Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2010-09-30, 21:35:24
2. Nem olyan Sunny mentőakcióra gondoltam, ami még elhúzta volna a reunion-t 10 vagy 20 fejezettel (vagyis egy hosszú), hanem egy ilyesmi Duvaltól "Bocsi, de éppen a hajót a "ál-SH csapat" tartja ellenőrzése alatt" s mondjuk Franky szerezné vissza 1 fejezet keretében, amikor éppen elmegy a Sunny-hoz és Kuma módjára szétverné a hülye bandát   :P  VAGY "Bocsi, de Sunny súlyos károkat szenvedett, nem tudtuk teljesen megóvni" féle dolog, nem ez a "Még egy karcolás sincs rajta" duma... Duval és csapata azért nem annyira imba banda...  ^^"

3. Hát ja... Majd meglátjuk, de szerintem most Boa nem lesz egy jó ideig.

4. Pont ez a lényeg, hogy az új időket az előző fejezetekben vezették fel. Én egy "bele a közepébe" stílusú chapter-nek jobban örültem volna, több akcióval, kevesebb info-val... Az új helyzet felvázolása ráért volna később is.

5. Robin más tészta.

2. Én ezt érezném időhúzásnak, animében még beleférne, de egy teljes fejezet nekem sok lenne. Főleg ilyenkor.

3. Abszolút egyetértek.

4. Konkrétan hogy képzelted el ezt a bele a közepébe dolgot?

5. Áh, értem már, mire gondolsz. Nem kell félteni szerintem Robint, már a hajón elzárkózott a többi revolutionarytől, nem hinném, hogy pont náluk uhulna meg, szerintem ettől nem kell tartanod. S a  mostani fejezetből is kiderült, továbbra is üldözik, tehát nem fog itt mindenkivel haverkodni.

chilip

lehet már volt de elég lol :D

[spoiler][/spoiler]

blackronin

#2042
Quote from: Squazee2005 on 2010-09-30, 21:53:57
2. Én ezt érezném időhúzásnak, animében még beleférne, de egy teljes fejezet nekem sok lenne. Főleg ilyenkor.

3. Abszolút egyetértek.

4. Konkrétan hogy képzelted el ezt a bele a közepébe dolgot?

5. Áh, értem már, mire gondolsz. Nem kell félteni szerintem Robint, már a hajón elzárkózott a többi revolutionarytől, nem hinném, hogy pont náluk uhulna meg, szerintem ettől nem kell tartanod. S a  mostani fejezetből is kiderült, továbbra is üldözik, tehát nem fog itt mindenkivel haverkodni.
Egy kicsit átírtam a hozzászólást, olvasd el így is.

2. Ok. Egyéni ízlés.

3. Egyetértek hogy egyetértesz.  :smile:

4. Semmi háttérinfo nem kellett volna SA-ról, hanem csak simán megjelenik az "ál-SH csapat", akik csinálnak egy nagy jelenetet (fosztogatnak, gyilkolásznak mint a mostani fejezet végén), s már a Marine is közbeavatkozik, ekkor megjelenne Luffy (mint a fejezetben véletlenül) elintézné mindkét bandát, a SH csapat többi tagja közben végignézné a jelenetet a távolból vagy éppen a balhé felé tartva (mondjuk mindenki különböző irányból jönne, s pont a csata helyszínén futnának össze), s meglátnák és felismernék Luffy-t (persze közben egymást is), a fejezet pedig Luffy meglepődő arcával zárulna meg a többiek "mindjárt elsírom magam, hihetetlen hogy újra együtt vagyunk" arckifejezésével.

5. Ok. Már érted, hogy mire céloztam.


Quote from: chilip on 2010-09-30, 22:01:12
lehet már volt de elég lol :D

[spoiler][/spoiler]
:lol:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-09-30, 22:10:31

4. Semmi háttérinfo nem kellett volna SA-ról, hanem csak simán megjelenik az "ál-SH csapat", akik csinálnak egy nagy jelenetet (fosztogatnak, gyilkolásznak mint a mostani fejezet végén), s már a Marine is közbeavatkozik, ekkor megjelenne Luffy (mint a fejezetben véletlenül) elintézné mindkét bandát, a SH csapat többi tagja közben végignézné a jelenetet a távolból vagy éppen a balhé felé tartva (mondjuk mindenki különböző irányból jönne, s pont a csata helyszínén futnának össze), s meglátnák és felismernék Luffy-t (persze közben egymást is), a fejezet pedig Luffy meglepődő arcával zárulna meg a többiek "mindjárt elsírom magam, hihetetlen hogy újra együtt vagyunk" arckifejezésével.
Hát.. ha választani kellene, akkor az Oda-féle chapter jobban bejött.. amit leírtál egyrészt nyálzuhatag, másrészt meg tök klisészagú.. nem kell itt sírás rívás.. max choppertől. Mindenki komolyodott, erősödött, ennek kell sugároznia mindenkiből.. és ez meg is történt.. Nami és Usopp esetében határozottan. Chopperhez annyit.. hogy csalódtam, hogy még mindig olyan naiv mint 2 éve.. XD Robin már régen is ilyen volt. Luffyról meg majd a kövi részben talán kiderül, hogy van-e komolyabb változás a személyiségében /ha már a külsőben alig van/

Amúgy miért olyan hihetetlen hogy megint együtt vannak? Megígérték.. az meg szent szó a shounenben.. XD Meg még nincsenek együtt.. lehet hogy eljátsszák ezt a sírósdit /bár nekem nagyon nem hiányzik../

nikici

Nekem tetszett a fejezet. Nekem sem hiányzik a plusz melodráma. Azért meg, hogy most mindenki happynek tűnik, nem jelenti azt hogy végig azok voltak, csak most mindenki nagyon örül, hogy 2 év után újra látják egymást.

A Boa ügyet én nagyon remélem, hogy ezzel lezártnak tekinthetjük. ^^"

Ez, meg hogy tényleg 2 éve ment szét a csapat, zseniális. :D És így, hogy volt 4 hét szünet, még mi is majdnem érezzük azt a 2 évet a legutóbbi fejezet óta. XD

Quote from: Ymir on 2010-09-30, 22:45:28
Észrevettétek, hogy Zoro érkezett elsőnek?
Jah, most nem tévedt el. Lehet kigyógyult volna belőle.  :lol:

LuckyDingo

Quote from: Ymir on 2010-09-30, 22:45:28
Észrevettétek, hogy Zoro érkezett elsőnek?
Szerintem Mihawk nem bízta a véletlenre, hogy Zoro visszataláljon.. vagy csak a sodrás vitte oda őt, miközben majd éhen pusztult.. ki tudja.. majd elmesélik.. szerintem Zoro utazásán, ha lesz róla szó, röhögni fogunk. XD

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2010-09-30, 21:25:47
Apropó a 2008-2010... na vazz ezért kellett neki a 4 hét szünet... XDDD
Neeee... Neeeeeeeeeeee  :lul:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Quote from: Zen on 2010-09-30, 23:04:34
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-30, 21:25:47
Apropó a 2008-2010... na vazz ezért kellett neki a 4 hét szünet... XDDD
Neeee... Neeeeeeeeeeee  :lul:
Nemértem. :(
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2010-09-30, 23:05:58
Quote from: Zen on 2010-09-30, 23:04:34
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-30, 21:25:47
Apropó a 2008-2010... na vazz ezért kellett neki a 4 hét szünet... XDDD
Neeee... Neeeeeeeeeeee  :lul:
Nemértem. :(
Két éve volt a 'Kuma szétszórja őket' fejezet.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Ehhh, erre nem is gondoltam. :)
[reserved]

blackronin

#2050
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-30, 22:32:53
Hát.. ha választani kellene, akkor az Oda-féle chapter jobban bejött.. amit leírtál egyrészt nyálzuhatag, másrészt meg tök klisészagú.. nem kell itt sírás rívás.. max choppertől. Mindenki komolyodott, erősödött, ennek kell sugároznia mindenkiből.. és ez meg is történt.. Nami és Usopp esetében határozottan. Chopperhez annyit.. hogy csalódtam, hogy még mindig olyan naiv mint 2 éve.. XD Robin már régen is ilyen volt. Luffyról meg majd a kövi részben talán kiderül, hogy van-e komolyabb változás a személyiségében /ha már a külsőben alig van/
Érdekes módon sokan csak elsiklanak a 2 év felett, mondva "Eltelt 2 év, na és?"
Hosszú idő ez ám, s látom, hogy ti nem egészen értitek azt, hogy ez milyen fura így visszatekintve (összevetve a sorozat első felével).

Főként ahhoz viszonyítva durva az eltelt idő, hogy a SH csapat legelső tagja is min. 6 hónapja, max. 1 éve tarthat Luffy-val... És nézzük meg, hogy milyen dolgok történtek egészen a Post-War arc végéig. Milyen kapcsolatok, barátságok alakultak ki, milyen módon változott a tagok viszonya egymáshoz.
Az ő viszonyuk nem olyan, mint a mostani embereké, nem haverok, hanem egy valódi család. Elhagyták eddigi életüket, hogy együtt legyenek, egy igazi kötelék/kapocs alakult ki közöttük.


EZÉRT kell a sírás-rívás (amit meg is kapunk egy-két fejezeten belül, erre mérget vehettek), kicsit kell hogy jobban átérezzük a szétszakítottságot, nehogy már pár mondatban elintézzük a dolgot, hogy "Látom mindenki jól van, indulás tovább"...
Jó lenne, ha egy kicsit leülnének, s Luffy egy kicsit tisztázná, hogy miért döntött a különélés mellett. (azt ne mondja senki, hogy ez volt az egyetlen lehetőség! Rayleigh ötlete tényleg racionális, legyőzték volna a SH csapatot, ha rögtön továbbindulnak... De az nem feltétlenül jelenti azt, hogy 1 év után ne találkozhattak volna a tagok, s az edzést KÖZÖSEN folythatták volna, pl. új stratégiák és harci taktikák kidolgozásának céljából, szerintem egy ilyen ötlettel remekül kilépett volna Oda az általános kliséből, hogy "mindenki maga kell hogy legyen, mert csak akkor fejlődik igazán")

És mi lenne a nyál igazából?
Egy tényleg érzelmes jelenet (amit leírtam, remélem hogy Oda is hasonlót talál ki) vagy hogy pár mondat után rögtön mennek tovább, s effektíve figyelmen kívül hagyva az eltelt időt. Nekem az a nyál, ha úgy viselkednek a karakterek, mintha nem történt volna semmi vagy 2 percben elintézik a találkozást.
A való életet is elég példának venni:
Ha találkoznál egy régi barátoddal vagy rokonoddal vagy szerelmeddel, aki nagyon közel áll hozzád, s nem tudtál róla semmit 2-3 évig (azt is hihetted volna, hogy meghalt), akkor te is pár mondatban elintéznéd a dolgot, hogy "Látom jól vagy, majd akkor dumálunk még.", majd tennéd a dolgod mintha nem történt volna semmi?
FOGADJUNK, hogy nem. Biztosan elsírnád magad, vagy mélyen meghatódnál, s finoman szólva szarnál mindenre magad körül, s a szeretett személyeddel foglalkoznál. Szerintem az emberek 90%-a ezt tenné, s nem az "érzelemmentes" verziót választaná.

Quote from: LuckyDingo on 2010-09-30, 22:32:53
Amúgy miért olyan hihetetlen hogy megint együtt vannak? Megígérték.. az meg szent szó a shounenben.. XD Meg még nincsenek együtt.. lehet hogy eljátsszák ezt a sírósdit /bár nekem nagyon nem hiányzik../
Ízlések és pofonok. Nekem még egy nagy "sírosdi" még belefér, s tőlem utána már mehetnek tovább.
Én sem rajongok a melodrámáért, de most úgy érzem, hogy kell még ide valami érzelmes dolog.

LuckyDingo

#2051
2 év nem hosszú idő elszáll semmi perc alatt.. Luffy is ezt mondta.

Én csak azt mondom, hogy azt látnám szívesebben, hogy a csapat megerősödött tagjai úgy jönnek össze megint, hogy "Nézzétek, ilyen kemény lettem, jó tagja leszek a csapatnak ezek után" és ne úgy, hogy "Hála a jó égnek, hogy végre visszaszenvedtünk erre a nyomorult szigetre már aszittem mindenki meghalt brühühühü" Én egy iszonyat kemény SH csapatot akarok látni, akik olyanok lesznek majnem, mint Shanks csapata. Kemény SH csapat nekem ne sírjon..

A többire nem válaszolok, mert beteg-lusta vagyok és tl;dr.. :P

chilip

amúgy most Usopp pont úgy néz ki mint az apja Yasopp aki shanksnél van :D

blackronin

#2053
Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33
2 év nem hosszú idő elszáll semmi perc alatt.. Luffy is ezt mondta.
Luffy egy idióta.  :P

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33

Én csak azt mondom, hogy azt látnám szívesebben, hogy a csapat megerősödött tagjai úgy jönnek össze megint, hogy "Nézzétek, ilyen kemény lettem, jó tagja leszek a csapatnak ezek után" és ne úgy, hogy "Hála a jó égnek, hogy végre visszaszenvedtünk erre a nyomorult szigetre már aszittem mindenki meghalt brühühühü"
Na, az általad felvázolt lehetőségek keverékét akarom látni.
Valóban legyen egy "Ilyen kemény lettem, most már mennyivel hasznosabb vagyok" duma a tagoktól (kitünő példa erre Usopp a mostani fejezetben, az a rész nagyon is bejött tőle), meg egy "Azért nem volt semmi ez a 2 év, sajnos voltak kemény helyzetek, s nagyon nehéz volt nélkületek" stílusú szöveg is. Ez így kerek. Csak az egyik, meg csak a másik  :lame: lenne.

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33Én egy iszonyat kemény SH csapatot akarok látni, akik olyanok lesznek majnem, mint Shanks csapata.
Én is, elhiheted.  :P

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33
Kemény SH csapat nekem ne sírjon..
Ezzel nem tudok egyetérteni.
Nem attól "kemény" a SH csapat, mert nem sír. Nem Kuma-kat akarok látni, akik kemények és kész.
Vannak helyzetek ahol lehet, sőt kell is, mert ők emberek és nem egyszemélyes Rambok...  ^^"
(most akkor Rayleigh is béna és gyenge, mert megkönnyezett WB halálakor?
Meg akkor Luffy szánalmas, mert egy kétoldalas spread-ben könnyező szemekkel kijelentette, hogy
"Nekem még ott van a csapatom."?
Mindenki tudta, hogy ez így van, de mégis mindenkinek bejött ez a megható pillanat, még neked is, ha jól emlékszek  ::))

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33
A többire nem válaszolok, mert beteg-lusta vagyok és tl;dr.. :P
Nem vagy te lusta, hiszen elolvastad a hozzászólásomat.
Ez azért nem semmi.  :P


A következő fejezetet NAGYON várom, igen sokban befolyásolja majd a mostani fejezet jelenetőségét is, ha valóban arra szolgált, hogy felvezesse a továbbiakat.
Viszont azt mindenkinek be kell látni, hogy az OP "nyálas" jelenetei lettek a rajongók (így az enyém) kedvencei, a mai napig ezeket tartják a legmeghatározóbb és legemlékezetesebb pillanatoknak.
Emiatt furcsa hirtelen azt elvárni Oda-tól, hogy mivel már egy "kemény" SH banda van, ezért csak happiness, coolness és action legyen a jövőben, a drámát pedig dobja a kukába, hiszen ők "kemények".

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-10-01, 11:00:50

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 10:41:33
Kemény SH csapat nekem ne sírjon..
Ezzel nem tudok egyetérteni.
Nem attól "kemény" a SH csapat, mert nem sír. Nem Kuma-kat akarok látni, akik kemények és kész.
Vannak helyzetek ahol lehet, sőt kell is, mert ők emberek és nem egyszemélyes Rambok...  ^^"
(most akkor Rayleigh is béna és gyenge, mert megkönnyezett WB halálakor?
Meg akkor Luffy szánalmas, mert egy kétoldalas spread-ben könnyező szemekkel kijelentette, hogy
"Nekem még ott van a csapatom."?
Mindenki tudta, hogy ez így van, de mégis mindenkinek bejött ez a megható pillanat, még neked is, ha jól emlékszek  ::))
Ok máshogy fogalmazok.. egy ilyenen ne sírjanak.. bulizzanak, igyanak rá, nosztalgiázzanak, de ne merjenek bőgni.. XD meg amúgy is most hellhole-t csinálnak Shabondyból és úgyis meneküléniük kell New Worldbe...

Amúgy New World.. most akkor elvileg a vízfelszínen is tovább tudnának menni, vagy ugyanúgy beleütköznének a Marine főhadiszállásba? Csak mert ha nem, akkor nem kéne Fishman islandre menni XD

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 11:24:32
Ok máshogy fogalmazok.. egy ilyenen ne sírjanak.. bulizzanak, igyanak rá, nosztalgiázzanak, de ne merjenek bőgni.. XD meg amúgy is most hellhole-t csinálnak Shabondyból és úgyis meneküléniük kell New Worldbe...
Na, ezzel együtt tudnék élni...
Egy-két könny azért belefér majd.  :P
Persze én se oldalakon át történő zokogást akarok látni.

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-01, 11:24:32
Amúgy New World... most akkor elvileg a vízfelszínen is tovább tudnának menni, vagy ugyanúgy beleütköznének a Marine főhadiszállásba? Csak mert ha nem, akkor nem kéne Fishman islandre menni XD
Hát ez jó kérdés... Majd kiderül. De Fishman island már nagyon be lett tervezve, így kétlem hogy kimaradna.

NLZ

Sztem nem lesz nagyon pityegés, mert Nami is vidáman üdvözölte Usoppot.
[reserved]

blackronin

#2057
Quote from: NLZ on 2010-10-01, 12:43:28
Sztem nem lesz nagyon pityegés, mert Nami is vidáman üdvözölte Usoppot.
Ja, most vettem észre hogy egy ici-pici dolgot elfelejtettem megemlíteni:
[spoiler]Én ezt a "megható jelenet" dolgot inkább Luffy-val kapcsolatban képzelem el, vagyis nem konkrétan a többi tag egymással való találkozásánál (pl. Usopp és Nami ne borúljon egymásra zokogva, ők elég ha csak úgy örülnek egymásnak mint ahogy tették a fejezetben), hanem ha Luffy-t látják meg, akkor érzékenyüljenek el komolyabban... Ott legyen a "De jó, hogy látunk téged Luffy, mindjárt elsírom magam" stílusú reakció, mert ő az alapja a SH bandának, ezért érdemel majd ő "drámaibb" üdvözlést, mint a többiek. (Persze egymás között is lehet ilyen, de Luffy tartja össze a csapatot igazából)
Mintegy utalva az előző fejezetekre, amikor a Sh tagok visszagondoltak Luffy-val való találkozásukra, na olyasmi lehetne kicsit másképpen...
Pl. az eltelt évek alatt pár Luffy-ra való gondolás képe kiséretében. [/spoiler]

edit: na, mára bőven elég ennyi ebben a témában, várom a következő hetet, akkor úgy is kiderül hogy milyen irányba indulunk el.
A fejezet nem volt rossz, de megítélését nagyban befolyásolja majd az, hogy miként folytatódik tovább a köv. héten.

Squazee2005

Fejezettől mellékesen, talán még emlékszik valaki halványan arra, hogy nyár elején írtam az Arlong Park fórumán lévő Character Tournamentről. Nos ennek épp a héten lett vége, gondoltam megosztom az eredményt, hátha érdekel akárkit is.  ^^
[spoiler]
Negyeddöntők:
Bon (Mr. 2) vs. Usopp: 424 szavazat - 248 szavazat
Garp vs Smoker: 417 - 224
Whitebeard vs Rayleigh: 401 - 286
Shanks vs Mihawk: 395 - 242

Elődöntők:
Bon Mr 2. vs. Shanks: 411 - 332
Whitebeard vs. Garp: 493 - 226

Döntő: Whitebeard vs. Bon Mr. 2: 554 - 416

Korábban is voltak ilyen szavazós hónapok, azokban az években a győztesen ők voltak:
2004 - Usopp
2005 - Franky
2009 - Luffy

És jövőre már készülnek nagyon,van áll-Sogeking rajongó és Brook könnyen lehet, hogy aratni fog. :D


[/spoiler]

blackronin

599
[spoiler]
Zoro (igen, jól látjátok! Oda hibát vétett múltkor, ugyanis Zoro sebhelye most van a jó oldalon... A colorspread-en elrontotta.)

Franky and Robin

Super Franky  :D

Chopper

[/spoiler]

Zen

Franky, mit tettek veled? :zomg:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip


blackronin

Quote from: Zen on 2010-10-04, 20:30:19
Franky, mit tettek veled? :zomg:
Rossz megfogalmazás.
Mit tettél magaddal!?  :zomg:

Egyébként szerintem zsír...  :jee:
Igazi sssuuupppeeerrrr Franky vált belőle.  :P


Leara

Frankyt még szoknom kell, de a stílusa maradt a régi, szóval nem lesz nehéz megbarátkoznom ezzel a kinézettel^^.
Zoro meg... hú, hát nagyon hiányzott már :).
MAL

blackronin

Ja, a Zoro kép az ENYÉM. (ahogy kijött a fejezet)
MÁR NAGYON NAGYON RÉGÓTA AKAROK EGY ÜBERKIRÁLY ZORO AVATART!
NINCS VITA.

[spoiler]
:P
[/spoiler]

Leara

Quote from: blackronin on 2010-10-04, 21:15:34
Ja, a Zoro kép az ENYÉM. (ahogy kijött a fejezet)
MÁR NAGYON NAGYON RÉGÓTA AKAROK EGY ÜBERKIRÁLY ZORO AVATART!
NINCS VITA.

[spoiler]
:P
[/spoiler]
Csak nyugodtan, nem is pályáztam rá  :P.
MAL

Squazee2005

Vidd csak. Szerintem az ál-Chopper 100-szor jobb nála amúgy is.  :D

nikici

Quote from: blackronin on 2010-10-04, 21:15:34
Ja, a Zoro kép az ENYÉM. (ahogy kijött a fejezet)
MÁR NAGYON NAGYON RÉGÓTA AKAROK EGY ÜBERKIRÁLY ZORO AVATART!
NINCS VITA.

[spoiler]
:P
[/spoiler]
Felőlem is nyugodtan. :D Én már úgy is lecsaptam egy Sanjisra az előző fejezetből. :D

A spoiler képekhez pedig csak azt tudom "mondani" mint az előttem szólók:
Franky: :zomg:
Zoro:  :P :cool: