Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Bishop

Hát nem tudom, szerintem Hordy itt még kezdő Anakin státuszban van  :D Inkább hipnózisra tippelek vagy (Donflamingo??)

LuckyDingo

Egyértelmű, hogy Hodi, Hordy, Hody a tettes... az az álszent szöveg, amit lenyomott a halott kalózzal a kezében kicsit se volt gyanús... Jinbe bocsánatkérése kicsit erőltetett volt, hiszen nem tehetett arról, ami Namival történt. Mindenesetre a karaktert erősítette ez a megnyilvánulás.
Jah jó volt.. most már belecsaphatnak a lecsóba. :)

blackronin

#2522
Mivel jövő héten nincs OP, s a flashback is befejeződött (valamint megint szófosás-kényszerben szenvedek  :D), így jöjjön egy kis "duma", vagyis elmélkedés:
[spoiler]
1. FI Flashback
Vége van, így tudok róla részletesebb véleményt is leírni, ami kb. ez:
Be kell vallanom, hogy nem erre számítottam.
Azt hittem, hogy a FI flashback akkor lesz, amikor valamiféle potenciális nakama jelölt feltűnik, s az ő background story-ját kell bemutatni + ezzel letudjuk az arc történetét is.
Vagy az arc végén lesz egy tisztázásféle magyarázatként, ami más megvilágításba teszi az arc eseményeit, s szintén kapcsolódok majd a köv. nakama személyiségéhez.
(minek írom ezt a köv. nakama dolgot állandóan? hát azért, mert Oda részéről elég nagy ostobaság lenne "húzni" a dolgot, mert ha túl későn csatlakozik az utolsó tag, vagy esetleg tagok, akkor nem alakulna ki szerintem olyan erős kötelék Luffy-val, mint a többieknél. Jinbe már ugyebár egy ideje már Luffy-val van, közös élmények is voltak, így ebből a szempontból is ideális jelölt)

Helyette kaptuk ugyebár Tiger és Otohime történetét.
Elsőre fura volt, de hamar "megszoktam", s összességében elmondhatom, hogy jól döntött Oda.
Egyedi lett a flashback, nem éreztem, hogy ez egy nakama jelölt flashback-je lenne, inkább egy általános világtágító történet-kiegészítés volt, ami jobb betekintést engedett tekinteni az OP világ működésébe.
2 nevesített, fontos halál is volt, ami miatt szintén egyedi.
A flashback "cselekménye" pedig az eddigi legdirektebb, legaktuálisabb módon csatlakozott a jelen történetszálához.
Szó szerint folytatása lett neki. Emiatt is egyedi volt (a többi flashback jóval lazábban kötődött az adott arc "cselekményéhez").
Így számomra kellemes csalódás volt ez a flashback.

2. Jövőbeli flashback-ek (de ez akár vonatkozhatna a történet hátralévő részére is)
Az AP-n, és a többi fórumon is, sokak véleménye az volt, hogy "Jó volt ez a flashback, de nem ütött akkorát."
Én is így vagyok.

A köv. flashback sokkal komolyabb kell, hogy legyen. Igen, tudom hogy ez shonen, de azt se felejtsük már el hogy a manga lassan 14 éves lesz... Tehát én már komolytalannak tartom az olyan érveket, hogy "ez gyerekeknek készült", meg hasonlók.
A "gyerekek" olvassák el az elejétől a mangát, s láthatják hogy akkor ez most durva nekik vagy sem.

Szép fokozatosan komolyodik a történet, így ez korrekt megoldás. Tudnak maguk dönteni.
Oda nem teheti meg, hogy a "gyerekek" kedvéért "lightosít" a történeten, hatalmas hiba lenne a részéről.
És szerintem a szerkesztők sem várnának el ilyet Oda-tól, főleg amióta kiderült, hogy az OP-t olvasók többsége felnőtt.

Azt szeretném hogy a következő flashback már a köv. nakama-ról szóljon, s ne finomkodjon.
Elhagytuk a "Paradise"-t, vagyis a GL első felét, Moriah szavaival élve a "New World még a legbátrabb kalózoknak is rémálom, ott megismered az igazi szenvedést és rettegést."
Tehát ezek után nem lehet egy "könnyed kis kaland", amit lazán kiráznak magukból a SH tagok.
Én azt várom, hogy ismét drámák történjenek, viszont sokkal gyakrabban és intenzívebben mint eddig, hiszen itt már a One Piece a tét, s a végső győzelem.
Látni akarom, hogy többek álma ellehetetlenül vagy szertefoszlik (ezt főleg nem a SH csapatra értem, inkább a Supernova-k, BB, a WB kalózok vagy akár a Rev. Army kapcsán), sokkal intenzívebb érzelmi harcok kellenek, hogy jelezzék "Ez már nem játék, itt nem lehet játszadozni! Élet vagy halál döntéseket kell hoznunk majd majdnem minden szigeten."

És bármilyen durván hangozzon is, de emiatt én elképzelhetőnek tartok akár egy SH halált is, vagy egy SH tag végleges "kiszállását" (aki már nem bírja a megpróbáltatásokat, s inkább feladja), mert Oda nem léphet vissza, előre kell haladnia.
De Oda majd dönt. Eddig remekül csinálta.

3. Next nakama dolog
Nem ragozom a lényeg:
Vagy ennek az arc-nak a végén, vagy legkésőbb a következő arc-ban meg kell történnie.
Nem kell több találgatás, már a végső csapatot akarom látni.

Oda csak azért se húzza tovább a kérdést, mert időt kell hagyni a köv. nakama karakternek hogy "kiteljesedjen", ne a vége előtt 2-3 arc-al csatlakozzon az új tag. Ki se tudjuk "élvezni" a jelenlétét akkor.

4. SH személyes kapcsolatok
Még egy W7-hez hasonló krízis kell.
Muszáj hogy legyen.
Szerintem hozzátartozik a karakterek fejlődéséhez is, meg azért is mert nem akarok "állóvizet".
Hogy nem kell aggódnom, a SH tagok már "öribarik", s bármi történjen, közöttük már soha nem lesz IGAZi konfliktus.

Lepjél meg, Oda!
[/spoiler]

Na, akkor ennyi gondolatébresztő egyelőre az OP-vel kapcsolatban.

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-06-02, 10:11:56
A flashback "cselekménye" pedig az eddigi legdirektebb, legaktuálisabb módon csatlakozott a jelen történetszálához.
Szó szerint folytatása lett neki. Emiatt is egyedi volt (a többi flashback jóval lazábban kötődött az adott arc "cselekményéhez").

