Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Hát ez nekem nagyon nem jött be.. az utolsó oldal vicces volt, de a többi csak felesleges időhúzás. Főleg a Brownbeardes részek. :S

Squazee2005

Sajnos egyet kell, hogy értsek ezzel. Luffy meg elvigyorog, mint a tök. :D Imádom..

blackronin

#3182
Inkább ez egy átvezető chapter volt.
Fontos most, de semmi extra.
Jó, hogy mutatták Kidd-et és más szereplőket a NW-ből.
Meg az is tetszett, hogy hihető magyarázatot adtak arra, hogy Caesar miként tudta legyőzni a többieket. Így már tetszik a dolog.

A szünet pedig elég fura...
Alig 2 hete volt egy.

Hihetetlen, hogy ezt mondom, de muszáj:
Oda annyi mindent csinál mostanában (Movie Z, TV Nami special, Chameleon Special, Databook White, stb.), hogy lassan a mangára nem lesz ideje.  ^^"
Szóval, Oda kérlek hagyd a rajongókat és csináld a mangát inkább!

Finlandia

Lenne egy kérdésem. Ki mit tud arról, hogy Ace tetkója, ami a hátán van, egy idő után miért változott meg?
Ennek volt valami oka?


Zen

Quote from: Finlandia on 2012-07-14, 22:15:54
Lenne egy kérdésem. Ki mit tud arról, hogy Ace tetkója, ami a hátán van, egy idő után miért változott meg?
Ennek volt valami oka?
Hitler.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zelda

Hát én most csak az animében csekkoltam le, de ott nem volt különbség, ez a horogkeresztes verzió szerintem el van b*szva...

Junchi

Quote from: Finlandia on 2012-07-14, 22:15:54
Lenne egy kérdésem. Ki mit tud arról, hogy Ace tetkója, ami a hátán van, egy idő után miért változott meg?
Ennek volt valami oka?

Dunno, pedig a mangák lazán elszokták bírni a swastikát. Animékben már cenzúrázni szokták őket, lásd Bleach, de ha jól emlékszem, a Fartúróban is x-re cserélték a Neji homlokán lévő jelet.

Kraivan

Quote from: Zen on 2012-07-14, 22:30:24
Quote from: Finlandia on 2012-07-14, 22:15:54
Lenne egy kérdésem. Ki mit tud arról, hogy Ace tetkója, ami a hátán van, egy idő után miért változott meg?
Ennek volt valami oka?
Hitler.
Meg az emberi ostobaság, h nem tudják, h a napkerék az a megújulás szimbóluma.
Hitler jártas volt a szimbolikában, ezért választotta ezt a jelet.
szegény buddhisták meg hurcoltatva vannak.

blackronin

#3188
675
[spoiler]
Coverstory: Caribou is swallowing the mermaids

The children get on the airship, and begs for candies.
CC tells them he has some in the Biscuit room, so take their time and have some.
Ceaser tells one of his men to lock the room and secure it.
One of the child remembers what Usopp and Nami told them, and wants to get out.

Nami is fine, since she's in Sanji's strong body. She wakes up Usopp.

Ceaser made a treaty to have Monet's heart given to Law, and Law's heart given to Ceaser in case something went sour.
Right now, Vergo has Law's heart.

Monet shapeshifted and was stalking Law, that's why everything he said was revealed to them.
Law should have payed more attention to Monet.
Law tells Ceaser that because "M" was so stupid, he underestimated him.
To this, Ceaser replies by punching Law's heart.

Smoker's heart is in Ceaser's hands too. Monet reports the video is ready.

The video shows a massive candy, in the center of the icy parts of the land.
Underground brokers from around the world sees the footage.

Meanwhile in the fire land, smiley's parts are assembling. When it's all gathered and formed a complete Smiley, the experiment will begin.
Smiley IS the Poison Gas BOMB H2S itself. The problem with previous incarnation of this poison gas was that those afflicted by the poison were weakened, but still could get away from it.
By giving Smiley gigantic food, it turns into a perfect killing machine. The name of this weapon is Shinokuni (Land of Death).
Sanji, Brook, Zoro, and Kin-emon flees from the slimes in the center of ice land.
They find the candy ahead of them, and spots Ceaser's men and a small dragon near it.
Ceaser tells his men to get on the dragon-sled and hurry up and get out of there, but the sled melted and they can't get away.
Ceaser tells them to take off their protective suits and hurry up and run
He actually planned to kill them all anyways, but is acting like he cares.

