Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Szerintem sem volt epic, de tetszett a fejezet. Ceasar legalább kihasználta a magában lévő potenciált, hogy felfújta magát a mérges gázzal, szerintem ez jó ötlet volt. Boldogan hunyok szemet a felett, hogy a Thriller Barkban is ezt láttuk, mert nem érzem bénaságnak. Usopp beszéde is jó volt.
Bár én hiányoltam valamit a fejezetből. Talán egy picivel több előrehaladást.

blackronin

#3331
Quote from: LuckyDingo on 2012-12-05, 13:41:36
Hát ebben semmi epic nem volt. Thriller bark end utánzatnak tartom ezt a húzást.. eddig se tetszett Caesar, de most még nagyobb fail lett.
Vergo szétdarabolt valamiként azt gondolta legnagyobb gondjának először, hogy miként fog majd reggelizni...  :D
Meg érdekesek voltak az utolsó szavai is (hiszen ha nem mentik meg, akkor neki is vége a gáznak köszönhetően... vagy csak simán felrobban a SAD tartállyal együtt. Választhat.  :P ), úgy látszik Doflamingo még sok meglepetést tartogat.
Tashigi, Zoro és Sanji rész poénos volt, Usopp beszéde is őszinte, de vicces.
Mocha esete is alakul, tehát úgy látszik hogy mégse annyira vészes (nem nagy dolog, de legalább haladunk azzal a szállal is).
CC-nél pedig végre eltört a mécses, jó volt látni, hogy mennyire szerencsétlen.
A Shirokuni beszívása pedig csak röhejes volt, azt hitte hogy ez ér valamit Luffy ellen.

Szóval kifejezetten kellemes fejezet volt, s még haladtunk is.
Egy szavam se lehet.
Nem egy erős EPIC, de azért elérte azt a szintet, meg ez köszönhető a durva color spread-nek is (ami valami miatt nem szerepel a mangapanda változatában, de az AP-n fent van).

Squazee2005

Ja igen, most láttam a colorspreadet a mangastreamen. Woooow!  :jee:

blackronin

#3333
Oda hihetetlen.
Maga a colorspread önmagában megér egy OPIC-ot.
Ugyanis az eddigi ÖSSZES és lényeges Marine rajta van (bár egy-két szereplő csak pár képkocka erejéig volt látható), kb. olyan érzésem volt a nézegetése közben, mintha Oda átvette volna Miura "még az utolsó mellékszereplőre is emlékszek ám" féle stílust.  :D

Itt a bizonyíték erre (néhányaknak RENGETEG idejük van, ugyanis már jórészt tudjuk, hogy ki kicsoda):

[spoiler]

[/spoiler]

Érdekesség: Ain és Bins is rajta van, tehát a Z film canon.
Meg Oda a heti fejezet mellé berakott egy fiatalkori Z-t a családjával is.

Kassh

valaki belinkeli nekem ezt a colorspreadet mert a mangapandás scanbe nem mellékelték :(

blackronin

Quote from: Kassh on 2012-12-06, 16:27:53
valaki belinkeli nekem ezt a colorspreadet mert a mangapandás scanbe nem mellékelték :(
A mangastream-es verzióban már benne volt.
Egyébként ez az:
http://mangastream.com/read/one_piece/14352127/3

NLZ

Quote from: blackronin on 2012-12-06, 09:32:05
Oda hihetetlen.
Maga a colorspread önmagában megér egy OPIC-ot.
Ugyanis az eddigi ÖSSZES és lényeges Marine rajta van (bár egy-két szereplő csak pár képkocka erejéig volt látható), kb. olyan érzésem volt a nézegetése közben, mintha Oda átvette volna Miura "még az utolsó mellékszereplőre is emlékszek ám" féle stílust.  :D

Itt a bizonyíték erre (néhányaknak RENGETEG idejük van, ugyanis már jórészt tudjuk, hogy ki kicsoda):

[spoiler]

[/spoiler]

