Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Rövid? Mindig rövid az a 18 oldal.  :haha:

De amúgy szerintem nem rövid, van benne jó pár dolog és végre láthatjuk, hogy körülbelül [spoiler]mi lesz Luffy szerepe[/spoiler]. Körülbelül, hiszen Odáról beszélünk.

Bishop

Nem volt rossz chapter volt benne VDD :D Fogadok most sok Shirahoshi fan már kombinál hogy majd Luffyval el kell hajóznia, hát nagyon remélem hogy Shirahoshi nem csatlakozik, max Luffy segít neki az arc végéig megadva a kezdőlökést, védeni ott vannak a hercegek meg Jinbe.
Érdekes ez az orvgyilkos dolog is, ha nem a WG volt akkor én Arlongra tippelek, már abból is hogy Jinbe nagyon bánja hogy ő engedte ki Arlongot, és Arlong simán megtette volna. A pisztoly/puska meg egyértelmű karddal nehéz rejtve maradni.
Most már viszont vége lehetne a flashbacknek, ha így halad ez hosszabb lesz mint a Skypiea arc....

LuckyDingo

Hmm... sztem ez kombinált akció volt,[spoiler] vagy VDD (csapata) csinálta az egészet (tűzgyújtás-lövés), hogy közel kerüljön Shirahoshihoz. Attól függetlenül jót röhögtem az elején, a vége viszont kegyetlenül szar érzés volt. Mindenki bőgni akart, de egyszerűen nem tehették meg Shirahoshi miatt.. :S[/spoiler]

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-05-25, 16:54:01
Nem volt rossz chapter volt benne VDD :D Fogadok most sok Shirahoshi fan már kombinál hogy majd Luffyval el kell hajóznia, hát nagyon remélem hogy Shirahoshi nem csatlakozik, max Luffy segít neki az arc végéig megadva a kezdőlökést, védeni ott vannak a hercegek meg Jinbe.
Érdekes ez az orvgyilkos dolog is, ha nem a WG volt akkor én Arlongra tippelek, már abból is hogy Jinbe nagyon bánja hogy ő engedte ki Arlongot, és Arlong simán megtette volna. A pisztoly/puska meg egyértelmű karddal nehéz rejtve maradni.
Most már viszont vége lehetne a flashbacknek, ha így halad ez hosszabb lesz mint a Skypiea arc....
:tezsvir:
Quote from: LuckyDingo on 2011-05-25, 17:26:55
Hmm... sztem ez kombinált akció volt,[spoiler] vagy VDD (csapata) csinálta az egészet (tűzgyújtás-lövés), hogy közel kerüljön Shirahoshihoz. Attól függetlenül jót röhögtem az elején, a vége viszont kegyetlenül szar érzés volt. Mindenki bőgni akart, de egyszerűen nem tehették meg Shirahoshi miatt.. :S[/spoiler]
:tezsvir:


Mindenki kitalálta, hogy mit akartam írni.  :D
Egy a lényeg: jövő héten már a jelenben is történjen valami!

Bishop

Nem hiszem hogy VDD volt, sose mutatott semmi utalást arra hogy meg akarta volna ölni Otohimet ahhoz szerintem kellet volna valami utalás arra hogy VDD ellene van Otohimenek. VDD az a sunyi fajta nem hiszem hogy tudja mi történt csak kihasználva a helyzetet odakeveredett. Egyre többen utálják VDD-t most már azért is foggal körömmel ragaszkodom hozzá  :D

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-05-25, 17:44:35
Egyre többen utálják VDD-t most már azért is foggal körömmel ragaszkodom hozzá  :D
Nem vagy egyedül!  :smile:
Én is ragaszkodom hozzá, bármikor őt választom:
- akár Jinbe (túl egyértelmű)
- akár "imádom Luffy-t és hatalmas csöcseim vannak" Hancock   (régen még talán elképzeltem volna, de az anime sok dolgot megváltoztatott)
- akár "sellő vagyok, s ártatlan és gigantikus csöcsökkel rendelkezem már 16 évesen is" Shirahosi
helyett...  :D

Be kell vallanom, hogy az AP-n lévő komolytalan next nakama dolgok (shirahoshi, koala, shirley, stb. kb. azok akiknek nagy csöcse van/lesz  :P ) már engem is kiakasztanak egy idő után.
Semmi komoly alapjuk nincs, csak sima fanság.

