Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Bishop

Bocs de szerintem ezek nagy része nagy butaság.

Quote"Mit jelentek én a kapitánynak?"
Barátok ez nem kérdés.
Quote"Elég erős vagyok lelkileg, testileg hogy mellette maradjak?"
Szerintem a legtöbbjük elég magabiztos Usopp az egyetlen aki annyira nem hasznos és nem is erős, de most volt egy power up, ráadásul az Usopp kilép is el lett lőve EL-be.
Quote"Képes vagyok-e feladni az álmom érte?"
Ez is hülyeség, Luffy sose kérné senkitől hogy adja fel az álmát, és ez nem is a sorozat lényege.
Quote"Meg tudok felelni az elvárásainak?"
Luffynak nincsenek elvárásai a többiekkel szemben.
Quote"Meddig tarthat a közös utunk?"
Ameddig az álmaik be nem teljesülnek és még tovább.
Quote"Kell-e és ha igen, akkor mikor kell külön utakon továbbmennünk?"
Nem hiszem hogy szét kéne válniuk bármi miatt is.
Quote"Mikor éri el Luffy azt a szintet, mit anno Roger? Hogy amikor már csak a "Kapitány"-ként gondolok rá? Amikor már nem 'luffyzhatom' le, mert annyira különb tőlem? Hogy az már tiszteletlenségnek tűnne, ha úgy kezelném, mint régen..."
Barátok ilyen nem lesz, Rogert is valszeg a közeli társai nem kapitányozták, de ha igen akkor is teljesen más csapat a kettő.
Quote"Előfordulhat-e olyan helyzet, ahol az érdekeink ütköznek? Ha igen, akkor majd képes leszek-e kiállni magamért vagy behódolok neki?"
Usopp esett meg volt nem kell több ilyen.
Quote"Képes leszek-e Luffy nélkül tovább élni?"
Ahogy Roger nélkül is képesek voltak élni Rayleight-ék úgy ők is.

Squazee2005

Szó se róla, én is várom már a harcokat, de jó ez a kis flashback is.

Szerintem maga a Timeskip előtti Strawhat csapat már elhatározta magát a feltett kérdésekben, mindenki rájött, kivéve Zorrot aki sokkal korábban belátta ezt, hogy eddig csak Luffy erejére támaszkodtak, így pedig nem fognak egyről a kettőre jutni. A power up megszerzése és az onnan való visszatérés éppen elég válasz arra sokaktól, hogy kinek a érdekei a fontosabbak, pl.: Brook világhíres sztár lett, még Laboonhoz is eljuthatott volna, de ő inkább visszatért, Chopper maradhatott volna gyógyszereket tanulmányozni a szigetén, Robin élvezhette volna a lázadók védelmét. Persze szegény Sanji esete más kérdés. :D

Szóval a nagy jellemfejlődés megtörtént, szerintem. ^^ Ezt tovább szerintem felesleges ragozni. :)

blackronin

#2462
Na, szerencsére a kérdésfeltevéseimmel sikerült elérni a kívánt hatást, ami a következő volt:

Főleg az jött le a sorozatból eddig nektek, hogy:
1. A SH csapat mindenben összetart, barátok, stb.
2. Mindenki követi Luffy-t halálig, mindenkinek teljesül az álma úgyis, stb.
3. Luffy mindenkit úgy szeret, ahogy van, nem vár el senkitől semmit, a SH csapat örökké együtt fog hajózgatni a tengereken, mindenki happy és boldog...  :smile:
4. Jellemfejlődés letudva, már mindenki megértette a leckét.

De ezek után kérdem én:
Akkor ennyi volt? Ne várjunk semmi mást?
Ennyi volt akkor az OP-ben a SH tagok összes jellemfejlődése?
Nem lesz több konfliktus a tagok között?
Innentől kezdve csak élvezzük a kalandokat és a harcokat, mert a SH tagok többsége változatlan marad?

Még csak az OP 55-60 %-nál vagyunk a sorozatnak, s őszintén szólva kiábrándító lenne, hogy akkor a sorozat végéig ilyen marad mindenki és szevasz.
Ugye ott volt Ennies Lobby, Post-Ennies Lobby arc, a Post-war arc...
Mindegyikben komoly jellemfejlődések történtek, s emiatt sokszor örökké emlékezetes pillanatokat kaptunk.
El tudnátok képzelni a folytatást ilyen események nélkül?

Remélem érthető a felvázolt problémám. (és az új nakama dolgokat ne vegyétek ide, hiszen az is egy más dolog)


Squazee2005

Just as planned?  ^^"

Szerintem a csapat összekovácsolódása sokáig eltartott, s ebben a Time Skipben csúcsosodott végleg ki, amikor végre mindenki egy célért, egy közös álomért tett valamit. Vagyis power uppoltak egyet.
Én nem nagyon akarok komoly súrlódást a tagok között, de aztán, ha mégis lesz, lehet, hogy örülni fogok neki. Nekem nincsen ilyenfajta igényem, de ha Oda úgy véli kell még, örömmel fogadom majd.

OP-nél nehéz elképzelni, hogy mi lesz még.  :haha:

Bishop

Akár mennyire akarjuk túlmisztifikálni sok rejtett tartalommal, még mindig csak egy Shounen. A csapat összekovácsolódás megtörtént, innentől inkább a Straw hat crew világra való hatása és a világ alakulása mint fő konfliktus forrás az amit várok.

blackronin

#2465
Quote from: Bishop on 2011-05-14, 18:40:11
Akár mennyire akarjuk túlmisztifikálni sok rejtett tartalommal, még mindig csak egy Shounen. A csapat összekovácsolódás megtörtént, innentől inkább a Straw hat crew világra való hatása és a világ alakulása mint fő konfliktus forrás az amit várok.
Az eddigi esetek (tudjátok Ennies Lobby, blablabla) se voltak túlmisztifikálva, csak megtörténtek, nem az számított hogy az OP shonen vagy sem.
Mert meg kellett történniük a történet és a jellemfejlődés szempontjából, ilyen egyszerű.
Én azt próbáltam mindenféle módon, kézzel-lábbal megtudakolni tőletek, hogy vajon lesz-e még/kell-e még ilyen fajta dolog a sorozat hátralévő lészében... S ha nem lenne egyáltalán ilyesmi már többet, akkor az rontana a dolgokon?

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-14, 18:19:59
Just as planned?  ^^"

Szerintem a csapat összekovácsolódása sokáig eltartott, s ebben a Time Skipben csúcsosodott végleg ki, amikor végre mindenki egy célért, egy közös álomért tett valamit. Vagyis power uppoltak egyet.
Én nem nagyon akarok komoly súrlódást a tagok között, de aztán, ha mégis lesz, lehet, hogy örülni fogok neki. Nekem nincsen ilyenfajta igényem, de ha Oda úgy véli kell még, örömmel fogadom majd.

OP-nél nehéz elképzelni, hogy mi lesz még.  :haha:
:tezsvir:

Bishop

Hát nem tudom csajokat megmentették, Usopp féle kilépés másodjára már eléggé béna lenne. Szétvállás is meg volt már. Nem tudom milyen féle konfliktus lehet....De majd elválik mi lesz, nagyon nem akarok olyat hogy Luffynak való behódolás vagy dilemma hogy lehet hogy két tag álma nem fedi egymást. Szerintem egy erős csapat már, jellem fejlődés mindig lehet, de egyenlőre nem tudom elképzelni.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-05-14, 19:04:11
Hát nem tudom csajokat megmentették, Usopp féle kilépés másodjára már eléggé béna lenne. Szétvállás is meg volt már. Nem tudom milyen féle konfliktus lehet....De majd elválik mi lesz, nagyon nem akarok olyat hogy Luffynak való behódolás vagy dilemma hogy lehet hogy két tag álma nem fedi egymást. Szerintem egy erős csapat már, jellem fejlődés mindig lehet, de egyenlőre nem tudom elképzelni.
Hát igen, a megtörtént dolgok újra lenyomása a torkunkon valóban béna húzás lenne...
Nekem is az a legnagyobb bajom, hogy nem tudom, hogy milyen konfliktus lehetne, ami érdekes is és fontos is.
Szeretném ha lenne VALAMI, de nekem sincsen konkrét elképzelésem hogy akkor "ez meg ez lesz ekkor meg akkor".

