Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Junchi

Ha Sabóról kiderül, hogy mégis él, akkor Oda már most igényelje meg a "new troll king" nicket.

blackronin

#3151
Quote from: Junchi on 2012-05-24, 15:17:18
Ha Sabóról kiderül, hogy mégis él, akkor Oda már most igényelje meg a "new troll king" nicket.


Oda egy kicsit messze van még a jelenlegi királytól...
Sajnos erre a címre születni kell.  :P

Látom, hogy azért néha előjön még belőled a lelkes Bleach védő.  :__devil:

Junchi

#3152
Quote from: blackronin on 2012-05-24, 19:14:42
Látom, hogy azért néha előjön még belőled a lelkes Bleach védő.  :__devil:

Facepalm...

Atyaég, hogy kapcsolódik ez a Bleach-védelemhez? Ezt áruld már el nekem.

Ami az előző posztomat illeti: Nyilván túloztam (bár arra azért számítottam, hogy te majd ráharapsz és így is lett, yeey), de az imho elég nagy trolling lenne, ha Sabo mégiscsak előkerülne, holott a hivatalos databookban meg leírta, hogy hulla.

Persze én kérek elnézést, hogy megint "rosszat" mertem mondani GODÁról...

blackronin

#3153
Junchi:
Bocsánatot kérek, hogy direkt felhecceltelek.
Persze tudom, hogy mire gondoltál.
Nem tudom, hogy mi ütött belém, egy kicsit nyomott napom volt...
Hirtelen nem vettem a lapot, csak utána esett le, hogy nem akartál kötekedni igazából.

edit: szerintem felejtsük is el az egészet...
Idióta voltam.
Bocsi.

edit2: na kijött a HQ fordítás a mangarule-tól...
És érdekesen módon ott három csésze van a képen!
Bizonyíték
[spoiler]

[/spoiler]

Ennek alapján már szinte biztos, hogy Sabo él.
Szóval Junchi mégis avathatod az új troll királyt.  :D

Akit esetleg érdekel, hogy miért nem látszik a másik kettő verzión ez, arra ez a válasz:
A gyors cleaning miatt "véletlenül" törlődnek egyes képrészletek, s ezeket általában nem javítják.
Érdemes megnézni még a ládát is a képen, s összehasonlítani azzal a képpel, amit finlandia rakott be pár post-tal ezelőtt... a különbség nagyon jól látható, s egyértelműen bizonyítja a cleaning hibát.
Ez már máskor is előfordult, pl. a timeskip utáni Disco cover page-en, ami a 659-es fejezet.
Ott is a mangarule-os verzió volt a tökéletes.

Ilyen esetekről beszéltem egyébként korábban...
Vagyis érdemes megvárni a HQ scan-ket, mert olyan dolgok látszódnak rajta, ami a sietett gyors változatokon nem.
És még a fordítás is ezerszer jobb!

Finlandia

Él. :) Akkor valószínűleg valami olyasmi indoka lesz, amit pár posttal ezelőtt írtam. Vagy nem, de akkor meg majd megmagyarázza.
Szerintem alapból hülyeség lett volna behozni pár fejezet erejéig a srácot, utána meg kiírni. Ez sem Odára vallana valahogy.

A WB-s logon is látszik a gyors cleaning.

Zelda

Ja fura is volt, hogy a perspektíva, és a láda képe nem vág össze :P Am bármelyik is jön be később, mindenképp klassz fejlemény lesz. Viszont én is a Sabo-s verziót támogatom inkább, mert akkor nem lett volna annak se értelme, hogy vele kapcsolatba hozta Dragont. Nekem azóta is hiányérzetem van, ami remélhetőleg majd a magyarázattal megszűnik.

blackronin

#3156
669
[spoiler]
669: The Strategy Commences
Cover page: (requested)- A frog who's caught a cold is nursed by Vivi, while Carue and Luffy play in the rain.

The three (Zoro, Brook, Sanji) had found the footprints and decided to follow them out of a sense of "romance" (you know... adventure). They finally arrived at a cliff.
They were attacked from behind by the Cool Brothers kyp gas shells, put into a "dead drunk/sleepy" state, and dropped off the cliff.
Before they fell on the pincushion, Zoro was able to cut them (to make a safe landing spot?) before falling asleep.
Caesar's underlings came to collect their bodies, but Sanji woke up and took them out. He wakes up Zoro and Brook and they resume looking for the samurai.
At their feet is a freezing Kinemon. They don't notice him, however, and proceed to trample him.
His torso feels so cold that he thinks it must be submerged in water.
The underlings who had all their possessions stolen by the crew appear in front of Zoro, but quickly run away. It's like they've seen a monster.
Before them is the silhouette of a slime as big as a mountain.
Caesar says that the incident 4 years ago WAS in fact the slime.
It's not that he purified the gas (?); rather, he condensed it.

Tashigi turns into smoke in the middle of battle. She can use the power to that extent, anyway. They steal a boat and send someone off the island to make a full report. Smoker is annoyed that he doesn't have his own body.

Chopper and Law arrive at the rear of the lab.
But in the instant that they try to enter, something comes flying out.
Luffy, Franky, and Robin fly into the Marines vs. Caesar's underlings battle. They arrive with a direct hit to the battleship (?). (The instant they hit, Robin alone sprouts wings and lands safely)
Law, Smoker, and the underlings are all surprised.
End
[/spoiler]

edit: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/669

LuckyDingo

Hát ez pretty unalmas volt a múlthetihez képest. :(

Squazee2005

Túl sok minden nem történt, de azért haladt a történet. Végre Zorroékhoz is átkapcsoltunk, megvan a szamuráj is, Tashiginek még akadnak gondjai Smoker testében, Smoker meg kigombolt inggel gátlástalanul harcol. Meg arról a szörnyről is megtudtuk, hogy micsoda. És persze Luffyról ismét kiderült, hogy nem nindzsa alkat (igazi nindzsa, nem Naruto :) ).
Nekem ezzel semmi bajom, jobb, mintha harc közben lopnák azzal az időt, hogy gyorsan elhadarják, mi ez, vagy mi nem. Jobb ma egy átvezető chapter, mint holnap valami bullshit plot.

Nekem a borító nem tetszett. Komolyan, ki az aki ilyet kér? Merthogy kívánságok alapján rajzol most Oda megint. :(

Zelda

Detaa!!!
Lol nos ez most majdnem olyan volt, mint EL-nál xD Luffy tartja a formáját, a "megértettem a tervet, de azért mégis flashy belépőt vágok" ügyletben. De most legalább nem egyedül repült be a képbe  :lul:

blackronin

Én élveztem a fejezetet, volt benne pár poén, de az biztos, hogy nem volt kiemelkedő sem.

Kár a cover page-ért, mert jó lett volna haladni valami más cover story-val...
Erre jönnek megint az állatok.  :P

blackronin

#3161
Hát ez gyors volt!
670
http://mangateers.com/manga/one-piece-raw/670/2/

[spoiler]
Így fordítás nélkül úgy tűnik, hogy a fejezet nagyrészt a Luffy vs Smoker és Tashigi harcról, meg a testcsere miatti poénkodásról szól.
Ami nekem bejön, mert már nagyon hiányzott egy hosszabb Luffy-Smoker párbeszéd, valamint kíváncsi voltam Luffy véleményére is a testcserével kapcsolatosan.  :P
Persze a vége felé megjelenik a Slime is, valamint meglepő módon Crown is...
Nem hittem volna, hogy nyíltan beavatkozik a harcba, de Luffy rögtön ki is használta az alkalmat, hogy megtámadja.
Szóval nem lesz rossz fejezet, de ha nem derül ki valami extra dolog a fordítás kapcsán, akkor csak simán élvezhető marad.
[/spoiler]

edit:
spoiler szöveg
[spoiler]
670: Blizzard With a Chance of Slime
Cover: Franky arm-wrestles a gorilla while Robin interferes

Tashigi notices Luffy and attacks in smoke form, but is caught by him easily. He says "You've gotten weak, Smokey!"
Smoker attacks with his jutte and Luffy surprisedly remarks that "Glasses girl has gotten strong!" Robin realizes that it's because of Law's power and says so.
Luffy says, "You're... Smokey?" and bursts out laughing.
Luffy: "Let's fight for real next time. There's no point in going at it now if you're not at full power."

Franky brings down the gate with his laser.
A slime falls from the sky on the ship that Marines are trying to escape in and releases toxic gas. It attacks the Marines.
If they touch it, they're poisoned. When they burn it, it explodes and destroys the whole ship. A bunch of underlings are killed (taken down, whatever).
Slimes also fall onto Luffy's group. At the same time, Caesar appears.
He tells Luffy and Smoker to wait just a bit longer. He says that because the slime hates water, it's slowly shooting bits of itself across the lake."

Zoro and co. nonchalantly stare at the slime from across the lake.
Caesar: "From the blazing to the frozen lands! When the entirety of the slime arrives here... you'll all be consumed!! Four years ago, the-"
Luffy: "Gotcha!"
Caesar: "Ehhhhh!!"

[/spoiler]

edit2:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/670

Hát nem volt valami nagy szám...  ^^"
Jópofa volt a Luffy-Smoker párbeszéd, de csak ennyi érdemlegeset tudok kiemelni a fejezetből.
Remélem, hogy a jövő heti jobb lesz!

chilip

He doesnt care  :lol:

LuckyDingo

Köbö az utolsó oldalban letudhatjuk az egészt. Gotcha. Ennyi :D

Squazee2005

Nagyot röhögtem azon, ahogy Luffy kinevette Smokeréket. Nekem tetszett ez a Smoker-Tashigi vs. Luffy. Hogy ez a "Slime"-rész hogy fog alakulni, azt nem tudom. :/

blackronin

#3165
671
[spoiler]
Cover: A pumpkin coach pulled by Chopper, with happy-looking Nami-derella and some mice"

Sanji strips down and dives into the lake to search for Kinemon's body.

Only Monet is in the lab.
Law says that they should be leaving soon. He wants to take her with him and borrow her ability.
"Oh, on a date? I'm so happy." Law ignores her and heads off somewhere.
Caesar and Luffy are fighting. Luffy inhales some gas. The subordinates say that he'll die instantly, but he's fine.
It's revealed that [Luffy's relative immunity] is thanks to Magellan, but Caesar says not to lump him in the same category as Magellan.
Luffy attacks with JET Mace (haki enhanced "Bell").
Under Caesar's orders, the slime wraps around Luffy and creates a giant explosion.
Luffy's fine and attacks again, this time with Stamp.
He catches Caesar again, but then collapses in pain and loses consciousness.

Law and Monet.
Law is suddenly in pain.
Law: "Who's over there!?"
??: "It's me."
Law: "Why are you here!?"
Monet laughs haughtily.
??: "How many years has it been... You've grown up, Law."


[/spoiler]

Képek:
http://mangahead.com/Manga-Raw-Scan/One-Piece/One-Piece-671-Raw-Scan

edit:
And yes, the "No chapter next week" is printed on the last page.   :bruhuhu:

A fene vigye el! Pedig az utolsó oldalakon nagyon érdekesek dolgok történnek...
Most várnunk kell 2 hetet, hogy kiderüljön.  :frown:

edit2: kijött
http://www.mangareader.net/one-piece/671

Jó fejezet volt, nekem tetszett.  :smile:
Kár, hogy jövő héten nem lesz chap, nagyon kíváncsi vagyok már a folytatásra.

chilip

nagyon remélem hogy a végén a tag vegapunk lesz :)

eddig eléggé felépítették már a karakterét így látatlanba, láttuk már a kreálmányait, a szülőfaluját, a nemezisét a technológiai részlegnél, stb. ideje lenne felbukkannia személyesen is

LuckyDingo

Hmm.. [spoiler]Law background story-t érzek.. csak nehogy a végén becsicskuljon Luffy mellé.. XDD Bár valszeg ebből még így is örök barátság és alliance lesz, ha a SH kihúzza LAWot a csávából. :D[/spoiler]

Kraivan

Én a nemrég említett Joker-re szavaznék.
Nem tudom h Law-nak lehet-e köze Vegapunkhoz, bár mint DF kísérletező simán elképzelhető.

blackronin

#3169
672
[spoiler]

Chapter 672: Kin-emon is my name!

The mysterious man is a new character named Wergo (Vergo), and knew Law.
He doesn't trust Caeser, so he had Monet infliltrate as a spy.

Law called his name by itself without any honorific, and he tells Law "No... that's MISTER Wergo to you." (Wergo-san) and smacked him with what appears to be a bamboo flute, enforced with Armament haki.
Law is knocked unconcious.

In front of the lab, Smoker, Tashigi, Robin, and Franky are taken out by Caeser. He didn't even lay a hand on them.

Meanwhile...
Brook is scared shitless of the slime, and chats with Zoro
Zoro: Yeah, the enemy is a jelly... why you just eat it, and digest them.
Brook: Oh hell no, stop being a bully. I'm like 70 years older than you, you know!?

Kin-emon starts hurting
In the lake, Sanji is looking for the torso using Observation haki, and finds the torso being eaten by sharks.
He recovers the torso and comes back up, but layer of poison blocks his way.
He didn't know if Nami's body can take it, but he manages to get out of it using Blue Walk.
The Samurai's body is complete, and he bows down to Sanji in gratitude.

As the slime comes their way, Kin-emon says he will use his sword that cuts through flames.
He will burn the slime, and cut a way out for them. He swings his sword...

The slime explodes... but they went through it unhurt.
Kin-emon says he cut the slime, causing it to explode, then he cut the flames of the explosion itself.
Kitsunebiryuu (Fox fire sword style) cuts with power of fire, and it can also cut fire itself. (fox-fire is a ghostly flame spirit)
Kin-emon: There's no fire that I cannot cut!!!

This intrigues Zoro.

End
[/spoiler]

Nem lesz rossz chapter, de
[spoiler]
Ceasar leveri Robin-t, Franky-t , Smoker-t és Tashigi-t is? Ekkora problémát okoz nekik?
Oda szerintem feleslegesen állítja be Ceasar-t ilyen erősnek (azért volt már egy timeskip is... nem kötelező minden ellenfélnek ténylegesen erősnek lennie. Anno ez volt a gond a Fishmen Island arcban is, hogy NFP banda túl keménynek volt beállítva, aztán igazából nem jelentettek kihívást a végén), a rendes harcnál biztosan gond nélkül leverik, most plot-armor védte.

Sanji rendelkezik Armament és Observation haki-val is... Érdekes.
Kinemon képessége és harcstílusa érdekes, szóval az oké.
Kiderül szerencsére az is, hogy ki a titokzatos alak és hogy Monet kém. Rögtön jobban bejön Monet személye, nem lett volna valami izgi, ha csak egy sima alattvaló lett volna.
[/spoiler]


edit: ez gyors volt...  :eek:
http://www.mangareader.net/one-piece/672

Valamiért nem volt valami érdekfeszítő a fejezet... Végigmentem rajta és kész.