VDD más tészta.

chilip

az agyagember meg csak eltűnt :D

blackronin

#2497
Hát ez kész!
Oda, te állat... ez már túlzás.  :D
[spoiler]

[/spoiler]

Azt már meg se kéne említenem, hogy Keimi és Pappug is ott van a kép jobb sarkában.

Bishop

Quote from: blackronin on 2011-05-25, 20:40:45
Hát ez kész!
Oda, te állat... ez már túlzás.  :D
[spoiler]

[/spoiler]

Azt már meg se kéne említenem, hogy Keimi és Pappug is ott van a kép jobb sarkában.
:lol:

Squazee2005

 :appl:

Amúgy tényleg jó fejezet volt, VDD írtó jó fej, annak ellenére, hogy gonosz, meg kincsmániákus, de szerintem nem ő a főellen.

Az én tippem, hogy a gyilkos csak kihasználta az alkalmat, hogy megölje Otohimét, a királynő mondta, hogy végül is az ő hibája a dolog, szerintem arra értette, hogy nem értette meg, hogy aki rabszogák voltak, azok nem képesek feldolgozni azt, ami velük történt és túl sokat kér tőlük azzal, hogy működjenek együtt az emberekkel és a Tenryukkal. Szóval egy volt rabbszolgára tippelek, nem feltétlenül Aladinra mostmár.

Bishop

Van egy olyan elméletem is hogy az egyik oldalon Otohime nagyon szomorúnak látszik mikor a kis gyerekek adják az aláírást. Szerintem a hakija miatt tudta hogy meg akarják ölni, és szándékosan hagyta magát megsebezni.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-05-25, 23:19:37
Van egy olyan elméletem is hogy az egyik oldalon Otohime nagyon szomorúnak látszik mikor a kis gyerekek adják az aláírást. Szerintem a hakija miatt tudta hogy meg akarják ölni, és szándékosan hagyta magát megsebezni.
Ez nem lehet tuti, csak simán kellemetlenül érezte magát amiatt, hogy a gyerekek esetleg megint kicsesznek vele, s ÚJRA visszakérik az aláírásokat.
Semmi köze nincs a gyilkossághoz.

Valamint már megemlítette a fejezetben, hogy azért nem "látta" a lövést, mert váratlanul érte a dolog (a tűzzel volt elfoglalva).

Kraivan

Decken-ről már közel sem állítanám hogy gonosz. Inkább csak megszállotja a családi hagyománynak.

Amúgy nézzük mi is ő:
- Egy úszni nem képes fishman.
- fanatikus megszállottja a családi hagyományának (későbbiekben magasabb célt kaphatunk amit Luffyékkal véghez is vihet)
- és elég kattant (elkezd meghívókat írni amikor nincsenek barátai, és vár 10 évet h elvegye a hercegnőt, hogy kirabolhassanak egy legendás szert amivel öregíteni leheta hercegnőt h legális házasság legyen...  :gyagya:  :lol: )

Így ideális nakama célpont.

Ám van egy saját hajója és hűséges legénysége.
Ez volt Franky-nak is, bár ott szárazföldi banditából lett kalóz.

Ahhoz képest h Otohime-t amolyan mellékes főkarakternek tartottuk, mégis egy apró csavarral hihetetlenül megható lett a halála. Siratni kéne, de mégsem lehet mert félnek Shirahoshi passzív erejétől.

A legenda és a jóslat rész most már közelebb áll. Luffy az aki miatt tönkre lesz téve Fishman Island, de van ugyebár egy legendás személy aki "megtanítja használni" a summonspellt a hercegnőnek.

Amúgy még sztem legalább kéne egy fontos dolog a flashbackbe.

Hol is vagyunk most? 10 évvel ezelőtt Jimbei Shichibukai lesz.
3 évvel ezelőtt megölik Otohime-t, és VDD "kezet emel" Shirahoshira.

