Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Bishop

Hát talán tényleg ez a legjobb szó hogy elmegy, vagy elmegy+1 kicsit jobb volt. most már a küszöbön van a battle, és ha Oda minden részben mutat egy mugiwara akciót(brook) akkor talán ki is fogom bírni :D Van Der Deckent egyre jobban bírom, kezd az is nyílvánvalóbbá válni hogy hogy fog felállni a harcmező. Jimbeit is láttuk, szóóval semmi panaszom nem lehet, bár Shirahoshit még mindig nem kedveltem meg.

Squazee2005

És még nem katunk Franky-Robin szálat sem, kíváncsi vagyok, velük mi van.

Azt bírtam, hogy a fejezet elején sem a miniszternek, sem Brooknak nem tűnt fel, hogy Megalo egy kicsit ki van tömve, bár mentségükre, Megalo hatalmas amúgy is.
Gondolom Papag and Caimie titokban haonló módszerrel csempészték be magukat a hercegnőhöz, és ezért mondhatták azt, hogy ismerik a hercegnőt és be is tudnák Luffyéknak mutatni.
Hachit mindenki szétveri, Dekken egész jó fej ennek ellenére. Még azért 2 ember, Robinékon kívül, Big Mam és Caribou/Coribou az, akiknek a szerepe még nem tisztázott. Kíváncsi vagyok, vajon ők mit adnak a közelgő "háborúhoz".
Továbbá, mikor lesz flashback? Az biztos, hogy sok mindenről fog az is mesélni, olyan 5-7 fejezetes tutira lesz, de talán ez majd csak, jellemző módon, a harc közepén fog jönni.

blackronin

#2342
616
[spoiler]
Chapter 616: Memorial Day of Revenge
Cover: Shells Town Marine base, Rika the waitress in training
(T mistakenly says she's the milk girl in Ace's coverstory, but Rika is the other girl who gave Zoro the sugar-rice ball)
On the ground near her feet is Luffy's 400 million wanted poster

There's a public accounement heard through Fishman Island.
It's a warning that dangerous individuals from Fishman district have entered inside FI
They don't look like they're coming in droves to come shopping, but hopefully nothing happens..

The border guards are unreachable.
Looks like the New Fishman Pirates brought numerous sea monsters with them, to launch an attack.
They say once they down Neptune and his three princes, the rest should be easy

Scene changes to Robin

She's riding a fish-bus, and heading to the Forest of Sea
Scene changes again to inside the Ryuguu Palace. The human pirates that attacked are all taken out by Zoro

Scene changes to Franky
He's already arrived at the Forest of Sea with Sunny.
He asked Tom's younger brother, a Bering Wolffish fishman Den to coat the ship.
Kokoro had sent them a letter, so Den already knows about how Tom died.
Jinbe is in front of him.

Scene changes to Ryuguu palace again
The entrance is open. Hody & Decken, and their crew all entered the palace.
Hodi used to be a very capable soldier in the army.
He thinks Shirahoshi missing is Decken's doing, and told him she's missing.
Decken gets on a coral and heads to Luffy and Shirahoshi
"Only thing separating two love birds 10 years in development is death!!
Bahohoho... if you are to be someone else's, then there will be bloodshed and death for you, Shirahoshiii!!"

The end of chapter
T says there's a lot of lines in the chapter, so the gist of the chapter may be hard to come across without a full script.
The battle is finally starting

Omitting stuff about prizes and DS game, T's additional info

This week's fun. Zoro and Deck/Hodi do meet and have a conversation
But before Hodi/Decken took over the fort, Zoro already took out everyone.
Hodi was like "What is this, some present for me?" (smoother, nondirect translation would be like "What is this, you're doing me a favor?")
[/spoiler]

edit: NEXT NAKAMA alert!
[spoiler]Tom testvére

[/spoiler]

Ki tudja miért, s esküszöm hogy fogalmam sincs hogy miként jött, de ahogy megláttam a képet, rögtön ez ugrott be a fejembe "Ő lesz a következő nakama. Pont."
Biztos, hogy mellélövök majd, de ez az érzés nagyon fura volt...
Látomás, talán?  :3x3:

edit2: fontos spoiler info a fejezetből (a fentebb belinkelt kép szövege)
[spoiler]
Den: It's Den!
[Den - Tom's younger brother : Fishman of Berling Wolffish
Shipwright and researcher of Forest of Sea]

Franky: Mr Den, you don't look anythign like him... I mean, you're a merman. Not even a blow fish.
I heard you're the brother of Tom, so I figured you'd look somewhat like him...
Den: Hahaha, that's the human way of thinking.
The races living on the surface do often look like their family members.

Den: Fishman is a little different.
Every fishman has ancient fishman genes, and merfolks have ancient merfolk genes in them.
If a shark merman was born from Octopus merfolk parent, then that means someone in the ancestry of the parents was a shark merman.

Here in Fishman Island, it's not unusual for anyone to birth any type of child.
That's why the way you humans think, the way you differentiate people depending on their looks, is hard for us to understand.



His speech pattern is very friendly and outgoing, dude's a cool guy.
       
[/spoiler]

edit3:
[spoiler]
Oh, and Robin says there's a Poneglyph on this island.

Goddamn, this arc is just warming up!
[/spoiler]

LuckyDingo

Possible update-upgrade Frankynek sztem. Mondjuk ha megtanítaná coatingolni, az már faja lenne, de nem látom, hogy miként illik a csapatba.

Bishop

Nem olvasok spoilert, csak a képet néztem meg. Hát nem tudom nekem olyan mint pl a köteles srác volt, mindenki rá tippelt mert egyedi volt, teljesen Sanji ellentéte, érdekes technikája volt, de a végén csak egy mellék karakter volt, és nem is bánom, bár biztos jó lenne valaki aki hasonlóan vélekedne Nami és Robin öltözködéséről :D Meg aztán ez egy Merman, ugye még nem lesznek elég öregek elég nehézkes lenne nekik a szárazföldön közlekedni, továbbra is rejtély Caimi hogy tudott a farokúszóján maradni.
Nekem továbbra is Van Der Decken a legesélyesebb. Alapvetően nem egy tisztességes karakter. De egy két durvább dolgon kivül nem csinált semmit ami még nem férne bele. A képessége egyedi, és még fura is mert Fishman.  El tudok képzelni neki egy célt, pl mint Kaya Usoppnál, hogy valamilyen úton módon Shirahoshival tényleg összejön, és elmegy világot látni mert Shirahoshi nem mehet.
Tragikus múlt is elképzelhető. Pl mindenki a felmenői alapján ítélte meg, kiközösítették mert nem tudott úszni(DF) és ettől lett olyan amilyen.

Chronus

#2345
Quote from: LuckyDingo on 2011-02-23, 14:57:15
Possible update-upgrade Frankynek sztem. Mondjuk ha megtanítaná coatingolni, az már faja lenne, de nem látom, hogy miként illik a csapatba.

Ezen a ponton logikailag már senki se illik a csapatba. Minden lényeges poszt be van töltve ami igazán fontos, ami még lehet az egy olyan poszt amiről (vagy aminek a fontosságáról) még nem tudunk. Vagy az illető nem posztot fog betölteni, csak úgy lesz. Usopp se jó semmire és Zoro is csak tankolni jó.

blackronin

#2346
Quote from: LuckyDingo on 2011-02-23, 14:57:15
Possible update-upgrade Frankynek sztem. Mondjuk ha megtanítaná coatingolni, az már faja lenne, de nem látom, hogy miként illik a csapatba.
Mondtam, hogy ez csak olyan megérzés, de akkor pár adat róla (spoiler információk alapján):
1. Merman (fajtája: Bering Wolffish)
2. Neve Den
3. Shipwright (hajóács) és Researcher (kutató)
4. Tom fiatalabbik testvére
5. Barátságos, közvetlen és segítőkész személyiség

Ezek a tények, de néhány dolog még hozzájön tőlem:
- lehetséges Franky upgrade, megtaníthatja Franky-t a coating-ra (mint ahogy te is leírtad)
- olyan foglalkozása van, ami még nincs a SH csapatban (researcher)
- nem túl elrugaszkodott a design-ja, vagyis nem esik bele a "túl jó lenne, ha egy ilyen cool karakter csatlakozna" stílusú kategóriába
- természetes aurát sugároz, értsd. el tudom képzelni SH tagként, a személyisége is kellemes
- merman, vagyis még ilyen fajta tag nem volt
- kapcsolódik Roger-hez is (lehet hogy ő is segített a hajójának a megépítésében)

De szeretném újra leszögezni, hogy az egészből valószínűleg nem lesz semmi, de valamiért nekem ez a "Ő lesz a köv. nakama" dolog ugrott be rögtön, ahogy megláttam...
Majd alakul, de szerintem jó választás lenne!

Quote from: Chronus on 2011-02-23, 15:23:19
Quote from: LuckyDingo on 2011-02-23, 14:57:15
Possible update-upgrade Frankynek sztem. Mondjuk ha megtanítaná coatingolni, az már faja lenne, de nem látom, hogy miként illik a csapatba.

Ezen a ponton logikailag már senki se illik a csapatba. Minden lényeges poszt be van töltve ami igazán fontos, ami még lehet az egy olyan poszt amiről (vagy aminek a fontosságáról) még nem tudunk.

Ez igaz, bár hivatalos helmsman (kormányos) még nincs. Jinbei amiatt is jó jelölt.

Chronus

tl;dr hasonlít a tekintete a gizda nakamára a databook-ból akit még nem nagyon lehetett elhelyezni, hogy kinek a prototípusa volt.

blackronin

#2348
Ez gyors volt!
http://mangastream.com/read/one_piece/73903164/1

edit: jó fejezet volt!
Oda "kicsit" felpörgette a tempót!

Bishop

Jó chapter volt, így csak még rosszabb lesz várni a következőt  :bruhuhu:

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2011-02-23, 15:26:40
- nem túl elrugaszkodott a design-ja, vagyis nem esik bele a "túl jó lenne, ha egy ilyen cool karakter csatlakozna" stílusú kategóriába

Miért, Franky és Brook sem éppen átlagos designú?  ^^

Nálam még mindig Dekken és Jinbe vannak versenyben, s Dekken felé lendül a mérleg nyelve, mert rendelkezik a plusszal. Vagyis mindketten valamiért száműzöttek/kirekesztettek/nem illenek a környezetükbe (lásd az összes Strawhat múltját, kivéve talán Sanjit), illetve Dekkennek van dinka beütése, míg Jinbeben nincs meg az őrült/lökött faktor.

A fejezet nagyon jó volt, én is alig várom a folytatást. Neptun király gondolkodásban hasonlít Luffyra. :D

blackronin

#2351
Quote from: Squazee2005 on 2011-02-23, 18:02:22

Miért, Franky és Brook sem éppen átlagos designú?  ^^

Ők nem, de pont ezért lesz a köv. nakama kevésbé feltünő.
Oda egy kicsit mindig csavar a következő tagon, aki nagyjából jelentősen eltér az előzőtől.
Pl. Franky -> cyborg, DF nélkül, perverz  (Robin-nal lévő közös pont: volt ellenség)
Brook -> halott, DF-el, úriember (Franky-vel közös pont: perverz)

Quote from: Squazee2005 on 2011-02-23, 18:02:22

Nálam még mindig Dekken és Jinbe vannak versenyben, s Dekken felé lendül a mérleg nyelve, mert rendelkezik a plusszal. Vagyis mindketten valamiért száműzöttek/kirekesztettek/nem illenek a környezetükbe (lásd az összes Strawhat múltját, kivéve talán Sanjit), illetve Dekkennek van dinka beütése, míg Jinbeben nincs meg az őrült/lökött faktor.

Jó érvek, de valamiért Dekken nem lesz SH tag, max szövetséges.
Jinbei még mindig a legnagyobb eséllyel bró jelölt.

LuckyDingo

Hmm. Ha nem lett volna benne a Franky-Den beszélgetés és Robin kemény egy oldalon, akkor szinte semmit nem ért volna ez a fejezet.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-02-23, 18:39:35
Hmm. Ha nem lett volna benne a Franky-Den beszélgetés és Robin kemény egy oldalon, akkor szinte semmit nem ért volna ez a fejezet.
Igaz, emiatt lett csak simán "jó" (pár poén + információk + remek art), s a fejezet fő célja leginkább az átvezetés volt.

Bishop

Szerintem Jimbei ott megszűnt esélyes lenni hogy azt mondták hogy elhajózott a Fishman Pirates-al ő ott a kapitány és akármennyire fontos neki Luffy nem hiszem hogy otthagyná Fisher Tiger hagyatékát.

Quote from: LuckyDingo on 2011-02-23, 18:39:35
Hmm. Ha nem lett volna benne a Franky-Den beszélgetés és Robin kemény egy oldalon, akkor szinte semmit nem ért volna ez a fejezet.
Most miért? Haladnak az események Decken elindult Luffyék felé Zoroék valószínűleg szívni fognak mert lehetnek akár milyen erősek, ha az a helyzet hogy Hodiék képesek nehézséget okozni nekik akkor a teljes New Fishman pirates vs Zoro Usopp Brook Nami nem hiszem hogy nagyon sok akadájt fog okozni. Esetleg megérkeznek közbe a hercegek.

blackronin

#2355
Quote from: Bishop on 2011-02-23, 18:41:53
Szerintem Jimbei ott megszűnt esélyes lenni hogy azt mondták hogy elhajózott a Fishman Pirates-al ő ott a kapitány és akármennyire fontos neki Luffy nem hiszem hogy otthagyná Fisher Tiger hagyatékát.
Ezt meg honnan vetted?  :confused:  (szerintem egy rossz fordítást olvastál a múlt hétről, mert emlékszek arra hogy volt ebből a dologból némi zavar)
Jinbei nem hajózott el, s már legénysége sincs, nem is kapitány...
Ő egyedül van, s be se mehet Fishmen Island-ra...
Nem kell semmilyen hagyatékot őriznie, s soha nem is akarta egyébként...  ^^"
(egyáltalán milyen "hagyatékról" beszélsz? Nekem ez új!)

Bishop

A fishman pirates én úgy tudom még létezik Jimbei a kapitánya. Tudom hogy ez nem a Sunny pirates de annak következménye. All fishman kalóz csapat koncepció elveszne vele. Nem mehet Fishman islandra mert már nem Shichibukai, de eddig is kalóz volt csak most már nem legálisan. Gondolom hogy akik nem követik Hodit azok vele maradtak és rájuk is Gondolni kell.
Jimbeinek egyáltalán milyen álma lehet? Jó oké akár még lehet neki. Múltja? akár az is de én egyre jobban hajlok Decken felé sajnos  ^^"

blackronin

#2357
Quote from: Bishop on 2011-02-23, 19:50:24
A fishman pirates én úgy tudom még létezik Jimbei a kapitánya. Tudom hogy ez nem a Sunny pirates de annak következménye. All fishman kalóz csapat koncepció elveszne vele. Nem mehet Fishman islandra mert már nem Shichibukai, de eddig is kalóz volt csak most már nem legálisan. Gondolom hogy akik nem követik Hodit azok vele maradtak és rájuk is Gondolni kell.
Jimbeinek egyáltalán milyen álma lehet? Jó oké akár még lehet neki. Múltja? akár az is de én egyre jobban hajlok Decken felé sajnos  ^^"
Jinbe teljesen egyedül van, Hody csak "volt Sunny kalózok"-ról beszél. Ebbe tartozott Hachi is.
Tehát nincsen "sima" fishmen pirates, csak a New Fishmen Pirates, aminek Hody a vezetője.
Ugye az eredeti Sunny-ból kiváltak Arlong és haverjai, s pont ekkor lett Jinbe schicibukai is.
Nagyon valószínű, hogy Jinbe-nek semmilyen "kalóztársa" nincsen, hiszen ID-be se jött senki megmenteni, s most is egyedül vár Luffy-ra.
Mondjuk valóban megemlítették (asszem Camie mondta), hogy Jinbe elhagyta a szigetet a "csapatával", de szerintem azok csak ideiglenes társak, nem "valódi" legénység... Bár ez a kijelentés elég zavaros, előfordulhat hogy valóban van még Fishmen Pirates is, de én kötve hiszem...

edit: érdekes párhuzam
[spoiler]

[/spoiler]

blackronin

A fenébe...  :frown:

QuoteLittle Info About Jump #14

Sengoku ARMORS by Shouta Sakaki (Cover, Lead CP)
magico (CP)
BEELZEBUB (CP)
Meruhen (CP)
BLEACH (CP)
No ONE PIECE for this week issue.

Bishop

Végre meg van kire emlékeztetett Decken. Annyira forogtam azon ki volt az aki hasonló módon utazott  :lol:
Hát igen sajnos nincs a héten OP, de remélem senki nem kezd el megint azon filózni hogy Oda valami hatalmassal akar előrukkolni  :hehe: A legrosszabb hogy ha nincs is OP ott van a másik kettő, ami mostanság már nagyon a béka alatt van sajnos  :frown:

blackman

Csak nem
[spoiler]Tao Pai Pai?  :P [/spoiler]

blackronin

#2361
Quote from: blackman on 2011-03-01, 16:47:36
Csak nem
[spoiler]Tao Pai Pai?  :P [/spoiler]
Nem...
[spoiler]
de.  :D

Oda eddig is mindig tett róla, hogy a DB-os cuccok, szereplők, jelenetek valamilyen szinten vagy formában megjelenjenek.
Pl. Garp - Gohan párhuzam, Luffy - Goku párhuzam, Nami - Bulma párhuzam, stb.
[/spoiler]


edit: hát ez  :lol:
[spoiler]





[/spoiler]

blackronin

#2362
617
[spoiler]
617
Huge incident at Coral Hill
Coverstory is Koushiro in front of Kuina's grave, reporting to her (about the Strawhats & Zoro, I presume)
Apparently there's an easter egg hidden secret in volume 61 cover

Neptune begs in tears to let him chase after Decken
Nami sees Arlong's tatoo on Hodi's arm, and looks annoyed
Hodi destroys the island without the use of ES, and sea water gushes into the palace
Hodi attacks with Yabusame (shoot out water as arrows)
He randomly attacks the soldiers
The King stands in front of everyone as shield

Zoro and Hodi fight starts
Zoro uses a new one-sword move "Yakkoudori", but Hodi uses one of his own men as shield to block
Zoro tells Usopp to cut the ropes of the detained
Zoro: The negotiations with this country is over!! We couldn't keep the promise that we'll let go all of them in safety!!
Minister comments on how honorable he is
Hodi demands New Fishmen Pirates to attack, but Usopp uses his new move on them
Green Star Rafflesia. Foul stench.

Nami's nowhere to be seen
Zoro cuts Neptune's chains, and asks him to help Brook and Usopp escape

Zoro vs Hodi starts in the water


Meanwhile, on the Coral Hill
Luffy meets up with Sanji, Chopper, and Hachi
Megalo is at his limits, and pukes out the princess
The whole country is now aware of Luffy's "kidnapping of the princess"
Chopper is telling Sanji the whole time not to look back, or his life is in danger lol

End. Battle's starting to heat up this week.


Actually.... it could be either.
T said 味方, which means an ally or one of your own.

But, it doesn't really explain WHICH SIDE he meant.
He could have used one of the soldiers they're beating on, or he used his own.

Let's see what T says

EDIT: Oh, T told us how the new move is called (someone in the forum asked him)

It's Yakkoudori


Woot, got reply from T.

T says Hodi probably thinks sacrifices are necessary for something to be done.
The fishman who he used as shield: What... whoa hold up boss, that's dangero.... ARGH!

So... yeah, Hodi's a grade-A asshole.
Even Arlong never did that.



T didn't say a date. Besides, announcement on who's doing the opening theme song comes waaaaay earlier than the actual air date.
It could air after the flashbacks, and at the post time-skip. That'd be the perfect timing to.
[/spoiler]

edit: vannak képek is, de szerintem hamar kijön a chapter, így én inkább megvárom azt.
Ja és jövő hét cover page + color pages!

blackronin

#2363
Már itt is van!
http://mangastream.com/read/one_piece/67205412/1

edit: jó fejezet volt!
Volt pár poén, de inkább Hody és haverjai voltak fontosak, s Hody is kezd már végre igazi arc-ellenségé válni.
S nem is gyenge.

Bishop

#2364
Tök jó chapter volt, egyetlen bajom vele hogy hamar vége lett  :angyali:
Na kicsit bővebben azért írok már. Tuti hogy a kardos fishmen közbe avatkozik és Hodi megy tovább, ez már csak így szokott lenni, nem is lenne baj ha egyből egy nagy harccal nyitnánk ilyen még úgy se volt. Remélem Usoppnak van egy két kemény virágja is mint pl

Aztán mehet a Razor leaf meg a sun beam  :lol:
A vége meg poén de egyszerűen képtelen vagyok megkedvelni Shirahoshit, ha ránézek már ellenszenves leszek.

blackronin

#2365
Quote from: Bishop on 2011-03-09, 19:11:45
A vége meg poén de egyszerűen képtelen vagyok megkedvelni Shirahoshit, ha ránézek már ellenszenves leszek.
Én tudom miért...
Gondolom neked állandóan az a tipikus "gyönyörű, naív és még a csöcsei is nagyok" stílusú, szinte minden mangában/animeben szereplő átlagszereplő képe ugrik be az agyadba, akit csak a már említett (de valljuk be NAGYON komoly benyomást tevő) tulajdonságai miatt szeretnek... :P
Csak úgy dagad a mellkasa a hatalmas szellemi kisugárzástól!  :D

Ismerünk sajnos jópár ilyen karaktert, akik komoly csalódást okoztak.
Pl. Orihime, Hinata

Squazee2005

Szerintem nagyon aranyos lett a hercegnő az utolsó oldalon. Ez a kihányás dolog... XD Elmebeteg, tipikus Oda. Zorro jól nyomja, igaz vice-captianhöz méltó. Kíváncsi vagyok, Nami mire készül.

NLZ

Fura, hogy nem ragadt össze a hercegnő haja a nyáltól. :D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-03-09, 19:11:45

A vége meg poén de egyszerűen képtelen vagyok megkedvelni Shirahoshit, ha ránézek már ellenszenves leszek.
Ellenszenves leszel? Kinek? Shirahoshi rajongóinak?[spoiler] Sry.. nem hagyhattam ki :D[/spoiler]

Elment.. de még mindig nem az igazi. Egy hét kihagyás után nekem picit kevés volt.. Kíváncsi vagyok Zoro meddig bírja víz alatt.Mondjuk arra számítok, hogy talán vizes 1vs1 fightban hasonló erejük lesz... ha nem, akkor nem fejlődött eleget Zoro. :D

blackronin

Jövő héten no Jump, ugye a földrengés...
De gondolom ezt mindenki tudja.

Tehát nem lesz OP sem.