Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

chilip

sztem WB-vel alakítottak ki nagyon közeli kapcsolatot vagy WB-nek tartoztak akkora adóssággal hogy így akartak törleszteni

Bishop

Szerintem WB-t tisztelték annyira hogy vele menjenek. Azért a személyisége volt olyan hogy könnyedén nyer tiszteletet. Az is lehet hogy adósai voltak.

Ami meg WB esélyeit illeti, kezdettől nem volt sok esélyük. A 3 fő erő a világon ami egyensúlyban tartotta a világot az a Marine a Shichibukai és a 4! Younkou.

1 Younkou magában szerintem nem akkora erő mint 4. Az igaz hogy WB a világ legerősebb embere, és Sengoku tőle tartott is, de sokáig hezitált nem pusztíthatta el a szigetet mert ott voltak a többiek is. A commandereken kivül senki se volt képes szembeszállni az Admiralokkal. És a Vice Admiralok is ott voltak. Shichibukaiban eleve kevesen voltak(Jimbei, Boa, Crocodile) És BB is csak később érkezett és már akkor sem azért hogy segítsen még ha gyakorlatilag azt is tette.
Luffyék és az NW kalózok nélkül esélyük se lett volna WB-éknek. A pacifistakat Boa hatástalanította, de ha sikerül a terv már ott végük lett volna WB-éknek.
Szerintem mindehez képest egész jól teljesítettek, de annak azért örültem volna ha Ace túléli, jelenleg nem látom semmi értelmét a halálának. Esetleg később lesz valami haszna.

blackronin

#1442
BB-vel és a 2 DF-jével kapcsolatban:
Most már szinte biztos, hogy semmi köze sincs a 2 DF-nek BB konkrét, eredeti testéhez.
Tehát nincs itt semmiféle abnormális ember, titkos sziámi iker, meg egyéb zöldségek...  ^^"
A Binktopia fordítás rossz.
Nézzétek meg a Onemanga-s (Jimbei fordítás) és a Franky-House-os (cnet fordítás) változatot...
Marco inkább a Yami Yami no Mi utal / gondol, hogy BB annak segítségével szerezte meg WB erejét.

Én egyébként a cnet fordítást tartom a legjobbnak és a leghitelesebbnek, inkább azt olvassátok (tehát a Franky-House változatát szedjétek le, mert cnet már nekik dolgozik, mióta a Binktopia elküldte a p*csába), mert cnet eddig mindig tökéletes volt, a többi fordítónál minden akadtak félreértések, félrefordítások + azon a változaton nincs vízjel.

chilip

#1443
Quote from: Franky Housethere is something strange about him... about his body

Quote from: cnet128But as you all know, Teach isn't like most people...!! // There's something different about him... about his body!!

ez még nem zárja ki ezeket :P nekem az jött le hogy Marco nem tudja mi lehet az, de már korábbról is furcsálta Teach-et és arra tippel a testével lesz valami.

Zen

Quote from: blackronin on 2010-03-12, 18:32:14
BB-vel és a 2 DF-jével kapcsolatban:
Most már szinte biztos, hogy semmi köze sincs a 2 DF-nek BB konkrét, eredeti testéhez.
Tehát nincs itt semmiféle abnormális ember, titkos sziámi iker, meg egyéb zöldségek...  ^^"
A Binktopia fordítás rossz.
Nézzétek meg a Onemanga-s (Jimbei fordítás) és a Franky-House-os (cnet fordítás) változatot...
Marco inkább a Yami Yami no Mi utal / gondol, hogy BB annak segítségével szerezte meg WB erejét.

Én egyébként a cnet fordítást tartom a legjobbnak és a leghitelesebbnek, inkább azt olvassátok (tehát a Franky-House változatát szedjétek le, mert cnet már nekik dolgozik, mióta a Binktopia elküldte a p*csába), mert cnet eddig mindig tökéletes volt, a többi fordítónál minden akadtak félreértések, félrefordítások + azon a változaton nincs vízjel.
Nem tudom miért lovagolsz ennyire a Onemanga fordításon, amikor alapból azt linkeltem az érvem mellé. Preaching to the choir, etc.
Mindenesetre, OM félében is testet írnak, nem DF-et. Vagy fordítva, ha DF okozza, akkor miért nem DF-et mond?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Biztos szövegfogalmazási zavarokkal küzködött. :D
[reserved]

Zen

Harc előtt bekapott egy fogalmazásgátlót?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Lehet afáziája van, mert sokat kapott a fejére. :D
[reserved]

blackronin

Quote from: Zen on 2010-03-12, 23:08:40
Quote from: blackronin on 2010-03-12, 18:32:14
BB-vel és a 2 DF-jével kapcsolatban:
Most már szinte biztos, hogy semmi köze sincs a 2 DF-nek BB konkrét, eredeti testéhez.
Tehát nincs itt semmiféle abnormális ember, titkos sziámi iker, meg egyéb zöldségek...  ^^"
A Binktopia fordítás rossz.
Nézzétek meg a Onemanga-s (Jimbei fordítás) és a Franky-House-os (cnet fordítás) változatot...
Marco inkább a Yami Yami no Mi utal / gondol, hogy BB annak segítségével szerezte meg WB erejét.

