Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

chilip

[spoiler][/spoiler]  :lol:

blackronin

Quote from: chilip on 2010-06-16, 01:12:32
[spoiler][/spoiler]  :lol:
Köszönjük a szemléltető ábrát, Dr. chilip!  :D

Remélem ezek után már nem okoz problémát elképzelni eme képzeletbeli szereplők valóságos nagyságát...  :P


blackronin

#1772
Még nem spoiler, de nevettem rajta egy jót...  :D
[spoiler]

[/spoiler]

edit: aki olvasta az AP-t és megnézte a Shonen Jump oldalát az azt hihette, hogy megint nem lesz chapter a héten...
Szerencsére ez nem így van, az AP-n nemrégen jelezték, hogy lesz.
Azonban senki ne várjan a korai spoiler cuccokra, hiszen mind apprentice, mind Nja lapul a "véget vetünk a korai fejezeteknek" kijelentés óta.
Maximum ohana hozhat valamit, de ő leginkább csak szerdán ugrik be.
Így egészen addig nem lesz semmi.
Ez van.

LuckyDingo

Van már pár spoiler.. jön a várt részed blackronin, szal egy része, vagy az egész flöshback lesz.

blackronin

#1774
589:
[spoiler]
Most nincs kedvem belinkelgetni a képeket és a szövegeket, de jöjjön a lényeg:
1. Flashback is over! Igaz csak az utolsó oldalon térünk vissza a jelenbe.
2. Oda végleg lezárja Ace és Luffy múltját...
Látjuk Ace és Luffy-t felnőni, Ace kihajózását és reakciót, Luffy is kihajózik és búcsúzik...
Tehát Oda elvarrja a szálakat.

3. Dragon újra a fejezetben.
4. Sabo halott. Vagy legalábbis nekem eddig ez jött le... Az AP-n azt írják, hogy mégis él, s Dragon hajóján kezelik éppen... Érdekes.
5. És a legjobb pillanat:
Jövő héten újra vissza AL-be!
[/spoiler]

OPIC. Még nem, csak akkor ha kijön a fejezet. [spoiler](LuckyDingo javaslatára)  :D[/spoiler]
Egyszerűen hihetetlen, hogy Oda mennyire jól megoldotta ezt a flashback-et!
Örülök neki így utólag, hogy mégsem tért vissza rögtön a jelenbe, hiszen sok fontos, bár már ismert, pillanat kimaradt volna az OP-ből.
Igaz, hogy ezekben semmi új nem volt, de látnunk kellett őket, hogy teljes legyen a kép.

Valóban nyavalyogtam, hogy már legyen vége, de hála az égnek, hogy nem én írom az OP-t és Oda megcsinálta ezeket a fejezeteket!

Ja és 600. fejezet:
New World!

Majd ha megtörténik, nyugodtan írhatjátok, hogy:
"A blackronin már előre megmondta..."  :P

edit: one of the most epic moments in OP:
[spoiler]


"What Pirate King!!! I'm weak!!"

[/spoiler]

edit2: most írták, hogy
[spoiler]Kuina és Zoro is benne van a fejezetben!
Ugyanis Dragon hajója pont Zoro szigetén áll meg, Ivankov-val a fedélzetén...
[/spoiler]

LuckyDingo

Amíg nem láttuk a fejezetet teljes egészében, ne húzzuk rá az opic jelzőt, mert elkopik ha mindenre azt használjuk. Egyelőre nekem még mindig nem világos a flashback fontossága én spec meglettem volna nélküle is. De legalább jó kis anime töltelék lesz.

blackman

A Luffy-s kép már önmagában Opic. Oda hihetetlen.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 09:26:40
Amíg nem láttuk a fejezetet teljes egészében, ne húzzuk rá az opic jelzőt, mert elkopik ha mindenre azt használjuk. Egyelőre nekem még mindig nem világos a flashback fontossága én spec meglettem volna nélküle is. De legalább jó kis anime töltelék lesz.
Az utóbbi fejezetek egyikére sem használtam, pont az általad említett ok miatt.

Ez a fejezet azért kapta ezt a jelzőt tőlem, mert amikor nézegettem a képeket, főleg azokat, amik [spoiler]Ace és Luffy kihajózását mutatták[/spoiler], akkor AZONNAL a "We are!" dal kezdett duruzsolni a fejemben... Ez a dal a kedvencem az OP-s zenék közül, s a legjobb jeleneteknél hangzott el általában. (pl. Grand Line elérése, Vivi búcsúzása, Skypia-ba való feljutás)
És ez a dal "érzése" egyet jelent nálam:
OPIC.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-06-23, 09:37:49
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 09:26:40
Amíg nem láttuk a fejezetet teljes egészében, ne húzzuk rá az opic jelzőt, mert elkopik ha mindenre azt használjuk. Egyelőre nekem még mindig nem világos a flashback fontossága én spec meglettem volna nélküle is. De legalább jó kis anime töltelék lesz.
Az utóbbi fejezetek egyikére sem használtam, pont az általad említett ok miatt.