Érdekesség: Ain és Bins is rajta van, tehát a Z film canon.
Meg Oda a heti fejezet mellé berakott egy fiatalkori Z-t a családjával is.
403 Forbidden
[reserved]

blackronin

#3337
NLZ:
Pár órája még működött...
A lényeg az, hogy a colorspread-en található tagok mindegyike megtalálható a mangában, ha csak 1 kocka erejéig is.

edit: feltöltöttem újra, szóval most már jó lesz (egyébként ez a legfrissebb ilyen kigyűjtés, szinte csak pár darab hiányzik, de lényegében az összes fontosabb már meg lett találva)

[spoiler]

[/spoiler]

blackronin

#3338
692:
Cover és color page
http://mangahead.com/Manga-Raw-Scan/One-Piece/One-Piece-692-Raw-Scan

[spoiler]
Chapter 692: Assassins from Dressrosa

As CC wimpers and tells Luffy he's willing to make him his subordinate, Luffy hits him with G3 CoA bazooka called "Grizzly Cannon".

The whole thing is broadcasted to the dealers of the New World, everyone saw CC's defeat at the hands of the Straw Hat.
Tamago and Pekoms also calls Big Mam to report the incident.
A horned shadowy figure tells his man to "let Jack know about this", to which the subordinate says "Are you serious!? Oh this is gonna be bad...!"
Meanwhile silk-hat wearing figure (that looks like Lucci) guesses it's the "Alliance" deed, and to broadcast to the whole world.
He says this is no longer just a problem of the underground.
Killer watches it in silence....

Chopper tells Mocha to hang tight as they make their way into building R, which Usopp will seal off.
Brook comes running carrying Kinemon, who got turned into ponpei-white, crying that Kinemon has died from the gas.
Short flashback to how Kinemon learned about the little dragon from a child. (The same girl who witnessed Momo turning into dragon)

Meanwhile, Usopp took out all the fodders who were in the 2nd floor of the monitor room.

Nami's group meets up with Luffy.
Law & Smoker brings a trolley used to carry SAD, so they can escape.

Almost everyone's gathered in building R now.
Law is pissed that Luffy blew away CC instead of capturing him, even saying he shouldn't have trusted him.
He tells him to come with him and go after CC.

Going back a a bit in time....
Above the ocean near PH is a plane carrying Baby 5 an Buffalo

Baby 5 swears she'll kill Joker when she gets back from this mission.
Apparently her fiance was killed by Joker along with the entire city he was in.

Baby 5 - Doquixote Pirates - Maid and Assassin - user of Buki-Buki (Weapon-Weapon) fruit.

It's the eighth time Joker has done this to her. Every time she falls in love with someone, Joker destroys the man and the entire city.

The plane she's standing on is actually Buffalo!
Buffalo tells her Doflamingo loves her like a sister, and that's why he goes after the men that approaches her.
Buffalo is a Cheshire Cat looking man, who's spinning around to float. like a helicopter
Donquixote Pirates - fighter - Buffalo - Guru Guru (Spin Spin) fruit user

Baby 5 says what's wrong with falling in love with someone who needs her. (flashback shows a preverted ugly man asking her to marry him)
Apparently Baby 5' quirk is she can't say no to anyone who shows affection.
To prove his point, Buffalo asks her for money, and she agrees to let him have some lol.

They got to PH, but it's covered in gas.
Buffalo spins around widly, creating a massive gust of wind, that blows away Shinokuni off portion of the island.
That's when they see Caesar flying into the SAD tanke, knocked unconcious and beaten.

Hearing this reporet, Doflamingo's smile returns to his face.
Doflamingo orders the two to retrieve Caeser and return to him immediately.

Dofla is laughing, monologue towards Law calling them young fools and that heaven sided with Dofla with good luck, as long as he has Caesar he can continue to make SADs.
Buffalo and B5 were going to leave Monet and Vergo there, and only bring back CC as Dofla ordered... but then they spot General Franky on the deck of the tanker.