Én egyébként a cnet fordítást tartom a legjobbnak és a leghitelesebbnek, inkább azt olvassátok (tehát a Franky-House változatát szedjétek le, mert cnet már nekik dolgozik, mióta a Binktopia elküldte a p*csába), mert cnet eddig mindig tökéletes volt, a többi fordítónál minden akadtak félreértések, félrefordítások + azon a változaton nincs vízjel.
Nem tudom miért lovagolsz ennyire a Onemanga fordításon, amikor alapból azt linkeltem az érvem mellé. Preaching to the choir, etc.
Mindenesetre, OM félében is testet írnak, nem DF-et. Vagy fordítva, ha DF okozza, akkor miért nem DF-et mond?
Én nem lovagolok rajta, de azért mert a Binktopia adja ki először a fejezetet, attól még nem biztos, hogy a fordításuk is olyan jó...  ^^"
Egészen a 575-ig megbíztam bennük, de csak azért, mert cnet fordított nekik.
Őt lecserélték egy viszonylag kezdőre, akiről a többség úgy vélekedik, hogy nem 100%-ban megbízható.

Másik: Marco akkor miért nem DF-et mondott, a test helyett?
Töbször előfordult már, hogy a rajongói fordításban Haki helyett a "Spirit" szót használták (tudom, hogy a Haki angolra fordítva Spirit, de az egyik fejezetben Haki és Spirit is volt egyszerre), de akkor rögtön tudta mindenki, hogy miről volt szó... Senki nem gondolt a "lélekre".
A logia DF-eknél is párszor előfordult, hogy DF helyett simán "Body"-t mondtak, de ott is értette mindenki a lényeget.

De aztán lehet, hogy nektek van igazatok, s tényleg a testével van valami...
Valamiért azonban az a lehetőség nem jön be.  ^^"
Nem szeretnék arra gondolni, hogy BB valamiféle "mutáns"...

Bishop

Azon senki se gondolkodott el hogy ha csak annyi lenne a trükk hogy a teste képes absorbálni a dfet, hogy a fenébe volt képes WB testéből kiszívni? Valamit ami már ezer éve megemésztődött és felszívódott a testbe. Plusz a fekete  függöny. Akárhogy is nézem így a postok után, szerintem is egyre nyilvánvalóbb hogy a Yami Yami no mi-nak köszönheti BB a képesség elszívást.Lehet hogy a képesség blokkolás csak a gyengébb verziója a képesség elszívásnak.

Zen

Én elgondolkodtam.
Elszívás != tárolás
Attól h kiszívja másból még nem feltétlenül tudja megtartani a teste.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kraivan

Amikor Ace-l harcolt beszívta a falut, majd kisebb mondandója után köhögte ki darabokban.

Ez valószínűleg a gyülömcsének magasabb használati szintje, ahol spicifikusan szippant dolgokat, és ha kellőképpen uralja a helyzetet, akkor nem köpi ki. Felmerül a kérdés h ehhez koncentrálnia kell, vagy elég ha egészséges.
Mert a tárolás biztos h van fizikai, vagy szellemi megerőltetést igényel. Üsd félholtra vagy lehet elég ha bealszik, és pápá...

blackronin

Quote from: Bishop on 2010-03-13, 10:04:56
Azon senki se gondolkodott el hogy ha csak annyi lenne a trükk hogy a teste képes absorbálni a dfet, hogy a fenébe volt képes WB testéből kiszívni? Valamit ami már ezer éve megemésztődött és felszívódott a testbe. Plusz a fekete  függöny. Akárhogy is nézem így a postok után, szerintem is egyre nyilvánvalóbb hogy a Yami Yami no mi-nak köszönheti BB a képesség elszívást.Lehet hogy a képesség blokkolás csak a gyengébb verziója a képesség elszívásnak.
Quote from: Zen on 2010-03-13, 10:07:22
Én elgondolkodtam.
Elszívás != tárolás
Attól h kiszívja másból még nem feltétlenül tudja megtartani a teste.
Quote from: Kraivan on 2010-03-13, 10:25:11
Amikor Ace-l harcolt beszívta a falut, majd kisebb mondandója után köhögte ki darabokban.

