Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Azt nem mondanám, hogy türelmesen.

[spoiler]Banyek, Akainu meg Coby.... nem szeretnék az ellensége lenni annyi szent. Ez senkit nem hagy nyugton. [/spoiler]

blackronin

A fejezet már most egy ekkora OPIC.   :whoah:


Squazee2005

 :tezsvir:
Úgy örülök ennek. Már úgy voltam, hogy menjünk már innen, elég legyen a Marinfordból, de ez... hát Oda nagyon, nagyon érti a dolgát. Ez... leírhatatlanul jó.  :hopp:

[spoiler]Külön pirospont Cobynak is, szembeszállt Akainuval. Ez nem semmi. Egy olyan embertől, mint ő. Bravó![/spoiler]  :appl:

blackronin

#1503
Quote from: Squazee2005 on 2010-03-23, 13:51:02
:tezsvir:
Úgy örülök ennek. Már úgy voltam, hogy menjünk már innen, elég legyen a Marinfordból, de ez... hát Oda nagyon, nagyon érti a dolgát. Ez... leírhatatlanul jó.  :hopp:

[spoiler]Külön pirospont Cobynak is, szembeszállt Akainuval. Ez nem semmi. Egy olyan embertől, mint ő. Bravó![/spoiler]  :appl:
:kocc:

Shanks a kedvenc karakterem.
Tehát nem megyünk sehová!
Maradunk!  :P
Ráér még az a timeskip!

edit: ott van Beckmann is! Éppen Kizaru-t lőtte fejbe.  :P (legalsó kép, jobb oldal)
[spoiler]

[/spoiler]

edit2: more pics!
[spoiler]



[/spoiler]

edt3: néhány fordítás
[spoiler]
Soruce:  AP
Credit: Aohige_AP
Verification: Confirmed


most of the lines are way too blurry to read.
pic 1
Chapter 579: The Courageous Seconds

pic 2
*Shanks blocks Akainu's attack apparently aimed at Coby?*

pic 3
pirates: It's the Red-haired Shanks!!
Shanks: I came to end this war

pic 4
Marine: It's Trafalgar Law!! A rookie from the North Blue!!!
He's the co-perpetrator of Strawhat Luffy of the incident on Shabondy, and it seems he has come to rescue him on his submarine!!

Law: Hurry!! Get both of them aboard!!
(too blurry to read the rest, it seems that marines are going to focus on
capturing Luffy and defeating Blackbeard. Marines are coming out of the ground,
there's a passageway there now, and Law's ship is being attacked by marine battleship)

pic 5
Teach: Zehahahaha!!! What an awesome power!!
*Marines panicing*
Teach: Come on, Sengoku the Buddha!! The Hero Garp!! Can you stop me!?
Your era will end along with Whitebeard's!!

pic 6
Pirate: The Pacifistas have come over the crack in the plaza!!

*Tashigi worried about another marine*
Smoker: Get a hang of yourself!! You'll still live!! You just have to be tended...
VA?: LEAVE HIM BE! We're still in middle of a war!!
Corner the pirates!!! Crush every last one of them!!
Tashigi: Their spirits is still high!! Marines morale are higher, since they completed their objective....!
[/spoiler]

LuckyDingo

Okééé.. nobody move...
ez vazze megaopic...
De akkor úgy látom, hogy [spoiler]Shanks nem csak az én kedvencem...[/spoiler] /mondjuk azt nem vágom, hogy miért az, mivel elég keveset szerepelt/
Mondjuk az egész csapat imba..