Ezzel agree. Szal igen, az eddigi flashback-ek meglehetősen random helyekre lettek bedobálva; volt, hogy totál nem is láttam értelmét egy-kettőnek, de ez most tényleg szerves része volt az arc-nak és a lehető legjobb helyen lett ellőve.

Quote from: blackronin on 2011-06-02, 10:11:56És bármilyen durván hangozzon is, de emiatt én elképzelhetőnek tartok akár egy SH halált is, vagy egy SH tag végleges "kiszállását" (aki már nem bírja a megpróbáltatásokat, s inkább feladja), mert Oda nem léphet vissza, előre kell haladnia.

Ez viszont gigantikus zöldség a javából.

Senki nem fog kilépni a bandából... Akkora öngólt lőne vele Oda, hogy csak úgy zörögne. Értelmét vesztené az egész barátság/összetartás/etc dolog, meg aztán: ki nem bírja a mit? ^^" Lol, mennyi mindent átéltek már együtt és hány nehézségen vannak már túl. Összeszámolni is nehéz lenne. Ok, valszeg tartogat még meglepetéseket a New World is, de kizártnak tartom, hogy bárki is kilépne, let alone feladná. (Meg, hogy meghalna... Ez a manga egyszerűen nem ezt az utat választotta. Esetleg taaaalán Zorót eltudom képzelni, hogy valami hősi halált hal, miközben kihúzza a crewt valami gigantikus kakiból, de azt is csak a végén.)

Ja, egyébként igen, utolértem a mangát. :D A flashback annyira nem hozott lázba (bár Otohimét nagyon megkedveltem. Die, Hody, just DIE!!!4), viszont az arc maga bejön, főleg így, hogy érzem a leendő gyakás szagát a levegőben. :3

blackronin

Quote from: Junchi on 2011-06-04, 13:16:04
Ja, egyébként igen, utolértem a mangát.  A flashback annyira nem hozott lázba (bár Otohimét nagyon megkedveltem. Die, Hody, just DIE!!!4), viszont az arc maga bejön, főleg így, hogy érzem a leendő gyakás szagát a levegőben. :3
Na, örülök hogy csatlakoztál hozzánk.  :smile:

DE

Quote from: Junchi on 2011-06-04, 13:16:04
És bármilyen durván hangozzon is, de emiatt én elképzelhetőnek tartok akár egy SH halált is, vagy egy SH tag végleges "kiszállását" (aki már nem bírja a megpróbáltatásokat, s inkább feladja), mert Oda nem léphet vissza, előre kell haladnia.
De Oda majd dönt. Eddig remekül csinálta.

Ez viszont gigantikus zöldség a javából.

Senki nem fog kilépni a bandából... Akkora öngólt lőne vele Oda, hogy csak úgy zörögne. Értelmét vesztené az egész barátság/összetartás/etc dolog, meg aztán: ki nem bírja a mit? ^^" Lol, mennyi mindent átéltek már együtt és hány nehézségen vannak már túl. Összeszámolni is nehéz lenne. Ok, valszeg tartogat még meglepetéseket a New World is, de kizártnak tartom, hogy bárki is kilépne, let alone feladná. (Meg, hogy meghalna... Ez a manga egyszerűen nem ezt az utat választotta. Esetleg taaaalán Zorót eltudom képzelni, hogy valami hősi halált hal, miközben kihúzza a crewt valami gigantikus kakiból, de azt is csak a végén.)
Azt írtam, hogy "elképzelhetőnek" tartom, de azt nem jelenti azt, hogy azt is akarom.
Még oda is írtam utána, hogy Oda majd dönt.
Ha meg tudja oldani e nélkül is, akkor szuper.
Ha esetleg ehhez az eszközhöz nyúlna, akkor én megbékélek vele, ha szükséges a történet szempontjából.

Squazee2005

Fú, na kiadtam magamból a reakciót. :D

[spoiler]Hasonlóan érzek én is a flashbackkel kapcsolatban, jó volt, de nem volt az az átütő erejű, hű de milyen... . Fisher Tiger, valamiért nem tett olyan mély benyomást rám, mint Otohime, talán azért, mert FT-re kevesebb képet szánt Oda. Nem tudom, miért, hiszen az ő karaktere nagyon erősnek kéne, hogy legyen, de nem látom benne azt a nagy "epikus" hőst, aki volt. Úgy érzem, hogy ez a flashback túl gyors volt, s nem szánt elég időt FT-re. Persze akkor rohadt hosszú lett volna a flashback, de így megmarad ez a keserű szájíz, hogy átrohantunk egy ilyen fajsúlyú karakteren.
Otohime megkapta az elegendő bemutatást, sokkal inkább volt az övé a flashback, mint Fisher Tigeré. Nem bánom, hiszen Otohime karaktere nagyon jóra sikeredett, az ő története nem volt elsietve, s ennek az lett az eredménye, hogy egy nagyon erős karaktert kaptunk.

Nekem sosem volt bajom a flashback időzítésekkel, szerintem mind jókor volt, kellő, elegendő mennyiségben. A legnagyobb hatást rám a Skypia flashback tette, annyira tökéletes volt az időzítés, a kidolgozás... minden. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy én imádom a legendákat, s nagyon értékeltem azt, hogy egy egyszerű gyerekmeséből "A hazudós Norland" egy ilyen történet kerekedett ki. Azt hiszem Oda is mondta, hogy kicsit talán bő lére eresztette az egész arcot, viszont én nagyon értékeltem a kidolgozottságot.

Egy dologra még nem kaptunk választ, hogy miként próbálták meg, s hogyan jött össze az a több száz éves "álom", amiről Neptun király beszélt. Nyilván a Noah(Noé) bárka funkciója nem kérdéses, de... szóval igen, erről még hallanék.

Nem értem, mit kéne komolyítani a jövőbeli flashbackeken. Azért egyik sem volt "gyerekbarát" eddig se. Szerintem ez a One Piece stílusa, a könnyedség a sok dráma ellenére. Őszintén én levetném magam a hídról, hogyha ennél "heavybb" drámát és történetet csinálna. Attól, hogy valami felnőtteknek szól főként, az nem azt jelenti, hogy valaminek csak is sírkomolynak kéne lennie, vagy überdrámainak, vagy Dosztojevszkij szinteket kéne megütnie.
Szerintem a flashbackek amúgy is sokat értek az elmúlt 14 év alatt, mindegyikben volt kellő dráma, kellő minden, nem látom értelmét annak, hogy a negatív irányba fokozni kéne a dolgot.

Rossz lóra teszel, ha intenzívebb drámákat és kínkeserves csatákat remélsz a One Piece-ért. Olyat kívánsz a történettől, ami sose volt és remélhetőleg sose lesz. Ez nem arról szól, hogy Luffy megszerzi a One Piece-t, a többiek meg drámai módon beletörődnek (vagy nem) abba, hogy az álmuk szertefoszlik. Luffy célja nem a "kincs", legyen az akármi, hanem az, hogy élvezze az oda elvezető utat, azt tehesse, amihez kedve szottyan,  hogy szabad legyen. Ha elég erős ahhoz, hogy leküzdje a legnagyobb akadályokat és megszerezze a One Piece-t, akkor ő lesz a Kalózok királya, de ugye itt sem ez a titulus a cél, hanem az, amit az szimbolizál, a végtelen szabadság.
Most kinek mit jelent a Supernovák közül a OP megszerzése, megint más, de aki a New Worldig eljut már, az nem fog drámázni ennyit.
Eddig is a túlélés volt szinte minden szigeten a cél szerintem, most kicsit őrültebb helyre érkeztek, de ... ennyi.

Nem tudom, hogy mennyire lenne értelme egy új Water 7 krízisnek. Szerintem felesleges ismétlés lenne. Persze számítok azért kisebb súrlódásokra, de közel sem ilyen szintűre. Felesleges lenne, s nem szeretnék szappanoperát az OP-ből.[/spoiler]

blackronin

#2526
Na, akkor reagálok, mert egy-két dolgot elég érdekesen látsz...

Quote from: Squazee2005 on 2011-06-04, 19:18:08
Fú, na kiadtam magamból a reakciót. :D

Hasonlóan érzek én is a flashbackkel kapcsolatban, jó volt, de nem volt az az átütő erejű, hű de milyen... . Fisher Tiger, valamiért nem tett olyan mély benyomást rám, mint Otohime, talán azért, mert FT-re kevesebb képet szánt Oda. Nem tudom, miért, hiszen az ő karaktere nagyon erősnek kéne, hogy legyen, de nem látom benne azt a nagy "epikus" hőst, aki volt. Úgy érzem, hogy ez a flashback túl gyors volt, s nem szánt elég időt FT-re. Persze akkor rohadt hosszú lett volna a flashback, de így megmarad ez a keserű szájíz, hogy átrohantunk egy ilyen fajsúlyú karakteren.
Otohime megkapta az elegendő bemutatást, sokkal inkább volt az övé a flashback, mint Fisher Tigeré. Nem bánom, hiszen Otohime karaktere nagyon jóra sikeredett, az ő története nem volt elsietve, s ennek az lett az eredménye, hogy egy nagyon erős karaktert kaptunk.

Nekem sosem volt bajom a flashback időzítésekkel, szerintem mind jókor volt, kellő, elegendő mennyiségben. A legnagyobb hatást rám a Skypia flashback tette, annyira tökéletes volt az időzítés, a kidolgozás... minden. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy én imádom a legendákat, s nagyon értékeltem azt, hogy egy egyszerű gyerekmeséből "A hazudós Norland" egy ilyen történet kerekedett ki. Azt hiszem Oda is mondta, hogy kicsit talán bő lére eresztette az egész arcot, viszont én nagyon értékeltem a kidolgozottságot.

Egy dologra még nem kaptunk választ, hogy miként próbálták meg, s hogyan jött össze az a több száz éves "álom", amiről Neptun király beszélt. Nyilván a Noah(Noé) bárka funkciója nem kérdéses, de... szóval igen, erről még hallanék.

:tezsvir:   

Quote from: Squazee2005 on 2011-06-04, 19:18:08
Nem értem, mit kéne komolyítani a jövőbeli flashbackeken. Azért egyik sem volt "gyerekbarát" eddig se. Szerintem ez a One Piece stílusa, a könnyedség a sok dráma ellenére. Őszintén én levetném magam a hídról, hogyha ennél "heavybb" drámát és történetet csinálna. Attól, hogy valami felnőtteknek szól főként, az nem azt jelenti, hogy valaminek csak is sírkomolynak kéne lennie, vagy überdrámainak, vagy Dosztojevszkij szinteket kéne megütnie.
Szerintem a flashbackek amúgy is sokat értek az elmúlt 14 év alatt, mindegyikben volt kellő dráma, kellő minden, nem látom értelmét annak, hogy a negatív irányba fokozni kéne a dolgot.

Rossz lóra teszel, ha intenzívebb drámákat és kínkeserves csatákat remélsz a One Piece-ért. Olyat kívánsz a történettől, ami sose volt és remélhetőleg sose lesz.
Ez nem arról szól, hogy Luffy megszerzi a One Piece-t, a többiek meg drámai módon beletörődnek (vagy nem) abba, hogy az álmuk szertefoszlik. Luffy célja nem a "kincs", legyen az akármi, hanem az, hogy élvezze az oda elvezető utat, azt tehesse, amihez kedve szottyan,  hogy szabad legyen. Ha elég erős ahhoz, hogy leküzdje a legnagyobb akadályokat és megszerezze a One Piece-t, akkor ő lesz a Kalózok királya, de ugye itt sem ez a titulus a cél, hanem az, amit az szimbolizál, a végtelen szabadság.
Most kinek mit jelent a Supernovák közül a OP megszerzése, megint más, de aki a New Worldig eljut már, az nem fog drámázni ennyit.
Eddig is a túlélés volt szinte minden szigeten a cél szerintem, most kicsit őrültebb helyre érkeztek, de ... ennyi.
Vastag betűvel ki is emeltem a legfurább mondatodat.
Eddig is ez ment, ha nem vetted volna észre. Én csak azt várom, hogy gyakrabban fordul majd elő.
Az intenzív drámák és a kínkeserves csaták eddig is részei voltak az OP-nek.
Szóval szerintem te teszel rossz lóra, ha mást remélsz. Ha azt várod, hogy olyan "nyugis" tempóban érünk el az OP-hez, mint ami eddig volt.
Kb. a TB arc óta van az előkészítés a "szörnyűséges, félelmetes és kegyetlen" New World-re, kezdve Moria szavaival, azóta is csak megerősítést kapunk arról (persze különböző helyekről), hogy a NW durva lesz. NAGYON. GL első fele "Paradise", másik fele egy teljesen más világ.
BB is akarja a címet, aki pedig tényleg nem fogja magát hagyni. Ő drámát fog okozni, azt elhiheted.

És tudom, hogy Luffy nem a címre hajt konkrétan, hanem a kaland számára a fontos, de annak az útnak a végét már látjuk most is.
Shanks és bandája.
Oda nem ismételheti meg magát újra, hogy "Luffy is talál valakit akire rábízza a kalapot, s a dolog kezdődik megint előről."
Ritka olcsó húzás lenne.

Quote from: Squazee2005 on 2011-06-04, 19:18:08

Nem tudom, hogy mennyire lenne értelme egy új Water 7 krízisnek. Szerintem felesleges ismétlés lenne. Persze számítok azért kisebb súrlódásokra, de közel sem ilyen szintűre. Felesleges lenne, s nem szeretnék szappanoperát az OP-ből.
Nem azt kértem, hogy egy az egyben ismételje meg magát Oda, hanem hogy egy olyan horderejű esemény legyen.
Nem lesz szappanopera azért az OP, mert a karakterek kapcsolata néhol krízisbe kerül.
Ez is a karakterfejlődés része.
Ez az egyik erőssége az OP-nek.
Ezért kell.
De le kell szögeznem, hogy amikor lesz, az lesz a végső ilyen.


Bishop

Fú elég lusta voltam írni de kösz Squazee hogy leírtad a véleményem :merci:

Értem mit akarsz blackronin de most nincs erőm reagálgatni, szóval Squazee-re bízlak :hehe: :D

Squazee2005

:D Koptassam én az ujjaimat, mi? Szíves örömest!

Quote from: blackronin on 2011-06-05, 09:50:32
Eddig is ez ment, ha nem vetted volna észre. Én csak azt várom, hogy gyakrabban fordul majd elő.
Az intenzív drámák és a kínkeserves csaták eddig is részei voltak az OP-nek.
Szóval szerintem te teszel rossz lóra, ha mást remélsz. Ha azt várod, hogy olyan "nyugis" tempóban érünk el az OP-hez, mint ami eddig volt.
Kb. a TB arc óta van az előkészítés a "szörnyűséges, félelmetes és kegyetlen" New World-re, kezdve Moria szavaival, azóta is csak megerősítést kapunk arról (persze különböző helyekről), hogy a NW durva lesz. NAGYON. GL első fele "Paradise", másik fele egy teljesen más világ.
BB is akarja a címet, aki pedig tényleg nem fogja magát hagyni. Ő drámát fog okozni, azt elhiheted.

És tudom, hogy Luffy nem a címre hajt konkrétan, hanem a kaland számára a fontos, de annak az útnak a végét már látjuk most is.
Shanks és bandája.
Oda nem ismételheti meg magát újra, hogy "Luffy is talál valakit akire rábízza a kalapot, s a dolog kezdődik megint előről."
Ritka olcsó húzás lenne.

[spoiler]Könnyen lehet, hogy kicsit félreértjük egymást, előfordul ez, főleg velem, ha ilyen sokat írok. Lehet, hogy maga a dráma szó az, amin ennyire elcsúsztam.

Én úgy vettem ki az írásodból, hogy magát az alapelvet kritizálod, hogy a OP nem lehet olyan gyerekes, mint eddig, sokkal komolyabbnak kell lennie, mert nagy a tét. A Timeskip azért következett be, mert mindenki megértette, hogyha nem akarnak hasonló tragédiát, mint Shabondy-n, akkor össze kell szedni magukat úgy rendesen, istenigazából.
Nem nyugiságot várok, csak nagyon negatív tónust ütött meg nálam ez a "dráma kell" dolog tőled, meg hogy újrajátszuk az árulást, esetleg egy SH halála, szóval ez a darkosítás nem tetszik. Oda eddig nagyon jól megoldotta a dolgokat, még Impel Down és maga a háború is nagyon jól elegyítette a komoly drámát és az olcsó komédiát. Figyelt arra, hogy minden a kellő időben történjék, s jól manipulálta az olvasók (legalább is az én) érzelmeit.
Moriah a Grand Line Don Kriegje, azonkívül pedig az ő esete volt a figyelmeztető jel arra, hogyha nem lesz erősebb a SH csapat, akkor a NW-t ők is hasonlóan élik meg, mint Moriah tette. Úgy tűnik, egyelőre jobban állnak, mint Moriah.
Persze, azt nem mondom, hogy eddig nem érett vagy komolyodott a történet, s nyilván a Luffy BB összecsapás nagy lesz és drámai full extrákkal. De nézd meg eddig a Fishman Island arcot. Drámai? Igen. Tragikus? Ja. SH dráma? Nami lerendezte a dolgot két perc alatt. Szóval én SH drámára nem biztos, hogy igényt tartanék, bár Odán múlik, eddig tetszett, amit csinált.
A kimenetel előrelátható? Hát... nem hinném. Shanks és a bandája (hacsak nem titokban) de tudtommal nem találták meg a OP-t, a fene se tudja, hogy mi az, és az mennyire változtatja meg a SH kalózok életét. Hogy mit csinál Shanks, azon kívül, hogy kaidou és harcol, nem tudni, épp ezért hasonlítani sem igazán lehetne Luffy jövőbeli bandáját a mostani Shanks csapathoz.
Luffy tutira nem adja oda a kalapját addig, míg véget nem ér a kalandja, hiszen ő a Szalmakalapos Luffy, tehát én max. halál esetén tudom elképzelni a kalap átadását egy új generációnak.[/spoiler]

Quote from: blackronin on 2011-06-05, 09:50:32
Nem azt kértem, hogy egy az egyben ismételje meg magát Oda, hanem hogy egy olyan horderejű esemény legyen.
Nem lesz szappanopera azért az OP, mert a karakterek kapcsolata néhol krízisbe kerül.
Ez is a karakterfejlődés része.
Ez az egyik erőssége az OP-nek.
Ezért kell.
De le kell szögeznem, hogy amikor lesz, az lesz a végső ilyen.


Oh, értem. Én csak azt nem akarom, hogy minden krízis lehetőséget kimerítsen, mert az a legrosszabb. Vagy ha ki is meríti, csinálja jól és fájdalommentesen, mint Nami és Hachi kapcsolatát. Szóval, érted, nem a karakterfejlődés és a dráma ellen vagyok, hanem ennek az eltúlzása ellen. Túl sok shoujo és shounen esett ebbe a hibába, ezért félek az ilyesmitől, mint a tűztől, még akkor is ha "in Oda we trust".

blackronin

#2529
Quote from: Squazee2005 on 2011-06-05, 16:11:21
:D Koptassam én az ujjaimat, mi? Szíves örömest!
Könnyen lehet, hogy kicsit félreértjük egymást, előfordul ez, főleg velem, ha ilyen sokat írok. Lehet, hogy maga a dráma szó az, amin ennyire elcsúsztam.

Én úgy vettem ki az írásodból, hogy magát az alapelvet kritizálod, hogy a OP nem lehet olyan gyerekes, mint eddig, sokkal komolyabbnak kell lennie, mert nagy a tét. A Timeskip azért következett be, mert mindenki megértette, hogyha nem akarnak hasonló tragédiát, mint Shabondy-n, akkor össze kell szedni magukat úgy rendesen, istenigazából.
Nem nyugiságot várok, csak nagyon negatív tónust ütött meg nálam ez a "dráma kell" dolog tőled, meg hogy újrajátszuk az árulást, esetleg egy SH halála, szóval ez a darkosítás nem tetszik. Oda eddig nagyon jól megoldotta a dolgokat, még Impel Down és maga a háború is nagyon jól elegyítette a komoly drámát és az olcsó komédiát. Figyelt arra, hogy minden a kellő időben történjék, s jól manipulálta az olvasók (legalább is az én) érzelmeit.
Moriah a Grand Line Don Kriegje, azonkívül pedig az ő esete volt a figyelmeztető jel arra, hogyha nem lesz erősebb a SH csapat, akkor a NW-t ők is hasonlóan élik meg, mint Moriah tette. Úgy tűnik, egyelőre jobban állnak, mint Moriah.
Persze, azt nem mondom, hogy eddig nem érett vagy komolyodott a történet, s nyilván a Luffy BB összecsapás nagy lesz és drámai full extrákkal. De nézd meg eddig a Fishman Island arcot. Drámai? Igen. Tragikus? Ja. SH dráma? Nami lerendezte a dolgot két perc alatt. Szóval én SH drámára nem biztos, hogy igényt tartanék, bár Odán múlik, eddig tetszett, amit csinált.
A kimenetel előrelátható? Hát... nem hinném. Shanks és a bandája (hacsak nem titokban) de tudtommal nem találták meg a OP-t, a fene se tudja, hogy mi az, és az mennyire változtatja meg a SH kalózok életét. Hogy mit csinál Shanks, azon kívül, hogy kaidou és harcol, nem tudni, épp ezért hasonlítani sem igazán lehetne Luffy jövőbeli bandáját a mostani Shanks csapathoz.
Luffy tutira nem adja oda a kalapját addig, míg véget nem ér a kalandja, hiszen ő a Szalmakalapos Luffy, tehát én max. halál esetén tudom elképzelni a kalap átadását egy új generációnak.

Én nem az alapelvet kritizáltam, s az OP nem volt gyerekes eddig sem. Ezt sohase állítottam.
Vicces és könnyed volt (és még mindig az, s remélem hogy az is lesz), ami nem ugyanaz.
Az első jelző inkább negatív, míg a másik kettő pozitív jelentéssel bír.
Egyébként pedig én sem akarom, hogy elveszítse mindazt a sorozat amiért szeretjük (megszerettük) az OP-t, vagyis nem akarom hogy hirtelen "Most aztán egy happy pillanat sem lesz már, s annyira dark lesz minden mint egy seinen-ben. Lesz gyilkolás, sex és lelki terror." dolog történjen meg.
Az már a ló túloldalára való átesés esete lenne. Amit szerintem senki nem akar.

A dráma egyébként valóban úgy jöhetett át az írásomból, mint nagyon negatív tónus, de én a drámára mint egyben kihívásra is gondoltam.
Ha nincs mit veszíteni, akkor mitől félnének a SH tagok vagy a többi kalóz? Hol lenne az izgalom, az aggódás?
Azért is írtam az álmok feladását mint lehetőség a dráma kifejezésére, mert Oda is leírta:
"A kalóznak az álma / hitvallása elvesztése egyenértékű a halállal."
Tehát ha pl. egy Supernova kénytelen lesz feladni az álmát, mert már nem bírja tovább, akkor az akár a halálát is jelentené az OP sorozatban.

Nami esetet a FI-en nem nevezném "igazi" drámának, mert az igazi megmérettetése a fishmen témában akkor volt amikor találkozott Hachi-val a SA arc-ban.
Akkor látszott rajta igazán, hogy vívódik magával, hogy miként reagáljon.
Most csak attól tartott, hogy Jinbe rokonlélek Arlong-al, de elég hamar rájött, hogy semmi hasonlóság sincs köztük.


Tehát akkor miként folytatódjon a sorozat stílusa? (összefoglalom még egyszer, hogy én mit akarok látni)
Könnyedség és a kaland természetesen maradjon meg, ezek kellenek.
Minden szigeten / arc-ban hulljanak a vetélytársak, érződjön hogy már egyre kevesebben vannak azok, akik képesek tartani a lépést.
Minden egyes szigettel ugye közelebb kerülnek a végső célhoz, de egyben ez azt is jelenti, hogy a többiek is elszántabbak lesznek.
Árulás jöhet egy eddig barátnak tartott szövetségestől/csapattól/személytől is, akinek tette komolyan hatást gyakorol a továbbiakra is.
Komolyabb drámatéma lehetne szerintem: World Noble jelenség kibontva, a "kalandozás" sötét oldala, a kilátástalanság, az igazi történelem valósága, a világháború a WG és a Rev. Army ellen, stb., a gyilkolás kényszere (képesek lesznek-e a SH tagok gyilkos / ölési szándék nélkül győzedelmeskedni, vajon kényszerülhetnek-e majd ilyesmire mégis)

És lehetne folytatni még a felsorolást, de szerintem értitek a lényeget.

Squazee2005

Na, csak dűlőre jutottunk! A célokat támogatom. ^^

Bishop

Egy érdekesség amit mit ha felfedeznék a szavaidban blackronin. Már máshol is tapasztaltam ezt, de te úgy hiszed hogy most a time skip azt jelenti hogy elég erősek ahhoz hogy ha nincs semmi dráma akkor simán végig mennének? Nem tudom de sokan azt hiszik hogy most Luffy lett az Admiralok réme a Yonkouk rémálma. Szerintem meg ép hogy csak elérték az alsó szintet. Szóval nem kell aggódni hogy nem lesz még itt vérre menő harc ha nincs hozzá elég erős indok, persze az sem árt soha.

blackronin

#2532
Quote from: Bishop on 2011-06-05, 18:20:51
Egy érdekesség amit mit ha felfedeznék a szavaidban blackronin. Már máshol is tapasztaltam ezt, de te úgy hiszed hogy most a time skip azt jelenti hogy elég erősek ahhoz hogy ha nincs semmi dráma akkor simán végig mennének? Nem tudom de sokan azt hiszik hogy most Luffy lett az Admiralok réme a Yonkouk rémálma. Szerintem meg ép hogy csak elérték az alsó szintet. Szóval nem kell aggódni hogy nem lesz még itt vérre menő harc ha nincs hozzá elég erős indok, persze az sem árt soha.
Hát elég érdekes témába nyúltál bele, én is ki akartam térni rá.
Az biztos, hogy "most" valóban Luffy az Admiralok réme, a Yonkouk rémálma.
EGYELŐRE.
Amíg nem látunk egy igazi komoly csatát, addig ez így is marad.
Szerintem az FI arc-ban nem lesz komoly erőpróba Luffy számára, látunk egy-két új mozdulatot és kész. (persze ha nem jelenik meg Big Mam vagy más hasonló erejű figura)

Abban is egészen biztos vagyok, hogy training arc már tuti hogy nem lesz, vagy csak nagyon speciális formában (pl. Zoro-nak egy konkrét technikát kell megtanulnia hogy legyőzze például Shiliew-t), de az is röviden és célratörően zajlana le.


És azt is látom egyébként, hogy a többség nem tud mit kezdeni az általam felhozott "dráma" dologgal:
Eddig is ugyanez ment, remek példa erre Crocodile vs Luffy harc, Enel vs Luffy vagy Magellan vs Luffy harc.
Na ugyanilyen kemény, erőpróbáló harcokat akarok majd látni később is, de eddig ugye egy arc-ban egy ilyen volt általánosságban, addig mondjuk a jövőbeli arc-okban lehetne 2-3 is. Ez jól mutatná hogy mennyivel komolyabb lett a "játszma".
Kiemelem, hogy itt nem arra gondolok, hogy valakivel Luffy 3-szor küzd meg, hanem 2-3 különböző, kiemelkedően veszélyes ellenféllel harcol, pl. Thrirrer Bark, ahol Moriah mellett ott volt Kuma is.
Persze ez nem zárja ki azt, hogy Luffy nem kaphat segítséget, nem várom el hogy Luffy állandóan egyedül nyerjen.

Ötletek:  (nem történés szerinti sorrendben, helyszín és idő nem fixált)
1. Nagyon tetszene egy SH banda + Law csapata vs 2 Supernova és csapata felállás is. Egy arc ahol ki lenne bontva az egyes csapatok céljai, elhatározásai és a rivalizáláson lenne a fő hangsúly.
2. Remek ötletnek tartanám azt is, ha egy olyan arc lenne, ahol Luffy-nak nem egy konkrét személlyel kellene lerendeznie majd a "végső" csatát, hanem egy ideológiát, egy fura hozzáállást kellene megváltoztatnia. Ahol nem feltétlenül az erő segítségével lehet diadalmaskodni, hanem más eszközzel (erre talán jó példa a mostani FI arc is, bizonyos tekintetben).
3. És persze ideje lenne egy külön arc-ot rászánni a Smoker vs Luffy (értsd. Garp vs Roger esete) féle "kergetőzésre" is.
Ott tisztába lehetne tenni a Zoro és Tashigi közti kapcsolatot is.
4. BB pirates vs Red-haired pirates, tuti hogy lesz egy kisebb arc erről is, remek alakalom Shanks és BB backstory kibontására.
5. "Krízis" arc: a központi eleme a SH tagok közötti feszültség megjelenése, kibontása és megoldása lenne.
6. Elbaf szigete biztosan be lesz mutatva.
7. Rev. Army vs WG háború: alap, hátha Oda másmilyen stílusba írja meg, mint a Marinefold arc-ot. Jó hely lenne Dragon kibontására (végre megtörténne a régóta várt Dragon-Luffy találkozó), Luffy anyjára (valamint múltjára) is fény derülhetne benne.
8. BB pirates vs SH pirates, eléggé evidens, ha nem drukkol elő helyette valami überepic cuccal Oda...  :D
9. Epilógus: bárcsak SOHA ne történne meg!  :D
De ide képzelném a lezárással kapcsolatos dolgokat.

Bishop

Nem hiszem hogy most Luffy annyira erősebb lenne, a hakit túl misztifikálják egyesek. Marineford volt a remek példa rá hogy a haki nem jelent instant win-t. A HH se mutatott még semmi olyat ami hasznos lenne erősebb ellenfelek ellen. Nem beszélve arról hogy valószínűleg NW-be a haki olyan mint az első félben a DF.
A haki szerintem csak esélyt ad arra hogy nem DFesek is lehessenek erősek, és hogy egyáltalán bárkinek esélye legyen az amúgy sokáig legyőzhetetlennek hitt Logiakkal szemben.
De ettől még az Admiralok nagyon erősek, Akainu pl elég húzós mert még ha szilárdan meg is tudja valaki ütni akkor is megoldja hogy Magmaba üssön az ellenfél az meg talán rosszabb mint Magellan. Luffy Enelt is meg tudta ütni még se volt könnyű ellenfél, sőt Lucci nem is Logia de felállni nem tudott a harc után pedig pont előtte kapta meg az upgrade-t. Sőt vannak dfek amik annyira haxok hogy még akkor is szívás ha sikerül kijátszani, pl MAgellan

Nem azt mondom hogy lesz még training arc, mert az már tuti nem, de harc közben még tuti fog Luffy és a többiek fejlődni, a la Enies Lobby.

A többiehez egyenlőre nem szólok semmit, van még bőven más is, pl NW kalózok meg sok olyan amit jelenleg elképzelni se tudunk. A leírtjaidból a supernovakra és Dragonra vagyok komolyabban kíváncsi. De az se zavarna ha random arc lenne mint Skypiea.
Én a drámát úgy értettem hogy ha nincs komoly tétje pl Arabasta, vagy nem alapból lehetetlen helyzet mint Impel Down akkor sokan már azt a következtetést vonják le hogy Luffyék megállíthatatlanok, elég unalmas is lenne.

FI arc is tartogathat még meglepetéseket, és az sem baj ha nem fog csak egy bemutató lesz mire képes a csapat

blackronin

#2534
Na, végre!  :hopp:
628
[spoiler]
Ch628 Cleaning time
(as in big time to clean up)

At the town of sweets, fume-e of queen Otohime continues
Hodi declare himself as the new king.
He demands anyone who wish to befriend humans to be banished
He broadcasts image of Neptune being held captive. He says he'll execute Neptune within there hours.
The box containing the petition signature is with him, and anyone whose name is on it will be executed one by one.
At the end of the speech, he leaves a message for the strawhats.
He's going to execute Zoro, Usopp, and Brook by waterboarding
He shows the wanted poster of Luffy, and says it'll make a fine example of a 400 million bounty head

Meanwhile at the depth of the forest of sea....
Robin notices the poneglyph here is different from the ones she saw in the past.
It's witten like an apology letter, and she can't tell who it's aimed for.
Who could this be? Joy boy.

Meanwhile at the forest of sea...
Luffy celebrates his bounty increase to 400 million while Nami scolds him for it
Shirahoshi heads back with Megalo but is stopped
Luffy, carefree as usual, starts to go back on Megalo, leaving Shirahoshi at Sanji's protection, but is stopped by Jinbe
Jinbe tells them they should not fight Hodi
Chopper and Franky asks if it's because they are human. Sanji says it's confusing as hell coming from them lol
Jinbe: that's correct... The remnants of he fishmen will hat humans even more. Leave this up to me

Luffy: Jinbe! They have our crew mates! If we leave Hodi alone, my friends would in trouble
I have to go! If you want to stop me.... Try it!
Jinbe: .... Since we fought together side by side, I didn't expect this from you.. I forgot you were the brother of that man
If you refuse to stop here.... I have no other choice

Editor: battle about to erupt!?

End

[/spoiler]

edit: kijött a color spread is, ami elég érdekesnek tűnik, hiszen
[spoiler]lehetséges SH power up-okat mutat, mégpedig ezeket:
Luffy: Gear infused with haki
Zoro: Death swordstyle?
Sanji: More flames?
Usopp: Many types of plants
Nami: Bubble-packed clouds
Robin: Doppelganger
Chopper: New rumble ball
Franky: More weapons
Brook: No idea
[/spoiler]

blackman

Brook
[spoiler]Death metal  :D [/spoiler]

blackronin

#2536

Bishop

http://mangastream.com/read/one_piece/67430644/2
That Chopper  :whoah:

Jó chapter volt, haladnak a dolgok előre, kaptunk egy új misteryt-t, vegyítve pár jó poénnal :D És a végére egy cliffhangert hogy nem bírjam ki következő chapterig. Well done!

blackronin

#2538
Még annyit talán hozzáfűznék a chapterhez, hogy végre egyszer tudni fogom hogy mi lesz a köv. chapterben:
Luffy vs Jinbe harc 100 %, hogy félbeszakad.
Jön VDD, vagy akárki, de ez a harc biztosan csak jelképes lesz.

Ez a color spread is egy kicsit zavar, hiszen ezzel most azt akarja üzenni Oda, hogy:
"Gondolom már kíváncsiak vagytok az új képességekre, mi? Akkor tessék egy kis ízelítő! Úgyse látjátok őket még egy darabig..."  :P
VAGY
"Gondolom már kíváncsiak vagytok az új képességekre, mi? Akkor tessék egy kis ízelítő! Majd a többit is látni fogjátok hamarosan..." ?

Quote from: Bishop on 2011-06-15, 18:24:46

Jó chapter volt, haladnak a dolgok előre, kaptunk egy új misteryt-t, vegyítve pár jó poénnal :D És a végére egy cliffhangert hogy nem bírjam ki következő chapterig. Well done!
:tezsvir:

Be kell vallanom, hogy a köv. chapter-re várás mostanában NAGYON NAGYON megvisel...  :D

Leara

Quote from: blackronin on 2011-06-16, 09:49:51
Ez a color spread is egy kicsit zavar, hiszen ezzel most azt akarja üzenni Oda, hogy:
"Gondolom már kíváncsiak vagytok az új képességekre, mi? Akkor tessék egy kis ízelítő! Úgyse látjátok őket még egy darabig..."  :P
VAGY
"Gondolom már kíváncsiak vagytok az új képességekre, mi? Akkor tessék egy kis ízelítő! Majd a többit is látni fogjátok hamarosan..." ?
Nekem az tűnt fel rajta a leginkább, hogy Robinból kettő van :D... szóval most hirtelen az ő fejlődésére lettem a legkíváncsibb.
MAL

Bishop

Igen van valami Robin spekuláció hogy most már klónozni tudja magát, jó trükk lenne, de elsőnek akkor is Chopper ragadt meg, nem is maga a form, hanem a mosoly, olyan őrült imp-re emlékeztet mint ami a Soul Eaterben van, igazi kis szörnyeteg :D

Szerintem nem lesz komoly harc, vagy az lesz hogy tényleg félbeszakad. Vagy az én elképzelésem hogy látunk pár összecsapást, aztán Luffy behúz egyet Jinbenek és mond valami szöveget hogy ő tojik a fishmanekre meg az egész helyzetre, őt csak is a barátai érdeklik semmi más, és senki nem fogja megakadályozni hogy megmentse őket, főleg nem most hogy valószínűleg meg van az ereje hozzá. Aztán Jinbe rájön hogy ha valaki akkor Luffy képes rá.
Bár valami lesz mert minden arcban Luffy lesz az utolsó aki harcolni fog valahogy mindig megoldja Oda hogy ne kerüljön elő amíg a többiek nem harcolták ki magukat :D

blackronin

#2541
Quote from: Bishop on 2011-06-16, 11:53:54
de elsőnek akkor is Chopper ragadt meg, nem is maga a form, hanem a mosoly, olyan őrült imp-re emlékeztet mint ami a Soul Eaterben van, igazi kis szörnyeteg :D
Pontosan.
Nekem is rögtön az ragadta meg a figyelmemet.
Az tetszik benne (te azt írtad hogy a SE őrült impjére emlékeztet), hogy egy más Choppert látunk végre.
Aki AKAR harcolni, aki IMÁD harcolni.

Nem az a "csak akkor harcolok ha NAGYON muszáj, egyébként utálok..." féle feje van végre.
Lehet, hogy végre megértette a Monster Point lényegét, felfogta a "szörnyi" mivoltát.

Ha ez egy tökösebb, agresszívebb és durvább harcstílust eredményez, akkor Chopper sokat nőhet a szememben.  :D
Do it, Oda!


És egyébként pont ebből dologból lehetne csinálni egy remek "dráma helyzetet" is: (nem most, hanem egy másik arc-ban)
Az új Chopper egy idő után "rákapna a harc ízére", jóval többször "engedné el" magát (egyrészről rá lenne kényszerítve a kemény ellenfelek miatt, valamint érezné hogy ha erősebb és rámenősebb, akkor jobban hasznára válik a csapatnak), s ez kezdene meglátszani rajta. A főleg naiv és kedves személyisége miatt nem tudná megfelelően kezelni az érzéseit, s veszélybe sodorná magát és a többieket is. A többiek figyelmeztetnék arra, hogy nem veszhet el teljesen a harc hevében, nem helyezheti előtérbe azt.
Persze nem alakulna ez ki rögtön, hanem szépen fokozatosan jelentkezne ez a probléma.
Szerintem érdekes húzás lenne!

Squazee2005

Nekem nem tűnik egyértelműnek a Luffy-Jimbe harc, de ha lesz is, akkor meg Luffy szétveri Jimbet ezzel is alátámasztva, hogy erősebb, mint Jinbe, így jogosan Luffy a kapitány, s nem Jimbe, ha J. csatlakozik.
De elég többértelmű volt a vége, szóval, meglátjuk mennyire lesz komoly.

Igen, Chopper előnyére változott, tetszett ahogy kinézett, végre. Robin és klassz volt, de legjobban Usopp és Nami harcokat várom, mert kíváncsi vagyok a támadásaikra.

Örülök, hogy volt poén ebben a fejezetben, Usopp "Bilincs! Azt parancsolom nyílj ki!" és a Robin impression nagyon jók voltak.

Örülök annak is, hogy Hodi azt mondta, tudjátok mit? Kinyírok mindenkit, aki aláírta a papírt.

Junchi

A színes kép tényleg nagyon jó lett!  :cool:

Ami a Jimbei vs Luffy dolgot illeti: Szerintem semmi nem lesz belőle. Egyáltalán, nekem nagyon erőltetettnek tűnik ez az egész "szétverem a képedet, mert nekem van ám igazam" dolog, szal most jah, tökre előrébb jutnának, ha elkezdenék egymást püfölni...

Bishop

Egyetlen előnye hogy ez az egyetlen mérce ahogy le tudja mérni Luffy magát hogy túlszárnyalta e Ace-t mivel Ace kb egy szinten volt Jinbe-el

Kraivan

Nekem inkább az jött le h Jinbe azért roppantja a kezét h Hody arcát verje be.

Az h őt Luffy leverje azért elég esélytelennek tartom.
legalábbis fizikai téren.

Azért ne feledjük h a Shichibukai-ok az Admiralok alatt állnak erősségben. Luffy kettőt vert le, úgy h az egyiknél a gyengéjére jött rá a másiknál meg 100x powerup volt. A második találkozásoknál még érződött h 1vs1-ben nem sok esély lett volna még győzelemre.

Nekem marine arc során az jött le h Crocodile simán összecsukja Luffy-t, és Moria is simán lecsapta volna. Triller Bark-ban is kétféle képpen harcolt Moria-val Luffy: amikor röhögve fogócskázott vele miközben Luffy minden erejével próbálta megütni, illetve amikor túltöltötte magát okozva ezzel saját vesztét.

Jinbei azért nem akarja h Luffy harcoljon Hody-val mert nem akarja h külsős oldja meg Fishman island helyzetét. (esetleg félti Luffy-t BigMam-től)

Squazee2005

No, azért Moriah nem volt közel sem olyan erős, csak a Devil Fruitja volt trükkös. Persze, önmaga okozta a vesztét, de előbb-utóbb szerintem akkor is Luffy nyert volna. TB azért volt szoros meccs, mert időre ment, szerintem. De azt hiszem, újra olvasom egyik nap a TB-t, régen volt már.

Bishop

Fizikai erőben simán van esélye Luffynak Jinbe ellen.

És abban tévedsz hogy Shichibukai egy erő szintet jelent ami az Admiral alatt van. Nem. A Shichibukai egy rang amit az erős és hírhedt kalózoknak ajánl fel a WG. Sok Shichibukainál erősebb kalóz van de nem mindenki fogadja el. De vegyük példának Buggy-t mióta kiderült hogy milyen kapcsolatai vannak, és sok lvl 4-5ös kalóz követi őt, a WG elkezdte komolyan venni(nem mint ha kéne :D ) És ha igazak a pletykák akkor fel is lett neki a Shichibukai poszt ajánlva.
Maguk a Shichibukaiok ereje is elég változó. Pl Mihawk és Don Flamingo, de még Kuma és Boa is eléggé magas szintet képviselnek. Crocodileról nem nyilatkozom mert szerintem ő az a fajta aki folyamatosan fejleszti a DFjét és a határokig tolja, most is NW-ben van szóval nem hinném hogy nem lett azóta Don Flamingo szinten.
Ami Moriat illeti, nos ő egy nagy csalódás számomra, maga a DF-je egy nagyon jól kitalált ötletes és erős DF, de maga Moria annyira ellustult hogy már nehezen verne el bárkit is NWbe például.

Jinbe is túl van hypeolva, én azt mondom hogy fizikailag ha Jinbe 10 akkor Luffy 11, ha Jinbe használja a vizes trükkjeit akkor már Jinbe 13 Luffy 11. De még így is szoros lenne.
Alapjáraton viszont Jinbe olyan mint Lucci, egy harcművész aki ellen Luffynak sok esélye van mert maga Luffy legerősebb pontja is a pusztakezes harc. Csak ha állóképességet vesszük akkor szerintem Luffy előnyben van Jinbe-el.
De igazából tök mindegy spekulálni mert vérre menő harc úgy se lesz.

LuckyDingo

13-11? Jinbe nyakon önti Luffyt vízzel=instant KO. :)

Bishop

Tenger víz gyengíti és azért az a víz átüti még a battleshipeket is  ^^"