Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: blackronin on 2012-10-10, 09:43:15
meg a végén Luffy találkozott valakivel...

[spoiler]a szamuráj gyereke :P[/spoiler]

Squazee2005

Szóval Shenlon Momonosuke.  :D Cukipofa. Amúgy a mangastream fordítás egész emberi lett, többet adott a fejezethez.

Bishop

Nem tudom hogy bejött e vagy sem, igazából a végkifejlete nem tetszik ennek, Ceaser be akar mindenkit terelni egy "arénába" és rájuk ereszteni Shinokunit. Nem akarok monster harcot...

blackronin

#3243
685
[spoiler]
It was Momonosuke Luffy encountered (gondoltam)
He ate a devil fruit Vegapunk made ( :zomg: )
Luffy rides him as he flies
Vergo took another hit
The crew goes up against Monet, and Robin is stabbed
Zoro: She's a logia!  :eek:
Zoro vs Monet
[/spoiler]

edit: teljes spoiler
[spoiler]
Halloween Colorspread!
Pumpkins & Ghosts everywhere (same ones Perona uses) and everyone wearing costumes and pumpkins.

Chapter 685: Momonosuke, is mine name!
(in old samurai styled speech)

Underground of Building C - Trashbin

Luffy kinda sorta remembers the name Momonosuke (as usual lol), but he's more distracted by hunger, salivating at poor Momo.
Momo's starving as well, he hasn't had food in 10 days. Momo's speech is that of high nobility.

He secretly boarded the ship full of sick children, but like his dad, stubbornly refused to be helped by anyone.
This kept him off the candies and snacks though.
Hungry, he wandered off into the Secret Room, and saw a Devil Fruit. He broke the container and ate it.
He befriends the little girl who came looking for him, but they are found by CC's men.
Momonosuke turns into a small dragon! Confused, Momonosuke runs away.

According to the CC henchmen, the fruit he ate was a failed experiment example of an artificial Devil Fruit Vegapunk made!

Momonosuke explains his situation to Luffy.
Luffy: Oh, you ate a Devil Fruit? What is it, EEL FRUIT or something? Then why not just turn back into human?
Momonosuke: What...? I can return back to my former self? How?
Luffy: No idea, I'm not a Zoan myself.

Momonosuke overheard Ceaser's evi plan, he wants to get out and warn the children.
The gigantism experiment he was performing on the kids was on how much drugs the subjects can take before dying.
He smiles and guesses the children probably have about five more years to live, and he needs to go get more.
Luffy hears this from Momo, and looks quite pissed off, staring at the ceiling and uttering Ceaser's name.

Luffy says he'll climb out of here, and Momo to hang on to him.
He assures that his crew are taking care of the kids, but they gotta get out of there.
Momo is too hungry to move.... but then he hears a voice.
Voice: Hey! Hang in there!
Image of Doflamingo: C'mon, Pull it together!

For unknown reason, Momo sees hallucination of Doflamingo telling him to snap out of it.
Momo is scared, and panics, and starts flying out of the place!
Luffy hangs on to Momo, as Momo soars up.


Well hot damn, there goes Ceaser. He pissed off Luffy. Dude is totally doomed now.
And wtf, DOFLAMINGO? Why? Mystery thickens...

Nami, Chopper, Robin, and Zoro stays behind, while Usopp, Brook, Kinemon goes off to find Momonosuke.

In SAD room...
A sigle pane of Smoker whopping Vergo's ass.
Smoker is seen beating own Vergo with haki again.

In building B, as Shinokuni nearly reaches more marines, Sanji stays behind them to kick them all ahead.

In building B, the Biscuit Room, Nami is holding onto Chopper due to sheer coldness of Monet's powers.
Monet apparently has the power of Snow-Snow fruit.

As Robin attemps to hold the crazed kids down from attacking Mocha, Monet flies behind him and stabs her with her rapier.
Zoro: She's a Logia, I'll handle her! You guys go hold down the kids!

Zoro vs "Snow Woman" (Yukionna) Monet
Yuki Yuki no Mi (ユキユキの実).

20 minutes left until Building B is completely filled with Shinokuni!
[/spoiler]

Wow.
OPIC chapter szagot érzek a levegőben...  :D

edit2: kijött!  :smile:
http://www.mangareader.net/one-piece/685/3

Nagyon jó fejezet volt, bár azért EPIC-et vagy OPIC-ot nem kap.
A color spread is tetszett, meg a cover.
Az utolsó duplaoldalon egy kicsit furán nézett ki a Monet elleni harc, néhol nem tudtam kivenni, hogy akkor most miként tartja a kardokat vagy egyáltalán milyen irányból támad a többiekre.

LuckyDingo

Momo-t bírom. Nem tom miért, de illik a szamurájhoz a sárkány DF. Csak tudjon visszaváltozni is. :D Kicsit előremutatónak érzem amúgy a dolgot. Miután kiszabadulnak, tuti eljutnak majd a szamurájok szigetére és ott már lesz majd ismerősük.

Am a Nami-Chopper-Zoro vs Monet érdekes párosítás. ÉS akkor ha a mangapanda fordítás jó, akkor Monet Logia. (valamiért én aszittem paramecia)

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2012-10-17, 13:29:27
Momo-t bírom. Nem tom miért, de illik a szamurájhoz a sárkány DF. Csak tudjon visszaváltozni is. :D Kicsit előremutatónak érzem amúgy a dolgot. Miután kiszabadulnak, tuti eljutnak majd a szamurájok szigetére és ott már lesz majd ismerősük.
Wano Country szerintem a közeljövőben már tuti hogy megjelenik, főleg annak fényében hogy szegény Momo nem tud visszaváltozni... egyelőre.
Azt észrevettétek, hogy ő úgy tud repülni, hogy kicsi felhőket ereget és azokon mászik fel?  :D
Egy újabb DB utalás.

A mangapanda fordítás elég gyatra általában, de a DF elnevezéseket azért elég szánalmas lenne elrontani.  ^^"
Monet pedig egyre jobban bejön, el kell ismernem, hogy azért megszívatja a SH bandát rendesen.
Nem tudja őket legyőzni, de jól teszi a dolgát.
Doflamingo-tól bizony jobban kell tartani, mint Luffy-tól.

Squazee2005

Tetszett a fejezet és Momonosuke is. Azért remélem, Namit is látom egyszer harcolni vagy valami.  :_piszka:

blackronin

Egyébként érdekesség az is, hogy Monet egy hárpia, valamint a DF-je a Yuki Yuki no Mi, tehát ő lényegében egy Yuki-onna, vagyis egy japán hó-hárpia, aki az ártatlan utazókat támadja meg hóviharokkal.
Tehát ilyen formán lehetett volna Mytical Zoan is, de Oda fura módon a logia DF-t választotta.

És senki nem említette még meg, hogy Momo Doflamingo képét hallucinálta...
A fejezet legfurcsább része szerintem.

Squazee2005

Bevallom, én először Doflamingot észre se vettem, csak amikor az AP-n olvastam, akkor esett le, hogy volt valami. Egy újabb szövetséges Doflamingoék ellen? Király!
Amúgy, elfelejtettem említeni, de nagyon bejön a colorspread is, lehet, hogy a Zoros háttérképemet le is cserélem rá. És bírtam Luffy "eel" kommentjeit is. :)
Yukionna mióta hárpia?

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-10-17, 20:32:29
Bevallom, én először Doflamingot észre se vettem, csak amikor az AP-n olvastam, akkor esett le, hogy volt valami. Egy újabb szövetséges Doflamingoék ellen? Király!
Lehet, de ez a dolog még nagyon rejtélyes, hogy komolyabban nyilatkozni lehessen róla.
Az biztos, hogy a PH messze jobb és misztikusabb, mint ahogy elsőnek tünt.

Quote from: Squazee2005 on 2012-10-17, 20:32:29
Amúgy, elfelejtettem említeni, de nagyon bejön a colorspread is, lehet, hogy a Zoros háttérképemet le is cserélem rá. És bírtam Luffy "eel" kommentjeit is. :)
:tezsvir:

Quote from: Squazee2005 on 2012-10-17, 20:32:29
Yukionna mióta hárpia?
Nem a nyugati kultúra szerinti hárpia, ez a japán mitológiai lény azonban nagyon hasonlít rá (tehát szárnyas női alak, aki az utazókat támadja), csak a képességei mások (a nyugati hárpia elbájolja az embereket és úgy támad rájuk mint egy ragadozómadár, míg a Yuki-onna hóviharokkal és faggyal csalja tőrbe az áldozatait).

Squazee2005

A yukionna nem szárnyas lény, lába sem nagyon van, ezért (is) szerintem a DF-nek nincs köze Harpy lábaihoz és szárnyához, bár szerintem a szárny lehet hóból.

Oh, és tetszett az, ahogy Sanji előre rúgdosta a többieket és ahogy Luffy bízik a csapatban. XD Muszáj megemlítenem, mert minél többször olvasom, annál jobb lesz.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-10-17, 22:31:09
A yukionna nem szárnyas lény, lába sem nagyon van, ezért (is) szerintem a DF-nek nincs köze Harpy lábaihoz és szárnyához, bár szerintem a szárny lehet hóból.
Ja, igazad van.
Őszintén szólva ezt csak az AP-n mondogatták, de most már én is megnéztem és inkább egy szellemhez hasonlít, mint egy hárpiához.

Squazee2005

Csak azért írtam, mert akkor legalább sejthetjük, hogy a lábai nem a DF-től vannak, hanem vagy Lawtól, vagy mutációtól.  :D

A másik fordítása a fejezetnek értelmet adott a fejezetnek, szóval Momonosuke önálló akcióban ment el a hajón, titokban valamit elintézni.

LuckyDingo

Most, hogy elolvastam a mangastreamen, feltűnt, hogy Monet hatalmas jégtörőkkel harcol, nem karddal.. xD Yuki Onna with Icepicks = kemény. :)

blackronin

#3254
Quote from: LuckyDingo on 2012-10-18, 20:33:50
Most, hogy elolvastam a mangastreamen, feltűnt, hogy Monet hatalmas jégtörőkkel harcol, nem karddal.. xD Yuki Onna with Icepicks = kemény. :)
És az ellenfele Zoro.
Bár biztosra veszem, hogy nem tudná legyőzni egy rendes harcban, csak az időt húzza megint.
Ami nem gond, mert legalább végre egy okos ellenféllel került szembe a SH csapat.
Nekem eddig mind Vergo, mind Caesar nagyon bejön, messze stílusosabb és érdekesebb ellenfelek, mint anno Hody és a bandája volt.
Remélem, hogy a New World ilyenekkel lesz tele!  :smile:

blackronin

#3255
686
http://www.mangareader.net/one-piece/686/3

EPIC fejezet, főleg a poénok és a harc miatt.
Nagyon érdekes és pörgős is volt egyben!  :jee:
Monet minden fejezettel egyre jobban bejön, mert (persze a külsejét most ne vegyük figyelembe, az evidens) okos, hasznos DF-je van, van "gyenge pontja" (hízelgés  :P ) és még tud ijesztő is lenni, ha akar.  ^^
Nálam telitalálat.

Alig várom a folytatást.

Squazee2005

Érdekes fejezet volt és nem a negatív értelemben. Mondjuk a Mocha-dolog kicsit el volt húzva szerintem. De amúgy  :jee: .

blackronin

Mocha-s dolog kellett, mert láttuk megint Caesar szemét stílusát.  :P
És Monet tetoválása is érdekes volt, hiszen csak egy panel erejéig volt látható.