Kinemon jó arc, s a képessége is hasznos.
Nami teste pedig meglepően sokat fejlődött fizikailag... nem csak úgy.  :P
Hanem hogy képes végrehajtani Sanji mozdulatait. Ami azért nem kis dolog.
Ami viszont nem tetszett, hogy Ceasar feltörölte a padlót a többiekkel...
Tök mindegy, hogy milyen rejtett képessége van, nekem nem jön be, hogy ilyen erősnek állítják be.
Mert valójában biztosan nem az, csak a DF-je különleges.

edit2:
Meg most esett le a másik furcsaság Nami-val (Sanji-val) kapcsolatosan:
A fejezet alapján a Haki a lélekhez kapcsolódik és nem a testhez, hiszen Sanji Observation haki-t használt Nami testével.
Lehet, hogy ez sokaknak evidens volt, de most láttunk erre példát először.

Squazee2005

Tetszik a Sanji Nami, Brook is egyre jobb fej. Az új alak érdekes és, mint mindig (?) most is elég kiszámíthatatlan. A szamuráj végre egyben van és van egy király kardja, amit Zoro is megirigyelhet.
Nem tudom, mivel KO-zák Luffyékat, de nem bánom, hogy ez van, feltéve, ha kapunk rá valami értelmes magyarázatot.
Más nagyon nem történt, Smoker Tashigin éppen csak ott maradt az ing, pedig nem sok kellett volna, hogy... na de ez már csak ilyen.
Azért remélem, a következő fejezetben egy lehelletnyivel több minden fog történni, de így is egész korrekt fejezet volt.  :cool:

Kassh

Ha Zoro megtanulja használni ezt a style-t(feltéve hogy nincs kardhoz kötve) akkor már azt is tudjuk hogy ki fog Aokiji ellen harcolni :)
Bár lehet itt is előhúzza majd Oda a Lava>Flame kártyáját, már előre érdekel hogy mi lesz. Már ha egyáltalán lesz ilyen :D

Zelda

Lul!
Nahát végre körvonalazódik minden, a jelen állás szerint nekem bejön a dolog! Doflamingo mindig is foglalkoztatott engem, úgyhogy ha ebből egy idő után eljutunk hozzá, hát az izgi lesz. Oda megint megteremtett magának egy csomó lehetőséget, hogy merre vigye a mangát xD

blackronin

#3173
673:
http://www.mangareader.net/one-piece/673

OPIC.

Ez nagyon jó volt!
Végre kezdenek összeállni a dolgok...
És hogy Joker valójában Doflamingo, valamint hogy Law és Vergo a bandájához tartozott:
EPIC twist!  :whoah:

Félig megevett hamburger Velgo arcán:
PRICELESS.  :D

LuckyDingo

Nem volt rossz, végre lehet tudni mi a fene van, bár még a fő indok nem világos. Egyébként flamingonak nem örülök, utálom a karaktert.. remélem nem jelenik meg, max csak említik.

Squazee2005

Azt hiszem, Vergoval is bőven ellesznek, nem kell feltétlenül ide Doflamingo. De majd meglátjuk. Nekem nagyon tetszett, hogy Luffy elvan, meg Robint emlékezteti ez az eset a régi bebörtönzésre.  :jee:

Szóval Law-nak tényleg köze van Doflamingohoz. Hm. Tetszik a dolog.

Zelda

Tuti hogy előbb utóbb előkerül Flamingo is, hiszen a OP pattern szerint szinte kötelező... Hisz az eddigi shichibukai tagokat vagy végigverte, vagy pedig befriend-elte Luffy (vagy mind2 xD), úgyhogy ez épp oly elkerülhetetlen, mint a később találkozás a jonkou tagjaival...
Úgyhogy így vagy úgy de Flamingo jönni fog, ami egy érdekes csata lesz!

blackronin

#3177
Érdekes dolgokat találtak az AP-n...

Első:
[spoiler][/spoiler]

A bekarikázott részeket nézzétek.
Mihawk és Doflamingo ugyanolyan karkötőt hord...  :wtf:
Fura.

Nem tudom, hogy van-e bármi jelentősége, de azért érdekes!

Második:
http://www.mangareader.net/103-2341-12/one-piece/chapter-234.html

Doflamingo jele van a bal felső sarokban található infúziós cuccon...
Utalás talán arra, hogy Doflamingo kereskedik mindenfélével?
Ez is inkább csak érdekes.

blackronin

#3178
674 (korai spoilerek lesznek, mert hamarabb jön ki az újság a héten)
[spoiler]
Chapter 674: Spectators
Coverart: new short coverstory.. A scream heard in the Mermaid bay

Caeser asks why Usopp and Nami have brought the children out of the lab, they're in pain now
Nami is pissed, questions him what he fed them. The children want to go home, and she swears to get them out of here.
The kids ask the Master to give them more candies. Usopp tries to stop them, but is punched.
The kids are hallucinating, and hits Nami thinking her a cockroach.

Usopp shoots a Firebird Star at Caeser in attempt to set him on fire and explode, but CC can manupilate even the air around him, so he snuffs the fire out before it reaches him. By removing the oxygen in the air, he can make people suffocate.
Usopp and Nami are about to fall unconcious, and CC orders the kids "Get rid of these demons! Use that giant pipe over there, and crack their heads open!"
However, Brownbeard appears to save them from their danger. He blocks the pipe, and attacks Caeser.
Brownbeard sees the truth now, and demands CC let go of his men. Caeser simply laughs at him.
He uses the Gastanet to blow up the three.

CC den-den radio contacts Monet.
He then contacts someone else...

"Ahem, Illegal underworld brokers, sorry for the hasty experiment, but you men are lucky to be a witness to this.
The poison gas weapon you're about to witness is improved from the one four years ago with new effects the World Government would never be able to recreate.
Today, my island has had some... unwelcomed visitors. This is a perfect chance for me to perform this experiment.
Invasion. War. Conquest. This weapon has many utilization. If you like what you see here, let's talk business."

The ones he's transmitting to are pirates around the world.
Around the island you see the Kid pirates, Pekoms, and many other unknown pirates.
Each location have a vision den-den mushi broadcasting the scene.
Chopper hides and listens to the conversation.

Kid's man: Hey boss... you interested in this Weapon of Mass Murder?
Kid: No... but it doesn't hurt to know these things.

End of chapter

More from T:

The experiment is simply feeding the captives to the slime, it seems.
[/spoiler]

Nem lesz rossz chapter...  :smile:


edit: a következőt el is felejtettem megemlíteni!
Oda jelentkezett egy új karakterrel, aki lehet hogy a mangában, vagy egy TV special-ban fog szerepelni.
De a karakter canon.

A neve: Chameleone
[spoiler][/spoiler]

Fontosabb adatok:
DF: Kopi Kopi no Mi (Paramecia), amivel képes leutánozni mások képességeit
Vérdíj: 300 millió beri
Háttértörténet:

QuoteIn the past, he infiltrated the Whitebeard crew in order to destroy it by leaking inside information, but Marco discovered and put a stop to him. After reuniting at Sabaody Archipelago, Luffy and his crew plunge into the New World. While voyaging in the New World, the crew runs into a food shortage. On the island they stop by to replenish their supplies, Samba Island, an incident is occurring.

Chameleone, with the power of the Kopi Kopi no Mi and a 300 million beri bounty, is hatching a plan to use his power to take over territory on Samba Island that was once controlled by Whitebeard.

The islanders are ruled by the cruel Chameleone, who makes a habit of taking others' things. The threat of Chameleone also draws near to the Strawhat Crew.

edit2: ne...  :bruhuhu:
QuoteNo chapter next week.

Ch.675 on 7.25


Squazee2005

Megint szünet?  :ejj:

A fejezet kicsit furának tűnik a spoiler alapján. :/ Meglátjuk.