Franky looks up and notices the bird (Buffalo)

Chapter end
[/spoiler]
Ütős fejezet!
OPIC szagot érzek...

edit:
http://www.mangareader.net/one-piece/692
Végül nem lett OPIC, de azért bezsebelt nálam egy EPIC-et simán.
Jó volt a hangulat, haladt is a történet és végre kezdődik az átvezetés a következő arc-ba.
Doflamingo emberei is érdekesek, bejönnek a design-ok és a képességeik is.
Valamint ahogy látom, elegen vannak ahhoz (és remélem, hogy elég erősek is), hogy végre kapjunk egy igazi kalózband vs kalózbanda harcot a következő arc-ban, ahol egyenlőek az esélyek.

Már tervezgetem is:
Doflamingo -> Luffy és Law
Öreg csávó -> bárki lehet
Öreg hölgy -> bárki lehet
Dagadék -> bárki lehet
Puskás arc -> Usopp
Baby 5 -> Nami vagy Robin
Buffalo -> Sanji vagy Franky, de lényegében bárki
Kislány -> Chopper vagy Nami vagy Robin

Valamiért úgy érzem, hogy Vergo-t és Monet sem most láttuk utoljára...

LuckyDingo

De most, hogy Kinemon így járt, tuti, hogy minden kővé dermedt ember megmenthető. :D

Bishop

Hát átvezetésnek jó rész volt. Végre lezárjuk ezt az egészet.  Baby Five desingja bejön :D illetve mi az a Liga? róluk se hallottunk még.
QuoteValamint ahogy látom, elegen vannak ahhoz (és remélem, hogy elég erősek is), hogy végre kapjunk egy igazi kalózband vs kalózbanda harcot a következő arc-ban, ahol egyenlőek az esélyek.
úgy legyen!

Hát Vergot sajnálom nagyon, majdnem egyik kedvenc gonoszommá vált...Amúgy Kinemonnak úgy a sztori szempontjából mi értelme volt? Csak mert ha kihagyjuk őt meg Momot akkor se változik a sztori drasztikusan...

blackronin

#3341
Quote from: Bishop on 2012-12-12, 12:51:02
Hát Vergot sajnálom nagyon, majdnem egyik kedvenc gonoszommá vált...Amúgy Kinemonnak úgy a sztori szempontjából mi értelme volt? Csak mert ha kihagyjuk őt meg Momot akkor se változik a sztori drasztikusan...
Vergo még elő fog jönni.
Nem tudom, hogy miért gondolom ezt, de a "pókösztönöm" ezt jelzi.  :P
Kinemon és Momo csak beleestek az egészbe, valóban nem voltak lényegesek annyira a story szempontjából.
Ők szerintem később lesznek fontosak, most csak be lettek mutatva.
Én úgy gondolok rájuk, mint Vivi-re és Carou-ra.

Ja és ez a liga valami teljesen új dolog, eddig még nem hallottunk róla.

LuckyDingo:
Na ennek nem örültem.
Mert így tényleg mindenki megmenthető akár, s akkor elvész a drámai jelentősége a Shirokuninak.
Remélem, hogy normálisan oldják meg, vagy kiderül hogy Kinemon annyira kemény, hogy ezt is kibírja.
Csak ne mentsék meg a G5 tagokat... légyszi, Oda.

És még valami:
Ajánlatos megint megvárni a minőségi fordításokat, mert újra az az érzésem, hogy a mangapanda-s srácok csak gyorsak voltak megint, s nem alaposak.

Bishop

Valami spéci ruhát magára ölt vagy Hakival túléli, bármi lehet, de én annyira látom hogy ebből az lesz hogy mindenki visszafog térni, mert miért ne lenne ellenszer.

Squazee2005

Jó fejezet volt. Kinemon és Momonosuke szerepével kapcsolatban, ne felejtsük el, hogy Momo fejében Doflamingo járt, tehát tőle akar valamit, akárcsak valószínűleg Kinemon is.
Örülök, hogy mindenkinek megvolt a szerepe, Franky visszatért, Usopp teszi a dolgát és Baby 5 a női Sanji. :D Epic mindenképpen. Ceasar "Beveszlek a csapatomba..." szövegén nagyot nevettem.  :lul:

blackronin

#3344
Ajaj... van néhány érdekesség amit meg kell osztanom!

