoz csalódást!

Oda:
:hail:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-02-09, 09:09:18
Aki eddig panaszkodott, az csak nézze meg a fejezetet!
Tényleg NAGYON megható és SOKKOLÓ.
OPIC.

A One Piece SOHA nem okoz csalódást!

Oda:
:hail:
Neked mindig minden megható.. XD
Bár bevallom 2 megható panel volt a fejezetben: A Whitebeardes, meg a Garpos..
[spoiler]Luffy feje meg... XDDDD Hát ehhez hasonlót már láttam, mikor Magellán arconvágta méreggel... aszittem valami tényleg komoly kifejezése lesz... de szerintem most fog beájulni, oszt képszakadás, a többit meg majd valaki elmeséli, hogy mitörtént :D[/spoiler]

Hogy őszinte legyek... ez csak EPIC volt részemről, akárki akármit mond.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-09, 14:33:42
Neked mindig minden megható.. XD
Bocs, de ezt nem egészen értem...  ^^"
Én úgy emlékszek, hogy most használtam ezt a szót először egy fejezetre vonatkozóan...

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-09, 14:33:42
Bár bevallom 2 megható panel volt a fejezetben: A Whitebeardes, meg a Garpos..
[spoiler]Luffy feje meg... XDDDD Hát ehhez hasonlót már láttam, mikor Magellán arconvágta méreggel... aszittem valami tényleg komoly kifejezése lesz... de szerintem most fog beájulni, oszt képszakadás, a többit meg majd valaki elmeséli, hogy mitörtént :D[/spoiler]
Nekem is azok nagyon bejöttek.
Luffy arcával kapcsolatban pedig  :tezsvir:

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-09, 14:33:42
Hogy őszinte legyek... ez csak EPIC volt részemről, akárki akármit mond.
Úgy látom, hogy "szükséges" elmondanom, hogy nálam mit jelentenek a "fokozatok", ugyanis egy kicsit félreértitek, amikor én EPIC és OPIC osztályzatokat adok egy-egy fejezetre...  ^^"

EPIC = király fejezet, de egy-két dologgal fel lehetett volna dobni, vagy egy-két részt máshogy képzeltem volna el (tehát 70-80 %-ban azt történt, amit vártam / reméltem hogy lesz).
OPIC = király fejezet (tehát nagyjából ugyanaz, mint az EPIC), de az általam remélt dolgok nagyjából 90-95 %-ban megvalósultak (vagyis én sem tudtam volna jobban megcsinálni), ezért a jobb osztályzat.

Tehát lehet, hogy ami nektek EPIC = az nálam OPIC.

Tudom, hogy felesleges itt a belemagyarázás, de inkább leírom.

LuckyDingo

Ezt még fel lehetett volna dobni biztosan.. de mindegy. Rám nem volt nagy hatással. /nálam az az OPIC, ami megdöbbent.. a múltkor, mikor Akainu átnyúlt Acen az durva volt, de ez a mostani fejezet már csak annak a lecsengése/

Egyébként most mi lesz? Az amit írtam, hogy képszakadás, vagy pedig RAGEEEEE /barátnőm erre tippel, de nem tudom, hogy Luffy honnan szedne erőt a rédzseléshez/

blackronin

#1304
Quote from: LuckyDingo on 2010-02-09, 15:07:39
Ezt még fel lehetett volna dobni biztosan.. de mindegy. Rám nem volt nagy hatással. /nálam az az OPIC, ami megdöbbent.. a múltkor, mikor Akainu átnyúlt Acen az durva volt, de ez a mostani fejezet már csak annak a lecsengése/

Egyébként most mi lesz? Az amit írtam, hogy képszakadás, vagy pedig RAGEEEEE /barátnőm erre tippel, de nem tudom, hogy Luffy honnan szedne erőt a rédzseléshez/
Tippem:
Látjuk még WB utolsó próbálkozását, hogy megbosszulja Ace-t, pl. Marinefold teljes lerombolása, de ő is hamarosan meghal (persze Ace halála után Luffy még benyomja a RAGE-t, de csak pár pillanatig tart, talán egy ütéssel megpróbálkozik, de a végkimerültség miatt bejön a képszakadás).
Látjuk, ahogy a WB és a NW kalózok maradéka menekül és viszik Luffy testét, s Sengoku kihirdeti a Marine győzelmet.