Squazee2005

Nem azt mondták utána, hogy csak egy hajtincs volt?

Ceasar feje mindig vicces, de azért a külön-külön bemutatás külön-külön panelekben kicsit sok volt nekem.

blackronin

Szerintem nem hajtincs, bár az biztos, hogy a mangapanda scan-je elég gyenge.
Majd ha kijön a jobb scan, akkor kiderül.
Érdekes, hogy a Mocha-s rész engem nem zavart, annyi minden történt a fejezetben, hogy nekem még bőven belefért ez is.

LuckyDingo

Teljesen okés volt.

Zoro feje, amikor Sanji a marine-okkal megjelenik Priceless volt. :D Monet gyengepontja aranyos. Ha Zoro folyamatosan hízelegne neki, sztem gyorsan vége lenne a bulinak. xD

Tashigi szerintem csak hátráltatni fogja Zorot abban, hogy legyűrjék a hókisasszonyt. :S

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2012-10-24, 14:33:31
Tashigi szerintem csak hátráltatni fogja Zorot abban, hogy legyűrjék a hókisasszonyt. :S
Sztem Zoro most fogja eltanulni tőle a hakit. Eddig IIRC nem mutatta h képes lenne használni és ez válasz lenne arra, miért nem támadott vissza Monet-ra.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2012-10-24, 17:02:34
Quote from: LuckyDingo on 2012-10-24, 14:33:31
Tashigi szerintem csak hátráltatni fogja Zorot abban, hogy legyűrjék a hókisasszonyt. :S
Sztem Zoro most fogja eltanulni tőle a hakit. Eddig IIRC nem mutatta h képes lenne használni és ez válasz lenne arra, miért nem támadott vissza Monet-ra.
Micsoda?
Honnan vetted, hogy Zoro nem tud Haki-t?
Már több alkalommal igazolták, hogy tudja (Law kérdésére válaszolva Luffy elmondta, hogy Zoro is tud Haki-t, a múlt fejezetben maga Zoro mondta, hogy hagyják rá Monet, mert Logia, stb.), sőt nem csak a CoA-t, hanem a CoO-t is tudja (az pedig a Fishmen Island arc-ban derült ki).

Monet-ra azért nem támadott vissza, mert:
1. Nem szeret nőkkel harcolni (mangában többször megemlítette ezt).
2. Nem szeret olyanokkal harcolni, akik nem gondolják komolyan a küzdelmet (szintén).
3. Nami, Chopper és Robin útban volt, először lehetővé tette hogy ők elmenjenek, hogy utána nyugodtan küzdhessen.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-10-24, 20:02:18
Quote from: Zen on 2012-10-24, 17:02:34
Quote from: LuckyDingo on 2012-10-24, 14:33:31
Tashigi szerintem csak hátráltatni fogja Zorot abban, hogy legyűrjék a hókisasszonyt. :S
Sztem Zoro most fogja eltanulni tőle a hakit. Eddig IIRC nem mutatta h képes lenne használni és ez válasz lenne arra, miért nem támadott vissza Monet-ra.
Micsoda?
Honnan vetted, hogy Zoro nem tud Haki-t?
Már több alkalommal igazolták, hogy tudja (Law kérdésére válaszolva Luffy elmondta, hogy Zoro is tud Haki-t, a múlt fejezetben maga Zoro mondta, hogy hagyják rá Monet, mert Logia, stb.), sőt nem csak a CoA-t, hanem a CoO-t is tudja (az pedig a Fishmen Island arc-ban derült ki).

Monet-ra azért nem támadott vissza, mert:
1. Nem szeret nőkkel harcolni (mangában többször megemlítette ezt).
2. Nem szeret olyanokkal harcolni, akik nem gondolják komolyan a küzdelmet (szintén).
3. Nami, Chopper és Robin útban volt, először lehetővé tette hogy ők elmenjenek, hogy utána nyugodtan küzdhessen.
4. Alap taktika, hogy felmérd az ellenfeled képességeit, mielőtt komolyan harcba szállsz ellene. :D

blackronin

Köszönöm a kiegészítést!  :D

Bishop

Engem mondjuk zavart hogy Zoro harcol ellene. Szerintem a csajok simán tudták volna kezelni. Robinban van annyi érő hogy szétzuzza Monet hó formját. Illetve Nami hő támadásainak hatnia kell, hónak egyértelműen hő a gyengéje.

Zen

Quote from: blackronin on 2012-10-24, 20:02:18
Quote from: Zen on 2012-10-24, 17:02:34
Quote from: LuckyDingo on 2012-10-24, 14:33:31
Tashigi szerintem csak hátráltatni fogja Zorot abban, hogy legyűrjék a hókisasszonyt. :S
Sztem Zoro most fogja eltanulni tőle a hakit. Eddig IIRC nem mutatta h képes lenne használni és ez válasz lenne arra, miért nem támadott vissza Monet-ra.
Micsoda?
Honnan vetted, hogy Zoro nem tud Haki-t?
Mint írtam, IIRC. Nem túrom az Arlong Parkot és a OP wiki sincs permanensen megnyitva a browserben. Ha nem emlékszek valamire, akkor nem emlékszek. De legalább végig tudok olvasni egy két mondatos postot.  :hehe:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Zen:
Sajnálom, de nem tűröm a hibákat.
Az AP-t és a OP wikia-t pedig sürgősen bekönyvjelzőzni, valamint teljes tartalmukat kivűlről megtanulni.
Kevesebbel nem érem be.  :D

Squazee2005

Ha már hibáknál tartunk, most már látom, hogy tényleg tetkó van Monet-n. Hogy mi van rajta, azt nem láttam jól.

blackronin

#3269
Remek hírek jönnek egymás után!
Akkor kezdjük:

1.) Volume 69.


Király cover.  :jee:

2.)
687
http://www.mangareader.net/one-piece/687

EPIC chapter.
Nekem a Zoro és Tashigi közös character-develpoment már NAGYON kellett.
Zoro meg újra megmutatta a BADASS oldalát.
Szegény Tashigi meg jól beégett, egyszerűen nem fogta fel Zoro mondandóját.
Monet is elszállt magától, rögtön eszembe jutott Akainu magyarázata amikor átütötte Ace-t:
"Attól, hogy logia vagy, ne hidd hogy legyőzhetetlen testtel rendelkezel.
Védekezni is tudni kell."

3.) One Piece Volume Z!
Mint a Strong World esetében, most is kapni fogunk egy extra chapter-t a filmmel egyetemben.

from Ap
QuoteNice, we´ll have another mini-Volume based on One Piece Film Z (like Volume 0) as a present for all people who goes to the cinema. Probably we´ll have a special Manga chapter too about the film in next weeks (like chapter 0).

[spoiler]

[/spoiler]

Amit lehet már tudni róla
[spoiler]
- 84 oldal  :eek: :eek: :eek: :eek:  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
(persze nem egy ilyen hosszú chapter-t kapunk, biztosan lesznek mindenféle cuccok a filmből, pl. storyboard, character profilok, stb.)

QuoteCaptain Coby and apparently a Rokushiki user now.
Lieutenant Commander Helmeppo.
[/spoiler]

4.) Z anime special episode megerősítve!

[spoiler]

[/spoiler]

QuoteThe page annouces a TV anime original episode that takes place before the Film Z.
Overseen by Oda himself.


Oda, Oda...
Szóval ezek miatt volt a sok break...
Már el is felejtettük a dolgot, rendben?  :P
Csak így tovább!  :jee:   (de jó OP rajongónak lenni)