Valami hasonló problémám van egyébként a "témákkal" is:
Eddig is sokféle témát átölelt az OP, mint pl. háború, faji előítélet, rabszolgaság, igazság értelmezése, korrupció, álmok iránti elhivatottság, az igazság módosítása/eltitkolása (vagyis a cenzúra), meg a születéssel kapcsolatos témák (Ace mint Roger fia, a bűnös embernek bűnös gyermeke születik, tehát a bűnök "öröklődnek"; vagy a World Noble tagok különbnek hiszik magukat mindenkinél a származásoknál fogva, vagyis ők többet érdemelnek mert World Noble-nek születtek), hatalom és kapzsiság, drogok.

Miféle témák lehetnének vajon, amiről mondjuk egy jövőbeli nakama flashback-je is szólna?
Nagyon tanácsatalan vagyok ebben a dologban is.

De ezt is inkább Oda-ra bízom.
Biztos kitalál valamit.  :P

Bishop

#2468
Egy Sabo féle Nobleből lett kalóz karakter engem nagyon érdekelne....titkon remélem hogy Sabo még él és Dragonnal van ahogy azt régen spekulálták az emberek.

Kraivan

Ha nagyon cincálni akarjuk az időt, valamikor régen említettem is h problémák forrása lehet h két évig nem látták egymást.
Hiába évtizedes a manga, a cselekmény alig fél éves volt.

Ami konfliktusok várhatóak szerintem:
- Zorro túlontúl komoly lett. Eddigis másodkapitányként viselkedett, és ha megkérdőjelezi Luffy döntését valamikor, akkor mint vágófegyver-használó potenciális veszélyforrás Luffy-ra ugyebár. Belegondolva nem is nagyon volt még h megtámadta volna Luffy-t, de tartozik is neki.
Egy pár rész elmehet majd arra h összevitáznak egy kérdésen, amit megold a szép emlék, avagy Luffy king haki-ja, ami miatt megmagyarázhatatlan módon követi szinte bárki őt.

- Sanji és Zorro rivalizálása esélyesebb h előfordul. Ráadásul Luffy-val ők voltak a monster trio. Ha ezek powerup után összezördülnek, az a hajóra kárt tehet, ami Franky-t és érinti majd. :D

- Nami. Eddig is önfejű volt, de most úgy érzem pofátlan is lett a 2 év során. Mondjuk kalózokról van szó, ő képviseli a banda "erkölcstelenjét". Mondjuk az elmúlt 2 évben ilyen volt megoldotta magának. De Nami szereti kihasználni a helyzetét. Egy pár rész sztem azzal is elmehet h keveri a bajt, és várja míg a csapat elintézi helyette a dolgot. Mondjuk Luffy élvezni is fogja, míg a többiek nem. :D

A többiekből nem tudok konfliktust kinézni. Robin öngyilkos akart lenni. Usop ezzel párhuzamosan eljátszotta az "árulást". Chopper-nél még Drum Island-en hatalmas ömlengést kaptunk h nem bízik meg senkiben, mégis a csapattal tartott. Franky bizalmának felépüléséről szólt W7-EL is. Brook meg pár évtizednyi fogságának megszűnését köszönheti azzal hogy visszakapta az árnyékát. Szívesen van a csapattal, de ez a "tartozom az életemmel" képes ellensúlyozni h ő volt a csapat legfrissebb tagja. Ez ad magyarázatot h világsztárként is visszatért Luffyhoz.

Potenciális bajkeverő meg Luffy. De tőle ezt várjuk el. Az ő döntéseit követte mindenki, ez viszi a fő történetet.

blackronin

#2470
625
[spoiler]
Coverstory is Baratie Restaurant under remodeling, Zeff is reading the newspaper

625: uninherited will

It seems the Tenryuubito came to FI to take back the slaves Jinbe freed.
Tenryuubito arrives gravely injured
The fishmen yell to kill him
The Tenryuubito screams "save me, slaves!" at them
The fishmen aim their guns at the Tenryuubito, and fires
Otohime jumps out in front of him and gets shot instead
Otohime tells them to throw away their guns, the children are watching
Jinbe appears

Shirahoshi asks Fukaboshi what a "Tenryuubito" is, and he answers "human".

The fishmen aiming the guns asks Otohime why she is saving the Tenryuubito
Otohime answers they shouldn't teach their children anger and hatred
Jinbe remembers what Tiger said in his dying bed
The Tenryuubito picks up a gun from the floor and aims at Otohime

Shirahoshi starts crying
As she cries aloud, the water moves and waves bring Sea Kings
The fishmen and the Tenryuubito gazes in amazement, but soon the Sea Kings leave
The Legend of Mermaid Princess who commands Sea Kings with her cry is born
Vander Decken the first (is this ohana's mistake?) saught after legends
Vander Decekn decides he shall be the one who marries Shirahoshi

Tenryuubito passes out, and Otohime tells her people to take care of him
The Tenryuubito recovers, and vows to make them pay for pointing guns at him
Fishmen insist they shouldn't let the man leave the island
Otohime says she'll go with him, and the King tries to stop her

One week pass... and Otohime returns holding a paper...

And so, the history moves! Chapter end

[/spoiler]

NAGYON érdekes chapter, nem ilyenre számítottam!  :wtf:
Viszont a flashback csak jövő héten ér véget...
Igazad volt, Squazee!  :smile:

edit: egy kis kiegészítés
[spoiler]
Ignoring the second comment since it's about OP Unlimited Cruise

The Tenryuubito was called Myosgald (Myothguld? sounds Norwegian..)
He talks like Saint Charlos and other World Nobles.
The ones pointing their guns at him were his former slaves
Btw, Hodi was shown looking astonished (idiotic expression and sweating lol) at Shirahoshi's power.
[/spoiler]

Squazee2005

#2471
[spoiler]Csak félig, nem hittem volna, hogy Otohime még mindig életben lesz a fejezet végére. Az is érdekes amúgy, hogy Otohime sírja kint van az erdőben, nem tudom, hogy azért-e, mert az egy nagyon szép hely, s eleve oda temetkeznek vagy pedig a FI-iak nem látták szívesen a közelükben a sírt.
Hm... szóval a drámai halál elmarad. Vajon miért? S mi az a papír? Hmmmmmmmmm...[/spoiler]

Bishop

Spoiler plz, van aki nem szeret spoilereket olvasni ^^" :hehe:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-18, 11:34:39
Csak félig, nem hittem volna, hogy Otohime még mindig életben lesz a fejezet végére. Az is érdekes amúgy, hogy Otohime sírja kint van az erdőben, nem tudom, hogy azért-e, mert az egy nagyon szép hely, s eleve oda temetkeznek vagy pedig a FI-iak nem látták szívesen a közelükben a sírt.
Hm... szóval a drámai halál elmarad. Vajon miért? S mi az a papír? Hmmmmmmmmm...
Quote from: Bishop on 2011-05-18, 17:11:43
Spoiler plz, van aki nem szeret spoilereket olvasni ^^" :hehe:
Ejnye-benye, Squazee...
Elrontod mások örömét?  :P

blackronin

Quote from: Ymir on 2011-05-18, 18:36:14
kijött :D

http://mangastream.com/read/one_piece/11988283/1
Köszönöm.  :smile:


A fejezetről:
NAGYON tetszett.
Meglepő volt, nem erre számítottam.
Oda kitett magáért.
LEGYEN MÁR JÖVŐ HÉT, MOST AZONNAL. AAHhhh!!!  :hopp:  :hopp:  :hopp:

És az is kiderült, hogy
[spoiler]Shirahoshi nem gyenge mégsem, hiszen egyrészt tud Hashohou Haki-t, ami zsír és még Sea King-eket is tud idézni/hívni.
Egy summoner-féle karakter, aki gyenge fizikailag de a support képességei jók.
Na, ilyen még nem volt az biztos!
Már látom, hogy az AP-n felkavarodik a "Next nakama" topic állovize. [/spoiler] 

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-05-18, 18:52:37

És az is kiderült, hogy
[spoiler]Shirahoshi nem gyenge mégsem, hiszen egyrészt tud Hashohou Haki-t, ami zsír és még Sea King-eket is tud idézni/hívni.
Egy summoner-féle karakter, aki gyenge fizikailag de a support képességei jók.
Na, ilyen még nem volt az biztos!
Már látom, hogy az AP-n felkavarodik a "Next nakama" topic állovize. [/spoiler]
Hát ennek nagyon kevés esélye van.. hogy vinnék? a hajóhoz kötnék? :D + kimaradna minden szárazföldi fightból :D Egyszerűen nem erre való.

Bishop

Unalmas chapter volt, alig történt valami. Jó tudni Decken célját, ez kicsit megkavarja a dolgokat ezzel csökkent az esélye hogy Decken lesz az új nakama még a végén tényleg Jinbe lesz.
*Megy lefagyasztani magát legalább 5 chapterre*

Squazee2005

Elnézést a spoilerért, elragadott a hév. ^^""""  :redface:

Szuper fejezet volt! ^^

Kraivan

Simán kinézem a királynőből h a papíron az áll, h megbocsátanak a nemesek a fishmeneknek, ha ő feláldozza magát.

Shirahoshi mint új nakama kvázi esélytelen. Hacsak valaki nem csökkenti le a méreteit, meg még mindig uszonya van.

Nem utolsósorban summoner típusú karakternek ne feledjük a mostani Usopp-ot.

Ám Decken-en 4 lába van és két keze?  :confused: Mitől változott meg így az elmúlt 10 évben? (vagy most is ilyen csak összerakta magát?)

blackronin

#2479
Quote from: Kraivan on 2011-05-19, 09:17:38
Simán kinézem a királynőből h a papíron az áll, h megbocsátanak a nemesek a fishmeneknek, ha ő feláldozza magát.
Őt fényes nappal meggyilkolták az utcán, tehát nem végezték ki vagy nem áldozta fel magát.
Szerintem így ez nem lehet.

Quote from: Kraivan on 2011-05-19, 09:17:38
Shirahoshi mint új nakama kvázi esélytelen. Hacsak valaki nem csökkenti le a méreteit, meg még mindig uszonya van.

Nem utolsósorban summoner típusú karakternek ne feledjük a mostani Usopp-ot.
Én is így gondolom, csak megemlítettem, hogy az AP-n már elkezdték a találgatást...
Usopp egyébként egy kicsit más, mert ő magvakat lő ki, amik hihetetlen sebességgel nőnek, nem "hívja" őket.
Tehát inkább ő druida lehetne, de nem summoner.
Van különbség a kettő között.

Quote from: Kraivan on 2011-05-19, 09:17:38
Ám Decken-en 4 lába van és két keze?  :confused: Mitől változott meg így az elmúlt 10 évben? (vagy most is ilyen csak összerakta magát?)
Eddig is így volt, nem tudom, hogy min lepődtél meg.  :P


VDD pedig egyre bejövősebb nálam, nem tudom miért de egyre jobban hajlok arra, hogy ő legyen Jinbei helyett a köv. nakama.
Bár az kicsit meglepett, hogy mégsem teljesen "őszinte" szerelem vezérelte őt Shirahoshi-val kapcsolatban, hanem inkább mögöttes szándék.
Szerintem jól állt neki ez a "őrült szerelmes, aki azt hiszi hogy a kiszemelt is úgy rajong érte, mint ahogy ő" stílus, vicces volt.
Most már sajnos tudjuk az igazságot.

Kraivan

Nekem eddig fel se tűnt h négy lába van, pedig kapott jó pár képet.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2011-05-19, 10:24:20
Nekem eddig fel se tűnt h négy lába van, pedig kapott jó pár képet.
Bocs, de amikor a korallon pózolt, akkor nem lepődtél meg a "felesleges" végtagokon?  :P
Itt a kép:
http://www.mangafox.com/manga/one_piece/v59/c618/8.html

Elég feltűnő, nem gondolod?  :D

Kraivan

A feje jobban megfogott.

És igen... valóban fel sem tűnt.
de most már cannot be unseen.

Bishop

Na jó megfogadom hogy soha többet nem megyek más OP-s forumokra, ennyi értetlent... :falba:
Gondoltam megosztom pár gondolatomat, de annyi fanboy van hogy már rosszul vagyok De felhúztam magam :morci:

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-05-21, 21:26:03
Na jó megfogadom hogy soha többet nem megyek más OP-s forumokra, ennyi értetlent... :falba:
Gondoltam megosztom pár gondolatomat, de annyi fanboy van hogy már rosszul vagyok De felhúztam magam :morci:
Hova mentél? :D

Bishop

Elsőnek AP-ra akartam de elfelejtettem a régi accom, az újnak meg sehova nem érkezik meg a regisztrációhoz szükséges link. Aztán mangafoxon elkaptam egy topicot az új taggal kapcsolatban, fel regisztráltam, de hogy mennyi hát nem is mondom milyen ember van ott...

Squazee2005

Öreg hiba olyan oldalakon társalogni ezekről, mint a Mangafox. Körülbelül olyan szintű, mintha a Onemanga fórumára mentél volna.  Az ilyenek után az ember úgy érzi:  :comp: meg  :uzi: . AP-n is vannak dinkák, de egész  intelligens módon is el lehet dumálgatni.

blackronin

#2487
626
[spoiler]
Chapter 626: Neptune Three Brothers
Coverstory: Baratie Linked Dessert Ship "Sister Anko" (Patti is on it)
(Anko is sweet beans, used in Japanese desserts)

The paper Queen Otohime got was a sheet of petition with World Noble signatures
A petition approving friendship between humans and fishmen
All the citizens of FI now agrees with Otohime, and she has gathered more signatures than ever before, more than the box can hold
Her efforts has finally come to fruition

There is a legend of mermaid princess that's born once every several centuries, that can empathize with Sea Kings. Shirahoshi is one.
The prophecy says one day someone will appear before her that will lead her to use her power for the greater good, and bring a massive change to the world.
If used with sinister intent, her power could bring end of the world... or save thousands of people if used with love and compassion.

Otohime is concerned that she may lose control of her powers and the Sea Kings could go on rampage if she loses herself like last time.
She asks her sons to protect their sister with their lives as both warriors and brothers if the time comes.

Someone sets fire on the collected signatures.
As the soldiers put out the fire and tries to move the petition to safety, a gun shot is heard.
At first they don't' know what the sound was, but then they see Otohime being shot.
In the midst of chaos, Decken touches Shirahoshi (T corrected it, he originally said Otohime)
As Otohime lays there dying, she tells her sons no matter who the perpetrator is, don't allow themselves to be enraged for her sake.
Shirahoshi witnesses the incident, and almost loses control again.
To prevent her from crying, the two brothers (the younger two of the three) tries to cheer her up with dance and songs
Fukaboshi swears upon his mother to keep her promise, while weeping
Shirahoshi: We're almost there... we're almost under the real sun...!
Shirahoshi and the three prince vows to keep their promise, by locking their pinkies together
(yubikiri - a Japanese promise tradition)

end

(T says he couldn't tell who the assassin was at all)
[/spoiler]

Hát ezzel le is tudtuk a flashback-et.
Lesz még pár kocka jövő héten, de azt hiszem, hogy ennyi volt.

Squazee2005

[spoiler]Akkor rejtély marad, hogy ki ölte meg Otohimét. Gondolom sokkolásnak szánják. Szerintem akkor nem Van der Dekken az elkövető. Talán Hodi sem, mert ő inkább lekaszabolta volna őt karddal. Mások szerint Aladin a hunyó... előfordulhat. [/spoiler]

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2011-05-25, 09:35:12
[spoiler]Akkor rejtély marad, hogy ki ölte meg Otohimét. Gondolom sokkolásnak szánják. Szerintem akkor nem Van der Dekken az elkövető. Talán Hodi sem, mert ő inkább lekaszabolta volna őt karddal. Mások szerint Aladin a hunyó... előfordulhat. [/spoiler]
Egyetértek, [spoiler]Aladdin mint orgyilkos azért elég érdekes húzás lenne[/spoiler], nem volt rossz húzás Oda részéről, hogy [spoiler]rejtve marad a gyilkos személye egyelőre. [/spoiler]
De várjuk meg míg kijön a chapter, bár így elsőre elég rövidnek tűnik, nem?