LuckyDingo

Nem tudom.. olyan mintha Luffynak ez betett volna és már nincs magánál :S Mondjuk egy Hakiütést még bevihetne Akainunak, ami úgy maradandó sérülést okoz neki.... megnézném, ahogy a nagy marine kiköpi pár fogát. Szinte látom magam előtt azt a fél oldalnyi közeli bevágást, ahol deformálódik az arca és elrepül XDD

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-02-09, 09:09:18
Összeségében: Oda meg merte tenni, amit a többi mangaka általában nem mer / nem akar
(pl. Kubo), tehát egy kedvelt karaktert (Ace az ÖTÖDIK legnépszerűbb szereplő volt a japánoknál) megöl, mert a holtan fontosabb, mint élve.

...and in the next chapter, we'll finally get the new Luffy:
[spoiler][/spoiler]

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-02-09, 15:39:41
Quote from: blackronin on 2010-02-09, 09:09:18
Összeségében: Oda meg merte tenni, amit a többi mangaka általában nem mer / nem akar
(pl. Kubo), tehát egy kedvelt karaktert (Ace az ÖTÖDIK legnépszerűbb szereplő volt a japánoknál) megöl, mert a holtan fontosabb, mint élve.

...and in the next chapter, we'll finally get the new Luffy:
[spoiler][/spoiler]
Még igazad is lenne, ha Oda hirtelen odaadná a One Piece-t Kubo-nak vagy Kishi-nek...
De hála az égnek, hogy ez csak a rémálmaimban fordulhat elő!  :P

Na, te meg menj vissza a... tudod a... ahhoz!  :P

Squazee2005

No, hát ennyi minden után nehéz szavakat találni, de meg kell hogy mondjam én magam azért mégis csak megkönnyeztem egy picit, tényleg szomorú volt. Egy korszak lezárult, most jöhet Luffy korszaka.

Várom a következő fejezetet. XD;;  ^^"

blackronin

574 fordítás.
http://www.onemanga.com/One_Piece/574/01/

OPIC.

Az egyetlen rejtély csupán a cover page maradt:
Most akkor ez mi akar lenni?  ^^"
Cover story? Straw Hats and Animals?
Bármi legyen is, NEM ILLIK A FEJEZETHEZ.  :mad:

Zen

#1310
Az a "he's burned up my insides" azért végképp marhaság volt.

Luffy feje meg rossz. Nagyon.

Amúgy király volt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Színtiszta EPIC némi MANLYTEARS-el megkeverve, erősen felrázva és forrón találva. Tökéletes.

Liquid Snake

Fuck, szegény Ace, sajnálom nagyon. Ettől függetlenül OPIC ch volt, még egy utolsó tribute az Ace fanoknak. ( nem tartozom közéjük ). Tényleg nagyon megható volt. Anime-n tuti könnyezni fogok XD Luffy feje meg, bevallom ijesztő. És épp ezért nemtom megjósolni mi lesz vele a következő részben, de én valami nagyon újra számítok, vagy csak egyszerűen elájul, jobban várom a köv ch-t mint ezt a mostanit.

blackronin

#1313
A következő fejezet tartalmából:
[spoiler] :D

[/spoiler]
Ez meg jópofa:
[spoiler] :D

[/spoiler]
Ez csak tetszik:
[spoiler]Ace tribute.

[/spoiler]

LuckyDingo

Én az elsőtt komolyabb 2 paneles verzióban képzeltem el, vagy egy duplaoldalban.. de igazából mivel csak Name-et tudnék rajzolni, mert a perspektívához nem értek, így nem is kezdek bele... ha az jön, az, ha nem akkor meg mindegy :D

A lényeg, hogy nálam távol lenne Luffy a jobb felső sarokban.. és Akainu deformált feje meg éppen ránk nézne, miközben repül az ütéstől.. :D Holnap már elvileg jön majd a mobilos spoiler.. ha már ennyire megszokott lett és úgyis kiderül mivan. :)

smash++

Quote from: blackronin on 2010-02-12, 16:07:34
A következő fejezet tartalmából:
[spoiler] :D

[/spoiler]

Vajon hol láttam hasonló jelenetet...  ::)


A visszaemlékezések után és a "háború" vége felé már egyértelműen látszik számomra, hogy ráfér a komolyodás harcok terén a One Piecere. Igen halnak meg emberek és nem mindig 1-1 a harc...

Igazából eddig szinte nincs is olyan "rossz" main karakter (kalóz vagy marine karakter :) ), aki meghalt volna...

blackronin

#1316
Ha ez valóban igaz, akkor  :zomg:  :wtf:  :eek: (én meg azt hittem, hogy ezt már tényleg nem lehet fokozni!)
[spoiler]from Arlong Park:

189:見習い
02/15(月) 13:07
575話 言葉なき怒り
ルフィーは放心状態、そこに赤犬が攻撃、マルコが盾になる。
それを見ていた白髭が無言のまま赤犬に殴りかかる。
赤犬も応戦するが二発でやられる。二発目のパンチは赤犬ごと海軍本部まで大ダメージ。
そして今まで一部始終を見ていた?3人の伝説の囚人+一人+シリュウを連れて、黒髭海賊団登場 。
黒髭「死に目に会えそうで良かったぜ親父」終

(i/N02B,ID:RRF6rGhLO)

Chapter 575: Anger without words
Luffy is at a loss, Akainu takes the chance to attack him, but Marco blocks him.
Whitebeard, who was observing the situation, attacks him without saying a word.
Akainu fights back, but is taken down with two attacks. The second punch sends damage to the entire HQ, and not just Akainu.
Blackbeard pirates, who appears to have been observing the whole deal, appears with three legendary prisoners + Shiryu + another character.
Blackbeard: I'm glad I made it in time to see your death, pops.
[/spoiler]

Ja és jövő héten no chapter!  :morci:

edit. confirmed. (most nem lesz telefonos kép, de ugyanaz mondta el)
OMG.  :zomg:

Squazee2005

Nem igazán örülök [spoiler]BB-nek[/spoiler] , de biztos jó fejezet lesz. Ne má', nem lesz új fejezet?  :ejj:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-02-15, 13:32:45
Nem igazán örülök [spoiler]BB-nek[/spoiler] , de biztos jó fejezet lesz. Ne má', nem lesz új fejezet?  :ejj:
[spoiler]
Sajnálom, hogy neked nem jön be BB...  :frown:
Nekem az egyik kedvenc karakterem, s úgy gondolom, hogy ő tökéletesen megfelel egy "Dark Luffy-nak"...
Vagyis hasonló személyiséggel rendelkezik, de nem fél ölni és durvább (de egyben hatékonyabb) eszközöket is bevetni a célja elérése érdekében.
Ebben a tekintetben ő áll legközelebb a "tipikus" kalóz karakterhez.
[/spoiler]

Squazee2005

Ne sajnáld, ez is csak azt mutatja mennyire "simple minded" vagyok ilyen esetekben.  ;) Az érzelmeimet egyszerűen befolyásolja a történet és ha gonosznak van bemutatva (pl.: Akainu) akkor egyszerűen utálom őt.
De ez is csak azt bizonyítja, hogy a karaktere jól van megcsinálva, mert az ilyen felszínes "gonoszokat" (pl.: ö... Avatarban az a muszklis csávó XD; vagy Voldemort nagyúr :D ) még utálni sem lehet legtöbbször olyan bénák.