Zen

Quote from: blackronin on 2010-03-23, 13:58:47
[spoiler]
Tashigi: Their spirits is still high!! Marines morale are higher, since they completed their objective....!
[/spoiler]
Lol, mi ez, RTS? :D

Jónak ígérkezik az eheti anyag is.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nem jók ezek a korai spoilerek, nagyon megnehezítik a várakozást, de nem rákattintani se bírok ^^"
És Végre Shanksék, kedvelem Shankset, de a legjobban a többiekre vagyok kiváncsi  :hopp:

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2010-03-23, 14:42:59
Nem jók ezek a korai spoilerek, nagyon megnehezítik a várakozást, de nem rákattintani se bírok ^^"
És [spoiler]Végre Shanksék, kedvelem Shankset[/spoiler], de a legjobban a többiekre vagyok kiváncsi  :hopp:
Korai spoiler :D
Végül is szinte az egész kint van lqban.. holnap délutánra estére valszeg már mangastreamen lesz :D

Dub-zero

jónak tűnik a fejezet. Shanks a kedvencem :)
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Bishop

ahhoz képest korai hogy én még mindig ahhoz vagyok szokva hogy  szerda körül érkezik az első hiteles spoiler  ^^

Squazee2005

Előre félek már a jövő héttől, mert akkor várhatunk a hiteles spoilerre. Ha a main első spoiler kép következő héten jött volna ki, én rámondtam volna, hogy kamu, gondolkodás nélkül.
Kíváncsi vagyok, hogy a tavalyi Luffyko után idén mi jön.

Persze ez a fejezet perpill sokkal jobban érdekel.

blackronin


Zen

#1512
Úgy látszik Oda már jóval a WB háború előtt előállt a devil fruit alá/fölé-rendelés koncepciójával. Mire nem jó egy újraolvasás néha. :D
http://www.onemanga.com/One_Piece/158/19/


Also, ronin is fast. :P

Beckman-t honnét kellene ismernem? :confused: Első fejezetből nem rémlik.
A fordítás meg a fejezet első felében jó ratyi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nem tudom miről beszélsz, azt már régóta tudjuk hogy bizonyos képességek überelik a másikat gumi vs elektromosság például. Igaz Ace elöbb mondta,

Squazee2005

Mondjuk én nem látom a logikát abban, hogy a tűz erősebb lenne a füstnél, pont, hogy a füst fojtja el a tüzet, de hagyjuk. :D

Zen

Quote from: Bishop on 2010-03-24, 22:17:12
Nem tudom miről beszélsz, azt már régóta tudjuk hogy bizonyos képességek überelik a másikat gumi vs elektromosság például. Igaz Ace elöbb mondta,
Gumi vs villám logikus, de magma vs tűz ritka nagy ökörségnek hangzott, főleg h egy karakter élete függött rajta.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2010-03-25, 09:16:28
Gumi vs villám logikus, de magma vs tűz ritka nagy ökörségnek hangzott, főleg h egy karakter élete függött rajta.
Valaki írta az AP-n, hogy Oda nem csinált hülyeséget, mert fizikailag Ace "világos" lángja valóban kisebb hőmérsékletű, mint Akainu magmája (Ace tűze 1400 fok, míg a magma 1600, de Marco tűze viszont sokkal erősebb, ezért volt képes semlegesíteni Akainu támadását).
Így egyelőre én nem panaszkodok.

Ja és 579:
OPIC.
Kizaru-t már hiányoltam!
Persze Shanks-ot, Beckmann-t is.

Quote from: Zen on 2010-03-24, 21:34:56
Beckman-t honnét kellene ismernem? :confused: Első fejezetből nem rémlik.
Akkor még hosszú fekete haja volt, lófarokban, azóta viszont eléggé sokat változott... Rövis ősz haja lett, valamint az arca bal oldalán is van egy hatalmas sebhely.
De elég félelmetes egy pasas, Oda külön kiemelte, hogy ő a legokosabb egész East Blue-ban (Kuro és Nami után).

Bishop

Nem gondoltam volna hogy Nami-t ilyen nagy zseninek tartja Oda, azért az hogy jók a túlélő ösztönei és ért a navigáláshoz még nem egy Shikamaru vagy Lelouch. És ő lenne East Blue legokosabbika.  :confused:

Zen

Quote from: blackronin on 2010-03-25, 10:21:58
...
I see.


