Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#1830
Quote from: chilip on 2010-07-13, 06:37:44
sok-sok spoilerkép

[spoiler= pikcsőrz]





[/spoiler]

[spoiler]Mihawk out of fucking nowhere  :whoah:[/spoiler]

ed.:
[spoiler=4more]



[/spoiler]
Egy kép se jön be, de sebaj!  :D
Megnézem az AP-n...


edit:  :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:
(blackronin brain overload)


edit2: OPIC?  (de főleg a kedvenc karakterem miatt  :P)
[spoiler]Tehát Mihawk miatt és azért, mert 4 SH tag története szerepelt a fejezetben.
+ rengeteg minden történt ezen a 19 oldalon.

Jövő hétre így marad Sanji és Robin, meg gondolom Luffy-s részt is kapunk majd.[/spoiler]

LuckyDingo

Érdekes.. nem az, hogy nem örülök Mihawknak, de [spoiler]miért lett ilyen nagyon barátságos és segítőkész?Simán kizárhatta volna Zoroékat a kastélyból.. XD
Namihoz no comment.
Franky meg mi a frászt csinált? O.o Egyébként nála nem látom, miben fejlődhetett.. hacsak nem lopott pár tervet..
Brook meg hülye, mint mindig :XD
Nekem még mindig az a bajom, hogy szét lettek dobálva, de még minidg van olyan, akinél nem látom, hogy ez miért segített neki, mitől lesz nagyobb esélye a New Worldöt túlélni. [/spoiler]
Egyelőre a fejezet így spoilerekből az epic közelében sincs szerintem.

blackronin

#1832
Quote from: LuckyDingo on 2010-07-13, 10:29:17
Érdekes.. nem az, hogy nem örülök Mihawknak, de [spoiler]miért lett ilyen nagyon barátságos és segítőkész?Simán kizárhatta volna Zoroékat a kastélyból.. XD
Namihoz no comment.
Franky meg mi a frászt csinált? O.o Egyébként nála nem látom, miben fejlődhetett.. hacsak nem lopott pár tervet..
Brook meg hülye, mint mindig :XD
Nekem még mindig az a bajom, hogy szét lettek dobálva, de még minidg van olyan, akinél nem látom, hogy ez miért segített neki, mitől lesz nagyobb esélye a New Worldöt túlélni. [/spoiler]
Egyelőre a fejezet így spoilerekből az epic közelében sincs szerintem.

Bevallom őszintén, hogy az OPIC-ot 95 %-ban Mihawk miatt kapta a fejezet.
5 %-ban azért, mert Oda nem 2, hanem 4 SH történetét mutatta be, ezzel is felgyorsítva a dolgokat.
Egyébként valóban nem éri el az epic szintet se, ha ezt a két dolgot kivesszük belőle.

A Zoro-Mihawk dolgot én se értem.
De Zoro edz a majmok ellen, így biztosan erősebb lesz ő is.
Kuma egyébként, pont az előző fejezetből derült ki, csak egy biztonságos helyre küldte a tagokat, tehát nem power-up volt a célja. (amire te gondolsz, az egy fake spoiler szöveg volt, ott beszélt Kuma arról, hogy gyengék a New World-hoz)
Franky pedig szerintem ellopott pár tervet, így neki a power-up megvan.
Nami szintén technológiát lopott, így ő is ok.
Brook pedig a dala segítségével "bátorítani" tudja a társait, mint ahogy erősítette a szektásokat is a hosszúkarúak ellen. Tehát power-up ott is rendben.

Usopp "edzését" láthattuk az előzőben.
Chopper az, aki látszólag nem ért el semmit, de mint ahogy írtam, ő még szerintem ráér.


A jövő hétre nagyon kíváncsi vagyok, főleg a Robin-os részre!

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-13, 10:37:52
A jövő hétre nagyon kíváncsi vagyok, főleg a Robin-os részre!

Hát jah, főleg, hogy ő pont Dragon forradalmáraival van nem? :D De lol lenne, ha a főnök megjelenne XD Mihawk után már semmi se kizárt :D

blackronin

#1834
Hír:
Mindenki számítson csúszásra a Mangastream cuccokkal kapcsolatban, előre jelezték az oldalukon, hogy az eddigi raw beszerzőjük lelépett (egy csaj miatt, tehát ok  :P), így kb. 99 %,, hogy nem lesz OP, Naruto, Bleach csütörtökön, vagy lehet hogy még pénteken sem.

Számomra nincs komoly gond, hiszen az OP raw már kijött, a fordítás már kész, így kibírom.  :D
(sajnos Naruto-ra még várni kell...)

Zen

OPIC shit is OPIC :appl: :appl: :appl:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: Zen on 2010-07-16, 01:36:04
OPIC shit is OPIC :appl: :appl: :appl:
Not even epic.. De amúgy egész jó volt.

blackronin

592: jó fejezet volt.

Mihawk benne volt -> OPIC (ha valaki azt mondta volna, hogy benne lesz, akkor a kiröhögöm)
Ha nem lett volna benne -> not even epic

Jövő hét is GOING TO BE SUUPPERR!  :D
(Franky csinált egy "kis" balesetet...  :P )

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-16, 02:12:16
Quote from: Zen on 2010-07-16, 01:36:04
OPIC shit is OPIC :appl: :appl: :appl:
Not even epic.. De amúgy egész jó volt.
My avatar suuuuuper disagrees.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Maybe.. de rohadtul nem értettem, hogy ha Danger is oda van írva, akkor mi a fenéért nyomja meg.. XD Meg mi ez a coolos oké kifejezés? :D Ki tudja hány embert ölt meg ez a robbanás XD
SZámomra amúgy egy kari nem teszi opiccá a fejezetet. Komálom Mihawkot, de ez már lassan akkor olyan lesz, mint az egyesek által gyűlölt blícs... megjelenik Hitsugaya és már jó a chapter :D

Squazee2005

Igazi OP fejezet, én imádtam. Hál Istennek négyen is szerepeltek.
Mihawk önmagáért beszél, Perona újabb shichibukait követ majd? :D Zorro felülemelkedett önmagán, s nem akar harcolni Mihawkkal, hanem el akar jutni a találkozási pontra.
Nami nem hazudtolta meg önmagát, már alig várom, hogy bemutassák ezeket az időjárás kütyüket.
Franky... ő Franky. Egyszerűen szuuuuuperrrr volt az ő része is a robbanással megkoronázva.
Brookon jót röhögtem. Bírtam, hogy mennyit "tanultak" az esetből a falusiak.  :D

Látva, hogy Chopperen kívül eddig mindenki még nyakig ül a bajban, úgy tűnik, még egy pár hétig (OP időmértékben)nem jön össze a csapat. Gondolom Sanjit se engedik el egy csapásra, ki tudja Ivankov mit tartogat a számára, Robint pedig lehet, hogy a Revolutionariek nem fogják csak úgy szélnek ereszteni, bár, ki tudja.

Bishop

Szerintem nem a csapattagok jutnak el Luffy-hoz hanem Luffy szedi majd őket össze, legalább is nekem úgy jönne be ha megint mint egy új kezdet össze kéne szedni a csapatát,de most a másik irányból. Látván hogy még sokan eléggé benne vannak a szarban nem lehetetlen.

Squazee2005

De akkor értelmét vesztené a szétválasztásuk. Ahogy Nami is mondta, eddig "mindig" Luffy segítette őket ki a bajban, most itt az ideje, hogy ők tegyék ezt. Ha önállóan nem erősek ahhoz, hogy a találkozási helyre visszatérjenek, akkor az elég ciki.
Meg ott van a Vivre Card kérdése.

NLZ

Várjuk csak ki a végét, Rayleigh valsz nem azért úszott el idáig, hogy valami hülyeséggel rukkoljon elő.
[reserved]

blackronin

#1844
Volume 59 cover and title
[spoiler]"The Death of Portgas D. Ace."

