Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: Kraivan on 2012-01-11, 20:39:11
Miért mindenki Smokeren van fennakadva, amikor az első 9 oldalban van az epicness-ség?

Jinbe és Neptun beszélgetése, ahol kiderül h Jinbe-nek van legénysége.
Jelenleg Big Mom a főnöke.
Fontolóra vette Luffy ajánlatát, de előtte BM-nél kell valamit tennie.

Most h Luffy elrúgta a pöttyöst, és BM arcába fog robbanni egy bomba Jinbe nagyon nagy valószínűséggel Luffyval köt ki. H nakama vagy támogatóként az más kérdés.
Megvártam míg ezeket a dolgokat más mondja el helyettem.  :D
De én is így gondolom.

Finlandia

Smokert szeretnék! Teljes alakban.  :Kiraly:

Squazee2005

Jó kis fejezet volt, tetszett az ágyú-golyó eltérítés, bár félek, hogy fog kinézni Smoker. Neptun tök jó fejeket vágott, nekem ezek tűntek fel. Na meg Chimney. ^^

chilip


LuckyDingo

Quote from: chilip on 2012-01-12, 12:35:37
One Piece joke in ma Beelzebub

Jah.. BigMam.. XDD mondjuk nem értettem, hogy miért jött elő.. de mindenesetre röhejes volt. :D

blackronin

#2915
Most egy hosszabb "elmélkedés" jön, szóval akit nem érdekel, az ne nyissa ki a spoiler-t!  :P
[spoiler]
Jó pár dolog eszembe jutott, főleg a fejezet után és néhány AP-s fórumot olvasva:
1. Karakterek száma és szerepe a NW-ben, valamint a manga hossza
Ez a dolog akkor jutott eszembe, amikor láttam a mostani fejezetben, hogy Pekoms nem egy gyenge legény Big Mom csapatában. A lényeg az, hogy szerintem már a karakterek 70-75 %-át láttuk már, s hogy a NW-ben jóval kevesebb új "önálló" kari lesz, mint a sorozat első felében. Vagyis pontosabban szólva nem lehet nagyon többet berakni, mert az már kezelhetetlen lenne.
Miért?
Ha jól megnézzük, akkor észrevesszük hogy RENGETEG karakter vár még alaposabb kibontásra, s Oda-t ismerve ő élni is fog ezzel a lehetőséggel. Csak néhány példa:
Supernova-k (tuti, hogy mindegyik csapat fontos lesz még); Gorosei; BB pirates; Big Mom pirates; Shanks bandája; Schicibukai tagok közül Doflamingo, Mihawk és persze az újak; Revolutionary Army (Dragon és társai); Vegapunk és a WG töbi tagja, Kaido és bandája, Marine eddig nem ismert része, stb.
Már felsorolni is durva! És ebbe nem vettük bele azt, hogy kikkel jön még elő Oda.
Szóval Oda mentalitását ismerve (bár ezen karakterek RÉSZLETES bemutatása és arc-ba való elhelyezése nem kis feladat) mindenkire sor fog kerülni idővel, így bőven szolgáltatva anyagot a jövőbeli arc-oknak.
Én lazán adnék minden egyes felsorolt csoportnak egy arc-ot (20-30 fejezet ha rövid, 40-50 fejezet ha hosszú), s rögtön utánaszámolva már ki is jön, hogy még 300-350 fejezet simán lesz, ha csak a meglévő karaktereket vesszük számításba.
Ez kb. 6-7 év OP manga.
A lényeg tehát az, hogy Oda-nak lassan el kell kezdenie ezek kibontását, s szerintem jövőben a már megismert csoportok jönnek előtérbe inkább (persze így is jön majd pár teljesen "független" csoport, de nem ez lesz a meghatározó). Erre utal a mostani fejezet is, Smoker megjelenésével.

2. Luffy, mint Pirate King (lehetséges újabb timeskip-ok esélye)
Ezt pedig az AP-n vetették fel, miszerint ha Roger-nek sem sikerült elsőre meghódítani a világot, s eljutni Raftelbe, csak az élete utolsó 3 évében, akkor Luffy-nak sem fog menni. Amibe így utólag belegondolva rájöttem, hogy teljesen logikus.
Kicsit fura is lenne, hogy Luffy már 19 éves korában elérne MINDENT, amit Roger is csak 40-50 évesen tudott.
Nem Luffy ellen beszélek, de azért Luffy nem lehet ennyivel jobb Roger-nél, aki egy legenda volt.
Az én tippem az lenne, hogy most (tehát Luffy 19 éves időszakában) a SH csapat a NW feléig (legjobb esetben a 3/4-ig) jutna el, lenne egy komolyabb "végső csata-szerűség", de a VALÓDI végső megmérettetés pár év (esetleg durvább esetben évtized) kihagyás után következne be. A kihagyás oka lehetne mondjuk egy újabb training, vagy Luffy nem akar annyira sietni és csak élvezni akarja az életet, vagy pedig valamilyen akadály gördülne az elé, hogy eljusson Raftelbe. Hiszen Roger se találta meg rögtön, ugye.
A végső csata után pedig biztosan jönne még egy timeskip, bemutatva a fontosabb karaktereket újra, de ez már a zárás lenne.

3. Jövőbeli arc-ok
Csak egy tipp, hogy mik lesznek szerintem, időrendben (növekvő) felsorolva:
- Smoker revenge arc (rövid), remek alkalom lenne a NW bemutatására
- Supernova arc (rövid vagy hosszú, attól függ hogy mennyien szerepelnek), a NW részletesebb bemutatása, pl. szigetek és események
- Big Mom arc (hosszú), egy Yonkou elleni küzdelem
- Doflamingo arc (rövid), talán az új Schici tagok is itt jönnének elő
- Kaido arc (hosszú), egy másik Yonkou elleni küzdelem
- Vegapunk arc (rövid vagy hosszú, attól függ hogy Vegapunk szerepelne-e a Dragon arc-ban), új Pacifisták és a DF-ek mélyebb bemutatása
- Shanks arc, Red-Hair pirates vs BB pirates (rövid), tuti hogy lesz, s szerintem Shanks halálával végződik...  :frown:
- Dragon arc, WG vs Revolutionary Army (hosszú), "az új háború, ami lángba borítja a világot" WB szavaival élve
- Raftel arc, BB pirates vs SH pirates (hosszú), végső csata, az Ancient Kingdom, Lost Century és a D. dolog bemutatása
- End, visszapillantás a karakterekre (rövid), lezárása az OP mangának (nnneeee...  :bruhuhu: )
(+ egy NW sziget beli arc, olyan nyugisabb ami lehet rövid vagy hosszú, s bárhová berakható lenne
VALAMINT a Supernova arc is igazából bárhová berakható lenne, Oda-tól függ hogy mikor akar foglalkozni vele)

[/spoiler]

blackronin

#2916
653
[spoiler]
Off to the New World.
Not much content, just farewells and such.
Some details for the Log Pose for the New World are revealed.
You can choose a destination out of three possible choices, and the stranger the needle moves, the more dangerous the island.
(So you can predetermine which of the three island is more dangerous)
[/spoiler]

Aohige visszatért az AP-re... hogy elköszönjön.
Kár volt érte.  :frown:

edit: és mi lesz a [spoiler]Fishmen Dojo-val? Oda azt említette meg először a FI kapcsán, erre pedig nem is fogja bemutatni!?  :wtf:
Ez NAGYON rossz lépés lenne Oda...[/spoiler]

Zen

Bizony. Szörnyű lenne.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#2918
Quote from: Zen on 2012-01-18, 10:43:44
Bizony. Szörnyű lenne.
[spoiler]

[/spoiler]

edit: kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-653-English-Scan

edit2: hát sajnos most ez elég gyenge lett.
Sokkal jobbra számítottam.
Az egész fejezet túlzottan el lett sietve (ezt a "rohanást" egyébként az utóbbi fejezetekben is éreztem... kérdem én, hogy ezt minek kell? Kicsit kezd már zavaró lenni!), s úgy hagyjuk el FI-et hogy még nem láttuk a Fishmen Karate Dojo-t se...
Pont azt a helyet, amit először említett meg Oda a FI-el kapcsolatosan.
Fura.

A búcsúzkodás is nagyon korai volt szerintem, még el tudtam volna képzelni 1 fejezetet a szigeten.
A kivitelezése se volt valami izgalmas, olyan semmilyen volt, SH reakciók és párbeszédek is felejtősek.
Shirahosi "ígérd meg" akciója se hatott meg, úgyse fogjuk látni a sorozat végéig, szóval teljesen feleslegesnek éreztem.
Elég félresikerült lezárása lett az arc-nak. (és még Jinbe is maradt, de hogy minek?)

Az arc ugyanis hivatalosan is véget ért, hiszen Nami (neki új frizurája is van) és Robin új ruhákban feszít.  :D

Összegzés: 6 / 10.
Mostanában az anime bizakodásra adott okot, hátha annak köszönhetően sokkal élvezetesebb lesz a FI arc, mint a mangában volt.
De egy biztos: egy ilyen színvonalú arc a jövőben már nagyon nem lesz rendben.
Oda-nak ennél sokkal többet kell produkálnia, mert ez így már kevés.



LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-01-18, 11:00:30
De egy biztos: egy ilyen színvonalú arc a jövőben már nagyon nem lesz rendben.
Oda-nak ennél sokkal többet kell produkálnia, mert ez így már kevés.[/b]

Túl magas a mércéd.. épp ideje volt, hogy lelépjenek.Minden fontosat megtudtak a new world navigációjáról, már eleget buliztak, zabáltak, semmi okuk nem volt ott maradni. A Dojo engem nem érdekel.. miért is érdekelne? Mi van ott, ami annyira fontos? Majd ha egyszer Jimbe csatlakozik, akkor úgyis karatézik eleget. Apropó Jimbe.. nem értem, mintha a múltkor már szinte belépett volna.. most meg mégsem megy velük? :S

Ez homály.. mondjuk neki fontosabb dolga van most.. szalmakalapokkal kell üzletelnie XDDD

Mindegy, végre jön valami új, amire lehet várni.

Junchi

Quote from: blackronin on 2012-01-18, 11:00:30
Elég félresikerült lezárása lett az arc-nak.

Kit érdekel, lényeg, hogy vége! :D

Nekem baromira nem jött be ez az arc, úgyhogy részemről örülök, hogy végre továbbléphetünk. (Maa, Skypie-nál mondjuk még így is százszor jobb volt. ^^)

blackronin

#2921
Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 14:52:49
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 11:00:30
De egy biztos: egy ilyen színvonalú arc a jövőben már nagyon nem lesz rendben.
Oda-nak ennél sokkal többet kell produkálnia, mert ez így már kevés.[/b]
Túl magas a mércéd..
Bocs, de kapásból 10 arc-ot tudok mondani ami totál rendben volt, a FI arc meg se közelítette ezeket
Pl. Don Krieg arc, Arlong arc, Little Garden arc, Drum Island arc, Arabasta arc, Jaya arc, Water 7 arc, Ennies Lobby arc, Sabondy arc, Impel Down arc, stb.
Bennük volt MINDEN, s nem éreztem azt, hogy el lennének sietve vagy kimaradt volna valami.
Szóval nem adok lejjebb a mércéből.
Simán tudja hozni ezt a színvonalat Oda, csak most nem jött össze.

Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 14:52:49
A Dojo engem nem érdekel.. miért is érdekelne? Mi van ott, ami annyira fontos?
Csak azért érdekes, mert emlegették, hogy a dojo a FI büszkesége, meg egy olyan hely amit feltétlen látni kell.
Pappug említette meg ezt azt hiszem.
Hát ezért lennék arra kíváncsi, hogy "mi van ott, ami annyira fontos"!  :P

Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 14:52:49
Majd ha egyszer Jimbe csatlakozik, akkor úgyis karatézik eleget. Apropó Jimbe.. nem értem, mintha a múltkor már szinte belépett volna.. most meg mégsem megy velük? :S

Ez homály.. mondjuk neki fontosabb dolga van most.. szalmakalapokkal kell üzletelnie XDDD

Mindegy, végre jön valami új, amire lehet várni.
Hát elég zavaros Jinbe esete az tuti, de a szalmakalapos rész  :rotfl:

Quote from: Junchi on 2012-01-18, 15:00:44
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 11:00:30
Elég félresikerült lezárása lett az arc-nak.

Kit érdekel, lényeg, hogy vége! :D

Nekem baromira nem jött be ez az arc, úgyhogy részemről örülök, hogy végre továbbléphetünk. (Maa, Skypie-nál mondjuk még így is százszor jobb volt. ^^)
Az jó, hogy vége, mert így továbbléphetünk.
Az arc nem lett volna rossz, ha nem lettek volna benne a már ezerszer említett furcsaságok.
Így sajnos csak átlagos lett.

Squazee2005

Hát így visszapillantva nem volt olyan rossz a FI arc, csak azzal volt gondom, hogy néhol, szerintem nem volt jó a sebesség és Hodi nem volt "igazi" ellenfél, csak amolyan "essünk túl már rajta, annyira gáz". Az anime viszont mindenképpen emeli a hangulatát s szükség is van a filler-jelenetekre.