Bishop: Ez nem azt jelenti h Nami meg Kuro okos, hanem h mindenki más hülye. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Quote from: Zen on 2010-03-25, 11:02:59
Bishop: Ez nem azt jelenti h Nami meg Kuro okos, hanem h mindenki más hülye. :D
van benne valami  :D

blackronin

Elnézést, de rosszul írtam ezt
Quote from: blackronin
De elég félelmetes egy pasas, Oda külön kiemelte, hogy ő a legokosabb egész East Blue-ban (Kuro és Nami után).
Benn a legokosabb East Blue-ban, a második legokosabb Kuro, míg a harmadik Nami.
Ja és az álneve "Showfoctay Nezumi".  :P
(persze csak Usopp szerint)

smash++

Quote from: blackronin on 2010-03-25, 10:21:58
Ja és 579:
OPIC.
Kizaru-t már hiányoltam!
Persze Shanks-ot, Beckmann-t is.

Végre
Már nagyon hiányoltam azokat a karaktereket akik nem csak védekezést tudnak mutatni a Marine ellen...
Úgy néz ki Kizaru kicsit másképpán áll a dolgokhoz...

Már itt az ideje, hogy BB-t visszanyomják...

NLZ

#1522
És a szalmakalap sorsa is megvan. :D  Végülis Shanks azt mondta, hogy kölcsönbe adja a sapit, nem? :D
Jah tényleg:
[reserved]

blackronin

Egy érdekes írás az Arlong park-ról... (nekem tetszett, érdekes megközelítése a megszokott "jó vs rossz" témának)
[spoiler]
Originally Posted by UsoppSpell 

Firstly I want to apologize that my apostrofe aint workin, so all that you just read isnt (this as well) punctuated properly.

I think that you are being a little one-dimensional with this. There are not that many pirates in the OP world who are 100 percent good. Even Luffy is reckless and has no regard for general order or the most basic rules of society. Our loved protagonist is quite careless when it comes to trashing property, stealing food, and befriending murderers and thieves.

Most of the WB pirates are somehow deviants, thieves or murderers. That OP paints these pirates as the good team is seeing things as very superficial. Maybe it is Odas intention, but if these men are so good wouldnt they have been marines instead, with all their power? Sure there are some guys that started down the honorable route and then left due to a solid moral code, like X Drake, but are you suggesting that all the pirates in WBs crew arent completely screwed up in the first place and that is the reason why they need a place to hang out and be themselves outside society? The reason these men gravitate towards a protecting father figure is that all men and women are social creatures, and when you are labeled as an evildoer in society you must look for alternate ways to fit in, even if it is forming an alternate society where you can feel safe and at home.

It is clear that the WG is crooked to the core, and that there generally are good and bad pirates. But that is when you look at the surface. None of these men have any qualms about ending another mans life when theyre on theyre way. Im pretty sure that they raid supplies from people, or at the very least other marine vessels. Do the pirates care that most marines havent got a clue that they fight for a corrupt and evil system? Do we even know that it is evil in the first place? Or is it just another powerplay and when the WG falls someone even worse will come along? Perhaps the WG, lead by a council of old and experienced men, has devised a system that minimizes anarchy and emphasizes order. Certainly these men make horrible decisions, like wiping out an entire order of scholars, but if the knowledge of making the atomic bomb dissapeared, and there was only 1 town in the entire world who still know how to make them, would our own governments be any kinder? Hell, theyd probably kill them all and keep that information to themselves to use on others. But that doesnt mean that they dont enforce a passable system where people are relatively safe, and Marine presence makes people feel safe, not in danger.

All pirates have decided to live outside the law. To raise a pirate flag is to proclaim this, and basically tell the world that you are a dangerous man willing to do anything to get his way. All of the people in WBs crew were at one point pirates. Lawless men who got their way through force or whatever methods they deem necessary. There may be some exceptions, but overall OP pirates are not all squeaky clean people, Luffy himself took in a thief and a murderer(the only ones on your team by the way, because all women are evilXD) and a thug who at first looked very much like an evil shady guy until he opened up (Franky) and that doesnt make him any less of a good man or manly.

Franky there is a prime example. He took in a lot of shady guys as well. He followed his own moral code and tolerated many things like thievery and mugging, and built his own little family outside the law. He kept them mostly in line, just so they could be allowed to stay in the fringes of society. But Franky regularly trashed and destroyed property and endangered lives with his superpowers. Is that something to look up to? He may seem like a swell guy now that we only see him engage "bad guys", and cry and play guitar. But do you remember that in the first episodes he hardly looked as nice and as cool as we know him to be now?

