Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Hihetetlen, hogy Gantz még mindig van. :D
[reserved]

Junchi

#2791
[flamewar]
Quote from: blackronin on 2011-12-01, 11:32:37
02 - Naruto
03 - Blue Exorcist
04 - Fairy Tail
05 - Toriko
10 - Gantz

A japánoknak nincs ízlése.

Quote from: blackronin on 2011-12-01, 11:32:37
01 - One Piece
06 - Gintama
07 - Bakuman
08 - Bleach
09 - Kimi ni Todoke

Na jó, talán mégis van. :3
[/flamewar]

Squazee2005

19. Detective Conan   Hell yeah!  :whoah:

Amúgy 38 millió azért elég durva. O__O

kada

#2793
Quote from: Junchi on 2011-12-01, 15:47:37
[flamewar]
*Lángszóró izzít*
Gintama engem pl túl gyakran fáraszt hülye poénokkal (persze van egy rakat jó is, de...), cserébe viszont amennyire rémlik az exorcist mangája sokkal olvashatóbb mint amilyen a pocsékul befejezett anime volt.
*popcorn*

edit:
Mondjuk ha a leosztottat nézitek, az érdekes OP szempontból:
http://www.oricon.co.jp/entertainment/ranking/2011/bookrank1201/index05.html
Következtetések?
A régebbieknek szimplán több ideje volt fogyni és újranyomtatták?

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2011-12-01, 15:47:37
...

Hmm, Blue Exorcist, Fairy Tail de még a Naruto is odaveri a Bleach-t :)
[spoiler][/spoiler]

Még a OP-t sem gondoltam volna, hogy több mint 5szörösen megelőzi a második helyezettet :O Nagyon durva.

NLZ

Azért Naruto, Fairy Tail és Bleach eléggé egy szinten vannak. :)

Sőt, igazából bleach még meg is pörgeti itt az embereket. Naruto topicban csak egy legyintés van, hogy ez is megvolt.
[reserved]

chilip

ezért szomorú hogy Naruto egyre nagyobbat szar a fejünkre minden héten, Bleach egyre jobb és csak nő a szakadék a 2 között :(

OP meg tartja magát a királyi egyes helyen :P

kada

Quote from: chilip on 2011-12-01, 17:41:44OP meg tartja magát a királyi egyes helyen :P
Vagy ha nem az összesítettet nézed, akkor az első 4 helyet  :eek:

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2011-12-01, 17:41:44
ezért szomorú hogy Naruto egyre nagyobbat szar a fejünkre minden héten, Bleach egyre jobb és csak nő a szakadék a 2 között :(

Számomra a Naruto még mindig ezerszer élvezhetőbb mint a Bleach, kinek a pap kinek a papné. Na de elég ebből ez egy One Piece topik  :haha:

Leara

[megkésve] Az új fejezet nekem bejött, bár túl sok meglepetés nem volt benne. [/megkésve]

rankinghoz: nekem már csak az kell, hogy a HxH felkússzon az OP mögé és rendben is lesz a lista :P (azért elég szép, hogy még egy éves szünettel is bekerült a 13. helyre, közel 3 millió példánnyal~).
MAL

blackronin

Én csak betekintettem a topicba és mit látok?
Semmi érdekeset.  :P

Komolyra fordítva:
Azért örülök, hogy a helyezéseken elgondolkoztatok egy kicsikét...
Sokat elárulnak a jelenlegi helyzetről.

Bishop

Szerintem tuti csatlakozik Jinbe, nem nagyon vágyom rá hogy csatlakozzon, újjabb ok hogy Sanjit lenézzék Zoroval szemben, illetve nem tudom nekem olyan félkész vagy inkább már túl érett karakter. Support karakternek jobb mint nakama-nak de Oda knows best szóval bármi lehet. Én még egy tagot várnék, valami sunyibb gonosz de szerethető karaktert esetleg Logia képességgel(pl FMA: Ling/Greed, Bleach: Gin stb ) VDD-t ezért támogattam, de hát valahogy ez az arc mélypontja a gonoszok kidolgozatlansága, ennek ellenére nekem tetszett ez az arc, sokan csak simán többet vártak mint amit kaptak.

Viszont van valami ami már rég böki a csőröm és azt hiszem itt az ideje hogy hangot adjak neki, nagyon nem tetszik hogy Luffy-t oda egy az egyben Rogerhez akarja hasonlítani, így Luffy nem lesz más csak egy Roger kettő, nem értem miért kell a főhőst összekötni valami legendás alakkal. Miért nem lehet Luffy csak szimplán Luffy, miért kell szinte ugyanazt eljátszani mint narutoba hogy a előző generációt túl szárnyalja a következő úgy hogy hasonló pályát ír le.

Amúgy ha már meg lett említve a Blue Exorcist, simán második helyen kéne lennie, nagyon jó a mangja, igazán jöhetne kicsit gyakrabban ki chapter  :bruhuhu:

blackronin

#2802
Quote from: Bishop on 2011-12-02, 10:09:34
Szerintem tuti csatlakozik Jinbe, nem nagyon vágyom rá hogy csatlakozzon, újjabb ok hogy Sanjit lenézzék Zoroval szemben, illetve nem tudom nekem olyan félkész vagy inkább már túl érett karakter. Support karakternek jobb mint nakama-nak de Oda knows best szóval bármi lehet. Én még egy tagot várnék, valami sunyibb gonosz de szerethető karaktert esetleg Logia képességgel(pl FMA: Ling/Greed, Bleach: Gin stb ) VDD-t ezért támogattam, de hát valahogy ez az arc mélypontja a gonoszok kidolgozatlansága, ennek ellenére nekem tetszett ez az arc, sokan csak simán többet vártak mint amit kaptak.
Jinbe szerintem jó arc, kell egy kicsit komolyabb karakter Franky és Brook után.
A fishmen karate tudása pedig nagyon hasznos és elég egyedi is.
Szerintem ki van dolgozva, kifejezetten örülök annak, hogy nem egy "félkész" karakter, hanem már érett személyiséggel és háttérrel rendelkezik.
VDD-t pedig támogatom (támogatnám), mint esetleges nakama, mert egyedi kinézetű, egyedi képességű, nem "jó", hanem gyakran csak a saját érdekeit nézi. De valószínűleg marad a FI arc egyik villain szerepkörében.

Quote from: Bishop on 2011-12-02, 10:09:34
ez az arc mélypontja a gonoszok kidolgozatlansága, ennek ellenére nekem tetszett ez az arc, sokan csak simán többet vártak mint amit kaptak.
Nagyjából megkaptuk azt, ami vártunk, de a lényeget már kiemelted.

Quote from: Bishop on 2011-12-02, 10:09:34
Viszont van valami ami már rég böki a csőröm és azt hiszem itt az ideje hogy hangot adjak neki, nagyon nem tetszik hogy Luffy-t oda egy az egyben Rogerhez akarja hasonlítani, így Luffy nem lesz más csak egy Roger kettő, nem értem miért kell a főhőst összekötni valami legendás alakkal. Miért nem lehet Luffy csak szimplán Luffy, miért kell szinte ugyanazt eljátszani mint narutoba hogy a előző generációt túl szárnyalja a következő úgy hogy hasonló pályát ír le.
Ne hasonlítsuk össze a Naruto-val ezt a "Luffy mennyire hasonlít Roger-re" dolgot, mert a Naruto-ban ezt szinte minden karakternél és rengetegszer elsütik, nemcsak a főhős esetében. Lásd. Ino-Shika-Cho trió.
Az OP-ben Luffy-n kívül semmi másnál nem jön elő ilyesmi.
Nála tökéletesen rendben van, sőt kifejezetten nagy szó, hogy egy ilyen nagy emberhez hasonlítják.
Pont ez adja a lényegét:
Luffy már nem egyszerű kalóz, aki kicsivel jobb a többinél, hanem olyan legendás karakter lehet majd belőle, mint anno Roger.
Ráadásul így nem kell bemutatni Roger-t külön, hiszen Luffy-n keresztül megtudhatjuk hogy milyen karakter lehetett Roger fiatalon.
Szóval én csak örülök ennek a dolognak, nem zavar egyáltalán.

Junchi

Quote from: Bishop on 2011-12-02, 10:09:34
Szerintem tuti csatlakozik Jinbe, nem nagyon vágyom rá hogy csatlakozzon, újjabb ok hogy Sanjit lenézzék Zoroval szemben

Elég, ha mi tudjuk, hogy Sanji >>>> Zoro. :) (Minden szempontból)

Squazee2005

Nem véletlen a Luffy-Roger összehasonlítás. Itt nem pusztán arról van szó, hogy Luffy Roger 2 lenne, ne felejtsük el a háttérben meghúzódó nagyobb történetet (ha úgy tetszik plotot) se. Luffy így vagy úgy egy "legendás", elveszett család(?) sarja, akiket összeköt a D. meg mg egy-két dolog. Luffy lesz valószínűleg az utolsó láncszem a "nagy történetben", hiszen, ha minden igaz, az ő vezényletével fog kiderülni, hogy mi lett az elveszett idővel és talán egy nagy harc is lesz BB-n kívül még a világ uraival is. Talán, ez persze csak spekuláció. De ha belegondolok, máris elönt az epic-ség gondolata.  :whoah:
Szóval biztos nem véletlenek ezek a párhuzamok, de ez nem azt jelenti, hogy Luffy meg van fosztva a saját szabad akaratától. Attól, hogy a sorsa megvan írva, ő nem tud erről, s a saját kénye-kedve szerint tesz-vesz. S attól hogy hasonlít Rogerre, vagyis hasonló karakterileg, még nem lesz az ő reinkarnciója. Bár lehet, hogy az mégiscsak. *elgondolkozik, miközben ír*. Öröklődik a Will of D's. ^^

blackronin

Pár kiegészítés a heti fejezethez kapcsolódóan:
A Shonen Jump végén 2 fontos dolgot írt le Oda, egyiket egy külön OP-s hirdetés mellé, míg a másikat a köv. szám preview-jéhez:
1. Kiderült, hogy pár héttel ezelőtt komoly fájdalmai jelentkeztek a jobb kezében (pont azzal amivel rajzol), de örömmel jelenti hogy már sokkal jobban van... Ez azért nem semmi! Úgy rajzolta az utóbbi időben az oldalakat, hogy (szó szerint) fájdalmat okozott neki. Elismerésem.  :jee:
2. A preview-hez ezt írta:
Preview: The new fact revealed to the recently saved Fishman Island is...?

Vajon mi lehet a második dolog?
Lehet, hogy csak Jinbe csatlakozása...

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2011-12-02, 14:39:47
Quote from: Bishop on 2011-12-02, 10:09:34
Szerintem tuti csatlakozik Jinbe, nem nagyon vágyom rá hogy csatlakozzon, újjabb ok hogy Sanjit lenézzék Zoroval szemben

Elég, ha mi tudjuk, hogy Sanji >>>> Zoro. :) (Minden szempontból)

Nem. Zoro és Sanji mindketten ugyan olyan jó fejek. Zoro erősebb, és sokkal nagyobb az állóképessége (még Luffy-ét is veri), de emellett Sanji is nagyon erős. És miért van ez így jól? Mert Zoro célja az, hogy ő legyen a legjobb kardforgató a világon, amihez erő kell. Sanji-nak nem az a célja, hogy erős legyen (az már csak egy plusz nála) hanem, hogy megtalálja All Blue-t. Én mindkét karaktert ugyan annyira szeretem, teljesen más a jellemük, nem is szabad összehasonlítani őket. Amikor meg egymásnak esnek azon mindig jókat lehet nevetni :)

Junchi

Én is bírom Zorót, nem arról van szó, csak Sanji imho klasszisokkal jobb. :3 (Bár most FY arc-ban ezzel az állandó nosebleed-ezéssel kifejezetten idegesítő, de úgy általában véve áll, amit mondtam.)

Leara

Miért? A Zoro fanok tényleg szidják Sanjit? Ez nekem új. Mondjuk nekem is Zoro az egyik kedvencem, de attól még Sanjit és a többieket is nagyon bírom, így együtt a legjobbak :). Anno sem értettem már a nagy Brook utálatot, ahogy azt sem, hogy Hancock feltűnése után miért kezdték el sokan Namit és Robint szidni :D.
MAL

Bishop

konkrétan nem utálják csak lenézik, már most Jinbe-t előre rakták Sanji elé, mikor Sanji akkor is a monster trio tagja marad. Na meg Zorot nagyon előre teszik, pedig jobb esetbe is csak egy fokkal erősebb Sanjinál. Amúgy meg lehet Sanji nem olyan jól tűri a sebzéseket, de okosabb mint Luffy Zoro együtt.

Zen

Most túrjam elő azt a részt, amikor hagyta magát szétveretni akárhányszor Mr 2 átváltott Nami arcára?
Azt meg, h ki mennyivel erősebb ne firtassuk, Whiskey Peaken Zoro levert száz embert azán döntetlenre harcolt a pihent Luffyval, mégis Luffy dolga leverni a főellenségeket.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Zoro meg eltévedne egy egyenes úton is, most miért kell a comic reliefeket idekeverni. Whiskey peaksen csak noobok voltak, Sanji is leverte volna(és most hagyjuk azt hogy ő is aludt) Akkor ennyi erővel Nami a legerősebb mert mindkettőt leütötte...na pont az ilyen pointless indokokat imádom más fórumokon  ::)

Zen

Quote from: Bishop on 2011-12-03, 15:24:10
Zoro meg eltévedne egy egyenes úton is, most miért kell a comic reliefeket idekeverni. Whiskey peaksen csak noobok voltak, Sanji is leverte volna(és most hagyjuk azt hogy ő is aludt) Akkor ennyi erővel Nami a legerősebb mert mindkettőt leütötte...na pont az ilyen pointless indokokat imádom más fórumokon  ::)
::)
Nem én nyitottam vitát arról h atyaég Sanjit gyengének nézik ezért meg azért, közben folyamat leszólom Zorót.
Whiskey Peaken noobok? És? Volt száz, és Zoro rendesen kellett h dolgozzon a győzelemért. És igen, Sanji is leverte volna, ezért pofázom h fölösleges hasonlítgatni, h melyiknek nagyobb a powerlevelje 0,3-al. ::)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Maradjunk annyiban, hogy Zoro erősebb, mint Sanji. Ez akkor lett teljesen tuti, amikor Kuma Fájdalommancsát befogadta. Sanji belepusztult volna, Zoro kibírta. Most voltak 2 év tréningen. Sanjit egy csapat buzi üldözte, Zoro meg folyamatosan harcolt és a főellensége edzette.
Sanji szakács, Zoro elsőtiszt. :D Ennyi. Az, hogy nem értik meg egymást belefér, de ha komolyan összecsapnának, akkor Zoro feldarabolná Sanji tüzes lábát.. XD Egyedül azért tűri meg, mert Egyrészt akkor byebye csapat lenne, másrészt ki csinálna faja kajákat? :XD

Zoroban csak a hülye eltévedéseit nem szeretem, annyira nem illik a karakterhez, de valamilyen negatívumot rá kell erőltetni, hogy ne legyen tökéletes. :D

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-03, 17:42:58
...

[spoiler=magánvélemény]ez úgy hülyeség ahogy van

míg nem küzdenek meg vérre menően úgyse tudni melyikük az erősebb, vagy Oda meg nem mondta/mondja a nagyközönségnek (amiről lehet lemaradtam, mert tudomásom szerint még nem tette meg)

Usopp is mekkora loosernek nézett ki mégis megfingatta kicsit Luffyt mikor elváltak[/spoiler]

Junchi

Annyiban egyetértek LD-vel, hogy Zoro valamivel tápabb azért, mint Sanji, de ilyen "100-ból 51-et Zoro nyerne, 49-et Sanji" alapon gondolom ezt.

Hint több is volt rá, de talán a legnyilvánvalóbb Enies Lobby, ahol Kakunak mittomén hány dorikije volt, Jyaburának meg valami 20-szal kevesebb (ami nyilván molyfing, mikor több ezrekkel dobálóztak), az ilyen meg elég jól szokta prezentálni a shounen hősök erőbeli különbségeit.

Btw kezd átmenni Zoro fanbois vs Sanji fanbois-ba a thread...

Bishop

Én kiszálltam még mielőtt átmennék nagyon fanboi-ba :D de tény hogy én is inkább úgy képzelem el hogy ha harcolnának egyszer teljes erőből akkor az akár napokig is tartana mint Ace vs Jinbe és ha Zoro nyerne is akkor is csak olyan sérülések árán ami végig kíséri az életében. Sanji egyetlen gyengéje a motivációja, amit ugye Zeff is kifogásolt, de ha mondjuk de csak elméletileg Zoro bántaná Sanji csaját akkor Sanji simán kapna egy olyan boostot amivel még nyerhetne is, amúgy Sanji timeskip óta sokkal motiváltabb. Én mindkettőt el tudom képzelni ilyen legendás szinten ahol már komolyan kell venniük a másikat mert kb élet halál harc. De hát persze Zoro fanboiok el se tudják ezt képzelni, elég sokat vitatkoztam már ezzel kapcsolatban más forumokon, így én itt lezártnak tekintem mindenesetre....

kada

Quote from: Junchi on 2011-12-03, 20:00:16Btw kezd átmenni Zoro fanbois vs Sanji fanbois-ba a thread...
Kezd?  :P

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2011-12-03, 17:46:15
Quote from: LuckyDingo on 2011-12-03, 17:42:58
...

[spoiler=magánvélemény]ez úgy hülyeség ahogy van

míg nem küzdenek meg vérre menően úgyse tudni melyikük az erősebb, vagy Oda meg nem mondta/mondja a nagyközönségnek (amiről lehet lemaradtam, mert tudomásom szerint még nem tette meg)

Usopp is mekkora loosernek nézett ki mégis megfingatta kicsit Luffyt mikor elváltak[/spoiler]
[spoiler=magánvélemény megkérdőjelezése]Most miért, mi nem igaz abból, amit írtam? :D Nézzünk egy másik összehasonlítást. Sanji kapott egy Mr.2-t anno, aki plotskillel majdnem legyőzte őt. Zoro kapott egy Mr. 1-t, akit nagy nehezen legyűrt. Ha fordítunk a helyzeten, szerinted Zoronak mennyibe lett volna feldarabolni Mr.2-t? És Sanji milyen esélyekkel indult volna full penge Mr. 1 ellen? :D [/spoiler]

De jó oké, értem én. Úgy van vezetve a story és úgy jönnek az ellenségek, hogy igazából senkiről se derüljön ki konkrétan, hogy ki az erősebb. Attól függetlenül, hogy a Luffy Zoro Sanji trio folyamatosan a frontvonalon küzdenek, Sanjijt mindig sikerül elnyomni valahogyan. Most pölö számomra úgy, hogy Wadatsumit Jinbe-el kellett levernie és nem egyedül csinálta ki. Na mindegy felesleges ezen többet vitázni, mindenkinek megvannak a kedvencei.

Egyébként is Chopper lehet a legkeményebb. Aki gyógyszerekkel bánik, az miért nem használ mérgeket? (mondjuk Chopper jóságos doki, nem ölne), De ha az anatómiában otthon van, akkor miért nem olyan támadásai vannak, ami mondjju egy ütés stun-t eredményez? :D (mondjuk a kung-fu point lehetőségeit még nem láthattuk) Ebbe most nem megyek bele, mert szinte mindenkivel el lehetne ezt játszani. :P

Liquid Snake

Én One Piece fanboy vagyok.

Luffy=Zoro=Usopp=Sanji=Nami=Chopper=Robin=Franky=Brook

Problem?