Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Nekem spec. tetszik a háromszemű csaj ("Tensinhan" hugi), őt érdekesnek tartom. Az oroszlán csávó túlzás, a sok állatkarakter miatt átmegyünk egy másik területre, amiért kár lenne, de nem vészes amúgy. A franciás karakter tetszik. Big Mam... hát igen, külalak alapján bleh, de azért nem a végtelen hájáért kapta meg a yonkou rangot, s kétlem, hogy Moriah módra csak a többieken élne. Aztán ki tudja. Bár egy yonkou megteheti már, hogy másokkal végeztesse el a piszkos munkát.

Mindenesetre ez egy egész jó kiút a FI arcból.

blackronin

#2881
Quote from: Bishop on 2011-12-26, 21:09:14
Igazából nekem is az a bajom hogy Oda karakter dizájnja kezd elszállni nagyon. Kb kezd átmenni ilyen Kishi feelingbe. Túl egyedit akar alkotni vagy nem tudom. Chopper különleges volt a beszélő állat külsejével, majd ott van Bepo(?) Law medvéje ami megint csak kérdéseket vet fel, és most egy oroszlán  :zomg: Persze még lehet simán Zoan DF user. Aztán Long leg tribe  :facepalm: a háromszemű csajról már nem is beszélve. Egyedül talán az a kardos fogott meg aki Big Mam-nál volt.
Big mam még oké is lenne, de ez a Jabba style azt sugallja nekem hogy neki különösen nincs ereje csak félelemből vagy más tiszteletből van neki olyan erős tagjai akikkel elérte a younkou rangot. Elég csalódás lenne látni őt harcolni. Buggy kettő számomra egyenlőre az egész. Az egyetlen dolog ami tetszik a bandában, hogy mindenki öltönyt visel.

Egy kicsit azért ebbe belekötnék!
Az észrevételek:
1. Big Mam nem Moria. Egy yonkou szintet nem lehet elérni Moria stílusban, tehát kötve hiszem hogy nem tudna harcolni és csak a bandájára támaszkodik. Moria esetében már ezerszer elhangzott (Thirrer Bark arc, Marinefold arc esetében), hogy csak az utóbbi időben lett ilyen lusta, s régen nem volt ilyen gyenge. Azért is zárták ki a schicibukai-ból, mert már nem hozta a tőle elvárt szintet.
Tehát nem lehet itt elhanyagolni magad, mert azt észreveszik.
A régi Moria sokkal erősebb volt, hiszen ereje egy időben a Kaido-val vetekedett. Garp is sokkal erősebb volt régen, most már csak árnyéka önmagának.
Moria esete egy kellemes példa arra, hogy nem lehetsz örökké erős, ha nem teszel érte semmit és csak ülsz a babérjaidon.
2. Panaszkodsz, hogy Big Mam bandájában sok figura van...
A long leg tribe már SOKKAL régebben be lett mutatva (az egyik databookban), s már az elejétől benne volt az OP világában, nem most találta ki Oda (még a Sabondy arc idején, a szolgalistán is szerepelt).
Bepo és az oroszlános csávó nem ugyanaz mint Chopper. Chopper egy sima rénszarvas volt, aki megette az ember DF-et, míg az utóbbi kettő állatszerű ember (ha nincsen Zoan DF-jük). Ilyen karakter volt még pl. Captain Gorilla, aki egy marine kapitány és úgy néz ki mint egy gorilla, de ő nem egy állat. Ember, állatias vonásokkal ami csak a design miatt van.
És azt se feleljtsük már el végre hogy az egyik Yonkou bandájáról beszélünk. Háromszemű csaj, Longleg fighter, Oroszlán kari? Nálam mind rendben van!
Nem csak Luffy lehet az, aki különleges embereket gyűjthet maga köré. Bepo is nem csak egy sima kalóz, hanem az egyik SUPERNOVA banda tagja, akinek még fontos szerepe lesz később.

