Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-08-02, 09:04:20
Mostani heti fejezet color pages, ki hitte volna...
Érdekes módon nem lesz duplaszám, tehát elvileg jövő héten is lesz fejezet. (ez az!  :whoah: )

Már csak a spoiler cuccok jönnének... (persze még túl korai, de álmodni lehet)


Ja és egy elég érdekes elgondolás
[spoiler]Luffy üzenete





Durva lenne, ha valóban ez történne majd meg!
[/spoiler]
Általában azt szoktam zaz ilyenekre mondani, hogy baromság.. de most az a tipikus  "ja télleg" feelingem van.
Akár ez is lehet. Sőt, most már valószínűnek tűnik.

NLZ

Na várjatok, de a második képen nem látok semmit, ami erre utalna. Vak vagyok, segítsetek. :D
[reserved]

Zen

Luffy jobb karján a tetkó. Én is néztem egy darabig h most mivan.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
[reserved]

blackronin

#1894
595
[spoiler]


Chapter 595: Oath (no cover page!!) FIRST PAGE
- Grandline, near Shabondy Archipelago' -
Law's crewmate: Whaaat?? We're still not going to enter the New world?
Law: I said we gotta wait for the right time... Don't sweat it, 'One piece' ain't going nowhere soon...
Law's Crewmate: But... Blackbeard is going on a rampage!
Law: Let those that want to fight it out fight it out then... I have no interest in participating in meaningless/boring fights. Stop talking shit and just listen to my orders. When the time's right, we'll make our move!
All of Law's Cremates: Ha~ captain (love heart)



- 'New world' On a Winter Island - SECOND PAGE
Big guy: This island is one of the Yonkou 'Kaido's' favourite islands... He's sort of asked me to look after this island you see...
Drake: So what...?
Big guy: Nothing, I'm just telling you. I'm just saying don't get on the bad side of Kaido!
Drake: So you're saying that if I killed you here, Kaido would do something about it?
Big guy: Yeah that's right so piss off...
Drake: Well that makes things easier (transforms into Dinosaur Form)



- New world, Spring Island - THIRD PAGE

Apoo: RUN!! There's no way we can take those group of wild pigs!
Apoo's Crewmate: Watch out there's a cliff ahead of us!!!
Apoo: Who care's!! JUMP!!
All: Huh?
Apoo's Crewmate: Uuumm Captain Apoo, the wild pigs and us are running in the sky?!?
Apoo: I can see that!! What the hell is going on this island?!?!

[/spoiler]


edit: more
[spoiler]









[/spoiler]

edit2: more
[spoiler]















[/spoiler]

edit3: the last one
[spoiler]

[/spoiler]

Be kell vallanom, hogy totál el vagyok veszve...
Fingom sincs, hogy mi lesz ebből az egészből!

LuckyDingo

Aszittem hogy a spilerek fele fake.. nem sok ez egy kicsit egy fejezetbe? :D
Nem panaszkodom. Bonnienak örülök.

De legalább a Perona szerelmet vall Zoronak rész nincs benne hálistennek XD

blackronin

#1896
595: kijött a mangastream-en.

Hú, hát ez most rohadtul nem jött be, Oda.

Az első 3 oldal a SN-kal oké, BB-t és csapatát is jól volt látni, meg persze kiderült hogy Bonney-t győzte le BB. Akainu megjelenik, de különlegeset nem csinál.
A Doflamingo rész felesleges volt, csak az derült ki hogy Moria él, de szerintem ezzel még ráért volna foglalkozni Oda.

És most jön a fekete leves:
Chopper és Sanji része.
[spoiler]Az egész egy rossz fanfic, mintha Oda behívta volna az egyik rajongóját (aki nincs túl nagy képzelőerővel megáldva mellékesen) és megkérdezte volna, hogy "Figyelj már, kéne valami power-up történet a SH tagoknak, ki tudnál találni valamit, most nekem nincs kedvem hozzá..."
"Ja, persze semmi gond! Chopper Monster point-ra kéne gyúrnia, mert az durva és orvosi cucc fejlődés is kellene. Sanji tanuljon már meg Okama Kempot, mert az olyan vicces lesz majd amikor harcol, ja persze a főzést is erősíteni kell!"

A konkrét fejezetben ez hogy néz ki:
Chopper: persze jobb ötlet hiányában, visszatér a szigetre, ahol 4 hetet töltött mindenfajta előrelépés nélkül... De most persze hirtelen a falusiaktól kap egy hatalmas könyvtárat, dugig orvosi dolgokkal, rögtön rájön hogy neki erősebbé és szívósabbá kell válnia, vagyis "akár szörnnyé is változok Luffy". És elkezd edzeni mint állat.
Roppant eredeti.
Sanji: eddig menekült az okama-k elől, már indulna is, de érdekes módon előkerül egy "erőnövelő leves" (a cooking skill-t is upgradelni kell persze), Iva előáll a "99 okama mester legyőzése" próbával, aminek köszönhetően fizikailag is erősödik Sanji... Sanji már bólint is az egészre, s elkezdi a kihívást...
Power-up itt is letudva.

Persze mindannyian tudtuk hogy kell power-up, de az egész olyan hirtelen be lett dobva, hogy "Tessék így edzenek és kész. Majd visszatérnek keményebben amikor eljön az idő, a részletek ne érdekeljenek."
[/spoiler]

Remélem hamar lemennek ezek a fejezetek, talán egy-két érdekesség lesz bennük, de semmi WTF dologra nem számítok.
A timeskip biztosan érdekes lesz, kíváncsi leszek hogy mennyit változnak a tagok.
Egy furcsaságot azonban mindenképpen meg kell említeni:
Luffy "valós időben" számítva még 3/4 évet sem töltött a csapatával.


A jövőre vonatkozó jóslataim: (sajnos a 595-ös szám után valóban szünet lesz, tehát jövő héten nem lesz Jump)
[spoiler]596: 4 SH power-up story-ja és kész.
597: maradék 2 SH power-up story, meg talán egy kis Luffy.
598: Luffy dolgai, meg valami Marine vagy Yonkou cucc; talán Timeskip.
599: Luffy dolgai, meg valami Marine vagy Yonkou cucc; talán Timeskip, ha az előző fejezetben nem történt volna meg.
600: SH csapat egyesülése, indulás a New World-be.[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-08-05, 10:31:21
595: kijött a mangastream-en.

Hú, hát ez most rohadtul nem jött be, Oda.

Az első 3 oldal a SN-kal oké, BB-t és csapatát is jól volt látni, meg persze kiderült hogy Bonney-t győzte le BB. Akainu megjelenik, de különlegeset nem csinál.
A Doflamingo rész felesleges volt, csak az derült ki hogy Moria él, de szerintem ezzel még ráért volna foglalkozni Oda.

És most jön a fekete leves:
Chopper és Sanji része.
[spoiler]Az egész egy rossz fanfic, mintha Oda behívta volna az egyik rajongóját (aki nincs túl nagy képzelőerővel megáldva mellékesen) és megkérdezte volna, hogy "Figyelj már, kéne valami power-up történet a SH tagoknak, ki tudnál találni valamit, most nekem nincs kedvem hozzá..."
"Ja, persze semmi gond! Chopper Monster point-ra kéne gyúrnia, mert az durva és orvosi cucc fejlődés is kellene. Sanji tanuljon már meg Okama Kempot, mert az olyan vicces lesz majd amikor harcol, ja persze a főzést is erősíteni kell!"

A konkrét fejezetben ez hogy néz ki:
Chopper: persze jobb ötlet hiányában, visszatér a szigetre, ahol 4 hetet töltött mindenfajta előrelépés nélkül... De most persze hirtelen a falusiaktól kap egy hatalmas könyvtárat, dugig orvosi dolgokkal, rögtön rájön hogy neki erősebbé és szívósabbá kell válnia, vagyis "akár szörnnyé is változok Luffy". És elkezd edzeni mint állat.
Roppant eredeti.
Sanji: eddig menekült az okama-k elől, már indulna is, de érdekes módon előkerül egy "erőnövelő leves" (a cooking skill-t is upgradelni kell persze), Iva előáll a "99 okama mester legyőzése" próbával, aminek köszönhetően fizikailag is erősödik Sanji... Sanji már bólint is az egészre, s elkezdi a kihívást...
Power-up itt is letudva.

Persze mindannyian tudtuk hogy kell power-up, de az egész olyan hirtelen be lett dobva, hogy "Tessék így edzenek és kész. Majd visszatérnek keményebben amikor eljön az idő, a részletek ne érdekeljenek."
[/spoiler]

Remélem hamar lemennek ezek a fejezetek, talán egy-két érdekesség lesz bennük, de semmi WTF dologra nem számítok.
A timeskip biztosan érdekes lesz, kíváncsi leszek hogy mennyit változnak a tagok.
Egy furcsaságot azonban mindenképpen meg kell említeni:
Luffy "valós időben" számítva még 3/4 évet sem töltött a csapatával.


A jövőre vonatkozó jóslataim: (sajnos a 595-ös szám után valóban szünet lesz, tehát jövő héten nem lesz Jump)
[spoiler]596: 4 SH power-up story-ja és kész.
597: maradék 2 SH power-up story, meg talán egy kis Luffy.
598: Luffy dolgai, meg valami Marine vagy Yonkou cucc; talán Timeskip.
599: Luffy dolgai, meg valami Marine vagy Yonkou cucc; talán Timeskip, ha az előző fejezetben nem történt volna meg.
600: SH csapat egyesülése, indulás a New World-be.[/spoiler]
Hallgatom, hogy milyen powerupot gondolt Mr. Eredeti úr Sanjinak meg Choppernek?  ::)

Egyébként Sanji 100% hogy nem okama kempozik.. max átvesz valamit a saját stílusába, de nem lesz belőle Bon Clay.. vaaagy csak nagyon durva esetekben hívja elő a skillt. Engem a Chopperes sem zavart. Mi mást csinálhatott volna a szerencsétlen? Luffyhoz nem mehet még, a semmittevés sux. Eddig azért nem szórakozott erősödéssel, mert minél gyorsabban meg akarta találni a crew-t. Most hogy lett ideje, valszeg hasznosan akarja eltölteni.

A Flamingo-s részben egyetértek.. semmi értelme nem volt. BB csapata meg kiderült, hogy egy széthúzó noob banda. Bonnieval kíváncsi vagyok mit akarnak kezdeni. Miért lehet fontos WGnek.. vagy csak Akainu akar megfiatalodni? XDDDD De röhögnék.. a Kizaru, meg Akainu legközelebb már 20 évesek körül lennének megint XD

Összességében nem volt rossz chapter, csak kicsit összevissza.

Kassh

Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:13:09
Bonnieval kíváncsi vagyok mit akarnak kezdeni. Miért lehet fontos WGnek.. vagy csak Akainu akar megfiatalodni?
lehet ő is tenryuubito volt  :eek:

blackronin

#1899
Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:13:09
Hallgatom, hogy milyen powerupot gondolt Mr. Eredeti úr Sanjinak meg Choppernek?  ::)

Egyébként Sanji 100% hogy nem okama kempozik.. max átvesz valamit a saját stílusába, de nem lesz belőle Bon Clay.. vaaagy csak nagyon durva esetekben hívja elő a skillt. Engem a Chopperes sem zavart. Mi mást csinálhatott volna a szerencsétlen? Luffyhoz nem mehet még, a semmittevés sux. Eddig azért nem szórakozott erősödéssel, mert minél gyorsabban meg akarta találni a crew-t. Most hogy lett ideje, valszeg hasznosan akarja eltölteni.
Sanji ha valóban csak néhány elemet átvesz a stílusába az Okama Kempo-ból (mint ahogy írtad), akkor oké. A kajás ötlet nem lett volna rossz, de tipikus "asspull" érzésem volt, amikor olvastam. Az alapkoncepció jó, de az időzítés rossz (én pont Bonnie-nál képzeltem volna el hasonlót... még illett is volna hozzájuk).
Chopper-nek nem simán csak egy "akkor erősebb és szívósabb leszek" hozzáállás kell, mert az nem vall annyira rá (meg mit a fenét csinál majd? harcol a madarakkal és az emberekkel? azt már tette kb. 3-4 hétig és semmire nem ment vele), hanem a Rumbel Ball-ban rejlő lehetőségeket kell neki továbbfejlesztenie/továbbgondolnia (pl. két point összekombinálása, mellékhatások megszüntetése, stb.).
A könyvtáros rész pedig baromság volt. Ezekhez az idióta bennszülöttekhez nem illett, megint tipikus "asspull" érzés. A növényismeret rész nem rossz ötlet, de inkább csak mellékesen megemlítettem volna a SH csapat újraegyesítése során, hogy "nézzétek mennyi érdekes növényt találtam" vagy valami hasonlót.

Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:13:09
A Flamingo-s részben egyetértek.. semmi értelme nem volt. BB csapata meg kiderült, hogy egy széthúzó noob banda. Bonnieval kíváncsi vagyok mit akarnak kezdeni. Miért lehet fontos WGnek.. vagy csak Akainu akar megfiatalodni? XDDDD De röhögnék.. a Kizaru, meg Akainu legközelebb már 20 évesek körül lennének megint XD
Bonnie-s rész elég homály még egyelőre...
Én örülök neki, hogy kikerült a képből, a DF-je érdekes volt, de a csapata és hozzáállása nem jött be.

Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:13:09
Összességében nem volt rossz chapter, csak kicsit összevissza.
Hát, én eléggé gyengének tartom, olyan "nagyon gyorsan elfelejtős".

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-08-05, 15:37:11

A könyvtáros rész pedig baromság volt. Ezekhez az idióta bennszülöttekhez nem illett, megint tipikus "asspull" érzés. A növényismeret rész nem rossz ötlet, de inkább csak mellékesen megemlítettem volna a SH csapat újraegyesítése során, hogy "nézzétek mennyi érdekes növényt találtam" vagy valami hasonlót.


Szégyelld magad XD Chopper is megjegyezte, hogy félreismerte őket. De most ha belegondolsz az indián törzsek és a bennszülött kultúrák figyelemreméltó növényismerettel rendelkeznek. A könyvtár dolog tényleg fura volt, de nem lehetetlen.

blackronin

#1901
Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:45:02

Szégyelld magad XD Chopper is megjegyezte, hogy félreismerte őket. De most ha belegondolsz az indián törzsek és a bennszülött kultúrák figyelemreméltó növényismerettel rendelkeznek. A könyvtár dolog tényleg fura volt, de nem lehetetlen.

Hát azért azt megnézném a valóságban, hogy mondjuk az Amazon deltájában lévő őslakók, persze vadászat után, beülnének a kis könyvtárukba olvasgatni (olyan témájú könyveket persze mint pl. "quantumfizika", "húrelmélet", "Klónozás", "Párhuzamos dimenziók"  :D) az őserdő közepén, persze a modern emberek WTF!? kifejezése kíséretében!  :rotfl:
Végülis a dolog egy "kicsit" fura, de nem lehetetlen...  :P

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-08-05, 15:48:16
Quote from: LuckyDingo on 2010-08-05, 15:45:02

Szégyelld magad XD Chopper is megjegyezte, hogy félreismerte őket. De most ha belegondolsz az indián törzsek és a bennszülött kultúrák figyelemreméltó növényismerettel rendelkeznek. A könyvtár dolog tényleg fura volt, de nem lehetetlen.

Hát azért azt megnézném a valóságban, hogy mondjuk az Amazon deltájában lévő őslakók, persze vadászat után, beülnének a kis könyvtárukba olvasgatni (olyan témájú könyveket persze mint pl. "quantumfizika", "húrelmélet", "Klónozás", "Párhuzamos dimenziók"  :D) az őserdő közepén, persze a modern emberek WTF!? kifejezése kíséretében!  :rotfl:
Végülis a dolog egy "kicsit" fura, de nem lehetetlen...  :P
Végülis fantasy elemekkel telitűzdelt shounen mangában tényleg érdemes realitást keresni  :P

NLZ

Az a könyvtár tényleg nagy faszság volt. Inkább valami helyi, vén sámán lett volna, aki megtanítja őt a világ titkaira. Vagy a benszülöttek elkalauzolják őt valami szomszédos szigetre okosodni.
Meg ez a 99 kempókirály legyőzése is elég hülyeség, mint valami rpg. 99 szörnyet leütsz, kapod expet, kiütöd belőlük az itemet és ha megvan a set, akkor jön skill tanulás, de vigyáznod kell, mert közben gankelnek rád a mobok.
[reserved]

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2010-08-05, 10:31:21
[spoiler]Az első 3 oldal a SN-kal oké, BB-t és csapatát is jól volt látni, meg persze kiderült hogy Bonney-t győzte le BB. Akainu megjelenik, de különlegeset nem csinál.
A Doflamingo rész felesleges volt, csak az derült ki hogy Moria él, de szerintem ezzel még ráért volna foglalkozni Oda.

És most jön a fekete leves:
Chopper és Sanji része.
[spoiler]Az egész egy rossz fanfic, mintha Oda behívta volna az egyik rajongóját (aki nincs túl nagy képzelőerővel megáldva mellékesen) és megkérdezte volna, hogy "Figyelj már, kéne valami power-up történet a SH tagoknak, ki tudnál találni valamit, most nekem nincs kedvem hozzá..."
"Ja, persze semmi gond! Chopper Monster point-ra kéne gyúrnia, mert az durva és orvosi cucc fejlődés is kellene. Sanji tanuljon már meg Okama Kempot, mert az olyan vicces lesz majd amikor harcol, ja persze a főzést is erősíteni kell!"

A konkrét fejezetben ez hogy néz ki:
Chopper: persze jobb ötlet hiányában, visszatér a szigetre, ahol 4 hetet töltött mindenfajta előrelépés nélkül... De most persze hirtelen a falusiaktól kap egy hatalmas könyvtárat, dugig orvosi dolgokkal, rögtön rájön hogy neki erősebbé és szívósabbá kell válnia, vagyis "akár szörnnyé is változok Luffy". És elkezd edzeni mint állat.
Roppant eredeti.
Sanji: eddig menekült az okama-k elől, már indulna is, de érdekes módon előkerül egy "erőnövelő leves" (a cooking skill-t is upgradelni kell persze), Iva előáll a "99 okama mester legyőzése" próbával, aminek köszönhetően fizikailag is erősödik Sanji... Sanji már bólint is az egészre, s elkezdi a kihívást...
Power-up itt is letudva.

Persze mindannyian tudtuk hogy kell power-up, de az egész olyan hirtelen be lett dobva, hogy "Tessék így edzenek és kész. Majd visszatérnek keményebben amikor eljön az idő, a részletek ne érdekeljenek."
[/spoiler]

Remélem hamar lemennek ezek a fejezetek, talán egy-két érdekesség lesz bennük, de semmi WTF dologra nem számítok.
A timeskip biztosan érdekes lesz, kíváncsi leszek hogy mennyit változnak a tagok.
Egy furcsaságot azonban mindenképpen meg kell említeni:
Luffy "valós időben" számítva még 3/4 évet sem töltött a csapatával.[/spoiler]

Húh... hol is kezdjem?
Úgy tűnik, hogy BB jól kihasználta a shichibukaiságot, hiszen Bonney elfogásával ki tudott zsarolni magának egy hajót, amit persze nem engedtek csak úgy át neki.  ^^ Az, hogy Akainu jött el, s BB-ék elhúztak, egyrészt azt jelenti, hogy BB közel sem olyan erős, hogy csak úgy lazán admirálisokkal harcoljon, másrészt Bonney elég fontos a WG-nek ahhoz, hogy félig-meddig zsarolhassák őket vele. Könnyen megeshet, hogy Bonney is olyan Boa-féle rabszolga volt, akivel megetettek egy "hasznos" ördöggyümölcsöt. BB azt hiszi még, hogy továbbra is kihasználhatja a Marine-t, de ez az eset jó példa arra, hogy mostmár nem játszhatja ezt a játékot.
A Doflamingo részből megtudtuk, hogy Absalom mentette ki onnan őt, valamint valakinek az útjában állt konkrétan Moria, s ez a valaki egy olyan személy aki a Wg-ben van és a shichibukaiokat az irányítása alatt tartja. már amennyire tudja, persze. Az, hogy Doflamingo "érdekesnek" tartja ennek az embernek a terveit stb. felveti a kérdést, hogy mi ennek a személynek a célja, jó vagy rossz dolog?

Chopperes rész: Azt elfelejtetted, hogy Chopper nem önszántából ment a szigetre, nem tudta, miért került oda vagy ilyesmi. Az ott eltöltött időben megpróbált egyedül boldogulni, miközben majdnem teljes erejével arra koncentrált, hogy hogyan térjen vissza a többiekhez. Most Luffy üzenete után, ami most már beláthatjuk, valószínűleg egy bizonyos időtartamot közölhetett nagy valószínűséggel. Most, hogy Luffy üzenet valami olyasmi volt, hogy "power upra fel", Chopper belátta, hogy az elkövetkezendő X időt valahol el kell töltenie. Mivel a szigeten érdekes növényeket látott, úgy gondolta, ezeket fogja tanulmányozni, erre kiderül, a szigetlakók nem is olyan kőbunkók. Én spec. nem érzek itt asspullt, Oda gyakran előveszi a "látszat néha csal" lapot.
Különben is, milyen más power up lenne Chopper számára megfelelő?

Sanji: De legalább nem okama?  :D

Szerintem nem hirtelen dolgok ezek, Oda eddig sem kényeztetett el minket training-arcokkal, miért most dolgozott volna ki valami ennél is őrültebb, különlegesebb edzős részt?

Ami külön tetszett az az a végleges elhatározás, ami Zorronál már megvolt a Kumás résznél, hogy mindenki most Luffyért akar tenni valamit, nem "csak" random valakin segíteni, amikor épp úgy adja az ég. És ez úgy tűnik erősebb elhatározás, mint a rövidebbtávú projecteknél. Itt lesz idő edzeni, power uppolni, és a kellő motiváció is megvan.

blackronin

#1905
596
[spoiler] :wtf: Sabo felnőttként? Ace tetoválása kijavítva?
Érdekes cover az biztos...



SPECTRUM(スペクトル)がタイトル
The title is SPECTRUM.
扉絵はエースサボルフィの青年時の絵、サボの顔は出てないよw
The opening page is Ace-Sabo-Luffy as young men. Sabo's face doesn't appear.
各自のパワーアップの為の決意の回だ(ゾロは今回いなかった)
It's a chapter about each one's decision to power-up. (Zoro isn't in it this week)
ナミは天候の勉強、骨は弱点克服(45度から40度へw)
Nami studies weather, Brook conquers his weak point (From 45 degrees to 40 degrees, hah)
ロビンはドラゴンに会いにバルディゴへ。
Robin goes to Baldigo to meet Dragon.
フランキーは虎の毛皮かぶってまたひと騒動w
Franky wears a tiger skin and causes another riot.
ウソップも本当の狙撃の王に成る為にヘラクレスン先生に弟子入り
Usopp, in order to become a real sniper king, becomes apprentice to Heracles.

来週あたりメッセージの意味とゾロの展開かな?
I wonder if we'll get the meaning of the message and Zoro's development around next week?
今週は盛り上がりには欠けたけどね。
This one lacked a climax, though.

[/spoiler]

edit: more
[spoiler]



[/spoiler]

Squazee2005

Nekem teljesen bejön a cover.

[spoiler]Picit sajnálom, hogy most "csak" megnézzük, hogyan határozzák el magukat a többiek, kivéve Zorrot, de biztos lesz egy pár jó pillanata a fejezetnek, úgyhogy alig várom. Már eléggé ki voltunk éheztetve rá.[/spoiler]

blackronin

#1907
Quote from: Squazee2005 on 2010-08-18, 11:00:47
Nekem teljesen bejön a cover.

[spoiler]Picit sajnálom, hogy most "csak" megnézzük, hogyan határozzák el magukat a többiek, kivéve Zorrot, de biztos lesz egy pár jó pillanata a fejezetnek, úgyhogy alig várom. Már eléggé ki voltunk éheztetve rá.[/spoiler]
Persze, hogy csak bepillantást nyerünk, pont annyit, hogy tudjuk kivel mi fog történni a timeskip alatt (ami 110% hogy lesz, kár is már kételkedni benne).
A részletek most nem fontosak, nagyjából elég is ennyi a SH csapat power-upjaiból.

Az biztos, hogy a jövő hét NAGYON NAGYON ütős lesz.
Zoro story lemegy, de az utána következő rész már totális rejtély számomra.
Szó szerint megtörténhet bármi.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem nézném meg a következő fejezetet most azonnal...  :P


edit: more pics
[spoiler]




































[/spoiler]

Zen

Az a képkocka amikor Brookra ragyog a nap, az nekem KELL. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#1909
Quote from: Zen on 2010-08-18, 11:20:34
Az a képkocka amikor Brookra ragyog a nap, az nekem KELL. :D
Megkaphatod.  :smile:
A többi kép is mindjárt itt lesz, meg is van a fejezet...

edit: az egész fejezet megvan, keresd a képeket az előző hsz-ban!

LuckyDingo

Röviden és tömören sux..

Kicsit bővebben. Nem kellett volna még egyszer.. meg mi az a sok bullshit flashback? Nem vagyok megelégedve.A visszaemlékezések helyére befért volna Zoro is.
Na mindegy.. remélem a következő értelmesebb fejezet lesz. 2 hetet erre várni..

blackronin

#1911
Nekem annyiban tetszett a fejezet, bár összességében nem valami nagy szám eddig (talán a fordítás után jobb lesz, de nem hiszem), hogy a SH tagok Luffy-ra gondolnak míg távol vannak egymástól.

Jó látni azt, hogy a karakterek (ja és Oda  :P) nem felejtették el, hogy mit tett Luffy értük, s ezáltal emlékeztetik magukat arra, hogy miért kell erősebbé és hasznosabbá válniuk, mielőtt találkoznának vele.

Csak nehogy az legyen ebből végül, hogy amikor találkoznak akkor nem történik semmi, mondjuk így:
SH tagok: "Szia, Luffy!"
Luffy: "De jó látni titeket! Nagyon hiányoztatok meg minden, de akkor indulunk, oké?"
SH tagok: "Oké."


Na, ez ne legyen.
Ennél jóval komolyabb és érzelmesebb jelenetet akarok, ahol valóban átérezzük a külön töltött idő fájdalmát és az újraegyesülés örömét.


Összességében ez egy "oké, ezen is túl vagyunk, mikor jön a következő?" stílusú rész volt.

blackronin

#1912
Az AP-n már fent van a teljes fordítás.
Hihetetlen, de (s általában utálom meghazudtolni önmagam) sokat javított a fejezet értékelésén.
Nem kell itt semmi fantasztikus dologra gondolni, hanem csak az apróságokra.

Ugyanis Oda remekül, sőt fantasztikusan, bemutatta hogy (s ez az előző fejezet 2 SH tagjára is vonatkozik), hogy milyenek voltak a tagok Luffy-val való találkozások előtt, alatt és hogy milyenek lesznek majd a jövőben.

Példa, hogy értsétek:
1. Nami
Luffy előtt: Tehetetlen és letört az Arlong dolog miatt -> "Luffy... help me!"
Luffy alatt: Gondoskodóvá vált másokkal, s nem csak a falujával szemben -> "If I leave him be, he'll die. He's so stupid, I have to take care of him."
Jövő: többet kell nyújtania, mint eddig, tudja hogy talán többet is tehet a csapatért -> "I have to be able to take them wherever our captain wants to go! Luffy wants to be the Pirate King, then I can't just be ANY navigator!!"

2. Robin
Luffy előtt: félelemben élt, állandó menekülés, barátok nélkül -> Emberek véleménye: "Kill that child!! She shouldn't be alive!! She's a survivor of the demons of Ohara!! You monster!! How much do you think is on that kid's head?"
Luffy alatt: elkezdett közeledni az emberekhez, de a legfontosabb az, hogy megértette hogy vannak barátai (amiről Saul beszélt), mégpedig a SH csapat, akikben megbízhat -> "Robin: Why did you come to save me!? I said... I want to die!
Spandam: Are you insane!? Don't you think you'll survive declaring the entire world as your enemy!!
Luffy: Bring it on!!!!"

Jövő: végre van valaki, akiért harcolhat, akiért érdemes élni, nem a saját túlélése lett a legfontosabb -> "Robin: (Luffy, if I leave myself under your father's wings in the turning tide of the world... I wonder if I can be a little stronger.
I've never felt this way before, wanting to be stronger for someone else...!)"


A többieknél is levezethető ez.

Az egész lényege az, hogy Oda emlékeztet minket arra, hogy a karakterek honnan indultak, mi történt eddig velük és hogy hova tartanak (a személyiségük fejlődése terén).
Nem felejtjük el a múltbéli dolgokat, nem válik evidensé a kapcsolatuk, nem olyan hogy lemegy az adott karakter "story-ja", barátja lesz a főhősnek és kész, majd utána soha többet nem kerül elő a téma.
A fejezet történései valóban nem lényegesek, nincs semmi EPIC vagy OPIC, nincs plot-twist meg hasonlók... Csak egy, számomra legalábbis, kedves visszatekintés Luffy és a tagok kapcsolatára.

Squazee2005

Igen, igen. Fontos lépés, hogy mind elkötelezik magukat Luffy mellett, most már úgy, hogy érte harcolnak, nem csak vele. Zorro a Kuma-találkozónál már bizonyított, gondolom ezért maradt ki ebből a fejezetből, stílszerűen nem lehet egy lapon említeni a többiekkel ilyen szempontból.

Ja és [spoiler]"Bone to be wild!"  :whoah:[/spoiler]

Bishop

Annyira jó hogy még rendes fordított változat nincs is de már mindenki kibeszéli az a heti chaptert. ^^" Én is bele szoktam nézni spoilerekbe de csak hogy kb mi van, én nem tudnám úgy élvezni hogy raw meg translation. Mind1 nem mindenki egyforma de mire írni lehetne valamit már mindenki leírja általába amire gondolok és csak akkor tudok érdemben megszólalni ha nem értek egyet.  :redface:

Squazee2005

Írd le amire gondolsz, csak más szavakkal.  :D Természetesen a scanlation az igazi élmény, de az a rohadt kíváncsiság...  ^^"

blackronin

#1916
Quote from: Bishop on 2010-08-18, 19:31:14
Annyira jó hogy még rendes fordított változat nincs is de már mindenki kibeszéli az a heti chaptert. ^^" Én is bele szoktam nézni spoilerekbe de csak hogy kb mi van, én nem tudnám úgy élvezni hogy raw meg translation. Mind1 nem mindenki egyforma de mire írni lehetne valamit már mindenki leírja általába amire gondolok és csak akkor tudok érdemben megszólalni ha nem értek egyet.  :redface:
Írd le nyugodtan, amit gondolsz, kötve hiszem hogy az én oldalas hozzászólásaimhoz hasonlót bárki más írna rajtam kívül...  :P
Egyébként valóban a scan az igazi élmény, de ez speciel egy olyan fejezet volt, ahol a pics + translation után nyugodtan lehet véleményt alkotni és a scan nem dob sokat az élményen már.

Ja és persze ott van az a fene nagy kíváncsiság is... Ki voltam éhezve egy kis OP-re.  :smile:


edit: kijött a fejezet.

Vélemény: nem EPIC vagy OPIC, de fontos fejezet volt (az előző hozzászólásaimban említett okok miatt).
NAGYON NAGYON várom a következő hetet!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

Alkyra

BBBBOONNNNEEEEEE  TOOO BEEE WIIIILLLLDDDD~

LuckyDingo

No. A Frankys részen röhögtem... legendát teremtett... XD A többi lényegtelen. Még jó, hogy emlékeznek arra, hogy Luffy mit tett értük.

Kíváncsi vagyok, hogy Ussop milyen lesz majd izomállatként. :D Ha most kapna egy ilyen powerupot dedurva lenne.

NLZ

Quote from: Bishop on 2010-08-18, 19:31:14
Annyira jó hogy még rendes fordított változat nincs is de már mindenki kibeszéli az a heti chaptert. ^^" Én is bele szoktam nézni spoilerekbe de csak hogy kb mi van, én nem tudnám úgy élvezni hogy raw meg translation. Mind1 nem mindenki egyforma de mire írni lehetne valamit már mindenki leírja általába amire gondolok és csak akkor tudok érdemben megszólalni ha nem értek egyet.  :redface:
Én úgy vagyok vele, hogy tudom, hogy kb kedd körül már van spoiler, azt onnantól nem is nézek a topicba addig, míg el nem olvastam a rendes scant.
[reserved]