Hát ha használtad volna, akkor már semmit sem érne XDDD Én még mindig kegyetlenül időhúzásnak és felesleges infonak tartom a flashbacket. Elég lett volna egy chapter... max kettő erre. Ha Sabo nem tér vissza, akkor nem látom, hogy miért kellett ez. Ha visszatér, akkor valszeg lesz még egy flashback arról, hogy mi történt vele. Hacsak nem lesz a későbbiekben fontos karakter Sabo, szerintem értelmetlen volt ezt a storyt most előadni. /valamiért az eddigi 588 fejezet alatt nem hiányzott Luffyiék múltja, egyszerűen elhittem, hogy milyen jó tesók/

blackronin

#1779
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 15:54:22
Quote from: blackronin on 2010-06-23, 09:37:49
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 09:26:40
Amíg nem láttuk a fejezetet teljes egészében, ne húzzuk rá az opic jelzőt, mert elkopik ha mindenre azt használjuk. Egyelőre nekem még mindig nem világos a flashback fontossága én spec meglettem volna nélküle is. De legalább jó kis anime töltelék lesz.
Az utóbbi fejezetek egyikére sem használtam, pont az általad említett ok miatt.


Hát ha használtad volna, akkor már semmit sem érne XDDD Én még mindig kegyetlenül időhúzásnak és felesleges infonak tartom a flashbacket. Elég lett volna egy chapter... max kettő erre. Ha Sabo nem tér vissza, akkor nem látom, hogy miért kellett ez. Ha visszatér, akkor valszeg lesz még egy flashback arról, hogy mi történt vele. Hacsak nem lesz a későbbiekben fontos karakter Sabo, szerintem értelmetlen volt ezt a storyt most előadni. /valamiért az eddigi 588 fejezet alatt nem hiányzott Luffyiék múltja, egyszerűen elhittem, hogy milyen jó tesók/
Most akkor leírom, hogy (szerintem) miért volt fontos ez a flashback...
Megpróbálom rövidre fogni:
[spoiler]
0. Oda annak tartotta...  :P
Vita lezárva.

De akkor most komolyan:
1. Ace személyiségéről sokat megtudtunk, ami magyarázatot adott a jelenbeli viselkedésére.
Pl. Megtudtuk hogy miért akart élni -> Sabo dolog + Luffy ; Miért nem futott el WB, BB és Akainu ellen -> Roger-től örökölte ezt az "ösztönt", tehát valóban volt köztük hasonlóság, annak ellenére hogy mindenki más az ellenkezőjét állította
2. Ace múltja is lezárásra került, tisztázva lett: Ace és Luffy barátságának, testvéri összetartozásának alapja, megismerhettük teljesen a gyermekkorát (eddig is sejtettük, hogy jó tesók voltak, de megismerhettük az okokat, amikről csak találgathattunk)
3. Dadan rejtélye megoldódott, valamint személyében megismerhettük Luffy "anyját".
Emlékezzünk, hogy Oda így írta le Luffy "anyját": ronda, túlsúlyos, erőszakos, s akaratos nő
Ez pont ráillik Curly Dadanra.
Ez a rejtély is lezárva.
4. Luffy backstory, végre "elkészült az út", tehát végre megvan a teljes történet Shanks esete után egészen az elindulásig, Luffy múltja le van zárva... Több mint 13 év után.
Azért ez nem elhanyagolható.
Ez a dolog is letudva.
5. Megismerhettük Fuushia falut és a királyságot, ahol ez található -> gondolom, hogy nem fognak ide Luffy-ék menni, de Oda fontosnak tartotta, hogy megismerjük azt a helyet, ahol Luffy és Ace felnőtt. Persze ez magában foglalt egy újabb társadalom-kritikát + a nemesek életébe is betekintést nyerhettünk. (szintén Arabasta óta eléggé hanyagolt téma volt, a World Noble esetet leszámítva)
6. Dragon és a Revolutionary Army.
Végre láthattuk, hogy neki is vannak érzelmei, nem olyan mint amilyennek gondolták a rajongók (nem csak mosolyogni, meg ármánykodni tud egész nap), megtudtuk hogy ő is innen származik, bepillantást nyerhettünk abba, hogy miként indult el a forradalom.
Ja és persze Kuma helyzetet is tisztázva lett, eddig csak utaltak rá, hogy talán Rev. lehet, de jobb volt inkább bemutatni.
7. A legfontosabb:
A múlt összehasonlítása a jelennel.
Ugyanis Sabo "halála" után ott volt Dadan és a banditák, Makino és Ace.
Az ő segítségükkel Luffy könnyebben át tudta vészelni a gyászt.
Azonban a jelenben Luffy-nak nincs senkije.
Nincs még egy szerető testvér, nincs még egy szerető "anya" aki segíthetne túljutni a gyászon.
Nincs ott a legénysége, aki segíthetne.
Luffy elveszett és dühös, s tehetetlen.
Most hagyjuk Jimbei-t és Boa-t, meg Law-t...
Luffy egyikükkel sem áll még olyan kapcsolatban, hogy komoly érzelmi támaszt tudna nyújtani.
+
Luffy-t túl sok csapás érte: (a flashback-hez viszonyítva)
lelki: A legénység elvesztése, Impel Down, Bon-chan "halála", a háború, a Ace halála. Nem volt elég idő arra, hogy ezek "megemésztődjenek", csak gyűltek és gyűltek, aminek az eredménye lett a mentális összeomlás.
testi: a fizikai sérülések + hormonok (Luffy több mint 10 évet veszített + Gears-ek használata)
8. Oda ezzel, na meg persze a háborúval, lezárta a One Piece második harmadát.
Most következik a végjáték, s én úgy gondolom, hogy Oda nem akar már Luffy múltjával foglalkozni, csak azzal hogy miként válik Pirate King-é.
[/spoiler]

