Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#2670
Na, végre! (miért tartott ennyi ideig?)
http://www.mangareader.net/one-piece/641

edit: egy elment fejezet volt, jobban kíváncsi lettem volna a többi SH tag harcára, mint Hody-ra...
Ja és már nyugodtan kijelenthetem:
Most már végképp fingom sincs arról, hogy mit akar Oda Hody-val.
Én úgy érzem, hogy eleget tudunk már róla, nem tudom kitalálni, hogy milyen meglepő dolgot kell még róla elmondani.

Majd jövő héten kiderül.

LuckyDingo

Akkor jövök én az "iszonyat szar fejezet volt" kijelentésemmel. Nem történt semmi és ez rohadt unalmas így. Luffy meg csalódást okoz a balfékeskedéssel. Oké, hogy vízben vannak, de akkor is el kéne vernie "over 9000" Hodyt..

blackronin

#2672
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-05, 11:55:26
Akkor jövök én az "iszonyat szar fejezet volt" kijelentésemmel. Nem történt semmi és ez rohadt unalmas így. Luffy meg csalódást okoz a balfékeskedéssel. Oké, hogy vízben vannak, de akkor is el kéne vernie "over 9000" Hodyt..
A következő dolgokat mondhatom erre:
1. Megértem az álláspontodat, mert tényleg többet várt volna az ember 2 hét után.
2. Luffy valóban túl erős ahhoz, hogy gondot okozzon neki egy Hody szintű ellenfél.
3. Hody egy senki: egy előítéletekkel teli, kisebbségi érzéssel küzdő, a példaképeiben csalódó, magát mindennél többre tartó, a FI egyetlen reménységének képzelő idióta.
Ez jó is lenne így, ha ebben az arcban egy mini boss szerepét látta volna el, aki csak addig kemény míg nem találkozik egy VALÓDI ellenféllel. Nemhogy Luffy-val. De erre pedig Oda őt erőlteti, mint main bosst, ami kezd már röhejes lenni.
Most még jött Oda ezzel a misztikus maszlaggal is a karakterével kapcsolatosan, amiben talán nem is lesz semmi meghökkentő.
4. Egyre jobban bebizonyosodik az, hogy a FI-el kapcsolatosan túl nagyot gondolt Oda.
Egy átlagos arc lesz, remek környezettel, nem túl emlékezetes ellenfelekkel, néhány érdekes karakterrel, viszonylag okés flashback-kel, össze-vissza harcokkal, szokásos OP hangulattal.
De sajnos nem fog nálam bekerülni a Top 5-be az biztos!

Liquid Snake

#2673
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-05, 11:55:26
Akkor jövök én az "iszonyat szar fejezet volt" kijelentésemmel. Nem történt semmi és ez rohadt unalmas így. Luffy meg csalódást okoz a balfékeskedéssel. Oké, hogy vízben vannak, de akkor is el kéne vernie "over 9000" Hodyt..

+1. Nekem is most lett elegem. Hody-ról még most ki fog derülni valami? Őszintén? Ki nem sz..ja le? Luffy-nak 2-3 ütésből már padlóra kellett volna küldenie... Ez a Noah is csak felidegesít mert mindenki azon parázik, hogy ne essen rá a szigetre, így nem tudnak normális harcot vívni, Hody úszkál jobbra balra, a 3 hercegen már több seb van mint ép bőr. Na mindegy, de amilyen jól kezdődött ez az arc annyira romlik elfele. Jelenleg nálam ez a legrosszabb. Mindegyik élvezetesebb volt ennél...

edit.: Amikor Luffy mondja, hogy ilyen támadás ellen még nem elég erős a Haki-ja na az meg... Észre sem vettem. Komolyan mondom most azon a szinten vagyok, hogy hiányzik a Kubo féle nincs háttér megoldás csak mindenki a levegőben van és harcolnak. Nem, ehelyett itt szenved mindenki a vízben -__-

blackronin

#2674
Quote from: Liquid Snake on 2011-10-05, 13:08:22
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-05, 11:55:26
Akkor jövök én az "iszonyat szar fejezet volt" kijelentésemmel. Nem történt semmi és ez rohadt unalmas így. Luffy meg csalódást okoz a balfékeskedéssel. Oké, hogy vízben vannak, de akkor is el kéne vernie "over 9000" Hodyt..

+1. Nekem is most lett elegem. Hody-ról még most ki fog derülni valami? Őszintén? Ki nem sz..ja le? Luffy-nak 2-3 ütésből már padlóra kellett volna küldenie... Ez a Noah is csak felidegesít mert mindenki azon parázik, hogy ne essen rá a szigetre, így nem tudnak normális harcot vívni, Hody úszkál jobbra balra, a 3 hercegen már több seb van mint ép bőr. Na mindegy, de amilyen jól kezdődött ez az arc annyira romlik elfele. Jelenleg nálam ez a legrosszabb. Mindegyik élvezetesebb volt ennél...

edit.: Amikor Luffy mondja, hogy ilyen támadás ellen még nem elég erős a Haki-ja na az meg... Észre sem vettem. Komolyan mondom most azon a szinten vagyok, hogy hiányzik a Kubo féle nincs háttér megoldás csak mindenki a levegőben van és harcolnak. Nem, ehelyett itt szenved mindenki a vízben -__-

Várjátok meg a következő hetet.
Akkor kiderül, hogy mi van, s talán annak fényében érthetőbb és elfogadhatóbb lesz a mostani fejezet is.
Türelem.
Tudom, hogy nem jött be, de azért világvégét se kell ideképzelni rögtön.

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-10-05, 13:16:26
de azért világvégét se kell ideképzelni rögtön.

Nem is erről van szó, de már Thriller Bark óta nem harcolt együtt a csapat, számottevően, és most amikor megint együtt vannak akkor csak a szenvedés megy. Mindegy.

blackronin

#2676
Quote from: Liquid Snake on 2011-10-05, 14:28:05
Quote from: blackronin on 2011-10-05, 13:16:26
de azért világvégét se kell ideképzelni rögtön.

Nem is erről van szó, de már Thriller Bark óta nem harcolt együtt a csapat, számottevően, és most amikor megint együtt vannak akkor csak a szenvedés megy. Mindegy.
Hát igen.
A plázán már majdnem elkezdtek remekül alakulni a dolgok, amikor a Noah felborította az egészet, s elkezdődött a "vízi kaland".  ^^"
Ami valóban kezd szenvedéssé alakulni.
Szóval összességében igazad van, de érdemes lenne megvárni a következőt hetet.
Hátha az más fényben mutatja majd a dolgokat.

Én már egyébként többször említettem már itt, hogy a jövőben a csapatharcokat kellene erőltetni.
Pl. SH band vs egyik SN csapat
Persze legyenek 1 vs 1 harcok is, de talán rögtön a timeskip után mindenki egy jó SH tagteam harcot várt...
Amit meg is kaptunk a plázán, ami sajnos gyorsan abba is maradt.
Inkább arra kellene koncentrálni.

Egy dolog biztos:
Hody és csapata talán a legidegesítőbb dolog most a mangában, rosszkor vannak rossz időben és szerintem igazából senkit sem érdekel, hogy mi lesz velük és a hülye tervükkel.
Az egész banda egy vicc.
Már egy ideje érzem, hogy Oda velük nagyon melléfogott.

Kraivan

Végiggondolva volt valaha Oars vs SH team csatán kívül bármiféle csata, amikor összedolgozva harcoltak?

sajnos mindig az van, h "hagyj békén megoldom egyedül", vagy mindenkinek ott van az ellenfele.
Azok sztem nem számítanak csapatharcnak, amikor valaki ad egy kezdőlöketet.

Még azon agyalok, h volt-e már olyan egyáltalán, h ellenfelet cserélnek, mert rádöbbentek, h hamarabb továbbjutnak?

blackronin

#2678
Quote from: Kraivan on 2011-10-05, 14:47:13
Végiggondolva volt valaha Oars vs SH team csatán kívül bármiféle csata, amikor összedolgozva harcoltak?

sajnos mindig az van, h "hagyj békén megoldom egyedül", vagy mindenkinek ott van az ellenfele.
Azok sztem nem számítanak csapatharcnak, amikor valaki ad egy kezdőlöketet.

Még azon agyalok, h volt-e már olyan egyáltalán, h ellenfelet cserélnek, mert rádöbbentek, h hamarabb továbbjutnak?
Az egyik PX robotot együtt győzték le, s egész jól kiegészítették egymás támadásait.
Meg Kizaru és Sentumaru ellen is együtt harcoltak.
Ellenfélcseréhez hasonló talán a Sanji vs Kalifa, ami később Nami vs Kalifa harccá válik, tekinthető.

De még így is látható, hogy ez eddig nagyon kevés.
Ezért kellene több ilyet berakni a jövőben, s pont emiatt örültem anno annak, hogy amikor a plázán a Sh banda felsorakozott a NFP ellen. Végre talán megkapjuk ezt a rég áhított dolgot...
De sajnos nem egészen jött össze eddig, csak egy kis ízelítőt kaptunk, utána átváltottunk a "kergetőzésre".  ^^"

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2011-10-05, 13:08:22
Hody-ról még most ki fog derülni valami? Őszintén? Ki nem sz..ja le?

+1

Don Krieg és Wapol óta nem láttam ennyire csicska és lame al-főgonoszt, mint most ez a gyökér. Törjék már be a képét vagy bánom is én...

Zelda

Nekem is kezd zavarossá válni ez az egész, már lassan tovább kéne lépni, mert minél tovább időzünk itt, az az érzésem, hogy egyre szarabb lesz...
Szerencsére a hétvégi anime rész megmenti majd a hetet. (Azon nem nagyon van mit elrontani)

Leara

Nekem is eddig kicsit csalódás ez az arc, de lehet hogy csak azért, mert eleve sokat vártam tőle, annyira be lett harangozva Fishman Island. Mindenesetre a "végítélettel" várok az arc végéig, ki tudja, Oda még meglephet, nem ez lenne az első eset :D.
MAL

blackronin

#2682
Quote from: Leara on 2011-10-05, 20:47:49
Nekem is eddig kicsit csalódás ez az arc, de lehet hogy csak azért, mert eleve sokat vártam tőle, annyira be lett harangozva Fishman Island. Mindenesetre a "végítélettel" várok az arc végéig, ki tudja, Oda még meglephet, nem ez lenne az első eset :D.
:tezsvir:

Jól leírtad.

Hiszen a FI mégis miből áll?
A jók:
- remek környezet (ez + )
- jó flashback story (ez is + )
- néhány jó karakter (ez is + pl. VDD, Zeo, Shirahosi, Neptune, Otohime, Fisher Tiger, Caribou meg talán a 3 herceg is)
- megismertünk pár timeskip utáni power-up-ot (ez is + )
Tehát a körítés jó.

A gond:
- Arlong Park utánérzés (nem lenne rossz alapból, de túl sok a tökölés Pl. vízi fogócska)
- egy nem main boss ellenfelet annak beállítani (Hody, számomra HATALMAS mínusz)
- NFP tagok, kivéve Zeo (unalmas és erőltetett személyiségek, gatyi képességek)
- timeksip előtti erejű ellenfelek beállítása erősebbnek (Energy Steroids dolog)
- csapatharc megkezdése, majd elhalasztása (lásd. SH tagok a plázán)
- fura ütem, s fura ugrálgatás az események között

Miként lehetne feldobni az arc-ot, sőt remekké tenni?
- Hody és degenerált bandájának mihamarabbi elintézése
- a tempó felpörgetése
- váratlan fordulat berakása (az IGAZI main boss megjelenése pl. Big Mam, egy SN, egy új Schicibukai, egy új Admiral, stb.)
- Több SH pillanat, ami nem harc
- Fishmen Island alaposabb megismerése (Fishmen Karate Dojo, még backstory a Ponegrief cuccról, több info a megrendezésre kerülő Reverie-ről)

Squazee2005

Annyira azért nem volt vészes, én inkább átvezető fejezetként értékelem. Persze attól még fura maga a fejezet, talán nem is emlékszem még ilyen OP fejezetre, hm... talán Skypiea arcban lehetett hasonló.
Oda kicsit túlfeszíti a húrt azzal, hogy nem árul el sok mindent, azt hiszem, hogy nem is a történettel, hanem az elmesélés móddal van egy kis probléma, kicsit összevissza vannak a dolgok talán.
Ugyanakkor ez legalább más, mint a többi eddigi OP történet, itt nincs konkrét cél. Ez viszont visszaüt, mert itt ülünk, mint xyz a gazban és nézünk, hogy most mi van.
Nyugtával dicsérd az arcot, majd elválik, hogy jó vagy rossz ez a nagy titkolózás.

chilip

én se értem ezt a nagy hüledezést, egy normális chapter volt, más nagy nevű shounenek ilyet se produkáltak az elmúlt jópár hónapban. teljesen korrekt kis chapter volt, amolyan dupla chapter első fele :D

kiderült hody-nak nincs is nagyon konkrét célja a NFP-el meg a fishmanekkel, csak egy eszement bosszúvágy hajtja.

node nem szájalok itten tovább :D

blackronin

#2685
Quote from: Squazee2005 on 2011-10-05, 23:57:36
Annyira azért nem volt vészes, én inkább átvezető fejezetként értékelem. Persze attól még fura maga a fejezet, talán nem is emlékszem még ilyen OP fejezetre, hm... talán Skypiea arcban lehetett hasonló.
Oda kicsit túlfeszíti a húrt azzal, hogy nem árul el sok mindent, azt hiszem, hogy nem is a történettel, hanem az elmesélés móddal van egy kis probléma, kicsit összevissza vannak a dolgok talán.
Ugyanakkor ez legalább más, mint a többi eddigi OP történet, itt nincs konkrét cél. Ez viszont visszaüt, mert itt ülünk, mint xyz a gazban és nézünk, hogy most mi van.
Nyugtával dicsérd az arcot, majd elválik, hogy jó vagy rossz ez a nagy titkolózás.

Quote from: chilip on 2011-10-06, 00:15:07
én se értem ezt a nagy hüledezést, egy normális chapter volt, más nagy nevű shounenek ilyet se produkáltak az elmúlt jópár hónapban. teljesen korrekt kis chapter volt, amolyan dupla chapter első fele :D

kiderült hody-nak nincs is nagyon konkrét célja a NFP-el meg a fishmanekkel, csak egy eszement bosszúvágy hajtja.

node nem szájalok itten tovább :D
Itt van vélemény a másik oldalról, aminek örülök.
Tehát nem én vagyok csak az, aki képes volt elviselni a fejezetet.  :D

De a többieket is megértem.
Mert valóban vannak gondok az arc-al. (amiket már felsoroltam)

Ja és szeretném megemlíteni, hogy a mangastream MEGINT elcseszte, nem is kicsit.
Pl. semmiféle "true form" nincs. Nem Hody alakul át meg ilyesmi.
Simán félrefordították a "true character" kifejezést, ami igazából azt jelenti, hogy az "igazi valója", "igazi indítéka".
Tehát hogy Hody miért utálja igazából az embereket.
Másik:
Luffy commentje a hakival kapcsolatosan...
Luffy azért panaszkodik arra, hogy a Bushoko haki-ja nem eléggé erős, mert ha erősebb lenne, akkor a koka-ja ("hardening", vagyis amikor feketévé változik az adott testrésze) simán megvédte volna Hody állkapcsától.
De nem elég erős, így megsérült. És azon se csodálkozzunk, hogy Hody még bírja, mert Luffy a koka-t víz alatt használja, s ennek köszönhető hogy nem veszíti el teljesen a DF erejét (ami régen kb. teljesen harcképtelenné tette Luffy-t), s még így is elég erős ahhoz, hogy lazán bealázza Hody-t. Sőt még a Kraken-t is képes volt így leverni. Luffy tehát éppen ellenkezőleg kurva erős, most már vízben is.
Szárazföldön Hody esélye kb. 0 %.