Ez valószínűleg a gyülömcsének magasabb használati szintje, ahol spicifikusan szippant dolgokat, és ha kellőképpen uralja a helyzetet, akkor nem köpi ki. Felmerül a kérdés h ehhez koncentrálnia kell, vagy elég ha egészséges.
Mert a tárolás biztos h van fizikai, vagy szellemi megerőltetést igényel. Üsd félholtra vagy lehet elég ha bealszik, és pápá...
Szerintem ezek közül lesz az egyik végül, amikor Oda előáll a magyarázattal.

blackronin

#1453
578:
[spoiler]from AP and mangahelpers:

Soruce: 2ch
Credit: Nja
Verification: Confirmed

んじゃ ◆bvOTKk1mXg

ん~バレっぽいのあるけど...微妙に違うような気がするなw
誰かいじったんかw

683 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg :2010/03/15(月) 22:59:31 ID:2iFCe/dp0
センゴクと黒ヒゲ団がぶつかりセンゴクの手から衝撃波が放たれ
一撃で黒ヒゲ団のメンツは口から血吐いたりしててセンゴク優勢

赤犬に場面変わった瞬間にもうイワンコフとイナズマは地べたに倒れてたはずなんだけど
俺ページ飛ばしたかな...
ジンベエがルフィの事庇うが2人を拳で貫通させもう少しで心臓貫けたのに
庇いやがって...ってな事いい
そこにクロコダイルが登場し2人を砂嵐で飛ばし飛んだ先はバギーの元へ
赤犬VSクロコ・白ヒゲ海賊団になると思う

バギーが2人を背負い逃げているところに潜水艦の様な船が
まだ凍ってない海から登場しローが

そいつとはいずれ敵になるが悪縁の縁の為助けてやる
ってな事になり 麦わら屋を渡せ~俺は医者だ

で完です



Spoiler Script


Soruce: 2ch
Credit: Apprentice
Verification: Confirmed
578話

センゴク能力発動、黒髭海賊団VSセンゴク、センゴク一人に黒髭海賊団は押されぎみ。
赤犬はルフィーにしつこく迫る。イワンコフ、イナズマはルフィーを守ろうとするがやられ、ジンベエはルフィ ーを抱え海に逃げようとするが青雉に海を凍らされる。
そして赤犬に体を貫かれる。そこにクロコダイルが来てジンベエとルフィーを空に飛ばす。
クロコダイル「これ以上海軍の好きなようにはさせねぇ」それを上空でバギーがキャッチ。
そこに海中から船が現れる、出てきたのはトラファルガー・ロー「そいつを俺に預けろっ」終

(i/N02B,ID:uURmeZDyO)


Translation of Apprentice Spoiler


Soruce: One Manga
Credit: Puma D. Ace
Verification: Confirmed
339: Apprentice
10/03/15 (Monday) 07:03

Chapter 578

Sengoku uses his powers and starts a fight with the Blackbeard crew. It
looks like he stops them by himself.
Akainu advances towards Luffy. Inazuma and Ivankov stay back to protect
him while Jinbei grabs Luffy and dives in the water, but Aokiji freezes
the sea.
[something about Akainu going through a body ??] That's when Crocodile launches
Jinbei and Luffy into the air.
Crocodile: "I won't let the Marines do as they wish."
Buggy catches them in the sky.
That moment a ship rises from the middle of the sea and Trafalga Law steps
out of it. "I'll take those guys into custody."
The End

Más fordításban:
Sengoku and the Blackbeard crew clash, and a shockwave comes from Sengoku's hand
With this one hit, all of Blackbeard's crew are spitting blood

On to Akainu, it looked like Ivankov and Inazuma were brought to the ground, but I may have misseen it...
Jinbei gets pierced by two men while covering Luffy, but "to protect him" it's fine
Crocodile enters, and blows the two away with a sandstorm, and they land on Buggy(? Not sure about this Buggy part)
I think it becomes Akainu VS Crocodile + Whitebeard Pirates

As Buggy runs with the forementioned two, Law appears with a submarine-like ship appears from the non-frozen sea

They (Buggy&Co?) crawl to him getting ready for battle, but for some reason he saves them.
Or something like that. He also takes Strawhat. "I am a doctor"

And with that, it ends
[/spoiler]

LuckyDingo

Yaaaay... tudtam hogy oda indulnaaak :D

blackronin

578: pontosabb fordítás by AP (így már érthetőbb)
[spoiler]
Originally Posted by Aohige_AP 
Apprentice spoiler

339:見習い
10/03/15(月) 07:03
578話
センゴク能力発動、黒髭海賊団VSセンゴク、センゴク一人に黒髭海賊団は押されぎみ。
赤犬はルフィーにしつこく迫る。イワンコフ、イナズマはルフィーを守ろうとするがやられ、ジンベエはルフィ ーを抱え海に逃げようとするが青雉に海を凍らされる。
そして赤犬に体を貫かれる。そこにクロコダイルが来てジンベエとルフィーを空に飛ばす。
クロコダイル「これ以上海軍の好きなようにはさせねぇ」それを上空でバギーがキャッチ。
そこに海中から船が現れる、出てきたのはトラファルガー・ロー「そいつを俺に預けろっ」終
(i/N02B,ID:uURmeZDyO)

Chapter 578
Sengoku unleashes his ability, and it's Sengoku vs Blackbeard Pirates.
It seems Sengoku has the advantage in vs BB pirates.
Akainu relentlessly chases after Luffy. Ivankov and Inazuma tries to protect Luffy, but are taken down. Jinbei tries to carry Luffy and run for the ocean, but Aokiji freezes the waters. Akainu comes and punches through his body.

Then Croc shows up, and blows away Jinbei and Luffy into the air.
Croc: I'm not gonna let the Marines have their way any longer
Buggy catches the two in the air.

Then a ship shows up from the ocean. Trafalgar Law shows up, and tells them to hand over Luffy. End

Originally Posted by Aohige_AP 
517 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/15(月) 22:49:55 ID:2iFCe/dp0
ん~バレっぽいのあるけど...微妙に違うような気がするなw
誰かいじったんかw

683 :んじゃ ◆bvOTKk1mXg [↓] :2010/03/15(月) 22:59:31 ID:2iFCe/dp0
センゴクと黒ヒゲ団がぶつかりセンゴクの手から衝撃波が放たれ
一撃で黒ヒゲ団のメンツは口から血吐いたりしててセンゴク優勢

赤犬に場面変わった瞬間にもうイワンコフとイナズマは地べたに倒れてたはずなんだけど
俺ページ飛ばしたかな...
ジンベエがルフィの事庇うが2人を拳で貫通させもう少しで心臓貫けたのに
庇いやがって...ってな事いい
そこにクロコダイルが登場し2人を砂嵐で飛ばし飛んだ先はバギーの元へ
赤犬VSクロコ・白ヒゲ海賊団になると思う

バギーが2人を背負い逃げているところに潜水艦の様な船が
まだ凍ってない海から登場しローが

そいつとはいずれ敵になるが悪縁の縁の為助けてやる
ってな事になり 麦わら屋を渡せ~俺は医者だ

で完です

Nja spoiler

The spoiler is already here, but it seems a little different than how I remembered.

Sengoku and Blackbeard pirates clash, and Sengoku shoots a shockwave from his hands
In just one hit from Sengoku, Blackbeard pirates start coughing up blood, and it seems Sengoku already has the upper hands.

From what I remember, when the scene changes to Akainu Ivankov and Inazuma were already on the ground... maybe I skipped a page?
Jinbei got in the way to save Luffy, but the two (Iva and Inazuma) blocked Akainu's punch, which penetrated through them.
Akainu complains that if they didn't get in the way, his punch would have reached Jinbei's heart.
Croc shows up, and blows Luffy & Jinbei away with his sandstorm, sending them to Buggy.
It seems it'll be Akainu vs Croc & Whitebeard pirates

Buggy carries Luffy & Jinbei and runs, and a ship that looks like a submarine comes out of the portion of the ocean not yet frozen, and Law appears.

Law says that Luffy will eventually be his enemy, but for now, fate brought them together, and he'll help him.
Law says to hand over the Strawhat, I'm a doctor!

Then ends.
[/spoiler]

LuckyDingo

OMG even better :D [spoiler]Végre valami fejlemény. Bár azt sajnálom, hogy Inazumát, meg Ivát elintézte Akainu.. de Lawnak iszonyat örülök :D Sengokunak akkor mi az ereje végülis? XD Kezdek összezavarodni, de most a túl gagyiból ő is átlép túl imbába?[/spoiler]

Squazee2005

Váó! Hát ez teljesen meglepett.

Totál királynak ígérkezik ez a fejezet, olyan... őrült!  :whoah:

chilip

biztos nem csak óriássá változik, mert akkor nem a Buddha gyümölcsöt ette volna meg hanem az óriás gyümölcsöt :P kíváncsi vagyok mitől Buddha.

blackronin

#1459
Quote from: chilip on 2010-03-15, 20:03:50
biztos nem csak óriássá változik, mert akkor nem a Buddha gyümölcsöt ette volna meg hanem az óriás gyümölcsöt :P kíváncsi vagyok mitől Buddha.
Szerintem Sengoku DF-je vagy Mythical Zoan vagy egy igen ritka Paramecia...
Az biztos, hogy Sengoku nem simán nagy, hanem rendelkezik más képességekkel is.
Lásd pl. shockwave támadás a mostani fejezetből

(az AP-n sokan úgy gondolják, hogy Sen egy arany Buddha szoborrá változott, kb. így néz ki:  :D)


Bishop

Quote from: blackronin on 2010-03-15, 20:12:34
(az AP-n sokan úgy gondolják, hogy Sen egy arany Buddha szoborrá változott, kb. így néz ki:  :D)


blackronin

#1461
SJ címlap:
[spoiler]

[/spoiler]

578 colorspread:
[spoiler]
Úgy látom, hogy Nami és Robin megint kaptak egy elég erőteljes breast powerup-ot! Mégis mi lesz itt a manga végén!?  :P


[/spoiler]

Sima képek:
[spoiler]






[/spoiler]

Sengoku osztja a népet!  :whoah:

Zen

Apropó, kérdezte már valaki Odat valaha h Luffy az összes leheséges agymenés közül miért pont gumiember lett?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1463
Ja és a fejezet végre újra 19 oldalas!!!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
Nem akarok már több 15 vagy 17 oldalas fejezetet...  :P (de sajnos biztosan lesz még)

edit: most vettem észre, hogy Luffy elvesztette a kalapját azt egyik képen...
Nem tetszik ez nekem...

Squazee2005

Ez annyira állat fejezet, fú... nem tudom eléggé dicsérni.  :cool:

Az idei év egyik legjobb fejezete számomra. OPIC a köbön.

[spoiler]Lol, Buggy véletlenül kapta el Jimbei-t és Luffyt.  :lul:[/spoiler]

Member

Quote from: Zen on 2010-03-16, 10:24:40
Apropó, kérdezte már valaki Odat valaha h Luffy az összes leheséges agymenés közül miért pont gumiember lett?
Főszereplő. Általában a shonen főhősök nem túl egyedi, inkább majdnem minden helyzetben jó abi-t kapnak, lásd kage-bushin, Ichigo speed power upja és getsugá-ja.

blackronin

#1466
Quote from: Member on 2010-03-16, 14:46:26
Quote from: Zen on 2010-03-16, 10:24:40
Apropó, kérdezte már valaki Odat valaha h Luffy az összes leheséges agymenés közül miért pont gumiember lett?
Főszereplő. Általában a shonen főhősök nem túl egyedi, inkább majdnem minden helyzetben jó abi-t kapnak, lásd kage-bushin, Ichigo speed power upja és getsugá-ja.
Bocsi, de ez miképpen válaszolja meg Zen kérdését?  :P

Egyébként én olyasmire emlékszek, hogy Oda-nak apaból tetszett ez a gumiember dolog (tehát nem azért lett Luffy gumiember mert ez egy ilyen jó ability minden helyzetben), saját bevallása szerint ő eddig nem látott máshol ilyet (a mangákban, nem számít a Fantastic Four), s egyben úgy vélte hogy egy ilyen főhős "viccesen" fog majd harcolni...
Vagyis inkább úgy, hogy "ami éppen eszébe jut neki a harc közben".

Ennek köszönhetően a csaták nem lesznek túlvariálva, az olvasó nem idegeskedik a harcok alatt, csak élvezi a küzdelmet.

Liquid Snake

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy Jimbei lesz az új tag a Strawhat Crew-ban, feltéve ha nem dobja fel a talpát Akainu ellen :S

Zen

Quote from: blackronin on 2010-03-16, 14:48:58
Egyébként én olyasmire emlékszek, hogy Oda-nak apaból tetszett ez a gumiember dolog (tehát nem azért lett Luffy gumiember mert ez egy ilyen jó ability minden helyzetben), saját bevallása szerint ő eddig nem látott máshol ilyet (a mangákban, nem számít a Fantastic Four), s egyben úgy vélte hogy egy ilyen főhős "viccesen" fog majd harcolni...
Vagyis inkább úgy, hogy "ami éppen eszébe jut neki a harc közben".

Ennek köszönhetően a csaták nem lesznek túlvariálva, az olvasó nem idegeskedik a harcok alatt, csak élvezi a küzdelmet.
I see, kösz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin