Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Én nem felejtem el neki emiatt a sok breaket.. nincs szükség filmekre, meg extra epizódokra... rajzol a mangát. Ha ennyi ideje van akkor lehet heti 30 oldal is.. :D

blackronin

#3271
Volume 68 SBS

[spoiler]
PX-Z

Sengoku timeskip után

Kuzan sebe Akainu elleni harc után (nyak)

Kik lesznek a filmben (Sengoku már General Inspector (maybe is part of World Government) )

SH Z ruhák

Supernova magasságok és korok

[/spoiler]

Durva dolgok lesznek...
Sengoku egy "kicsit" megváltozott.

Squazee2005

Na, ide még nem is írtam a fejezetről, meg semmiről.

Nekem tetszett, bár a végén azon kaptam magam, hogy "csak ennyi volt?" Szokatlan, hogy csak egy szálon fut a sztori. :D Amúgy Zoro jó volt, bár a magyarázata picit sántított, de összességében jó volt és Tashiginek van még mit tanulnia és fejlődnie.

A cover nem lett rossz, de nekem nem tetszik Luffy, Law és Smoker elosztása, valahogy furcsa a szememnek. A filmre kíváncsi leszek, bár be kell vallanom nem sok OP-s filmet néztem meg.

blackronin

Squazee:
Ajánlom a mangarule-os fordítást, ott jön át legjobban Zoro szövege.
Azt láttam, hogy az AP-n csaknem háborús állapotok uralkodtak el azon, hogy akkor béna volt-e Zoro vagy sem.
Oda leírtam a véleményemet már, de azt kell látnom sajnos hogy az emberek egész egyszerűen nem értették, hogy mit akar a fejezettel elérni Oda.
Az én verzióm röviden:
Mind Monet, s mind Tashigi abba a hibába esett hogy előítéletesen azt gondolták Zoro-ról, hogy neki ilyen "nem vágom le/győzöm le a nőket" betegsége van.
Tashigi csak simán meg akarta leckéztetni, míg Monet ezt a gyengeséget kihasználva akart győzni.
Zoro azonban badass volt, s szépen megleckéztette őket inkább.
Monet-nak megmutatta, hogy bármikor le tudja vágni, ha akarja, s ezért fosott be annyira a végén ő.
Tashigi-nek pedig azt próbálta volna megmutatni, hogy ne legyen ennyire görcsös, ne akadjon fenn ezen a "női harcosok nem kapják meg a tiszteletet" dolgon, de szegényke nem értette meg a leckét. Amíg így gondolkodik, addig sohase lesz képes komoly harcossá válni.
Zoro pedig (főleg Kuina emléke miatt) szeretné, ha Tashigi egy komoly kardforgató lenne, s egyben jövőbeli riválisa.
Lásd. Mihawk-Zoro párhuzam.
Egyébként pedig Zoro teljesen úgy viselkedik már mint Mihawk, ha harcról van szó:
Neki nem mondja meg senki, hogy miként kezeli a "csőcseléket" vagy a méltó ellenfeleket.

Squazee2005

Oh, még egy fajta fordítás? Szuper, köszi. A mangastream-t is olvastam már.

Igen, én is ezt vettem le köbö az egészből. Tashigi lekorlátozza magát azzal a gondolattal, hogy "ő csak egy nő", igazából Tashigi maga a "szexista", hogy az AP szófordulatával éljek. Ha Tashigi végre megszabadul ettől a hülye gondolattól, ő is nagy kardforgató lesz. Zoro nagyszerű karakter.

blackronin

#3275
688
http://www.mangareader.net/one-piece/688

Kezdjük a rossz hírrel:
Quote
No OP next week.

Hát... nem valami nagy a szám a heti chapter... (főleg nem break előtt)
És még break is lesz.
Nehéz 2 hét elé nézünk!  :frown:


LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-11-07, 08:55:48

Hát... nem valami nagy a szám a heti chapter... (főleg nem break előtt)

Ennyi...

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2012-11-07, 15:05:25
Ennyi...
A legszebb az, hogy az AP-n el vannak tőle ájulva...  ^^" (A múlt heti fejezetet szételemezték és gyengének lett titulálva a többség által.)
Ilyen mondatokkal jönnek most "milyen megható Mocha története!", "milyen bátor!" , stb.

Én sem vagyok érzéketlen a gyerekek drámájával kapcsolatosan, de ezerszer jobban örültem volna annak, ha mondjuk egy Smoker vs Vergo harccal, vagy Luffy és Momosuke cselekménnyel (ami nem 1 oldal) vagy valami érdekes Doflamingo dologgal folytatódott volna.
Erre kaptuk ezt, meg a break-et.

Nekem a mostani fejezet nagyon kevés erre a 2 hétre.

LuckyDingo

Az AP-s emberek idióták.. tudhatnád. Többet látnak bele valamibe, mint amit kéne. Értem én hogy ez megható akart lenni, de nem jött át, mert valami olyan random kiscsaj áldozatával akarta ezt Oda érzékeltetni, akihez egy normális olvasó nem kötődik érzelmileg..

Röviden és tömören: Ha ebben az epizódban elpusztul az összes kísérleti gyerek, az sem érdekelt volna, mert nem miattuk olvasom a mangát. :D

Squazee2005

Szerintem az volt a gond, hogy nem volt megfelelően "ábrázolva" vagy inkább felépítve a dolog. Nem azt mondom ezzel, hogy többet akartam volna gyerekekből, Isten őrizz, de valamiért engem se érdekelnek különösebben. Olyan... meh.
Azért el kell ismerni, tartalmas volt a fejezet, Mocha character developmentje meg ez a "ne drogozz" dolog elég érdekesre sikerült. Nem szórakoztatóra, de ha valaki netalán elemezni akarja, vagy egy kicsit megállni és emészteni, meg kell hagyni, hogy igencsak tartalmas volt a fejezet, igen ez a legjobb szó rá szerintem. Nem volt úgy jó, különösen egy hét szünet előtt, de közel sem volt unalmas vagy rossz.
Külön dicséret, hogy Nami és Robin mutattak megint valamit, Chopper meg végre fontos, okos, ügyes, meg kell mondjam, jó egy olyan Choppert látni, akire ennyire lehet számítani. Bár ő sose volt az a nagyon gyáva, lásd Alabasta.
A végén Luffy jól nézett ki, be kell vallanom, Momonosuke jó kabalája lenne a Strawhat csapatnak Chopper mellé. Én bírnám. :)
Amúgy én is jobban örültem volna Usopp, Brook, Vergo, Law, Smoker valaminek így sznet előtt. Dehát ez van.

chilip

Quote from: blackronin on 2012-11-07, 15:42:45
Nekem a mostani fejezet nagyon kevés erre a 2 hétre.

milyen fejezet lenne neked elég?  :haha:

blackronin

Quote from: chilip on 2012-11-07, 22:43:36
milyen fejezet lenne neked elég?  :haha:
Mondjuk egy 100 oldalas...  ::)

Squazee:
Jó dolgokat írtál, de a lényeg a következő számomra (amit az AP-n is leírtam):
Ez a fejezet MÁSKOR jött volna jól, MÁSKOR érdekelt volna igazából.
Nem zavarnak a gyerekek, s még a sorsuk is drámai, de ezen a héten (főleg a szünet előtt) egy kellemes Smoker vs Vergo, vagy valami epic twist-es fejezet ütött volna.
Erre jött ez...

Squazee2005

Jó, nem kell egyből felállítani a teljes védelmet.  ^^" Nagyjából egyezik a véleményünk, én csak megpróbáltam kiemelni, hogy még az időzítés meg a nem az igazi fejezet ellenére is mennyi jót találni itt, hasonlítva egy korábbi fejezethez, ami nem tetszett, így hirtelen nem tudom, melyik és más mangákhoz (csúnyán néz a Narutora).



blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-11-07, 23:29:07
Jó, nem kell egyből felállítani a teljes védelmet.  ^^" Nagyjából egyezik a véleményünk, én csak megpróbáltam kiemelni, hogy még az időzítés meg a nem az igazi fejezet ellenére is mennyi jót találni itt, hasonlítva egy korábbi fejezethez, ami nem tetszett, így hirtelen nem tudom, melyik és más mangákhoz (csúnyán néz a Narutora).
Jaj, bocsi nem akartam hogy átgondold a véleményedet.  ^^"
Ha neked nem volt annyira vészes, akkor oké.
Nekem nem jött be, főleg az időzítés miatt.
És LuckyDingo is remekül kiemelte a másik nagy hibáját a fejezetnek:

Quote
Értem én hogy ez megható akart lenni, de nem jött át, mert valami olyan random kiscsaj áldozatával akarta ezt Oda érzékeltetni, akihez egy normális olvasó nem kötődik érzelmileg..

Röviden és tömören: Ha ebben az epizódban elpusztul az összes kísérleti gyerek, az sem érdekelt volna, mert nem miattuk olvasom a mangát.  :D
Kicsit gonoszak vagyunk, de teljesen egyetértek ezzel.
Mocha és a gyerekek még nem állnak olyan közel hozzám, hogy hosszú távon is érdekeljen a sorsuk.

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2012-11-08, 08:28:31
Jaj, bocsi nem akartam hogy átgondold a véleményedet.  ^^"
Ha neked nem volt annyira vészes, akkor oké.

Én a legtöbb esetben átgondolom a véleményemet, de ha ezt egynél többször teszem, akkor nem is posztolok inkább. XD

Kegyed páratlan. *meghajol*  :D

Hosszú lesz ez a szünet.  :bruhuhu:

blackronin

Az AP-n találtam ezt a kis érdekességet, egyszer érdemes elolvasni!
A lényeg röviden: honnan jöttek a Schicibukai tagok?



Quote
Here you go for a little known theory from Japan...

The Seven Warlords and
the Seven Heroes?

Something I see a lot on Japanese OP sites is the idea
that Oda got inspiration for the Shichibukai from another set of seven- The
Seven Heroes from Romancing Saga 2, a game from the early 90's.

If it's a
coincidence it's an awful big one, because their abilities are
identical.

Rocbouquet - The queen of an island of warrior woman who has a
temptation skill that charms men. (Hancock)

Kujinshi - He steals souls
and can create zombies. (Moria)
Defeated by Gellard and returns in the Final Scenario with an even more
grotesque appearance than when you first met him.

Dantarg - A 'tyrant' who modified his
body to become stronger. (Kuma)

Bokuohn - He controls people like
puppets. (Doflamingo)

Subier - A half octopus merman who controls the
flow of the ocean to use as a weapon. (Jinbei)

Noel - A powerful
swordsman with a strict code of honor. (Mihawk)

Wagnas - He doesn't have
sand powers, BUT his plot is that he wanted to find an ancient inscription
telling the location of a powerful weapon so he could take over a country.
(...Crocodile?)

...And apparently he is both male and female. (Something like
a male soul possessing a female body.)

Leara

Váó, ez érdekes :). Ekkora véletlen kétlem, hogy létezne :D. Ez a legjobb:
Quote from: blackronin on 2012-11-10, 19:55:17
Wagnas - He doesn't have
sand powers, BUT his plot is that he wanted to find an ancient inscription
telling the location of a powerful weapon so he could take over a country.
(...Crocodile?)

...And apparently he is both male and female. (Something like
a male soul possessing a female body.)
Újabb táptalaj azoknak, akik szerint Crocodile eredetileg nő volt :D.
MAL

Squazee2005

Ez tényleg döbbenetes! Hű. Kösz az infót.  :cool:

blackronin

#3288
Örülök, hogy tetszett!  :smile:
Be kell vallanom, hogy ezek után a "Crocodile régen nő volt, csak Ivankov átváltoztatta" dolog már nem is tűnik annyira meredeknek...  ^^"

Érdemes nagyon odafigyelni a Moriah-s részre is!
Főleg ez a mondat keltette fel az érdeklődésemet:

Quote
Defeated by Gellard and returns in the Final Scenario with an even more
grotesque appearance than when you first met him.

Moriah brutálisabb formában térne vissza? Ez érdekelne...

Squazee2005

Aztán lehet, hogy Moriah végső formája, amikor magába szippantotta az összes árnyékot Thriller barkon.

blackronin

#3290
Quote from: Squazee2005 on 2012-11-11, 15:58:12
Aztán lehet, hogy Moriah végső formája, amikor magába szippantotta az összes árnyékot Thriller barkon.
Elképzelhető, de engem a "Final Scenario"-os rész bizonytalanít el...
Azt tudjuk, hogy lesz még egy háború (maga Oda jelentette ki, s külön megemlítette hogy a Marinefold arc szinte nevetséges lesz ahhoz képest), s lehet hogy ott tűnik majd fel.

edit: pár érdekes kép az AP-ről

One Piece Film Z x Dragon Ball Z: Battle of Gods "Super Collaboration".



blackronin

#3291
689
http://www.mangareader.net/one-piece/689/3

Jobb volt, mint a múlt heti, egy-két érdekességre fény derült, de azért nem volt akkora nagy szám.
Az utolsó oldal EPIC, de kb. ennyi.

Squazee2005

Nekem tetszettek Ceasar fejei. Meg amúgy teljesen rendben volt a fejezet. ^^

blackronin

#3293
Szegény Bepo...  :P  (úgy látszik, hogy őt sem vették komolyan, mint anno Chopper-t)



edit:
690
[spoiler]
Chapter 690: "SAD"
coverstory: Caribou wakes up in bed to find an old lady who nursed him back to health, sleeping on a chair.

Caeser's face is all smashed up, he threatens Luffy about Doflamingo backing him again, then shoots a beam of gas burner at Luffy.
Luffy easily dodage the beam, and CC continues to attempt to scare Luffy, only to be punched in the face mid-sentence again.

meanwhile, five min till Shinokuni fills up building B...
Zoro is carrying Tashigi and running from Shinokuni, while Nami, Robin, the marines and children are all running towards Luffy and CC's building.

Kinemon realizes his son was turned into a dragon, and thinks it's the dragon he sliced earlier.
In panic, he tries to run back to the dragon, but Brook is hanging onto him telling him he'll be caught by the gas if he turns back.

Building R second floor.. Usopp arrives, looking for a seastone cuff, only to find the room full of CC's men.

SAD room, Smoker vs Vergo.
Vergo asks why Smoker keeps relying on using his logia ability.
Apparently if you're facing a greater haki master, turning into smoke only makes the area of vulnurability wider by spreading out, making it easier for Vergo to strike him with haki-infused bamboo staff. Vergo gets another strike of his Demon Bamboo on Smoker.

Smoker is sent flying, and falls down on the ground bleeding.
However, unknownth to Vergo.... Smoker was just buying time for Law to get his heart back!
Law retrieves his heart, and places it back into his body. Law thanks Smoker, and Smoker says they're even now.

Law: It's over, Vergo-"san".

Law knows Dofla is listening in on this fight through denden mushi in Vergo's coat, and calls him out.
Law says Dofla will lose Vergo, his most valuable man, here and right now. Straw Hat will take care of Caeser, and you'll lose all your SAD.
He continues to point out that it's his arrogance that couldn't forsee this outcome.
Keep on laughing as always, but we're not going to move in the way you predict and you won't be able to keep that smug smile on your face for long!

Dofla laughs, and tells him: aren't you forgetting about Vergo in front of you? Don't he look pissed?
Remember what happened to you the last time you pissed him off? Fuffuffuffu!

Vergo's whole body is black with haki now. According to Dofla, Law's slicing ability won't work on Vergo, he'll stop it all with his haki.

Next scene....

Law uses his sword to slice Vergo in half!

Law: two years have passed since that war.. who was moving the world during that time? All you did was sit and enjoy your status quo.
All Whitebeard did was end the era. The Marine HQ requipped themselves with new forces! All the bigshots sat and waited... as if they were all just preparing for something. You see, that War was nothing but a beginning!
You always said that new era of formidable men will come, with unstoppable ripple of era. The gears have been broken! There's no turning back now!!
(Kid, Hawkins, Apoo, Big Mom, beat up CC, Luffy, and Law are shown in the panels... with the last panel showing an angry Doflamingo, NOT LAUGHING!)  "shit just got real"
[/spoiler]
Végre egy ütős fejezet!  :whoah:

Más:
QuoteOne Piece will have 3 Jump cover and Color Spreads in next 3 weeks for One Piece Film Z premiere (like Strong World).
Így legalább tuti, hogy még 3 fejezet lesz az évben!  :smile:
Már csak hír kellene a Z fejezetről...

edit2:
http://www.mangareader.net/one-piece/690/3

EPIC chapter.
Végre egy remek fejezet az elmúlt hetek után.

Squazee2005

Személy szerint nagyon elégedett vagyok a fejezettel. Egyrészt, már az, hogy Doflamingo levesébe köp valaki, megér egy misét. Aztán ott van CC, akit Luffy laposra ver. Ezek után a körkapcsolás, a Smoker vs. Vergo harc vége és Law megmutatja, mit tud két év elteltével. Király. Szuper. Nagyon jó. OPIC

LuckyDingo

Én szeretnék elégedetlenkedni kicsit. A fejezet címe SAD, de semmit nem tudtunk meg a SAD-ről. Ahogy [spoiler]Law levágta Vergot,[/spoiler] az szép volt, de kicsit túl egyszerűnek tűnt és valahogy olyan, mintha ezen kívül nem történt volna semmi a fejezetben.. :S

blackronin

#3296
Quote from: LuckyDingo on 2012-11-28, 12:43:46
Én szeretnék elégedetlenkedni kicsit. A fejezet címe SAD, de semmit nem tudtunk meg a SAD-ről. Ahogy [spoiler]Law levágta Vergot,[/spoiler] az szép volt, de kicsit túl egyszerűnek tűnt és valahogy olyan, mintha ezen kívül nem történt volna semmi a fejezetben.. :S
SAD-ről az előző fejezetben volt szó, akkor minden lényeges dolgot megtudtunk.
A fejezet címére pedig egy kis segítség:
Anno Doflamingo beszélt arról, hogy a "Smile" (vagyis mosoly) fogja uralni az új korszakot.
Egészen a múlt heti fejezetig azt hittük, hogy ez arra vonatkozik, hogy Doflamingo állandóan mosolyog, vagyis Smile jelképes jelentésű.
Erre kiderül, hogy a SAD (ami szomorút jelent) nevű anyag kell ahhoz, hogy mesterséges DF-ket gyártson CC, amiket Doflamingo "Smile"-nak nevezett el...
És a nagy terve, hogy továbbra is gyártja a Smile-t a NW beli kalózoknak tönkremegy Law-nak köszönhetően, vagyis a SAD-ból sohase lesz Smile. Tehát a fejezet végén Doflamingo arcáról eltűnt a Smile, s csak a SAD maradt...  :D

Én nagyon örültem a harcoknak, most már nem kell semmi új magyarázatnak jönnie.
Csak menjenek le a harcok és lépjünk tovább a következő arc-ba.

LuckyDingo

Na lol.. ez az oldal nekem kimaradt a múlt héten.. O.o Így már érthető. :D Még jó hogy ez a Smile csak Zoanná tud változtatni. :D

blackronin

#3298
Ajánlom mindenki figyelmébe, hogy majd olvassa el a mangarule féle (ami csak pár nap múlva jön ki) fordítást is, mert a mangapanda fordítási munkája megint harmatgyenge.
Olyannyira, hogy az már az aktuális fejezet megértésének és élvezhetőségének rovására megy.
Hihetetlen, hogy milyen kisebb-nagyobb dolgok maradnak ki a rossz fordításnak köszönhetően!
Gyakran kiderült, hogy az adott fejezet azért volt rosszabb/érthetetlenebb, mert a mangapanda pocsék munkát végzett.
Persze elismerem, hogy jó olvasni a korai fejezetet, de sajnos ennek ára van.

chilip

belinkeled majd ha kijön? :) gondolom te gyakran nézed mikor adják ki