Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#1950
Quote from: Alkyra on 2010-08-26, 11:18:07
Filler? Mindenhol vannak filler részek. Vannak olyan részek ahol modjuk a karakterek szülővárosát mutatja be egyenként, hogy gondolnak a főhősökre/hírt olvasnak róluk stb stb. A OP sem kivétel a filler alól.
Bocs, de a filler nem ezt jelenti.
A "filler részek" az anime változatban vannak, amelyek nem szerepeltek a mangában (sidestory, mellékszál vagy egy, a történetbe nem beilleszthető kaland, ilyen pl. Spa Island részek, a középkori Luffy defektív részek, stb.), s általában nem Odatól származnak.
Általában azért csináljak ezeket, hogy a mangát ne érje be az anime.

A mangában nincs ilyen, max. magadban döntöd el, hogy egy bizonyos jelenet/fejezet fontos volt vagy esetleg nem, tehát "filler".
Szerintem te egy kicsit összekevered a dolgokat.
Nem "fillerek" vannak, hanem átvezető részek/fejezetek, vagy nevezheted a fejezetet egyszerűen unalmasnak is, ha nem jönne be.

Bishop

Jó rész volt, a Zoros dolog nem tetszik továbbra se de lenyelem, Örülök hogy végre megmagyarázták a hakit, mindig azon filóztam hogy a mantra és a haki ugyan az e. Ugye Reiyleigh mondtan hogy Roger képes volt hallani mindent, amiből azt hittem hogy valami Enelnél is durvább mantraja van, de ezek szerint az is csak haki volt.

1. Mit vártok a sorozat második felétől? (pl. legyen folytatása az elsőnek vagy teljesen más irányba induljon el)

Remélem hogy pár hatalmi átrendeződés lesz sokkal erőszakosabb WG és BB félig meghódította már a New Worldöt, de nem annyira hogy azért mások ne is legyenek ott, Kaidora már nagyon kiváncsi vagyok.
2. Akarjátok, hogy KOMOLY változások legyenek a karaktereken vagy inkább csak a power-up dolgokban mutatkozzanak meg a timeskip hatásai? Vagy esetleg a kettő keveréke? (némi karakterbeli változás + power-up)
Én nem akarom hogy hirtelen mindenki komolyabb legyen, maradjon meg azért az a baráti ökörködős társaság ami miat szeressük őket  :D
Luffy-t kb úgy tudom elképzelni hogy jobban át gondolja tettei súlyát, pl elgondolkozik 2 másodpercet, aztán berohan a tömegbe :D
Usopp-nn is maradjon csak poénos, ő nála a legfontosabb hogy erősebb legyen, mert lehet hogy gyávs de ha odateszi magát akkor is felsül mert egy kapitány szintű marine-on már nem hatnak a fegyverei.
Többieknek nem kell sok változás, Nami legyen nőiesebb for obvious reason  :D

3. Szerintetek jó ötlet volt ekkora timeskip-et berakni? Ha nem, miért?
Ha igen, miért? És miért pont 2 év lett, miért nem mondjuk 1 év? (ti hogyan csináltátok volna)

Kell mert a hatalmi átrendeződések nem történnek meg 1 nap alatt, amig nem lesz az hogy Luffyék megérkeznek SA-ra és egyik monitoron bejelenti BB hogy " bocs fiúk de megvan az OP, én vagyok a PK és tőlem kell megszereznetek" na ezt SEMMI KÉP!

Kraivan

A Hakiról sok újat nem tudtunk meg.
Bár jó ideje úgy érzem mintha a mangának valahol az a sikere, h Oda figyelemmel kíséri a fórumokat, és a sok spekulációs cool trollkodásokat beépítené.
Nem volt semmi olyan a Hakira, h "nesztek ezt benéztétek", hanem, minden pontja megerősítést kapott.
Ami újdonság, az a kicsit szerepjátékos beütés volt:
-érzékelés
-erőhasználat
-a gyengepont támadása (anit DF)
-szellemi ko
meg az h mindenki rágyúr a saját stílusára.

Mondjuk shanksból kinézem h ultimate Haki user, minden hakiskillje maxolva. :D remélem nem derül ki h időközben DF-et evett. Sztem az úszást nem adná fel.
De ezek a Haki/mantra technikák csak szerintem hasonlítanak nagyon a Star Wars szerepjáték erőhasználatára? :D

1. Mit vártok a sorozat második felétől? (pl. legyen folytatása az elsőnek vagy teljesen más irányba induljon el)
Izomharcokból szerintem láttunk eleget. Nem szeretném ha azzal folytatódna a történet, mint a legtöbb klisé shounen, hogy "zomg... harcolam a 800millió vérdíjas übergyilkossal, de most itt jön a 1.1Millás állat..."
valahogy láttam eleget ilyenből. Csak itt ugyebár vérdíj van erőmérő helyett.
Meg most komolyan? A Marineford háborúnál nagyobb erőfelhozatalt hova akarnak hozni? Az ismert világ legerősebbjei csaptak össze egy helyen, ahol WB részéről New World kapitányok voltak jelen.

Én azt várnám el, ha itt szakadna a hagyomány, és stratégiára épülne a sorozat második fele. Van 3.5 yonku (BB lesz valszeg a 4. majd, ezért félnek számolom), 11 supernova, egy marine, 1 forradalmár sereg.
Meg egy SH csapat.

Luffyékat támogatja már, vagy felfoghatjuk h az ő "fennhatása alatt van"
-Arabasta
-Skypea
-Amazon sziget
illetve mermaid sziget magja.

Van ez a sok játékos, + a BB hatására újonnan indult kalózok (2év alatt lehet sok erőhuszár) egy jóóó nagy térkép, és ahhelyett h Last stand 1vs1 mérkőzések zajlanak le az erők között, azon lenne a hangsúly, h melyik csapat hol érvényesül, mit foglal el, illetve meg tudja-e védeni azt ami már az övé.
mert hiába veri be Luffy és csapata BB-t, ha közben az egyik supernova sushit csinál a mermaid sziget lakóiból.

2. Akarjátok, hogy KOMOLY változások legyenek a karaktereken vagy inkább csak a power-up dolgokban mutatkozzanak meg a timeskip hatásai? Vagy esetleg a kettő keveréke? (némi karakterbeli változás + power-up)

A fenti dolog feltétele:
Luffy: csak lássa át kicsit a dolgokat. maradhat az ösztön, és a céltudatosság meg a lazaság, de kis előrelátás kéne neki. (a haki első formája talán ad neki egy kicsit)
A hormonok hatása jó kérdés. Mert az ok h Ivan mondta h ez -10 év, de normális embernél. Itt azért Luffyról van szó.
Erre két alternatíva:
a) semmi korhatás
b) Luffy 2 év múlva úgy néz ki mintha 5-6 évet öregedett volna.

Usopp:
atletikusabb lehetne. Nem kell izmosnak lennie. Ha már szálkás egy picit az bőven elég.
Az legyen az alap harcmodor amit Luffy ellen művelt:
Csapdák, blöffölés, illetve kombózások különféle eszközökkel.

Chopper:
Magabiztosság.
Akárhogy nézzük, ő még gyerek. most azt se tudom h 2 év múlva belőle kamasz vagy tinédszer lesz? Annak fényében h melyikbe lép át, úgy igencsak nyílnak a lehetőségek.

A többi karakterre annyira nem tudok mit mondani. Ők valahogy idősebbek, kiforrottabb jellemük van. Náluk finomhangolást tudok elképzelni. Végletesen jobbak lesznek abban, amiben eddig jók voltak.
Brooknál más a kérdés, mert ő 80 éves legalább. Bár abból 50et magányban és őrületben töltött.

3. Szerintetek jó ötlet volt ekkora timeskip-et berakni? Ha nem, miért?
Eredendően nem hangzik soknak.
Inkább a múlttal van a bajom.
Az elmúlt 600 rész alig 7-8 hónapot ölel magába?! Sztem annak kéne lenni 3-4 évnek.


Alkyra

#1953
Quote from: blackronin on 2010-08-26, 11:30:28
Quote from: Alkyra on 2010-08-26, 11:18:07
Filler? Mindenhol vannak filler részek. Vannak olyan részek ahol modjuk a karakterek szülővárosát mutatja be egyenként, hogy gondolnak a főhősökre/hírt olvasnak róluk stb stb. A OP sem kivétel a filler alól.
Bocs, de a filler nem ezt jelenti.
A "filler részek" az anime változatban vannak, amelyek nem szerepeltek a mangában (sidestory, mellékszál vagy egy, a történetbe nem beilleszthető kaland, ilyen pl. Spa Island részek, a középkori Luffy defektív részek, stb.), s általában nem Odatól származnak.
Általában azért csináljak ezeket, hogy a mangát ne érje be az anime.

A mangában nincs ilyen, max. magadban döntöd el, hogy egy bizonyos jelenet/fejezet fontos volt vagy esetleg nem, tehát "filler".
Szerintem te egy kicsit összekevered a dolgokat.
Nem "fillerek" vannak, hanem átvezető részek/fejezetek, vagy nevezheted a fejezetet egyszerűen unalmasnak is, ha nem jönne be.

Akkor maradjunk az átvezető részek szóhasználatnál. A tényen nem változtat. Próbálják húzni és nyújtani a dolgot. Lásd például most Luffy gyerekkorát mutatták be egyfajta levezetőként a nagy csata után, mert gondolom nem akarták azonnal folytatni a főszálat. Persze, jó volt megismerni, hogy mi is történt végülis Luffy kiskorában, de attól még a főszál nem haladt semerre.
Számomra ami nem a fő történeti vonalat mozgatja előre az "filler", kiegészítő, kitöltő rész legyen akár szó anime-ről vagy mangáról. Nem azt mondom, hogy ezek a részek rosszak, valamint szükségtelenek.


Quote from: Kraivan on 2010-08-26, 12:33:23

Az elmúlt 600 rész alig 7-8 hónapot ölel magába?! Sztem annak kéne lenni 3-4 évnek.


Ezt szerettem volna még kérdezni. Egy év sem telt el amióta elindultak Luffy-ék? Azt erősen kétlem azért.... Valaki esetleg nem tudja megerősíteni, hogy pontosan mennyi idő is telt el?

Alkyra

Quote from: Ymir on 2010-08-26, 13:07:06
grand linera max 3-4 hónap alatt eljutottak. ott volt a labbon, meg az arabasta rész 2-3 hét, + utazás a következő szigetre pár hét, skyepeia néhány max 3 na alatt lezajlott, utána rögtön long ring island meg a foxy az mondjuk 2-3 hét, water 7 enies lobby 6 nap? pihenéssel együtt, aztán thriller bark 1 nap, + mondjuk 2 hét út, shabody archipealgo pár nap meg megint pár hét út, utána impel down meg a kuja szigetek 2 hét? + whitebeard war. Ez kb fél 3/4 év.

Nem töltöttek el több időt a gyógyulással? Például amikor Ao Kiji megfagyasztotta a bandát. Szerintem a csaták után több napjuk volt a regenerálódásra, mindössze nem mutatták az idő múlását.

Zen

A legtöbb helyen, vagy talán mindenhol, Oda írja ha a karakterek huzamosabb ideig gyógyulnak. Little Garden után asszem pihentek 3 napot, Aokiji után egy hetet etc.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Squazee2005

Luffy akkor indult el útnak, amikor betöltötte a 17-et. És a Strong World film volt Luffy utolsó kalandja 17 évesként. You do the math. ^^

1. Mit vártok a sorozat második felétől? (pl. legyen folytatása az elsőnek vagy teljesen más irányba induljon el)

Én bármelyikkel kibékülök, amíg az jó. Örülök, hogy Oda felépíti a történetet, nem csak random előhúz egy új ellenfelet vagy kalandot. A Fishman Island úgy érzem nagy történet lesz, kellő drámával meg mindennel, s jöhetnek a 1vs1 harcok, eddig is jók voltak. (Oda erre a hónapra biztos lement a Marianna-árokba, hogy inspirációt gyűjtsön  :D )
Én nem érzem azt, hogy Luffy akár jelen állapotában a OP megtalálása után tanácstalan lenne, hiszen a világ és a Grand Line több életre való rejtélyt rejt, s Luffy csak kalandorkodni akar, nem játszani a bölcs stratégát.

2. Akarjátok, hogy KOMOLY változások legyenek a karaktereken vagy inkább csak a power-up dolgokban mutatkozzanak meg a timeskip hatásai? Vagy esetleg a kettő keveréke? (némi karakterbeli változás + power-up)

Hát olyan nagyon komoly változásokat szerintem vétek lenne véghez vinni. Az oké, ha kicsit érettebbek és ügyesebbek lesznek, meg okosabbak, tapasztaltabbak és erősebbek, de nagy karakterváltozásnak nem látom értelmét. A külsőbeli változásoknál sem számítok túlságosan nagy dologra, meghökkentő kinézet egy-két tagnál szinte garantált (Franky), de szerintem ennyi.

3. Szerintetek jó ötlet volt ekkora timeskip-et berakni? Ha nem, miért?
Ha igen, miért? És miért pont 2 év lett, miért nem mondjuk 1 év?
(ti hogyan csináltátok volna)

Az a vicces, hogy sokan timeskip nélkül is továbbolvasnák a történetet, én is, de ez a 2 év pont jó. Nem bánom, hogy ilyen hosszú, hiszen, hogy egyetemes példánál maradjunk, a masters képzés is két éves (asszem) :D . Két év alatt sokat lehet tanulni, érni, fejlődni és fogyni is. A két év se nem túl sok, se nem túl kevés, én nem csináltam volna másképp.

Kraivan

QuoteLuffy csak kalandorkodni akar, nem játszani a bölcs stratégát.
A stratégia fontosságán nem arra gondoltam, hogy Luffy ül a parancsnoki hídon egy térkép felett, és szabaidejében kínai sakkot játszik.

De intrikát várnék. Nem az h megy, leüti sorban a másik 11 supernovát, majd jöhet 3 Yonku, BB mint főboss és megvan a OP, majd megy bulizni tovább.

Ezt láttam már 1millió + 1 sorozatban.

Legalább döntés előtt álljon Luffy, ne pedig "én megyek előre a többiekben meg vakon bízok, úgyis megoldják"
Sal kicsit felnőttebb dilemmák lehetnének. Megintcsak jópárszor lerágott csont a "gyenge vagyok erősödnöm kell".

Squazee2005

Quote from: Kraivan on 2010-08-26, 17:47:45
A stratégia fontosságán nem arra gondoltam, hogy Luffy ül a parancsnoki hídon egy térkép felett, és szabadidejében kínai sakkot játszik.

De intrikát várnék. Nem az h megy, leüti sorban a másik 11 supernovát, majd jöhet 3 Yonku, BB mint főboss és megvan a OP, majd megy bulizni tovább.

Ezt láttam már 1millió + 1 sorozatban.

Legalább döntés előtt álljon Luffy, ne pedig "én megyek előre a többiekben meg vakon bízok, úgyis megoldják"
Sal kicsit felnőttebb dilemmák lehetnének. Megintcsak jópárszor lerágott csont a "gyenge vagyok erősödnöm kell".

Márpedig Luffy karakterétől messze áll az (szerintem), hogy először leütöm X-t aztán Y-t és kombinált erővel z-vel és Zs-vel kinyírjuk Alfát és Bétát. Eddig sem úgy volt, hogy Luffy jött, látott és levert 7 shichibukait, s nem hiszem, hogy minden supernovával találkozni fog és mindet le kell győznie, végül is ez nem egy számítógépes játék.
Luffy eddig sem törődött a "politikával" kétlem, hogy ezek után tudatosan megfontolná, hogy kivel, mikor és miért harcol. Ahogy esik, úgy puffan.

blackronin

#1959
Na, mielőtt elmennék a "nagy szünetre", eszembe jutott pár kérdés, amikkel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre (persze akinek kedve van hozzá).

Tudom, hogy az első pár fura lesz, de engem érdekel:
1. Szerintetek miért vannak komoly magasságbeli és méretbeli különbségek az egyes karaktereknél? Mi ezeknek a célja/értelme/lényege?
(hogy értsétek: Miért kell BB-nek 2X-szer akkorának lenni, mint Luffy-nak? Miért kell Moria-nak csaknem 7 méter magasnak lennie? Ha kisebbek lennének ők ketten, akkor nem lennének annyira félelmetesek vagy királyak? Egy alig 2 méteres BB hülyén nézne ki?
Vagyis a méretük, magasságuk összefügghet az erejükkel/jelentőségükkel/hatalmukkal?
Oda talán ezzel akarja kiemelni az egyedi karaktereket a tömegből?)

Megjegyzés: az is fura, hogy a kezdeti 5 karakter (Luffy, Zoro, Nami, Usopp és Sanji) mind átlagos méretű, de a további tagok már nem... Chopper Monster point-ja nagydarab és magas, Robin szintén nagyon magas, csaknem Boa-t utoléri, Franky már jóval termetesebb és Brook se egy törpe)

2. A timeskip után a SH csapat tagjai szintén "megnőnek" majd? Vagyis a SH tagok hozzáidomulnak majd a többi nagyobb karakterhez, hogy ezáltal is látszódjon az eltelt idő és a megszerzett tapasztalat/hatalom/tekintély? Szeretnéd, ha ez megtörténne?
Pl. Luffy 180-190 centis lesz, hogy ne nézzen ki olyan kicsinek Boa vagy BB mellett? Usopp is nagyobb lesz, mint az apja (aki eleinte kicsi volt, mint ő, de Marinefold-nál már jóval termetesebb lett)?

3. Legyen a timeskip power-up után még egy ilyen "erő-ugrás" majd a jövőben? Vagyis az adott karakter olyan erőt szerez meg/tulajdonságot tanul meg/mutat be majd be egy harc alatt, ami lényegesen eltér az eddigi képességeitől? Vagy Oda a timeskip-al tudja le a dolgot végleg, s az eltelt idő alatt tanultakat fejlessze csak majd tovább a történet későbbi részeiben?
(pl. Luffy egy újabb DF-et szerez meg, vagy Usopp kap egyet, vagy Franky tanul meg repülni, stb.)

4. Legyen még utalás a New World-ben a WB vs Roger kalandokra? Érdekel-e még, hogy milyen volt az OP világa régen? Vagy hagyjuk a múltat és a jövő számít?
Legyenek-e Roger és WB flashbackek a történethez kapcsolódóan, vagy Oda inkább a jelenbe koncentráljon és a múltat hanyagolja.
Szeretnétek ha pl. egy-egy NW beli szigetnél bejönne egy kis Ace, Garp backstory?

Bishop

1. Szerintem semmi köze az erőhöz simán Oda ezzel teszi az amugy sem átlagos szereplő gárdát kicsit szinesebbé. Nem hiszem hogy Oda minden lépése valami rejtett mondani valót tartalmaz, azért szerintem ő is szokot úgy karit kreálni mint Kubo hogy hasára csap hogy mi nézne ki jól, csak ő emelett mást is tud, de ezt hadjuk.

2. Nem nagyon van értelme Luffynak sokat nőnie, max akkora lesz mint Reiyleigh de inkább az apja lesz a mérvadó. Meg gondolj bele ha Luffy megnőne akkor Brook karaktere elveszne, ő meg már nem nő sehova mert YOHOHOH BONES :D. 2 év nem sok majd ha Luffy a 30as éveit járja talán. Chopper talán nőni fog, tőle várom egyedül hogy kicsit kamaszodjon. De főleg szerintem mindenki öltözékbe meg stilusba változik csak. Pl Luffynak nem ártana már valami komplexebb mint rövid nadrág meg ing, de arra se számítok hogy hírtelen kalóz kabátot fog hordani a vállán.

3. Ez attól függ mekkora power up lesz. de lehetséges hogy már csak finom hangolások lesznek. Új DF-et nem hiszem hogy fognak kapni azt valahogy nem tudom elképzelni. Usopp pl tuti nem fog kapni. Franky lehet fog repülni, belőle bármit kinézek  :D

4 az a korszak lezárult, de nem tartom kizártnak hogy lesznek flashbackek ahogy még élő legendás kalózok vissza emlékeznek, még mindig találkozhatunk más Rogers kalózzal, vagy Kaido mesél róluk, de fontos hogy ezek ne legyenek több chapteres flashbackek.

Zen

Quote from: Bishop on 2010-08-27, 21:25:40
Brook karaktere elveszne, ő meg már nem nő sehova mert YOHOHOH BONES :D.
Fenéket nem, a tej csontot erősít = nő, nem kell sok troll logika hozzá. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

80 év után hova nőjön még?  :hehe:

Zen

Az üres hajón nem ivott sok tejet. :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Akkor mire Luffy Pk lesz Brook 5 méter magas lesz :lol:

blackronin

#1965
Na, akkor a magasságos kérdéseimet kicsit pontosítom, mert egy kicsit félreértettétek azokat...

Eredeti kérdés:
1. Szerintetek miért vannak komoly magasságbeli és méretbeli különbségek az egyes karaktereknél? Mi ezeknek a célja/értelme/lényege?

Amire én gondoltam ezzel kapcsolatban néhány példán keresztül bemutatva...
Ha mondjuk Kuma csak 2-2,3 méteres lenne, akkor már nem lenne ugyanaz a karakter?
Ha mondjuk Doflamingo csak 180-190 centi lenne, akkor már máshogy tekintenénk rá?
Ha az Admirálisok csak 1,90-2 méteresek lennének, akkor már nem volnának annyira félelmetesek?
Ha BB és társai, akik átlagban 3-4 méteresek, mondjuk csak átlagban 190-200 centi magasak lennének, akkor az rontana bármit is rajtuk?

Ha a fenteik mind lényegtelenek, vagyis elvileg nem számít hogy ki mekkora, akkor Oda miért dönthetett végül mégis a hatalmas arányok és különbségek mellett? Valóban csak "ilyen kedve volt", amikor megtervezte a karaktereket?

Eredeti kérdés:
2. A timeskip után a SH csapat tagjai szintén "megnőnek" majd? Vagyis a SH tagok hozzáidomulnak majd a többi nagyobb karakterhez, hogy ezáltal is látszódjon az eltelt idő és a megszerzett tapasztalat/hatalom/tekintély? Szeretnéd, ha ez megtörténne?

Amire én gondoltam ezzel kapcsolatban néhány példán keresztül bemutatva...
Chopper Monster Pointja (talán ő kivétel lehet, Odatól függ), Robin, Franky és Brook természetesen már nem nőne tovább, hiszen ők már felnőttek, ergo "kész" testük van.
De Luffy, Zoro, Nami, Usopp és Chopper hibrid alakja miért maradna ugyanolyan?
Például engem nagyon zavar, hogy Garp mennyivel nagyobb az unokájánál... Kicsit fura.
Az is zavaró, hogy Luffy egy kisiskolásnak tűnik a többi SN (elég csak megnézni... mindenki legalább 180-190 centi), a többi Vice-Admiral és Boa mellett... Mintha csak egy alsós kötekedne a tinédzserekkel...  ^^"

Megjegyzés: érdekes, hogy Roger még átlagos termetű volt a sorozat elején, de nézzük csak meg a mostani fejezet cover-jét! Roger kb. kétszer nagyobb/magasabb/termetesebb lett!
Oda megint csak "hát akkor most legyen ekkora" kedvében volt?

Bishop

Nem azt mondtam hogy csak hasára csap hogy legyen ekkora és akkor annyi, hanem hogy ez nem erő mérő nála, csak ettől lesz az egész olyan Grand Lineos olyan nem hétköznapi, még Luffyék szerintem pont azt mutatják be hogy ők a hétköznapinak mondható East Blueról származnak, lehet hogy nőni fognak idővel de nem sokat, nézd meg Dragont vagy Mihawkot, Yassop se egy óriás, Robin se sokkal magasabb mint Nami
Még mondjuk Garp nagysága meg mondjuk az Admirálisoké azért van hogy kitűnjenek, talán lehet mondani hogy egy demonstrációnak számít, de ez nem jelenti azt hogy Luffyéknak is 2 méteresnek kell lenniük hogy egy szinten lehessen kezelni őket. Így olyan érzése van hogy egy kis kalóz csapat áll szemben egy óriási világgal szemben, amit a Grand line és még inkább a NW jelent.
Lehet nőnni fog valamennyit, mivel még fiatal, de Nem lesz több magasabb 180nál Luffy szerintem, mondom egyedül Choppertől várom el hogy kicsit felnőttesebb legyen normál álapotban.
Rogert meg régen sose lehetet teljesen látni, és most se néz ki nekem olyan Kizaru nagyságúnak,max azért tűnik nagynak mert alulról van a kép és mert WB mellet áll.

Bishop

Mert íg karakteresebb? Tényleg nem hiszem hhogy mindenre kell megoldás, de lehet hogy Kaido elleni veresége után Hogback összevarta és azóta voltak együtt.

Mert Roger adta neki? nem tudom de valahogy erre tippelek

Kraivan


QuoteA másik: Shanksnak miért volt olyan fontos a szalmakalapja? Tizenéves kora óta folyton viselte.
Sztem erre az a valász, h ragaszkodnak, valami egyéni perverzitáshoz, ami a OP világ sava borsa.

Nem kell komolyan venni sok dolgot. Shanks vizuális egyedisége h ő volt A szalmakalapos kalóz.
Most ő a félkarú rabló. De ha jól rémlik az ő kalózjelképe a sebhelyes koponya...

A méreti témára meg szintén kár erőlködni. Nem releváns ebben a világban.
Pszichológiában már lehetne játszani a témában, de biofizikai vitát nyitni nincs értelme.


Squazee2005

Ne menj szabadságra a topicból Blackronin, hát egy hónapra itt hagynád?  :haha:

S hogy ne csak neked kelljen ilyen híreket írnod: augusztus 3. hetéig 2010-ben az OP mangája 20 millió példányban kelt el. A legtöbb eladott manga listáján a 2. helyen a Naruto van, kb. 5 millió példánnyal.  :jee:

1. Szerintetek miért vannak komoly magasságbeli és méretbeli különbségek az egyes karaktereknél? Mi ezeknek a célja/értelme/lényege?

Egyrészt így sokkal egyszerűbb variálni a karaktereket, másrészt én úgy vettem észre, hogy a magasság kicsit a szereplők korára is utal. Jó, nyilván nem magassági sorrendben öregednek, de én ezt vettem úgy észre.


2. A timeskip után a SH csapat tagjai szintén "megnőnek" majd? Vagyis a SH tagok hozzáidomulnak majd a többi nagyobb karakterhez, hogy ezáltal is látszódjon az eltelt idő és a megszerzett tapasztalat/hatalom/tekintély? Szeretnéd, ha ez megtörténne?


Nekem mindegy. Túl sok "növekedést" azért nem várok, de nyitott vagyok.  ^^

Shanksnak miért volt olyan fontos a szalmakalapja?

Ez biztos ilyen kabalaszerű dolog.

chilip

#1970
kis topic-feltámasztás :D

[spoiler][/spoiler] :lol:

ed.: ez is :D

[spoiler][/spoiler]

blackronin

#1971
"Mi a helyzet Oda-val?" topicunk következik...  :P

Ha valakit érdekel, akkor Oda 1 hét pihi után már újra dolgozik gőzerővel.
Erről az egyik kollégája (Kaitani Shinobu, a Liar Game mangakája) számolt be, s a következő mondatot fűzte hozzá:

"I went to see the mangaka-san who's made the news for going on a 4 week break. It seems he rested for about a week, but he's already started work again. He's working himself to the bone for his fans. I'm going to learn from him."

Érdekesség az, hogy Oda alapból (persze a többi SJ mangaka is nagyjából) 3-4 fejezettel mindig előrébb van, s hogy csak 1 hetet pihent az még újabb 3-4 fejezetet jelent pluszban.
Csak az a kérdés, hogy Oda miért dolgozik ennyire előre?  :confused:


Ja és egy SY belső munkatárs már jelezte (nem tudom, hogy hol olvastam ezt a hírt sajnos), hogy a 4 hetes OP szünet miatt az egyik legrosszabb hónapra számítanak az eladások szempontjából, mert az olvasók kb. 35-40 % CSAK a One Piece-ért veszi az újságot...  :eek:
Ennek érdekében még valamiféle nyereményjátékot is szerveztek (vagy valami hasonlót, sajnos nem tudom pontosan hogy mit, az a lényeg hogy a OP-hez kapcsolódik), hogy ezzel is vásárlásra ösztönözzék az embereket.

edit: személyes reakcióm Oda szorgalma iránt
[spoiler]

[/spoiler]

edit2: második reakció
[spoiler]"YOU ARE SUUUPPPERR!"

[/spoiler]

Leara

Quote from: chilip on 2010-09-03, 11:02:26
kis topic-feltámasztás :D

[spoiler][/spoiler]
:lol:

Ó, pedig Oda szerintem megérdemelte volna ezt az 1 hónap pihit  ^^. Bár biztos nem véletlenül dolgozik most is előre, ki tudja, később még jól jöhet neki, esetleg kevésbé feszített tempóban kell majd haladnia. Mondjuk ő olyan mangaka, akin szerintem nagyon is érezni, hogy szereti a mangáját és szívesen dolgozik a rajongókért :D.
MAL

Squazee2005

Tényleg tisztelet jár neki, nem csak kikényszerít magából valamit, hogy le ne nyakazzák a szerkesztőségben, hanem alkot valamit.

Szerintem Oda nem akar kiesni a ritmusból, már pedig 1 hónap szünet lényegesen hosszabb, mint eddig bármelyik szünete. Meg egy igazi, vérbeli mangaka.  ^^ Hajrá Oda!

Bishop

In b4 Oda is a god(well at least demigod :D ) Nem hiszem hogy sok mögöttes tartalom van emögött, lehet azért dolgozik előre mert előre láthatóan ki akar venni egy hosszabb szabadságot, és ezt a hónapot arra kapta hogy előre dolgozzon.

NLZ

Ennél hosszabb szabadságot? És mégis mikor? De sztem úgy kell érteni ezt, hogy már dolgozik, hogy hogy tervez részletesen előre, nem pedig konkrétan rajzolja a leadandó anyagot.
[reserved]

blackronin

#1976
Na, két hét letelt.
Természetesen nem csak ezt akartam leírni...  :P

Ugyebár azt hittem, hogy az OP-vel nem történik semmi érdekes a következő 4 hétben, de tévedtem.
Ugyanis a Shonen Jump-ban különböző extra cuccok, pl. interjú, játék, infoáradat, találhatóak az OP-vel kapcsolatban.
Még nem fordították le a többségét, csak darabokat, de vannak érdekes dolgok már eddig is.

[spoiler]
1. A Supernovak kb. 3 óra alatt készültek el Oda munkatársai szerint.
2. A New World szigetek, amiket a 597-es fejezetben láthatóak, valószínűleg fontosak lesznek a későbbiekben is.
3. Ja és Squazee2005 remekül észrevette Nami "gyerekét"az AP fórumán... A részletekért keresd őt...  ;)
[/spoiler]

Ha bármi fontos jönne mégm akkor leírom!

Zen

Quote from: blackronin on 2010-09-09, 13:22:27
[spoiler]
3. Ja és Squazee2005 remekül észrevette Nami "gyerekét"az AP fórumán... A részletekért keresd őt...  ;)
[/spoiler]
Private Squazee, report for duty ASAP!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Squazee2005

Yessir!

Someone has been spying on me.  :eek:

Egyébként erről van szó: [spoiler]http://www.turboimagehost.com/p/4132659/05.jpg.html[/spoiler]

[spoiler]És nem Namié a gyerek, hanem Odáé.  ^^"[/spoiler]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1