Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Én nem utálom [spoiler]BB-t[/spoiler], csak az a bajom vele, hogy egy bunkó gyáva alak, aki persze hogy csak a végén szól be, mikor WB már magától is elpatkolna..

Kassh

Quote from: Squazee2005 on 2010-02-15, 16:05:57
Ne sajnáld, ez is csak azt mutatja mennyire "simple minded" vagyok ilyen esetekben.  ;) Az érzelmeimet egyszerűen befolyásolja a történet és ha gonosznak van bemutatva (pl.: Akainu) akkor egyszerűen utálom őt.
De ez is csak azt bizonyítja, hogy a karaktere jól van megcsinálva, mert az ilyen felszínes "gonoszokat" (pl.: ö... Avatarban az a muszklis csávó XD; vagy Voldemort nagyúr :D ) még utálni sem lehet legtöbbször olyan bénák.
[spoiler=OFF] :D [/spoiler]

blackronin

#1322
Quote from: Squazee2005 on 2010-02-15, 16:05:57
Ne sajnáld, ez is csak azt mutatja mennyire "simple minded" vagyok ilyen esetekben.  ;) Az érzelmeimet egyszerűen befolyásolja a történet és ha gonosznak van bemutatva (pl.: Akainu) akkor egyszerűen utálom őt.
De ez is csak azt bizonyítja, hogy a karaktere jól van megcsinálva, mert az ilyen felszínes "gonoszokat" (pl.: ö... Avatarban az a muszklis csávó XD; vagy Voldemort nagyúr :D ) még utálni sem lehet legtöbbször olyan bénák.
Who the f*ck is Voldemort?  :confused:

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-15, 16:42:31
Én nem utálom [spoiler]BB-t[/spoiler], csak az a bajom vele, hogy egy bunkó gyáva alak, aki persze hogy csak a végén szól be, mikor WB már magától is elpatkolna..
Az igaz, hogy WB-t nem merte volna egy az egy ellen kihívni, de attól még nem bunkó és gyáva...  ^^" Én inkább óvatosnak nevezném. Szerintem nincs ember a világon, aki tisztességes küzdelmet akarna WB-vel...  :P
Shanks-ot se lesből támadta meg, és még akkor meg se volt a DF-je!
Azt hiszem, hogy Thatch-ot is mindenféle trükk nélkül győzte le...
Ace-t meg főleg.
Magellan ellen is kiállt, nem menekült el.

Így nem látom, hogy miként lenne ő gyáva...

Ja, és miért bunkó?
A személyisége majdnem olyan mint Luffy-é.
Talán annyiban tér el, hogy ő:
1. Tud türelmes lenni. (lásd DF-je megszerzése)
2. Képes gyilkolni, ha feltétlenül szükséges.
3. Tudatosan építi fel a hírnevét.
4. Nagyon bízik a "sorsban", vagyis abban, hogy szerencsés lesz.

chilip

de most WG ellensége is, sztem a helyére pályázik WB-nek mint nagyhatalom. WG nem fogja hagyni hogy elsétáljon a "legendary" titulusú rabokkal

Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:00:57
Who the f*ck is Voldemort?  :confused:
Lol, tiéd az évtized quote-ja. :D
[spoiler]Harry Potter[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1325
Quote from: Zen on 2010-02-15, 19:34:25
Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:00:57
Who the f*ck is Voldemort?  :confused:
Lol, tiéd az évtized quote-ja. :D
[spoiler]Harry Potter[/spoiler]
Ja, én ilyen "mesterműveket" nem olvasok... :P

Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:57:14
Quote from: Zen on 2010-02-15, 19:34:25
Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:00:57
Who the f*ck is Voldemort?  :confused:
Lol, tiéd az évtized quote-ja. :D
[spoiler]Harry Potter[/spoiler]
Ja, én ilyen "mesterműveket" nem olvasok...  :P
Énse, haverom trollkodta rá a filmeket számomra írt DVDkre. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:57:14
Quote from: Zen on 2010-02-15, 19:34:25
Quote from: blackronin on 2010-02-15, 19:00:57
Who the f*ck is Voldemort?  :confused:
Lol, tiéd az évtized quote-ja. :D
[spoiler]Harry Potter[/spoiler]
Ja, én ilyen "mesterműveket" nem olvasok... :P

Nehéz olyan gonoszt találni, akit mindenki ismer. XD;;;

BB abban is eltér Luffytól, hogy ő a hatalmat akarja, míg Luffy nemes egyszerűséggel szabadságot akar magának, s másoknak. És persze a kaland-faktor is ott van.

Annyi szent, hogy BB türelmes, meg óvatos, de gonosz, körmönfont és sunyi is. Ez a sorsszerűség dolog talán onnan jön neki, hogy ő is D és átérzi ennek a "romantikáját" és jelentőségét.

LuckyDingo

Shanks-ot se lesből támadta meg, és még akkor meg se volt a DF-je! - Erről semmit nem lehet tudni.. és nehezen hiszem el, még akkor is, ha Shanks mondja.. kicsit nagyon hihetetlennel tűnik.
Azt hiszem, hogy Thatch-ot is mindenféle trükk nélkül győzte le... Ezt sehol sem írták.. lehet hátbaszúrta.. kinézem belőle
Ace-t meg főleg. - Mákja volt.. de majnem megszívta.
Magellan ellen is kiállt, nem menekült el. - Ez meg szimplán ostobaság volt részéről..

Így nem látom, hogy miként lenne ő gyáva... -  Nem gyáva akkor.. hülye :D Jobb?

Ja, és miért bunkó?
A személyisége majdnem olyan mint Luffy-é. - Hát ez így azért nem igaz.. :D
Talán annyiban tér el, hogy ő:
1. Tud türelmes lenni. (lásd DF-je megszerzése) - sunyi dög.. Luffy ha akarja, akkor gyorsan megszerzi :P
2. Képes gyilkolni, ha feltétlenül szükséges. - Nem szeretném, hogy Luffy szemét gyilkos legyen...
3. Tudatosan építi fel a hírnevét. - Luffy nem építkezik.. őt ez nem érdekli, de örül ha van. Ő úgy lesz híres, hogy csak jön neki.. mit építgesse? :D
4. Nagyon bízik a "sorsban", vagyis abban, hogy szerencsés lesz. - elég sux ez neki, Luffy magában és a barátaiban bízik. Ezért jobb :)
[/quote]

blackronin

#1329
Quote from: LuckyDingo on 2010-02-15, 22:07:15
Shanks-ot se lesből támadta meg, és még akkor meg se volt a DF-je! - Erről semmit nem lehet tudni.. és nehezen hiszem el, még akkor is, ha Shanks mondja.. kicsit nagyon hihetetlennel tűnik.
Azt hiszem, hogy Thatch-ot is mindenféle trükk nélkül győzte le... Ezt sehol sem írták.. lehet hátbaszúrta.. kinézem belőle
Ace-t meg főleg. - Mákja volt.. de majnem megszívta.
Magellan ellen is kiállt, nem menekült el. - Ez meg szimplán ostobaság volt részéről..

Így nem látom, hogy miként lenne ő gyáva... -  Nem gyáva akkor.. hülye :D Jobb?

Ja, és miért bunkó?
A személyisége majdnem olyan mint Luffy-é. - Hát ez így azért nem igaz.. :D
Talán annyiban tér el, hogy ő:
1. Tud türelmes lenni. (lásd DF-je megszerzése) - sunyi dög.. Luffy ha akarja, akkor gyorsan megszerzi :P
2. Képes gyilkolni, ha feltétlenül szükséges. - Nem szeretném, hogy Luffy szemét gyilkos legyen...
3. Tudatosan építi fel a hírnevét. - Luffy nem építkezik.. őt ez nem érdekli, de örül ha van. Ő úgy lesz híres, hogy csak jön neki.. mit építgesse? :D
4. Nagyon bízik a "sorsban", vagyis abban, hogy szerencsés lesz. - elég sux ez neki, Luffy magában és a barátaiban bízik. Ezért jobb :)
Ok.
Van benne valami, amit mondasz...

De akkor is király BB.  :P


edit. spoiler tartalom az Arlong Park-ról
[spoiler]Most nem rakom be a konkrét spoiler-t, csak a lényeget írom le:
1. WB kettészakítja a szigetet, egyik oldalon a WB kalózok és szövetségesek, másikon BB és csapata, WB egyedül és a Marine oldal.
2. Akainu súlyosan megsebesíti WB-t az arcán.
3. BB új társai: egy idős nő, egy iszákos férfi és egy óriás nagyságú ember (tehát azok akiket említett Iva még Impel Down-ban), a negyedik társról nincs info vagy hogy egyáltalán van-e.
4. WB elrendeli, hogy a többiek meneküljenek el.
[/spoiler]

edit2: ez pedig egy igen rossz hír:
[spoiler]
http://headlines.yahoo.co.jp/hl?a=20100216-00000500-san-soci

Ez a cikk arról szól, hogy milyen hamar kikerülnek az OP (de a többi sorozatra is ez elmondható) képek az aktuális fejezetről... (tehát mielőtt az újságban, a Shonen Jumpban, hivatalosan megjelenne)
Tehát sajnos már a hivatalos szerveknek is feltűnt, hogy ilyen hamar olvassuk a fejezeteket.
Ezek után jóval alaposabban figyelnek majd arra, hogy kik azok az egyének, akik kiszivárogtatják a képeket az interneten (annak köszönhetően, hogy az újságnál dolgoznak).
Az általában spoiler képeket adó embereknek emiatt jóval óvatosabban kell majd eljárniuk, ha meg akarják osztani a képeket a fanokkal, különben igencsak megjárhatják...
Ilyen Pl. ohana
[/spoiler]

LuckyDingo

OMGLOL :D Mangahelpersen olvasom, hogy később jönnek majd a spoilerek, meg a képek, mert annyi kis csicska nyomatta a spoilereket, hogy felfigyeltek rá a manga istenek XD ? :D De ki az a gyík, aki pölö Youtubera kiteszi a spoilereket :facepalm:

Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-16, 07:47:06
(tehát azok akiket említett Iva még Impel Down-ban)
Um, link pls?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1334
Már vannak képek is! Itt keressétek.
http://mangahelpers.com/forum/showthread.php?t=57873

BB új haverjai nagyon cool arcok (4 új tag, a negyedik nehezen látható, de ott van az iszákos mögött, valószínűleg egy óriás... Nem mintha a többiek is manók lennének! :D), a Straw Hat csapatnak fel kell kötnie a gatyát, mert ezek közül egyik sem kispályás...  :whoah:

edit: pic
[spoiler]


[/spoiler]

edit2:  :wtf:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg:
[spoiler]


[/spoiler]

Squazee2005

 :eek: Szent Szösszenet! WB... Luffy...  :eek: Akainu... nyehehe  :whoah:

Zen

2. képre 404-et ír.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin


Zen

M-hm, ez a Luffys kép sokkal jobb. :jee:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Kijött már az 575-ös raw változat is.
De majd csak később tudom megnézni sajnos...  ^^"

Addig kibírom.  :P
(de már ódákat zengnek róla az Arlong Park-on)

Zen

Oda-kat zengtél? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1341
575: tökéletes.

Oda:
:hail:

Edit: egy kicsit bővebben...
Ez a fejezet k*rvajó volt!  :whoah:

LuckyDingo

Alig történt valami :/

blackronin


blackronin

#1344
One Piece vol. 57 cover
[spoiler]

[/spoiler]

Láttam, hogy a Bleach topicban nagyon verik az emberek a mellüket a Bleach vol. 43 "sikere" miatt...
Hát akkor én is adok egy számot, amin el lehet gondolkozni.  :P
Az 57-es kötetből már 3 000 000 kópiát nyomtattak, mert ekkora rá a kereslet...
(nem kell félni, nem fogok számháborúba kezdeni, de szerintem mindenki érzi, hogy ezek a számok inkább csak tájékoztató jellegűek)

LuckyDingo

Aszittem valami nagyon korai spoilerrel jössz, erre csak ilyen verjünk oda a bleach topiknak hozzászólás... :(

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-28, 16:11:31
Aszittem valami nagyon korai spoilerrel jössz, erre csak ilyen verjünk oda a bleach topiknak hozzászólás... :(
Majd jövök azzal is!  :P  (már ha jön apprentice)

Ja és direkt leírtam, hogy
Quote(nem kell félni, nem fogok számháborúba kezdeni, de szerintem mindenki érzi, hogy ezek a számok inkább csak tájékoztató jellegűek)

Kraivan

Nyavajás addiktiív szörnyteremtő Oda.

Nem elfogyott a manga is. :(

Eddigi hirtelen gondolataim így 3 nap mangaolvasás és 2 napnyi fórumolvasás után:
A háború az háború. Épp az a lényege h nem 1 vs 1ről szól. A taktikai megmozdulásokon és az ellenfelek cseréléséről szól a dolog.

Lássátok sok embernek esélye nincs Moria ellen se, Jimbei meg fröccsent egy kis sós vizet, és máris elveszett a halhatatlan zombiserege.

Luffy vs Mihawk?
Nem azt mondom h esélytelen, de megintcsak háború van. Nincs idő órákat püfölgetni és kideríteni ki lenne egy tornament győztese, amikor percek választanak el attól h a cél meghiusúljon.
Ezért volt haláli h Luffy kicserélte magát Buggy-ra aki ugyebár nem lehet felszabdalni, így Mihawk győzelmi esélye ellene erősen csökken. Ám a cél h nyert annyi időt, h mehessen a kivégzőplatform felé megvalósult.

Emlegethetnénk sok izomösszecsapást még, illetve azoknak hiányát, de ez a harc nem erőviszonyok villogtatásáról szól.

Kiderült pár dolog, nagyon sok összefüggés a múltból.
Úgy látom rajongók és mangaszereplők körében is szépen megmutatkoznak itt a jelentőségek.
Sokan el vannak ájulva h kiderült Buggy Roger hajóján volt. Ugyebár ezen hír hallatán, sokan vakon el is kezdték követni. Buggy a maga módján valóban erős karakter, de a belső értékei nem teszik azzá. A DF képességének a valódi határait még meg se súrolja. Ha jól kihasználná a képességét, akkor majdhogynem sebezhetetlen lenne, hisz ezer darabban röpködne körülötted, miközben turmixgépként feldarabolna. De Buggy az Buggy. ^^

Ott van Ace és Luffy múltja. Kiderül a világ számára is h két igen nagy hírhedtség egyenes ágú közvetlen leszármazottjai.
De ez nem Naruto, h bloodline-ról beszéljünk.
Sokan onnantól egyértelműnek veszik, h Luffy miért tudta elérni azt amit, és azonnali célponttá válnak baráti / ellenségi célból.

Nem tudom mennyire akarják hangsúlyozni genetikai részét a történetnek, de nekem Garp megjegyzése tetszett.
"Mit számít hogy kiderült? Már ígyis igencsak magasra jutott a létrán a családja hírneve nélkül is."

Ace halála:
Nem hiszem h van nagy jelentősége azon kívül h Luffy most mentálisan összeroppant. A háború arról szólt, h a világ leghírhedtebb kalóza és a WG megmérkőzik egymással.

WG-nek sztem egyértelmű fölényben kell lennie. Hogy nézne ki, ha WB kis vérszegény csapatától összeroppanna a rendszer, miközben még többezer másik kalóz kint ólálkodik.
Szal World strongest vs All goverment. Nem pedig worlds all pirate vs wg.

Mondjuk várom mi lesz ebből, a "kiszabadították Ace-t, de kinyírtuk, bár tény h nem menetrendszerűen..."

Smoker:
többször megvitatott tény már, h Smoker igen erős. Nem egy elhivatott marine, h a ranglétrán felközdje magát. Ő amolyan rendőrnek tekintenek, mert a rosszakat agyonverem. De tuti erősebb mint ami a rangja.

Garp:
Sengoku-val egy szinten lehet erőben, ám ős VA szintnél nem akar továbbjutni. A legjobb manipulációs rangon van. :)
A legerősebbek gyengének nézik, közben esélyes h az Admiralokat összecsomagolja.
Ugyanakkor ha valamit "elront", mégis ki vonná felelősségre hiszen "csak" al-admirális. :) Az az alatti tettekért felelősségre vonhatóak, de a jelenlegi erőviszonyokban az az alatti határvonal az ágyútöltelék.

DF képességek + önerő = ranglétra:
Sok felháborodás van abból, h xy-nak nem illene df usernek, lennie, illetve vkinek mi az h "csak" ennyi?

Tény h Luffy gumiból van, ami csak egy "gyenge" paramecia, mégis olyan belső értékei vannak, amivel sokmindenkit legyőz. Meg egy agyament imrpovizációs kreativitása, amivel maximalizálja a DF potenciálját.

Ott van WB. A földrengetés képessége, ami gyengének tűnt először, pedig csak egy mariana árkot pakolt a Marine HQ közepére. :D
Ám a harca során hányszor vette elő komolyan a DF képességét? Én úgy láttam h amolyan tekintély, stratéga, igen kimagasló harci erő, amivel sokakat levert.

Sengoku:
Belőle az absolut stratéga jelentkezik mindig. Használjuk ki a teljes haderőt a leghatékonyabban. A védelmi falat nem felhúzni, amivel időbe tart áttörni magát az ellenségnek, hanem zárjuk be a bunyót kis helyre, és a védelmi rendszerből ketrec lett.
Vagy meglepően remek húzás h WB kalózok "megkímélése", hisz ekkora haderővel szemben mi gyönyörű viszályt keltett.
A DF képessége:
Én azzal megelégednék ha "csak" nagyra tudna nőni tőle. Sztem nála nem a DF-e adja a nagy erejét.
1vs1-ben nem lepne meg ha találkoznak egy "brutálizmos, 1 pofon, egy kontinens + a világnak" amihez ha hozzácsapnánk azt, h jó megintcsak taktikai érzék. Valahol Mr3-vel vonnám párhuzamba, aki már az elején megmondta h az ő DF-e sokkal gyengébb mint a fikarobbantós tagé, vagy a kilo-kilo csajé, de ő az eszével jutott 3as szintre. Csak mr3 jelleme miatt megragadt azon a szinten, ami.
váááá... Már látom Sengokut, amint kb akkora mint Oz, még erőben is ott lenne csak épp Sorut, és a brutál cp9 techeket dobálja. XD

Nah... egyelőre ennyi van az eszemben.
Amúgy jó manga, és a világa miatt nincs benne fail.
Ugyebár Narutó vhol megpróbál reális lenni a fikcióban. És sok technika miatt már ragelünk a Narutó fórumban h mi ez a gagyiság, mi ez a "nem true ninjaság..."

Bleach:
sztem az utolsó dolog amit olastam belőle, amikor a tudós tag beadja a szupergyors érzékelős méregbuffot a tagnak. De ott is ugyebár egyszer leszögeznek egy erőegyensúlyt, ami ha borul, akkor rage van.

OP:
nincsenek határok. a gagyizmus megjelenítése és über lehet gyenge a lamewtf meg erős. :D Történet van, és egy olyan világ, amibe bármekkora agyament trollságot kitalálsz, simán beilleszted a történetbe.

Sztem a másik 2 mangában ha trollkodnak szépen a szerzők akkor rage van.
One Piceben minél nagyobbat trollkodik Oda, annál epicebb a sztori.

Így három szóban összefoglalva:
[spoiler]Nom nom nom. [/spoiler]

Zen

WB földrengése mikor tűnt gyengének? Ha jól emlékszem alapból a levegő rezegtetésével nyitott. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kraivan

Quote from: Zen on 2010-03-01, 16:59:51
WB földrengése mikor tűnt gyengének? Ha jól emlékszem alapból a levegő rezegtetésével nyitott. :D
A világ legerősebb emberétől valami elemi logia df-et vártak sokan, nem pedig egy mezei remegést.

Mondjuk Garp-tól még nem láttunk semmit.
Így bizonyos tekintetben ő még a szememben a legerősebb. :P