Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Kraivan

A One Piece-ben a puszta erő valami erős hátránnyal is jár.
Még a nagyonnagyfejeseknek is van defektjük.

Kizaru nemtörődöm, Akainu végtelenül büszke és fanatikus, Aokiji lusta.
Garp elalszik szinte bárhol és bármikor.
Zorro önfejű és eltéved egy üres szobában, Sanji a másik nemmel nem bír.

Sanji-ban van egy elő nem hozott, de egyszer mutatott hatalmas erő. Amikor étel ellen harcolt (az a spagettikatona vagy mi volt) és a konyhai eszközöket kézbe vette.
Az én lapom az ha Zorro ellen kéne harcolnia akkor két kés, vagy egy kés+villa (villa mint hárító, lefegyverzőeszköz)


Choppernek meg van anatómia ismerete és Oars ellen használták is, amikor a gerincét törték szét.

Ebben az arc-ban meg szerintem semmit se tudunk meg az erőkről. Mindenki csak mutogatta magát és játszott az ellenfelével.

Bishop

Igazából nem hiszem hogy szüksége van Sanjinak késekre hogy tudjon harcolni ellene, Garpnak sincs fegyvere de nem hiszem hogy problémát jelentene neki. Ha megtanulja a BH-t akkor meg főleg. Alapvetően sokat számít hogy ért a késekhez így tudja őket hárítani, és kis ésszel sokkal többre megy néha az ember mint puszta kitartással.
Amúgy én is bírok mindenkit, csak már annyi hülye Zoro fanboi indokot hallottam hogy erre könnyen felhergelem magam.

blackronin

#2822
649
[spoiler]
"Jinbe abstained!
649: Dance of the Bream and Flounder
Cover story: Skypiea. This year's blessings and God's contentment. God and the Village Chief."

Human pirates are released and Neptune says that the remnants of the NFP can live on the main island as manual laborers.
Fishman district is blocked off. The Officers, Decken, and Hody are imprisoned. Wadatsumi is effectively deported and taken to a far away part of the sea by the Kraken.
Because he has to remain faithful to his duty, Jinbe refuses but asks them to wait. He says to come again another time and try inviting him once more.
The party on the island begins.

Robin sneaks away from the party and goes to see Neptune (just the two of them).
Robin asks about Joy Boy. He was a real person who lived in the void century, and that apology he wrote was aimed at the Mermaid Princess at the time.
According to the legend passed down by the royal line, it seems that someone would someday appear to fulfill the promise in lieu of Joy Boy. There was the promise to protect Noah until that day finally came.
On Sky Island, Robin knew the whereabouts of Poseidon. Poseidon was on Fishman Island, because Poseidon IS Shirahoshi, the mermaid princess.
[/spoiler]

Érdekes...

És hazudnék, ha azt mondanám, hogy [spoiler]nem számítottam semmire trükkös dologra Oda részéről Jinbe csatlakozásával kapcsolatosan... De ez jópofa volt Jinbetől: "Lehet róla szó, de majd csere vissza később és kérdezd meg újra."  :P

Egy kis rpg-s hasonlattal élve a helyzet: "Lépj pár szintet, haladj előre a main quest-ben egy kicsit és utána gyere vissza... Ilyen hamar nem kaphatsz meg!"  :D[/spoiler]

De komolyra fordítva:
[spoiler]
Ez az égvilágon semmit se jelent. Sanji, Franky és Brook esete is ilyen volt.
Ők se csatlakoztak rögtön, el kellett intézniük pár dolgot előtte.
Itt is ugyanez lesz.
Szóval a "Jinbe for nakama" tuti hogy jön, nem kell reménykedni az ellenkezőjében!  :hehe:
[/spoiler]

Squazee2005

Érdekes +1

Nos...
[spoiler]Nem tudom, de emlékeim szerint még senki se mondta Luffynak, hogy majd később csatlakozna, most nem. De a többiek tőből visszautasították Luffy-t, vagy mint Nami ideiglenesen csatlakoztak. De Jinbe más tészta. Lehet, hogy tényleg csak olyan lesz, mint Vivi. Mondjuk nem lenne akkora nagy baj. Nekem így is, úgy is megfelel.[/spoiler]

blackronin

A spoiler kapcsán újra kirobbant a next nakama vita az AP-n...
És újra eljött Miss Hugeboobs hercegnő csatlakozása...
Komolyan mondom röhejes.
Tényleg örülnék még egy női tagnak, mert szerintem Oda ki tud dolgozni még egy női karakter nakama-t, de CSAK azért ne csatlakozzon egy női karakter, mert a fanoknak csorog a nyáluk utána. Mert ilyen áron akkor tényleg nem kell női nakama.
Hercegnőcskénk semmilyen szinten nem állja meg magát a vitában, egyetlen érv mellette a fanoktól a Sea King idéző képessége (ami annyira nem nagy szám) meg hogy egy bombázó hatalmas csöcsökkel. Ezek aztán érvek!  :D

Akkor tényleg legyen a maradék 2 nakama csávó.
Jinbe és egy dark karakter és tudjuk le ezt a dolgot örökre.
Már kezd teljesen kikészíteni ez a téma az AP-n...

LuckyDingo

Pedig Shirahoshira még ráférne egy kis karakterfejlődés... lehetne Vivi 2 addig, amíg Jinbei nem csatlakozik. Az már más dolog, hogy harcban semmit nem tudna segíteni. és úsznia kellene a hajó után XD De ha most valami kiderül róla és hirtelen összemegy valami ősi csoda folytán, akkor lehet hogy ő megy :O Bár kétlem. :D

blackronin

#2826
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-649-English-Scan

Jó chapter volt!
Jó volt az ünneplés, a poénok, Jinbe csatlakozásának megvitatása, a sziget helyzetének rendezése és persze a végén a magyarázat Joy Boy-ról.

Örülök, hogy a FI arc végre kicsit visszanyerte eredeti fényét, simán élvezni tudom újra a történéseket, nem rontja el a hangulatot a NFP banda töketlenkedése.

Az érdeklődésem és a kíváncsiságom a maximumon van jelenleg, alig várom hogy milyen irányba haladunk tovább...
NAGYON NAGYON látni akarom a folytatást.
Most megint ott tartunk, hogy BÁRMI megtörténhet.
És ez király!  :whoah:

Zelda

Meg vagyok vele elégedve, Sztem elég fordulatos volt. Am Poseidon = Shirahoshi... XD

Liquid Snake

#2828
Azért arra kíváncsi vagyok, mikor gondolja Jinbei a csatlakozást, illetve, előtte lesz-e valaki más. Egyébként tényleg jó ch volt, főképp azért mert nem lehet tudni mi jön ezután, ahogy blackronin is írta, bármerre mehet a történet. Lassan megint gondolkozni kell az időgép összerakásán  :haha:


ed.: Most fordult meg a fejemben, Jinbei olyan furcsán mondta ezt az egészet, mintha az a bizonyos dolog amit el kell intéznie változtatna a megítélésén Luffy szemében, vagy csak nekem tűnt úgy, hogy direkt kihangsúlyozza, hogy NA MAJD AKKOR kérdezd meg megint, hogy csatlakozzak-e... Lehet ezt már csak én erőltetem bele :D

blackronin

#2829
Na, pár dolog eszembe jutott a fejezet kapcsán, amiket talán érdemes megemlíteni:
1. Merman Combat (merfolk nép általi vízmanipulálás) és Merman Weapon style (merfolk harci stílus kardokkal és szigonyokkal):
[spoiler]Két új harci stílus mutatott be Oda a FI arc-ban... vagyis inkább csak ízelítőt adott belőle.
Hiszen láttunk egy Aquamarine-t (kamehame szerű cucc) és 3 egyszerű támadást a hercegektől.
Tutira biztos vagyok abban, hogy ebben a két harcmodorban SOKKAL több rejlik, mint hogy ennyivel letudná Oda a dolgot. (be kell vallanom emiatt tartottam furcsának azt is, hogy Hyouzou 8 kardos stílusából is egy darab egyszerű támadást láttunk csak... talán lesz más karakter is, aki ezt használja majd?)
Szóval vagy folytatódik tovább a FI arc új ellenséggel vagy a jövőben lesz még merfolk karakter, aki kicsivel többet mutat majd ebből.
De szeretnék többet látni ezekből az biztos![/spoiler]
2. Shirahoshi mint Ancient Weapon és a többi AW:
[spoiler]Ugye ideáig azt hitte mindenki, hogy az AW csak tárgy lehet, személy vagy képesség nem.
Ez megváltozott a fejezetnek köszönhetően.
Pluton egy hadihajó, de ezt már tudjuk.
Poseidon egy képesség, ami csak a Mermaid Princess-ben manifesztálódik bizonyos időközönként.
Közös ezekben, hogy képesek elpusztítani a világot.
És ekkor elgondolkodtam... És beugrott valami!
Whitebeard DF-je.
Lehet, hogy WB DF-je is egy AW? Hiszen képesség lehet egy AW, s nagyon elképzelhetőnek tartanám, hogy egy DF-t is annak neveznének. Így jobban érthető lenne, hogy Blackbeard miért éppen ezt akarta megszerezni, persze a Yami Yami no mi DF-en kívül. Ha ez igaz, akkor BB sokkal veszélyesebb ellenfél lett, s a WG nem hiába tart tőle.
Nekem tetszene ez az ötlet.[/spoiler]
3. Shirahosi mint next "temporaly" nakama (mint anno Vivi):
[spoiler]Tudom, hogy én is nevetségesnek tartottam az ötletet, talán még most is, de a mostani fejezet utolsó oldala NAGYON elbizonytalanított! Neptune arckifejezése és az, hogy ennyien látták Shira képességét (és kötve hiszem, hogy a WG nem szerez róla tudomást hamarosan), sokban megváltoztatta a helyzetet.
Shira nem biztos, hogy biztonságban lenne a FI-en, főleg annak fényében, hogy egy sima Hody is majdnem elfoglalta azt.
Mi lenne itt, ha jönne pár Vice-Admiral, vagy esetleg egy Admiral?
A fishmen-nek esélye sem lenne.
És emiatt nagyon elképzelhető lenne az a lehetőség, hogy Neptune (látva a SH banda képességeit) megbízná Luffy-t, hogy védje meg Shira-t vagy bujtassa el egy olyan helyre, amit nem ismer a WG.
Szóval Shira csatlakozna, de mint ideiglenes nakama.
Nem azt mondom ezzel, hogy alig várom ezt, de mint lehetőség megtörténhet.[/spoiler]
4. Jinbe elutasítása:
[spoiler]Elsőre ez se tűnt annyira érdekfeszítőnek, gondoltam majd csatlakozik amikor akar, de a fura magyarázkodása és a kötelesség emlegetése elég furán hangzik így utólag. (Liquid Snake is kiemelte a problémát, szóval nem erőltesz bele semmit, Snake.  :smile:)
Jó lenne erről is többet megtudni később, mert így még nehezen elfogadható önmagában.[/spoiler]
5. Van Der Decken
[spoiler]Őt egyedül sajnálom azért, mert az ő sorsát csak simám elintézték azzal, hogy bedugták a börtönbe Hody-val.
A FI arc legjobb karakter volt, egyedi képességgel és jó személyiséggel.
Neki jól állna egy cover story sorozat a jövőben, remélem hogy Oda megcsinálja.
Örülnék neki.[/spoiler]
6. Jövő:
[spoiler]Mi jönne most?
Egyszerű a válasz:
Helyzetjelentés a világból (BB, Marine, Yonkou és New World) és a Supernova arc (aminek lényege az lenne, hogy végre a SH csapat összecsapjon valamelyikkel) megkezdése.
Ennyi. [/spoiler]

chilip

Quote from: blackronin on 2011-12-08, 10:52:37
Na, pár dolog eszembe jutott a fejezet kapcsán, amiket talán érdemes megemlíteni:

ooo~ookay

Quote from: blackronin on 2011-12-08, 10:52:37
WALL OF TEXT

:zomg:

blackronin

#2831
Quote from: chilip on 2011-12-08, 11:16:30
ooo~ookay

Quote from: blackronin on 2011-12-08, 10:52:37
WALL OF TEXT

:zomg:
Mi a gond?   :P
Csak 6-ot említettem... Az belefér a "pár dologba" nem?
Ja hogy azokat utána kifejtettem?
Az már más kérdés!  :hehe:

edit:
Oké... berakom spoiler-be őket.
Látjátok, hogy mennyire együttműködő vagyok?  :D

NLZ

Ha Shirahoshi el akarna bújni, akkor kiúszna a Calm Beltre. :D
[reserved]

Zelda

Quote from: NLZ on 2011-12-08, 13:59:07
Ha Shirahoshi el akarna bújni, akkor kiúszna a Calm Beltre. :D
Logikus xD
Nekem is van pár észrevételem, de most nincs energiám, hogy mindet kifejtsem úgyhogy majd máskor.

Kraivan

Calm belt nem hiszem h sokat érne.
Ugyebár van egy pár izomarc, aki Sea King-eket idomít, bár Shirahoshi ulti hax skillje valszeg az idomított ölebeket maga mellé terelné. de aki Sea Kinget idomít valszeg be is aprítja már a levesbe.

marine hajók a Seastone hajóalappal simán átmegy a calm belten. Volt is szó róla h akkor fregattok nem tudnának átkelni a grand linebe juttató torkolaton.

Amúgy ha már új tag:
Én a közeljövőben Bonney mellett tenném le a voksom.
Női jelölt, elég önfejű "gonosz", káosz tag. A zabálási ingere jó releaf (Sanji főz, míg Luffyval versenyt eszik), és valamiért Zorrot megmentette, pedig semmi különösebb indoka nem volt rá azt leszámítva h akkor jönnek a gonosz Admiralok. Mert miért pont ő tette meg, amikor bármely nova leállíthatta volna Zorrot.
Meg ha jól tudom neki sincs most legénysége. Ugyebár azt várjuk, h ő most raboskodik, vagy rabszolgáskodik Akainu-nak?
Emellett erős, New World, és volt "ellenség".

Shirahoshi mint new nakama?
Még ideiglenesként is nehezen tudom elképzelni.
Még a mérete lenne a "kisebb" gond. Azon merengek h ő már nagykorú lenne? Ugyanis lábon sétálva még nem láttuk, márpedig szárazföldön kéne vele valamit kezdeni.

chilip

elmagyarázták hogy müxik a seastone - láthatatlan a hajó a seakingek szemében. nos ho ottvan shirahoshi és tán közli a sea kingekkel hogy ott mégis van hajó  :haha: amúgy ENNYI sea king ellen egy admirális is tehetetlen amennyi ott él a calm beltben

NLZ

Jahm. Egy dolog egy random sea king, egy másik a célirányosan mozgó, csapatokban vonuló csorda.
[reserved]

LuckyDingo

Bonney-ban benne lennék (ne értsétek félre.. XD), de a skillje egyrészt hax, másrészt nem a legjobb harcra.. főleg olyan ellen, aki hakit használ. Max szövetségest tudok kinézni belőle.

blackronin

Gondolom itt az ideje ezt is megemlíteni:
Jump Festa 2012 (17-18th December): Oda will be in One Piece Stage

Dec. 17-én Bleach, Naruto és One Piece
Dec. 18-án KÜLÖN Oda.

Ilyen se volt még, hogy egy adott manga MINDKÉT napon szerepel.
Persze a szinkronszínészek is ott lesznek.

Greg az AP-ről ott lesz, hiszen Japánban él, s beszámol mindenről.
Fel lehet készülni a nagy bejelentésekre, mert az ilyen rendezvényeken jönnek az elejtett megjegyzések az OP-vel kapcsolatban...
Pl. új nakama, új karakterek, új movie-k.
Oda is jelezte párszor, hogy a mostani évi Jump Fest különleges lesz számára.

Szóval NAGYON várjuk.  :smile:

blackronin

#2839
650
[spoiler]
"Cover story is Tonjit

650: You Should Keep These Two Changes In Mind

Three ancient weapons with the names of gods.
Pluton, Uranus, Poseidon
One is Shirahoshi.
If this was known, everyone would go after her, right?
Robin and Neptune's conversation
The one listening to it was Caribou

Luffy is told of the happenings of the past two years by Jinbe
Akainu and Aokiji had a fight
Sengoku pushed for Aokiji to be the next Fleet Admiral, but the head honchos in the government wanted to install Akainu
For that reason, Akainu and Aokji (who isn't usually the type to want to fight) had a duel
After a 10 day long struggle to the death,
Akainu won. Sakazuki is the new fleet admiral.
Akainu showed sympathy for Aokiji and didn't kill him, but Aokiji left the Marines.
His whereabouts are unknown. He quit the marines."

[/spoiler]

What!?  :zomg:
Na erre tényleg nem számítottam!
Le a kalappal, Oda!  :jee:

edit: a durva az, hogy
[spoiler]így belegondolva nem egy Admiral hely üresedett meg, hanem KETTŐ.
Két új Admiral-t kapunk a Marine oldalon...
Egy vad tipp: Smoker az egyik![/spoiler]

Ja és persze az se kis dolog, hogy [spoiler]kiderült a harmadik AW neve.
Meg hogy Carbou kihallgatta Robin és Neptune beszélgetését Shirahoshi-ról.
Shirahoshi már 100%, hogy nem maradhat Fishmen Island-en.
Oda nem hiába lépte meg ezt a dolgot.[/spoiler]

NAGYON komoly események kezdenek elindulni!
Alig várom a teljes fejezetet.  :smile:

edit2: a spoiler második fele! Mi jöhet még!?
[spoiler]
As for Blackbeard,
He knew Whitebeard's territory all too well,
and took it over in a flash. The world is already too late (in trouble)
BB has joined the ranks of Shanks, Kaidou, and Big Mam as a Yonkou.


The conversation turns to other such events, but Luffy tires of listening halfway through.
Luffy appears as Caribou is persecuting Shirahoshi
Caribou runs
With the Tamatebako in hand, Caribou flees.

The royal troops arrive
and inform everyone about the situation with Hody and the gang
They now appear to be very old men
ES were inside the Tamatebako

Another soldier comes to tell about Big Mam's messenger brat (?)
Soldier: "We don't have this month's offering of candy!
It was all given to the Strawhats at the banquet!"
Minister of the Right: "Should we make an excuse... to that monster who would attack our country us just for some candy- Big Mam?!"

End
[/spoiler]

edit3: "blackronin a teljes spoiler-t újra elolvasva"


edit4: a következő chapternél color spread, valamint ebben az évben ezen kívül lesz még egy chapter.
Valamikor dec. 23-24 körül számítsatok rá, mert 1 hét kimarad majd...
Így alakul a rend:
Quote12/19 : Shônen Jump #03-04 (Raw around 12/14)
12/26 : No Shônen Jump
01/04 : Shônen Jump #05-06 (Raw around 12/24)
01/09 : No Shônen Jump
01/16 : Shônen Jump #08 (Raw around 01/11)

LuckyDingo

Nice végre kiderült valami a külvilágról is. Kíváncsi vagyok már erre [spoiler]a Big Mam-ra.[/spoiler]

Junchi

Erre a ch-ra most én is azt mondom: LEMME HAVE IT! NAO!!!!!44

blackronin


chilip

köszönöm szépen hogy itt mindenki rendesen használja a spoiler tag-et :) most már alig várom a meglepetést a chapterrel  :lazza:

blackronin

#2844
Itt van!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-650-English-Scan

edit: a chapter EPIC.

Hody és a bandája megkapta méltó büntetését... van igazság a a Földön!
Oda, megbocsájtok a FI arc egy-két hibájáért.  :P
És hova tűnt VDD? Remélem, hogy sikerült elmenekülnie valahogy. Őt bírom.

A fejezetben rengeteg info volt, ami már nagyon kellett.
Azon meglepődtem viszont, hogy Caribou-nak majdnem sikerült elrabolnia Shirahoshi-t!   ^^"

És Big Mam is bejön a képbe... Várom a fejleményeket ezzel kapcsolatban is!

Liquid Snake

Ez igen, nagyon durva ch volt, nem is elemezném ki igazából, inkább elolvasom mégegyszer!!!

Zelda

Le a kalappal, ebben aztán minden volt! Oda nagyon jól felismerte a lehetőségek végtelen tárházát, és nem finomkodott, úgyhogy sztem innentől kezdve epekedve várhatjuk majd a folytatást.
Hajrá OP!!!

Kraivan

na ezt vártam jó ideje a OP-től:

Caribou elindított egy szálat, bár remélem nem lesz Jassy és James pokemonklónok, akik üldözik Shirahoshit minden chapterben.

Akainu a Marine fejes.
Így ami lejött:
- jött egy powerup a marine-nak. Akainu tuti nem enged senkit se gyengének
- van 2 admiral pozíció
- Sengoku és Garp valszeg magándetektívként verik a kalózokat.
- Aokiji most már nemhogy nem admiral, hanem már csak nem is marine  :eek:
[spoiler]gondolom égnek is a fórumok mint ő az új nakamajelölt. Robint 2x is megmentette már, valszeg nem véletlenül. [/spoiler]
- Hodi és brigádja megöregedett. először azt hittem h Bonney van a színen.
- És igen... Hol van VDD?
- Blackbeard egy yonku lett. Mondjuk sajnálattal olvasom, hogy egy szerezd-meg-hát-mind haxfruitot evett. Az nem jött át, hogy másoknak is tud átadni DF skillt, vagy csak ő gyűjti. Mert ő és bandája erős DF usereket vadásznak
- Luffy felhívta Sanji és zorro figyelmét hogy érzik-e valami jelenlétét, amire igent mondtak. +2 hakiuser?
- És most itt van BigMom, akinek Luffy most zabálja fel az édességét.

Luffy meg kijelentette h szarik a politikára és erőviszonyokra, de ezeket ős se hagyhatja figyelmen kívül, akármilyen önfejű. Politikai erőviszonyok helyett fogalmazzunk szövetségeseket, barátokat, kegyelteket.




blackronin

Quote from: Kraivan on 2011-12-14, 17:42:20
na ezt vártam jó ideje a OP-től:

Caribou elindított egy szálat, bár remélem nem lesz Jassy és James pokemonklónok, akik üldözik Shirahoshit minden chapterben.

Akainu a Marine fejes.
Így ami lejött:
- jött egy powerup a marine-nak. Akainu tuti nem enged senkit se gyengének
- van 2 admiral pozíció
- Sengoku és Garp valszeg magándetektívként verik a kalózokat.
- Aokiji most már nemhogy nem admiral, hanem már csak nem is marine  :eek:
[spoiler]gondolom égnek is a fórumok mint ő az új nakamajelölt. Robint 2x is megmentette már, valszeg nem véletlenül. [/spoiler]
- Hodi és brigádja megöregedett. először azt hittem h Bonney van a színen.
- És igen... Hol van VDD?
- Blackbeard egy yonku lett. Mondjuk sajnálattal olvasom, hogy egy szerezd-meg-hát-mind haxfruitot evett. Az nem jött át, hogy másoknak is tud átadni DF skillt, vagy csak ő gyűjti. Mert ő és bandája erős DF usereket vadásznak
- Luffy felhívta Sanji és zorro figyelmét hogy érzik-e valami jelenlétét, amire igent mondtak. +2 hakiuser?
- És most itt van BigMom, akinek Luffy most zabálja fel az édességét.

Luffy meg kijelentette h szarik a politikára és erőviszonyokra, de ezeket ős se hagyhatja figyelmen kívül, akármilyen önfejű. Politikai erőviszonyok helyett fogalmazzunk szövetségeseket, barátokat, kegyelteket.




Jópofa a belinkelt kép...  :D

Na, de akkor csak pár kiegészítés:
1. Mangastream fordítás kijött, az pontosabb mint az első fajta.
2. Ez korrigál pár dolgot
pl. BB a Gura DF-el hódította meg a WB területeket, s Jinbe azt is mondja hogy BB szerzett valamilyen képességet (nem a DF-jét említette), amivel képes elvenni DF képességeket és ezért vadásznak erős DF használókra... Lehet, hogy csak a Yami DF-et tanulta meg jobban használni, de akkor is érdekes a megfogalmazás.
3. A Sanji és Zoro -> Haki dolog szerintem még nagyon ingatag, inkább nem gondolok még erre

NLZ

Az amazonoknál volt róla szó, hogy elvileg mindenki megtanulhat hakizni egy szintig, kérdés, hogy hogyan.
[reserved]