Volume Z:
Igaz, hogy végül nem kapunk extra manga fejezetet, hanem csak egy "kicsi" és "jelentéktelen" betekintést Z életébe (kb 60 darab rajzocska formájában, valamint néhány színes kép alapján)
Akkor lássuk (vannak képek is a fiatal Z-ről meg a családjáról, valamint a fiatal Marine tagokról, de sajnos nem tudunk őket berakni, keressétek ezeket az AP fórumon)

[spoiler]
Z's Life (Volume Z)

[Age 14]
Z entered the Naval Academy. He wanted to be a hero.

[Age 18]
He took part in actual fighting for the first time.

[Age 28]
Z was promoted to petty officer. He mastered Rokushiki. He realized that Marine is not always a hero.

[Age 34]
He began to be called "Black Arm". He was the master of Armament haki.

[Age 38]
He was promoted to Admiral. Zephr was popular among his subordinates. Roger and Whitebeard were in their golden age at that time.

Z married.

[Age 39]
Z's son was born.

[Age 42]
Z's family were killed by a pirate. Z intended to resign Marine, but higer officer persuaded him to stay Marine. Z became an instructor.

Akainu (age 23) and Kizaru (age 26) joined Marine. Both of them were already "Monsters".

[Age 44]
Aokiji (age 19) joined Marine.

[Age 50]
Z gave strict lessons to his disciples.

[Age 65]
A pirate cut Z's arm off.

[Age 70]
A Marine scientist gave "Battle Smasher" to Z.

[Age 73]
The pirate who had cut Z's arm off joined Shichibukai.

[Age 74]
Luffy beats Z.

[/spoiler]

Röviden, hogy miket tudunk meg
[spoiler]
1. Z korát és életének fontosabb eseményeit
pl. ő tanította a régi 3 admiralt
- volt egy felesége és egy fia
- soha nem ölt meg senkit életében
- Bushoku Haki mester
- Egy tudóstól kapta a különleges karját 4 évvel ezelőtt (jelen időhöz viszonyítva)
- egy rejtélyes kalóz levágta a karját 65 évesen, s ez a kalóz alig 1 éve (a jelenhez viszonyítva, tehát a timeskip alatt) csatlakozott a Schicibukai-hoz... ennek a kalóznak van egy családja (az állítása szerint, ez a kijelentés mentette meg az életét Z ellen, aki legyőzte) + a rejtélyes schicibukai személye nem derül ki és szinte biztos, hogy teljesen új karakter!  :eek:
2. Akainu, Kizaru és Aokiji korát, ami 55, 58 és 49 (jelenben).
[/spoiler]

RPG time:
Az új Log-ban (arc gyűjtemény) helyet kapott az RPG time, vagyis Luffy-ék lesznek benne, mint rpg hősök.
Érdekesség: az AP fóruma írt egy levelet Oda-nak, s Oda erre a levélre válaszolva csinálta meg ezt (az AP-n be is linkelték a bizonyítékot).
Ezt nevezem én törődésnek! Éljen Oda!  :whoah:

edit:
Oda kijelentette az OP újságban (igen, ilyen is van), hogy az OP jelenleg 60%-on áll.  :eek:
Szóval kb. lesz még egy kellemes 11-12 évünk.  :D

edit2: korai spoiler!
693
[spoiler]
- In Jump cover are Luffy and Law.
- In the Color Spread we have.
In the center Mugiwara crew + Law + Bepo + Kinemon + Momonosuke (it´s pink) + Penguin and the other Law´s crew member.
Around them in little panels, Shanks, Aokiji, Akainu, Big Mom, Kaido (I think), Kurohige, Kid, Killer, Appo, Hawkings, Doflamingo and Jinbe.

Chapter 693: Die for me

Franky and Buffalo+Baby 5 stare at each other in silence.
Franky breaks the silence abruptly by firing General Left at Buffalo, to their suprise.

General Left explodes on Buffalo, causing him to spiral down.
Franky continues to fire on them, separating Buffalo and Baby 5 as they fall.

Baby 5 doesn't recognize General Franky, and wonders what it is... can't be Pacifista, Caesar is not interested in human weapons.
She fires a massive gatling gun at GF, all bullets hitting him. To her surpirse, GF is still standing without any visible damage!
GF: General Im-a-OK!

Franky pulls off a tiny shield (The circle with star on his shoulder) and holds it defensively, to which Baby 5 points out he's defending too late (he already got hit lol)
Franky in anger, throws the shield (CAPTAIN ROGERS IS THAT YOU?) General Shield Boomerang!
Baby 5: I guess you're not satisfied with a toy eh? Alright... Espada Girl!

Baby 5's upper torso becames a massive scimitar. She still has her eyes, goggles, mouth, and cigar on the blade lol.
Buffalo grabs her, and swings her around spinning using his spin ability, and slices the shield in half.
Baby 5 says if this robot is stopping them from recovering Caesar, then it's clearly an enemy. Her upper torso turns into a bomb, and Buffalo spin-throws her at GF.
Franky fires at her, but takes evasive action to dodge the bullets, and slams herself into GF!
Huge explosion on the deck of the tanker.

Meanwhile, near the explosion on the tanker... Caesar regains conciousness.
He's barely alive, and cannot even move himself. He pulls out Smoker's heart, and decides to take down at least Smoker with him.

Meanwhile in Lab 3, building R
Law filled up the trolley with kids, marines, and himself, yelling at the Straw Hats to get in.
Luffy tells him the rest of his gang aren't here yet, he's not leaving without them.
Nami asks Sanji if Franky is ok, and Sanji answers he went to move Sunny to the sea, so he's probably fine.

Chopper and Brook are 50m away from the door to building R. The marine medics are carrying Mocha, and they are all running for their lives as the gas is right on their tail.
Usopp tells them to dive in, the gates are nearly closing. The CC goons Usopp took out last chapter asks Usopp if it's ok if they follow him down.
Chopper's group makes it in just in time, as Luffy orders them to get on the trolley, they're getting out of here.
Brook: What should we do!? What should we do about Kin-emon?
Momo: Kin-emon!?
Momo hears his dad's name, turns around to see the petrified Kin-emon, and bursts into tears.

Monet: Joker... can you hear me? This Monet...
Dofla: Monet, glad to hear you're alive... Vergo is taken out.
Monet: !!
Dofla: And Caesar as well... but Baby 5 and Buffalo may be able to recover him.
This is all due to my misplanning, I'm sorry. But to be safe, I want to destroy all those brats.
In that lab 3, there's another weapon hidden there that destroyed lab 1 and 2 four years ago.
If you press the detonation button, the only one that will survive on that island will be Caesar who can withstand deadly poison.
The swith is located.....
Monet: You can stop there, Joker. I've planned that from the start as well.
Dofla: !?
Monet: I'm in front of that detonation switch right now. The explosion will reach the tanker. Everything will be lost, is that ok with you?
Dofla: ... I'm sorry for this. Take everything down with you, and die for me!
Monet: Roger that, Young master..

Monet opens the cover to the switch, as she's about to press the button...!

End of chapter
[/spoiler]

Ja és jövő héten még lesz chapter! Utána lesz a 2 hét szünet.

Finlandia

Én jelenleg ezen tudok az egekig kombinálni...  :szemuveges:
Érdekes így a kép.

[spoiler][/spoiler]

blackronin

Quote from: Finlandia on 2012-12-18, 14:45:47
Én jelenleg ezen tudok az egekig kombinálni...  :szemuveges:
Érdekes így a kép.

[spoiler][/spoiler]
Téged az ég küldött!  :smile:
Ugyanis a munkahelyemen nem tudtam megnézni az AP-n belinkelt color spread-et, ugyanis le volt tiltva a program, erre te pont olyan formába raktad be, amit meg tudok nézni.
Köszi!  :jee:


Egyébként remek kép, sőt telitalálat, de Oda nagyon szemét módon nem akarja megmutatni nekünk Kaido-t...
Aki tuti, hogy a bal felső sarokban lévő tag.