[/spoiler]

Nekem bejön!   :jee:

edit: újabb érdekes poll Japánból
[spoiler]
Eredeti cikk
http://www.oricon.co.jp/news/ranking/78202/full
A lényeg:
"Revolutionary manga creators"
>1. Osamu Tezuka (Astro Boy)
>2. Akira Toriyama (Dragon Ball)
>3. Fujiko F. Fujio (Doraemon)
>4. Eiichiro Oda (One Piece)
>5. Takehiko Inoue (Slam Dunk)
>6. Shigeru Mizuki (GeGeGe no Kitaro)
>7. Fujio Akatsuka (Gag Manga King)
>8. Machiko Hasegawa (Sazae-san)
>9. Hayao Miyazaki (Nausicaa)
>10. [drawn] Osamu Akimoto (Kochikame)
>10. [drawn] Naoki Urasawa (20th Century Boys)
[/spoiler]

Zen

Az a Shanks fej, az Shanks fej!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2010-07-17, 20:54:10
Az a Shanks fej, az Shanks fej!
Hú, az tényleg elég idétlen lett...  ^^"
Csak most vettem észre!

Ja és ne felejtsük el WB nyalókáját sem!  :P

Zen

Quote from: blackronin on 2010-07-17, 20:58:28
Ja és ne felejtsük el WB nyalókáját sem!  :P
:facepalm: :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1848
593
[spoiler]



East Blue
Above the massive bridge...

Revolutionary: "The light of revolution".... that's what we called you, and have been searching for you for more than 10 years.
You are the sole survivor of the nation who fought against the world...Ohara.

Revolutionary: Please do not fear us... we are your allies.
Our boss have instructed us to protect you from the World Government with all our might if we ever come across you.
Robin: Your boss?
Revolutionary: The chief commander of the Revolutionary Army... Dragon.



Revolutionary: Did you read!? About that Strawhat Luffy they claim to be Dragon's son...!
Revolutionary: Yeah, he was said to be missing in action after the war, but now he shows up and cause such an incident...!!
Revolutionary: We should get this newspaper to Nico Robin asap. I'm sure she's worried about him....
I don't think she's passed the bridge yet.

driver: We will be passing through several ruins before we get to the end of the bridge.
This is because as the construction of the bridge advances, the entire nation moves forward along with it.
By the way, we're just passing through the contruction site from 300 years ago.
Robin: Why are they making this bridge....!!?



Robin: (that's Luffy's father....)
Fufu... what a strange fate.
Revolutionary: ?
Please meet our boss. I will take you to him.
Robin: ..... No, I'm sorry, I have a place where I must return to.
Besides, you don't have to protect me. I have crewmates.

Revolutionary: Ah, the Strawhat Pirates. Yes, we have all the information about you...

*alarms goes off*
???: B2 under seige by enemy forces! (cut off and blurry)



driver?: It's because of order from the Celestial Dragons.
It doesn't matter if there are any reason behind it or not, the casualties of people they consider as slaves keeps amounting...!



Grandline, Pink island, Kamabakka Kingdom

Iva: So this is the wanted picture of Strawhat boy?
Sanji: Yeah.
Iva: This is Pirate Hunter Zoro
Sanji: Yeah!? *pissed*
Iva: And this is Thief Cat Nami
Sanji: YEaAaaAaaAH!
Iva: And this is King of Snipers, Sogeking
Sanji: yeah...
Iva: And this is you?
Sanji: HELL NO!!

Iva: See, I knew it! Where are you!? You don't have any proof that you're a crewmate of Strawhat boy!!
Sanji: I told you already, I'm his crewmate!!! Just tell me what's happening to Luffy right now, kamaKing!!
It says right here on the newspaper that you were with Luffy!!!



Iva: ...won't tell you! HEEEHAW!
okama: Oh, he got me there!!
okama: Iva-sama!
Sanji: SHUT THE HELL UP!!

Sanji: haa... haaa... damnit
okama: I think he's weakened
okama: This is the time, let's put him in a sweet dress!
Sanji: I will never wear that thing again!! Stay put!!!
I'm a man amongst man, and I love ladies!! Don't you dare get near me!!!
....hey, your name is Iva right? Alright, I decided to take your ship like a true pirate. Duel me!!
Iva: sure.



