Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

Ja azon még semmi nem kuncogott, legalább egy kicsit, hogy elsőre azt hihettük a spoiler alapján, hogy a hárpia neve Happy, vagyis Happy a hárpia?  :P
Szerencsére Mone lett a neve...

blackman

Remélem Luffy erődemonstráció lesz a kövi fejezetben.  :whoah:

LuckyDingo

Quote from: blackman on 2012-03-29, 00:55:51
Remélem Luffy erődemonstráció lesz a kövi fejezetben.  :whoah:

Vagy Law őt is fel akarja szeletelni, vagy szívcserélni Zoroval, csak nem megy a haki miatt.. XD

NLZ

Miért akarná Law bántani Luffyt?
[reserved]

blackronin

#3064
Quote from: NLZ on 2012-03-29, 17:36:54
Miért akarná Law bántani Luffyt?
Na, ez egy jó kérdés!
De elég könnyű a válasz is (legalábbis számomra):
Mert ő akar Pirate King lenni, s Luffy egy komoly és veszélyes rivális, akit likvidálni kell.
Tudta, hogy egyszer szembe kell majd szállnia vele, de talán túl korán jött a mostani alkalom.
De ha már hazai pályán van, akkor talán érdemes megpróbálni.
Most, amíg még van rá esélye, hiszen kihasználhatja Luffy ártatlan természetét, hogy meglepje és csapdába csalja.

Azt észrevettem, hogy sokak (most inkább az AP-s fórumra gondolok) számára a "Law megmentette Luffy-t" dolog rögtön kizárja azt, vagy nagyon valószínűtlenné teszi, hogy Law komoly veszélyt jelentsen Luffy-ra.
De mégis miért hiszik ezt?
Law is el akarja érni az álmait, s pont emiatt lesz feszült a helyzet a NW-ben, mert eddig még el lehetett játszadozni a többiekkel, de egyszer valaki ki fog törni a tömegből és elindul Raftel felé teljes sebességgel...
És kötve hiszem, hogy a Supernova-k, köztül Law is, örömmel kitér Luffy útjából és boldogan üdvözli őt majd később, mint az új Pirate King.

Én már többször leírtam, hogy az igazi harcok és drámák abból lesznek, hogy az egyes szereplők érdekei komolyan ütközni fognak és már nem lehet kitérni a nyílt összecsapás elől.

chilip

pont Law-ból nem nézem ki hogy annyira Pirate King akarna lenni :P inkább a kiváncsiság hajtja, általában olyan erőket is kapnak az egyének amik tükrözik a saját egyéniségük
Aokiji - nyugodt (cool :D)
Akainu - az a forrongó habzószájjal az igazságért
Blackbeard - "a gonosz" kapta a sötétséget
Luffy a vicces mégis sokoldalú gumiember
stb.

Law meg egy sebészként látja a világot, megvizsgálhat bármit, szétszedheti, újra összerakhatja. inkább nézném egy nagy ember jobbkezének mint uralkodó egyéniségnek (most is valakinek dolgozik - az a massza vagy mi a fene ember meg emellett a WG)

szóval max azt a kísérletet akarja védeni és azért támad luffyra, elkerülni amúgy se tudja a dolgot mivel Luffy csapatának a felét átszabta már

Zelda

Osztom a véleményed Black. Számomra inkább az volt érthetetlen annó, hogy miért segített neki egyáltalán. Persze ő is egy azok közül, akiknek a figyelmét megragadta Luffy ereje, körülményei, származása stb... Részemről egyenesen csalódott lennék, ha most ebből nem lenne bunyó, én nem látok más kimenetelt. Egy gyors egymásnak ugrás, azt majd valahogy kiderül közbe ki is az a Master :P Arról nem is beszélve, hogy Smoker egyszer már elengedte Luffy-t, ebből lehet még bonyodalom...
Hát majd megtudjuk úgyis, mi lesz.

blackronin

#3067
Quote from: Zelda on 2012-03-29, 18:34:21
Számomra inkább az volt érthetetlen annó, hogy miért segített neki egyáltalán.
Szerintem majd most megtudjuk.

Chilip:
Én pont nem tudom elképzelni Law-t, mint valakinek a beosztottját vagy jobb kezét.
Ő mindig is egy karizmatikus, önállóan is remekül boldoguló kalóz marad számomra, akinek tervei vannak és meg is akarja azokat valósítani.
És ehhez az esze és az ereje is megvan.
Ha egy beosztott féle karakte lesz, akkor az számomra csalódás lenne.
Igazából egyik SN se való olyan típusnak, talán Drake igen, de vele kapcsolatban már leírtam régebben hogy miért.

Zelda

Quote from: Squazee2005 on 2012-03-23, 20:33:41
Na igen, a testcsere az nagyon klissé szagú, először kicsit meg is ijedtem tőle, de nem lesz ez rossz, mert a One Pieceben jól kezelik ezeket a "klissés" dolgokat, szóval most is sok jóra számítok.

http://img10.imageshack.us/img10/8936/tumblrm19e6flqul1qkuqn2.gif

http://26.media.tumblr.com/tumblr_m18ywuE4C41qmw0pko1_500.png

(Bocs, béna vagyok képlinkelésben. És lusta is.)
Hát annó Franky hisztizett Choppernek a Monster formja miatt FI arcban merthogy nagyobb volt a mecha-jánál xD Remélem lesz alkalmuk kipróbálni egymás képességeit  :lul: Részemről bejön a testcserés trollkodás, most, hogy volt alkalmam elfantáziálni rajta.

Junchi

Na, be is hoztam a lemaradásom, yeey!

A Smoker vs Law nekem is bejött, bár ez a szívkitépés a Hunter × Hunter-t juttatta az eszembe, épp csak fele olyan durva se volt az egész. :3 Egyébként Law-t még mindig nem komálom...

Mi van még? Ja, a testcsere poén és tetszik a hárpia designja.

I like where this is going.

blackronin

Egy kis összefoglaló bounty ügyben a One Piece Ten-ről
[spoiler]
Normal (Unmarked) Posters
Albion (92,000,000)
Alvida (5,000,000)
Avalo Pizarro (bounty hidden)
Basil Hawkins (249,000,000)
Bellamy (55,000,000)
Benn Beckman (bounty hidden)
Bepo (bounty hidden)
Big Mom (bounty hidden)
Brogy (100,000,000)
Brook (33,000,000)
Capone "Gang" Bege (138,000,000)
Captain Kuro (16,000,000)
Caribou (210,000,000)
Catarina Devon (bounty hidden)
Chopper (50)
Coribou (190,000,000)
Devil Dias (60,000,000)
Doc Q (bounty hidden)
Dorry (100,000,000)
Emporio Ivankov (bounty hidden)
Eustass "Captain" Kid (315,000,000)
Foxy (24,000,000)
Franky (44,000,000)
Gyro (73,000,000)
Inazuma (bounty hidden)
Killer (162,000,000)
Krieg (17,000,000)
Jesus Burgess (bounty hidden)
Jozu (bounty hidden)
Lacuba (17,000,000)
Laffitte (bounty hidden)
Lucky Roux (bounty hidden)
Marco (bounty hidden)
Marshall D Teach (bounty hidden)
Masira (23,000,000)
Mikazuki (36,000,000)
Monkey D Luffy (400,000,000)
Mr. 1 Daz Bones (bounty hidden)
Mr. 3 Galdino (bounty hidden)
Nami (16,000,000)
Nico Robin (80,000,000)
Pekoms (330,000,000)
Rockstar (94,000,000)
Roronoa Zoro (120,000,000)
Roshio (42,000,000)
Sanji (77,000,000)
Sanjuan Wolf (bounty hidden)
Sarkies (38,000,000)
Scratchmen Apoo (198,000,000)
Shanks (bounty hidden)
Shiliew (bounty hidden)
Shoujou (36,000,000)
Silvers Rayleigh (bounty hidden)
Sogeking (30,000,000)
Squard (bounty hidden)
Urouge (108,000,000)
Van Augur (bounty hidden)
Vasco Shot (bounty hidden)
Vista (bounty hidden)
X Drake (222,000,000)
Yasopp (bounty hidden)

CASE CLOSED
Bartholomew Kuma (296,000,000)
Boa Hancock (80,000,000)
Donquixote Doflamingo (340,000,000)
Dracule Mihawk (bounty hidden)
Gekko Moriah (320,000,000)
Trafalgar Law (440,000,000)

CAPTURED
Arlong (20,000,000)
Demaro Black (26,000,000)
Jango (9,000,000)
Jewelry Bonney (140,000,000)
Lip Service Doughty (88,000,000)
Mr. 2 Bon Kurei (32,000,000)

DECEASED
Edward Newgate (bounty hidden)
Fisher Tiger (230,000,000)
Gol D Roger (bounty hidden)
Portgas D Ace (550,000,000)

DANGER
Vander Decken (no bounty listed)

Bounty Crossed Out + Small Stamp (Under Review?)
Buggy (15,000,000)
Crocodile (81,000,000)
Jinbe (250,000,000)
[/spoiler]

Azok a részek érdekesek szerintem, ahol az adott karakternél nem látszik a konkrét összeg, vagyis Oda direkt hagyta ki. Én arra gondolok jelenleg, hogy ezek a személyek még biztosan szerepelni fognak a továbbiakban is.
Párat ki is emelnék:
1. Benn Beckham, Yasopp és Lucky Roux biztosan rendelkezik bounty-val, ez eddig még nem volt kijelentve.
2. Fura, hogy Bones (Mr. 1) és Galdino (Mr. 3) bountyja ismeretlen egyelőre... talán emelték nekik?
3. BB összes bajtársának van bounty-ja, ez se volt így jelezve eddig, sőt Blackbeard bounty-ja is ismeretlen már, ellenben a régebbi állapottal (amikor belépett a Schicibukai soraiba, hivatalosan nem rendelkezett bounty-val).
4. Mr. 2 nem halt meg. Ugyanis a neve a CAPTURED rész alatt szerepel, s nem a DECEASED résznél.
5. Bonney-t elkapták, ezt eddig is tudtuk, így beváltották a bounty-ját.
6. Az utolsó részleg a legfurább: ugyanis ott olyanok szerepelnek, akiknek át van húzva a poszterük, de mellettük szerepel egy "Átdolgozás alatt" matrica is...
Buggy, Crocodile és Jinbe esetében.
Vajon mit jelenthez ez?  :confused:

Zelda

Quote6. Az utolsó részleg a legfurább: ugyanis ott olyanok szerepelnek, akiknek át van húzva a poszterük, de mellettük szerepel egy "Átdolgozás alatt" matrica is...
Buggy, Crocodile és Jinbe esetében.
Vajon mit jelenthez ez?
Szerintem Crocodile és Jimbe egészen biztosan új összeget kap majd... Buggyra inkább nem mondok semmit.
Egyébként meg jó kis lista, bár pont azoknak nincs megadva, akik a legjobban érdekelnének xD
Annak meg örülök, h Bon-chan megmaradt, most biztos ő vezeti a titkos puccot Impel Down-ban :P
Kössz az infót am.

Kassh

Lemaradtam valamiről. Nem lesz ch a héten?

LuckyDingo

Quote from: Kassh on 2012-04-05, 08:04:31
Lemaradtam valamiről. Nem lesz ch a héten?

Nem lesz.

blackronin

#3074
Egy kellemes meglepetés ért ma:
Úgy látszik, hogy a valóban minőségi, igényes OP fejezetekről nem kell lemondanunk!
Ugyanis a mangarule csapata, a cnet fordítást felhasználva, kiadja a fejezeteket.
Nekem mindig a cnet jött be igazából, de sajnos egy idő után a mangastream, majd a mangareader a saját fordításait részesítette előnyben, amik közel sem lettek olyan jók, mint a cnet.
Itt az oldaluk:
http://mangarule.altervista.org/blog/chapters/

A jövőben én biztosan innen szedem le a cuccokat.

blackronin

#3075
663
[spoiler]
663
Cover is Saldeath and Sadie. They're now lovers. Saldeath has gotten really big.   :eek: :eek: :eek:  :zomg: :zomg: :zomg:

Luffy expresses his thanks to Law; Law says it was a debt of gratitude. Luffy thanks him anyway.
Tashigi returns to normal, notices Smoker's condition and rushes to him. She sees his body and attacks Law. I think Smoker and Tashigi's bodies change places.
Law tells Luffy to turn to the back of the laboratory. What you're looking for is there. We'll probably meet again. There's something to be recovered, reciprocally (between two people. not sure which two he's talking about)." he says before vanishing into the castle.
Luffy's group runs from the Marines.
Sanji, in Nami's body, has his eyes turn into hearts. "Isn't there a camera somewhere? I've got to take a picture or something before switching back!"
Nami retorts from within Franky's body. Franky's aloha (hawaiian shirt?) is closed (buttoned up, I guess).
Franky complains about her buttoning the shirt, from within Chopper's body.
Everyone, including the children, complain about the cold. The severed head says to put a rock or a leaf or something on his head. He chants "Doron!" and coats and shoes for everyone pop out of nowhere.

The head is an ability user. He had been quiet about it until now because he liked looking at Nami's body.
The crew reunites.
Sanji, in Nami's body, peeks at himself (that is...her body). Nami, in Franky's body, punches him from behind. Luffy is surprised.
Sanji's group explains the situation.
While the explanation is going on, Sanji starts to strip.
Luffy's group laughs uproariously.
The head adheres to his lower half.
It's explained to Luffy that Law is a Shichibukai.

Smoker wakes up in Tashigi's body.
He starts smoking a cigar.
Smoker realizes that he recognized the CC mark. He's somehow living even with his heart gone.
He realizes it's the mark of Vegapunk's former colleague, the bounty-bearing Mass Slaughter Weapons Expert, scientist Caesar Crown.
[/spoiler]

Nem okozott csalódást Oda Sanji reakciójával...  :P
Meg úgy teljesen rendben van a fejezet.

edit: öööööö... oké, ezt le kell írnom.
Aki elolvasta a spoilert, az jókat nevethet Sanji dolgain.
Én úgy érzem, hogy Oda részéről ez vicces húzás volt.
Ugye felmentem az AP oldalára, hogy esetleg újabb spoiler dolgokat tudjak meg, erre a következő látványt fogadott:
[spoiler]"Sanji, ez mocskos *****, aki mélységesen megalázta Nami-t!" "Sanji, hogy tehetted te aljas ****!"
"Sohase hittem volna, hogy Sanji ilyen mélyre süllyed..." meg hasonlók.
Kérdem én:
Mi a fene bajuk van egyeseknek Sanji viselkedésével? Szerintem várható volt, hogy huncutkodik egy kicsit, főleg az eltelt 2 év után, erre Sanji csaknem közellenségé vált, s kb. úgy kezelik, mintha megerőszakolta volna Nami-t mindenki előtt...
Egyszerűen csak néztem ki a fejemből, hogy "ez most komoly?"  ^^"
[/spoiler]

Squazee2005

Úgy tűnik, megmaradt az előző hetek lendülete. Alig várom, hogy láthassam a fejezetet. ^^

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-04-11, 09:26:51

edit: öööööö... oké, ezt le kell írnom.
Aki elolvasta a spoilert, az jókat nevethet Sanji dolgain.
Én úgy érzem, hogy Oda részéről ez vicces húzás volt.
Ugye felmentem az AP oldalára, hogy esetleg újabb spoiler dolgokat tudjak meg, erre a következő látványt fogadott:
[spoiler]"Sanji, ez mocskos *****, aki mélységesen megalázta Nami-t!" "Sanji, hogy tehetted te aljas ****!"
"Sohase hittem volna, hogy Sanji ilyen mélyre süllyed..." meg hasonlók.
Kérdem én:
Mi a fene bajuk van egyeseknek Sanji viselkedésével? Szerintem várható volt, hogy huncutkodik egy kicsit, főleg az eltelt 2 év után, erre Sanji csaknem közellenségé vált, s kb. úgy kezelik, mintha megerőszakolta volna Nami-t mindenki előtt...
Egyszerűen csak néztem ki a fejemből, hogy "ez most komoly?"  ^^"
[/spoiler]
Sztem sem poén.. ha kicsit tisztelné Namit, akkor nem így viselkedne.. különben is olyan noob, aki már egy felöltözött nőtől elvérzett majdnem, az ne leskelődjön, mert nem tesz jót neki. :D

Squazee2005

Kiegészítő-spoiler:

[spoiler]Nami says she'll charge Sanji 200k berries per touch and 100k per peek[/spoiler]

Ennyit erről. Nem tudom, ki a nagyobb... izé...Nami vagy Sanji. XD

blackronin

#3079
Quote from: Squazee2005 on 2012-04-11, 13:38:48
Kiegészítő-spoiler:

[spoiler]Nami says she'll charge Sanji 200k berries per touch and 100k per peek[/spoiler]

Ennyit erről. Nem tudom, ki a nagyobb... izé...Nami vagy Sanji. XD
Köszi, hogy ezt beraktad ide, pont illik ahhoz, amit mondani akarok:
Azért Nami is elég gyakran tud szemét módon viselkedni, tehát őt se kell sajnálni. Különösen Sanjival volt néha gonosz.
Én úgy érzem, hogy most visszakapott egy kicsit ebből, s nem baj, ha egy kicsit most ő duzzog.
Egyébként ez a "200 000 berri, ha fogdosol" dolog érződik inkább szemét húzásnak, látszik hogy minden helyzetet a maga javára akar fordítani... egy tulajdonság, amit sohase fogok szeretni Namiban.
Azt is megnézném egyszer, persze úgy se fog megtörténni, hogy Nami miként hajtanába be Sanji-n a költségeket...  :P

LuckyDingo

Jó azért nézd meg Nami múltját.. nem régen volt rá lehetőséged az animében. Az, aki x évig annak élt, hogy mindenből pénzt szerezzen, abban ez megmarad. Nem lenne Thief, ha nem ilyen lenne. :P Százszor jobban komálom Nami karakterét, mint Sanjiét :D

blackronin

#3081
Quote from: LuckyDingo on 2012-04-11, 14:24:37
Jó azért nézd meg Nami múltját.. nem régen volt rá lehetőséged az animében. Az, aki x évig annak élt, hogy mindenből pénzt szerezzen, abban ez megmarad. Nem lenne Thief, ha nem ilyen lenne. :P Százszor jobban komálom Nami karakterét, mint Sanjiét :D
Teljesen jogosan hoztad fel ezeket, szóval természetesen igazad van.

De, mint a férfi nem képviselője, most Sanji-val tartok.  :P
Bár felőlem Nami félholtra verheti és akár milliós adósságba taszíthatja, Sanji már akkor is nyert...
Hiszen ezekkel a gondolatokkal távozhat a túlvilágra:
"Doesn't matter, I touched her boobs and her other things!
I can die in peace now."  :D


edit: kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-663-English-Scan

Saldeath a Vice-Warden?  :confused:
Egyáltalán nem néztem volna ki belőle.

Sanjis-s poénok ütöttek, nem érdekel, hogy mit mondtok!  :whoah: (jó volt látni, hogy egy kicsit kicicizik... ,mármint kicikizik Nami-t  :P)
Ja és jól gondoltam, hogy a szamuráj alsó fele fingokkal kommunikált!  :lul:
És van neki DF-je, ráadásul egy ilyen? PURE gold.

Na és végre egy erős bounty hunter, Ceaser Crown.
Bevallom már én is vártam egy ilyen karakterre!

edit2:
EPIC.

Bishop

Jó Chapter volt, kezdenek összeállni a dolgok már csak az lenne a jó ha a szívek is visszakerülnének a helyükre, nem akarom túl sok chapteren át elviselni  ::) Érdekes hogy már rég várok egy erős Bounty Huntert erre most itt ez a CC aki egyben Vegapunk asszisztense volt, és ráadásul van humora, szóval bármi lesz bírni fogom szerintem :D

Squazee2005

Ö...honnan tudjuk, hogy van humora? Ez kimaradt.  :haha:

Nagyon jó fejezet volt. Saldeath most sem érdekel jobban, mint anno; Sadi-chan szerencsére olyan maradt, amilyen volt. <3
Ilyen egy jó fejezet.

blackronin

#3084
Egy kis kiegészítés:
Sajnos többen jelezték az AP-n, akik tudnak japánul, hogy félrefordítások vannak a fejezetben.
Pl. Nami nem azt mondja, hogy "Super weak" a teste hanem azt hogy "Super fragile"... tehát Franky testéhez viszonyítva nagyon törékeny.
Ceasar Clown helyett Ceasar Crown a neve.
Ő nem "bounty hunter", hanem "wanted man".
Szóval mégsem kapunk egy erős bounty hunter-t...  :frown:


Ja és az is tetszik, hogy Sanji-t már nem utálja hirtelen senki...  :D
Úgy látszik hogy Nami melleinek huncut kukkolása és utána az egyszeri megmarkolásuk még simán belefér az ingerküszöbbe.  :P

edit: az is kiderült, hogy Law se önszántából van itt...
Biztosan Caesar zsarolja valamivel... mondjuk a legénységével.

Bishop

QuoteÖ...honnan tudjuk, hogy van humora? Ez kimaradt.  :haha:
http://www.mangareader.net/one-piece/662/11
Innen gondolom hogy azért nem a cool guy kategória.

QuoteSzóval mégsem kapunk egy erős bounty hunter-t...  :frown:
:frown:

QuoteJa és az is tetszik, hogy Sanji-t már nem utálja hirtelen senki...  :D
Én mindig is Sanji fan voltam, ne sértegess :D Kedvenc karakterem a SH csapatból, persze elég kicsik a különbségek itt szinte egyenlőek  :angyali:

Junchi

Quote from: Bishop on 2012-04-11, 15:56:31
Kedvenc karakterem a SH csapatból

Same.

Amúgy nem volt rossz ch...

Zelda

Érdekes fejlemények...
Tetszik, ahogy Nami saját magát veri, na meg aztán Luffy reakciója  :lul: mindent vitt nálam.
Ha Law önszántából lett volna ott, akkor Luffynak is nekiesik, a többiekkel csak azért babrált szerintem, hogy ne léphessenek le olyan könnyen, így a SH crew-nak mindenképp vissza kell menni verekedni.
Az mekkora lenne, ha Smoker és Tashigi így maradna xD, am meg szerintem ők is be lesznek zsarolva Law által. Jó fej ez a Trafal-guy!!!

chilip

klafa volt jah  :haha:

blackronin

#3089
Egy kis reklám:
A onepiece.hu oldalán, amely egy remek és minőségi magyar oldal a OP rajongóknak (  ::) ). fog elindulni egy infotár, ahol a legfontosabb dolgokról olvashatsz... természetesen magyarul.  :P
Pl. személyek, csoportok, szervezetek, szigetek, állatok, stb.
Ezen az oldalon én is rajta vagyok (bár nem írok be a fórumára), s szerény személyem 6 cikkel járul hozzá az infotár feltöltéséhez.  ^^
Jelenleg tart az átnézésük, de akit szintén érdekel az infotár feltöltése (tehát szívesen fordítaná le az angol op wikia oldalait vagy írna saját magától a különböző témákban), az küldjön Finlandia-nak egy PM-et!
Csak ennyi lett volna.