Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#2280
Quote from: Bishop on 2011-01-27, 21:01:57
Igazából Curibou erejét szerintem csak azért nézzük le, mert úgy hisszük hogy Luffy most már képes Logia-t megütni. Persze nem akarom védeni, de ha 1v1be nézzük és Curibou képes a mocsárral megállítani Luffy-t a mozgásban akkor még veszélyes is lehet.
Hmm...
Ebben van valami.


Más: egy pár "jóslatom" az arc-al kapcsolatban, megérzéseknek tekinthetők, de csak azért írom le most, hogy később visszaolvasva megnézzem mennyi jött be belőlük...
[spoiler]
1. Neptune király meghal. (ugyebár Arabasta esetében nem halt meg a király, szerintem itt azonban majd igen)
2. A hercegnő "gyávasága" és "kényeskedése" még komoly balszerencsét fog hozni a királyi családra vagy a SH csapatra.
3. A SH csapat biztosan megküzd a NFP (New Fishmen Pirates) bandával, de nem ők lesznek a végső ellenfelek.
4. Madam Shriley biztosan egy ponton az ellenség oldalán lesz, de csak átmenetileg.
5. A 3 herceg is.
6. Egy új Schicibukai megjelenik majd Fishmen Island-en.
7. Csak a FI arc végén értesülünk arról, hogy mi történt BB-vel és csapatával.
8. FI valóban "elpusztul", vagyis pontosabban a "régi állapotában". Az "új" FI fel fog szabadulni a Yonkou uralom alól és független lesz teljesen.
9. A SH csapat erejét és a tagok edzésének eredményét csak felületesen fogjuk meglátni, de így is hatalmas meglepetést fognak okozni majd az ellenfeleknek.
[/spoiler]

edit: hát ez kész.  :lul:
[spoiler]

[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-01-27, 21:11:28

Más: egy pár "jóslatom" az arc-al kapcsolatban, megérzéseknek tekinthetők, de csak azért írom le most, hogy később visszaolvasva megnézzem mennyi jött be belőlük...
[spoiler]
1. Neptune király meghal. (ugyebár Arabasta esetében nem halt meg a király, szerintem itt azonban majd igen)
2. A hercegnő "gyávasága" és "kényeskedése" még komoly balszerencsét fog hozni a királyi családra vagy a SH csapatra.
3. A SH csapat biztosan megküzd a NFP (New Fishmen Pirates) bandával, de nem ők lesznek a végső ellenfelek.
4. Madam Shriley biztosan egy ponton az ellenség oldalán lesz, de csak átmenetileg.
5. A 3 herceg is.
6. Egy új Schicibukai megjelenik majd Fishmen Island-en.
7. Csak a FI arc végén értesülünk arról, hogy mi történt BB-vel és csapatával.
8. FI valóban "elpusztul", vagyis pontosabban a "régi állapotában". Az "új" FI fel fog szabadulni a Yonkou uralom alól és független lesz teljesen.
9. A SH csapat erejét és a tagok edzésének eredményét csak felületesen fogjuk meglátni, de így is hatalmas meglepetést fognak okozni majd az ellenfeleknek.
[/spoiler]


Azt nem tudom, hogy ezeket miből veszed, de tény, hogy lehetséges alternatívák:

Kontra kör.
[spoiler]1. Semmi nem utal erre. Egyelőre a király comic relief karakter.
2. Szerintem a hercegnő megkomolyodik.
3. Jah valszeg.. bár nem tudom, hogy akkor kik... BM kicsit nagy falatnak tűnik.
4-5. Már ott vannak, ha a SH szemszögéből nézzük, de a király még felülírhatja ezt, meg van egy Jimbei is, aki még megjelenhet, hogy Luffy védelmére kelljen. (nekem amúgy ő hiányzik most a képből)
6. Miért? Én FI-n még eddig nem láttam Marine-t.
7. Lehet. Bár engem BB nem izgat most annyira. Viszont az érdekelne, hogy Bonnieval micsinált Akainu.
8. Hát max, akkor ha Luffy valahogy elveri az egyik Yonkout.. amire még mindig nem látok nagy esélyt.. de ki tudja.. nem lehet tudni, mennyire lett erősebb.
9. ez nem jóslat, hanem logikus következtetés inkább. Nem hinném, hogy Oda megint behozna egy új traininget, miután elpuffogtatta az összes új skillt. :D[/spoiler]

Amúgy visszatérve a Bonnies kérdésre. Múltkor gondolkoztam, hogy Akainu azért vitte magával, hogy Vegapunk valahogy hasznosítsa Bonnie erejét és az összes idősebb Marine-t... főleg az admirálisokat visszafiatalítsa. Lol lenne ha ez lenne egy powerup nekik. De ez egyelőre nagyon fanfiction szagú. XD

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-28, 15:48:34
Kontra kör.
[spoiler]1. Semmi nem utal erre. Egyelőre a király comic relief karakter.
2. Szerintem a hercegnő megkomolyodik.
3. Jah valszeg.. bár nem tudom, hogy akkor kik... BM kicsit nagy falatnak tűnik.
4-5. Már ott vannak, ha a SH szemszögéből nézzük, de a király még felülírhatja ezt, meg van egy Jimbei is, aki még megjelenhet, hogy Luffy védelmére kelljen. (nekem amúgy ő hiányzik most a képből)
6. Miért? Én FI-n még eddig nem láttam Marine-t.
7. Lehet. Bár engem BB nem izgat most annyira. Viszont az érdekelne, hogy Bonnieval micsinált Akainu.
8. Hát max, akkor ha Luffy valahogy elveri az egyik Yonkout.. amire még mindig nem látok nagy esélyt.. de ki tudja.. nem lehet tudni, mennyire lett erősebb.
9. ez nem jóslat, hanem logikus következtetés inkább. Nem hinném, hogy Oda megint behozna egy új traininget, miután elpuffogtatta az összes új skillt. :D[/spoiler]
Kontra kontra kör  :P
[spoiler]
1. Persze hogy még nem utal semmi erre, s én is jó arcnak tartom. De valamiért ahogy megláttam, s kijött hogy milyen szerethető, rögtön ez ugrott be. Cobra még "megúszta" a halált, s uralkodó maradt, de szerintem Neptune (vagy epikusan egy harcban vagy egy kegyetlen merényletben) nem éli túl az arc-ot. Kell a dráma az arc-ban, s szerintem elég gyereke van (főleg Fukaboshi tűnik méltónak) hogy valamelyikük gond nélkül átvegye az uralkodói palástot.
Oda-tól már megszoktuk, hogy semmi nem marad ugyanolyan, mint ahogy eleinte volt.
2. Azt tudom, hogy megkomolyodik, de ez csak akkor történik meg, ha valami ostobaságot/felelőtlenséget fog majd elkövetni.
Magától nem változik semmi...
3.  :tezsvir:
4-5. Én még nem gondolnám, hogy max. ennyiben lennének ellenségesek. Azért ennyitől még nem lesz feszültség.  ^^"
Lesz itt majd harc is, s csak utána csitulnak a kedélyek.
6. Miért kell Marine oldal egy új Schicibukai megjelenéséhez?  :confused:
A Schici is csak egy kalóz, oda megy ahova akar.
7. Azt nem írtam, hogy komolyabban foglalkoznak majd vele, csak annyit fogunk megtudni, hogy éppen mit csinál.
8. Yonkou-t biztosan nem fog verni. A többi tagnál is csak annyit fogunk mondani kb. hogy: "Hú, azért még belegondolni is durva, hogy milyen ha valóban belelendül!"
9.  :tezsvir:
[/spoiler]

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-28, 15:48:34

Amúgy visszatérve a Bonnies kérdésre. Múltkor gondolkoztam, hogy Akainu azért vitte magával, hogy Vegapunk valahogy hasznosítsa Bonnie erejét és az összes idősebb Marine-t... főleg az admirálisokat visszafiatalítsa. Lol lenne ha ez lenne egy powerup nekik. De ez egyelőre nagyon fanfiction szagú. XD

Hát ez elég érdekes dolog, az biztos.
Sok elmélet van ezzel kapcsolatban:
Pl.
[spoiler]
1. Bonnie egy world noble gyereke, s Akainu-t küldték hogy szerezze vissza, mert már megunták a kalózkodását, de meghalni se hagyhatják.
2. Vegapunk magának akarja, hogy újra fiatal legyen.
3. A te ötleted.
4. Rosszkor volt, rossz helyen, tehát semmi extra nem lesz, csak kivégzik.  :P
[/spoiler]

LuckyDingo

Elszabadult Deviantarton a pokol :D AHány ember annyi színkombináció született a Princessnek. :D
Itt a saját csöppet extravagáns elképzelésem:
[spoiler][/spoiler]
Ti milyen színűnek gondoljátok?

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-31, 02:07:17
Elszabadult Deviantarton a pokol :D AHány ember annyi színkombináció született a Princessnek. :D
Itt a saját csöppet extravagáns elképzelésem:
[spoiler][/spoiler]
Ti milyen színűnek gondoljátok?
Ez nagyon jó! Nekem bejönne...

De van egy kis gond a színezéssel, de itt egy másik kép, hogy jobban észrevehető legyen:
[spoiler]


A lényeg: az a nagy "haj", ami körülöleli a hercegnőt, az szerintem nem "haj", hanem inkább a ruhájának a folytatása.
Elég csak megnézni a bal vállánál a csatlakozását a bikinihez.
[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-01-31, 09:23:52
Ez nagyon jó! Nekem bejönne...

De van egy kis gond a színezéssel, de itt egy másik kép, hogy jobban észrevehető legyen:
[spoiler]


A lényeg: az a nagy "haj", ami körülöleli a hercegnőt, az szerintem nem "haj", hanem inkább a ruhájának a folytatása.
Elég csak megnézni a bal vállánál a csatlakozását a bikinihez.
[/spoiler]
Javítva. A csajról lelógó takarószerűség viszont szerintem nem a ruha része, de ez majd szerdán kiderül :D
[spoiler][/spoiler]

blackronin

#2286
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-31, 10:30:55
Quote from: blackronin on 2011-01-31, 09:23:52
Ez nagyon jó! Nekem bejönne...

De van egy kis gond a színezéssel, de itt egy másik kép, hogy jobban észrevehető legyen:
[spoiler]


A lényeg: az a nagy "haj", ami körülöleli a hercegnőt, az szerintem nem "haj", hanem inkább a ruhájának a folytatása.
Elég csak megnézni a bal vállánál a csatlakozását a bikinihez.
[/spoiler]
Javítva. A csajról lelógó takarószerűség viszont szerintem nem a ruha része, de ez majd szerdán kiderül :D
[spoiler][/spoiler]
Tökéletes.  :jee:

edit: végre itt az OP hónapja!
Japánban ez meg is látszik...

[spoiler]Japán néhány metroállomásán készültek a képek.












[/spoiler]

Hát igen, az OP megint lépett egyet előre...
Azt már mondanom se kell, hogy ilyet semelyik más manga nem ért el.  :D

edit2: ezen kívül még van RENGETEG extra (pl. a Chapter 1 teljesen színesben), újságcímlap, nyereményjáték (főnyeremény: Oda aláírása), stb.
Egyszerűen lehetetlen lenne mindet felsorolni.
NA, ez a One Piece legenda!

blackronin

#2287
613:
[spoiler]
Chapter 613: Mermaid Princess in the Hardshell Tower
Cover: cover ministory series 19: From the deck of the world vol.1 "News Coo traveling the ocean"
On the newspaper the News Coo drops is the words "Straw Hat pirates are back!" and shows pictures of them at Sabaody
To the right of that, (in a different column I guess) a word "Wapometal" is visible lol

Since there's a lot of stuff to chew here, I'll throw you guys this chapter in bits, just to be a tease....er I meant so you don't have to wait the whole time.

first snippet

Coversation between Wadatsumi and Vander Decken
(Flying Pirates member: The Giant Watadsumi, A fishman of Giant Tiger Puffer)
(His nickname "Oonyuudou" is a folklore giant in Japanese myths)
Flying Pirates Captain Vander Decken IX, fishman of Japanese Bullhead Shark (Nekozame)

He told Princess Shirahosi that her life is DEAD or MARRIAGE.
It means she either swears love to him, or die.
He throws an axe, stating he'll send her an axe with picture of roses drawn on it.

next snippet

The scene changes to Ryuguu Kingdom, Princess Shirahosi's place
Luffy is trying to calm the crying princess down, and suddenly the axe mentioned earlier comes flying in from between the doors
Luffy notices it right away, and stop the axe
The guards come to the princess, but instead of handing over Luffy, she hides Luffy behind her
The guards tell her it's been decided to lock up all the Strawhats in the cell
They say Zoro is already caught, and Nami and Usopp is soon to be caught as well
After the guards leave, the princess and Luffy have a conversation
Vander Decken is cursed by a devil's curse called Mato-mato (Target-target) (most likely a DF)
Once he decided the princess is his target, his attacks make their way to her with precise accuracy, so she can't leave the tower.

The conversation between Luffy and the princess continues
She treats him to dinner. She says she's been locked up for a decade now
Luffy asks the princess out for a walk, and tells her if anything comes flying her way, he'll blow them all away

Scene changes to the palace
Nami, Brook, Usopp didn't agree to get caught easily, and are fighting
King Neptune is conflicted that although he doesn't necessary agree that they should be arrested based on fortune telling, for the moment he asks them to come quietly, and proceeds to attack them
Right as his attack is about to land, Zoro, who apparently escaped from prison, stopped Neptune's attack!
Zoro: I hear some festive songs playing... so I came!! (out)

Scene changes to Fishman town of Noa
Hodi and Vander Decken allies to take the head of King Neptune and bring down the Ryuguu kingdom
As they shake their hands, Decken tells him to wait a second and wears a glove on his hand.
(T guesses maybe the person he touches with his hands becomes his target)

End of chapter.

more details

Vander Decken isn't wearing a straw hat... he's wearing a hat similar to ten-gallon cowboy hat, and he is four-legged.
[/spoiler]

Hmm... érdekes chapter!

edit: ohana spoiler
[spoiler]
ohana


613 Mermaid Princess in the Hardshell Tower
Cover: News Coo is dropping off the newspapers
The article is about the Strawhats making a comeback

Vander Decken IX has been waiting his letter to be answered for 10 years.
The reply isn't coming... says Wadatsumi
Vander Decken IX, Captain of the Flying Pirates. Fishman of Japanese Bullhead Shark (Cat-shark)
Wadatsumi, fishman of Giant Tiger Puffer
Vander: Today, I'm going to send her an axe with a rose drawn on it again.
He throws the axe
But like a boomerang, it comes right back.

The mermaid princess is crying her eyes out. Her name is Princess Shirahoshi
Luffy is panicked, he doesn't know how to handle it. The aforementioned axe comes flying there
Luffy catches the axe so it doesn't hit the princess
Neptune's servant comes into the room, asking if the princess is ok
The princess hides Luffy

servant: About Straw Hat Luffy... we have trouble
Luffy and co are to be locked up under the suspicion of kidnapping the mermaids
Zoro is already locked up, Nami, Brook, and Usopp are about to be caught as well
Luffy is the only one they can't find. He asks her highness to be careful, and leaves the room

Luffy and the princess talk
Luffy asks her who threw the axe
The princess says it's a gentleman named Vander Decken, who was afflicted by a devil's curse called Mato-mato (Target-Target)
Apparently he has set myself as a target, and can aim for my life from anywhere and anytime... due to that it's too dangerous to go outside, and I haven't stepped a foot out of the tower (figure of speech)

Luffy chat with her while eating. The princess asks questions, or answers questions
Luffy would mess with her, and make her cry again
Luffy says he doesn't like her (for being a crybaby, most likely) making her cry even more
Luffy then asks her if there's anywhere she wants to go
Princess answers there's many places she'd like to go
Luffy: Then let's get out of here, let's take a walk outside! If something comes your way, I'll blow them all away


Usopp, Brook, and Nami are surrounded
As they're fighting, Zoro shows up saying he heard festival songs, so he came out.
(His roundabout way of saying I hear party going down, let me in on the fight I guess)

Meanwhile Hodi and Vander Decken shake hands, united in a common cause with merit to both of them.
To take the head of Neptune!

End

Vander is throwing axes at the mermaid as a sign of his affection
Neptune's daughter is mistaking that as killing intent (well who the hell wouldn't lol)



Parts in () are my own notes to decipher, not ohana's own
No real new info from what T already covered

k good night
[/spoiler]

edit2: pics from BA (igen, bleach asylum, köszönet spacecat-nek!)
[spoiler]cover

Van der Decken bandája

Van der Decken

A hercegnő sír...  :D

Luffy felajánlása

Usopp, Nami, Brook bajban

Hody Jones és Van der Decken szövetsége

[/spoiler]

edit3: ez egy jó chapter lesz, igen kellemes csalódás Van der Decken kinézete.
Stílusos.

LuckyDingo

Jah érdekesnek tűnik, [spoiler]bár Luffy akciója szerintem veszélyes lesz. Az meg felfoghatatlan, hogy Van der Decken mit akar a Hercegnőtől.. ok, hogy magas a figura.. de a hercegnő hozzá képest is óriás :D

Nekem amúgy Decken nem jön be.. bár pszichopata állatnak elmegy majd, de én valami zombira számítottam.. ha már Flying Dutchman.. ugye kísértethajó. Na mindegy, mióta kiderült, hogy ez a 9. Decken, már várható volt, hogy nem kapom meg, amit szeretnék.. főleg, hogy a zombikat már lelőtték Thriller Barkban.
[/spoiler]
De akkor most ezek szerint mindenki ellensége lesz Luffyéknak, kivéve a hercegnőt meg Keimiéket.

blackronin

#2289
Quote from: LuckyDingo on 2011-02-02, 13:45:21
Az meg felfoghatatlan, hogy Van der Decken mit akar a Hercegnőtől..
Mit akar, mit akar...
Benne van a fejezetben:
MARRIAGE or DIE!
:D
(a méretek pedig nem lényegesek: láttunk már Wotant is, meg ugye WB-nek vagy Kuma-nak is meg kellett születnie valahogy...  :P
Bízzunk az akaratban, meg tudják oldani a dolgot.)

Quote from: LuckyDingo on 2011-02-02, 13:45:21
Nekem amúgy Decken nem jön be.. bár pszichopata állatnak elmegy majd, de én valami zombira számítottam.. ha már Flying Dutchman.. ugye kísértethajó. Na mindegy, mióta kiderült, hogy ez a 9. Decken, már várható volt, hogy nem kapom meg, amit szeretnék.. főleg, hogy a zombikat már lelőtték Thriller Barkban.
Csak azért, mert egy szellemhajón utazik, attól még nem kell zombinak lennie...
Meg szerintem akkor ez a mermaid hercegnős huzavona nem jött volna be annyira.
Egy zombi, aki el akarja venni a sellő hercegnőt.
Viccesnek hangzik elsőre, de nem lehet komolyan venni (úgy értem ezt, mint Sanji orrvérzését: jó comic relief, de a "komoly" történetbe belevenni, ahogy majdnem Oda csinálta, rossz ötlet és hosszabb távon inkább fárasztó lenne, mint érdekes), s mivel hogy ő is egy fishman, így a szándéka is életszerűbbnek hangzik.

blackronin

#2290
Quote from: Ymir on 2011-02-02, 13:59:10
Észre vettétek már, hogy van valami a Grand Line levegőjében? Minél előrébb jutnak Luffyék, annál nagyobb óriásokkal futnak össze legyen az ember vagy más fajtához tartozó.
Nincs semmi a levegőben, erre a dologra már kitértem egyébként régebben. (még a timeskip előtt leírtam az elméletemet, ami végül igaznak bizonyult)
Röviden:
Minél erősebb vagy, annál "nagyobb" leszel, vagyis a nagyság mutatja, hogy mekkora hírneved, hatalmad, stb. van.
Tehát WB is eredetileg kisebb volt, lásd. flashback vagy a múlt heti anime részt, s ahogy egyre erősebb lett, úgy lett nagyobb.
Lásd a VA karaktereket: Garp is mekkora, meg Kaizermustache is jóval nagyobb lett, mint ahogy elsőként megjelent.
Oda az ilyen dolgokkal jelzi az erejüket, ez tuti.

De remek példa erre a SH csapat a 2 év edzés után:
Luffy már majdnem olyan magas mint Boa, Zoro, Sanji, Usopp és Chopper is jóval "masszívabb" és nagyobb lett.
Nami is már olyan magas, mint Robin.
Robin, Brook nem változott (bár ki tudja, mindketten alapból magasak voltak) és Franky szintén nagyobb lett (persze ő egy kicsit más tészta).
Tehát a mostani SH csapat mellé odaraknánk a régit, igencsak meglepődnénk!

Vagy másik példa:
Shanks csapata. Hasonlítsuk már össze, hogy milyenek voltak az első fejezeztben, majd miként jelentek meg a háború végén.
A különbség hihetetlen.


Persze a faji dolgok más lapra tartoznak. Pl. óriás és fishman gyerek, stb.
A mermaid princess egy egyedi eset.
[spoiler]Neptune biztosan meg***ta a közelben lévő egyik nősténybálnát.  :P[/spoiler]

blackronin

#2291
Quote from: Ymir on 2011-02-02, 14:19:55
QuotePersze a faji dolgok más lapra tartoznak. Pl. óriás és fishman gyerek, stb.
A mermaid princess egy egyedi eset.
[spoiler]Neptune biztosan meg***ta a közelben lévő egyik nősténybálnát.  :P[/spoiler]
Uram atyám :lul: Beteg vagy.
Amíg nem látjuk az anyját, addig sajnos kénytelen vagyok ezt feltételezni... 
Nagyon remélem, hogy nem úgy történt ahogy leírtam!
Egy "kicsit" durva lenne.  :D

edit: még ehhez a méret dologhoz kapcsolódóan:
Azt hiszem, hogy az egyik SBS-ben (abban a manga kötetben ahol viszontlátjuk Coby-t Water 7-ben) Oda elmagyarázta ezt a "az miért akkora és az meg miért olyan" stílusú dolgot pont Coby-val kapcsolatban.
Oda elmondása szerint (már ha jól emlékszek) a "méretek" nem a "valós" értékeket jelentik, hanem az adott karakter kisurgázása, hatalma és egyénisége együtt adja a "nagyságot". (persze Oda megad néha adatokat, rajongói kérésre, de azok lényege az, hogy a fanok kívánsága teljesüljön)
Coby eleinte nem hitt magában, gyáva volt, nem volt hatalma, nem volt kisugárzása, s ezért volt olyan pici.
Miután Garp az edzéssel előhozta az igazi egyéniségét, hatalmát és kisugárzását, így lett belőle az a Coby, akit ismerünk (persze a timeskip utáni állapotot nem ismerjük még, de tuti, hogy ő is nagyobb/magasabb/stb. lett).
WB-nél ez remekül látszik.
Persze mondhatjátok hogy csak az art változik (ami némileg igaz is), de már az elejétől fogva látható volt ez a dolog, csak ott még nem tűntek fel olyan kiemelkedően eltérő vonású egyének, mint most.


Bishop

Imádlak titeket srácok mikor mindent megbeszéltek még a chapter elött, és bennem meg ott a dilemma hogy olvassak spoilert vagy sem, sokszor voltam gyenge DE nem most! MUST RESIST! MUST NOT WATCH!

Kicsit addig is erről a méret dologról, egy ponton egyet értek veled, de nem hiszem hogy Shanksék sok növekedésen mentek volna keresztül, Shanks mindig is nyurga volt, Shanksék azok a kalózok akik a legátlagosabbak, akár egy normál kalóz banda is lehetne és emellet nagyon erősek és ez teszi őket olyan vonzóvá, mondhatni ők a kisemberek is képesek nagy dologra kategória. Luffyékat megint nem érdemes ide sorolni 2 év alatt sokat nőhettek. East Blue-s csapat még ugyan fiatal, egy két év alatt simán nőhettek, én is egyik napról a másikra lettem 190 :D Boa meg csak karaktere miatt magas hogy jobban "lenézhessen" másokat. Chopper meg fejlődött? ne nevetess, Chopper a legnagyobb fail timeskipben, egy dolog hogy csak a hybrid formja nem változott, de most ez olyan hogy ha Lucci 10-12 évesen ette meg a gyümölcsöt akkor a hybrid formja még mindig gyerekesnek kéne legyen.

LuckyDingo

Csak jól táplálták és megnőtt. Amúgy a zombie el akarja venni a mermaid hercegnőt nem gáz, ha csak azért akarja elvenni, hogy beházasodjon a királyi családba :D

Na mindegy eddig még nem tudom komolyan venni Van der Deckent.. de röhögnék, ha ő lenne az új SH tag.. képről olyan kisugárzása van, mint aki beillik a csapatba XD

blackronin

#2294
Quote from: Bishop on 2011-02-02, 14:48:32
Kicsit addig is erről a méret dologról, egy ponton egyet értek veled, de nem hiszem hogy Shanksék sok növekedésen mentek volna keresztül, Shanks mindig is nyurga volt, Shanksék azok a kalózok akik a legátlagosabbak, akár egy normál kalóz banda is lehetne és emellet nagyon erősek és ez teszi őket olyan vonzóvá, mondhatni ők a kisemberek is képesek nagy dologra kategória. Luffyékat megint nem érdemes ide sorolni 2 év alatt sokat nőhettek. East Blue-s csapat még ugyan fiatal, egy két év alatt simán nőhettek, én is egyik napról a másikra lettem 190 :D Boa meg csak karaktere miatt magas hogy jobban "lenézhessen" másokat. Chopper meg fejlődött? ne nevetess, Chopper a legnagyobb fail timeskipben, egy dolog hogy csak a hybrid formja nem változott, de most ez olyan hogy ha Lucci 10-12 évesen ette meg a gyümölcsöt akkor a hybrid formja még mindig gyerekesnek kéne legyen.
Jajaj, van itt néhány súlyos zavar!
Shanks esete: (érdemes Lucky Roo-t figyelni)
[spoiler]Shanks és csapata az első fejezetben

Shanks és csapata a háborúban

[/spoiler]

Chopper: (a hibrid forma nem változik, de Oda erre is kitért egy SBS-ben... Chopper ugye naív, ártatlan és cuki egyéniség, s ez a jegye a hibrid formában jelenik meg + még nem bízik eléggé önmagában, s elvégre ő az egyetlen "gyerek" már a hajón)
[spoiler]Kezdetben

Most

[/spoiler]

Egy másik remek példa: Kaizeruhige
[spoiler]Marijoa találkozón (átlagos marine magasságú)

Marinefold-ban (VA magasságú)

[/spoiler]

Van némi különbség!
Soroljam még a példákat?


Tudom, hogy annyira nem lényeges ez, de azt se szeretném, ha azt hinnétek hogy SEMMI jelentősége sincs a méretnek az OP-ben.
Mert Oda ezt már megcáfolta.

Bishop

Azt azért vágod hogy Lucky Roo simán nőhetett mivel ő amúgy is a méreteiről híres. Shanks nem nőt ettől még.

Chopper kis kamasz külsővel is cuki lehetne szóval ez megint csak nem állja a helyét.

Kaizerhige meg nem tudom milyen alapon nőtt? a második képen tök közelről és alul nézetből van, még az első képen távolról és felülről. Nem tudom mi ez a VA magasság meg Marine magasság, de Tsuru akkor miért nem 2 méter magas?

Nem mondtam hogy nem számít a méret, de nem fog senki két métert nőni csak mert erősebb lett. Ha valaki erős akkor persze hogy magas pl WB magassága azt sugallja hogy tényleg ő a világ legerősebb embere. Még az első képen azt kellet sugalnia hogy még csak egy noname kalóz egy noname hajón. Na meg eltelt  a két kép között eltelt legalább 40 év.

blackronin

#2296
Quote from: Bishop on 2011-02-02, 15:26:36
1. Azt azért vágod hogy Lucky Roo simán nőhetett mivel ő amúgy is a méreteiről híres. Shanks nem nőt ettől még.

2. Chopper kis kamasz külsővel is cuki lehetne szóval ez megint csak nem állja a helyét.

3. Kaizerhige meg nem tudom milyen alapon nőtt? a második képen tök közelről és alul nézetből van, még az első képen távolról és felülről. Nem tudom mi ez a VA magasság meg Marine magasság, de Tsuru akkor miért nem 2 méter magas?

4. Nem mondtam hogy nem számít a méret, de nem fog senki két métert nőni csak mert erősebb lett. Ha valaki erős akkor persze hogy magas pl WB magassága azt sugallja hogy tényleg ő a világ legerősebb embere. Még az első képen azt kellet sugalnia hogy még csak egy noname kalóz egy noname hajón. Na meg eltelt  a két kép között eltelt legalább 40 év.
1. Shanks: ő is nőtt, mert egy másik képen, ahol megvédi Akainu-tól Cody-t, egyértelműen látszik, hogy jóval nagyobb Cody-nál.
És ugye a chapter 1 Shanks akkora mint egy átlagember, Cody is átlagember méretű lett az edzés után, így ->
Shanks nagyobb lett, hiszen nagyobb mint Cody (aki egy átlagember méretű)

2. Lásd. az előző hozzászólásomban lévő részt.
Oda szerint Chopper ekkorának "érzi" magát, amikor nincs veszély, csak akkor lesz nagy, amikor valódi harc vagy kihívás van.
Egyébként Chopper eredeti formája számít, hiszen ő egy rénszarvas, tehát ő is nőtt. (fogjuk rá, mert ez a hibrid forma dolog még egyelőre elég zavaros)

3. A bajuszosról csak később tudtuk meg, hogy VA, pontosabban ez Marinefold-ban derült ki, amikor ott állt a többi VA között.
Egészen addig ő csak egy "mezei" marine volt és kész.
Oda később döntött arról, hogy ő is VA lesz, ezért rögtön megnövelte a méretét.
Egyébként a kép valóban nem jó, ha benne lenne Tsuru is (aki azért elég kicsi), rögtön láthatóvá válna, hogy nem sokkal nagyobb nála.
De VA többsége messze nagyobbak. Egyébként Tsuru is jóval magasabb volt, lásd Episode 0. Azért kicsi, mert öreg és nála nem számít a méret (ő ugyebár a "Great Tactian", vagyis inkább stratéga mint katona)


Szerintem korrektül leírtam a lényeget.
De ha nem hiszed el, akkor nézzél meg több anime részt és fejezetet, nagyon feltünő ez a dolog, csak össze kell hasonlítani a korábbi képeket a későbbiekkel.

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 15:26:36
Ha valaki erős akkor persze hogy magas pl WB magassága azt sugallja hogy tényleg ő a világ legerősebb embere. Még az első képen azt kellet sugalnia hogy még csak egy noname kalóz egy noname hajón. Na meg eltelt  a két kép között eltelt legalább 40 év.
Egyébként te is leírtad a lényeget, ki is emeltem, erről beszéltem én is.
A "sugallja" szón van a hangsúly, tehát nem a valódi "fizikai" méreteken, azok esetenként megadása csak egy kedvesség Oda részéről.
A többi karakternél is ez van, csak másmilyen mértékben.

Bishop

1. Azt azért észreveszed hogy az érveid lényege egy te általad kitalált szón van ami az "átlag ember" Coby alacsonyabb mint Luffy egy picivel és fiatalabb is Shanks meg mennyi? 35-40?

2. Oda megmagyarázta és én sose mondtam hogy nincs igaza, én azt mondtam hogy ezt elszúrta.

3. Megint csak a te általad kitalált tényeken alapszik. Tsuru 0. fejezetben sem volt 2 méter. Egyedüli ami megváltozott Kaizerhigen hogy olyan módon van ábrázolva hogy nagynak tünjön még az elsőn ez nincs kiemelve, ettől függetlenül nem bizonyított hogy tényleg volt bármi féle növekedés a két kép között.

Amit írtam azt meg csak azt jelenti hogy én is hiszek abban amit mondasz de nem hiszem azt hogy mindenki csak simán nő fél métert mert eltelt egy kis idő és közben kiderült róla hogy nem egy senkiről van szó. Az egyedüli kivétel WB, de nála meg flashback volt nem pedig fordítva. De nézzük csak meg WB commandereket, ők sem nagyobbak sokkal, nyurgák kicsit de nem átlagon felüliek, kivétel talán Jozu. Akkor ott van Mihawk megint nem egy felhőkarcolóról van szó még is erős. Oda Stílusa is sokat változott a Romance Dawn óta, szóval pre grandline részek nem sokat mondanak el valakiről hogy mennyit nőt.

blackronin

#2298
OK, látom hogy érted a lényeget.
(a WB commanderek többsége azért elég nagy, akikre te gondolsz azok ezek:
Pl. Izou, Haruta, Ace és  Marco. Ő egy elég egyedi kivétel, hiszen ő nagyon erős és mégis átlagos méretű, ott szerintem a design győzött...  :P
Velük ellentétben Jozu, Thatch, Vista, Blamenco, Namur, Rakuyou, Blenheim, Curiel, Kingdew, Atmos, Speed Jiru, Fossa és a volt tag Teach is jóval nagyobb az átlagnál...
Érdekes azt is megnézni, hogy szinte az összes NW kalózkapitány nagy.)

Nem akarok itt én ezen annyira sokat rágódni, de az biztos hogy sok karakter változott az art miatt is, de a növekedés 100% hogy jelen van. Néhány összehasonlításon ez nem látszik annyira, de WB-n egyértelműen.
Nekem már ennyi bizonyíték is elég, s Oda szava.

Az biztos, hogy nem kell majd csodálkozni, ha majd Luffy a sorozat végén jóval nagyobb és magasabb lesz.



edit: juhé.
http://mangastream.com/read/one_piece/90932202/1

edit2: jó fejezet volt!
Luffy és a hercegnő párbeszéde igencsak érdekesre sikeredett.  :D

chilip

[spoiler]fishman evett devil fruitot? akkor a szárazföldön nem tud mozogni? vagymifene?

ez a Van der Dekken mindig célba találós képessége elég devil fruit szagú[/spoiler]

Bishop

Végre egy kis akció már úgy elegem volt a hercegnőből, valahogy nem tudom megkedvelni ::) Viszont pont mikor Usoppon a sor hogy kicsit mutasson valamit belép Zoro :bruhuhu: várhatott volna kicsit.
Van der Decken tuti hogy DF-et evett, mivel a hercegnő átoknak nevezi ami egy fishman esetében tényleg az, és mikor Hody-val találkozik buborékot hord a víz ellen. Ez egy kicsit speciálissá teszi, de nekem se jön be annyira hogy SH tag legyen, egy fishman nem ártan a csapatba, de én valamivel sunyibb alakot akarok  :angyali: Engem már nem érdekel ki lesz az ellenség csak kezdődjön el a harc mert ez már unalmas.

Squazee2005

Először setting aztán plotting és aztán harc, közben flashback és a harc végső nagy szakasza.

Nagyon jó volt ez a fejezet, nekem abszolút bejött. A hercegnő fiatal, naiv és gyerekes, na. Ez van. De azért aranyos. Luffy is. XD

Dekken kesztyűfelvétele érdekes volt, lehet, hogy tényleg a képességéhez kötődik, plusz a középkori kesztyűs kézfogás=árulás is nagyon valószínű dolognak tűnik.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2011-02-02, 19:28:54
Először setting aztán plotting és aztán harc, közben flashback és a harc végső nagy szakasza.

Nagyon jó volt ez a fejezet, nekem abszolút bejött. A hercegnő fiatal, naiv és gyerekes, na. Ez van. De azért aranyos. Luffy is. XD

Dekken kesztyűfelvétele érdekes volt, lehet, hogy tényleg a képességéhez kötődik, plusz a középkori kesztyűs kézfogás=árulás is nagyon valószínű dolognak tűnik.
:tezsvir:

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 18:52:52
Végre egy kis akció már úgy elegem volt a hercegnőből, valahogy nem tudom megkedvelni ::) Viszont pont mikor Usoppon a sor hogy kicsit mutasson valamit belép Zoro :bruhuhu: várhatott volna kicsit.
Van der Decken tuti hogy DF-et evett, mivel a hercegnő átoknak nevezi ami egy fishman esetében tényleg az, és mikor Hody-val találkozik buborékot hord a víz ellen. Ez egy kicsit speciálissá teszi, de nekem se jön be annyira hogy SH tag legyen, egy fishman nem ártan a csapatba, de én valamivel sunyibb alakot akarok  :angyali:
:tezsvir:

Viszont ezzel

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 18:52:52
Engem már nem érdekel ki lesz az ellenség csak kezdődjön el a harc mert ez már unalmas.

nem értek egyet, szerintem kellett ide ez a viszonylag nyugis felvezetés, a karakterek bemutatása, meg egy kis körutazás a szigeten, remekül megalapozta a hangulatot és a jövőbeli harcokat.
A harc már hamarosan elkezdődik, ez nem vitás, majd utána csak győzzük követni a sok párbajt és csatát!

Kraivan

Szerintem ezt a méretdolgot túlontúl erőltetitek, és igyekeztek ráhúzni mindenre.

Azt az előadást idézed bennem, amikor a vizet 4 fokra hűtik, és hang hatására vizsgálják hogy milyen formát vesz fel a víz kristályszerkezete, majd az előadás 2. részében, egy világegyetemes alapszabályként használják fel ezt az információt.

Azért tizenpáréve fut a manga, és az anime is. Nem lehet ennyire előre kitalálni mindent, és szabályokat vésni.
Vannak karakterek akik nagyok, és vannak akik kicsik. Szerintem nem számít egyáltalán.

Az SH csapatnál kellett növekedés egyértelműen. De nem az erőnek tudnám be, hanem mert az Sh csapat jelentős része, kölyök, kamasz, tinédszer volt. Brook élőholt, Franky meg Robin -már bocs- de vén trottyok a többiekhez képest. Én a növekedést ott a felnőttkori változásnak tudom be, és nem próbálok belemagyarázni powert.

Sok admiral meg Kalóz valóban nagy és erős. De ha egyszerű pszichológia magyarázatot akarsz:
aki magas, az nem tud gyenge lenni. Ha egy személy azt látja hogy mindenki pici hozzá képest, az erősnek is hiszi magát.

Ennyi erővel akkor Mihawk gyenge lenne? A világ legerősebb kardforgatójához képest igen töpszli akkor. :P
Meg jól nézne ki ha egy testépítő edzés után lesorvadna. :P

613:
Decken kissé fura. És kattant. 10 évet várni...
És úgy tűnik DF használó. Target-Target fruit-ot evett. Mondjuk elég cheat képesség. Amire gondol azt eltalálja...

De most beválik a jóslat. Azzal h a jósnő megmondta h a SH miatt elpusztul a sziget, azért tudják benvenni Deckenék a palotát, mert az Sh team szétveri az őrséget, hogy ne pusztuljon a sziget. :D


Bishop

Quote from: Kraivan on 2011-02-02, 20:31:18
:tezsvir:

Jóslást pont ezért utálom mindig, mert ad egy kétértelmű jóslatot, ami az esetek 99,99%ában nem úgy történik ahogy azt hisszük.

blackronin

#2305
Quote from: Kraivan on 2011-02-02, 20:31:18
Azért tizenpáréve fut a manga, és az anime is. Nem lehet ennyire előre kitalálni mindent, és szabályokat vésni.
Oda a tervezésben a legjobb, ez a különlegessége, ezért olyan az OP amilyen.
Kérlek tekints bele az eddig megjelent databook-okba és olvasd el az AP-n a fordításokat (már amennyi van).
Olvass el néhány interjút, meg az SBS cuccokat.
Oda már NAGYON régen lefektetett MINDENT.
Ő mindenre gondolt.

Csak pár példa:
Már az első databook idején (2001-2002 környéke) megvolt Boa Hancock koncepciója és hogy mi lesz a szerepe.
Már az elejétől fogva (13 évvel ezelőtt!) kitalálta BB jövőbeli haverjait, akik csak a Marinefold arc idején csatlakoztak!
Már 13 évvel ezelőtt tudta hogy lesz Kizaru, Akoiji és Akainu.

És még sorolhatnám.

Még maga is bevallotta (asszem 1-2 éve), hogy már megvan az OP története nagyjából egészen a végéig.
Csak kiegészíti és kicsit átalakítja, ahogyan halad előre, de már kigondolt mindent.


Quote from: Kraivan on 2011-02-02, 20:31:18
aki magas, az nem tud gyenge lenni. Ha egy személy azt látja hogy mindenki pici hozzá képest, az erősnek is hiszi magát.
Szegény Mermaid Princess máshogy vélekedik erről...

Quote from: Kraivan on 2011-02-02, 20:31:18
Ennyi erővel akkor Mihawk gyenge lenne? A világ legerősebb kardforgatójához képest igen töpszli akkor. :P
Meg jól nézne ki ha egy testépítő edzés után lesorvadna. :P
Nem töpszli, nézd csak meg, hogy a történet szerint mikor jelent meg.
Még az elején, ahol nyoma se volt Kuma-nak, meg Akainu-nak.
Akkor ő is magasnak (főleg Zoro-hoz képest) számított a maga 2 méterével.
És nála egyébként a design is közrejátszott, ugyanis ő egy régebbi prototípus karakter átalakított változata.
Lásd. "Monsters" gyűjtemény
Ő onnan került ide.

Quote from: Kraivan on 2011-02-02, 20:31:18
Én a növekedést ott a felnőttkori változásnak tudom be, és nem próbálok belemagyarázni powert.
Kérlek, hogy magyarázd már meg akkor WB-t.
Meg Roger-t.
Meg úgy még pár tucat karaktert...
Coby esetét már meg se említem!
Alig pár hónap alatt hogyan nőhetett a kétszeresére, ha a növekedést csak a felnőttkori változásnak tudod be?
Oda elmagyarázta a dolgot, alig pár hozzászólással ezelőtt írtam le.

Kraivan

QuoteSzegény Mermaid Princess máshogy vélekedik erről...
Szegény princesst 10 éve majdnem megölték. Gyanítom ez az apró gyerekkori trauma megfelelő ok lehet a viselkedésének. A kényeztetés és a buborékban neveltetés meg rátesz egy picit.

Nekem Roger mindigis nagynak tűnt. és a legtöbb visszaemlékezésben nagynak is néz ki.

WB...
Mondjuk a DF-ének mellékhatása. Táplálkozás, egy kis eltöltött idő az órások szigetén...
De lehet hogy csak kifejezetten izomtípus. Azok többnyire nagy behemót állatok szoktak lenni.
Vagy még egyszerűen csak egy humanoid rasszról van szó.

Coby:
Ő meg végképp a fejlődő korában van. A kamaszok már csak nőnek.
Én mondjuk kamaszkoromban egy nyár alatt szedtem fel 20 kilot, és nőttem egy fejnyit.

De legyen. Ki vagyok én h vitatkozni merészeljek Oda magyarországi szószólójával?

blackronin

#2307
Quote from: Kraivan on 2011-02-03, 00:09:50

De legyen. Ki vagyok én h vitatkozni merészeljek Oda magyarországi szószólójával?

Már bocs, de én érvekkel támasztottam alá amit mondtam, erre te (mivel fogalmad sincs, hogy mit írj) pár soros "szerintem..." féle magyarázatokkal és egy hülye zárómondattal elintézed az egészet...
Miért nem írod azt, hogy nem érdekel és kész?  :confused:
Ha én vettem a fáradságot, hogy utánanéztem és válaszoljak normálisan, akkor te miért nem tudsz?

Mert az egyértelmű, hogy te csak a mangát olvasod, s a többi extra dolgot (databook, color walk, SBS, interjúk, stb.) nem...
Pedig RENGETEG olyna információ szerepel benne, amit ha tudnál, akkor nem írnál ilyeneket.
Vagy talán túl sokat kérek?  :frown:


Azért nehogy már az legyen a kínos, hogy a mondandómat alá is tudom támasztani, s nemcsak beleböfögök valamit a nagyvilágba...
[spoiler]Más topicban, ha valamit rosszul tudtam és leírtam, akkor rögtön hárman javítottak ki, hogy "Ezt meg honnan veszed?" stílusú mondatokkal, s követelték hogy linkeljem be a bizonyítékot/forrást/stb.[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-02-03, 09:16:50

Azért nehogy már az legyen a kínos, hogy a mondandómat alá is tudom támasztani, s nemcsak beleböfögök valamit a nagyvilágba...
[spoiler]Más topicban, ha valamit rosszul tudtam és leírtam, akkor rögtön hárman javítottak ki, hogy "Ezt meg honnan veszed?" stílusú mondatokkal, s követelték hogy linkeljem be a bizonyítékot/forrást/stb.[/spoiler]
Én ezt megtenném most is... :D Nekem az nem elég érv, hogy:
QuoteOda elmagyarázta a dolgot, alig pár hozzászólással ezelőtt írtam le.

meg ez se annyira érv:
QuotePl. Izou, Haruta, Ace és  Marco. Ő egy elég egyedi kivétel, hiszen ő nagyon erős és mégis átlagos méretű, ott szerintem a design győzött...  :P
Velük ellentétben Jozu, Thatch, Vista, Blamenco, Namur, Rakuyou, Blenheim, Curiel, Kingdew, Atmos, Speed Jiru, Fossa és a volt tag Teach is jóval nagyobb az átlagnál...
Érdekes azt is megnézni, hogy szinte az összes NW kalózkapitány nagy.)

Nem akarok itt én ezen annyira sokat rágódni, de az biztos hogy sok karakter változott az art miatt is, de a növekedés 100% hogy jelen van. Néhány összehasonlításon ez nem látszik annyira, de WB-n egyértelműen.
Nekem már ennyi bizonyíték is elég, s Oda szava.

Az biztos, hogy nem kell majd csodálkozni, ha majd Luffy a sorozat végén jóval nagyobb és magasabb lesz.

Linket, fordítást kérünk arról, hogy Oda megmagyarázza a magasságtémát XD Ha van videó.. az is jöhet. De csak, ha előtte feliratozod.. :O
[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Csak hogy érdemi hozzászólásom is legyen: Én azt gondolom, hogy csak a rajzstílus változott idővel, mindenki öregedett, nőtt stb. Persze, hogy Luffy méf nőhet meg férfiasodhat.. ez történt Shankssal is szerintem.

Kraivan

Egyszer érdekelet az ember véleménye hogy miért nagyok az erős kalózok, írtam egyet, erre az a reakció h "gtfo, gODAness törvényei ezt mondják".

Ezek szerint midnenki aki erős az NAGY, kivéve aki nem, de az csak igazolja az előbbit.  :gyagya:

Meg el tudom képzelni hogy Oda nem rajzasztal mellett dolgoztik, hanem mérnöki pontossággal, 40 vonalzóval, szögmérővel szerkeszti a mangát, és 45 kalkulátor meg egy vérrel hűtött szuperszámítógép is van mellette h pixelpontosan igazolja ezt a törvényt.

De akkor kitiltom magam a One Piece fórumról, mert itt csak hódolni szabad.