A fejezet tetszett, bár az a fej, ami Luffy vágott, amikor Nami köré tekeredett iszonyat ijesztő volt, komolyan mondom szó szerint rémálmokat előidézően félelmetes.  :eek:

A dojo engem sem érdekel, valahogy én is beszippantódtam, a "csak húzzunk már el innen" táborba.  ^^

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-01-18, 15:01:41

Bocs, de kapásból 10 arc-ot tudok mondani ami totál rendben volt, a FI arc meg se közelítette ezeket
Pl. Don Krieg arc, Arlong arc, Little Garden arc, Drum Island arc, Arabasta arc, Jaya arc, Water 7 arc, Ennies Lobby arc, Sabondy arc, Impel Down arc, stb.
Bennük volt MINDEN, s nem éreztem azt, hogy el lennének sietve vagy kimaradt volna valami.
Szóval nem adok lejjebb a mércéből.
Simán tudja hozni ezt a színvonalat Oda, csak most nem jött össze.
[spoiler=hosszabb fejtegetés a felsorolt arcokról :P]Don Krieg - csak Jin miatt volt érdekes, egyébként unalmas ellenfél volt.. na meg ugye a végén a Sanji megható jelenetei miatt.
Arlong - jah ez jó volt. (bár a Luffy beragad a betonba és majdnem belehal részét nem tudom megbocsátani.. majdnem olyan baromság, mint a Sanji orrvérzéstől múlik ki..)
Little Garden - kihagyható.. nem nagyon szerettem a két óriást.. Mr-Mrs része tűrhető volt.
Drum - ez megint jó volt.
Arabasta - talán az első amire azt lehet mondani, hogy jól összeszedett, hosszú és kiemelkedő.
Jaya arc.. - ez melyik is volt? Most nem emlékszem.. biztos nem volt érdekes. OK, megnéztem, a "majmos" Skypie előtti rész. Kifejezetten unalmas volt.
Water 7 - Enies Lobby - együtt emlegetném, hiszen szorosan egybefüggött a CP9 miatt volt inkább érdekes, meg Robin background storyja miatt. (Franky, az ellopott zsé, meg Iceburg uncsi volt.. azaz, ha külön vesszük, akkor W7 annyira nem is jó.. na jó Usopp kemény volt, de ennyi)
Sabondy - Ez jó volt, bár rövid a többi archoz képest..
Impel Down - iszonyat rossz arc volt.. nem bírtam. Nyomasztó volt és semmi értelme nem lett végül. (Ok Ivankovék, de akkor is gyenge volt szerintem..)[/spoiler]

A legjobb szerintem a Water 7+Enies lobby volt és az Arabasta eddig. Nem mondom, hogy a többi szar volt, de ezek jók. Van több, ami pár elem miatt lett csak érdekesebb a kelleténél. A FI arc tényleg szar lett az elejétől a végéig. Köbö arra volt jó, hogy megmutassa, hogy Luffyék milyen erősek lettek Arlong óta, meg úgy a 2 év alatt miket tanultak. Ezen kívül elpazarolták FI-t. Nem hiszem egyébként, hogy a Dojo olyan sok dolgott tett volna hozzá az archoz. AZ meg, hogy Pappag említi kit érdekel, mindig elnyomják szerencsétlent. Most is ez lett. :P

blackronin

#2924
Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 15:49:48
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 15:01:41

Bocs, de kapásból 10 arc-ot tudok mondani ami totál rendben volt, a FI arc meg se közelítette ezeket
Pl. Don Krieg arc, Arlong arc, Little Garden arc, Drum Island arc, Arabasta arc, Jaya arc, Water 7 arc, Ennies Lobby arc, Sabondy arc, Impel Down arc, stb.
Bennük volt MINDEN, s nem éreztem azt, hogy el lennének sietve vagy kimaradt volna valami.
Szóval nem adok lejjebb a mércéből.
Simán tudja hozni ezt a színvonalat Oda, csak most nem jött össze.
[spoiler=hosszabb fejtegetés a felsorolt arcokról :P]Don Krieg - csak Jin miatt volt érdekes, egyébként unalmas ellenfél volt.. na meg ugye a végén a Sanji megható jelenetei miatt.
Arlong - jah ez jó volt. (bár a Luffy beragad a betonba és majdnem belehal részét nem tudom megbocsátani.. majdnem olyan baromság, mint a Sanji orrvérzéstől múlik ki..)
Little Garden - kihagyható.. nem nagyon szerettem a két óriást.. Mr-Mrs része tűrhető volt.
Drum - ez megint jó volt.
Arabasta - talán az első amire azt lehet mondani, hogy jól összeszedett, hosszú és kiemelkedő.
Jaya arc.. - ez melyik is volt? Most nem emlékszem.. biztos nem volt érdekes. OK, megnéztem, a "majmos" Skypie előtti rész. Kifejezetten unalmas volt.
Water 7 - Enies Lobby - együtt emlegetném, hiszen szorosan egybefüggött a CP9 miatt volt inkább érdekes, meg Robin background storyja miatt. (Franky, az ellopott zsé, meg Iceburg uncsi volt.. azaz, ha külön vesszük, akkor W7 annyira nem is jó.. na jó Usopp kemény volt, de ennyi)
Sabondy - Ez jó volt, bár rövid a többi archoz képest..
Impel Down - iszonyat rossz arc volt.. nem bírtam. Nyomasztó volt és semmi értelme nem lett végül. (Ok Ivankovék, de akkor is gyenge volt szerintem..)[/spoiler]

A legjobb szerintem a Water 7+Enies lobby volt és az Arabasta eddig. Nem mondom, hogy a többi szar volt, de ezek jók. Van több, ami pár elem miatt lett csak érdekesebb a kelleténél. A FI arc tényleg szar lett az elejétől a végéig. Köbö arra volt jó, hogy megmutassa, hogy Luffyék milyen erősek lettek Arlong óta, meg úgy a 2 év alatt miket tanultak. Ezen kívül elpazarolták FI-t. Nem hiszem egyébként, hogy a Dojo olyan sok dolgott tett volna hozzá az archoz. AZ meg, hogy Pappag említi kit érdekel, mindig elnyomják szerencsétlent. Most is ez lett. :P
Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményedet.  :smile:

Na mindegy, végre vége a FI arc-nak, én is továbblépek.
Hátha megemlítik a dojo-t a későbbiekben egy cover story-ban vagy ilyesmi.  :P

Liquid Snake

Nem volt ezzel semmi gond, elindultak a New World felé és kész. Egyértelmű volt, hogy lesz egy ilyen levezető ch.

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 15:49:48
A legjobb szerintem a Water 7+Enies lobby volt és az Arabasta eddig.

Ehhez tegyük még hozzá Sabaody-t és a WB-Navy War manga(!) változatát + vonjuk ki Arabastából a szánalom sivatagos részeket, hogy egyetértsünk. :D

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2012-01-18, 19:24:10
Quote from: LuckyDingo on 2012-01-18, 15:49:48
A legjobb szerintem a Water 7+Enies lobby volt és az Arabasta eddig.

Ehhez tegyük még hozzá Sabaody-t és a WB-Navy War manga(!) változatát + vonjuk ki Arabastából a szánalom sivatagos részeket, hogy egyetértsünk. :D
Ok, velem lehet egyezkedni :P

blackronin

Elnézést előre, de kihasználom az alkalmat arra (mivel a fejezetet kibeszéltük már és szerintem ilyen lehetőség nem is lesz több), hogy egy utolsó (de tényleg az utolsó) "gondolatébresztőt" megosszam veletek a New World-el (mint az OP utolsó nagy része) kapcsolatosan:
Ugye most megint ott vagyunk, hogy BÁRMI megtörténhet.
Ez tény.
Már írtam az előző oldalon (meg régebben is), arról hogy milyen arc-okat szeretnék látni, milyen harcok lehetnének, bla bla bla.
Ezt nem ismételném meg újra.
1. A mostani fejezet NW sziget magyarázata adott egy érdekes gondolatot.
Szerintem ATOMKIRÁLYSÁG lenne, ha a következő szigetnél (ahol ugye kikötne a SH csapat, persze ha nem éri őket meglepetés a NW bejáratánál) a SH csapat egy irtózatosan nagyot szívna. Tehát vagy egy iszonyaterős csapattal futna össze, vagy maga a környezet lenne kihívás, vagy bármi egyéb, de a lényeg az lenne hogy NAGYON NAGYON de tényleg nagyon nehezen sikerülne csak győzniük / megmenekülniük / stb.
És utána kiderülne, valamilyen szövetésgestől vagy mástól, hogy a sziget amin voltak a legkönnyebb kihívások közé tartozik!
Milyen arckifejezést vágnának már a SH tagok, "B*zd meg edzettünk mint az állat 2 évig, s a NW első könnyű szigeténél is majd meghaltunk" stílusú párbeszéddel kombinálva.   :D
Nálam telitalálat lenne!  :jee:
2. Kihívás minden arc-ban:
Mivel ez az OP tényleg utolsó része, s hogy Oda is "megfeleljen" a maga által támasztott hype-nak, jó lenne ha a NW szigeteihez kapcsolódó arc-ok tényleg VALÓDI kihívást jelentenének a SH bandának.
Vagyis hogy minden sziget IGAZI kihívás lenne, amelyeken mindenkinek a legtöbbet kellene nyújtani és mindenkit a végsőkig kényszerítene.
Nem feltétlenül kell minden szigeten harc, lenne olyan sziget ahol valóban az ellenség okozná a gondot, míg a másikon maga a sziget viszontagságai, máshol mondjuk fejtörők lennének, míg egy harmadikon a veszély nem kívülről, hanem belülről jönne (értsd. belső konfliktus a SH bandában).
A lényeg amire utalni akarok az az, hogy ne lehessen "átrohani" egy szigeten, hanem mutassa meg a NW, hogy itt tényleg csak a legjobbak maradnak életben, a legrátermetebbek képesek végigcsinálni az utazást. Aki hibázik vagy túlságosan elbízza magát az elbukik.
Érezzük azt állandóan, hogy (9gag féle módon kifejezve  :smile: ) hogy "Shit just got real."

Ennyi lett volna.
Ezek után tényleg rábízom magam Oda-ra és feltétel nélkül elfogadom azt, amit elém rak.
Ez az ő műve, az ő története. Én csak élvezni akarom azt, amit elém rak.
Hiszen most jön az OP utolsó része, a "vég kezdete".

"hatásfokozó csönd"

Hhhhúúúúúú, de drámai voltam.  :D

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2012-01-18, 23:02:21
...

Abban egyetértek, hogy legyenek kemény harcok, de amit te gondolsz az már hatalmas túlzás lenne és számomra csak rontana az egész OP élményen. CSAK arra figyelj oda, hogy a WB-Navy arc-ban Luffy-t majdhogynem senki nem bírta leverni, az Admiralokon kívül, kb már akkor szinte Shichibukai szinten volt. Azok az Admiralok akik a New World-ben is "tartják a rendet". Azóta Luffy legalább dupla olyan erős lett, abban is biztos vagyok, hogy a Supernovák közül is kimagaslik. Egy Rayleigh-el való edzést nem szabad így lebecsülni.

NLZ

Ugyan, néhány év timeskip után Mindenki erősebb lesz, ne a régi mércéhez viszonyítsatok! Ja várj, ez nem az a manga... :D
[reserved]

Finlandia

Én is beállok a sorba, nagyon örülök, hogy végre továbbléptek. Nekem sem lett a kedvencem, és végre...
végre jön a felszín, ahol sokkal izgalmasabb kalandok vár(hat)nak ránk :D

LuckyDingo

Quote from: Liquid Snake on 2012-01-19, 00:19:40
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 23:02:21
...

Abban egyetértek, hogy legyenek kemény harcok, de amit te gondolsz az már hatalmas túlzás lenne és számomra csak rontana az egész OP élményen. CSAK arra figyelj oda, hogy a WB-Navy arc-ban Luffy-t majdhogynem senki nem bírta leverni, az Admiralokon kívül, kb már akkor szinte Shichibukai szinten volt. Azok az Admiralok akik a New World-ben is "tartják a rendet". Azóta Luffy legalább dupla olyan erős lett, abban is biztos vagyok, hogy a Supernovák közül is kimagaslik. Egy Rayleigh-el való edzést nem szabad így lebecsülni.

A  WB-Navy arc után két dolog miatt is erősödhettek a Marine-osok.. 1. Mert elég durván elpicsázták őket és rájöhettek, hogy ez így nem volt szép. 2. Akainu a fejes.. az meg kinyír, ha nem trenírozod magad :D

A Supernováknak meg az az előnye, hogy, 2 éve NW-ben vannak. Aki eddig kibírta, az már lehet, sőt tuti, hogy keményebb lett, mint volt.

blackronin

#2933
Quote from: Liquid Snake on 2012-01-19, 00:19:40
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 23:02:21
...

Abban egyetértek, hogy legyenek kemény harcok, de amit te gondolsz az már hatalmas túlzás lenne és számomra csak rontana az egész OP élményen. CSAK arra figyelj oda, hogy a WB-Navy arc-ban Luffy-t majdhogynem senki nem bírta leverni, az Admiralokon kívül, kb már akkor szinte Shichibukai szinten volt. Azok az Admiralok akik a New World-ben is "tartják a rendet". Azóta Luffy legalább dupla olyan erős lett, abban is biztos vagyok, hogy a Supernovák közül is kimagaslik. Egy Rayleigh-el való edzést nem szabad így lebecsülni.
Pontosítanák pár dologban:
1. Senki nem tudta leverni Luffy-t:
Igen az Admiralok feltörölték vele a padlót, de ott volt Mihawk (akitől Vista mentette meg), Smoker is (akitől csak Boa mentette meg), Kumatól Ivankov mentette meg, s 2 Vice-Admiral (Dalmata és Momonga) is megszivatta egy kicsit, s Sentomaru is lazán elintézte volna, ha ráért volna vele foglalkozni.
Luffy a timeskip előtt egy mid-schici szinten volt, de nem volt ellenfele se Kuma-nak, se Doflamingo-nak, s Mihawk-nak és nem lenne ellenfele Boa-nak se (ha ellenségek lennének, simán szétszivatná a hakival). BB-t ne is említsük.
Egyenlő szinten volt kb. Crocodile-al, Jinbe-el és Moria-val.
2. Edzés:
Nem becsülöm le Rayleigh edzését, de a többi fontosabb karakter a NW-ben volt 2 évig.
Ami nem kis dolog, s ahogy LuckyDingo írta

Quote from: LuckyDingo on 2012-01-19, 08:40:05
A  WB-Navy arc után két dolog miatt is erősödhettek a Marine-osok.. 1. Mert elég durván elpicsázták őket és rájöhettek, hogy ez így nem volt szép. 2. Akainu a fejes.. az meg kinyír, ha nem trenírozod magad :D

A Supernováknak meg az az előnye, hogy, 2 éve NW-ben vannak. Aki eddig kibírta, az már lehet, sőt tuti, hogy keményebb lett, mint volt.

Liquid Snake

Én akkoris úgy látom, hogy már annyira túl akarod komplikálni az egészet hogy egy saját magad által elkészített útvesztőben sétálgatsz. És nem, nem értek azzal egyet, hogy sokkal erősebb lenne a Navy. Nekik eddig is ottvolt a NW, eddig is "rendben" kellett tartaniuk, ők kurvára leszarják azt, hogy most Luffy 2 évet edz. Elpicsázták őket? Te melyik mangát olvasod? :D Már csak azért is lehetnek magabiztosak magukban mert LEGYŐZTEK EGY YONKOU-t és az egész flottáját szó nélkül meg tudták volna semmisíteni ha Shanks nem avatkozik közbe. De mindegy végülis, csak előre látom, hogy a túl nagy elvárások és a sok felesleges komplikálás miatt teljesen mindegy, hogy Oda mit fog alkotni, nem lesztek megelégedve vele. ÉS nagyon jó pont erre a FI arc, ahol mindenkinek, még nekem is hatalmas elvárásaink voltak, és "csalódtunk" egy kicsit. Ugyan ez fog történni a jövőben is, de én ezalól kihúzom magam, és nem magyarázom bele az olyan dolgokat amik nem úgy vannak.

blackronin

#2935
Quote from: Liquid Snake on 2012-01-19, 18:28:50
Én akkoris úgy látom, hogy már annyira túl akarod komplikálni az egészet hogy egy saját magad által elkészített útvesztőben sétálgatsz. És nem, nem értek azzal egyet, hogy sokkal erősebb lenne a Navy. Nekik eddig is ottvolt a NW, eddig is "rendben" kellett tartaniuk, ők kurvára leszarják azt, hogy most Luffy 2 évet edz. Elpicsázták őket? Te melyik mangát olvasod? :D Már csak azért is lehetnek magabiztosak magukban mert LEGYŐZTEK EGY YONKOU-t és az egész flottáját szó nélkül meg tudták volna semmisíteni ha Shanks nem avatkozik közbe. De mindegy végülis, csak előre látom, hogy a túl nagy elvárások és a sok felesleges komplikálás miatt teljesen mindegy, hogy Oda mit fog alkotni, nem lesztek megelégedve vele. ÉS nagyon jó pont erre a FI arc, ahol mindenkinek, még nekem is hatalmas elvárásaink voltak, és "csalódtunk" egy kicsit. Ugyan ez fog történni a jövőben is, de én ezalól kihúzom magam, és nem magyarázom bele az olyan dolgokat amik nem úgy vannak.
Hát ezzel a hozzászólással nem tudok mit kezdeni... Kicsit zavaros is, hogy őszinte legyek.

Azért mert a FI arc nem jött be, bár az a 6 / 10 pont se rossz ám, az nem jelenti azt, hogy hirtelen mindenkinek hihetetlen elvárásai lennének.
Oda ezerszer bebizonyította azt, hogy képes megcsinálni olyan módon az adott arc-ot, hogy nagyjából mindenkinek csak a tapsolásra és a mosolygásra legyen majd csak ideje az elolvasása után.
Ő se tökéletes, nála is becsusszan egy-egy gyengébb arc, ahol éppen az alapötlet vagy a környezet vagy a karakterek nem lesznek megkedvelhetőek. Ez kb. a manga 10 % max.
De ott van mellette az a 60 %, ami teljesen rendben van, míg 30 % EPIC sőt néha OPIC szinteket éri el.
Ehhez kell tehetség.

És ahogy is írtam a hosszú hozzászólásom legvégén:
Quote from: blackronin on 2012-01-18, 23:02:21
Ennyi lett volna.
Ezek után tényleg rábízom magam Oda-ra és feltétel nélkül elfogadom azt, amit elém rak.
Ez az ő műve, az ő története. Én csak élvezni akarom azt, amit elém rak.
Hiszen most jön az OP utolsó része, a "vég kezdete".

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2012-01-19, 18:37:37
Kicsit zavaros is, hogy őszinte legyek.

Igen, talán azért mert a Te és LuckyDingo hozzászolására reagáltam egy személyben, lusta voltam szétválasztani.  :angyali:

De egyébként is hagyjuk az egészet, igaz a fórum pont erre van, hogy megvitassuk ezeket a dolgokat, de se te se én nem változtatunk a véleményünkön, szóval elég lesz ennyi :)

blackronin

Quote from: Liquid Snake on 2012-01-19, 18:48:07
Quote from: blackronin on 2012-01-19, 18:37:37
Kicsit zavaros is, hogy őszinte legyek.
De egyébként is hagyjuk az egészet, igaz a fórum pont erre van, hogy megvitassuk ezeket a dolgokat, de se te se én nem változtatunk a véleményünkön, szóval elég lesz ennyi :)
:tezsvir:

Majd kiderül, hogy kinek lesz igaza a végén...  :__devil:

Kraivan

Én nem örülnék neki ha a szokásos shounen maszlag menne.

Oda stílusán belül kiemelkedő. De nem hiányzik még egy sorozat, ahol Rocky szinten azt látjuk h elmennek valahova, aláznak, jön egy boss feltörlik velük a padlót, majd erkölcsi plot és pwnage.

New world ne attól legyen kemény mert a szigetek veszettek. legyen extrém sziget, de maga a zóna legyen veszélyes. Azért gáz NW-ben lenni mert 4 yonku van ott, a kalózok akik versengeni akarnak velük, és az izmos marine aki rendet akar tenni.
A sziget adottságai már csak hab legyen a tortán.

Amit én szeretnék, arra már szerencsére vannak ízelítők:
Ne a nyers erő számítson már. Az már egy +1 millió sorozatban végigment.
Túl sok a karakter így is. És nem csak Sh csapaton belül. Már bocs, de a fenének hiányzik h minden sz*ros kitérő egy 1vs1es epic párbajt is vonzzon magával. Ha 1 fejezetben lezavarnának minden harcot az egyes tagok között már az is 3-4 hónap, és a fő sztori nem lépett sehova sem. És ott van még a fél marine, a supernovák, a shichik, és a nem látott bandák.
Ha hetente egy 200 oldalas manga jönne ki, akkor ok.

Bár úgyis ez lesz... :(

Ami jólesne:
1.
Tegyük már félre ezt a "én leszólózok mindenkit mert a becsület azt kívánja..." marhaságot. A nakama erősödjön ki abban hogy nem csak egymás mellett legyenek, hanem együtt is harcoljanak. Jöjjenek rá h nem attól lesznek a legerősebb kalózbanda ha náluk van a legjobb szakács, zenész, kardművész, navigátor stb,
hanem attól lesznek a legjobb csapat ha együttes erővel a náluk erősebbeket is lesöprik. Eleve nagyszerű plotok (harci és poén együttesen) születnének abból ha össze kellene dolgozni. Oars jó volt. De jó lenne még több ilyet látni.

A háború pont jó volt erre.
Luffy nem azért volt jelentős személy mert olyan sok vizet zavart volna ott. Épp az h Moria simán bedöngölte volna Luffyt ha nincs Jimbe aki sós vízzel leönti a zombikat. Többi példa fentebb elhangzott.

2.
Amire már vannak utalások. Csapati szinten való mozgások, és kis OP stratégia, illetve kapcsolatok. Ne csak a csapat erőssége számítson, hanem ha már New World úgyis arról szól h 4 Yonku veri magát, és minden nagyobb kalóz a zászlójával növelgeti az egóját szigeti szinten, akkor Luffyék is vegyenek részt ebben valamelyest, és ne csak úgy h mindenki magára haragítanak akinek a szigetére lépnek.
Legyenek aktív szövetségesek is ne csak passzívak. ne csak az számítson h mennek valahova, hanem a sziget veszélyességét az is határozza meg h kinek a szigetére lépnek, illetve az adott szigeten mennyire hűségesek a fenntartójukhoz.

Az már nagyon klisés h elmennek egy szigetre ahol Big Mam az uralkodó, ahol semlegesek a lakosok majd átállnak Luffyhoz.
De Drake ugyebár olyan szigetre ment ahol büszkén vállalták a Yonku fennhatóságot. És ha ilyen szigetre kerülnek, akkor Luffyék ne is tudjanak ott reput gyűjteni már.

Vagy mondjuk kerüljenek Shanks szigetére, ahol a lakók kifejezetten rühellnék Luffy-t a hírneve miatt. Bár nem hiszem h érdekelné őt, de attól még az is jópofa plot lenne.

A lényeg, h számítsanak is azok a szigetek akiknél megszerezték a repukat.
Nem kell h egy hatalmas Rizikó játék legyen a OP, de számítson h hol és mikor vannak.

blackronin

#2939