Érdekes megnézni azt is, hogy Hody miként erősödött, s hogy a power levelje hol volt, s most hol van:
Alap Hody szintje -> Arlong-nál egy kicsivel erősebb
ES -> duplázza, ergo Arlong szint 2X
Utána megint párat (Zoro harc miatt) -> Arlong szint 4X, majd 16X (az ES exponenciálisan növeli az erőt, nem simán kétszerezi)
Overdose (kapkodta egymás után a bogyókat) -> Arlong szint kb. 256X-ja (mert ugye kiürült elsőnek az előző adag, így 2X - 4X - 16X - 256X)
Overdose mode -> ez az erő megmaradt
Overdose mode, víz alatt (a fishmen faj sokkal erősebb a vízben) -> 3-4-szer Arlong szint 256X, Arlong szint 768X - 1024X
Így van NÉMI esélye Luffy ellen. Ez azért sokat elmond.

Jövő héten egyébként minden kiderül, s reméljük hogy kielégítő válaszokat kapunk Hody-val kapcsolatosan.

Squazee2005

Hodi igazi énjével kapcsolatban, tegnap arra gondoltam, mekkora lenne már, ha kiderülne, hogy elment meglesni Otohimét, mikor az elment a World Nobellel és látta, hogy milyen kegyetlenül bántak szerencsétlennel, annak ellenére, hogy megkapta a meghívót. Így amikor mosolyogva visszajött Otohime, akkor inkább lepuffantatta őt, minthogy hagyja, hogy hazugságok árán az összes többi fishman is hasonló sorsa jusson, mint fent Otohime, vay mint korábban Fisher Tiger.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2011-10-06, 09:38:07
Hodi igazi énjével kapcsolatban, tegnap arra gondoltam, mekkora lenne már, ha kiderülne, hogy elment meglesni Otohimét, mikor az elment a World Nobellel és látta, hogy milyen kegyetlenül bántak szerencsétlennel, annak ellenére, hogy megkapta a meghívót. Így amikor mosolyogva visszajött Otohime, akkor inkább lepuffantatta őt, minthogy hagyja, hogy hazugságok árán az összes többi fishman is hasonló sorsa jusson, mint fent Otohime, vay mint korábban Fisher Tiger.
Ez számomra telitalálat lenne, bárcsak elmondanád Oda-nak is az ötletet!  :smile:

Kraivan

Sztem nem kell túlmatekozni ezeket az erőket.

Véleményem szerint Luffy és csapata csak picivel lett erősebb mint amikor összeálltak.
Bennem az van h elindultak és bevertek mindenkit aki útban volt.

Aarlong se egy gyenge senki volt akit száműztek GL-ról, hanem ő elismert és erős Fishmen volt, aki úgy gondolta megy bealázni egy szigetet.

Ha a helyi "powerlevelmérőt" akarunk használni Luffy már az első részben is 350millás vérdíjú kalóz volt.
A powerupok amiket a sorozat során kaptak is inkább új technikák. az igazi erősödés a 2év különlétük során következett be.

Az is kérdéses hogy:
- Luffy Haki irányítása gyenge
- csak a védelmi hakija gyenge, mert ő nem arra gyúrt

A haki sztem nem védi meg a DF usereket a víztől, az azért elég durva lenne. Buborékban van, azért tud aktív lenni.

blackronin

#2689
Quote from: Kraivan on 2011-10-06, 10:26:31
Sztem nem kell túlmatekozni ezeket az erőket.

Véleményem szerint Luffy és csapata csak picivel lett erősebb mint amikor összeálltak.
Bennem az van h elindultak és bevertek mindenkit aki útban volt.

Aarlong se egy gyenge senki volt akit száműztek GL-ról, hanem ő elismert és erős Fishmen volt, aki úgy gondolta megy bealázni egy szigetet.

Ha a helyi "powerlevelmérőt" akarunk használni Luffy már az első részben is 350millás vérdíjú kalóz volt.
A powerupok amiket a sorozat során kaptak is inkább új technikák. az igazi erősödés a 2év különlétük során következett be.

Az is kérdéses hogy:
- Luffy Haki irányítása gyenge
- csak a védelmi hakija gyenge, mert ő nem arra gyúrt

A haki sztem nem védi meg a DF usereket a víztől, az azért elég durva lenne. Buborékban van, azért tud aktív lenni.
Matekozni azért kell itt, mert pont ez a lényege az Energy Steroidnak.
Ez el is lett magyarázva.
Pl.a NFP tagoknak csak 2 ES után sikerült leverniük a hercegeket. Nem volt elég egy, hanem kettő kellett hogy az erejük megfelelő módon növekedjen.

A haki pedig "véd" a víztől, vagyis pontosabban szólva tompítja a víz hatásait.
Ha nem így lenne, akkor Luffy nem tudta volna leverni a kraken-t, hiszen ahogy kilépett volna a keze a buborék alól, akkor rögtön elgyengült volna... de ehelyett csak csökkent a támadás ereje.

Luffy haki irányítása nem gyenge, de ahogy írtad te is, ő a bushoku haki esetében a támadásra gyúrt, s nem a védelmi funkcióra.
A védelmi funkció mestere (vagyis inkább nagyon jó ismerője) Sentomaru, aki felfogta a támadást és visszaverte azt.

Luffy a kenboshu hakit is ismeri és használja, ezt látható volta PX ellen.
A Coc hakit nem lehet fejleszteni, az úgy nő,a hogy a használójának a "szelleme" erősödik.
Tehát Luffy csak megtanulta használni az eddig elért Coc hakit, az nem lett erősebb sokkal.

Chronus

Quote from: Squazee2005 on 2011-10-06, 09:38:07
Hodi igazi énjével kapcsolatban, tegnap arra gondoltam, mekkora lenne már, ha kiderülne, hogy elment meglesni Otohimét, mikor az elment a World Nobellel és látta, hogy milyen kegyetlenül bántak szerencsétlennel, annak ellenére, hogy megkapta a meghívót. Így amikor mosolyogva visszajött Otohime, akkor inkább lepuffantatta őt, minthogy hagyja, hogy hazugságok árán az összes többi fishman is hasonló sorsa jusson, mint fent Otohime, vay mint korábban Fisher Tiger.

Látom te is találkoztál a Ho D. Jones-os fake spoilerrel.

Zelda

Quote from: blackronin on 2011-10-06, 09:29:05
Ja és szeretném megemlíteni, hogy a mangastream MEGINT elcseszte, nem is kicsit.
Pl. semmiféle "true form" nincs. Nem Hody alakul át meg ilyesmi.
Simán félrefordították a "true character" kifejezést, ami igazából azt jelenti, hogy az "igazi valója", "igazi indítéka".
Tehát hogy Hody miért utálja igazából az embereket.
Másik:
Luffy commentje a hakival kapcsolatosan...
Luffy azért panaszkodik arra, hogy a Bushoko haki-ja nem eléggé erős, mert ha erősebb lenne, akkor a koka-ja ("hardening", vagyis amikor feketévé változik az adott testrésze) simán megvédte volna Hody állkapcsától.
De nem elég erős, így megsérült. És azon se csodálkozzunk, hogy Hody még bírja, mert Luffy a koka-t víz alatt használja, s ennek köszönhető hogy nem veszíti el teljesen a DF erejét (ami régen kb. teljesen harcképtelenné tette Luffy-t), s még így is elég erős ahhoz, hogy lazán bealázza Hody-t. Sőt még a Kraken-t is képes volt így leverni. Luffy tehát éppen ellenkezőleg kurva erős, most már vízben is.Szárazföldön Hody esélye kb. 0 %.

Szóval megint a fordításban volt a gubanc... [spoiler]Épp most tanulok újra japánul olvasni, mert sajna, mikor japánra jártam, az a suli mellett volt, és nem volt időm gyakorolni, így hamar elfelejtődött...
De most belehúzok, hogy eredetiben olvashassam, mert mostanában rendszeresen találkozok fordítási hibákkal.[/spoiler] Így már valamivel tisztább a dolog, és az a fél mondat az egész chapterrel kapcsolatos véleményemet átformálta most.
De akkoris nagyon várós már az arc befejezése, legalábbis az én részemről.

Squazee2005

Quote from: Chronus on 2011-10-06, 11:02:50
Látom te is találkoztál a Ho D. Jones-os fake spoilerrel.

Que? *amolyan Manuelesen*

Nem, még nem hallottam. XD Azt nem mondanám, hogy Hodi jószívű, inkább csak egy pszichopata, akinek az agyára ment ez az egész.

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-10-06, 09:29:05
Pl. semmiféle "true form" nincs. Nem Hody alakul át meg ilyesmi.

Énis mangastreamen olvastam, de számomra egyértelmű volt, hogy ezzel arra gondoltak, hogy majd most elmagyarázzák, az "igazi" indítékát. De hidd el nekem akkoris lesz..om :D Pusztuljon végre.

blackronin

#2694
Quote from: Liquid Snake on 2011-10-07, 00:24:09
Quote from: blackronin on 2011-10-06, 09:29:05
Pl. semmiféle "true form" nincs. Nem Hody alakul át meg ilyesmi.

Énis mangastreamen olvastam, de számomra egyértelmű volt, hogy ezzel arra gondoltak, hogy majd most elmagyarázzák, az "igazi" indítékát. De hidd el nekem akkoris lesz..om :D Pusztuljon végre.
Oké, felfogtuk hogy utálod Hody-t, s nagyon unod már.  :P
Én is.  :D


Ja és megint egy érdekes dolog a mangastream-féle fordítással kapcsolatosan: (az AP-ről)

QuoteOriginally Posted by Aohige_AP 
"FYI, the MS translator didn't translate the sound of eating, but second to the last page, Hody pops another pill.

So he definitely didn't just shurg off Luffy's attacks, he senzu-himself again."

Tehát Hody még ebben az overdose formában is kapkodja az ES-okat...
Ez azért már elég ciki.  ^^" (Hody-nak nagyon nagy az arca ahhoz képest hogy ilyen gyenge)
Egy újabb bizonyíték arra, hogy Luffy kurva erős (még meg se erőltette igazából magát), s Hody nem hiszi hogy "simán" tudna győzni... még úgy se hogy vízben van!

edit: a kép amiről beszélnek, jobb alsó sarok
http://www.mangafox.com/manga/one_piece/v59/c641/19.html
Eléggé egyértelmű, hogy Hody csak a pirula beszedése után lesz olyan magabiztos!

blackronin

#2695
642
Kijött:
http://www.mangareader.net/one-piece/642

Egyébként mi a fene volt a fórummal?
Nem tudtam elérni...


edit: a fejezetről a véleményem...
Hát... Vannak vele gondok.

- nagyon reméltem, hogy Oda nem süti el ezt a "majd valamikor pár fejezet múlva megtudjátok, hogy mi az istent mondott Hody" dolgot, de megtette. Nekem nem tetszett ez a húzás.
- ezt a fejezetet (a SH akcióval) kellett volna a múlt heti helyett berakni, akkor okés lett volna. De így megint nem jött be.
Legalább Hody nem volt.
- a SH vs NFP "csata" sajnos egy viccé fajult. Csak van és kész, meg poénkodnak benne. Ez se jön be annyira.
Rendben lenne, ha közben nem lennének a drámai dolgok, mint pl. Noah zuhanása, a FI lakóinak aggódása, stb.
- Chopper Heavy point. Röhejes, pont ezt kellett volna meghagyni inkább emberinek. A többi alakja már úgy is elég egyedi, s még ott van a Monster point is, így egy "normális" alak (a cukin kívül) jól jött volna.
Kaptunk egy szőrös jetit cserébe.
- Hyouzo is komolytalan lett, igazából nem ellenfél Zoro-nak. Kár érte.
- Hammond is előkerült, hogy legyen Robin-nak ellenfele, Nami-nak a fodder jutott.
Tehát semmi extra, de összességében az "emberi hintó" dolog erőltetett volt.

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-10-12, 17:04:54
642

Hát... Vannak vele gondok.

Már elmondtam ugye, nekem mi a véleményem. Ezután a ch után is tartom :)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2011-10-12, 17:04:54
642
Kijött:
http://www.mangareader.net/one-piece/642

Egyébként mi a fene volt a fórummal?
Nem tudtam elérni...


edit: a fejezetről a véleményem...
Hát... Vannak vele gondok.

- nagyon reméltem, hogy Oda nem süti el ezt a "majd valamikor pár fejezet múlva megtudjátok, hogy mi az istent mondott Hody" dolgot, de megtette. Nekem nem tetszett ez a húzás.
- ezt a fejezetet (a SH akcióval) kellett volna a múlt heti helyett berakni, akkor okés lett volna. De így megint nem jött be.
Legalább Hody nem volt.
- a SH vs NFP "csata" sajnos egy viccé fajult. Csak van és kész, meg poénkodnak benne. Ez se jön be annyira.
Rendben lenne, ha közben nem lennének a drámai dolgok, mint pl. Noah zuhanása, a FI lakóinak aggódása, stb.
- Chopper Heavy point. Röhejes, pont ezt kellett volna meghagyni inkább emberinek. A többi alakja már úgy is elég egyedi, s még ott van a Monster point is, így egy "normális" alak (a cukin kívül) jól jött volna.
Kaptunk egy szőrös jetit cserébe.
- Hyouzo is komolytalan lett, igazából nem ellenfél Zoro-nak. Kár érte.
- Hammond is előkerült, hogy legyen Robin-nak ellenfele, Nami-nak a fodder jutott.
Tehát semmi extra, de összességében az "emberi hintó" dolog erőltetett volt.

Azon ritka pillanatok egyike ez, amikor teljesen egyetértek egy hozzászólásoddal. :D

Squazee2005

Eredetileg én is úgy számoltam, hogy az előző fejezet helyett lesz egy ilyen fejezet, de valahol azért érezni lehetett, hogy ez a fejezet nem Hodiról fog szólni.
Azt hiszem, az a gond, hogy Oda nem meri széthúzni a történetet. Tudom, a Skypiea arc hosszú volt, de most, hogy olvastam, azért jobban ki voltak dolgozva az ellenfelek karakterileg meg minden. Itt ezt hiányolom, de nagyon.
Ugyanakkor FI amúgy is egy harci bemutató arc, nem egy "mindjárt belehalunk" arc, persze ki tudja. Hyouzot még nem írnám le, az, hogy most Zoro nagyarcúskodik, még nem azt jelenti, hogy Hyouzu nem mérgezheti meg vagy akármi.
Sanjit imádtam, ahogy trollkodott Wadatsumival.  :haha:
A Mangastream fordítása kegyetlen.  :falba:

Zelda

Igen, a fordításukat nem komálom én se...
Ez a chap nekem is nagyon erőltetettnek tűnt, Sanji kivételével, az nagyon ott volt :D
Hát ezen a héten megint csalódtam egy kicsit.
[spoiler]Különös mód most a Naruto vitte nálam a pálmát, WTF???[/spoiler]