Ha minden igaz most kéne jönnie annak a résznek amikor lesz egy háború Fishman island-en, aminek Whitebeard fog véget vetni.


blackronin

Quote from: Kraivan on 2011-05-26, 11:59:28
Decken-ről már közel sem állítanám hogy gonosz. Inkább csak megszállotja a családi hagyománynak.

Amúgy nézzük mi is ő:
- Egy úszni nem képes fishman.
- fanatikus megszállottja a családi hagyományának (későbbiekben magasabb célt kaphatunk amit Luffyékkal véghez is vihet)
- és elég kattant (elkezd meghívókat írni amikor nincsenek barátai, és vár 10 évet h elvegye a hercegnőt, hogy kirabolhassanak egy legendás szert amivel öregíteni leheta hercegnőt h legális házasság legyen...  :gyagya:  :lol: )

Így ideális nakama célpont.

Ám van egy saját hajója és hűséges legénysége.
Ez volt Franky-nak is, bár ott szárazföldi banditából lett kalóz.

Ahhoz képest h Otohime-t amolyan mellékes főkarakternek tartottuk, mégis egy apró csavarral hihetetlenül megható lett a halála. Siratni kéne, de mégsem lehet mert félnek Shirahoshi passzív erejétől.

A legenda és a jóslat rész most már közelebb áll. Luffy az aki miatt tönkre lesz téve Fishman Island, de van ugyebár egy legendás személy aki "megtanítja használni" a summonspellt a hercegnőnek.

Amúgy még sztem legalább kéne egy fontos dolog a flashbackbe.

Hol is vagyunk most? 10 évvel ezelőtt Jimbei Shichibukai lesz.
3 évvel ezelőtt megölik Otohime-t, és VDD "kezet emel" Shirahoshira.

Ha minden igaz most kéne jönnie annak a résznek amikor lesz egy háború Fishman island-en, aminek Whitebeard fog véget vetni.


Öröm látni egy komolyabb írást is tőled...  :D

Akkor:
1. Te is kedveled VDD-t, nakama jelöltnek is tartod. Én is.  :smile:
2. Szerintem már történt elég dolog, már a jelenbe kéne visszamenni.
3. WB "már" védi Fishmen Island-et, ő csak azért vette a szárnya alá a szigetet, hogy végre béke legyen ott. Neptune meg is említette WB szerepét a flashback-ben.
Tehát már nem lesz semmiféle háború itt, nem is volt soha.

Kraivan

 :ejnye:
Oda-trolltól ismerve ne vegyünk semmit se biztosra!

Franky-ból se néztem ki h csapattag  lesz. Eleinte kifejezetten elképzelhetetlennek tartottam. Minden logikus érv az ellene szólt.

Még Shirahoshi is lehet nakama, ha felnőttéválásával az uszonyából lábak lesznek, és remélhetőleg nem óriás lesz, hanem összemegy pl. :D
Vagy VDD megszerzi a korosítót, ami kiderül h törpesítő, vagy humanoidméretesítő. :D

Még ott van a Slájmmon is.
Mondjuk amennyit mesélsz AP-ról, belőlük azt is kinézném h egy World Noble legyen az új nakama. Ugyebár Sabo potenciális jelölt lenne.


WB hol volt említve?
[spoiler]A 4lábú Deckenen is elsiklottam, ez meg se lep h nem vettem észre. :D
...
Mondjuk én csak olvasom a OP-t nem tanulmányozom. :P[/spoiler]

Annyira nem hat meg h ki lesz az új tag.
Az OP-misztikusok szerint Decken ideális lenne mert nincs Fishman a csapatban. Egy úszni nem képes FM meg sok-sok poén forrása lehet. 

Jimbei egy komoly és nagyon erős tag. Női fronton ott van Robin aki komoly, és nem kekeckednek vele. Így az ex-shichibukai mint a mérleg másik oldala belefér.

Ne feledjöük h ott van Hachi is. Bár ő egyszer legyőzetett, és most is elkenték a száját a cannonfolderek.

blackronin

#2505
Quote from: chilip on 2011-05-25, 20:13:07
az agyagember meg csak eltűnt :D
Ja, ő egyébként le van sz*rva...  :P
Nem érdekel.
Egyelőre.

Quote from: Kraivan on 2011-05-26, 16:34:32
:ejnye:
Oda-trolltól ismerve ne vegyünk semmit se biztosra!

Franky-ból se néztem ki h csapattag  lesz. Eleinte kifejezetten elképzelhetetlennek tartottam. Minden logikus érv az ellene szólt.

Még Shirahoshi is lehet nakama, ha felnőttéválásával az uszonyából lábak lesznek, és remélhetőleg nem óriás lesz, hanem összemegy pl. :D
Vagy VDD megszerzi a korosítót, ami kiderül h törpesítő, vagy humanoidméretesítő. :D

Még ott van a Slájmmon is.
Mondjuk amennyit mesélsz AP-ról, belőlük azt is kinézném h egy World Noble legyen az új nakama. Ugyebár Sabo potenciális jelölt lenne.


WB hol volt említve?
[spoiler]A 4lábú Deckenen is elsiklottam, ez meg se lep h nem vettem észre. :D
...
Mondjuk én csak olvasom a OP-t nem tanulmányozom. :P[/spoiler]

Annyira nem hat meg h ki lesz az új tag.
Az OP-misztikusok szerint Decken ideális lenne mert nincs Fishman a csapatban. Egy úszni nem képes FM meg sok-sok poén forrása lehet. 

Jimbei egy komoly és nagyon erős tag. Női fronton ott van Robin aki komoly, és nem kekeckednek vele. Így az ex-shichibukai mint a mérleg másik oldala belefér.

Ne feledjöük h ott van Hachi is. Bár ő egyszer legyőzetett, és most is elkenték a száját a cannonfolderek.
Nakama dolog:
1. Sabo nagyon komoly jelölt ám, Kraivan! AP-n az egyik tuti befutók között van.
Ha ilyeneket írsz ott, széttépnek.  :P
Belőle lehet még bármi.

2. Jinbe ugye a "tuti, hogy ő lesz" státuszban van, ő a befutó, míg más nem jön.
A biztos OP-s embereknek van félrerakva.

3. Shirahosi a "bárcsak ő lenne, mert szép és nagy csöcsei vannak, meg egyébként is" rajongóké.
Csak egy álom marad.

4. Boa is ilyen.

5. VDD komoly jelölt, bármi lehet belőle is.

6. Hatchan esélytelen, gyenge is és a szerepe is megvolt a sorozatban.
Nincs jövője, nincs álma.
Csak egy support kari.

7. Coribou van még, de egyelőre nem adok neki semmi esélyt.

Quote from: Kraivan on 2011-05-26, 16:34:32
WB hol volt említve?
[spoiler]A 4lábú Deckenen is elsiklottam, ez meg se lep h nem vettem észre. :D
...
Mondjuk én csak olvasom a OP-t nem tanulmányozom. :P[/spoiler]
Itt volt
http://www.mangafox.com/manga/one_piece/v59/c621/12.html (felső rész)
(meg is említik, hogy a sziget kapja a védelmet WB-től)

Bishop

Eddig tényleg VDD a leglogikusabb. Hiába van csapata azok nincsenek megnevezve, és a hajója is inkább aféle örökség csupán. Ezzel a poénnal hogy VDDnek nincsenek barátai, lehet arra akart utalni hogy később lesz, még pedig szerintem Luffyék.
Olyan ellen érvek szoktak lenni hogy egyértelműen gonosz jelleme van, de igazából eddig nem csinált semmi olyat amit nem lehet megbocsátani, Straw hat csapatban se mindenki teljesen ártatlan, az egyetlen ami hiányzik jelenleg azok az indokok. De Oda megtalálja a módját hogy minden értelmet nyerjen.
Pl ott van VDD hagyatéka, és a családfája, valami amit az ősei elkezdtek és neki kell befejezni, viszont nem vagyok száz százalékig biztos hogy ő akarja is ezt, és ha lenne alkalom arra hogy kitörjön ebből a szituációból akkor megtenné. Azt hiszem meg volt említve hogy VDD nem FI-ból származik így neki nincs ott semmi maradása, nem érdekli a politika vagy a fishman és az emberek közti béke különösebben, szóval ha ott marad nem lesz több mint Franky lett volna Water 7-ben egy kisstílű bűnöző, neki nincs ott jövője.
Ami kéne nagyon az egy VDD flashback, de az majd ráér az arc vége felé.
A másik ellenérv hogy VDD DF-je miatt nem tud úszni és akkor mi értelme van egy Fishmannek. Nos ez olyan mint ha azért akarna valaki egy fekete embert a csapatába, mert ők a fajuk(jaj ebből nem jövök ki jól hogy ne tűnjek rasszistának :D ) jellegzetessége hogy erős testfelépítésűek, és egy vékony alacsony fekete embernek semmi értelme.
Nos nem fishman azért kell a csapatba hogy ezzel is sokszínűbbé tegye a csapatot. Nem kell VDDnek úsznia, nagyon kevés harc van ami a vízen zajlik, ráadásul a legtöbb harcot elkerülik Luffyék vagy átszállnak a hajóra. Ahhoz hogy Luffyt Choppert és Brookot kimentsék még mindig ott van Zoro és Sanji.
Alapből egy Fishman tízszer erősebb mint egy normál ember, a vízben csak mégerősebbek, de az hogy VDD ezt nem tudja kihasználni csak érdekesebbé teszi, pl el tudom képzelni hogy Franky megtanulja Den??től a couting technológiát és mondjuk készít majd VDD-nek egy olyan eszközt ami shabaondy-tól messze is képes használni limitált ideig.
Maga a DF képessége teljesen egyedi, nem lehet besorolni swordsmannek snipernek, bár többet kell látni harcolni hogy igazán kiderüljön.
Emellet Oda említette azt hiszem hogy a rossz oldalról fog valaki beállni a csapatba aki erős. Ez lehet Jinbe a shichibukai rangja miatt, de akkor sem az az igazi rossz karakter, még VDD egy simlis alak, aki nem akarja hogy uralják vagy parancsoljanak neki, és a straw hat csapat az ahol ez megoldható, max Nami utasítgatásait kell néha elviselnie, de már látok pár jó poént ebből :D
Hiszem azt is hogy Oda direkt ad ötleteket nekünk az új taggal kapcsolatban hogy félre tereljen minket. Mint pl Jinbe hirtelen megnőtt szerepe, vagy Shirahoshi legendája, vagy hogy VDD kezében pisztoly volt amikor Otohimet lelőtték.

Na de nézzük meg a másik (két) nagy jelöltet.

Jinbe: Jinbe erős, hírhedt, van egy egyedi harcstílusa(bár én már unom az hogy még a kenyeret is seikennel keni meg  ::) ) E mellett nagy tapasztalata van a grand lineal kapcsolatban, talán még a new worldöt is ismeri elég jól, de szerintem az hogy ismeri csak rossz, nem lenne annyi meglepetés. Aztán nem tartom Jinbe-t elég komolytalannak, nincs benne a Straw hat factor  :D
De a legnagyobb ellenérv az hogy neki van teendője a Fishman Islandon, Jinbet mindig is  egy support karakternek gondoltam, és őt inkább úgy képzelem el mint Shirahoshi mentorát, tanácsadóját és testőrét. Shirahoshi szerintem nagy valószínűséggel követni fogja Otohime munkásságát, ám egy nagy gond van, a jelenlegi fishmanek ketté szakadtak, az egyik oldalon az Otohime hívei, a másikon Tiger hívei. Tiger mondta Jinbe-nek hogy nem akar Otohime útjában állni, ám Arlong elintézte hogy Tiger halála még jobban ketté szakítsa a népet. És Shirahoshi egyedül nem fogja tudni egyesíteni a fihsmaneket, Jinbe-nek ott kell maradnia, mivel Tiger mellett csak rá hallgatnak a lázadó Fishmanek.
Azzal érvelnek még Jinbe mellett, hogy jinbe nem maradhat FI-n mert körözött személy most, hogy már nem Shichibukai. De a marine ép túl van egy háborún a fő bázis átkerült a new world-re ami miatt még inkább tele a kezük, valószínűleg Dragon is megerősödött a két év alatt. E mellet ott van Big mam védi a szigetet, és ha Shirahoshi ott marad akkor még a seakingek is ott lesznek, nem beszélve arról hogy ha Shirahoshi sikereket ér el akkor a WG nem akar diplomáciai baklövéseket FI-vel.
A másik ami őt támogatja hogy minden tagnak kell egy a hajón fontos feladat. És hogy Jinbe tapasztalt kormányos, de szerintem csak a kormányos képességei miatt semmi értelme felvenni, amíg Nami irányít bárki el tudja kormányozni a hajót.
Jinbe felnéz Luffy-ra ami miatt lehet hogy vele tartana, de szerintem ez nem elég indok.
Végezetől Jinbe már megélte azt amit kalózként lehetett, semmi értelme újra kezdeni. a Straw hat csapat egy friss kezdő kalózokból álló csapat és ezt a mentalitást szerintem valamennyire próbálja Oda követni, jó lehet vitatkozni hogy Brook kalóz volt, de 50 év hosszú idő, ő gyakorlatilag előlről kezdi. Robin meg hiába van a vizeken kiskora óta, első igazi csapata(nakama) Luffyék.

És bár szerintem 100% hogy nem de csak a közönség kedvéért Shirahoshi  ::) Egyetlen egy dolog szól mellete az hogy valami legenda szerint talán, nem biztos, de Luffy-val kéne tartania.
Elősszőr is túl nagy, és nem, nem lehet lekicsinyíteni.
Nem tud szárazföldön rendesen közlekedni, és az még odébb van hogy ketté vállik az uszonya.
Nem kalóz matéria, és nem a new world elején kéne olyan tag a csapatba aki gyávább mint Usopp naívabb mint Chopper, többet sír mint Franky :D És semmi harci képessége nincs
Summoner my ass, mi értelme van Sea kingeket idézni teljesen használhatatlan képesség, arra jó hogy FI-t megvédje Shirahoshi
E mellet neki követnie kell Otohimet, egy hercegnőből nem lehet csak úgy kalóz, lásd Vivi-t
És kész ezt lezártnak tartom Shirahoshi nem lehet tag, nagyon csalódnék ha Oda ezt meglépné.

A női jelentkezőről meg annyit hogy kell még egy női tag, de valaki aki gyengébb Naminál és Robinnál, mivel Nami betölti a tsundere nővér karaktert, még Robin a misztikus anyuka a csapatba, ha bárki új csatlakozik annak valami fiatal karakternek kell lennie mint pl Fairy Tailben Vendy, hogy Shirahoshi mennyire felel meg ennek azt ki ki döntse el.

Kraivan

Félre ne értsetek, nem azt mondtam h legyen tag Sír-a-hosi.

Eleve kezdjük ott h Luffy "Beszari"-nak becézgeti. (és sztem a diplomatikus fordításomat vettem elő :P )
Én csak arra utaltam h Oda olyan világot alkotott, és olyan törvényekkel, amiben kedvére trollkodik, és semmi szabálya nincs arra h mi miért történik.

Pont ezért jó mesélő. Bármiből tud bármit csinálni. Csak felvetettem két bődületesen wtf szituációt, ami OP univerzumban egyáltalán nem wtf.

Nem is akarok senkit nakamanak amúgy. Majd eljön az az idő is.
Pár hete mindenki nagy ívben lesz*rta a naiv királynőnket, most mégis abszurdan megható volt halála.

Amúgy arról a részről kifejezetten tetszik a flashback h "politikai" dolgokról szól.
Végre a Shichibukai nem egy izmos kalóz wtfzomg powerrel, hanem van is szerepe ami a világra hatással van.


Bishop

Nekem sajnos mangaba nem nagyon jött átt a dráma, majd animebe zenével meg mindennel biztos jobban fog hatni.

NLZ

Én csak azt tudtam átérezni, mikor örömében elkezdett sírni a szavazatok láttán.
[reserved]

Bishop

[spoiler][/spoiler]

:lol:

chilip

kinn a következő databook

Bishop

Nem tudom ezek a databookok nekem akkora csalódások általában..

blackronin

#2513
Quote from: Bishop on 2011-05-28, 20:56:38
Nem tudom ezek a databookok nekem akkora csalódások általában..
Biztosan így van, de főleg azért mert eddig csak azokat scannelték le, amikben SEMMI újdonság nem volt.
Ezért mondtam azt, hogy a már ismert dolgokat hanyagolni kellene és csak a valóban érdekes vagy új információkat kellene megosztani velünk.
Mert így az örökkévalóságig fog eltartani míg elérünk az általam várt részekhez!

Ezek a részek (cover story-k) csak azoknak új, akik régen nem olvasták a mangát.
A többiek már ismerik őket.

Squazee2005

*avoids negative hollows*

Legalább minőségileg össze vannak szedve és rendesen le van fordítva hozzájuk a szöveg.. Én örülök neki.

blackronin

#2515
627
[spoiler]Nem nagy dolog, a többi majd holnap jön:
627-es fejezettel befejeződik a flashback.
Az AP-n írták, tudom hogy nem sok, de ne legyünk finnyásak...  :P

Meg ahhoz képest se rossz, hogy eredetileg nem volt tervezve chapter a hétre.[/spoiler]

edit: jönnek az igazi spoilerek!
[spoiler]Vagyis jönnének, ha nem halt be volna az AP szerver...  ^^"
Ahogy visszatér már rakom is fel ide.[/spoiler]

edit2: találtam egy spoiler-t, de még nem biztos, hogy igaz is...
De ha igen, akkor nagyon jó lenne!
(az egész fake sajnos)
[spoiler]
Röviden:
- Nojiko a cover-en (hosszú hajjal)
- Flashback vége, Jinbei elnézést kér Nami-tól, s elmondja hogy a szigeten lévő változások komoly hatással lesznek a történelemre
- Hody valamiféle "kincsesládát" akar megkapni Neptune-tól, de Brook megjelenik
- a fejezet Robin-nal zárul, aki megtalálja az erdőben a Ponegrif-et

[/spoiler]

edit3: na végre!
Rendes 627 spoiler
[spoiler]
Chapter 627: You have my gratitude
coverart: Baratie Linked Hotplate Ship Nasugashira (Karne's ship, the head of the ship is Sanji's wanted picture face lol)

The assassin was caught by Hodi. It was a pirate.
Jinbe tells him to hide the fact, but Hodi declares to everyone that the captured murderer was a human
The king sulks into the Hardshelled tower in grief, and cannot forgive (himself? the assassin? T doens't say)
He says even if he didn't have a weapon, he would have killed him
During Otohime's funeral, the three princes come on the tv screen and swears to inherit the queen's will

Flashback over

Jinbe tells everything to Luffy and co, and says he'll face any punishment
But Nami forgives him, Jinbe cries
Jinbe: I don't deserve such generous words...!! You have my gratitude....
Franky cries as well. Luffy was asleep the whole talk (lol)
Apparently he fell asleep around the part Otohime caught the robber (at the start)

Shirahoshi chats with Nami, even though they've never met each other before, she feels comfortable talking to her
Nami answers that it maybe becuase their situation is similar

Jinbe starts talking about the current development, and Hachi tells them of Hodi's plans.
Hodi never let Jinbe on in his secret plans

From the Forest of Sea appears a giant video-denden snail, and broadcasts Hodi
Hodi: Hello, denizens of Fishman Island.... can you hear me? I am... the captain of New Fishman Pirates from the Fishman District, Hodi Jones!
[/spoiler]

edit4: most írták, hogy nem lesz OP a jövő héten...
NEEEE!!!!  :grrr: :grrr:  :morci: :morci:

Squazee2005

Már alig vártam! ^__^ Jól hangzik.

blackronin

#2517
Kijött!
http://mangastream.com/read/one_piece/75149428/1

edit: remek befejezést kapott a flashback!
Szép munka volt, Oda!

És végre kiderült, hogy mi Hody terve, s hogy merre halad az arc.

Bishop

Na végre vége. Kicsit csalódtam hogy egy noname pirate volt, de lehet így jobb is. Lassan kezdenek felállni a dolgok és kezdődik a bunyó  :hopp:

Squazee2005

Szerintem Hordy(?) áll a gyilkosság mögött, nem egy random jött-ment. Vagy rávette a kalózt (fenyegetéssel, zsarolással) vagy ő maga végzett Otohimével. A fejezetben is azt mondta Hachi, hogy Hordy-t nem érdekli, hogy fishman-e az illető, ha az emberek pártját fogja, akkor őt kinyírja.