Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#1710
Quote from: Squazee2005 on 2010-05-27, 15:18:30
0. Az orruk nem egyforma. Vagy bepancsoltak egy nagyot Sabonak.  :haha:

1. Szerintem Boának már nem lesz visszaemlékezése és nem lesz SH tag sem. Ezt megerősíti az a tény, hogy nem vonták meg tőle még a shichibukai címét, pedig 2 héttel vagyunk a háború után. Ezek után teljesen értelmetlen és felesleges lenne feladnia a címét és veszélybe sodorni a birodalmát.
2. Ellenben Jimbeitől 100% hogy kapunk visszaemlékezést, s szerintem nagyon jó lesz, én azt már előre várom. Hogy ő lesz e az új tag, vagy esetleg valaki más a Fishman Islandről még kérdéses.

3.  :haha: Akármi lesz Saboval, Blackronin mindig elhúzhatja a "just as planned" kártyáját.

4. Szerintem meg fog halni Sabo, egy igazi hősi halált hal. Hogy hogyan az még kérdéses. Több dolog szorul még magyarázatra. Először is, mi lesz a tűzzel, hogy élik túl Luffyék, mi Dragonék terve, hogy jönnek a képbe a Tenryubutok (vagy kik), ők ölik meg esetleg Sabot, mi lesz az inspection eredménye satöbb..
BlueJam halála talán olyan szempontból volt biztos, hogy mikor Luffy 10 évvel később az East Bluen randalírozott, BlueJamnek, ha élt volna, fel kellett volna már bukkannia, mint egy viszonylag erős kalózbandának. Hiszen, ha egyszer a nemesség megtűrte őket, akkor csak nem lehettek olyan esetlenek.
Pár kiegészítés a leírtakhoz:
0. Orr: nem nagy téma, ennyi belefér Oda dolgába, elég csak megnézni Coby-t...
Történt egy pár "apróbb" változtatás a kinézetében.  :D
1. Boa hancock: őt azért rossz még leírni, mert:
- valóban 2 héttel vagyunk a háború után, de fogalmunk sincs, hogy a WG miket tett azóta!
Ugyanis Amazon Lily-re nem jutnak el a hírek a nagyvilágból, csak úgy tudnak értesülni a dolgokról, hogy a Kuja hajó kifoszt más hajókat és ellopja az újságot -> Az Amazon Lily-n lévő csapatnak fogalma sincs, hogy mi folyik a világban, hiszen elvégre Boa két hete "hivatalosan" üldözi Luffy-t (s persze azóta el se hagyta a szigetet), ergo lehet hogy még Schicibukai, de előfordulhat az is, hogy a flashback végén, visszatérve a jelenbe, éppen mutatják hogy a Marine lerohanja a szigetet...
- Tehát a Boa téma még nagyon nincs lerendezve, a flashback után viszont Oda biztosan pontot tesz a végére... Boa a történetben marad vagy sem... Boa nakama jelölt marad vagy sem...
Emiatt én is szeretném, ha véget érne már a flashback!
- Boa flashback-je pedig még az 1 fejezetet sem érte el, csak arra volt jó, hogy indokot adjon Boa viselkedésére és hogy miért szeretett bele Luffy-ba. Ennyi, nem tekinthető normális flashback-nek, csak egy kis kiegészítésnek. Szerintem.
2. Jinbei: majd meglátjuk, bár kétségtelen hogy el bírnám viselni!
Ja és Jinbei flashback 99,99 % hogy lesz, s biztos kitérnek majd Arlong-ra és a Sunny bandára is benne.
3. Sabo:
- hát igen, tudok valamit...  :P
4. Ezekre majd fényderül a következő hetekben. Kár is találgatni.
Ha meghal Sabo, az is oké, ha nem, akkor az is rendben van.
Bluejam szerintem pedig megússza, a már korábban belinkelt oldal miatt és nem feltétlenül érzem szükségét a halálának... Most már ő is inkább csak áldozat.

NLZ

De nem az ellenség.
[reserved]

chilip

Quote from: Ymir on 2010-05-27, 19:37:19
Hmm... pisztolyos tagja még nincs Luffy csapatának, az ott a feltételezett Sabo kezében meg az. Tragikus múlt is pipa...

hát elvben Usopp a "sniper" szóval extreme long range fighter van a csapatban :D

LuckyDingo

Quote from: Ymir on 2010-05-27, 22:20:38
Quote from: NLZ on 2010-05-27, 19:41:53
De nem az ellenség.

Akkor majd nem a 9., hanem a 10. nakama lesz. A 9. meg Croco-boy, vagy Jimbei lesz remélhetőleg.
Hát Crock az életben nem lesz tag.. nincs az a fordulat.. XD

Squazee2005

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-27, 22:25:26
Hát Crock az életben nem lesz tag.. nincs az a fordulat.. XD

Ó, dehogynem!  :D

Luffy: Croc, eddig ellenség voltál, de aztán segítettél. Csatlakoznál?
Croc: Che, még mit nem!
Ivankov: Elmondom a titkodat!
Croc: Ha Mr 1 nem jöhet, akkor nem csatlakozom.

Bishop

Croc soha nem lesz tag ahogy Luffy-t se fogja érdekelni Boa soha :D

Zen

Quote from: Squazee2005 on 2010-05-27, 23:41:30
Luffy: Croc, eddig ellenség voltál, de aztán segítettél. Csatlakoznál?
Croc: Che, még mit nem!
Ivankov: Elmondom a titkodat!
Croc: Ha Mr 1 nem jöhet, akkor nem csatlakozom.
I died. :lul: :lul:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1717
Még nincs spoiler, de jó hír:
Jelezték, hogy jövő héten biztos lesz OP + cover + color pages.

Hátha ez már a flashback végét jelenti...

edit: spoiler time!
[spoiler]









[/spoiler]

LuckyDingo

Azóta már fordítás is van. :D Hát nem láttam értelmét ennek a fejezetnek. Akikre vártam, azok elég keveset szerepeltek (Dragon Iva-chan) igazából a záró oldallal akár vége is lehetne.. [spoiler]bár még Ace-t meg Dadant elő kellene keríteni.[/spoiler]

blackronin

#1719
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-02, 11:34:51
Azóta már fordítás is van. :D Hát nem láttam értelmét ennek a fejezetnek. Akikre vártam, azok elég keveset szerepeltek (Dragon Iva-chan) igazából a záró oldallal akár vége is lehetne.. [spoiler]bár még Ace-t meg Dadant elő kellene keríteni.[/spoiler]
Ja tudom...
De azért nem fogok ám mindent a feneketek alá rakni!  :P

Összeségében
[spoiler]
Kb. 14 oldal van meg eddig a fejezetből, így még várható min. 3, max. 5 oldal.
Hátba abban több Dragon, Iva és Kuma szerepel majd.
Az már 100 %, hogy jövő héten vége a flashback-nek.

Ugyanis már minden megtörtént, aminek meg kellett történnie.
A jövő hétre már csak Ace és Luffy beszélgetés marad... vagyis az Ace "Én soha nem fogok meghalni!" dumája... A többi flashback darabkára (ami a Marinefold arc közben volt) már volt utalás, csak az az egy maradt ki.
[/spoiler]

Squazee2005

A következő fejezetben [spoiler]azért még várható Sabo halála is.[/spoiler] A borítón fetrengtem.  :rotfl:

blackronin

Hmm... érdekes.


LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-06-02, 13:49:37
Hmm... érdekes.


Hát jah.. nah az első kalózcsapatának jele is ráragadt :D


blackronin

Na, akkor egy kis érdekesség!
Ugyebár most jött ki az 58-as kötet és RENGETEG információt tartalmaz.
Ami eddig kiderült az leírom, de lehet hogy lesz több is!

Schicibukai data:

[spoiler]Hancock  Age: 29y Height: 1m91cm  Measurements (B-W-H): 111B/61W/91H J-cup 
Moria    Age: 48y Height: 6m92cm
Kuma    Age: 45y Height: 6m89cm
BlackBeard  Age: 38y Height: 3m44cm
Doflamingo Age: 39y Height: 3m5cm
Jimbei   Age: 44y Height: 3m1cm
Crocodile  Age: 44y Height: 2m53cm
Mihawk   Age: 41y Height: 1m98cm[/spoiler]

Whitebeard's commanders names

[spoiler]


+ akiket nem ismertünk:
ブレンハイム  ハルタ    イゾウ
フォッサ    キングデュー ブラメンコ
スピード‧ジル ナミュール

Top row: Blenheim, Harta, Izo
Middle row: Fossa, Kingdoo, Bramenco
Bottom row: Speed Jill, Namuel
[/spoiler]

Kraivan

Quote from: blackronin on 2010-06-03, 09:22:24
Na, akkor egy kis érdekesség!
Ugyebár most jött ki az 58-as kötet és RENGETEG információt tartalmaz.
Ami eddig kiderült az leírom, de lehet hogy lesz több is!

Schicibukai data:

[spoiler]Hancock  Age: 29y Height: 1m91cm  Measurements (B-W-H): 111B/61W/91H J-cup 
Moria    Age: 48y Height: 6m92cm
Kuma    Age: 45y Height: 6m89cm
BlackBeard  Age: 38y Height: 3m44cm
Doflamingo Age: 39y Height: 3m5cm
Jimbei   Age: 44y Height: 3m1cm
Crocodile  Age: 44y Height: 2m53cm
Mihawk   Age: 41y Height: 1m98cm[/spoiler]

Whitebeard's commanders names

[spoiler]


+ akiket nem ismertünk:
ブレンハイム  ハルタ    イゾウ
フォッサ    キングデュー ブラメンコ
スピード‧ジル ナミュール

Top row: Blenheim, Harta, Izo
Middle row: Fossa, Kingdoo, Bramenco
Bottom row: Speed Jill, Namuel
[/spoiler]
Sztem Doflamingot benézték. Amikor Bellamie-t szivatta, akkor cseppet sem tűnt humanoid hegynek. Sőt... mindigis elég emberi méretűnek tűnt.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Kraivan on 2010-06-03, 15:09:19
Quote from: blackronin on 2010-06-03, 09:22:24
Na, akkor egy kis érdekesség!
Ugyebár most jött ki az 58-as kötet és RENGETEG információt tartalmaz.
Ami eddig kiderült az leírom, de lehet hogy lesz több is!

Schicibukai data:

[spoiler]Hancock  Age: 29y Height: 1m91cm  Measurements (B-W-H): 111B/61W/91H J-cup 
Moria    Age: 48y Height: 6m92cm
Kuma    Age: 45y Height: 6m89cm
BlackBeard  Age: 38y Height: 3m44cm
Doflamingo Age: 39y Height: 3m5cm
Jimbei   Age: 44y Height: 3m1cm
Crocodile  Age: 44y Height: 2m53cm
Mihawk   Age: 41y Height: 1m98cm[/spoiler]

Whitebeard's commanders names

[spoiler]


+ akiket nem ismertünk:
ブレンハイム  ハルタ    イゾウ
フォッサ    キングデュー ブラメンコ
スピード‧ジル ナミュール

Top row: Blenheim, Harta, Izo
Middle row: Fossa, Kingdoo, Bramenco
Bottom row: Speed Jill, Namuel
[/spoiler]
Sztem Doflamingot benézték. Amikor Bellamie-t szivatta, akkor cseppet sem tűnt humanoid hegynek. Sőt... mindigis elég emberi méretűnek tűnt.
Hát biztosan nem nézték be, hiszen ezeket az adatokat maga Oda közölte le...  ^^"
Egyébként Doflamingo trükkös, hiszen behajlított lábakkal jár, de valóban ilyen magas, elég csak megnézni az 524-es fejezet végét.

edit: zen már igazolt is engem.  :D

Zen

Quote from: blackronin on 2010-06-03, 15:12:19
edit: zen már igazolt is engem.  :D
Ijesztőnek tartom a tényt h fejből tudod melyik kép melyik fejezetben található meg.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1729
Quote from: Zen on 2010-06-03, 15:31:27
Quote from: blackronin on 2010-06-03, 15:12:19
edit: zen már igazolt is engem.  :D
Ijesztőnek tartom a tényt h fejből tudod melyik kép melyik fejezetben található meg.
Én nem tudtam fejből, te mutattad meg!  :P
(nekem inkább csak az ijesztő, hogy te rögtön kikerested Kraivan-nak a fejezetet, pedig nem kellett volna...  ^^")

Én csak arra emlékeztem, hogy az 524-es fejezetben van a Schicibukai kajálás, ahol Doflamingo Blackbeard mellett ül és jól lehet látni, hogy milyen magas Flamingo... De azt nem tudtam, hogy pontosan hol.

LuckyDingo

http://www.onemanga.com/One_Piece/303/08/
Itt viszont lényegesen kisebbnek tűnik..

Zen

Nem igazán. Nézd meg mennyivel nagyobb a hordónál.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kraivan

Quote from: Zen on 2010-06-03, 16:23:34
Nem igazán. Nézd meg mennyivel nagyobb a hordónál.
Ez annyira nem érv. Egy 50 literes söröshordó kb 80 centi magas. A raktárban én is szoktam azokon ülni.  Ennyi erővel én is hegyióriás vagyok. :P
Ám a linkelt képen is a széktámlán ül. Jó... így megfelel a BB 3.5m-ének.

Sztem Doflamingo nőtt mióta nem láttuk.
De Bellamie előtt nem tűnt óriásnak. Ha mégis, az tudható a térhatásoknak.

Zen

Nem, King's Disposition-t. [spoiler] :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Szerintem ez amugy elég lame húzás volt, ha WB hajóján akkor biztos hogy megtanulta használni még is használhatatlan volt BB ellen is meg úgy egyáltalán végig amíg fogoly volt. A kairoseki nem tudja gátolni a hakit. Ez is egy újabb jel arra hogy ez a haki túl asspull volt Oda-tól.

Zen

BB ellen a hakinak mit kellett volna tennie?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

instant KO a minimum, de látványosabb ha a felsőteste is leszakad 1 ütéstől  :__devil:

[spoiler] :Kiraly:[/spoiler]

Bishop

Mondjuk mikor Ace elvesztette az erejét amikor BB hozzáért simán hakizhatot volna. Többször is az látszott Ace arcán hogy DF képesség nélkül erőtlen, pedig ha benne is ott volt a Haushou Haki akkor nem hiszem hogy nagyon lett volna BB-nek esélye ellene. Vagy bármelyik Admiralnak, Akainu ellen se használta pedig akkor nem lett volna Magma beats fire bullshit.
Ez az egész úgy lett volna jó ha Luffy üti ki az összes kalózt, nem pedig Ace. A háború alatt sokan csak úgy néztek amikor Luffy mass hakizott, szóval nem valami olyan dolog ez ami mindenkinek adatott. Ha Ace rendelkezett volna vele WB-nél már rég megtanulhatta volna használni. Még is úgy tűnik hogy még Luffy is jobban használja mint ő.

chilip

hát ha korán megkapta a devil fruit-ját ace, akkor elég durván pár ember kivételével sebezhetetlen lett. mert ki tudja megverni azt aki a testét lángokká tudja bontani... lehet nem is kellett neki azután többet használnia míg luffy elég rendesen rá lett kényszerítve párszor.

blackronin

#1739
Tetszik, hogy mindenki azt hiszi, hogy a Haki = szupererő...
Ez korántsem van így!

Akkor lássuk szépen a dolgokat:

Quote from: Ymir on 2010-06-03, 18:22:54
Az új fejezetben Ace hakit használt? http://mangastream.com/read/one_piece/94012201/9 és http://mangastream.com/read/one_piece/94012201/10
1. Ace Haōshoku Haki-t használt, másnéven King's Disposition-t, ami csak azért valószínűbb, mert a Marinefold idején, amikor Luffy használta ezt, megemlítette Ace, hogy "You too?"
Egyébként lehetett volna sima Haki is, mivel a habzó szájat Rayleigh is képes volt csinálni, s neki csak sima Haki-ja van (legalábbis eddig úgy tűnik).

Quote from: Bishop on 2010-06-03, 19:05:36
Szerintem ez amugy elég lame húzás volt, ha WB hajóján akkor biztos hogy megtanulta használni még is használhatatlan volt BB ellen is meg úgy egyáltalán végig amíg fogoly volt. A kairoseki nem tudja gátolni a hakit. Ez is egy újabb jel arra hogy ez a haki túl asspull volt Oda-tól.
2. BB ellen a haki egy lósz*rt sem ér.
Azért mert a Yami Yami fruit nem olyan mint a többi logia DF, hiszen képtelen "átengedni" a támadásokat úgy, mint pl. a Suna Suna no Mi, hanem helyette magába szippantja azokat (ami korántsem ugyanaz), ami bizonyos esetekben több fájdalmat is okozhat, s ezért a használónak kiemelten fontos szívossággak kell rendelkeznie.
De ezt maga Blackbeard is elmagyarázta Ace-nek.
Így Ace a sima ütése is elegendő lett volna BB ellen.
Haki nem egyenlő szupererő.
Ace bilincse Kairoseki anyagból készült, ami a DF semlegesítés mellett, az OP világ egyik legerősebb anyaga... Nem tudom, hogy hol írták ezt le a mangába, de biztosan benne volt.

