Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#3210
679
Kijött.
http://www.mangareader.net/one-piece/679

Egy átlagosnál jobb chapter, de semmi extra.
Legalább Zoro emlékezett Tashigi-ra, bár nem jön zavarba már.
Monet továbbra is a "felőlem nyerhetnek is SH kalózok, csak az a lényeg, hogy valami izgalmas dolog történjen." féle módon szemléli a dolgokat.
Vergo pedig nagy arc, bár egy kicsit szenilis szegény...  :P
Ja és a végén G5 tagok önfeláldozása se volt rossz, különösen tetszett a végső reakciójuk.

Squazee2005

Szerintem teljesen korrekt fejezet volt, a fent említett pontokkal. Nem OPIC vagy hasonló, de jó kis fejezet volt ez. Nekem tetszett. ^^

blackronin

#3212
680
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/680

Jópofa fejezet volt.
Vergo keménykedett egy kicsit (bár meglepődtem azon hogy Tashigi ennyire gyenge), de Sanji helyrerakta.  :smile:
Viszont nem gondoltam volna, hogy elsőnek egy Vergo vs Sanji harcot látunk majd.
A sárkány pedig ellenség lett? Kár érte, cuki volt. 

A vége pedig megint jó volt, ahogy Smoker és Luffy egymással versenyeztek, s azon vitatkoztak hogy ki verjen el kit.  :D
Ceasar pedig kapott az arcára.
Az is érdekelni fog majd jövő héten, hogy akkor Monet lép-e valamit, vagy rögtön elmenekül látva Luffy erejét.

Squazee2005

A Tashigi vs. Vergonál azért érdemes figyelembe venni, hogy általában nem puhányok kapják meg a vice-admiral címet, szóval nyilván Smoker egyenrangúbb ellenfele lett volna, mint Tashigi, aki nem rossz, de most nem találta meg a megfelelő ellenfelet.

Tetszett a fejezet, BB-t totál kihasználják és Sanji menti a hölgyeket. Oh yeah! Na meg Luffy: "Ah, itt az enyém!" És bumm egy ütés. Szép volt.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-09-05, 13:40:54
A Tashigi vs. Vergonál azért érdemes figyelembe venni, hogy általában nem puhányok kapják meg a vice-admiral címet, szóval nyilván Smoker egyenrangúbb ellenfele lett volna, mint Tashigi, aki nem rossz, de most nem találta meg a megfelelő ellenfelet.
Azért egy Captain se lehet gyenge.
Lásd anno Smoker-t, meg Hina-t.
Bár az is igaz, hogy volt gyenge Captain is, mint Morgan és Nezumi.  ^^"

Persze Tashigi-től nem is vártam csodát, de hogy csak egy pofontól kifekszik az durva (tudom, hogy Haki, de akkor is).
Szegény talán most messzebb van Zoro-tól szintben, mint a timeskip előtt...

blackronin

681:
[spoiler]
"Chapter 681: Luffy Vs. Master"

- Luffy and Caesar fight, the Spoiler speaks of some wax and Mr. 3. Monet also say something.
- Vergo fight Sanji and gradually become more serious.
- Law arrives at a room where it´s S.A.D. Tanker (Vergo talked about it in chapter 672).
[/spoiler]

Squazee2005

Jól hangzik.  :jee:

blackronin

#3217
Quote from: Squazee2005 on 2012-09-11, 12:58:26
Jól hangzik.  :jee:
És képzeld el, hogy a rendes spoiler-t csak most rakom be...  :P
Ami jóval bővebb és az eredetiben Mr. 3. emlegették, de ez téves info volt.

AP fordítás:
[spoiler]
681
Luffy vs. Master
Jinbe and Caribou arrive at G-5... and it's stormy or something
Law says that it would be a big hindrance if their hearts started getting crushed, so until he gets his back from Vergo, he won't forgive anyone's reckless actions. He tells Smoker to abide by his rules as long as he's on the island.
Caesar vs. Luffy
Caesar says Law will betray Luffy
Caesar attacks with "Karakuni" (Empty World)- an attack that takes away oxygen from an area
It has a set range, so Luffy stays outside of that range and keeps attacking while getting closer and closer.
Caesar attacks with "Blue Sword," and burns the oxygen with it
At an opportune moment, Luffy uses JET Gatling (with Armament haki). Caesar is worried. Monet guards him with "Kamakura" [a Japanese festival where kids play in igloos- I'm assuming it resembles one of those igloos] (could this be her power?)
Monet helps him escape. If something were to happen to Caesar, Monet would be killed by Joker. She holds Luffy back (Monet is cute...)
Vergo vs. Sanji
Vergo is blown away by one of Sanji's kicks and the wall caves in (where he hits)
Gas starts to flow in, and it seems like Sanji and G-5 are locked in.
Vergo says "Don't get in my way" and kicks Sanji, officially throwing down the gauntlet
Sanji's leg bones get small cracks in them from Vergo's kick. It looks like he's going to take another attack but he fights back just in time. They exchange blows.
Law gets to the room where they produce SAD [tankers?]. Caesar says... something [sorry. I always have a lot of trouble with Caesar's style of speech]
Monet and Vergo realize Law's plan
Law is painting a picture of the "worst scenario" in his mind. He's really going to mess up the New World, says Vergo.
Law laughs haughtily

[/spoiler]

Talán egy kicsit túl korai volt Law-t haverként kezelni?  :eek:


edit: kijött
http://www.mangareader.net/one-piece/681

Nagyon bejött a fejezet, már csaknem EPIC-et adtam neki.   EPIC minősítést érdemel.  :whoah:
Luffy vs Caesar harc klassz volt, meglepődtem amikor Monet is beszállt.
Vergo vs Sanji is érdekes, de a gáz miatt biztosan nem fogják tudni folytatni a harcot.
A vége pedig...
Law mosolygása nagyon felkeltette az érdeklődésemet Law terve iránt.

Bishop

Epic chapter :D Sanji vs Vergo  :whoah: Luffy vs Ceasar még mindig túl poénosra van véve, de legalább tetszik hogy Ceaser kreatívan kihasználja a DF-ét. És Monet is belépett a harcba, kíváncsi vagyok mire képes, eddig arra tippeltem hogy Mystical Harpy DF-je van de azzal a fallal már nem vagyok biztos benne. Kicsit olyan volt mint Om Kardja Skypiean.
Law meg...hát tényleg nem tudom mit akarhat, de már azon se lepődnék meg ha végül ő lesz az end boss, valahogy nem tudom hova rakni őt, de ez benne a pláne :D

blackronin

#3219
Quote from: Bishop on 2012-09-11, 21:05:21
Epic chapter :D Sanji vs Vergo  :whoah: Luffy vs Ceasar még mindig túl poénosra van véve, de legalább tetszik hogy Ceaser kreatívan kihasználja a DF-ét. És Monet is belépett a harcba, kíváncsi vagyok mire képes, eddig arra tippeltem hogy Mystical Harpy DF-je van de azzal a fallal már nem vagyok biztos benne. Kicsit olyan volt mint Om Kardja Skypiean.
Law meg...hát tényleg nem tudom mit akarhat, de már azon se lepődnék meg ha végül ő lesz az end boss, valahogy nem tudom hova rakni őt, de ez benne a pláne :D
:tezsvir:


Na jó, tőlem is megkapja az EPIC jelzőt a fejezet...  :P


edit: ja és most 2 hétig nem leszek internet közelben, szóval az OP fejezeteket most másnak kell belinkelni.

Squazee2005

#3220
Aw... pedig... Na sebaj.

Kint az új fejezet: http://www.mangareader.net/one-piece/682/3

Szerintem nagyon durván jó volt. OPIC az nem túlzás. Nagyon tartalmas volt, mint egy igazi jó hamburger (nem a mekis). Igen, éhes vagyok, onnan jön az inspiráció. De a lényeg, hogy fantasztikus fejezet volt, hetek óta ez az első igazi OPIC jelzőt kiérdemlő darab.

Ja és jövő héten nem lesz új fejezet. Kár.  :frown:

LuckyDingo

Jah ez jó volt. Apropó nem korai még Lawnak gonosz vigyorokat mutogatnia? Tudtommal a szíve még mindig Vergonál van. XD

Finlandia

Kint az új :)

http://www.mangapanda.com/one-piece/683/3

Ez most tetszett! Animében király lesz. :)

Law sapi nélkül. :he:  :cool:

Squazee2005

Lám, lám, igazad lett LuckyDingo, korai volt, túúúl korai. Luffy kiiktatva egy időre, Monet pedig kezd érdekelni engem. Olyan áruló fajta, a jó oldalon van. Valahol. Vagy lesz.

Jó fejezet volt. Akkor most Monet szárnyai hóból lehetnek?

LuckyDingo

Monet csatlakozzon Luffyéékhooz :D Ő hasznos lenne scoutnak és Sanji is örülne. :D
Amúgy nem tudom, hogy hóbol van-e a szárnya. Mert lehet, hogy hasonló devil fruitja van, mint Aokijinek, csak gyengébb. Yuki-Yuki no mi? :D Szal akár lehet abból is.. Bár a szárnyak eredetileg nem az övéi, szal a fene sem tudja. :D

blackronin

#3225
Na, két hét nyaralás után visszatérek közétek.  :P

682: OPIC.

683: Simán jó volt.

Nem írok többet, mert már minden elhangzott amit mondani akartam.


edit: JUMP FESTA 2013


Találós kérdés:
Ki az aki hiányzik most, de eddig mindig rajta volt?
És a másik kedvenc sorozatom vette át a helyét.  ::)

Kassh

Quote from: blackronin on 2012-10-02, 16:07:43
Na, két hét nyaralás után visszatérek közétek.  :P

682: OPIC.

683: Simán jó volt.

Nem írok többet, mert már minden elhangzott amit mondani akartam.


edit: JUMP FESTA 2013


Találós kérdés:
Ki az aki hiányzik most, de eddig mindig rajta volt?
És a másik kedvenc sorozatom vette át a helyét.  ::)
Bleach - Toriko?

LuckyDingo

A Jump Festás cuccból egyvalaminek örülök.. :D Hogy a Binbougami ga! odakerült.. XD Meg persze az OP-nek is :P

blackronin

Kassh:
Talált, süllyedt.  :D
Ezek után mondja még valaki, hogy a Bleach még mindig Top cím a Shonen Jump-nál.

Quote from: LuckyDingo on 2012-10-03, 21:35:44
A Jump Festás cuccból egyvalaminek örülök.. :D Hogy a Binbougami ga! odakerült.. XD Meg persze az OP-nek is :P
A Bin akármicsodát nem ismerem (a bal alsó sarok lenne az a két csajjal?), de a többivel egyetértek.  :D

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-10-03, 22:06:50
Kassh:
Talált, süllyedt.  :D
Ezek után mondja még valaki, hogy a Bleach még mindig Top cím a Shonen Jump-nál.

Quote from: LuckyDingo on 2012-10-03, 21:35:44
A Jump Festás cuccból egyvalaminek örülök.. :D Hogy a Binbougami ga! odakerült.. XD Meg persze az OP-nek is :P
A Bin akármicsodát nem ismerem (a bal alsó sarok lenne az a két csajjal?), de a többivel egyetértek.  :D
Jah a 2 csaj. Iszonyat poénos kis cucc. :D Nem tom mit keres ott, de jó, hogy ott van. XD

NLZ

Jobb oldalt az a három figura miből van?
[reserved]

Squazee2005

A legfelső srác tutira a Yu-gi-oh modern változata.
Hm... és ezekből csak a One Piece-t olvasom és szeretem. ._.'

chilip

Quote from: Squazee2005 on 2012-10-04, 00:16:34
A legfelső srác tutira a Yu-gi-oh modern változata.
Hm... és ezekből csak a One Piece-t olvasom és szeretem. ._.'

nagyon szomorú hogy az Ao no Exorcist-ot nem olvasod  :_piszka: :D balra fenn a főszereplő a karddal és kék lángokkal

Squazee2005

Talán akkor belekukkantok. Bár a shounen magic dolgok nem nagyon jönnek be. ^^"

chilip

köhmm One Piece köhmm

blackronin

Quote from: chilip on 2012-10-04, 00:49:34
köhmm One Piece köhmm
köhmm az OP-ben nincs mágia köhmm maga Oda jelentette ki ezt köhmm.  :_piszka:
A DF és a Haki nem az.

Squazee2005

XD;

A One Piece speciális eset, mágia vagy se, vannak szabályai és nem jön elő bullshit, vagy amennyiben mégis, az még logikusnak is tűnik, vagyis beleillik a szabályokba. A legtöbb mágusosnál az a bajom, hogy mindig jön valami ordító kreténség, olcsó húzás vagy szimplán uncsi.  A Fullmetal Alchemist például nagyon bejött, én ott is azt éreztem, hogy minden szabályos kereteken belül mozog, követhető és átlátható. Persze sokat dob a karakterek és maga a történet minősége is.

blackronin

#3237
Quote from: Squazee2005 on 2012-10-04, 10:05:07
A Fullmetal Alchemist például nagyon bejött, én ott is azt éreztem, hogy minden szabályos kereteken belül mozog, követhető és átlátható. Persze sokat dob a karakterek és maga a történet minősége is.
:tezsvir:

Ott a mágia nagyon jól ki lett találva.


Más:
Azt talán elfelejtettem leírni, hogy Doflamingo csapata elég érdekes és vannak benne elég bejövős arcok is (pl. a pisztolyos).
Remélem, hogy rendes harcban összeeresztik őket a SH bandával, hiszen most már elég komoly az esélye annak, hogy nem Big Mom, hanem Doflamingo elleni arc lesz a következő nagy dobás Oda részéről.


Megint más, de inkább érdekesség:
Oda jelezte a múlt heti fejezetnél az újságban, hogy szívesen venné a rajongók ötleteit.
Egészen pontosan arról van szó, hogy Oda a SH bandát többféle témában lerajzolná, de inkább a rajongóktól várja az ötleteket.
Az AP-n rögtön lecsaptak a témára, s Greg, aki Japánban él és ismeri Oda-t is, összegyűjtötte a legjobb ötleteket és ezeket majd elküldi neki.
Ezek pedig:
1. SH banda, mint Marine katonák
2. SH banda, mint elnökök + programjaik
3. Sh banda, mint RPG (szerepjáték) szereplők

Tetszik az ötlet nagyon, s alig várom az eredményeket!  :whoah:

blackronin

#3238
684:
[spoiler]
Chapter 684: Stop it, Vegapunk
Coverstory 10: Caribou Pirates vs Marine G-5
Koribou armed with a shovel is going toe-to-toe with Yarisugi's katana

SAD room
As Smoker and Vergo fight, Vergo blows into his bamboo stick, spitting out explosives at Smoker like a blow dart.
As the two fight, Smoker has a slight advantage over Vergo in terms of physical combat, and mangaes to land a clean hit on his face.
He then demands Vergo to keep his hands off his men. (badass moment)

Building B, where the G-5s are
The place is burning down, and one of the tank explodes, causing a hole in the walls.
The gas starts seeping into the compound.
As they run for their lives, more G-5 gets caught in the gas and die in the process.
CC is observing the chaos on the monitor seeing how the small dragon caused Shinokuni to get in.
He's unhappy though, as dying there won't do any good to his experiment spectacle show.
CC orders to close the gates to C and D, but to leave R open, so all of them will be gathered there.

CC is in 2nd floor of building R, the "Secret Room"
This room used to be Vegapunk's commanding room.
He plans to trap everyone in the first floor of Building R, and send Shinokuni in from the vents, killing everyone.
Strawhats, G-5, and even the children. He will broadcast the entire deal to the brokers of the New World.

He tells his men that he stopped the mad scientist Vegapunk and his evil weapon from destroying the island
His men believes him, as he tells them he wants to prove that he is a better scientist than Vegapunk by creating a more powerful weapon,
although it is against his will, so he can bring down Vegapunk from the seat of most valuable scientist in the World Government.

But that's far from the truth....

Flashback of 4 years ago starts

It was Ceaser that used the weapon of mass destruction on the island, as the other scientists tried to stop him.
He arguest that what's wanted is a weapon for marines that can kill as many pirates as possible.
Other scientists argue that weapon that brings massive unbiased civilian casualties is not what's needed.
Ceaser says a weapon that can kill everything is the way to true peace, and says what he's doing is no different than experiments on human trash on this island.
Fleet Admiral Sengoku may not agree with him, but CC believes Admiral Akainu would want his weapon.

He claims Vegapunk is jealous of him, as he recently failed with his gigantism experiment.
CC says they should just go kidnap kids to experiment on, if they want the experiment to succeed.
Vegapunk is shown in shillouette (again) telling CC he's expelled from their science board, and that he's out of control.
Enraged, CC hits a buttom, causing massive explosion in the lab.

Back to the present time, CC's minions close the doors as ordered.
Meanwhile in the dump, Luffy encounters a small asian dragon that speaks....!
[/spoiler]

edit: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/684

Remek fejezet volt!
Haladt a történet, volt Smoker vs Vergo is, meg a végén Luffy találkozott valakivel...

Squazee2005

Örülök, hogy nem olvastam el a spoilert és még délelőtt elolvashattam a fejezetet. Szuper volt. Éljen a Smoker vs.Vergo! És Sanji is jó volt, megtalálta a közegét. :D
Ceasar meg... oh az őrült tudós, ha valaki, hát ő az.