So why do we like him so much? Because his nature and his need to be dangerous have been eliminated. Now he is sailing with a crew, he doesnt need to protect a shady band of thieves and scavengers, and isnt left to fend for himself without any real partners he can rely on. With that side of him repressed, he genuinely looks like a good goofy guy whos a really stand up guy. But put in the right situation he is a dangerous man to the little people.

OP deals with such things on the fly, never really delving on the nature of good and evil. Our protagonists are viewed as evil by most of the world, but its really just sides that people pick. If you live by the rules of the WG, and you are protected by the WG, then you will trust it and believe that those that are labeled as dangerous are.

Luffy picked a side that is against the currently standing government. At first he payed them little heed, but then he declared war on them, and that was the end of any kind of life of peace. He has been raising the bar without ever asking himself why he is declaring war on them. Did he ever ask himself if an intelligence branch of the government might perhaps be a lot more underhanded than the entire government? Has he ever asked himself if perhaps the government is a necessary wrong? If they do more good than harm? Sure he had to save Robin, and that is commendable, but did he absolutely need to escalate the conflict by openly declaring war on the actions of a few men? This is why he is dangerous. He does things without thinking. At least that is what he has done so far. In rescuing Robin he killed or injured many marines several hundred times weaker than him. Did he ever think that it was unnescessary, or shed a tear for them, or even a sigh of discontent or remorse? No he didnt. He is rash, foolhardy, and very powerful. Such a man is dangerous, whether his intentions are good or not. So society is right to fear Luffy, as he means well but also wreaks a lot of havok that is completely unnescessary. He may go well out of his way to help the people he likes, and risk his life for them, and he is a hero in his way, but sometimes he doesnt think of the people he endangers for it. Enter Tenryuubito incident. He lost all of the people he loved. Just because he is a dangerous individual, who put his loved ones in danger.

All the WB commanders were also outside the law and extremely powerful. They were either cast down, banished or left for dead. They all ran or fought for most of their lives, and when WB took them in they finally could rest easy, breathe a false peace in a world of false comfort. Sure it may have very well been an illusion, but these dangerous men, of which among them I am sure many are evil, are eliminated of the need to perpetrate acts of evildoing, because they are integrated once more into a society that accepts them.

What was the only ironclad rule of the WB ships? To not kill a comrade. Im pretty sure all the rest was fair game. They are pirates, after all, whether Oda paints them in a kind light or not. The WG has good, non-evil-conspiracy reasons to be wary of them.

Without a doubt WB sounds creepy on paper, but when you consider that the man is taking people off of the streets, evildoers, good intentions or not, and giving them a place where they can display theyre nicer side, have a family and experience comraderie, I think it is quite an admirable enterprise. Isnt this actually what many say on the subject of released prisoners? Isnt there a strong argument in favour of those that say that unless an ex-con is reintegrated into society he will eventually fall back to his old ways? What WB is giving them is a place where they can once again be people, and not labels that instill fear or violence.

As to the reasons why WB did this? Who knows what childhood trauma. But good and evil arent as clear cut as you make them out to be, and WB isnt a total weirdo mamabeard either. All in all if you look at it from a weird angle, our world could use a few more ManlyBeards, even though they would probably have more chest hair. WB could be compared to what Franky did to his family, or to what Luffy did to his darker nakama, especially Robin.

Good god what a long-ass essay. Watcha think?
[/spoiler]

Bishop

Nem tudom hogy ez most arra irányult hogy megmutassa hogy WB mekkora példakép, meg hogy ilyen emberek kellenének a mi világunkba is. De az eleje nagy rizsa, semmi értelme a mi értékeinket belevinni egy fantáziavilágba, Hogy minden kalóz rossz mert nem riadnak vissza az ember öléstől vagy rablástól, még ha az csak a marine ellen irányul is. Meg hogy a WG a szügséges rossz. Oda nem hiszem hogy ezzel az egésszel foglalkozik ennyit mint az aki ezt írta.
Robint is hiába mondja rossznak, Robin 8 éves kora óta menekül a marine elől úgy hogy senkije se volt, még is mit vár mit tegyen egy ilyen ember.
Az egész túl van misztifikálva szerintem.

blackronin

#1525
Egy kicsit bővebben:
1. Nekem a Luffy-s és a Franky-s rész jött be.
Luffy néha nagyon önfejű, felelőtlen és veszélyes tud lenni.
És néha elég nehéz elnézni neki a "tombolásait", bár a saját értékrendje szerint "jónak" számít, amit csinál, de egy külső szemlélő számára máshogy jön le az egész.
Franky pedig tényleg egy tipikus bandafőnök, aki próbálja kordában tartani a "gyerekeit", de az nem mindig sikerül.

Quote from: Bishop on 2010-03-27, 17:49:27
Nem tudom hogy ez most arra irányult hogy megmutassa hogy WB mekkora példakép, meg hogy ilyen emberek kellenének a mi világunkba is.
2. WB egy jó példa, de nem szabad elfelejteni, hogy ő se mindig ilyen "kedves"...
Néha kegyetlen, akaratos és csak a saját érdekeit nézi.
Mint Roger.
Nekem most hirtelen a Keresztapa ugrott be...

Quote from: Bishop on 2010-03-27, 17:49:27
De az eleje nagy rizsa, semmi értelme a mi értékeinket belevinni egy fantáziavilágba,
3. Azt meg hogyan érted Bishop, hogy semmi értelme bevinni a mi értékeinket ebben a világba?  :confused:
Hiszen az egészet egy élő ember találta ki, aki a saját világképét és elképzeléseit építette bele a mangába! Így tehát muszáj belevinnie a mi világunk értékeit, mert hát elvégre mi csak azokat ismerjük tudtommal...  ^^"

Quote from: Bishop on 2010-03-27, 17:49:27
Meg hogy a WG a szügséges rossz.
Robint is hiába mondja rossznak, Robin 8 éves kora óta menekül a marine elől úgy hogy senkije se volt, még is mit vár mit tegyen egy ilyen ember.
4. Az írásba hol szerepel, hogy Robin gonosz? És hogy a WG is?
Én ugyanis nem olvastam ilyeneket...  ^^"

Quote from: Bishop on 2010-03-27, 17:49:27
Oda nem hiszem hogy ezzel az egésszel foglalkozik ennyit mint az aki ezt írta.
5. Azért, mert Oda állandóan azt mondogatja, hogy "Ez egy 14-15 éveseknek szóló manga, ami tele van vidámsággal és kalandokkal!", attól még nem kell elhinni, hogy az egész OP csak erről szólna...  ^^"
Azzal biztosan mindenki egyetért, hogy ha ez az állítás valóban igaz lenne, akkor nem lenne az OP az ami.
A korunk összes problémájáról szó van benne (mint a mangák többségében), különféle módon álcázva. (pl. WG túlkapásai -> kormányok túlkapásai, csak egy példa a sok közül)

Quote from: Bishop on 2010-03-27, 17:49:27
Az egész túl van misztifikálva szerintem.
6. Én nem érzem az írást "túlmisztifikáltnak". Mégis mi van benne "túlmisztifikálva"?
A kalózok a manga főszereplői, akik a valódi kalózokról lettek mintázva.
És ennek megfelelően viselkednek.

LuckyDingo

#1526
Én úgy gondolom, hogy Luffy tombolásait eddig csak a WG nem nézte jó szemmel. Érdekes módon a civilek sosem panaszkodtak Luffyra, sőt, ahová ment ott előbb utóbb barát, vagy hős lett. Most akkor mi is van? Úgy tűnik, hogy Luffy csak olyankor folyamodott erőszakhoz, amikor a körülötte lévő emberek is szerettek volna, de nem volt hozzá erejük, mert féltek WG-től vagy más kalózoktól.
Az meg, hogy az igazságtalanul elrabolt Robint ki akarta menteni nem gáz.. a Marinokat azért ütötte ki, ölte meg, mert rátámadtak. Ha nem teszik, Luffy nem bántja őket. Luffy ok nélkül még sosem tombolt. És általában ha okkal is, érthető volt, hogy miért.

Tehát ismétlem érdekes, hogy csak a WG-nek és a Tenryuubitonak szúrja a szemét Luffy akciója.

Egyébként meg:
http://miranu.deviantart.com/art/Shanks-158598842  :angyali:

blackronin


Squazee2005

Fú... hát hol is kezdjem?

Először is, Usoppspell szerintem csak arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a jó és a rossz az értékrendtől függ, és nem minden fekete és fehér.
Luffy az álmait akarja követni és ezért mindent megtesz a maga módján. Tudja, hogy ő kalóz, vannak ellenfelei, akik megpróbálják megállítani. De Luffy nem hagyja magát. Az eredeti üzenet az, hogy légy kitartó, mert az álmaidat csak így tudod elérni. Az egy más kérdés, hogy mi az embernek a célja és mik az elvei.

Bishop

Azt hogy egy harc központú valamelyest középkori mentalitással, még pontosabban japán mentalitással ellátott világot ahol a halál egy harc folyamán sokkal mindennapibb, nem lehet össze hasonlítani azzal hogy nálunk a gyilkolás milyen súlyos bűn. Valószínűleg az OP világában is sokat ér az emberi élet mind kalóz mind marine oldalon, de ha Zoro meg Mihawk összecsapna például és az egyik legyőzné a másikat és meghalna. Akkor nem mondanánk például Zorora hogy gyilkos és hogy benne is ott van a gonosz.
Az hogy Luffy nem riad vissza a radikális döntésektől vagy például a lopástol az megint más, konkrétan olyan hogy lopott nem emlékszem max olyanra hogy poénos keretek között elcsent valami kaját.
Ha mi is egy olyan világban élnénk ahol ha szabadon akarunk hajózni és élni akkor egyből kalóznak titulálnak és bárki lelőhet kérdés nélkül akkor mi is más kép áll rendeznénk be az értékeinket.

Azt olvastam hogy Robin sok embert megölt de Luffy még is befogadta őt és hogy ez milyen már tőle mert nem foglalkozik azzal hogy egy olyan embert vett be a csapatába aki már ölt ember nem egyszer. A wg-ről meg azt írja hogy az a szükséges rossz hogy a rend megőrzése minden áron olyan dolog ami kell ahoz hogy békében élhessenek az emberek. Ami valamilyen szempontból igaz, a mi világunkban, de az OP meg amugy a mangak világában nem. Lelouch halála után az egész világ békében élt, ami nagy túlzás mert hiába fokuszálná a világ a rossz gondolatait egy dologra, mindigl esz valami ami miatt az ember bűnbe esik. Erre kell egy rendszer.

Oda tuti hogy nagyobb korosztályoknak is szánja a mangat de akkor is az első célja a szorakoztatás, amibe benne van a dráma is. De nem hiszem hogy a kalóz kormány ellentétet a mi világunk bűnűzőire és a kormányaira érti. Főleg nem hiszem hogy Oda azt akarja nekünk mondani hogy az OP kalózai mind rossz. Mert aki ezt írta az azt mondja hogy mindenkiben ott van a deviancia csírája. Pont azt mutatta be Oda Kid-nél hogy ugyan ők sok civilt öltek meg de azért mert nem hittek az álmaikban és amiatt hogy sose volt senki aki hitt bennük ahhoz vezetett hogy azok lettek akik. Pedig Kid alapból rendes

Túlságosan bele akarja magyarázni a srác a dolgokat például hogy alapvetően mindenki gonosz a kalózok közül. Például az hogy Luffyban benne lenne a rossz kicsit nehéz elhinni az ő világukban a manga és japán karakter dizájnnak azon belül is a shounen kategoriának teljesn megfelel. Olyan ez az egész mint mikor valami nagyon fanatikus vallásos valaki magyaráz hogy egy filmbe mennyi a sátánra utaló jel van. Érteni úgy hogy nagyon bele akarja magyarázni azt hogy az OP-ba minden kalóz rossz és hogy a wg a szükséges rossz.