3. Kishi-hez ne hasonlítsuk már Oda-t... Kishi ész nélkül dobálja be a karaktereket, míg Oda ezeket az újonnan kitalált kalózokat még be fogja mutatni rendesen. Nem egy fejezetre jönnek, majd utána soha nem látjuk őket.
Ég és föld a kettő manga.
4. Big mam design-ja.
Ha figyeltétek volna, akkor rögtön feltűnik hogy még nem találkoztunk valóban hatalmas méretű női karakterrel, aki egyben egy jövőbeli komoly ellenfél szerepét töltötte volna be (Marigold, Sandesonia és az egyik Marine óriás egyébként jó nagyok, de nem voltak VALÓDI ellenfelek, csak töltelékszerep jutott nekik).

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-12-27, 08:33:10
4. Big mam design-ja.
Ha figyeltétek volna, akkor rögtön feltűnik hogy még nem találkoztunk valóban hatalmas méretű női karakterrel

És? Engedd már meg kérlek, hogy merészeljen nem bejönni a designja...

blackronin

#2883
Quote from: Junchi on 2011-12-27, 13:00:37
Quote from: blackronin on 2011-12-27, 08:33:10
4. Big mam design-ja.
Ha figyeltétek volna, akkor rögtön feltűnik hogy még nem találkoztunk valóban hatalmas méretű női karakterrel

És? Engedd már meg kérlek, hogy merészeljen nem bejönni a designja...
Bocsi, de a kijelentésemnek mi köze van ahhoz, hogy bejön-e neked a design-ja vagy sem?
Én csak megállapítottam egy dolgot, erre pedig te oda gondolsz valamit, amit ki sem mondtam.
Tök mindegy, hogy neked tetszik-e vagy sem.
A lényeg az, amit leírtam:
Még nem találkoztunk eddig olyan női karakterrel, aki hatalmas volt testileg és még potenciális, egyben veszélyes ellenfél lett volna.
Ennyi.

Nem egészen értem, hogy miként érthetted félre ennyire...  ^^"

Liquid Snake

#2884
Big Mam design-ja nekem sem tetszik, bár való igaz, hogy elég hülye volt ez a rajz és nem lehetett túl sokat látni belőle, abban viszont biztos vagyok, hogy egyáltalán nem lesz gyenge ellenfél, nem véletlen Yonkou. Ez a gyomorsavas technika még elég durván is elsülhet xD VISZONT, nem szeretném ha Luffy Yonkou lenne, egyáltalán nem illik hozzá, maradjon az aki volt, még ha esetleg majd le is győz egyet a 4 közül, de azt se a közeljövőben tegye.

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2011-12-27, 13:59:40
Quote from: Junchi on 2011-12-27, 13:00:37
Quote from: blackronin on 2011-12-27, 08:33:10
4. Big mam design-ja.
Ha figyeltétek volna, akkor rögtön feltűnik hogy még nem találkoztunk valóban hatalmas méretű női karakterrel

És? Engedd már meg kérlek, hogy merészeljen nem bejönni a designja...
Bocsi, de a kijelentésemnek mi köze van ahhoz, hogy bejön-e neked a design-ja vagy sem?
Én csak megállapítottam egy dolgot, erre pedig te oda gondolsz valamit, amit ki sem mondtam.
Tök mindegy, hogy neked tetszik-e vagy sem.
A lényeg az, amit leírtam:
Még nem találkoztunk eddig olyan női karakterrel, aki hatalmas volt testileg és még potenciális, egyben veszélyes ellenfél lett volna.
Ennyi.

Nem egészen értem, hogy miként érthetted félre ennyire...  ^^"

Mivel elég kioktató hangnemben írtad, hogy miért nem értékeljük Oda mester határtalan kreativitását a szenvedélyes védőbeszédedben. ^^ Lehet, hogy megint kavarognak a fejedben az AP fórumos idióták (tisztelet a kivételnek) hülyeségei és ezért sugall mást az üzeneted, mint amit akartál. Talán.

LuckyDingo

#2886
F**zért kell hülyeségeken veszekedni. Big Mam szarul néz ki, de valszeg qrvaerős, kész, tessék elfogadni! :D

@Liquid Snake
Luffy lehet yonkou, mert mások annak kiáltják ki, de valszeg ő le fogja szarni ezt a címet, szóval hivatalosan nem lesz az. :)

blackronin

#2887
Quote from: Squazee2005 on 2011-12-27, 16:17:12
Mivel elég kioktató hangnemben írtad, hogy miért nem értékeljük Oda mester határtalan kreativitását a szenvedélyes védőbeszédedben. ^^ Lehet, hogy megint kavarognak a fejedben az AP fórumos idióták (tisztelet a kivételnek) hülyeségei és ezért sugall mást az üzeneted, mint amit akartál. Talán.
Bocsánat, akkor csak rossz volt a szóválasztás, semmi kioktatás jellegű megmondás nem volt a célom.
Legyen akkor a "ha figyeltétek volna" helyett a "ha észreveszitek" kifejezés.
Remélem már hogy így tiszta a dolog.
Nem akartam senkit se megbántani, főleg nem itt kioktatni bárkit.
Elnézést a félreértésért.

S engem már nem érdekelnek az AP-s tagok nagyon, inkább nem foglalkozok velük.
És ha esetleg bajom is lenne velük, akkor se itt vezetném le a "feszültséget".

Squazee2005

Jó, akkor nem is elemezlek többet. Úgyse pszichológusnak készülök.  :D

Meh, megint szünet. T_T Nehéz ilyen jó fejezetek után várni.



Bishop

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-27, 16:41:02
F**zért kell hülyeségeken veszekedni. Big Mam szarul néz ki, de valszeg qrvaerős, kész, tessék elfogadni! :D

@Bishop
Luffy lehet yonkou, mert mások annak kiáltják ki, de valszeg ő le fogja szarni ezt a címet, szóval hivatalosan nem lesz az. :)
komolyan kíváncsi vagyok mit gondol itt pár ember rólam..múltkor is megkaptam a magamét, és most is olyat tulajdonítasz nekem amit nem is én mondtam :D  ^^"

Zelda

Luffy a FI arc elején azt mondta, hogy ha meg fogják éljenezni, és hősnek kiáltják ki, otthagyja őket. Ergo sztem ilyen szinten érdekli a yonkou tagság is, azt meg tudjuk, h sose érdekelte, mit gondolnak róla. Egyébként meg soha nem csinált semmit gondolkodás nélkül, csak tökjól adja a hülye zseni szerepét.
Big Mam meg nekem is bejön, két okból:
1. Végre egy nő akitól Sanji nem fog orrvérzést kapni, sőt talán még a megtanult új dolgokat is felerősíti benne a megjelenésével xD
2. Oda megmutatta, hogy nem minden a nagy mellek, meg a kerek popsi, hiszen olyan dizájnnal hogy lehetne igazán félelmetes? Én nem tudnám komolyan venni, ha úgy lenne...
Szerintem az egész a helyén volt úgy ahogy, én nem találtam benne zavaró tényezőt.

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-12-27, 20:59:34
Quote from: LuckyDingo on 2011-12-27, 16:41:02
F**zért kell hülyeségeken veszekedni. Big Mam szarul néz ki, de valszeg qrvaerős, kész, tessék elfogadni! :D

@ Liquid Snake
Luffy lehet yonkou, mert mások annak kiáltják ki, de valszeg ő le fogja szarni ezt a címet, szóval hivatalosan nem lesz az. :)
komolyan kíváncsi vagyok mit gondol itt pár ember rólam..múltkor is megkaptam a magamét, és most is olyat tulajdonítasz nekem amit nem is én mondtam :D  ^^"
És télleg.. sry.. javítva XD

Bishop

Nem gond  :D

Hát ha már ronda erős nő akkor inkább nézne ki úgy mint pre df Alvida  :hehe:

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-28, 04:40:16
És télleg.. sry.. javítva XD

Megzavart a sok Fate/Zerós sig, mi? :D

Kraivan

http://mangastream.com/read/one_piece/16037697/15

Engem az érdekel h Big M. arra figyelt fel h Luffy, vagy a D.-re helyezte a hangsúlyt?

blackronin

#2895
Quote from: Kraivan on 2012-01-04, 07:20:11
http://mangastream.com/read/one_piece/16037697/15

Engem az érdekel h Big M. arra figyelt fel h Luffy, vagy a D.-re helyezte a hangsúlyt?
Szerintem először meglepődött azon, hogy egyáltalán vissza mer neki szólni valaki...  :D
De egyébként a D. jelenlétére figyelt fel Big M.
Nincs annyira sok belőlük és akik vannak is, azok is mind kemények.
Szóval meglepődött azon, hogy egy D.-t viselő személy akar neki ellenmondani.

Persze utána rögtön beugrott neki Luffy neve is és hogy mit tett.

Más:
Oda egy kicsit ezzel a Big M.-es beavatkozással és kihívással szerintem félrevezet minket.
Vagyis oké, hogy ez megtörtént és jó tudni, hogy Luffy-nak a seggét a NW-ben nem csak a Supernova-k, a Marine, BB és bandája akarja szétrúgni hanem még Big M. is.  :P
De egyelőre nem számítok arra, hogy ez a szál hamar lezárulna, szerintem másfelé indulnak el a dolgok először.
Mondjuk a Reverie felé.

Megint más:
Érdekes, hogy ezt még senki sem említette meg:
[spoiler]
Rózsaszín haj... mint Lola-é.
Lehet, hogy valóban bejön az hogy Lola anyja Big M.?[/spoiler]

Valamint Pekoms-t (az oroszlán Big M. bandájából) elnézve jutott eszembe, hogy ő talán egy Awakened Zoan, de emberi tudattal rendelkező, nem olyan mint a Demon Guard-ok az Impel Down-ban.
Ez jelentheti azt, hogy mennyivel erősebb lehet.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-01-04, 09:22:05


Megint más:
Érdekes, hogy ezt még senki sem említette meg:
[spoiler]
Rózsaszín haj... mint Lola-é.
Lehet, hogy valóban bejön az hogy Lola anyja Big M.?[/spoiler]

Ezt már olvastam pár helyen. Sok vizet nem fog zavarni, ha télleg így lesz.

NLZ

Quote from: Kraivan on 2012-01-04, 07:20:11
http://mangastream.com/read/one_piece/16037697/15

Engem az érdekel h Big M. arra figyelt fel h Luffy, vagy a D.-re helyezte a hangsúlyt?
Én arra gondoltam, hogy Dragon jutott eszébe.
[reserved]

Finlandia

Quote from: Zelda on 2011-12-28, 02:15:42
Big Mam meg nekem is bejön, két okból:
1. Végre egy nő akitól Sanji nem fog orrvérzést kapni, sőt talán még a megtanult új dolgokat is felerősíti benne a megjelenésével xD
2. Oda megmutatta, hogy nem minden a nagy mellek, meg a kerek popsi, hiszen olyan dizájnnal hogy lehetne igazán félelmetes? Én nem tudnám komolyan venni, ha úgy lenne...
Szerintem az egész a helyén volt úgy ahogy, én nem találtam benne zavaró tényezőt.

Nekem nem jön be a disznó kinézete, de ebben kétségtelenül (van valami) igazad van.

blackronin

#2899
652
[spoiler]
Cover is Chimney and Gonbe

Jinbe's duty regards Big Mom, he reports it to King Nep and Luffy. Per instruction by some soldiers, Luffy removes a bomb in the Tamatebako. (When the criminals were arrested, this bomb was set in.) He returns it safely to Neptune, who requests that Luffy settle with(?) Big Mom's subordinates. Nami replies angrily that she already did all that. Nep worries that the bomb was set there as a challenge to Luffy.

Caribou glees over the mountain of treasure and the mermaid princess' secret, gloating aloud to himself as he escapes... but is caught and beaten by Big Mom's two subordinates.
Numa Numa Gatling (gatling gun from his swampy stomach)
Pekoms has the turtle DF, beats Caribou in one hit with Haki.

On to Marine Base G5,
Some random pirates who fled FI are captured by Captain Tashigi and V.A. Smoker. Smoker hears who defeated Hody's gang, but the pirates refuse to tell him until he forces it out from them. "I already knew, idiots."

Note from a later post: Smoker convinced the pirates to talk by offering to let them go.

Pekom's bounty is 330,000,000 B.


...Hm. Sorry for the delay folks. I was caught up in a phone call, distracting me from my course.

Másik fordítás:
For what it's worth, here's my version.

"coverstory: Chimney and Gonbe
The target of Jinbe's "duty" is Big Mam (as an opponent). He reports to Neptune that he'll be going with Luffy.
The soldiers tell Luffy that there's a bomb in the Tamatebako (they set it there after it was stolen once in order to catch any future robbers). So Neptune requests that he give it back. Luffy finally agrees, but Big Mam's crew takes the treasure. Nami is angry because all the treasure is handed over.
Neptune was worried about the bomb in the Tamatebako, but now his concern is Luffy's formal challenge towards Big Mam.

While running, Caribou says that he'll give the mountain of treasure that he noticed as well as Shirahoshi's secret to a certain person as a "present." He discovers Big Mam's subordinates taking the treasure and attacks them.
Numa Numa Machine Gun (he shoots with a machine gun that emerges from his stomach)
Pekoms is a fruit user and turns into a turtle. He hits Caribou with a haki attack.

The small fry pirates that are coming one after another past the G5 base are steadily being captured by Smoker and Captain Tashigi.
Smoker asks who freed them, and the pirates don't give Luffy up at first, but finally someone reveals that it was the Strawhats.
Smoker laughs and says "I already knew, stupid."


Smoker is a vice admiral.


Smoker asks who felled Hody.
^ No. He asks why rookies are appearing one after the other and is told that it's because Hody was beaten. Hody had enslaved them but apparently some pirate beat him and freed them. So at first they didn't give up his (Luffy's) name in repayment for him freeing them, but soon enough his name surfaced.
Smoker probably realized during the conversation.

Pekoms bounty is 330,000,000.

Smoker doesn't show his face
Tashigi has a ponytail now."
[/spoiler]

edit: reakcióm
[spoiler]
1.  :wtf: Pekons bounty-ja 330 milla!?  :zomg:  Egy sima fighter-é Big Mom bandájában?
Hoppá! Big Mom bounty-ja mennyi lehet? 750-800 milla?
2. Fura ez a Tamatebako-ban lévő bomba és hogy Caribou már el akarja adni a "tudását"...
Úgy látszik, hogy Oda mégis továbbviszi ezt a szálat.
3. Tahsigi és Smoker a színen... Végre!
És hogy mindketten előléptetést kaptak az meg dupla öröm.
De ha Smoker csak VA, akkor kik lehetnek az új Admiral tagok?  :zomg:
Érdekes!
4. És eléggé úgy tűnik, hogy Jinbe feladata Big Mom megfigyelése vagy valami ilyesmi, s így most jön Luffy-ékkal tovább.
Vagyis mégis csatlakozott a bandához?  :confused:
[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-01-11, 09:31:18
652
[spoiler]
4. És eléggé úgy tűnik, hogy Jinbe feladata Big Mom megfigyelése vagy valami ilyesmi, s így most jön Luffy-ékkal tovább.
Vagyis mégis csatlakozott a bandához?  :confused:
[/spoiler]
Amikor mondta, hogy még van dolga, akkor Luffy még nem kezdett ki BigMammal. Most, hogy egy a céljuk, egyértelmű, hogy együtt vágnak neki. Amint lecsapják Mamit, [spoiler]Jin-kun hivatalosan is tag lesz.. vagy valami ilyesmi. :D[/spoiler]

chilip

[spoiler=nothing ... happened][/spoiler]

blackronin

Quote from: chilip on 2012-01-11, 13:21:25
[spoiler=nothing ... happened][/spoiler]
Sajnos nem látom a képet a spoiler alatt (ki tudja miért), így nem tudom, hogy viccelsz vagy tényleg szerinted nem történt semmi... Bocsi.  ^^"
Egyébként kijött 2 kép, [spoiler]amin Tashigi és Smoker van: (bár elég szar minőségűek)
http://mangahead.com/Manga-Raw-Scan/One-Piece/One-Piece-652-Raw-Scan

Tashigi első látásra egy sima Kuja harcosnak tűnik (még az arcát sem lehet látni rendesen), Smoker pedig kapott napszemüveget, ami zsír. (de nála sem mutatnak többet)
Sajnos ez így nem valami nagy dolog.[/spoiler]

chilip


blackronin

#2904
Quote from: chilip on 2012-01-11, 14:02:02
http://kepkezelo.com/images/ic7vwuoeaw0lwbem6i2.jpg

így se jön be?
Nekem nem, de inkább hagyjuk.
Valahogy úgyis azt érzem, hogy inkább negatív értelemben kell hogy gondolkodjak.  :P

Egyébként nekem így elég fura ez a fejezet elsőre...
Nem igazán tudom hova tenni.

edit: kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-652-English-Scan

edit2: nem volt rossz, de azért nem vágtam hanyatt tőle sem.
Pekoms-nak szerintem nem kellett volna DF-et adni, elég neki a haki is, de most már mindegy...

Smoker-t bírom, jó újra látni. Tashigi is rendben van.
Csak a "csapatuk" fura egy kicsit.

Következőt.

LuckyDingo

Smokert nem lehetett látni... nem bejövős.. napszemüvege van és talán hosszabb haja.. de ez nem tuti. Kíváncsi vagyok, hogy Luffy ellen mit ér VA-ként. AMúgy semmilyen sem volt ez a fejezet. Viszont Luffyék nagy szarban lesznek ha a kincs elkerül BigMamhoz..

blackronin

#2906
Quote from: LuckyDingo on 2012-01-11, 19:05:18
Smokert nem lehetett látni... nem bejövős.. napszemüvege van és talán hosszabb haja.. de ez nem tuti.
Messziről látszódott hogy megmaradt a fekete béléses kabátja (bár azt nem látjuk hogy mi van alatta, de szerintem a VA-nál megszokott öltöny lehet), s a szemüveg meg a sebhely is látható. A hajat te is megemlítetted, ami hosszabb és hátra van fésülve mint Crocodile-nak. A hátán pedig ott a jutte.
Ennyi, már tudjuk is nagyjából hogy miként néz ki.
Nem kötekedni akarok, csak azért nem kell túldramatizálni azt hogy nem mutatták úgy Smoker-t mint Tashigi-t.

A bomba dolog pedig érdekes, úgy látszik hogy Oda mégis amellett döntött hogy most jöjjön Big Mom.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-01-11, 19:18:51

Nem kötekedni akarok, csak azért nem kell túldramatizálni azt hogy nem mutatták úgy Smoker-t mint Tashigi-t.


Így volt.. nem így volt? Így volt.. O.o  [spoiler]:P[/spoiler]
Ha a hülye Tashigit lehet mutatni (aki igazából alig változott), akkor Smokey-t ménem? :D Amúgy tök olyan, mintha Smoker jelenlegi csapata kalózokból állna.. XDD

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2012-01-11, 20:27:29
Így volt.. nem így volt? Így volt.. O.o  [spoiler]:P[/spoiler]
Ha a hülye Tashigit lehet mutatni (aki igazából alig változott), akkor Smokey-t ménem? :D Amúgy tök olyan, mintha Smoker jelenlegi csapata kalózokból állna.. XDD
Jól van, na...
Csúsztattam.  :P
Igazad van.

Ja és Smoker bandája valóban "érdekes".  :D

Kraivan

Miért mindenki Smokeren van fennakadva, amikor az első 9 oldalban van az epicness-ség?

Jinbe és Neptun beszélgetése, ahol kiderül h Jinbe-nek van legénysége.
Jelenleg Big Mom a főnöke.
Fontolóra vette Luffy ajánlatát, de előtte BM-nél kell valamit tennie.

Most h Luffy elrúgta a pöttyöst, és BM arcába fog robbanni egy bomba Jinbe nagyon nagy valószínűséggel Luffyval köt ki. H nakama vagy támogatóként az más kérdés.