Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#2430
Úgy látszik, hogy kiderült hogy ki lesz a köv. nakama tag egy igen érdekes bakinak köszönhetően...
Kép
[spoiler]Ez egy érmekollekció, amit majd ki fognak adni. (Bandai adja ki majd nyáron vagy ősszel)


AZ érdekessége az, hogy a jobb oldali érmék "Straw Hats Pirates" néven futnak és a megszokott tagok között ott feszít Jinbe is!
Hoppá.  :eek:
[/spoiler]

Nem tudom, hogy ez valóban jelent valamit, de érdekes az biztos.
Mivel előfordulhat, hogy mire kijön a cucc addigra valóban már Jinbe tag lesz.

blackman

#2431

blackronin

Quote from: blackman on 2011-04-27, 17:17:28
Green Databook 02
Kösz, de sajnos ebben még nem volt semmi érdekes.
Pedig inkább azt kellene lefordítani, s felrakni, ami tényleg fontos vagy érdekes info!
Nem vagyok kíváncsi az EGÉSZ data book-ra.  ^^"

chilip

IGENIS BLACKRONIN A MI ISTENÜNK!!!4!!!444!4!4! :hail:
PFÚJJ MIKET FORDÍTANAK ITT! FELHÁBORÍTÓ!!!!!





amúgy sztem nagyon jó volt, Jango nekem kedvencem :D

Squazee2005

Én örülök, hogy folytatták a Data Bookot, pont ma gondoltam arra, milyen jó lenne, ha folytatnák a Coverstory-kat, erre tessék. Jó így összeszedve, rendesen lefordítva és szép minőségben látni őket. ^^

blackronin

#2435
Quote from: chilip on 2011-04-27, 20:51:40
IGENIS BLACKRONIN A MI ISTENÜNK!!!4!!!444!4!4! :hail:
PFÚJJ MIKET FORDÍTANAK ITT! FELHÁBORÍTÓ!!!!!





amúgy sztem nagyon jó volt, Jango nekem kedvencem :D
Öööö...
Oké, legyen ahogy akarod.  ^^"

Quote from: Squazee2005 on 2011-04-27, 21:03:58
Én örülök, hogy folytatták a Data Bookot, pont ma gondoltam arra, milyen jó lenne, ha folytatnák a Coverstory-kat, erre tessék. Jó így összeszedve, rendesen lefordítva és szép minőségben látni őket. ^^
Hát ez igaz, de semmi újdonság nincs benne.
Titeket nem az érdekel, ami VALÓBAN új info?
Pl. lehetséges schicibukai tagok (pl. indiánmaszkos kalóz), BB csapatának tagjai (pl. eredeti Catarina Devon és története), stb.

Ugyanis én régebben beraktam RENGETEG képet, ami tele volt jobbnál jobb cuccokkal és érdekességekkel, csak a szöveges dolgokat nem fordították le...
Remélem, hogy azok is jönnek, mert azokra NAGYON kíváncsi vagyok.


edit:
Ja és egyébként itt a volume 62-es cover, a kötet egyébként 11 fejezetet tartalmaz:


Egyébként az SBS rész megint tele van nyalánkságokkal!
Pl. Akainu DF-je a [spoiler]Magu Magu no Mi. [/spoiler]

chilip

nem kell türelmetlenkedni, arra is sor kerül majd idővel. tudom hogy neked minden rögtön azonnal, de egyáltalán nem baj sztem hogy így sorba mennek.

blackronin

#2437
Quote from: chilip on 2011-04-28, 00:11:05
nem kell türelmetlenkedni, arra is sor kerül majd idővel. tudom hogy neked minden rögtön azonnal, de egyáltalán nem baj sztem hogy így sorba mennek.
Türelmetlenkedni fogok, ha ilyen gyakran adják ki a részeket... Vagyis 5-6 hónapot kell várni a következőre.
Mert akkor csak 1,5-2 év múlva fogjuk elérni az érdekes dolgokat.
És azért az nem oké.

Tudom, hogy az is nagy dolog, hogy egyáltalán valaki fordítja a data book-ot, ilyenre nem is volt példa eddig...
De akkor is türelmetlen vagyok.  :P


edit: 62 SBS
[spoiler]
Zoro's bounty 160m fixed to 120m
Picture dedicated to the quake victims behind the cover
Akainu is Mag-Mag fruit
Luffy's chest scar is from Akainu penetrating through Jinbe's left shoulders and through Luffy's chest
Luffy getting fat from eating takoyaki in vol51, then getting skinny and then getting fat again is from diet rebound

Killer eats with his mask on. Stick-food, Ramen, Pasta, etc.
Favorite is spaghetti aglio olio e peperoncino, Napolitan (Japanese pasta food using ketchup on spaghetti) and other tomato sauce type gets his mask dirty
He drinks booze using a straw.

Law's crewmates wearing the casquettes are named Shachi (Orca) and Penguin
Gray Terminal is modeled after Smoky Mountain in slums of Manila (well known massive dump, where thousands live by picking through the rubbish)
The reason why Oda didn't make Devon beautiful is because he wanted to make the Blackbeard pirates the most pirate-ey pirate of all.
(Sorry Alina, Devon is officially ugly. Go pick beef with Oda. )

UGK award (Usopp Gallery) goes to Shinozaki S from Ehime
Picture of Luffy and Ace, arms hugging shoulders, with D crossed with X on back of their hands

There was one where Zoro tells Usopp "hey Usopp, you're fourth" lol
[/spoiler]

LuckyDingo

Érdekes volt az új fejezet.. kíváncsi vagyok mit csinál majd Borsalino-kun :D

Squazee2005

Váó, micsoda kellemes meglepetés! Jó volt, nagyon jó volt!

[spoiler]Főleg, hogy Fisher Tigerben benne volt az embergyűlölet. És a vége... hmmmmmmmmmmm...[/spoiler]

blackronin

#2440
Mi van?
Új fejezet?  :eek:
Mégis mikor? Hogyan?  :confused:


edit: ez ütött, de NAGYON.  :whoah:
Főleg úgy, hogy nem is számítottam rá!

Bishop

Örülök hogy gyorsan lezárták, jó volt az egész senkibe nem kellett csalódnom.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-05-03, 14:08:39
Örülök hogy gyorsan lezárták, jó volt az egész senkibe nem kellett csalódnom.
Még nem zárták le.
Legalább 1, de szerintem 2 fejezet lesz még.
Hogy lezárják az Arlong szálat és bemutassák Otohime megölését.
Addig nem fejeződik be a flashback.

Bishop

Quote from: blackronin on 2011-05-04, 18:07:49
Quote from: Bishop on 2011-05-03, 14:08:39
Örülök hogy gyorsan lezárták, jó volt az egész senkibe nem kellett csalódnom.
Még nem zárták le.
Legalább 1, de szerintem 2 fejezet lesz még.
Hogy lezárják az Arlong szálat és bemutassák Otohime megölését.
Addig nem fejeződik be a flashback.

:frown:

Squazee2005

#2444
Meg aztán, ha Jinbe valóban tag lesz, akkor a flashbacknek azt is tartalmaznia kell, hogy hogyan lett Jinbe shichibukai. Bár ez nem nagy titok, hiszen a WG vagy kik mondták, hogy azért tették Jinbet shichibukaiá, hogy az emberek és a fishmanek közötti kapcsolatot erősítsék jelképesen, ez pedig Otohime akarata volt, úgyhogy Jinbe talán önmaga jelentkezett azért, hogy elősegítse a két "faj" kapcsolatát.
Most pedig, hogy ezt a szerződést a háború alatt felmondta, ugyebár nem tartózkodhat nagyon Fishman Islandon sem, hiszen azzal rombolná a hivatalos kapcsolatot köztük és az emberek között, vagyis vagy kis csapatával (ha még van ilyen), ott marad őrizni FI-t kívülről, vagy pedig elhúz Luffyékkal, ha már úgy is mindenhonnan száműzötté vált. S ha Luffy "felszabadítja" FI-t, akkor felszabadítja Jinbet is a lelki terhe alól, mert gondolom mindig szívén viselte Jinbe Otohime és Fisher Tiger halálát, s nem veszélyeztetné az "új jövőt" azzal, hogy "kalózként", illetve a WG ellenségeként ott lebzselne FI-en. Szóval Jinbe for nakama.

Igen... unom magam, várom az új fejezetet. :)  Oh, és Jinbe nevét legalább hatszor Jinbei-nek írtam. Hiába a szokás hatalma.

Bishop

Hát nem tudom nem tartom lehetetlennek, de én még mindig nem látom Jimbeit a legesélyesebbnek új tagként. Két dolog szól mellette. Egy a Luffy iránt érzett elismerése, ami ahhoz vezethet hogy követni akarja. És az hogy jelenleg a taggá váláson kívül nincs más előrelátható jövőbeli szerepe.
Igaz már Brooknál is rezgett a léc, de mindegyik SH tagnak van valami célja így vagy úgy, de nem az hogy hogy Luffy-t kövesse(ami persze nem azt jelenti hogy nem tartanak össze) Jinbei célja nem teljesen tiszta, a fishmanek és az emberek közti béke? Annyira nem lelkes híve ennek azért, Otohime ide vagy oda. Nagyon mást nem tudok célt neki.
Én inkább úgy vélem hogy Aladdin Jinbei első tisztje és majd nem soká megjelenik a többi kalóz társával és Jinbei velük tart. Mint support karakter még simán előkerülhet a későbbiekben.

Nekem még mindig Van Der Decken felé dől a mérleg, bár most kicsit el lett felejtve,  még Hodi  volt flashbackben valahogy vártam volna hogy valahogy ő is előkerül, de az is igaz ha valaki csatlakozik annak legyen egy külön flashbackje és ne ilyen mellékszereplőként tűnjön fel mint most Jinbei

Nekem is kicsit OP hiányom van, hazajövök kedden, örülve hogy 2 manga chaptert is bepótolok aztán még jön egy szerdán erre várni kell a jövőhétre  :frown:

blackronin

#2446
Quote from: Squazee2005 on 2011-05-05, 20:23:51
Meg aztán, ha Jinbe valóban tag lesz, akkor a flashbacknek azt is tartalmaznia kell, hogy hogyan lett Jinbe shichibukai. Bár ez nem nagy titok, hiszen a WG vagy kik mondták, hogy azért tették Jinbet shichibukaiá, hogy az emberek és a fishmanek közötti kapcsolatot erősítsék jelképesen, ez pedig Otohime akarata volt, úgyhogy Jinbe talán önmaga jelentkezett azért, hogy elősegítse a két "faj" kapcsolatát.
Most pedig, hogy ezt a szerződést a háború alatt felmondta, ugyebár nem tartózkodhat nagyon Fishman Islandon sem, hiszen azzal rombolná a hivatalos kapcsolatot köztük és az emberek között, vagyis vagy kis csapatával (ha még van ilyen), ott marad őrizni FI-t kívülről, vagy pedig elhúz Luffyékkal, ha már úgy is mindenhonnan száműzötté vált. S ha Luffy "felszabadítja" FI-t, akkor felszabadítja Jinbet is a lelki terhe alól, mert gondolom mindig szívén viselte Jinbe Otohime és Fisher Tiger halálát, s nem veszélyeztetné az "új jövőt" azzal, hogy "kalózként", illetve a WG ellenségeként ott lebzselne FI-en. Szóval Jinbe for nakama.
Egészen pontosan az egyik Gorousei tag mondta, hogy Jinbe a két faj közti kapcsolat erősítése miatt volt fontos Schici.
Ezért súlyos az elvesztése.

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-05, 20:23:51
Igen... unom magam, várom az új fejezetet. :)  Oh, és Jinbe nevét legalább hatszor Jinbei-nek írtam. Hiába a szokás hatalma.
Ja én is.  :smile:

Jinbe eset:
Megbocsájtok.  :D
De rezgett a léc.  :P

Quote from: Bishop on 2011-05-05, 20:37:53
Hát nem tudom nem tartom lehetetlennek, de én még mindig nem látom Jimbeit a legesélyesebbnek új tagként. Két dolog szól mellette. Egy a Luffy iránt érzett elismerése, ami ahhoz vezethet hogy követni akarja. És az hogy jelenleg a taggá váláson kívül nincs más előrelátható jövőbeli szerepe.
Igaz már Brooknál is rezgett a léc, de mindegyik SH tagnak van valami célja így vagy úgy, de nem az hogy hogy Luffy-t kövesse(ami persze nem azt jelenti hogy nem tartanak össze) Jinbei célja nem teljesen tiszta, a fishmanek és az emberek közti béke? Annyira nem lelkes híve ennek azért, Otohime ide vagy oda. Nagyon mást nem tudok célt neki.
Én inkább úgy vélem hogy Aladdin Jinbei első tisztje és majd nem soká megjelenik a többi kalóz társával és Jinbei velük tart. Mint support karakter még simán előkerülhet a későbbiekben.

Nekem még mindig Van Der Decken felé dől a mérleg, bár most kicsit el lett felejtve,  még Hodi  volt flashbackben valahogy vártam volna hogy valahogy ő is előkerül, de az is igaz ha valaki csatlakozik annak legyen egy külön flashbackje és ne ilyen mellékszereplőként tűnjön fel mint most Jinbei
Érdekes módon én is inkább hajlok VDD felé...
Többször nekifutottam és kezd egyre jobban bejönni és tényleg egyedi karakter.
Erős is, meg nem is, tehát beleillene a bandába és elég "dilis" is.
Szóval inkább ő legyen mint Jinbe...
Ő is okés lehetne (főleg a Fishmen karate miatt), de valamiért sántít mint egy esetleges nakama.

Quote from: Bishop on 2011-05-05, 20:37:53
Nekem is kicsit OP hiányom van, hazajövök kedden, örülve hogy 2 manga chaptert is bepótolok aztán még jön egy szerdán erre várni kell a jövőhétre  :frown:
Nekem is.  :frown:

blackronin

#2447
624
[spoiler]
Chapter 624: Queen Otohime
cover: Kokoyashi village, two brother ships Yosaku and Johnny (changed their profession to fishermen?)

At introgation, Arlong lies, to save Tiger's honor
In the report to HQ, Strawberry reports Jinbe was strong, and violent
Jinbe tells King Neptune and Queen the truth

The Queen tries her best for years, but fishmen start withdrawing their names from petition.
Soon or later, there are no names supporting her cause. Queen is seen giving speech, crying and intoxicated.

One day Carrier Bat comes for Jinbe. It's an invitation for joining Shichibukai. His bounty at the time is 250 million.
He gains pardons from the world government for those who didn't want to continue piracy, such as Aladdin, to continue living on Fishman Island.
Jinbe doesn't kill, but he brutally beats his opponent. The Pirate of the Sun splits into three factions.

Later, a massive wrecked ship arrives at Fishman Island, asking for emergency entry into the nation
Although they wish to dock them, the soldiers and ministers are worried because there's Tenryuubito in that ship
Otohime demands them to let them in, and they rush to the ship

end
[/spoiler]

Érdekes...
Szerintem jövő héten véget is ér a flashback.

edit: more
[spoiler]
The three split factions are, of course, Arlong, Macro, and Jinbe gang.

Jinbe cannot understand why Arlong never understood the true meaning of Tiger's will
Aladdin tells him if one day it comes down to it, they should go stop him together.

So Aladdin also was worried that Arlong was going to go out of control one day.
I hope he plays a role in the current time line.
[/spoiler]

Elég valószínű az is, hogy [spoiler]Buggy schicibukai lesz, hiszen Jinbe egy denevér üzenetben kapta meg a felkérést, s Buggy-nak is egy denevérrel üzentek a timeskip előtt... [/spoiler]

edit2: kijött!
http://mangastream.com/read/one_piece/50719690/1

Jó chapter volt, a tempó is nyugisabb.
Következő héten szerintem vége is a flashback-nek.

Bishop

Egy kicsit nőtt az esélye annak hogy Jimbei lesz az új nakama de csak egy kicsit
Otohimet meg a Tenryuubito fogja megölni már látom érdekes.

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-05-11, 20:18:08
Egy kicsit nőtt az esélye annak hogy Jimbei lesz az új nakama de csak egy kicsit
Otohimet meg a Tenryuubito fogja megölni már látom érdekes.
Nem biztos..
Szerintem a Tenryuubitot megtámadják, vagy megölik a Fishmanek és ezért vállalja majd Otohime a felelősséget.. azaz ezért fizet az életével.

Squazee2005

Én úgy sajnáltam Otohimét, amikor sírt.   :frown:

Arlong karaktere végre érthetőbb lett, jó volt látni, hogyan vált szét a nagy banda, kiből mi lett és hogy. Jövő héten Otohime halála, gondolom, de Dekken is előjön, szóval szerintem nem jövő héten lesz vége, hanem lesz még egy fél-flashback fejezet a jövő hetin kívül.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-05-11, 20:41:39
Nem biztos..
Szerintem a Tenryuubitot megtámadják, vagy megölik a Fishmanek és ezért vállalja majd Otohime a felelősséget.. azaz ezért fizet az életével.
Ez egész jó gondolat.
Szerintem is valami ilyesmi lesz.

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-11, 20:47:09
Arlong karaktere végre érthetőbb lett, jó volt látni, hogyan vált szét a nagy banda, kiből mi lett és hogy. Jövő héten Otohime halála, gondolom, de Dekken is előjön, szóval szerintem nem jövő héten lesz vége, hanem lesz még egy fél-flashback fejezet a jövő hetin kívül.
:tezsvir:

Kivéve, hogy jövő héten lesz vége a flashback-nek.

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-11, 20:47:09
Én úgy sajnáltam Otohimét, amikor sírt.   :frown:
Érdekes, de engem annyira nem hatott meg.
Túl naiv volt szegény.  ^^"
Egyébként ő az első komolyabb flashback karakter, akit annyira nem sajnálok, hogy végül majd meghal.
A szerepe megvolt, de a jelenben nem tudtam volna elképzelni...

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-05-11, 22:34:14
Érdekes, de engem annyira nem hatott meg.
Túl naiv volt szegény.  ^^"
Egyébként ő az első komolyabb flashback karakter, akit annyira nem sajnálok, hogy végül majd meghal.
A szerepe megvolt, de a jelenben nem tudtam volna elképzelni...
Hát de most gondolj bele, volt egy kisebb rakat aláírása, és még azt is visszavették. Nem volt teljesen reménytelen a helyzet, amit szeretett volna, csak Tiger halála és a hírek erről sajna keresztülhúzták a számításait.

Amúgy olyan ember sajnálhatja Otohimét, aki már élt át hasonlót.

Nem is naivnak mondanám, inkább idealista és túl optimista.

blackronin

#2453
Quote from: LuckyDingo on 2011-05-12, 03:06:00
Nem is naivnak mondanám, inkább idealista és túl optimista.
Naiv = hiszékeny

De te se írtad rosszul egyébként.

Én így látom:
Idealista, mert azt hitte, hogy az emberek és a fishmenek együtt élhetnek.
Optimista, mert azt hitte, hogy békés úton, feliratkozással, demokratikus úton megvalósítható ez.
DE
Naiv, mert a történtek után (Fisher halála) még ugyanúgy folytatta mint azelőtt.
Elhitette magával, hogy Fisher halála nem változtatott sokat a dolgok állásán.

És amikor kiderült, hogy nem a szájíze miatt alakulnak az események, akkor pedig kiakad.

Quote from: LuckyDingo on 2011-05-12, 03:06:00
Amúgy olyan ember sajnálhatja Otohimét, aki már élt át hasonlót.
Valami hasonlóban nekem is volt részem, persze sokal jelentéktelen dologgal kapcsolatban, de én belevettem a számításba az elején rögtön, hogy a dolog akár nem jöhet össze végül.
Nem ringattam magam álomvilágba.

Elég megnézni Neptune-t a fejezetben...
Az arckifejezése mindent elárul.

edit: néhány eladási adat a legújabb kötettel kapcsolatban
[spoiler]
Oricon Weekly Rankings 02/05 - 08/05

1 - One Piece #62 (1,788,455/2,367,582) (Shueisha)
2 - Katekyo Hitman Reborn! #34 (299,528 /300,284) (Shueisha)
3 - Nurarihyon no Mago #16 (229,717/230,560) (Shueisha)
4 - Beelzebub #11 (153,415/153,744) (Shueisha)
5 - Kuroko no Basuke #12 (142,077/142,301) (Shueisha)
6 - Medaka Box #10 (104,529/104,800) (Shueisha)
7 - Naruto #55 (95,114/943,717) (Shueisha)
8 - Thermae Romae #3 (65,786/376,965) (Enterbrain)
9 - Chotto Edo Made #5 (65,067/65,771) (Hakusensha)
10 - Bleach #49 (58,439/614,822) (Shueisha)
11 - Highschool of the Dead #7 (57,016) (Fujimi Shobo)
12 - Gaku - Minna no Yama #14 (45,628/113,457) (Shogakukan)
13 - Embalming - The Another Tale of Frankenstein #5 (45,396/45,612) (Shueisha)
14 - Mikado no Shihō #3 (43,004) (Hakusensha)
15 - Junjo Romantica #14 (40,464/107,762) (Kadokawa Group Publishing)
16 - Shingeki no Kyojin #4 (34,593/597,916) (Kodansha)
17 - Giant Killing #19 (33,152/261,777) (Kodansha)
18 - Hokenshitsu no Shinigami #8 (31,349) (Shueisha)
19 - One Piece #61 (29,822/3,102,769) (Shueisha)
20 - Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai #4 (29,348/97,113) (ASCII Media Works)
21 - Mishōnen Produce #4 (29,158) (Hakusensha)
22 - Bloodline Battlefront #3 (28,623/28,802) (Shueisha)
23 - Black Bird #13 (28,008/114,072) (Shogakukan)
24 - Fairy Tail #26 (27,917/367,948 ) (Kodansha)
25 - Jisatsutou #5 (27,817/74,018) (Hakusensha)
26 - Gunslinger Girl #13 (26,253/94,926) (ASCII Media Works)
27 - Innocent Dragon #9 (25,749/26,105) (Hakusensha)
28 - Blue Exorcist #3 (25,126/275,264) (Shueisha)
29 - Yowamushi Pedal #17 (25,032) (Akita Shoten)
30 - Gantz #31 (24,797/291,697) (Shueisha)
[/spoiler]

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2011-05-12, 09:45:26
Quote from: LuckyDingo on 2011-05-12, 03:06:00
Nem is naivnak mondanám, inkább idealista és túl optimista.
Naiv = hiszékeny

De te se írtad rosszul egyébként.

Én így látom:
Idealista, mert azt hitte, hogy az emberek és a fishmenek együtt élhetnek.
Optimista, mert azt hitte, hogy békés úton, feliratkozással, demokratikus úton megvalósítható ez.
DE
Naiv, mert a történtek után (Fisher halála) még ugyanúgy folytatta mint azelőtt.
Elhitette magával, hogy Fisher halála nem változtatott sokat a dolgok állásán.

És amikor kiderült, hogy nem a szájíze miatt alakulnak az események, akkor pedig kiakad.
Quote from: LuckyDingo on 2011-05-12, 03:06:00
Amúgy olyan ember sajnálhatja Otohimét, aki már élt át hasonlót.

Szerintem, ha naiv=hiszékeny, akkor Otohime semmiképp sem naiv, hanem csak makacs és önáltató, nem volt képes szembenézni a valósággal (kicsit, mint Vivi, amikor áldozatok nélkül akarta a háborút megakadályozni).

Lehet, hogy csak egy elkényeztetett libának tűnik, aki meg akarja váltani a világot, de tulajdonképpen igaza volt akkor, hiszen Koala is megmondta, hogy azért félnek a fishmanektől, mert nem ismerik őket. Otohimének az volt a célja, hogy megismertesse a fishmanekkel az embereket és fordítva. Természetesen vannak kalózok, meg tenryubutok (vagy kik), de hát ez van. Mondjuk, hogy elfogadták-e volna akkor az emberek a fishmaneket... hát nem tudom. Kicsit hasonlít ez az indiánokra, akik egy része harcolt az amcsik (franciák, angolok, spanyolok) ellen, a másik része megtanult úgy élni, mint a fehér ember, aztán mégis átcseszték a fejüket, elvették ugyanúgy a földjüket és diszkriminálták őket.

Én úgy mondanám, hogy aki kicsit is átérzi a helyzetét, abban van empátia, nem kell feltétlenül átélni az adott szituációt ahhoz, hogy ne érezzük más fájdalmát. Én nagyon empatikus vagyok, de csak jól felépített karaktereknél és jeleneteknél érzem át igazán.


blackronin

#2455
Quote from: Squazee2005 on 2011-05-13, 23:00:27
Szerintem, ha naiv=hiszékeny, akkor Otohime semmiképp sem naiv, hanem csak makacs és önáltató, nem volt képes szembenézni a valósággal (kicsit, mint Vivi, amikor áldozatok nélkül akarta a háborút megakadályozni).
Nem tudom, hogy a makacs és önáltató jobb-e mintha simán naiv lenne...  :P
Vivi is naiv volt inkább szerintem, s ehhez jön még hozzá hogy nem képes szembenézni a valósággal.

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-13, 23:00:27
Lehet, hogy csak egy elkényeztetett libának tűnik, aki meg akarja váltani a világot, de tulajdonképpen igaza volt akkor, hiszen Koala is megmondta, hogy azért félnek a fishmanektől, mert nem ismerik őket. Otohimének az volt a célja, hogy megismertesse a fishmanekkel az embereket és fordítva. Természetesen vannak kalózok, meg tenryubutok (vagy kik), de hát ez van. Mondjuk, hogy elfogadták-e volna akkor az emberek a fishmaneket... hát nem tudom. Kicsit hasonlít ez az indiánokra, akik egy része harcolt az amcsik (franciák, angolok, spanyolok) ellen, a másik része megtanult úgy élni, mint a fehér ember, aztán mégis átcseszték a fejüket, elvették ugyanúgy a földjüket és diszkriminálták őket.

Én úgy mondanám, hogy aki kicsit is átérzi a helyzetét, abban van empátia, nem kell feltétlenül átélni az adott szituációt ahhoz, hogy ne érezzük más fájdalmát. Én nagyon empatikus vagyok, de csak jól felépített karaktereknél és jeleneteknél érzem át igazán.
Nagyjából egyetértek a leírtakkal, de Fisher Tiger és Otohime esete inkább az 60-as és 70-es évek fekete mozgalmaiból merít, Otohime = Martin Luther King és Tiger = Malcom X (az AP-n rengeteg helyen rámutattak erre a tényre)
Tehát nem az indiánokhoz hasonlítanám inkább.
Az egy kicsit más volt.


Otohime fájdalmát átérzem, de nem sajnálom azt, hogy már nem él a jelenben.
A szerepe megvolt az OP-ben, de ennyi.

Bishop

Én szeretem az ilyen naív world peace karaktereket, de sajnos jelenleg annyira hidegen hagy Otohime, túlságosan is a harcokat várom jelenleg. Megértem hogy ez is fontos szerepet játszik a történetben, de túl sokáig voltak külön és túl sokat változtak amire nagyon kíváncsi vagyok.
-Luffy Haki használata erősebb ellenfél elleni harcban, mennyire tudja váltogatni a különböző hakikat?
-Mennyire változott Zoro harcstílusa Mihawk edzése miatt? Képes e Hakira?
-Sanji hacstílusa mennyit változott, gyorsabb e mint régen(mindig is azt hiányoltam Sanjiból hogy valaki aki a lábával harcol annak nagyon gyorsnak kéne lennie, de jelenleg Luffy és Zoros is gyorsabb nála szerintem, viszont amit a víz alatt mutatott hátha jelent valamit) Képes e a Hakira?
-Franky milyen fegyver arzenált tartogat? Le tudja cserélni a kezét?
-Chopper milyen formákat tud még a Kung fu point-on kívűl?
-Usopp virágai hasznosak e erősebb ellenség elleni harcban? Mit tud az új Kabuto?
-Fejlődött e Brook kardhasználata? Altatáson kívül tud e mást zenével? Pl robbantani mint Apoo.
-Robin-nak még nem volt 1v1 harca mert EL-be pont őt kellett megmenteni, vajon fog e harcolni, és ha igen hogy?
-Nami mire képes a Clima Tacttel? Tud pl olyan tornádó kötelet csinálni?

blackronin

#2457
Quote from: Bishop on 2011-05-14, 11:01:07
Én szeretem az ilyen naív world peace karaktereket, de sajnos jelenleg annyira hidegen hagy Otohime, túlságosan is a harcokat várom jelenleg. Megértem hogy ez is fontos szerepet játszik a történetben, de túl sokáig voltak külön és túl sokat változtak amire nagyon kíváncsi vagyok.
-Luffy Haki használata erősebb ellenfél elleni harcban, mennyire tudja váltogatni a különböző hakikat?
-Mennyire változott Zoro harcstílusa Mihawk edzése miatt? Képes e Hakira?
-Sanji hacstílusa mennyit változott, gyorsabb e mint régen(mindig is azt hiányoltam Sanjiból hogy valaki aki a lábával harcol annak nagyon gyorsnak kéne lennie, de jelenleg Luffy és Zoros is gyorsabb nála szerintem, viszont amit a víz alatt mutatott hátha jelent valamit) Képes e a Hakira?
-Franky milyen fegyver arzenált tartogat? Le tudja cserélni a kezét?
-Chopper milyen formákat tud még a Kung fu point-on kívűl?
-Usopp virágai hasznosak e erősebb ellenség elleni harcban? Mit tud az új Kabuto?
-Fejlődött e Brook kardhasználata? Altatáson kívül tud e mást zenével? Pl robbantani mint Apoo.
-Robin-nak még nem volt 1v1 harca mert EL-be pont őt kellett megmenteni, vajon fog e harcolni, és ha igen hogy?
-Nami mire képes a Clima Tacttel? Tud pl olyan tornádó kötelet csinálni?
Ezeket én már meg sem említettem, pedig én is így gondolom. Leírtad az én nevemben is.  :smile:
A flashback remélhetőleg lemegy a jövő héten és végre visszatérünk a jelenbe, ahol az igazán érdekes dolgok zajlanak.


Pont ezen megy a vita az AP-n is egy ideje:
Mindenki annyira kíváncsi mindenre, hogy a flashback lezárását várja mindenki.  :D
Pedig nincs vele semmi baj!


Meg aztán azért arra is kíváncsi vagyok, hogy ez eltelt 2 év hogyan hatott a tagokra...
Lelkileg.
Mert a power-up oké, de mondjuk egy örök bizalmatlan Robin, hogy bírta a barátai nélkül.
Vagy Usopp Heracles-son kívül nem találkozott más emberrel.
Tudom, hogy ez így hülyén hangzik elsőre, hiszen biztosan jól elvoltak, de ne menjünk már azon tény mellett, hogy pl. Brook csak pár hete volt a csapattal, s aztán már el is tűnt Kuma-nak köszönhetően.
Szerintem igen durva hiba lenne Oda részéről, ha ezt a 2 év különlétet (a timeskip utáni pár párbeszéd most nem számít), nem bontaná ki bővebben, nem foglalkozna a különlét okozta lelki hatásokkal (itt a jövőbeli power-up magyarázatokat nem veszem bele, mert az más tészta és az úgy is be lesz mutatva).
Tudom, hogy az OP nem lelki elemzés, meg ilyesmi.
Viszont a SH csapatnál, ahol a tagok és Oda által is sokszor az van szajkozva, hogy itt mennyire egymásra vannak utalva, s hogy nagyon nincsen senki más akire támaszkodhatnak (persze egymáson kívül, valamint timeskip sincs minden évben), így a személyiség-fejlődés, egymáshoz való viszony bemutatása és alakulása NAGYON fontos.
Az ezzel kapcsolatos való lehetőségeket feltétlenül ki kell használni, s a timeskip pont remekül jön, Oda-nak csak a megfelelő módon kell tálalnia.

Bishop

Nem hiszem hogy akkora lelki változás történt volna Chopperig bezárólag jól összekovácsolódott a csapat. Robinnak meg volt a jellem fejlődése EL-be Franky is szerintem elég jól beilleszkedett. Brook meg már elég lojális már csak a kora miatt is. Ráadásul neki 2 év semmi ahhoz képest amit a hajón töltött egyedül.

blackronin

#2459
Quote from: Bishop on 2011-05-14, 12:18:30
Nem hiszem hogy akkora lelki változás történt volna Chopperig bezárólag jól összekovácsolódott a csapat. Robinnak meg volt a jellem fejlődése EL-be Franky is szerintem elég jól beilleszkedett. Brook meg már elég lojális már csak a kora miatt is. Ráadásul neki 2 év semmi ahhoz képest amit a hajón töltött egyedül.
Én nem az összekovácsolódásra gondoltam.
Az már megtörtént.

Amit leírtál az mind igaz, de én másra gondoltam.

Olyan kérdések merüljenek fel a tagokban, mint pl.:
"Mit jelentek én a kapitánynak?"
"Elég erős vagyok lelkileg, testileg hogy mellette maradjak?"
"Képes vagyok-e feladni az álmom érte?"
"Meg tudok felelni az elvárásainak?"
"Meddig tarthat a közös utunk?"
"Kell-e és ha igen, akkor mikor kell külön utakon továbbmennünk?"
"Mikor éri el Luffy azt a szintet, mit anno Roger? Hogy amikor már csak a "Kapitány"-ként gondolok rá? Amikor már nem 'luffyzhatom' le, mert annyira különb tőlem? Hogy az már tiszteletlenségnek tűnne, ha úgy kezelném, mint régen..."
"Előfordulhat-e olyan helyzet, ahol az érdekeink ütköznek? Ha igen, akkor majd képes leszek-e kiállni magamért vagy behódolok neki?"
"Képes leszek-e Luffy nélkül tovább élni?"
stb.

Remélem jól érzékelhető, hogy nem csak az összetartozás témakörében lehet "jellemfejlődni", hanem más dologban is.