Iva: ......so is this you?
Sanji: NO!!! I mean, it is, but it's not...!!!!
....At least the name is mine...... *shaking in anger*
Iva: Why does it pain you so much to say it?
Sanji: YEAH, IT'S ME!!! That stupid looking wanted poster... is defenitely me! (blood spewing from mouth from admitting it)
Iva: Nah, it looks nothing like you.
Sanji: THEN STOP MAKING ME SAY IT!!! You're making me cough up blood for nothing!!
Iva: It's no use. As long as there's even 0.1% chance of you being a spy of the WG or the Marines,
I won't give you any information of Strawhat boy!!!
Sanji: Fine... then please let me borrow a ship. I have to get to the rendezvous point where Luffy should be coming!!
Iva: I won't give you a ship either
Sanji: THEN I'LL SWIM!
Iva: mmmmmmnnnnn well alright, you've convinced me with your sincere heart. You want Strawhat boy's information? fine, I....
Sanji: eh?



(Sanji beaten to pulp)

Iva: I'll tell you what's going on with Strawhat boy, twirly boy.
Sanji: ....why did you change your mind?
Iva: Well, it's because it's already out on the news and the world knows.
I wonder what he's up to?
Sanji: Today's newspaper.... WHAT!? LUFFY!?
Inazuma: Iwa-san!! We have a call from Vertigo...!!
Iva: Oh, is that right.
Inazuma: Please follow me to the communication room.





[/spoiler]


Durva fejezet lesz már látom!  :whoah:


edit:[spoiler]Az első jelzések szerint, mivel látható hogy nincs még az összes kép szövege lefordítva, megtörténik a sokak által várt bounty emelés és valami egészen más dolog is szerepel a hírekben... Az AP most egyelőre nem működik, de ahohige (aki lefordítja a képek szövegeit) jelezte hogy más fórumokra is felrakja a fordításait.[/spoiler]

edit2: more pics
[spoiler]














[/spoiler]

Squazee2005

Nem jön be az ArlongPark.  :bruhuhu:

SPOILER!!!!!!!!

[spoiler]Amúgy te jó ég!!! Mi folyik itt? Ez az egész fejezet természetesen pattanásig feszíti a húrt és jövő hétig lesz miről beszélni.
Nehéz kitalálni, hogy Luffy "mit csinált", és... vajon Vivi "ez lenne most a divat?" szövege Luffy külsejére vagy az "akciójára" utalt? És mit akar a WG Buggy-tól? Nem mondják komolyan, hogy shichibukait akarnak faragni belőle! Elképesztő. Ez egy OPIC fejezet. A spoiler alapján mindenképpen. Jó volt mindenkit látni, Dragon, Sanji, Inazuma, Iva, Mr 1., Crocodile, Vivi, Cobra ... stb. stb. Váó![/spoiler]

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-07-21, 16:16:12
Nem jön be az ArlongPark.  :bruhuhu:
Ez van. Lehet máshol is spoiler-t nézni!  ;)

Quote from: Squazee2005 on 2010-07-21, 16:16:12
SPOILER!!!!!!!!

[spoiler]Amúgy te jó ég!!! Mi folyik itt? Ez az egész fejezet természetesen pattanásig feszíti a húrt és jövő hétig lesz miről beszélni.
Nehéz kitalálni, hogy Luffy "mit csinált", és... vajon Vivi "ez lenne most a divat?" szövege Luffy külsejére vagy az "akciójára" utalt? És mit akar a WG Buggy-tól? Nem mondják komolyan, hogy shichibukait akarnak faragni belőle! Elképesztő. Ez egy OPIC fejezet. A spoiler alapján mindenképpen. Jó volt mindenkit látni, Dragon, Sanji, Inazuma, Iva, Mr 1., Crocodile, Vivi, Cobra ... stb. stb. Váó![/spoiler]
:tezsvir:

Squazee2005

Nem a spoiler, a hangulat miatt hiányoltam, de már visszajött.

Amúgy kint van a fejezet: http://mangastream.com/read/one_piece/66085019/2

chilip

hát azért nem hinném hogy buggy-t
[spoiler]shichibukaiok közé raknák, Roger kalóz volt!!! bizonyos bűnöket nem néznek el, és hozzá is kötik a nagy szökést Impel Down-ból aminek köszönhető hogy lvl 5ről rengeteg rab hiányzik. Magellán egyszerűen lemészárolta volna Blackbeardet ha nem kell rabok után rohangálnia és Siryuu se lett volna szabad, elég nagy szart kavart...[/spoiler]

Zen

Quote from: Ymir on 2010-07-21, 23:24:26
Új bounty esetleg?
Nem hiszem h levélben közölnék.

Also, Oda mekkora szemét, két héten át húzza az agyunkat azzal az újsággal. :D
Amúgy Luffy azt a treasure mark-ot mikor kapta? Nekem totál nem rémlik ilyen.

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1854
593: ütött.
Nem OPIC, meg EPIC meg hasonlók, de a feszültség a tetőfokára hágott.

Jövő héten lesz majd sok WTF arc a hírek miatt az biztos!
De hogy mik lesznek azok?

Még tippem sincs őszintén...
És ez jó!  :D

offtopic:
[spoiler]Egyébként sajnos a Onemanga-t is elérte a vég...  ^^"
Pár hét alatt leveszik a cuccokat és ennyi.
A közlemény olvasható az oldalukon.[/spoiler]

edit: egy kicsit elgondolkodtam ezen a "shocking news" dolgon...
Mi az isten lehet, ami a következőket váltotta ki bizonyos személyekből:
Crocodile: "Just what are those idiots thinking?"
Vivi: "Stylish? Nah, I guess not."
Chopper: "Again!?"
Sanji: "Ehh!? Luffy?"
Robin: "Fufu... yes." (reagálva arra, hogy talált-e valami lenyűgözőt az újságban)

Ötletek?


Az egyik legfurább, amit olvastam az AP-n,
[spoiler]hogy Luffy elvette feleségül Boa-t, ami Vivi megjegyzése alapján elképzelhető, de ugyebár ellentmond Chooper reakciójának[/spoiler]
Lehet, hogy ez lesz, hiszen nem csak egy újság jöhetett ki Luffy-val kapcsolatban, hanem akár több is, s nem tudjuk pontosan, hogy az adott tag mikor és milyen újságot kapott meg, s olvasott el...
Így bármi elképzelhető.

De az tuti, hogy
[spoiler]Buggy schicibukai vagy yonkou felkérést kap, mást nem tudok elképzelni, ami ekkorát szólna!  :P[/spoiler]

Squazee2005

Chopper reakciója nem érvényes, mert az az "again", az nem azt jelenti konkrétan, hogy valamit megint megcsinált, hanem azt: "most meg megint mit csinált?" vagyis Luffy mindig csinál valami őrültséget, Chopper reakciója: Már megint mit csinált? .

A younkou-k felkérés alapján vannak kijelölve?

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-07-22, 11:24:13
Chopper reakciója nem érvényes, mert az az "again", az nem azt jelenti konkrétan, hogy valamit megint megcsinált, hanem azt: "most meg megint mit csinált?" vagyis Luffy mindig csinál valami őrültséget, Chopper reakciója: Már megint mit csinált? .
Úgy legyen...

Quote from: Squazee2005 on 2010-07-22, 11:24:13
A younkou-k felkérés alapján vannak kijelölve?
Nem, de el tudok képzelni egy ilyen levelet:
"Kedves Buggy! Most hogy WB meghalt, s BB nem nyilvánította ki az igényét a címre, esetleg nem gondolkodtál azon, hogy betöltsd az üres Yonkou helyet? Persze külsőleg nem lesz közünk egymáshoz, de valójában nekünk dolgozol majd..." Vagy valami hasonló.  :P

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2010-07-22, 11:37:03
Úgy legyen...

Nem saját agymenés  :haha: , Steven (Aohige melletti másik fordító) és Brennen.exe hozták össze sok más érdekes-nem érdekes dolog mellett.

De majd úgy is kiderül. ^^
--
A younkou-k azért elég öntörvényűnek tűnnek, de lehet, hogy Buggy tényleg nem álmodott nagyot, amikor younkou-nak és PK-nak kezdte elképzelni magát.

Nehéz eldönteni, mi történik vagy mi nem történik. Most WB halála után a NW egy része "felszabadult" vagyis szabad préda lett. Kérdés, hogy a másik két younkou akar-e terjeszkedni. Ha igen, az természetese konfliktusokat fog szülni, s ahogy Shankset ismerem, ő is bele fogja mártani magát rendesen a dologba.
Azt el tudom képzelni, hogy BB kicsinál egy younkou-t és Luffy is legyőz egyet az elkövetkezendő idők során. Hogy lesz-e Shanks vs. BB ... előfordulhat. BB nyer, Luffy legyőzi BB-t, s a haldokló Shanksnek visszaadja a kalapot. Vagy nem.  :P

Lényeg, ami lényeg, hogy az egyensúly a younkou-k között megbomlott és Buggyval pótolni... szerintem képtelenség. Jó, nyilván az, de úgy értem, ahhoz meg kell hódítani szigeteket, népeket, satöbbi, nem elég egy cím, úgy, mint a shichibukaioknál.

A WG/Marine úgy tűnik erőlteti ezt a shichibukai dolgot, nehogy még több ellenfelük legyen, de baromira élre vannak informálva Buggyról. Buggynak ez mindenesetre jó lehetőség, mert ha lesz is még egy ilyen háború, lazán megúszhatja, amilyen mázlija van, s addig se zaklatják. De Buggy nem tűnik tipikus shichibukainak. :/

Abbahagyom.  :haha:

Kraivan

A média manipulálása érdekes dolognak tűnik.
Sok alternatíva élhet.

Ami most eszembe jutott a fentebbi elméletekből:

Luffyt elkezdik kiépíteni yonkunak. Hírneve van. Múltja alapján igencsak esélyes rá, hisz  mostanra köztudott h Shanks jóbarátja, Dragon fia, Roger fiának "testvére", másfél exshichibukai támogatója (Jimbei és Crocodile is mellette harcolt), a Revelution army támogatta a harc alatt, és Whitebeard egyenrangúként kezelte.

A Boa házasság kicsit abszurd, de mondjuk mi kell egy yonku-hoz?
Saját szigetek.
Mi van ha kijelentették h Luffy leverte Boa-t, ezzel kis királynőnk meg lett fosztva a rangtól, a SH alárendeltté válik, és közben van Luffy-nak egy saját szigete, amihez minden más hír mellett kétlem h sokan hozzá mernének nyúlni.
Nem mintha az Amazon szigetet olyannyira el tudnák verni. :P

Ha ez az út él, akkor Luffy-nak durva elméleti powerup kell, és rá kell jönnie h a nyers erőn túl, politikai konfliktusok is lesznek majd.
Bár lehet semmit sem ért a tervből, de komolyan veszi h az az ő szigete, és tényleg agyonüt mindenkit aki a nakamai-t támadja.

Ellenben a Buggy-hoz küldött levélre elképzelés sincs.
WG mit akar tőle? Ő Roger alárendeltje volt, és jópár 5összintű fegyenc a mámorban él emiatt. Mondjuk Buggy nem gyenge csak hülye. XD Ha úgy nézzük Luffy se győzte le, csak ellökte jó messzire. Ettől független tény h nem powerupolta magát.
Szerintem az a WG levél Doflamingo nagy terve.

blackronin

Quote from: Ymir on 2010-07-22, 14:34:36
Az egyik One Piece rajongói oldalonolvastam, hogy Roger 50 évvel a jelenlegi idő előtt kezdte a kalózkodását. Ha tényleg így van, akkor kíváncsi lennék rá, hogy mit csinált az alatt a 30 év alatt, amíg kalózkirállyá nem vált.
Ez már ismert dolog volt, hiszen Brook említette, hogy amikor még élt, akkor Roger-t mint feltörekvő rookie kapitányként (úgy mint most Luffy-t) tartották számon.
Tehát a halálakor valószínűleg 40-es évei végén, vagy 50-es évei elején járhatott. (tehát addig ő is lerakott valamit az asztalra)