Quote from: Bishop on 2010-06-03, 19:46:16
Mondjuk mikor Ace elvesztette az erejét amikor BB hozzáért simán hakizhatot volna. Többször is az látszott Ace arcán hogy DF képesség nélkül erőtlen, pedig ha benne is ott volt a Haushou Haki akkor nem hiszem hogy nagyon lett volna BB-nek esélye ellene. Vagy bármelyik Admiralnak, Akainu ellen se használta pedig akkor nem lett volna Magma beats fire bullshit.
Ez az egész úgy lett volna jó ha Luffy üti ki az összes kalózt, nem pedig Ace. A háború alatt sokan csak úgy néztek amikor Luffy mass hakizott, szóval nem valami olyan dolog ez ami mindenkinek adatott. Ha Ace rendelkezett volna vele WB-nél már rég megtanulhatta volna használni. Még is úgy tűnik hogy még Luffy is jobban használja mint ő.
3. Ace alapból NAGYON kemény fizikai harcos, tehát attól hogy még BB elszívta a DF-jét, az nem jelentett semmit, max. annyit hogy már BB is megüthette, de Ace fizikai erejét nem befolyásolta.
Lásd Van Auger megjegyzése a csata alatt + flashback
Akainu rossz példa, mert akkor abban a helyzetben nem volt ideje gondolkodnia Ace-nek, hogy "Akkor most bekapcsoljam-e a Haki üzemmódot vagy sem?"
+ Hiába használt volna haki-t Ace, a legyengült állapotában nem lett volna esélye Akainu ellen, akinek szintén valószínű hogy az van, lásd. Haki védőpajzs WB ellen, Akainu hakija erősebb lett volna az biztos így Luffy-t nem tudta volna megfelelő módon megvédeni és meghalt volna...
(megjegyzés: belinkelték már az AP-n, hogy Ace tüze (világos piros láng) a valóságban is alacsonyabb hőfokú, mint a magma (tehát Akainu cucca), és valóban képes a magasabb hőmérsékletű anyag "elnyomni" az alacsonyabb hőmérsékletűt -> semlegesíti -> Akainu kills Ace NEM bullshit.)

4. A haki eddig 3 dologra volt jó:
a, Elijeszteni valakit pusztán akaraterővel pl. 1. fejezet vagy Flying Fish riders bázisnál Luffy viselkedése
b, Eszméletlen állapotot előidézni, vagyis a gyenge akaratúak kifekszenek a Haki lökettől
pl. Reylaigh  vagy Shanks WB hajóján
c, Semlegesíteni bizonyos DF-ek védelmi képességeit
pl. Logia használók ellen vagy Luffy rugalmasság ellenére vérzik
Tehát nem ad szupererőt... Ez nem valami dragonball féle powerup.

Quote from: chilip on 2010-06-03, 19:50:33
hát ha korán megkapta a devil fruit-ját ace, akkor elég durván pár ember kivételével sebezhetetlen lett. mert ki tudja megverni azt aki a testét lángokká tudja bontani... lehet nem is kellett neki azután többet használnia míg luffy elég rendesen rá lett kényszerítve párszor.
5. A Mera Mera no Mi miatt tényleg nem volt rákényszerítve Ace hogy sokszor használja a hakit.
Minek feleslegesen erőlködni, ha ilyen imba DF-em van?  :P
(az más kérdés, hogy mindig van erősebb...  ^^" )


edit: hivatalos képek a vol. 58-ból
[spoiler]
Schicibukai data



Boa Hancock (29): 6'3"
"Hawkeye" Mihawk (41): 6'5"
Sir Crocodile (44): 8'3"
Jinbei (44): 9'10"
Donquixote Doflamingo (39): 10'0"
"Blackbeard" Marshall D. Teach (38): 11'3"
Bartholomew Kuma (45): 22'7"
Gecko Moria (48): 22'8"

WB commanders names and divisons



1.Marco (マルコ)
2.Ace (エース)
3.Joz (ジョズ)
4.Thatch (サッチ)
5.Vista (ビスタ)
6.Burmenko (ブラメンコ)
7.Rakuyou (ラクヨウ, and a city in China Mainland "洛阳" is called this in Japanese, but I'm not sure if this "Rakuyou" means that.)
8.Namur (ナミュール)
9.Blenheim (ブレンハイム)
10.Curiel (クリエル)
11.キングデュー(Kingdue?)
12.Haruta (ハルタ)
13.Atomos (アトモス)
14.Speed·Jill or Speed Gilles or Speed Jiru (スピード・ジル. Jill is a girl's name and I wasn't aware of that...)
15.Fossa (フォッサ)
16.Izou(イゾウ/以藏, seems to be a Japanese name)
[/spoiler]