Squazee2005

Én is úgy érzem, hogy fontos volt Luffy és Ace múltját lezárni, bár Ace nem igazán a kedvencem, szóval az ő flashback-része annyira nem hatott meg. El kell ismernem azért, így teljes képet kaptunk aceről és szépen búcsút inthetünk neki végleg.

Ami, így spoiler alapján nagyon tetszik a fejezetben az egyrészt az, hogy [spoiler]Ace honnan szedte az udvariasságát. Először azt hittem, hogy magától ilyen, de jó tudni, hogy Makino volt a ludas ebben. ^^ A másik,Luffy tehetetlenségének a felismerése, ami remélem végre egy jó kis power-upot ad neki és a következő arcban már szétkaszálja az ellenséget, mert ennyi vereség után ráfér a győzelem. Érdekes, hogy amíg ez más shounenekben klissének tűnik, itt teljesen logikusnak tűnik ez a "túl gyenge vagyok. erősebb kell, hogy legyek" vonal. Dragon felbukkanása külön érdekesség.[/spoiler]

LuckyDingo

No akkor egy kis reakció... green mode ON
Quote from: blackronin on 2010-06-23, 16:59:39
Most akkor leírom, hogy (szerintem) miért volt fontos ez a flashback...
Megpróbálom rövidre fogni:
[spoiler]
0. Oda annak tartotta...  :P
Vita lezárva. - ez nem érv és attól még hogy annak tartja, nem biztos, hogy tényleg az.

De akkor most komolyan:
1. Ace személyiségéről sokat megtudtunk, ami magyarázatot adott a jelenbeli viselkedésére.
Pl. Megtudtuk hogy miért akart élni -> Sabo dolog + Luffy ; Miért nem futott el WB, BB és Akainu ellen -> Roger-től örökölte ezt az "ösztönt", tehát valóban volt köztük hasonlóság, annak ellenére hogy mindenki más az ellenkezőjét állította - Ace élni akart? :D Érdekes, hogy ez az élni akarás eléggé későn jött elő amikor ki akarták végezni. És az általad említett ösztön nem ösztön, csak egyszerűen nem akart elmenekülni, még ha meghal akkor sem... meg is halt.. jó taktika.
2. Ace múltja is lezárásra került, tisztázva lett: Ace és Luffy barátságának, testvéri összetartozásának alapja, megismerhettük teljesen a gyermekkorát (eddig is sejtettük, hogy jó tesók voltak, de megismerhettük az okokat, amikről csak találgathattunk) - őszintén nem izgatott a múltjuk
3. Dadan rejtélye megoldódott, valamint személyében megismerhettük Luffy "anyját".
Emlékezzünk, hogy Oda így írta le Luffy "anyját": ronda, túlsúlyos, erőszakos, s akaratos nő
Ez pont ráillik Curly Dadanra. - hát kétlem, hogy erre értette az anyját. Engem a vér szerinti anyja érdekelt volna inkább, de abból nem kaptunk még eddig semmit...
Ez a rejtély is lezárva. - szintén nem izgatott Dadan kiléte amúgy...
4. Luffy backstory, végre "elkészült az út", tehát végre megvan a teljes történet Shanks esete után egészen az elindulásig, Luffy múltja le van zárva... Több mint 13 év után.
Azért ez nem elhanyagolható.
Ez a dolog is letudva. - A Shanksos múlt bőven elég lett volna.
5. Megismerhettük Fuushia falut és a királyságot, ahol ez található -> gondolom, hogy nem fognak ide Luffy-ék menni, de Oda fontosnak tartotta, hogy megismerjük azt a helyet, ahol Luffy és Ace felnőtt. Persze ez magában foglalt egy újabb társadalom-kritikát + a nemesek életébe is betekintést nyerhettünk. (szintén Arabasta óta eléggé hanyagolt téma volt, a World Noble esetet leszámítva) - szintén nem olyan jelentős, Shabondyban már kaptunk a nemesekből, bőven elég volt...
6. Dragon és a Revolutionary Army.
Végre láthattuk, hogy neki is vannak érzelmei, nem olyan mint amilyennek gondolták a rajongók (nem csak mosolyogni, meg ármánykodni tud egész nap), megtudtuk hogy ő is innen származik, bepillantást nyerhettünk abba, hogy miként indult el a forradalom.
Ja és persze Kuma helyzetet is tisztázva lett, eddig csak utaltak rá, hogy talán Rev. lehet, de jobb volt inkább bemutatni. - utaltak rá? :D Iva-chan lecomrade-ozta valamelyik chapterben.. Egyébként ebben a pontban tudok csak egyetérteni, ez kellett, de ezt a present arcban is bemutathatták volna valahogyan
7. A legfontosabb:
A múlt összehasonlítása a jelennel.
Ugyanis Sabo "halála" után ott volt Dadan és a banditák, Makino és Ace.
Az ő segítségükkel Luffy könnyebben át tudta vészelni a gyászt.
Azonban a jelenben Luffy-nak nincs senkije.
Nincs még egy szerető testvér, nincs még egy szerető "anya" aki segíthetne túljutni a gyászon.
Nincs ott a legénysége, aki segíthetne.
Luffy elveszett és dühös, s tehetetlen.
Most hagyjuk Jimbei-t és Boa-t, meg Law-t... - ne ne NEEE hagyjunk őket basszus... mi az hogy hagyjuk őket..?! >_<
Luffy egyikükkel sem áll még olyan kapcsolatban, hogy komoly érzelmi támaszt tudna nyújtani.
+
Luffy-t túl sok csapás érte: (a flashback-hez viszonyítva)
lelki: A legénység elvesztése, Impel Down, Bon-chan "halála", a háború, a Ace halála. Nem volt elég idő arra, hogy ezek "megemésztődjenek", csak gyűltek és gyűltek, aminek az eredménye lett a mentális összeomlás. - jah, majd most kialakítják szépen azt a viszont, ami kell a gyászoláshoz..  az összeomlás meg elkerülhetetlen XD Úgyis túljut rajta.. shounen főhős..
testi: a fizikai sérülések + hormonok (Luffy több mint 10 évet veszített + Gears-ek használata)
8. Oda ezzel, na meg persze a háborúval, lezárta a One Piece második harmadát.
Most következik a végjáték, s én úgy gondolom, hogy Oda nem akar már Luffy múltjával foglalkozni, csak azzal hogy miként válik Pirate King-é. - beröhögnék, ha csak a második negyedét zárná le ezzel. Sztem a New world lesz akkora, mint az eddig vezető út. És nem lettem meggyőzve, Luffy Múltjával ennyit se kellene foglalkozni.
[/spoiler]

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 21:11:56
No akkor egy kis reakció... green mode ON
Quote from: blackronin on 2010-06-23, 16:59:39
Most akkor leírom, hogy (szerintem) miért volt fontos ez a flashback...
Megpróbálom rövidre fogni:
[spoiler]
0. Oda annak tartotta...  :P
Vita lezárva. - ez nem érv és attól még hogy annak tartja, nem biztos, hogy tényleg az.

De akkor most komolyan:
1. Ace személyiségéről sokat megtudtunk, ami magyarázatot adott a jelenbeli viselkedésére.
Pl. Megtudtuk hogy miért akart élni -> Sabo dolog + Luffy ; Miért nem futott el WB, BB és Akainu ellen -> Roger-től örökölte ezt az "ösztönt", tehát valóban volt köztük hasonlóság, annak ellenére hogy mindenki más az ellenkezőjét állította - Ace élni akart? :D Érdekes, hogy ez az élni akarás eléggé későn jött elő amikor ki akarták végezni. És az általad említett ösztön nem ösztön, csak egyszerűen nem akart elmenekülni, még ha meghal akkor sem... meg is halt.. jó taktika.
2. Ace múltja is lezárásra került, tisztázva lett: Ace és Luffy barátságának, testvéri összetartozásának alapja, megismerhettük teljesen a gyermekkorát (eddig is sejtettük, hogy jó tesók voltak, de megismerhettük az okokat, amikről csak találgathattunk) - őszintén nem izgatott a múltjuk
3. Dadan rejtélye megoldódott, valamint személyében megismerhettük Luffy "anyját".
Emlékezzünk, hogy Oda így írta le Luffy "anyját": ronda, túlsúlyos, erőszakos, s akaratos nő
Ez pont ráillik Curly Dadanra. - hát kétlem, hogy erre értette az anyját. Engem a vér szerinti anyja érdekelt volna inkább, de abból nem kaptunk még eddig semmit...
Ez a rejtély is lezárva. - szintén nem izgatott Dadan kiléte amúgy...
4. Luffy backstory, végre "elkészült az út", tehát végre megvan a teljes történet Shanks esete után egészen az elindulásig, Luffy múltja le van zárva... Több mint 13 év után.
Azért ez nem elhanyagolható.
Ez a dolog is letudva. - A Shanksos múlt bőven elég lett volna.
5. Megismerhettük Fuushia falut és a királyságot, ahol ez található -> gondolom, hogy nem fognak ide Luffy-ék menni, de Oda fontosnak tartotta, hogy megismerjük azt a helyet, ahol Luffy és Ace felnőtt. Persze ez magában foglalt egy újabb társadalom-kritikát + a nemesek életébe is betekintést nyerhettünk. (szintén Arabasta óta eléggé hanyagolt téma volt, a World Noble esetet leszámítva) - szintén nem olyan jelentős, Shabondyban már kaptunk a nemesekből, bőven elég volt...
6. Dragon és a Revolutionary Army.
Végre láthattuk, hogy neki is vannak érzelmei, nem olyan mint amilyennek gondolták a rajongók (nem csak mosolyogni, meg ármánykodni tud egész nap), megtudtuk hogy ő is innen származik, bepillantást nyerhettünk abba, hogy miként indult el a forradalom.
Ja és persze Kuma helyzetet is tisztázva lett, eddig csak utaltak rá, hogy talán Rev. lehet, de jobb volt inkább bemutatni. - utaltak rá? :D Iva-chan lecomrade-ozta valamelyik chapterben.. Egyébként ebben a pontban tudok csak egyetérteni, ez kellett, de ezt a present arcban is bemutathatták volna valahogyan
7. A legfontosabb:
A múlt összehasonlítása a jelennel.
Ugyanis Sabo "halála" után ott volt Dadan és a banditák, Makino és Ace.
Az ő segítségükkel Luffy könnyebben át tudta vészelni a gyászt.
Azonban a jelenben Luffy-nak nincs senkije.
Nincs még egy szerető testvér, nincs még egy szerető "anya" aki segíthetne túljutni a gyászon.
Nincs ott a legénysége, aki segíthetne.
Luffy elveszett és dühös, s tehetetlen.
Most hagyjuk Jimbei-t és Boa-t, meg Law-t... - ne ne NEEE hagyjunk őket basszus... mi az hogy hagyjuk őket..?! >_<
Luffy egyikükkel sem áll még olyan kapcsolatban, hogy komoly érzelmi támaszt tudna nyújtani.
+
Luffy-t túl sok csapás érte: (a flashback-hez viszonyítva)
lelki: A legénység elvesztése, Impel Down, Bon-chan "halála", a háború, a Ace halála. Nem volt elég idő arra, hogy ezek "megemésztődjenek", csak gyűltek és gyűltek, aminek az eredménye lett a mentális összeomlás. - jah, majd most kialakítják szépen azt a viszont, ami kell a gyászoláshoz..  az összeomlás meg elkerülhetetlen XD Úgyis túljut rajta.. shounen főhős..
testi: a fizikai sérülések + hormonok (Luffy több mint 10 évet veszített + Gears-ek használata)
8. Oda ezzel, na meg persze a háborúval, lezárta a One Piece második harmadát.
Most következik a végjáték, s én úgy gondolom, hogy Oda nem akar már Luffy múltjával foglalkozni, csak azzal hogy miként válik Pirate King-é. - beröhögnék, ha csak a második negyedét zárná le ezzel. Sztem a New world lesz akkora, mint az eddig vezető út. És nem lettem meggyőzve, Luffy Múltjával ennyit se kellene foglalkozni.
[/spoiler]
Jó a hozzászólásaidat olvasni, LuckyDingo!
Mindig elgondolkodok a válaszaidon...
Főleg az nekem a "fura" (most hirtelen ez a szó ugrott be), hogy ennyire nem érdekel Luffy múltja, s bőven elégedett lettél volna csak a Shanks-os résszel.
Ja és Dadan se érdekelt? Mondjuk engem se izgatott annyira, ha jobban belegondolok...  ^^"