Ceaser tells the slime he wanted to see him so long, and orders him to wait.
But the slime doesn't listen and eat the candy anyways.
Ceaser: Ah!! Alright, you can eat now, Smiley. Good boy..
But the slime seems to be ignoring him

end of chapter
[/spoiler]

Kicsit zavaros chapter, nem is igazán tetszik egyelőre...


edit: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/675

Hát...
Inkább egy átvezető chapter, de nem volt nagy szám.
Persze tudom, hogy később lesz látható, hogy miért volt fontos ez, de akkor is...

Squazee2005

Nekem ez speciel jobban tetszett, mint az előző. Bírtam Ceasart. :D Meg Law is azért eleresztett egy-két beszólást. Én elégedett voltam a fejezettel. ^^

blackronin

#3190
Quote from: Squazee2005 on 2012-07-25, 14:25:28
Nekem ez speciel jobban tetszett, mint az előző. Bírtam Ceasart. :D Meg Law is azért eleresztett egy-két beszólást. Én elégedett voltam a fejezettel. ^^
Az általad említett dolgok természetesen jók voltak, de valamiért lassúnak érzem a történetet.
Túl sokat foglalkoznak szerencsétlen Smilely-val...  :P
Meg be kell vallanom, hogy én Punk Hazard-ot egy rövid arc-nak véltem, de egyre inkább látható, hogy még el fog tartani 10-20 fejezetet simán.
Jó lenne már rátérni a lényegi harcokra, s lépni tovább Doflamingo vagy Big Mom irányába.

edit: vol 67 cover


Nekem nagyon tetszik!  :jee:
Vicces, stílusos és végre kiderült Monet színei is.

Squazee2005

Szuper borító, ha kijön németül mindenképp beszerzem.  :cool:

blackronin

#3192
A következő kép egy kicsit sok volt így reggel...  :D




Meg egyébként ajánlom a cnet fordítást, mert a mangastream és a panda munkái szánalmasak...
Rengeteg félrefordítás, a cnet fordítás esetében a poénok is jobban bejönnek.


Finlandia

Quote from: blackronin on 2012-07-26, 10:28:21
Meg egyébként ajánlom a cnet fordítást, mert a mangastream és a panda munkái szánalmasak...
Rengeteg félrefordítás, a cnet fordítás esetében a poénok is jobban bejönnek.

És hol érhető el a cnet fordítás?

blackronin

#3194
Finlandia:
http://mangarule.altervista.org/blog/chapters/

Ezek a fejezetek, de teljes manga köteteket is csináltak már bőven, azok is ezen az oldalon találhatók.

Ha csak a sima cnet fordítás szövegére vagy kíváncsi, tehát nem a fejezetbe beleépítve, akkor a mangahelpers oldalon a helyed.
Oda szokta felrakni cnet a munkáit.

edit:
676
[spoiler]
After eating the candy, Smiley blows up.
The apple in the sled below him turned into what looks like a devil fruit.

After exploding, he became gaseous and started swalloing humans.
People swallowed by the gas freeze up and cannot move.

Sanji, Zoro, Brook, and Kin-emon run for their lives.
They spot a dragon ahead of them, and decide to grab onto it and fly away

Luffy sees the video and spots Zoro and others.
Luffy and co are about to be thrown outside in their cage.
Chopper is panicking, thinking of way to save Luffy.. when a paper flies his way.
It reads "Don't do anything yet".

Below the cage are tons of marines. Law says it's time to retaliate.

End of chapter.
(The last sentence could be taken both ways, as Law saying it's time to retaliate, or Law stating marines are going to retaliate.)
[/spoiler]

edit2: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/676/3

Az almás és a papírgalacsinos részen kívül, valamint egy-két poént leszámítva gyenge volt a fejezet...
És most megint csak 2 hét múlva lesz új a SJ szünet miatt.
Nem mondhatnám, hogy az OP jól teljesít...
Megint a Toriko fogja vinni a mezőnyt a héten.

Kraivan

a szokásos felvezetője a helyi katasztrófának.
Bár az a béka eleve op-nak tűnt, most meg... És ha jól rémlik eleve vízben volt. Nem megy rá a df negatívum?
meg ha jól láttuk a mezei almából DF-ek lettek...
A galacsint meg a hárpia dobta, vagy Robin ügyeskedett?

Oda szokásos nem válaszolunk meg ebbena  részben semmit, de halom kérdést adok nektek. trolololol.  :__devil:

blackronin

Kraivan:
Nem a vízben volt, hanem ment a jégmezőkön, ugyanis már az összes darabját összegyűjtötte.
Az alma dolog pedig a következő:
Kedves Smiley barátunk "meghalt" és a DF-je a legközelebbi élő dologba, ebben az esetben egy almába, ment.
Tehát bárki elfogyaszthatja Smiley DF-jét.
Az mondjuk érdekes, hogy most láttunk először "DF születést", hiszen egy elpusztult testből átment egy újba.
Eddig ugyebár fogalmunk se volt arról, hogy akkor a DF-ekkel mi lesz az adott illető / dolog halála után.
Most megtudtuk.

A galacsin pedig biztosan Monet műve.
Tipikusan félrevezetett Oda bennünket vele kapcsolatosan, sokkalta veszélyesebb ő, mint gondoljuk.

Az utolsó mondatoddal pedig maximálisan egyetértek.
Oda most tényleg trollkodik velünk.

Junchi

Legutóbb, mikor az "Oda" és a "troll" szavakat egy mondatban használtam, kaptam az oltást.

blackronin

#3198
Quote from: Junchi on 2012-08-01, 20:06:15
Legutóbb, mikor az "Oda" és a "troll" szavakat egy mondatban használtam, kaptam az oltást.
Most nem.  :P
Azért én sem veszek be mindent Oda-tól.

Főleg annak fényében idegesítő ami az elmúlt hetekben megy, hogy 4-5 fejezetenként Oda kivesz egy szünetet (amely szokását a timekskip óta vette fel, de akkor még a Strong World film számlájára írta a szüneteket).
A sok szünet miatt nagyon belassult a PH, ami egyébként tök jó arc, rengeteg minden be lett hozva, erre alig haladunk a dolgokkal.
Aztán persze Oda rágyorsít, s emiatt átbillenünk a ló túlsó oldalára... 
Oda-nak csak arra kellene figyelnie, hogy ne ugrálgasson a nagyon lassú és a nagyon gyors tempó között annyira.

Mindenki már biztosan a végkifejletet akarja látni, meg azt hogy elinduljon a Big Mom saga.
Remek alapozás volt a PH a New World-höz, de szerintem nem kellene nyújtani a végtelenségig.

Bishop

Kicsit zavaró hogy hőseink elég tehetetlen helyzetben vannak. De azért mindig van valami erdekes.
Ha jól láttam az egyik arnyekos alak Rob Lucci? :hopp:  :D

blackronin

#3200
OP vol. 67 SBS:
Szokásos Oda féle hülyeségek...  :D

QuoteAs for SBS lots of fun stuff but big new character data comes in the form of how often the crew takes bathes/showers:
* Luffy, Zoro and Brook once a week
* Usopp, Franky and Chopper 3 days per week.
* Robin, Nami and Sanji every day.
* Nami and Robin invited Chopper to go with them. :eek:

Shyarly is 29.

Oda gives us some backstory for Sharly! Arlong was abandoned by his father is Fishman District when he was very young. He doesn't remember his father's face. Then when Arlong was 15 a man claiming to be Arlong's father abandoned a little girl there as well who was born to a different mother. When she was 4 she foretold the coming of the proceeding year's Great Pirate Age.

Also, note the sound effects when Zoro eats the bento from Sanji on Punk Hazard, they reveal that Sanji DID put poison and razors in the bento as per their fight!!!

Noted that the squid with Ikaros was indeed his childhood friend that died.

Smoker is responsible for tearing off Tashigi's bra. :lul:

A reader explained to one of their friends that Robin doesn't like exposing her boobs, it's simply that Oda likes boobs. Oda confirms this.  :lol:

Kassh

Quote from: blackronin on 2012-08-02, 11:48:28
it's simply that Oda likes boobs. Oda confirms this.
That explains a lot.

blackronin

One Piece világtérkép

[spoiler]

[/spoiler]

QuoteNew location names:

Sambas sea region (near Baratie) サンバス
Polestar Archipelago (location of Logue Town)
Yotsuba Island (Location of Shells Town)

Junchi

>Yotsuba Island
>LOL! xD

blackronin

#3204
El is felejtettem megemlíteni, de valójában már az új világtérkép is ide tartozott, hogy a 676-os fejezettel jött együtt a "One Piece: Dive To Grand World" (special book in WSJ for OP 15th Anniversary) féle extra könyv is, ami sok információt tartalmaz.



Ezek természetesen fordításra kerülnek folyamatosan, de itt vannak képek, ha valakit érdekelnek:
http://apforums.net/showthread.php?t=36021

Néhány info kezdésnek:

QuoteIt also appears to be confirmed in the booklet with the latest JUMP issue that Mihawk, Doflamingo, Kuma & Hancock are still listed as Shichibukai leaving two unknown spaces. Law is listed, but there will be two new Schici.

More original info from the special booklet with the newest issue of JUMP (not officially released yet).

SIZES!!!! Now, the sizes are NOT exact but it's still nice to have estimates!!!!
Shirahoshi: 17m
Megalo: 25m
Hoe: 40m
Sea Bear: 50m
Sea Lion: 55m
PH Dragon (Large): 70m
Smiley: 150m
Kraken: 300m
Sea Kings: More than 5000 meters

World map!!!

Sambas sea region (near Baratie) サンバス
Polestar Archipelago (location of Logue Town)
Yotsuba Island (Location of Shells Town)


Most kezdtem el nézni a képeket, de RENGETEG új dolgot fogunk megtudni az biztos!
Érdemes tehát benézni a topicba a következő napokban, mert biztosan sok érdekességgel szolgálhatok majd.  :smile:

Ja és Oda:
Meg van bocsájtva minden...  :D

blackronin

#3205
677 kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/677

PURE AWESOMENESS.

OPIC.


Most tényleg nem írok le semmit (hogy ugyanolyan legyen a hatás mint nálam), s NAGYON örülök hogy nem voltak spoiler-ek sem!
Ilyen chapterek írására csak Oda képes.

Squazee2005

Nagyon kellemes vasárnapi meglepetés volt az új fejezete, én igazából csak hétfőre vártam, de sebaj. Végre, végre OP hangulat, szórakoztató és haadtunk is egy picit. A következő fejezetben rock 'n rol!!!

blackronin

#3207
678
http://www.mangareader.net/one-piece/678

Remek fejezet volt, megvolt a szokott OP hangulat (bár a múlt hetinek a közelébe se ért).
Mindenki megkapta az utasítást, most már indulhat a balhé!  :D

Zoro megjegyzése is érdekes volt...
Elvégre nem hiába ő a SH banda Vice-Captain-je.
Igen, hivatalosan is ő az, ezt megerősítette Oda a most kijött databookban.

Squazee2005

Bevallom, amikor először elolvastam nem tetszett. Ám második és aztán többedik olvasatra, merthogy legalább van benne tartalom és érdemes többször elolvasni, azért találtam király dolgokat.

Vicces volt látni, hogy Zoro lazán okéval nyugtázza, hogy miattuk majdnem mindenkire a biztos halál várt, de aztán komollyá vált, amikor hallotta, hogy Luffy nem volt elég "óvatos". Persze Luffytól senki sem várja el az óvatosságot, főleg nem Zoro, dejó volt látni azt az intést, hogy ha nem akarnak itt meghalni, akkor szedje össze magát.
A Sanji-Nami és a "hideg kiráz tőle" Brook rohadt viccesek voltak és ha valami, az a dupla oldalas, ki-ki a maga útján nagyon badass volt.

blackronin

#3209
Quote from: Squazee2005 on 2012-08-23, 10:51:11
Bevallom, amikor először elolvastam nem tetszett. Ám második és aztán többedik olvasatra, merthogy legalább van benne tartalom és érdemes többször elolvasni, azért találtam király dolgokat.

Vicces volt látni, hogy Zoro lazán okéval nyugtázza, hogy miattuk majdnem mindenkire a biztos halál várt, de aztán komollyá vált, amikor hallotta, hogy Luffy nem volt elég "óvatos". Persze Luffytól senki sem várja el az óvatosságot, főleg nem Zoro, dejó volt látni azt az intést, hogy ha nem akarnak itt meghalni, akkor szedje össze magát.
A Sanji-Nami és a "hideg kiráz tőle" Brook rohadt viccesek voltak és ha valami, az a dupla oldalas, ki-ki a maga útján nagyon badass volt.
:tezsvir:


Már nyugodtan kijelenthetem, hogy nagyon bejött ez a Punk Hazard arc (és még biztosan tetszeni fog a zárása is, az arc szerintem 5-10 fejezeten belül véget ér).
Persze voltak bizonyos fejezetek, amik elsőre nem voltak érdekesek és izgalmasak (a gyerekekről és a Slime meneteléséről), de a dolgok menetét látva már utólag örülök, hogy akkor rakták be ezeket az" unalmas" részeket amikor.
Az is biztos, hogy a SH banda kapni fog egy bounty emelést a történtek után, hiszen az egész New World meg fogja ismerni a Shinokuni bemutató eredményét és hogy kik vettek részt rajta.
Nagyon meglepődnék, ha nem így lenne.

edit: Zoro megjegyzése kapcsán:
Remek dolog lenne, ha a PH után már tényleg a Big Mom saga jönne, s a vele való harc.
Kiváló lehetőség lenne arra, hogy bemutassa a New World valódi erejét.
Persze megfelelő drámával és izgalommal, legyen olyan érzelmektől túlfűtött mint a Water 7/Ennies Lobby arc.