Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Kassh

Quote from: blackronin on 2010-03-04, 20:45:50
Quote from: Squazee2005 on 2010-03-04, 20:36:58
Szinte látom, ahogy Blackronin kereszteshadjáratot folytat az AP-n. Ha este lesz időm, majd elolvasom azt az agymenést ott.

Én sem vagyok 100%-ig kibékülve ezzel az arc-kal, de azért nem panaszkodom, rengeteg epic, és opic momentummal gyarapodott a történet, s örülök, hogy újra és újra történik olyan, amire azt mondhatom: "Ez igen, ez OPIC!".
Mindenképpen el a kalappal Oda előtt, hogy bevállalt egy ilyen arcot (árkot :D ) és ki tudott lépni a megszokott "hajózunk, harcolunk, nyerünk, új tagot kapunk" körből. Mindezt úgy, a legtöbb rajongó jól vette ezt a "rövid" kitérőt. WB-ből csinált egy IGAZI karaktert, Ace... hát róla kiderült, hogy nem apja fia, közel sem akkora ász (pun intended), mint amekkorára behájpolták az Alabasta arc alatt, de, hogy őszinte legyek, nem baj, hogy ilyen lett, legalább nem egy tucat karakter lett, egy Roger, Luffy vagy WB utánzat.
Remélem azért Luffy hamar kilép ebből a vesztés-szériából, én már sajnálom, szeretném megint vidámnak és győztesnek látni.

Fejezet:
Tetszett WB halála, a visszaemlékezései, az, hogy családot szeretett volna és kitartott az elvei mellett, én nagyon tudok a sikeres idealistákkal azonosulni és együtt érezni. :)

Ami nem tetszett az Lafite hipnotizáló képessége.  :wtf: Meg különben is  :3x3: . Nekem ez most így nem jön be.
Na, kb. én is ezt akartam leírni!  :P
Nem hiszem el, hogy számomra mindig kell egy másik ember, hogy leírja pontosan azt, amit én akartam eredetileg...  ^^" (úgy látszik, hogy velem van a gond...  :3x3: )
Tehát:
Nekem se tetszett az arc 100 %-ban!
Kb. a 90-95 %-a jött be.
én már nem is kommentelek pont ezért :D annak nem sok értelme lenne hogy összeollózom a hozzászólásaitokat és írok a végére egy QFE-t :D

blackronin

Quote from: Kassh on 2010-03-05, 04:17:18
Quote from: blackronin on 2010-03-04, 20:45:50
Quote from: Squazee2005 on 2010-03-04, 20:36:58
Szinte látom, ahogy Blackronin kereszteshadjáratot folytat az AP-n. Ha este lesz időm, majd elolvasom azt az agymenést ott.

Én sem vagyok 100%-ig kibékülve ezzel az arc-kal, de azért nem panaszkodom, rengeteg epic, és opic momentummal gyarapodott a történet, s örülök, hogy újra és újra történik olyan, amire azt mondhatom: "Ez igen, ez OPIC!".
Mindenképpen el a kalappal Oda előtt, hogy bevállalt egy ilyen arcot (árkot :D ) és ki tudott lépni a megszokott "hajózunk, harcolunk, nyerünk, új tagot kapunk" körből. Mindezt úgy, a legtöbb rajongó jól vette ezt a "rövid" kitérőt. WB-ből csinált egy IGAZI karaktert, Ace... hát róla kiderült, hogy nem apja fia, közel sem akkora ász (pun intended), mint amekkorára behájpolták az Alabasta arc alatt, de, hogy őszinte legyek, nem baj, hogy ilyen lett, legalább nem egy tucat karakter lett, egy Roger, Luffy vagy WB utánzat.
Remélem azért Luffy hamar kilép ebből a vesztés-szériából, én már sajnálom, szeretném megint vidámnak és győztesnek látni.

Fejezet:
Tetszett WB halála, a visszaemlékezései, az, hogy családot szeretett volna és kitartott az elvei mellett, én nagyon tudok a sikeres idealistákkal azonosulni és együtt érezni. :)

Ami nem tetszett az Lafite hipnotizáló képessége.  :wtf: Meg különben is  :3x3: . Nekem ez most így nem jön be.
Na, kb. én is ezt akartam leírni!  :P
Nem hiszem el, hogy számomra mindig kell egy másik ember, hogy leírja pontosan azt, amit én akartam eredetileg...  ^^" (úgy látszik, hogy velem van a gond...  :3x3: )
Tehát:
Nekem se tetszett az arc 100 %-ban!
Kb. a 90-95 %-a jött be.
én már nem is kommentelek pont ezért :D annak nem sok értelme lenne hogy összeollózom a hozzászólásaitokat és írok a végére egy QFE-t :D
A jövőben inkább jobban átgondolom, hogy mit is akarok leírni, mert már én is unom az állandó korrigálgatást.  :P

Más:
Most hogy vége az arc-nak jöhet a szokásos összegzés...

Már mondtátok, hogy ez meg az nem tetszett, de írjátok le (ha akarjátok), hogy mik voltak a legjobb / legrosszabb pillanatok, mi volt a legnagyobb meglepetés, mi volt a legfontosabb pillanat / jelenet ami jelentősen befolyásolta az egész One Piece sorozat történetét, világát.
Mely szereplők kerültek előtérbe / szorultak háttérbe ebben az arc-ban, s hogy ez jó volt-e vagy sem.

Én is leírom majd a véleményemet (eddig én se foglaltam össze konkrétan a teljes arc.ra vonatkozóan), de majd csak később.

LuckyDingo

Engem őszintén az ilyen dolgok nem szoktak érdekelni XDDD
De csak a kedvedért megerőltetem magam:
-Impel Down hírneve romokban
-Marineford és a marine (hírnév) többnyire romokban
-Whitebeard halott
-Luffy romokban

Köbö ennyi ami az OP-re kihatással van.
Ami igazából vicces, hogy Ace halála nem számított semmit.. csak arra kellett, hogy Luffy mentálisan összeroppanjon. Engem az érdekel, hogy a későbbiekben Oda-sensei ezzel mit kezd és hogy mennyire lesz hatással ez Luffy személyiségére. Úgymond Bon-chant gyorsan elfelejtette, mert volt egy időkorlát, meg cél. De mindent megtett Ace-ért és ő is meghalt + elvesztette a legénységét /bár ez már régebbi probléma/ szóval ebből csak három megoldás jöhet:
1. Totál depresszió... ennek nincs sok értelme
2. Önostorozás, hogy milyen gyenge és elkezd gyúrni, vagy valaki edzi..
3. AZ egész karakter megkomolyodik... akkor viszont elvesztené Luffy személyisége a varázsát. Szóval valszeg lesz egy kis idő, hogy túlteszi magát a dolgon és arra használja, hogy erősebb legyen.

Egyébként valszeg a marine csöppet visszafogottabb lesz egy ideig.. a kalózok meg új erőre kapnak by WB.. már ha hallották, amit mondott és nem azt kellett nézni, ahogy Buggy önmagát isteníti XDDDD

blackronin

#1383
Quote from: LuckyDingo on 2010-03-05, 09:53:45
Engem őszintén az ilyen dolgok nem szoktak érdekelni XDDD
De csak a kedvedért megerőltetem magam:
-Impel Down hírneve romokban
-Marineford és a marine (hírnév) többnyire romokban
-Whitebeard halott
-Luffy romokban

Köbö ennyi ami az OP-re kihatással van.
Ami igazából vicces, hogy Ace halála nem számított semmit.. csak arra kellett, hogy Luffy mentálisan összeroppanjon. Engem az érdekel, hogy a későbbiekben Oda-sensei ezzel mit kezd és hogy mennyire lesz hatással ez Luffy személyiségére. Úgymond Bon-chant gyorsan elfelejtette, mert volt egy időkorlát, meg cél. De mindent megtett Ace-ért és ő is meghalt + elvesztette a legénységét /bár ez már régebbi probléma/ szóval ebből csak három megoldás jöhet:
1. Totál depresszió... ennek nincs sok értelme
2. Önostorozás, hogy milyen gyenge és elkezd gyúrni, vagy valaki edzi..
3. AZ egész karakter megkomolyodik... akkor viszont elvesztené Luffy személyisége a varázsát. Szóval valszeg lesz egy kis idő, hogy túlteszi magát a dolgon és arra használja, hogy erősebb legyen.

Egyébként valszeg a marine csöppet visszafogottabb lesz egy ideig.. a kalózok meg új erőre kapnak by WB.. már ha hallották, amit mondott és nem azt kellett nézni, ahogy Buggy önmagát isteníti XDDDD
Köszönöm, hogy megerőltetted magad.  :D

Én most csak azért beszélek állandóan az összegzésről, lezárásról, stb. dolgokról mert ilyen szintű választóvonal biztosan nem lesz már a sorozatban...
Maximum a legvégén.
Meg ugye Luffy is felnőttkorba lép. (timeskip)

Arról ne is beszéljünk, hogy most tart a manga kb. a 60 %-nál.
(a Grand Line elérése 10 % volt a történetnek, Reverse Mountain végállomással, míg a többi 50 % a Grand Line első felének "meghódítása" volt, Marinefold végállomással)
A manga maradék 40 % lesz a GL második fele és a végjáték.

Szóval valóban lezárul egy korszak mindörökre.
Hogy Luffy-val mi lesz?
Hát azt én is szeretném tudni!  :P

LuckyDingo

Ez a Timeskip mennyire biztos? :D
Luffy felnőttkorba lép, Zoro bajuszt növeszt, Sanji elkezd kopaszodni, Naminak és Robinnak megereszkednek a mellei.. stb. :D

Squazee2005

A TimeSkip csak egy feltételezés abból az Oda mondatból, hogy "ez (az új film) lesz Luffy utolsó kalandja 17 évesként". Ebből lehet találgatni, kockázni... bár ez Odánál nem könnyű.
Ha azt vesszük ez a háború egy délutánig tartott.  :eek:

Nehéz pillanatok közül választani, de ami jó pont:

-Ace és Luffy nem testvérek, Luffy csak személyiségében Rogeres, amúgy meg nem köti hozzá közvetlen rokonság, csak távoli
-Whitebeard DF-e, szerintem totál jó volt
-Buggy, nekem kellett ez a comic relief

Csalódás:
-Lafite hipnotizál (ezt még szokni kell, túl friss)
-Ace-t olyan könnyű provokálni, hogy az oda-vissza fáj


Ja meg még néhány dolog. De ez csak a háborús arc, ID-t külön kezelem.

Zen

Lafitte hinózissal pontosan mi a probléma?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Quote from: Zen on 2010-03-05, 15:29:34
Lafitte hinózissal pontosan mi a probléma?

meg volt már hipnotizálós usopp arc-ban :D a Michael Jackson klón :D

Zen

Nem lepődnék meg ha kiderülne h rokonok. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Squazee2005

A létezése. XD;

Már van egy komolytalan hipnotizőr, meg aztán, ne is tudom, egyszerűen nem szimpi ez a képesség nála.

LuckyDingo

Hmm
Tegyük hozzá, hogy Jango képessége nem DF volt, Lafite-é se tuti az, mert egyszer lehetett látni, ahogy szárnyai voltak O.o Az is lehet hogy DF, az is , hogy nem.
Egyébként tökre illik hozzá.. és jobban működik, mint Jangoé.. XD

blackronin

#1391
QuoteMár mondtátok, hogy ez meg az nem tetszett, de írjátok le (ha akarjátok), hogy mik voltak a legjobb / legrosszabb pillanatok, mi volt a legnagyobb meglepetés, mi volt a legfontosabb pillanat / jelenet ami jelentősen befolyásolta az egész One Piece sorozat történetét, világát.
Mely szereplők kerültek előtérbe / szorultak háttérbe ebben az arc-ban, s hogy ez jó volt-e vagy sem.

Én is leírom majd a véleményemet (eddig én se foglaltam össze konkrétan a teljes arc.ra vonatkozóan), de majd csak később.
Most akkor én következek...

[spoiler]Legnagyobb meglepetés(ek):
1. Oars Jr. megjelenése
2. Squad támadása
3. Hancock nyíltan kiáll Luffy mellett (Smoker ellen)
4. Hancock tudatosan szabotálja a WG-et. (Pacifista-ák megállítása)
5. Ace előbb hal meg, mint WB (javítva)  :D

Leginkább bejött:
1. WB, Marco, Jozu, Sengoku és Akainu DF-je.
2. A fejezetek tartalmasak voltak. (mindig történt valami fontos)
3. Nem voltak hosszabb 1 vs 1 harcok.
4. Valódi háború feeling. (pillanatképek)
5. Valódi dráma, valódi feszültség.
6. Oda megtette az elképzelhetetlent. (Ace halála a várakozásokkal ellentétben)

Epic pillanatok:
1. Ace halála
2. WB kalózok megjelenése és az első rohamuk.
3. NW kapitányok megjelenése és az első rohamuk.
4. BB és csapatának megjelenése.
5. Buggy összes pillanata.  :P
6. Luffy és Ace együtt harcol.
7. Crocodile pillanatai.
8. Marco harci jelenetei.

Opic pillanatok:
1. Doflamingo beszéde
2. Luffy vs 3 Admirals
3. Luffy vs Mihawk
4. Luffy vs Garp
5. WB minden megmozdulása.  :P
6. Ace kiszabadul.
7. WB halála
8. BB és csapata megtámadja WB-t.
9. Luffy és az Impel Down csapat megérkezése.

Legnagyobb csalódás:
1. Kuma vs Ivankov harc rövidsége (erre a harcra nagyon kíváncsi lettem volna)
2. Dofalmingo vs Crocodile harc bemutatása (csak a kezdetét mutatták)
3. Jozu nagyon keveset szerepelt, alig mutatta meg a harci képességeit.
4. Jimbei és Moria keveset szerepelt, s a harcuk érdekelt volna.

Nagyon fájt:
Hogy a fejezetek csak 17 oldalasak voltak legtöbbször, s sajnos előfordult a 15 oldal is.  :frown:
[/spoiler]

Merész jóslataim a jövővel kapcsolatban.
[spoiler]
1. Shicibukai felszámolásra kerül (köszönhetően a kudarcaiknak, a sok kilépőnek és a WB háborúban nyújtott teljesítményükért)
2. Sengoku leváltásra kerül, Akainu lép a helyére (a háborúban nyújtott teljesítménye miatt)
3. WB kalózok Shanks-hoz vagy egy másik erősebb csapathoz csatlakoznak.
4. Doflamingo elleni (vagy esetleg hozzá kapcsolódó) arc már biztosan lesz.
5. Komoly jellemfejlődés Luffy részéről, a háború utáni felépülés ideje alatt.
6. Straw Hat csapat erősebb lesz, de máshogyan ahogy mi elképzeltük (csak kevés konkrét power-up, hanem átgondoltabbak és okosabbak lesznek / jobban használják ki a képességeiket).
7. Vegapunk arc biztos, megismerjük a DF-eket részletesen is.
8. BB és csapata állandóan betesz majd Luffy-éknak, lesznek összecsapások, de komolyabb küzdelem nem.
9. BB motivációit jobban megismerjük.
10. Gol D. Roger hatalmának és sikerének kulcsa kiderül.
11. Buggy és csapatának váratlan megjelenései a következő arc-okban.
12. Shanks-ról kiderül, hogy jóval többet tud a One Piece-ről és Gol D. Roger-ről, mint amennyit gondoltunk. (tehát nem csak egy átlagos, de erős tagja volt a legénységének, hanem közvetlen kapcsolatban volt vele, sőt Roger tudta, hogy Shanks nagyon tehetséges - mint ahogy Shanks tudta, hogy Luffy is többre képes.)
13. Még 2 új tag lesz, de erősek lesznek, legalább olyan erővel rendelkeznek majd mind a Monster trio, de bizonyos dolgokban felül is múlják őket.
14. Hancock feltűnik majd még, ahogy Jimbei is. (már ha nem ők lesznek az új tagok)
[/spoiler]

NLZ

[spoiler]5. WB előbb hal meg, mint Ace[/spoiler]
What? Itt valamit elírtál, nem? :)
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2010-03-06, 20:56:35
[spoiler]5. WB előbb hal meg, mint Ace[/spoiler]
What? Itt valamit elírtál, nem? :)
Javítva.  :D

blackronin

577: a mangahelpers-ről, tehát még semmi sem biztos!
[spoiler]
600:見習い
03/08(月) 15:45

577話 終幕

泣き崩れる白髭海賊団。マルコは白目鼻水。センゴク、目を瞑って何かを考えている。黄猿「次はお前たちだよォ~」と黒ひげを蹴り飛ばす。
黒髭吹っ飛び血を吐く仲間が「まずい!大将を相手には勝てない、撤収だ」といい黒髭連れて逃げる。青雉追おうとするが、ガープがとめる。
場面かわって白ひげ海賊団。エースと白ひげの遺体が並んで横たわっている。マルコ「親父...今までありがとう」という。
ジョズも泣いている。イワンコフがマルコに早く逃げるよ、といい船を出す。ルフィーがベッドで横たわっている場面。終

(i/N02B,ID:RRF6rGhLO)

Chapter 577: The End.

Whitebeard Pirates are all shocked. Marco has got white eyes and a dripping nose. Sengoku thinks of something with his eyes shut. Kizaru says "You gonna be next~" and kicks Blackbeard flying.
Blackbeard spits blood and one of his fellows says: "How unlucky! We're no match for an admiral, withdraw." and then grabs Blackbeard and runs with him. Aokiji wants to chase them, but Garp stops him.
The scene changes back to the Whitebeard Pirates. Ace and Whitebeard's corpses lie side by side. Marco says "Pops... Thank you for everything"
Jaws is seen crying. Iva tells to Marco they gotta run for it and prepare a boat. The scene with Luffy lying on the bed. End.

Annyira nem érdekes, de érdemes inkább megvárni az Arlong Park-ról az igazi, confirmed spoiler-eket... Addig kár is komolyan venni.
[/spoiler]

Zen

Azért ennél kicsit bővebb levezetést várnék, bár ha lesz timeskip akkor valsz azután/közben kapjuk/kapnánk meg.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Honnan szerezték be a hullákat, amik elvileg a másik oldalon voltak?

Squazee2005

A kérdés jogos. Vagy kihagyták a spoilerből vagy nem ez az igazi spoiler.

blackronin

Két dolog:
1. Ez a spoiler nem confirmed, tehát még bármi lehet...
2. ... viszont jövő héten a One Piece fejezet lead color page (vagyis címlapon lesz, s lehet hogy jön hozzá colorspread is), tehát biztosan valami nagy dolog jön. (tippem: timeskip, amit a jelenlegi spoiler is alátámaszt)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-03-08, 20:19:59
Két dolog:
1. Ez a spoiler nem confirmed, tehát még bármi lehet...
2. ... viszont jövő héten a One Piece fejezet lead color page (vagyis címlapon lesz, s lehet hogy jön hozzá colorspread is), tehát biztosan valami nagy dolog jön. (tippem: timeskip, amit a jelenlegi spoiler is alátámaszt)

Miért félek attól, hogy jön a One Piece Shipuuden XD

blackronin

#1400
Something REALLY REALLY BIG is coming... 
(értsd: hamarosan jönnek a spoilerek  :P)

edit:  :wtf:  :wtf:  :wtf:  :wtf:
[spoiler]from AP: (Nja spoilers)

680 :んじ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/09(火) 20:12:26 ID:SdIao3//0
タイトルとか覚えてないっす
これも簡単に

死んだ白ひげを闇のコロモで黒ひげがおおい
黒ひげが白ひげの能力 グラグラの実 を奪い取って登場し

海軍・世界政府・民衆に喧嘩を売り

黒ひげ これからは俺の時代だ!!!!!!で終わりですw

I don't remember the title.
Anyways, just a quickie.

Blackbeard covers up Whitebeard's corpse with a darkness coating,
and reappears with the Gura Gura fruit power stolen from him.

He declares war on World Government and the people of the world, and says from now on, this is MY era!
And that's the end.


863 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/09(火) 20:27:39 ID:SdIao3//0
名前間違ってるねwww
黒ひげ お前らに最高のショーをみせてやるよ!

っていって白ひげ捕獲してでてきて

海軍兵を闇で動けなくさせた後(足沈むやつ)グラグラの実発動!!
さらに海軍本部半壊へ 
海軍兵 なぜ黒ひげが白ひげのグラグラの実の能力を~
赤犬・青キジもその異変に気づきティーチの方をみて
 最強の実グラグラの実を手に入れた俺に敵はいねえ俺は無敵だ!
っていってさっき書いた通り喧嘩売り

これからは俺の時代だ!!! で終わりです

Blackbeard says I'll show you the best show in the world! and comes out with Whitebeard captured

After he makes the marines immobile with his darkness, (the one that makes their feet sink into the ground) he then uses the Gura Gura ability!
Also, the marineford HQ is nearly destroyed.


Marines wonder how is it that Blackbeard can use Whitebeard's Gura Gura ability.
Akainu and Aokiji also notices the abnormality, and looks towards Teach
Teach: With the ultimate ability Gura Gura fruit in my possession, I'm invincible!
Then as I said earlier, he declares war, and says From now, this is my Era!


104 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/09(火) 20:43:27 ID:SdIao3//0
赤犬も健在で
ジンベエの前に地中から現れ
俺は一度しかいわん麦わらを置いていけ
ジンベエ 死んでも守る~みたいなこといって
後ろから来たイワンコフのデスウィンク食らってました

マルコが ヤミヤミの実とティーチ自身の体に異常・異例?見たいな事があるから2つ持てたんじ ゃないか
     といってた

闇のコロモからでてきた白ひげの死体は何も変化していなく 実だけ盗ったっぽいです

Akainu is still well and alive.
He appears from the ground, in front of Jinbei, and says I'll say this just once... leave Strawhat behind.
Jinbei says he'll protect him with his life, and then Ivankov arrives, and Deathwinks Akainu away.

Marco wonders if the abnormality of Yami Yami fruit and Teach himself is what allowed him to have two powers.

Whitebeard's body reappearing from the the Darkness Coating (or Darkness Clothes) seems unaffected, looks like Teach just took the fruit.
    

209 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/09(火) 20:50:56 ID:SdIao3//0
キザルとか多分1カットのみじゃないかな~センゴクも
ティーチの発言と能力を見てにらみつけるような絵だけだったと思います
青キジは逃げ出そうとする海賊達を逃がさないようにする為海を凍らせてた
バギーは泣きながら逃走 ああなったら首もとれやしねえ~なんちゃら~(本音...白ひげ怖くて首なんてとれな かった><(黒ひげが包んでいる間に逃走)
あとはほとんど黒ひげ無双だった

I think Kizaru was in one panel... and Sengoku
I think they were just staring at Teach while he was having speech and showing off his ability
Aokiji was freezing the sea so the pirates couldn't escape
Buggy was running away crying, saying now I can't even take Whitebeard's head
(but thinking to himself how he was scared of Whitebeard, there's no way he could have gone after his head,
and getting the hell out of there when Blackbeard was absorbing him)
The rest was mostly Blackbeard kicking ass.
[/spoiler]

Squazee2005

Sokkal jobban tetszik, mint az előző.  :cool:

chilip

[spoiler][/spoiler]

LuckyDingo

Na hát ez egy érdekes fordulat...
Mondjuk az gáz, hogy BB még imbább lett.. [spoiler]és az is érdekel, hogy csak egy képességet tud lopni, vagy akár többet is.. bár ha többet is tudna, akkor Ace-t is benyelte volna és felváltva rengetne, meg tüzelne /értsd jól :P/[/spoiler]

Squazee2005

#1404
[spoiler][/spoiler]

:rotfl:

EDIT: Jöttek képek de a lényeg a szövegben van:
[spoiler]Marine A: I don't know what he did... but he stole Whitebeard's power!!!
Marine B: How is that possible!??
Marine c: You mean to tell me... the threat of the Gura Gura fruit hasn't ended yet...!!?

Pirate: I thought it was impossible to gain two Devil Fruit abilities....
Marco: Yes, a normal human being would be completely impossible to do it...
But as you guys know well, Teach is a little different....!!
His body structure is... abnormal!! Perhaps this is the result of that...!!!

Teach: Hey... did you guys see this? ZEHAHAHAHA!!
Crowd: Are we seeing a nightmare....!?

Teach: Alright, tell this to the whole world!!
Stupid island-inhabitants that love peace!!
Marines!! World Government!!
And.... pirates!! This world's future has been decided.

Teach: It's... MY ERA NOW!!

:eek: Először röhögtem a skizofréniás/tudathasadásos gondolaton, de BB zászlaját és ezt elnézve... úristen... mi a szösz? Kicsit meg vagyok zavarodva. És ez tetszik. [/spoiler]

A másik érdekesség pedig ez:

[spoiler]Akainu: .... hand me over Dragon's son...! Jinbei
Jinbei: ...I can't do that. I've decided... I will protect this man with my life!

Azt hiszem a csatlakozási esélyek megnőttek. Múltkor beszéltük is, hogy Jimbeinek még érdekes múltja lehet meg a többi. Hm. [/spoiler]

A fejezet az eddigiek alapján:  :whoah:

blackronin

#1405
Pics:
[spoiler]





[/spoiler]

QuoteAkainu: .... hand me over Dragon's son...! Jinbei
Jinbei: ...I can't do that. I've decided... I will protect this man with my life!

Azt hiszem a csatlakozási esélyek megnőttek. Múltkor beszéltük is, hogy Jimbeinek még érdekes múltja lehet meg a többi. Hm.
+1

edit: raw  :smile:
http://www.megaupload.com/?d=01DMYLUK

Squazee2005

Este 7 körülre ígérik a Mangastreamen a fordítást.

A raw alapján még inkább  :whoah: .

blackronin

#1407
Szövegfordítás by Arlong Park:
[spoiler]
page 1
Chapter 577: The incident continues to escalate
Anime best-of collection album "One Piece Memorial Best" out 3/17
3/20 One Piece grand event held in Laguna Gamagori, Aichi

page 2
Narration box: The breaking news spreads through out the world in a blaze.
The failure of rescue of Ace, son of Roger and a Whitebeard Pirate
And the death of their captain Whitebeard....

This historical event that will be spoken about in all corners of the world...
And those who witness the event with their own eyes... gazed silently without a word.

Rayleigh: .... so you're finally gone, Whitebeard.

page 3
Narrator box: Died at the age of 72. He was the man who clashed with the Pirate King in this ocean long ago....!!
Whitebeard Pirate Captain "Great Pirate" Edward Newgate... a.k.a "Whitebeard"
Died at the deciding war in Marineford between Whitebeard Pirates and the combined forces of Marine HQ and Royal Shichibukai

page 4
Pirates: Get your ass moving, get on the ship!! Don't forget the captain's last order!!! Jinbei!! Get Ace's brother on the ship, hurry!!
Jinbei: Right!

Blackbeard: *pant pant* hehehe!! Let's start this!!!

page 5
Marine VA: They're still up to something!!
WB Commander: Teach, that bastard!! What is he doing to pop's body...!!

Teach: Zehahahahaha... I'll show you the ultimate show

Marine: What is that black cloth!? Both Blackbeard and Whitebeard are inside!!
What the hell are you up to!?

Laffitte: Hohoho. Excuse us, but you'll have to keep out for now.
Devon: I can't wait!
Shiryuu: If this doesn't go according to plan... do we disband?

page 6
Pirates: Captain Buggy!! Where are you going!?
Buggy: Running, you fools!! We can't take Whitebeard's head anymore!!

Buggy: (I couldn't...!! I was too afraid to even get close to him!!!)
If you think I let you down, go ahead!! This is where we part, fools!!
(Damn, he was scary!! Whitebeard is scary!! The top of the world is... frightening!!)
Pirates: Captain Buggy is crying.... I get it, yesteray's enemyis today's friend!
He saw Whitebeard as his rival!!
Even though you could go after his head, you gave sympathy to Whitebeard!!
And yet he leaves without giving one excuse...!!
Wait up!! Take us with you!! Captain Buggy, our Captain!!

Pirates: hurry, to the sea!!

page 7
Jinbei: Luffy... hang in there, you must live!!
You must live through this world without Ace... tomorrow and the day after it!

Marine: fire!
Jinbei: You have to live on strong!!

(Flashback)
Ace: Jinbei... if I die like this, I'm sorry but can you take care of my bro?
Jinbei: I hate to say this, Ace... but you're overestimating me. I'm not that kind a person...
Even if he is your brother, this is a world of piracy.
The only one I would lend my hands to is the one I respect myself.

page 8
Pirate: Jinbei, get on this one!
Jinbei: gotcha!!
Pirate: huh!?? Damn, the sea is frozen!!
Pirate: Do something about it!! We can't set sail like this!!
Someone stop Aokiji!!!

page 9
Akainu: When I said "I won't let you go"... you need to give up living, you fools
WB Commander: Akainu!!! He's still alive!?
NW Captain: He melted the earth and came around through it!!

page 10
Akainu: Hand over the son of Dragon... Jinbei
Jinbei: I can't do that. I've vowed to protect this man with my life!
Akainu: Fine then... I won't ask you ever again

page 11
Pirate: Protect Ace's brother!! Ace's family is OUR family!!
Ivankov: Out of the way, Jinbei!! I won't let him touch Strawhat boy!! HEEEEEEL WINK!!!

page 12-13
Marine: Blackbeard came out!! What was he doing inside...?
There's nothing wrong with Whitebeard's body!! And nothing wrong with Blackbeard....

Teach: Marines!! I'll show you what power really is like
We're going to be enemies again... Zehaha

Teach: Black Hole!!
Marine: whoa, what the!??
Teach: That was my Yami-Yami fruit power!!
Teach: and.... this
Marine: ! What !?
Marco: That pose....!!

page 14-15
Marine: What....!!! That was the Gura-Gura fruit power!!
How is it that he can use the power of the dead Whitebeard!?
Teach: Zehahahahaha!!
Jesus: Weeee Haha!! You did, Captain!
WB Commander: Pop's quake powers!!? What's going on!? That bastard Teach!!!
Laffitte: hoho

Teach: Zehahaha!! My Darkness gravity can nullify everything!! And now with the Earthquake power to destroy everything!!
With this in my possession, I have no equals!! I am the strongest!!!

page 16-17
Marine: I don't know what he did, but.... he stole Whitebeard's power!! How is that possible!?
Marine: Then the threat of the Gura-Gura fruit... hasn't left us!!

Pirates: I thought it was impossible to have two Devil Fruit powers at the same time...!!
Marco: Yeah, a "normal human being" would be impossible to.
But as you guys know well... Teach is a little different!!
His body structure is... abnormal! That may be what caused this...!?

Teach: Hey, did you see, you guys? Zehahahaha!!
Crowd: are we seeing a nightmare!?
Teach: Alright, tell the world now!! Those pathetic island dwellers that love peace!!
Marines!! World Government!! And... the Pirates!! The future of this world has been decided....
Zehahahahaha!! That's right, from now on....This is MY ERA!!!

End
[/spoiler]

Ja és... [spoiler]WB 72 éves volt!!!  :eek: Ha nekem ilyen nagypapám lenne...  :P[/spoiler]

edit2:  :whoah:
http://mangastream.com/read/one_piece/577-69/2

Bishop

Ugyan még a jövő, illetve kövi chapter zenéje hogy mi lesz ebből. De eddig nekem ez az egész nem tetszik. Ez nagyon leegyszerűsíti a dolgot. Az nyilvánvaló volt szerintem, hogy BB lesz a végső ellenfél. Ám túl korai ez még, innentől mindenki gyakorlatilag BB ellen van. Bleachbe is azt nem szeretem hogy egy ultimate enemy van és ennyi, valahogy most is ezt érzem. Innentől olyan lesz mint az Inuyasha mindenki hajszolni fogja BB-t(Narakut) Remélem nincs igazam de a shichibukai felbomlott szinte, az Admiralok egyértelműen nem elég erő így a Marine se elég ellenpólusnak. Ugyan még van 3 Younkou akiktől várok valamit hogy történjen. De  félek hogy BB könyen uralma alá hajtja a világot.

blackronin

#1409
Quote from: Bishop on 2010-03-10, 20:51:30
Ugyan még a jövő, illetve kövi chapter zenéje hogy mi lesz ebből. De eddig nekem ez az egész nem tetszik. Ez nagyon leegyszerűsíti a dolgot. Az nyilvánvaló volt szerintem, hogy BB lesz a végső ellenfél. Ám túl korai ez még, innentől mindenki gyakorlatilag BB ellen van. Bleachbe is azt nem szeretem hogy egy ultimate enemy van és ennyi, valahogy most is ezt érzem. Innentől olyan lesz mint az Inuyasha mindenki hajszolni fogja BB-t(Narakut) Remélem nincs igazam de a shichibukai felbomlott szinte, az Admiralok egyértelműen nem elég erő így a Marine se elég ellenpólusnak. Ugyan még van 3 Younkou akiktől várok valamit hogy történjen. De  félek hogy BB könyen uralma alá hajtja a világot.
Eddig Oda jól megoldotta a dolgokat.
Így most se aggódok amiatt, hogy Oda BB-nek ilyen szánalmas shonen kliséket szánna.
Lehet, hogy BB most sokat erősödött, de ez még nem elég.
Attól még nem lesz BB a legerősebb, hogy kikiáltotta magát annak...
És itt a különbség.

Gol D. Roger soha nem tett ilyet (eddig legalábbis nem említették) és a Pirate King nevet se ő találta ki magának / nem saját magát ruházta fel ezzel a címmel.
WB se volt ilyen.