Akkor téged melyik karakter története érdekelne? (számomra se number 1. Ace és Luffy, engem inkább Mihawk és Shanks dolgai foglalkoztatnának)
(azt látom, hogy Luffy-val és Ace-el már van a t*k*d...  :P)

A 8.-as pontban leírtakhoz csak annyit:
Legyen igazad!   :jee:

LuckyDingo

A Dragonos szál érdekel. Meg a Shanks Mihawk kapcsolat is. Egyébként engem nem a karakterek múltja izgat, hanem a jövő. Az a lényeg szerintem :D

Luffy -ahogy már írtam- eddig is megvolt múlt nélkül. Egyszerűen nem az a karakter, akinek akkora nagy komplikált jelleme van, tipikus shounen főhős:
-Én akarok a legjobb lenni
-gyenge vagyok, jobb akarok lenni
-megvédem x-y-t
-alapból hülye, de komoly helyzetben brutál komoly :D

Egy ilyen karinál nem szükséges komolyabb háttér infoval foglalkozni, az a mellékszereplőknek kell inkább.

blackronin

#1784
589
http://mangastream.com/read/one_piece/72772619/2

Sajnálom, LuckyDingo, de ez a fejezet bizony OPIC.

Ja és Sabo [spoiler]még mindig halott inkább, mert igaz hogy valakit elláttak Dragon hajóján, de elég homályos így ez az utalás még... Bár valóban esélyes hogy Sabo-t találták meg.[/spoiler]

edit:
Quote from: LuckyDingo on 2010-06-23, 22:16:59
Luffy -ahogy már írtam- eddig is megvolt múlt nélkül. Egyszerűen nem az a karakter, akinek akkora nagy komplikált jelleme van, tipikus shounen főhős:
-Én akarok a legjobb lenni
-gyenge vagyok, jobb akarok lenni
-megvédem x-y-t
-alapból hülye, de komoly helyzetben brutál komoly :D

Egy ilyen karinál nem szükséges komolyabb háttér infoval foglalkozni, az a mellékszereplőknek kell inkább.
Ez a flashback pont ezen akart változtatni! (szerintem sikerrel)

"Én akarok a legjobb lenni!" -> vagyis PK, de hát ez Luffy álma, a OP az álmokról szól.
"Gyenge vagyok, jobb akarok lenni!" -> a flashback rámutatott, hogy miért, tehát nem ilyen indok nélküli kijelentés ez már
"Megvédem x-t és y-t!" -> megint a flashback mutatott rá, hiszen Luffy mondta hogy nincs senkije, nem számíthat senkire. (persze csak a flashback elején, ez utána már megváltozott)
+ Védeni akarja a barátait. (de őszintén, ki ne akarná?)
"Alapból hülye, de komoly helyzetben brutál komoly" -> ez Luffy!  :P  (Ichigo sohase volt ilyen, Naruto már nem ilyen, főleg a Part II óta)

Squazee2005

Erről a fejezetről egyébként az jutott eszembe, hogy ez a Luffy-féle felismerés, ez körülbelül akkora lehetett, mint Zorronak anno, amikor találkozott Mihawkkal, még  a történet elején. Tudom, Luffy se ragadt le egy szinten, s találkozott Aokijivel, ami még inkább arra sarkalta, hogy jobb és jobb legyen, de ez valahogy mélyebb volt.

Alkyra

Warning! Massive training arc inc. Be prepared!

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-06-24, 09:41:10
589
http://mangastream.com/read/one_piece/72772619/2

Sajnálom, LuckyDingo, de ez a fejezet bizony OPIC.
Pedig még mindig nem.. max az utsó page.. de ennyi :)

Quote from: blackronin on 2010-06-24, 09:41:10
"Alapból hülye, de komoly helyzetben brutál komoly" -> ez Luffy!  :P  (Ichigo sohase volt ilyen, Naruto már nem ilyen, főleg a Part II óta)

Ichigo nem hülye, de ha éppen nem WTF depressziós, vagy húdebadass /amikor harcol.. és általában harcol/ akkor ő is komolytalannak mondható néha.. sajnos ő egyfolytában sresszben van.

Naruto még mindig hülye.

Son Goku is eléggé komolytalan és .. nah buta volt alaphelyzetben.

Natsu.. is :D És még sorolhatnám.. de mindegy.. Ichigo lehet kivétel tőlem XD

chilip

[spoiler][/spoiler] :D

blackronin


NLZ

Jájjjj. :D  Egyébként jó volt ez, végülis kellett ennyi flashback, hogy átérezzük, miért ez az egész érzelmi kiütés. Flashblack előtt úgy éreztem, hogy kicsit sok ez a hiszti.
[reserved]

blackronin

#1791
590
[spoiler]

Source : 2ch
Credits : ID:yKn4z7IFQ
Translation : Aohige_AP

Chapter 590: Hey, Brother
(younger brother to be exact)

Also, volume 59 out 8/4






East Blue, Goa Kingdom
Village of Fuusha (Windmill)

Villager: It's Mr Garp!! Garp returned home in a marine ship!!
villager: Is it a business trip?

Garp: Hey, good to see you guys alright

villager: Mr Garp! I read the newspaper!
villager: What happened to Luffy!?
villager: With Whitebeard dead, what's going to happen to this world! Mr Garp!?

villager: For the last few days, we keep seeing pirate ship off the shore.... we can't sleep at night!




Garp: I just now sank a pirate ship off the shore
village: Oh really! Thank god!
Garp: They were amature pirates who knew nothing of war...
From now on... the sea of the entire world will be unstable for a while...
Don't let your guard down just because this is a remote island of East Blue.
Men!
Marines: Yes sir!

(Marines put a sign announcing Vice Admiral Garp's protection of the town)

villager: Oh, how reassuring!

villager: Mr Garp, we have another problem!! A Mountain bandit came down from the mountain... and is occupying the bar!!
Garp: Mountain bandits...?
Makino?: No!! Please, wait!!
Dadan: Hey Garp!!!
villager: that's her!!




Dadan: How dare you show your face here!!!

villager: Mr Garp!!
villager: Kyaaaa!!!

Dadan: *panting*
Marines: Vice Admiral Garp!!! (readys their rifles)
Garp: Hold back! She's an acquaintance of mine...





pic 4
Dadan: You were right there at the war...!!! They were right in front of your eyes...!!!
Why did you let Ace die!!!!!

Dadan: You chose your duty over your family!? Garp!! To hell with the "Hero of the marines"!! Die, you goddamn old geezer!!
Magra: hey, hey, boss stop!!!
Makino: Please stop, Dadan!!
Garp: Makino...



Makino: Mr Garp wasn't able to save the two who were right in his arms reach! It shook him more than anyone else!!
Dadan: ....no... The one that's most shaken is Luffy!!!

flashback
Ace: I'm Ace!! Who the hell are you?
Makino: Booo! No, "who the hell" is too rude.
Luffy: how about "who the heck"?
Ace: Who the heck are you?
Makino: Hahahaha, no, no that's not it. You guys aren't being serious are you?

(In the Japanese, they actually said "temee" then used "omee", above is my liberal take to convey it in English)

Garp: You know how much he looked up on his brother...!! Makino!



Woopslap: Garp.... where is Luffy? The newspaper said his whereabouts are unknown...
Garp: Hey chief... He ran away on a submarine. No wreckage was found...!! He's most likely alive!
Woopslap: ......

Villager: you hear that?
villager: thank god! But why is there a bandit...?

Dadan: Luffy, that idiot...!! No matter what kind of pirate he'll grow up to be, I'm always going to be on his side!!
My heart is about to shred into pieces just thinking of what he's feeling right now!!

Dadan: LUfffyyy!!! Don't let it bring you down!!!!



Shanks: Don't say that... Even though we were enemies, Whitebeard was a man deserving of my respect. That goes for even Sengoku.
Well, we're leaving now...
Marco: Yeah... and thanks.

Shanks: Luffy, this must be hard on you. I heard Ace's last actions, and it surprised me.
It sounded like something Captain Roger would do. At times I wanted my captain to run away, and sometimes cry.
Listen, Luffy... A man becomes a real man after learning both victory and defeat, as well as running and crying.
It's ok to cry...!! But then get over it!!!

[/spoiler]

[spoiler]Garp viselkedése eléggé szánalmas és meglepő...
Úgy tesz, mintha nem történt volna semmi!
Dadan reakciójával csak egyetérteni tudok.
Makino-t még egyelőre nem értem, talán a többi képből kiderül valami.

Az utolsó képen Shanks szövege szintén meglepő!
Érdekes módon Luffy-t arra kéri, hogy gyorsan eméssze meg a dolgokat, majd lépjen tovább...
Ez egy kicsit kegyetlen így, nem?  ^^"

A spoiler alapján látható, hogy főleg külső reakciókat látunk megint, lehetséges hogy Luffy nem is lesz a fejezetben?  :confused:
[/spoiler]

edit: bocs tévedtem
[spoiler]
Van Luffy! Mégpedig egy elég dühös fajta!



grunts, panting, etc.


Thank god Jinbei is there to shut him up. Hopefully he's get out of this phase fast thanks to grown ups around him.



Jinbei: I can't do that. I can't stand looking at you hurt yourself like that
Luffy: It's my own body!! I'll do as I please!!!

Jinbei: Well then, Ace's body was his own as well. Him dying is his own will.
Luffy: YOU SHUT UP!!! Any more word out of you, and I'll beat you!!
Jinbei: If that'll calm you down, you can try. I may be injured as well, but I wouldn't lose to you in a state like that....!!



Calm Belt, female island

Luffy: DAAAAAMNNNIITTT!!!! I am weak! I can't protect anything!!!
Jinbei: Luffy.....
Luffy: Go away...!! Leave me alone!!!

[/spoiler]

edit2: more pics!
[spoiler]Luffy és Jinbei ideges... Egy "kicsit"...  ^^"



flashback
Ace: Jinbei... While I was on route chasing Teach, I came across my brother in Alabasta. I haven't seen him in 3 years.
One look at him, and I knew he was alright. Why do you think that is?

Luffy bites Jinbei
Jinbei: Oh Ow!! Ouch...!! OUCH!!!, STOP IT YOU BRAT!!! *SLAM*



Jinbei: It may be hard on you right now, Luffy!!! But you must surpress them for now!!
Don't just think about what you have lost!! What you no longer have, you no longer have!!
Reaffirm yourself!! What do you still have left!?
Luffy: !!?



Jinbei: Can you not see anything anymore!? Your confidence to climb over any walls! Your own strength you never doubted!
Numerous enemies whom you don't stand a chance to have broken both of those mercilessly!
And then your brother you looked up to as a guide in this sea..!! Yes, you may have lost many!!
Your eyes are being covered by the massive wall called this World!!
But you cannot see ahead like that!! You are being swallowed in your own guilty conscience!!



I still have my crew!!!

DURVA KÉP!  :eek:



Jinbei: .... I see.
Luffy: Zoro!! Nami!! Usopp!! Sanji!! Chopper!! Robin!! Franky!! Brook!! I have... my crewmates!!!
We have a rendezvous point... I have to go...
Jinbei.....

flashback
Ace: You know what I saw? Jinbei...
Ace: With a clumsy brother like him, I'm always worried about him, you know?
I know he may cause many trouble for you guys, but...



flashback continued
Ace: He's no longer just a little brother Luffy following me around.
He had reliable crewmates supporting him. No matter what happens, he'll be alright. It reassured me.

Luffy: I wanna see them right now....
I wanna see them!!!
[/spoiler]


Szerintem egy igen erős OPIC.
Nem akarom állandóan ezt a szót használni, de mit csináljak ha ilyen fejezeteket ír Oda?

edit3: az utolsó kép, ami hiányzott.
[spoiler]


Meanwhile, far away in the New World of Grandline....

Marco: Thank you. Redhaired, I'm at a loss of words with gratitude....
Shanks: ......
[/spoiler]

chilip

uccsó kép  :jee: a többi is nagyon jó :)

Zen

nemnemNEM! Most nem fogsz behálózni a mocskos spoilereiddel! Erős leszek és kitartó!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Na ez tényleg OPIC.. erre vártam. Jinbei szövege  :whoah: Ő kell a csapatbaaa :D

Squazee2005

Legyen kitartó Zen-mester még ma estig. ;)

Pár könnycseppet sikerült előcsalogatnia, alig várom, hogy teljesen lefordítva meg minden elolvashassam még egyszer. Fenomenális.

LuckyDingo

Így fullosan én is elérzékenyültem. Az a duplaoldal a vége felé nagyot üt :)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-06-30, 14:35:49
Pár könnycseppet sikerült előcsalogatnia, alig várom, hogy teljesen lefordítva meg minden elolvashassam még egyszer. Fenomenális.

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-01, 01:16:42
Így fullosan én is elérzékenyültem. Az a duplaoldal a vége felé nagyot üt :)

Quote from: Zen on 2010-07-01, 03:42:32
590:  :whoah: :whoah: :whoah:

Quote from: LuckyDingo on 2010-06-30, 14:07:06
Na ez tényleg OPIC.. erre vártam. Jinbei szövege  :whoah: Ő kell a csapatbaaa :D

Quote from: chilip on 2010-06-30, 12:54:02
uccsó kép  :jee: a többi is nagyon jó :)

Ez a One Piece.  :smile:

Ja és egyébként OPIC. (de ezt már írtam, nem?  :P )

Bishop

de szeretem hogy mindig lenyúlod a jó signature képeket blackronin :hehe: :angyali: