Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

 :D
[spoiler]



[/spoiler]


blackronin

#2251
611
[spoiler]
Fishmen town of Noah

A ship has escaped form the clutches of New Fishmen Pirates
Pirate named Gyro the Crab Hand, and his crew.
They plan to go through the Red Line and resurface on the other side, in the New World.
They were attacked by the Kraken just like Luffy and the strawhats, but managed to escape and run
...only to find themselves surrounded by the sea monsters.
They agreed to join the New Fishmen Pirates just to get through that predicament, but they were just putting on an act to find the chance to escape.

The fishmen notices they ran away
New Fishman Pirate Lieutenant: Dosun, fishman of Hammerhead Shark
New Fishman Pirate Lieutenant: Zeo, fishman of Japanese wobbegong shark
New Fishman Pirate Lieutenant: Daruma, fishman of Cookie-cutter shark
New Fishman Pirate Lieutenant: Ikaros Muhhi, fishman of Giant Squid
New Fishman Pirate Captain: Hodi Jones, fishman of Great white shark

Dosun: So they -dosun- ran again.... they never -dosun- learn do they
Zeo: Humans flee a lot
Daruma: Should I eat the flesh off them!? Kyakya!
Jones: Nah, it's fine.... Zyahahaha! We can use them to make examples out of them...
Ikaros: Muhihi!! I'll go firsthhi!
Jones: No, not you!! Ikaros..
Ikaros: Roger that!! Muhhi!
Jones: I'll go myself....

Jones swallows chunks of pills

Jones: Get the bubble ready
Daruma: Dah!! You go again, taking so many pills at once...! Those terrible drugs!!

Jones' mustles grow large, and his eyes look like when Arlong got pissed.

Meanwhile, Luffy and co arrives at Pappag's house
The first floor seems to be a store.
Someone's causing a ruckus in the store... it's Nami.
Nami is complaining at a clerk about the prices on the clothes in the store.
Pappag says he owes them from 2 years ago, so she can have whatever she wants for free.
The crew goes all out and carries out all the loot with them.

From above appears the King of the Ryuguu Kingdom, a merman of Coelacanth... God of the Sea, King Neptune himself.
He appears riding a whale named Whoe (pun to shortened Japanese pronunciation for the English word Whale)
The shark seen freed from the Kraken, wearing the Crimmin shirt, is named Megalo
Neptune asks him: You're sure this is the place?
King Neptune invites them (Luffy and co) to the Ryugyu Palace. Pappag and Camie are astonished.

Scene returns to bottom of Fishman town of Noa
Hodi Jones appears in front of Crab Hand Jyro and his crew, with handcuffs on his arm.
The vile drug he took earlier is called E.S (Energy Steroid)
Jones juggarnauts to the ship, and wrecks havoc
He bites the flesh off the pirates, and shatters the Crab Hand.
The reason why he's handcuffs is to show that he'll destroy them all even without using his hand.

Explanation of E.S
The first pill doubles your strength, and the second doubles again.
"This marvelous power comes at a cost... it shaves life off you"
"But we care not for our death, we will go forth with our operation!"
"The life of Fisher Tiger, shattered by the humans! The will of Arlong!
The dark and suffering history of Fishman will end this generation... by the hands of us, the New Fishman Pirates!"

The Crab-hand's ship is wrecked in pieces.
It's engulfed in bubble, and floats to the bottom of the sea (did T actually mean surface here? lol)
Jones: Zyahahaha.... I have to make sure you live... to tell the surface world of what happened to you under the sea... who did this to you... tell the humans up there your fears!!
We are the center of this world... We will take away this Fishman Island from the hands of cowardly Sea God Neptune, and bring you humans down to the dark depth of the sea!!!
We'll make you all know that the Fishmen are the ultimate race!!

end
[/spoiler]

Fincsi...  :smile:

edit: szerény megjegyzésem
[spoiler]
Oda egy nagyon kellemes és durva arc-ot készít elő, az semmi kétség!
Van itt minden:
Hody Jones és hadnagyai + Hozuo, Big Mam és emberei, Neptune és a 3 herceg + hadseregük, Madam Shirley (biztosra veszem, hogy ő se egy mellékszereplő lesz), SH csapat, Van der Decken IX és csapata, Caribou, meg ki tudja még...
Tuti, hogy gyakran váltakozni fognak a szerepek, aki elsőre ellenségnek tűnik az majd barát/szövetséges lesz, aki barát eleinte az majd ellenség lesz.
Tipp: Oda azt akarja majd elérni, hogy ne tudjuk biztosra az oldalak szerepét az arc alatt, max. a végén.

Viszont ebben a részben szerintem nem lesz túl sok szó a Marine oldalról, se a Supernovak-ról és a Schicibukai-ról, talán majd a következő részben.
De ez nem is baj, már így is túl sok tényező van...  ^^"
[/spoiler]

Squazee2005

Egy biztos,  mégpedig az, hogy már régóta tervezte Oda azt az arcot, s volt ideje rendese felépíteni. Az ember tényleg látja, hogy ott van a fejében a kész történet és nem érezni úgy (én legalábbis nem érzem úgy), hogy nincs mögötte ép vagy éppen őrült gondolat. Tudatosan felépített, kidolgozott dolgot látunk, s ha ez így megy tovább, azt hiszem akkor ez lesz a kedvenc arcom.  :jee:
[spoiler]
Azért most már kezdenek kirajzolódni a dolgok, egyre érdekesebb lett minden. Tegnap néztem át a 610. fejezet AP forumán lévő kibeszélőjét, s ott mondták, hogy Big Mam cukorgyára lehet, hogy droggyár, s így a mostani spoilereket nézve még ez is megeshet. [/spoiler]

blackronin

Kiegészítés:
Jövő héten color pages
ÉS
A kilencedik számtól kezdve (tehát a 612-től) ugyebár jön a "One Piece" hónap...  :whoah:

blackronin

#2254
611
http://mangastream.com/read/one_piece/15771776/1

[spoiler]
Az új karakterek mindegyike telitalálat!
Neptune, Hody Jones és a hadnagyai.

Elég valószínű, hogy az "első" ellenfelek a New Fishmen Pirates tagjai lesznek.

Már látom is a felállásokat:
Jones - Luffy
Hozou - Zoro
Zeo - Sanji
Dosun - Franky
Daruma - Usopp
Icaros Muhi - Robin
Hammond - Brook

Nami és Chopper egyelőre egyedül marad...  :P


Csak egy dolog zavart:
Nami miért ilyen önző? Még meg se próbálta megkeresni Luffy-ékat! (bár Brook is elég hamar leragadt a Mermaid Cafe-nál  ^^" )
Tudom, hogy mindenki kemény lett, de azért egy kicsivel több összetartást, Oda!
Még alig pár napja jöttek össze újra...
[/spoiler]


Squazee2005

Spoilerbe írjam?

[spoiler]Neptun haláli, én szétröhögtem magam, amikor megláttam. :D Még szokni kell az új karaktereket, kicsit sokan vannak, vagy csak én  vagyok fáradt? Mindegy, majd meghallgatom a One Piece Podcastot, ott kiemelnek minden fontos dolgot. :)

Az az elmebeteg ötletem támadt, hogy Luffy véletlenül megeszik egy ilyen drogot, s aztán szétveri a szigetet. [/spoiler]

blackronin

[spoiler]
Quote from: Squazee2005 on 2011-01-20, 21:21:34
Az az elmebeteg ötletem támadt, hogy Luffy véletlenül megeszik egy ilyen drogot, s aztán szétveri a szigetet.
Hát ezen szakadtam!   :rotfl:

Komolyan mondom, hogy talán ellőtted az arc legnagyobb ötletét...
Oda tuti, hogy megcsinálja!  :P
[/spoiler]



Bishop

Hody eléggé Arlong CopyPaste nekem de ettől még bejön. A többiek is biztos jók így sokat nem lehet mondani a dizájn okés. Neptune-t még szoknom kell.
Az nekem nem jönne be ha Luffy bedrogozná magát, egyenlőre mutassa meg az új erejét elég gáz lenne ha már egyből powerupolni kéne. Még Moriánál megérthető volt, ott már érezhető volt hogy Luffy elérte a határát, de most hogy time skip, training és haki stb után ajánlom hogy ne használjon drogot. Amúgy is lassan már az összes életét elszórakozza gear second, gear third, tension hormon.

chilip

Arlong az öccse/testvére volt, nem?

Bishop

Nem volt említve, de kétlem, Arlong valami kardhal féleség vagy nem tudom rég volt, Hody meg nagy fehér cápa

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-01-20, 21:57:19
Hody eléggé Arlong CopyPaste nekem de ettől még bejön. A többiek is biztos jók így sokat nem lehet mondani a dizájn okés. Neptune-t még szoknom kell.
Érdekes módon engem egyáltalán nem emlékeztet Arlong-ra.
Kicsit talán a ruházatában, de az arca biztosan nem, még a személyisége is más. (Arlong sunyi és számító volt, míg Hody eléggé erőszakos és egyenes)
Neptune pedig kellemes csalódás volt, azt hittem hogy emberibb lesz (mint a "Kis hableányban"), de megmaradt a merman külső, nem néz ki annyira "átlagosnak".

Quote from: Bishop on 2011-01-20, 21:57:19
Az nekem nem jönne be ha Luffy bedrogozná magát, egyenlőre mutassa meg az új erejét elég gáz lenne ha már egyből powerupolni kéne. Még Moriánál megérthető volt, ott már érezhető volt hogy Luffy elérte a határát, de most hogy time skip, training és haki stb után ajánlom hogy ne használjon drogot. Amúgy is lassan már az összes életét elszórakozza gear second, gear third, tension hormon.
Szerintem Squazee (meg én se) se arra gondolt, hogy "szüksége" lenne a cuccra, csak poén miatt történne meg.
A többi pedig mind igaz.

Quote from: chilip on 2011-01-20, 21:59:42
Arlong az öccse/testvére volt, nem?
Csak azt hitték a fanok, hogy Arlong valamilyen formában visszatér, tehát jön az apja vagy testvére, de Hody semmilyen kapcsolatban nincs vele, max. csak az általa képviselt filozófiát követi egy "kicsit" céltudatosabban.  :P

Bishop

Meglehet hogy csak a ruha teszi, és az is igaz hogy nem hasonlítanak, ez inkább olyan érzés , benyomás volt nekem akarva akaratlanul ő ugrott be. A szemei a mosolya, a ruha, kicsit a haja.
Igen nem rokonok, utána néztem, Arlong fűrész cápa, Hody meg ugye nagy fehér cápa.
Neptune-ba nem az zavar hogy nem emberi, hanem olyan fura nagyon kicsi az orra és olyan fura összhatást kelt, de mint mondtam csak szoknom kell.

Squazee2005

Igen a drogot véletlenre írtam, semmint szándékos power-upra.

Amúgy az AP-n fogalmazták meg a legjobban, Neptun a Mikulás és a Kis hableány apjának a keveréke. :D Még az orra is vörös, mint a jó Télapóé. XD

chilip

volt valami említve hogy Arlong valakije nagyágyú, csak arra nem emlékszem hogy ki/mi

blackronin

Quote from: chilip on 2011-01-20, 23:28:36
volt valami említve hogy Arlong valakije nagyágyú, csak arra nem emlékszem hogy ki/mi
A kapitánya az a bizonyos "nagyágyú", vagyis Fisher Tiger.
Ennyi.
Minden más csak a fanok álmodozásai...  :P
Nem egészen értem, hogy miért kell őt ennyire isteníteni.
Jó ellenfél volt, de már megtette a dolgát.
Nincs értelme tovább erőltetni.

Kraivan

#2265
http://mangastream.com/read/one_piece/15771776/16
Így kv nélkül először azt hittem az a sálszerű izé egy szétmarcangolt test amit zabál. Aztán láttam h feszít a láncokkal. :D

Neptune személyes meghívása nagyon érdekel. ha ezelőtt Jinbei által küldött 3 testőrnek kissé leplezniük kellett magukat, akkor most a király személyes meghívása kissé nem furcsa?

Most kicsit az is érdekel mi a kapcsolat Hodi és BigMam között? Mert BM-t vagy ennyire nem érdekli mi történik a fennhatóságán, és csak az illúzió kedvéért kiáltja ki magáénak a szigetet vagy Hodi egy szolgája valahol (akármennyire is gyűlöli az embereket, akkor nem verte magát amikor BM jött a szigetre h az övé?)
vagy csak most kezdett szervezkedni (de régen is nagyágyú volt, szal... :confused: )

Bishop

A Hercegeknek nem kellet leplezniük magukat csak Luffyék egyből azt hitték hogy gáz van és menekülőre fogták.

Hody szerintem nem akkora nagyágyú a szigeten mint amennyire ő hiszi. A New jelzőből is arra tippelek hogy egy viszonylag friss csapat ez akik Jimbeitől váltak ki mert Jimbei túl ember párti lett vagy ilyesmi. És szerintem annyira azért Hody-nak is van esze hogy BM ellen ne menjen, azért a younkou rangot nem osztogatják csak úgy. Plusz szerintem tuti hogy BM látja el Hody-kat droggal mert neki az sokkal jobb üzlet. Hody meg ugyanúgy ahogy Arlong se annyira embergyűlölő hogy ne lássa a hasznot valakiben. BM meg szerintem szarik rá hogy most Hody irányítja e vagy Neptune a szigetet.
Valahogy így lehet hogy
Neptune=ember és marine parti de valószínűleg Jimbeiel jóban van
Jimbe=amíg Shichibukai volt szabadon járhatott a szigeten és tisztelte mindenki de még is csak kalóz volt.
Hody=Jimbei egyik volt társa, én szerintem kis szaros volt még Fisher tiger idejében és ezért is forrófejű, ami Jimbeinek nem jött be, ugyanakkor egy bizonyos respect van köztük. Arlong meg a hős számára.

blackronin

#2267
Február 4-én jön a 61-es kötet és tartozik hozzá egy kis érdekesség is...
[spoiler]


Be kell vallanom, hogy ahogy megláttam ezt a gyönygyszemet, egy kis könnycsepp kicsordult...  :redface:
Kicsit megható így visszagondolni, hogy honnan hová jutottunk!
[/spoiler]


Junchi

Quote from: blackronin on 2011-01-25, 16:32:31
[spoiler]


Mindig is karmoltam az efféle kreativitást; durvásan bejön ez a vol cover, tuti, hogy beszerzem majd, ha Vizék is eljutnak idáig.

blackronin

#2269
Quote from: Junchi on 2011-01-25, 19:44:26
Quote from: blackronin on 2011-01-25, 16:32:31
[spoiler]


Mindig is karmoltam az efféle kreativitást; durvásan bejön ez a vol cover, tuti, hogy beszerzem majd, ha Vizék is eljutnak idáig.
:tezsvir:

edit:
612
[spoiler]
Color cover art: The Strawhats fighting a giant shark

Lots of dialogs, so a short one (T says he'll leave the rest to ohana)

Flashback of Cariboo escaping the barrel. The mermaid near by was abducted
The three prince arrive at Madame Shirley's place
They ponder the possibility of Luffy (or a Strawhat) kidnapping the mermaid.
The princes say this needs to be dealt with

Cariboo is Numa-Numa fruit (Swamp-swamp)
He's elated at capturing a mermaid, as they sell for high price

Zoro is already drinking at the Ryuugu Palace
Franky went to search for Tom's relatives
Robin said something about history, and went somewhere
The reason why the Fishman Island is so bright even though it's deep undersea is because of the Sunny Tree of Eve
(Related to the Treasure Tree of Adam)

Mermaid princess apopears.
Fishman Island Ryuugu Kingdom Princess, Princess Shirahoshi (Mermaid of Big Sillago?)
(T wrote giant fish Big Sillago, but I don't see any fish by that name.
I wonder if it's supposed to be Hoshigisu, Sillago aeolus, judging from her name)
Apparently someone's after her life

T says the mermaid princess is cute, but huge

T is just wondering if since the princess is specifically called "giant fish" if she's a similar case to the dude in Foxy's crew.

Ahahahahahaha
Luffy gropes the mermaid princess' boobs.   
(and bounces on it?)
  :lul:  :lul:
[spoiler]blackronin megjegyzés: (the beast has awaken...)  :P[/spoiler]

Zoro isn't shown, but King Neptune told them where he is
Nami knew where Robin and Franky went to

ohana says the princess is bigger than Kuma.

So I'm guessing Alephandra size.

Imma hit the sack, good night.

[/spoiler]

edit2. ohana spoiler
[spoiler]
Jump issue comes with a Sunny papercraft model

612: Led to by the shark saved

The mermaid inlet
The mermaids try to pry open that mysterious barrel
When they manage to open a little, they hear a voice from inside...
Out comes a swamp-man who ate the Numa-numa (swamp-swamp) fruit
The mermaids can no longer run to the waters
The swamp-man ponders how much the mermaids fetch on auction

Sango (Coral) Hill
The patrol are looking for Luffy, and discussing matters
Prince Fukaboshi and Madame Shirley appears
Madame explains to the prince that Luffy will destroy the Fishman Island
Fukaboshi says the matter must be dealt with...

Gyoverly Hills
Luffy and co heads to the Ryuguu Palace riding on Neptune's whale
Neptune: We've already invited a member of yours. He's already started drinking
Usopp: Zoro.
Nami: Yeah, Zoro.
Franky looks for Tom's relatives, while Robin looks for important piece of history
They both went their ways and separated from Nami
Neptune explains details of Fishman Island

They arrive at the Ryuguu Palace
Luffy somehow gets lost inside the palace
Luffy finds a room with massive metal bars
He opens... and finds gigantic mermaid princess, weeping inside!
(it appears she is the daughter of Neptune)

The mermaid princess cries her eyes out, and Luffy doesn't know what to do
End

Yes, Luffy bounces on the princess' breasts.

(bunch of info about presents and OP 200 million sales events snipped)
[/spoiler]

edit3: mermaid princess  :eek:  :eek: :eek: :eek:
[spoiler]


Hogy szebb-e mint Hancock?
Ízlés dolga...
De az elég nagy meglepetés számomra, hogy EKKORA.
Írták, hogy nagy lesz, de hogy ennyire!
Szerintebb jóval nagyobb mint Kuma...
[/spoiler]

edit4: már látom is ezek után a következő SBS kérdést...
[spoiler]
"Oda-sensei! What are the 3 sizes of the Mermaid Princess?"
Oda: "Please, have a life, man...
And besides: how the fuck should I know!?
Sanji is already dead."

:D
Egy kis segítség a poén megértéséhez, ha esetleg nem esett le:
[spoiler]Ha az SBS-ben valaki megkérdezi, hogy pl. Nami-nak mekkora a melle, stb. akkor általában Oda Sanji-t "hívja", hogy a "különleges" szemeivel leolvassa a méreteket a női tagokról...  :D
És mivel Sanji mostanában eléggé "vérzős", így egy ekkora nő lemérése már túl sok lenne neki![/spoiler]
[/spoiler]




LuckyDingo

Hát a végén hatalmasat röhögtem rajta XDDD De aranyos a hercegnő :)

Bishop

Hát valahogy elég unalmas volt ez a chapter nekem....már igazán beindulhatnának az események :ejj:
A hajót meg letöltöm kinyomtatom és megcsinálom :lol:

blackronin

#2273
612: EPIC.
Hogy miért?
Gyönyörű art, sok info, halad a történet, sok új és érdekes karakter, a Mermaid Princess számomra elég nagy meglepetés volt (szó szerint!). Meg persze a szokásos OP hangulat.
Hát ezért.   :smile:

Quote from: Ymir on 2011-01-26, 21:30:56
Van hajtogatható Sunny és Going Merry melléklet is:D
Érdekes azért megnézni a Shonen Jump új logoját is!
Na, vajon melyik sorozathoz kapcsolódik?   ::)

Bishop

Néha eléggé elgondolkozom hogy ugyanazt nézzük/olvassuk e ^^" :_piszka:

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-01-26, 22:26:45
Néha eléggé elgondolkozom hogy ugyanazt nézzük/olvassuk e ^^" :_piszka:
Hát sajnos most nem értünk egyet, NAGYON nem.
De ilyen is van...

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-01-26, 22:26:45
Néha eléggé elgondolkozom hogy ugyanazt nézzük/olvassuk e ^^" :_piszka:
Én is :D De ne zavarjon, blackronin szeme előtt Epic felirat ugrál a bal felső sarokban, amikor Onepiece manga kerül elé.  :angyali:

Epicnek nem nevezném a fejezetet. Átlagos volt.. kivétel a a csattanó a végén. Az komoly, de nem epic. Már régóta mondom, hogy ne koptassuk, mert semmi jelentősége nem lesz így az Epic jelzőnek XD

blackronin

#2277
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-26, 23:35:01
Epicnek nem nevezném a fejezetet. Átlagos volt.. kivétel a a csattanó a végén. Az komoly, de nem epic. Már régóta mondom, hogy ne koptassuk, mert semmi jelentősége nem lesz így az Epic jelzőnek XD
Elnézést kérek, de olvassátok már vissza az elmúlt fejezetekhez kapcsolódó hozzászólásaimat...
Mikor használtam utoljára az EPIC szót?
Azért nem fogom megváltoztatni senki kedvéért a véleményemet, mert egyesek szerint "túl sokszor" jön elő ez a jelző.
Én elolvasom a fejezetet és véleményezem.
Ez a fejezet nekem nagyon bejött.

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-26, 23:35:01
blackronin szeme előtt Epic felirat ugrál a bal felső sarokban, amikor Onepiece manga kerül elé.  :angyali:
Ez pedig valóban igaz. Miért?
Azért, mert Oda rászolgált erre a bizalomra!
Ha OP jön akkor valóban nem várok átlagosat, hanem mindig nagyon jót.
És ez az esetek 95%-ban be is jön, sőt Oda felül is múlja azt.


Bocs a komolyabb hangvételért, de nehogy már szégyeljen kelljen magam, hogy valami nagyon tetszett...  ^^"


edit: egyébként tudom, hogy ez  :_piszka: volt a lényeg, de mivel hogy ez az arc biztosan EPIC ( :hehe: ) lesz, s még lesz sok király fejezet, így inkább most túlestem az EPIC (  :hehe: ) védőbeszédemen.  :P
Nem akarom minden egyes EPIC ( :hehe: ) fejezetnél újra ezt leírni. 

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-01-27, 08:58:22
edit: egyébként tudom, hogy ez  :_piszka: volt a lényeg, de mivel hogy ez az arc biztosan EPIC ( :hehe: ) lesz, s még lesz sok király fejezet, így inkább most túlestem az EPIC (  :hehe: ) védőbeszédemen.  :P
Nem akarom minden egyes EPIC ( :hehe: ) fejezetnél újra ezt leírni.
Pedig szerintem még párszor le fogod írni :D

A lényeg One Pieceben eddig ha volt pár Epic chapter.. ami tényleg odatett. Azért ha nem minden fejezetnél (ami tényleg túlzás volt részemről), de elég gyakran ellövöd.

One Piece esetében az epic jelző nem a standard elvárások szerint értelmezendő szerintem, hanem a One Piece elvárások szerint. Ha így nézzük, akkor a 600+ chapterben nem volt azért annyira sok epic. :)

blackronin

#2279
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-27, 10:10:11
Quote from: blackronin on 2011-01-27, 08:58:22
edit: egyébként tudom, hogy ez  :_piszka: volt a lényeg, de mivel hogy ez az arc biztosan EPIC ( :hehe: ) lesz, s még lesz sok király fejezet, így inkább most túlestem az EPIC (  :hehe: ) védőbeszédemen.  :P
Nem akarom minden egyes EPIC ( :hehe: ) fejezetnél újra ezt leírni.
Pedig szerintem még párszor le fogod írni :D

A lényeg One Pieceben eddig ha volt pár Epic chapter.. ami tényleg odatett. Azért ha nem minden fejezetnél (ami tényleg túlzás volt részemről), de elég gyakran ellövöd.

One Piece esetében az epic jelző nem a standard elvárások szerint értelmezendő szerintem, hanem a One Piece elvárások szerint. Ha így nézzük, akkor a 600+ chapterben nem volt azért annyira sok epic. :)
Ez jó kis hozzászólás volt, sok igazsággal.  :tezsvir:

Azt viszont látom, hogy nem egészen érted, hogy NÁLAM mit jelent az EPIC jelző (pedig párszor kifejtettem már itt), de akkor gyorsan kiemelem a lényeget megint: (tehát ez az OP elvárás, ahogyan te is írtad)
a, Szar fejezet = szar fejezet
b, Átlagos fejezet = nagyjából rendben van, de van valami ami nem okés (nincs meg a hangulata, van pár hülyeség benne, fura történetvezetés, rossz art, stb.)
c, Jó/remek/klassz/stb. fejezet: minden rendben van, de semmi meglepő/különösen érdekes nem volt benne.
d, EPIC fejezet: minden rendben van, de van benne valami meglepő/különösen érdekes. Pl. a mostaninál a Mermaid Princess maga volt egy ilyen dolog - értsd: nem számítottam arra, hogy ekkora lesz, se nem arra hogy már most megjelenik, se nem arra hogy pont Luffy találkozik vele elsőként.
e, OPIC fejezet (szerintem te ezzel kevered a te véleményed szerinti EPIC jelzőt): minden klassz, vagy esetleg az egyik dolog (art, hangulat, történet, stb.) nagyon kiemelkedő + valami RENDKÍVÜLI dolog történik, amire a  :wtf: kifejezés jelenik meg az arcomon.
Ez az, amit én találtam ki, hiszen gyakran a sima EPIC jelző nem volt megfelelő számomra.
Hatalmas különbség volt bizonyos EPIC fejezetek között, így szerintem jó a külön kategória.

Tehát valóban, az OP-ben alig volt pár OPIC (én skálám szerint) / EPIC (te skálád szerint) fejezet, ez így igaz.
Pl. Akainu átüti Ace-t.


Tetszik, érteni?  :smile: