Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Szerintem itt lesz valami ideiglenes összefogás, de azt is elképzelhetőnek tartom, hogy Luffy alapból elküldi Lawot a fenébe..XD [spoiler]Ő egyedül akar Yonkou-t gyakni :D[/spoiler]

NLZ

Sztem senkit sem akar gyakni.
[reserved]

blackronin

#3122
Talán a fejezetben azt tetszett nekem legjobban, hogy Oda megint felkavarta az utóbbi pár fejezet "állóvizét".
Vagyis azt hihettük, hogy akkor jönnek az ellenfelek egymás után, először a testvéreket verik le, majd jönnek mások, majd legvégül Caesar. Tehát kiszámíthatóság illúziójába kerültünk (kerültem).
Erre jön Law ajánlata, ami remekül kapcsolódik a Big Mom elleni, jövőbeli harchoz.
Mert hiába találgatnak az AP-n, hogy lehetne akár Shanks, Kaido vagy rögtön BB ellen is szövetkezni, egyik sem életképes gondolat.
Shanks elleni harc gondolata röhejes, Law biztosan megtudta hogy Luffy szövetségese.
Kaido ellen más Supernova-k fognak majd harcolni (szerintem), nekem tetszene az ötlet, hogy őt mások győzzék le, nem kell Luffy-nak az összes trófeát begyűjtenie.
BB-t meg alapból hülyeség volt felhozni.
Így maradt Big Mom, de ő pont megfelel.

NLZ:
Luffy elég komoly volt Big Mom-mal szemben, szóval szerintem is gyakni fog.  :D
Valamint Luffy eddig is már szövetkezett másokkal (Ennies Lobby, Impel Down, Marinefold), szóval az ajánlat nem annyira komolytalan Law részéről.
Luffy igent fog mondani a következő fejezetben, főleg ha megtudja hogy Big Mom-ról van szó.

NLZ

És akkor megint a kiszámíthatóság illúziójába kerültél. :D
No de majd meglássuk.
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2012-05-17, 10:52:34
És akkor megint a kiszámíthatóság illúziójába kerültél. :D
No de majd meglássuk.
Pont ez a jó!
Így Oda újra meg tud majd lepni.  :P

Ha viszont az lesz, amit én írtam, akkor annak is örülni fogok. 

Nyertes-nyertes szituációban vagyok.  :smile:

blackronin

#3125
668
[spoiler]
Majd jön a teljes spoiler is hamarosan...

De annyi már kiderült, hogy Luffy elfogadta Law ajánlatát.
A Yonkou nevét kimondja Law, de MI nem halljuk.  :P
Vagyis biztosan nem Shanks, meg BB.
Tehát marad Big Mom és Kaido.
Szerintem Big Mom lesz.

Ja és az óriás gyerekek tanulmányozását maga a World Government akarja, ugyanis Vegapunk-tól is kérték.
Érdekes!

Franky és Chopper visszakerül a testébe, tehát Nami átment Sanji-ba.
Ajaj.  :eek:
Nami's revenge!?  :zomg:

Ja és Robin aggódik amiatt, hogy talán Law elárulhatja őket.
[/spoiler]

edit: a lefordított spoiler
[spoiler]
668 Pirate Alliance
From the Decks of the World (Final Volume): WB and Ace's graves

Luffy asks which Emperor Law wants to take down. Law tells Nami (not?) to listen. The reader can't "hear" what he says, but Luffy and Nami do.
Luffy: "I see... Alright! Let's do it!"

Luffy, Law, and Nami return to the rest of the crew.
Robin is worried about the idea of a pirate alliance, suggesting that they might be betrayed at some point.
Luffy: "Eh? Are you going to betray us?"  :lul:
Law: "No."
  :D
Anyway, Luffy says that idea seems interesting to him, and that even if Law isn't a good guy, everyone should be fine because of their two years of training.
Franky and Chopper return to their bodies.
Nami comes out of Franky's body and goes into Sanji's (because her own isn't there)
Thanks to Franky's rampage, Chopper is immobile.

Chopper wants to save the kids, but Law says to leave them alone. It seems the World Govt. is still researching how to turn humans into giants.
That Caesar already figured it out seems to have slipped right under the govt.'s and Vegapunk's noses.
Nami says that she at least wants to confirm their safety by getting them off (?) the island. Luffy agrees, saying he'll do whatever his friends want to do.
Luffy says that Sanji has become a bit attached to the Samurai (emotionally, I believe...) so won't Law help them out? Law is surprised.
Usopp counsels Law. He says that the alliance he has in mind is probably a bit different from what Luffy believes it is, so he would be naive to try to suddenly make a power grab. He already thinks of himself as yonkou class (Luffy? not sure)
Without a choice, Law agrees. He leaves the matter of the samurai to the crew, and says that he'll work on researching the matter of the kids and their drugs. He asks the ship's doctor (Chopper...) to come along.
Because he still can't move, Chopper gets on top of Law's hat. Law is astonished.
In the end, it looks like Chopper gets strapped to Law's sword. Law tells Chopper about Caesar. Those unable to use haki shouldn't approach him.
Luffy says that he, Zoro, Sanji, and you (Law) can use haki. Na végre ez is kiderült!
So those members should kidnap Caesar. With his capture, Law's plan can start to unfold. But from there, there's no turning back. And capturing him will be no simple task.
In the lab, Caesar's underlings (the remodeled former prisoners) and Smoker's marines are fighting. But Caesar doesn't try to capture them to use as guinea pigs; instead, he summons his pet... (?)
On the fiery side, the underlings open the gate. A giant slime emerges and annihilates them.
Not sure if it's gas or something else.
[/spoiler]

Azt a *****!  :eek:  :eek:
Kicsit tömény lett ez a chapter!
Nagyon úgy érzem, hogy ez egy OPIC fejezet lesz...

LuckyDingo

Egyedül két dolog számít:
[spoiler]Law ally lett és kiderült, hogy ki tud hakizni.[/spoiler] A többi meg remélem legalább poénos lesz :D

blackronin

#3127
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/668

edit:
OPIC.

Ezt most már nyugodt szívvel jelentem ki, főleg az előző hetek fényében.
Minden rendben volt: a humor, az art, s a történet is haladt.
A SH-HP szövetség pedig telitalálat!   :jee:

Zelda

Lololol, na ez tetszik!  :Kiraly:

blackronin

Még azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a fejezet legjobb pontja az, hogy megint másfelé ment a történet, mint amire számítottam.
Ceasar legyőzése már nem elég cél, hanem helyette élve kell már elkapni, mert Law szerint ő a kulcs ahhoz, hogy legyőzzenek egy Yonkou-t.
Szóval a Punk Hazard arc egy remek összekötő kapocsként szolgál majd a következő, sokkal nagyobb arc-hoz, ami szerintem tuti a Big Mom elleni küzdelmet mutatja be.
Szóval Oda MEGINT bemutatta, hogy kell érdekes és izgalmas történetet írni.  :smile:

Alig várom a következő hetet!  :hopp:

Squazee2005

Ma nem volt időm spoilerekre és... isteni fejezet volt! Azok a pofák, ammiket Law vágott, amikor Luffy reakcióját figyelte, meg amikor Choppert a fejére tették (akit később a kardjára kötött XD). És természetesen ez a gyöngyszem:
Luffy: "Eh? Are you going to betray us?"
Law: "No."

:lol:   Nagyon jó volt. És váratlan és izgalmas... hah, éljen a május!

LuckyDingo

Quote from: Squazee2005 on 2012-05-23, 17:21:58
Ma nem volt időm spoilerekre és... isteni fejezet volt! Azok a pofák, ammiket Law vágott, amikor Luffy reakcióját figyelte, meg amikor Choppert a fejére tették (akit később a kardjára kötött XD). És természetesen ez a gyöngyszem:
Luffy: "Eh? Are you going to betray us?"
Law: "No."

:lol:   Nagyon jó volt. És váratlan és izgalmas... hah, éljen a május!
Az a fej volt a legepicebb az egészben XD

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-05-23, 17:21:58
És természetesen ez a gyöngyszem:
Luffy: "Eh? Are you going to betray us?"
Law: "No."

:lol:   Nagyon jó volt. És váratlan és izgalmas... hah, éljen a május!
Azért be kell ismerned, hogy Luffy nagyon elmés...
Megkérdezte, s megtudta a választ.
Probléma letudva.  :D

Squazee2005

Na igen, az ő probléma megoldó képessége nagyon egyedi.  :D

Képzelem, mikor Law elmondja a stratégiát és mint Enies Lobby ostromakor Luffy "megérti", majd egy perc múlva nyoma vész.

Oh, Law, te még nem tudod, mibe vágtad a fejszédet. ^^"

blackronin

Tényleg a fejezet legbizarabb dolgát még meg sem említettem!
Nézzük csak meg a cover page-t...
Ace sírjánál ott egy üveg szaké, s egy kis csésze.
Talán lehet, hogy?...

[spoiler]
Sabo még mindig élhet!
De hát Oda azt mondta a databook-ban, hogy...
Na, persze!  :P
Mintha úgy ismernénk Oda-t, mint aki nem szeret félrevezetni minket.  ::)
[/spoiler]

Finlandia

Nos, FANTASZTIKUS fejezet volt! Viszont én teljes mértékben úgy gondolom, hogy Kaido lesz a cél. BB és Shanks kizárva, (Luffy nem így reagált volna rá) BM-re pedig a többiek nem így reagáltak volna. Szerintem  ;)


Sabo véleményem szerint él, Oda félrevezet minket. Az is meglehet, hogy az addigi Sabo halt ott meg, Dragon mellett pedig új emberként kezdte az életet, elhagyva teljesen a régit. Így is lehet értelmezni.  ::)

Squazee2005

Szerintem meg Shanks vitte oda a cuccokat.  :haha:

NLZ

De ha Big Mom vagy Kaido lenne a legyőzendő, akkor miért nem mondták nekünk is? Sztem épp az lesz a poén, hogy nem ők.
[reserved]

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-05-23, 21:21:04
Szerintem meg Shanks vitte oda a cuccokat.  :haha:
Nem rossz gondolat, nekem is eszembe jutott.
Azonban kötve hiszem, hogy Shanks csak Ace-nek vinne sakét, de WB-nek nem.
Ráadásul Shanks annyira nem is ismerte Ace-t, ő inkább Luffy-val volt közeli viszonyban.

Én maradok Finlandia következő mondatánál, szerintem valami ilyesmi lesz majd, s Oda-nak is igaza lesz a végén.  :P
Quote
Az is meglehet, hogy az addigi Sabo halt ott meg, Dragon mellett pedig új emberként kezdte az életet, elhagyva teljesen a régit.

NLZ:
Ha nem Kaido vagy Big Mom, akkor ki?
Shanks? Komolytalan.
Teach? Még túl korai.

És ennyi. Nincs több Yonkou. Szerintem eléggé leszűkült így a kör.  :_piszka:

NLZ

Nana, Shanksról igazából alig tudunk valamit, leszámítva, hogy ismeri Luffyt.
[reserved]

blackronin

#3140
Quote from: NLZ on 2012-05-23, 21:56:00
Nana, Shanksról igazából alig tudunk valamit, leszámítva, hogy ismeri Luffyt.
Bocs, de szerintem róla tudunk a legtöbbet.
Roger mellett volt hajóinas, majd kalóz.
Végigharcolták a Grand Line-t Buggy-val közösen. Haláláig hű volt Roger-hez.
Utána visszament East Blue-ba, s elkezdte toborozni a saját csapatát.
Először Yasopp csatlakozott majd a többi.
Ezután ő is elkedzte a kalandozást, mint Luffy.
Időnként visszalátogatott Luffy falujába, mert szeretett ott lenni. Megismerte az ottaniakat.
Egy idő után meghódította a New World-öt, s elismerték Yonkou-nak.
Azóta járja a tengereket.
Végül beavatkozott a háborúba, majd visszament NW-be.

Számomra eléggé tiszta a kép.
Kötve hiszem, hogy Shanks-ról valami hihetetlen dolog kiderülne vagy esetleg más személy lenne, mint aminek mutatja magát.
Én Shanks-ra úgy tekintek, mint egy idősebb Luffy-ra, aki szeret élni és szórakozni, de azért kiismerte már magát a világban.

NLZ

Hát ezaz, te se mondtál semmi konkrétat, hogy mit csinált NW-ben.
[reserved]

blackronin

#3142
Quote from: NLZ on 2012-05-23, 22:15:12
Hát ezaz, te se mondtál semmi konkrétat, hogy mit csinált NW-ben.
Ha Oda elmondott volna már mindent, akkor mi marad a jövőbeli arc-okra?
Oda számára is nagyon kedves Shanks, s biztos vagyok benne, hogy ezért tartogatta a sorozat utolsó szakaszára az alaposabb bemutatását. Nagyjából felvázolta, hogy miként él, de a részletekbe nem ment bele.
Majd bemutatja azokat egy külön arc keretében, pl. flashback-ben elmesélve.
Az arc zárása mondjuk a BB kalózok és a Vöröshajó kalózok csatája lenne.
Amit különösen várok.

Shanks és csapata remek példa arra, hogy van még csomó karakter, akit ugyan láttunk már, de Oda direkt félrerakta őket későbbre.
Hogy a NW-ben tudjuk meg, hogy milyen kemények ők valójában.

LuckyDingo

De egyébként miért derült fel Luffy arca? :D Nem elképzelhetetlen, hogy pont Shanks ellen próbálkoznának. :XD

NLZ

Ugye, hogy itt turpisság lesz? :D
[reserved]

Finlandia

Rendben van, közben változott a véleményem miután kicsit kielemeztük jobban azt az oldalt barátnőmmel.

Őrült ötletünk az, hogy Law Shanks-t mondta, és Nami ezért volt ENNYIRE kiakadva mikor Luffy elfogadta az ajánlatot. És Luffy is sunyi most, mert túl könnyedén veszi. Vajon miért.....?

Oda nem hülye, tisztában van azzal, hogy a rajongók csípőből kizárják BB-t és S-t, és tudja, hogy mindenki Kaido-ra és BM-ra fog gondolni... Szerintem kitolt már velünk párszor, hogy egy ilyen őrült ötlet "működjön" esetleg.
Kíváncsian várom a történéseket. Ez most számomra is nagyon OPIC !

blackronin

Örülök, hogy itt mindenki Shanks-ra gondol, s hogy mekkora trollkodás lenne Oda részéről...  :P
Majd meglátjuk, hogy mi lesz, de szerintem most nem fog bejönni ez az örült ötlet.
Ez nem Naruto.  ^^"

Squazee2005

Én 100%-ig kizárom Shankset, pont azért, mert Law-t Ceasar emlékezteti valakire és szerintem az a valaki lesz az, aki ellen szeretne harcolni Law. Márpedig Shanks nem ilyen. Hogy az most melyik a másik három közül, nem merem biztosra mondani. :/

blackronin

Az AP-n jelezték, hogy a cover page-n van két dolog, amiről nem szóltak még:
1. Nem egy csésze van a szakés üveg mellett, hanem három
Ez eléggé a Sabo-s dolgot támasztja alá.
2. Ezzel szemben a sírok előtt van egy hatalmas virágcsokor is, amit viszont nagyrészt eltakart a szöveg.
Ez a csokor pont a két sír között helyezkedik el, szóval ez pedig a Shanks-os verziót támasztja alá inkább.

Okos, nagyon okos, Oda!  :D


Más:
Én sem tudom, hogy vajon mire gondolhatott Law, amikor mondta azt a bizonyos "Emlékeztetsz valakire..." dolgot.
Nem biztos, hogy éppen egy Yonkou-ra gondolt.

Meg Ceasar elfogása is egyszerűen hangzik elsőre, de mégis hogyan fogják együttműködésre bírni?
És mi lesz Smoker és Tashigi csapatával? 

Finlandia

Eddig ez a legjobb kép amit láttam. Ezen kettő látszik. De ha tényleg 3 van, akkor Sabo 100%, hogy él...  ^^"

Plusz mi lehet az a papírlap odatűzve?