Junchi

Ezt a képet erősen approve-álom.

blackronin

#3348
693
http://www.mangareader.net/one-piece/693/3

Kellemes chapter! EPIC cover + color page.
Baby 5 átalakulásain is röhögtem.  :D
Valamint egy pillanatra megijedtem a fejezet végén, hogy Monet mit tervez, de aztán rájöttem:
Az OP-ben senki sem hal meg a robbanásoktól...  :P (meg úgy egyébként se a shonen mangákban)
Szóval biztosan megússza Monet valahogy. Meg elvégre Law-nál van a szíve is.

Finlandia

A képet a facebook-os One Piece (zárt) csoportból linkeltem, azért jó a képlink így.

De már van szebb:
[spoiler][/spoiler]

Remélem Shanks nem véletlenül van rajta....  ::)

Squazee2005

Szuper volt a poszter. Azt a spekulációt hallottam, és tartottam érdekesnek, hogy mivel Momonosuke rózsaszín, talán lány is lehet.

Amúgy a fejezet teljesen rendben volt, jó volt a harc, Monet visszatért... meg minden. :)

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2012-12-18, 23:08:09
Szuper volt a poszter. Azt a spekulációt hallottam, és tartottam érdekesnek, hogy mivel Momonosuke rózsaszín, talán lány is lehet.
Én tőled hallok erről először...  ^^"

Talán ezért árnyékosította el Oda a flashback-ben a képét?
Mindenesetre nagy poén lenne, ha tényleg lány lenne.  :D

Squazee2005

A csudába! Hazudhattam volna, hogy az én fejemből pattant ki, aztán örültem volna, mint majom a farkának, hogy milyen okosnak hisznek.  :D
Igazából azt mondták, hogy lány, csak vagy fiúnak nevelték, vagy ő tettette azt, hogy fiú, hogy jobban elfogadják a szamurájok földjén. Van benne ráció. Jó lenne. Igazi Oda-csavar.

blackronin

#3353
Jump Festa 2013:
Két dolog derült ki a jövő évvel kapcsolatosan

[spoiler]
1. Mostanában tűnt fel egy karakter, aki NAGYON fontos lesz.
Tippem: vagy a múlt heti fejezetben (692) megemlített "Jack", akiről az alvilági brókerek beszélnek vagy a mostani fejezet color spread bal felső sarkában lévő fekete hajú alak (ő szerintem Kaido, bár ki tudja).

2. 2013-ban új fajok jelennek meg a történetben, ezek szerintem a sokat emlegetett Dwarf, Minkmen és a Longnecks (vagyis a törpék, mennyét/vidraemberek? és a hosszúnyakúak).
A Minkmen-ek szerintem ezek:


[/spoiler]

edit:
694
http://www.mangareader.net/one-piece/694

Kellemes fejezet volt, remek átvezetés.
Azonban az utolsó oldal egy "kicsit" meglepett.
Talán ez még durvább cliffhanger, mint Monet gomblenyomása!
Nehéz 2 hét lesz előttünk...

LuckyDingo

Nem volt ez rossz.. [spoiler]Law ritka kegyetlen dög, de nem baj. Érdekel, hogy Flamingo-kun mit fog csinálni, mert nem nézne ki jól, ha szétszabdalná az SW csapatot NW elején.. XD Sztem valaki megmenti őket.. legalább is ez tűnik reálisnak.[/spoiler]

chilip

sztem van olyan erős a SH csapat LAW-al együtt hogy elzavarja ( sztem harcra se fog kerülni a sor ), kérdés Caesart el tudják-e kapni

blackronin

#3356
Érdekes extra oldal a mostani fejezettel együtt:

[spoiler]
http://www.imagebam.com/image/5677da228802434
[/spoiler]

A lényeg:
Jelenleg csak 5 Schicibukai tag van, ez a hivatalos állapot, ami egy kicsit fura számomra.
Elvileg Buggy is meghívást kapott (lásd a denevér esete), s ugye a Z admirális-t megnyomorító kalóz is 1 éve lett Schici.
Erre kiderül, hogy Oda szerint csak 5 tag van.
Egyelőre zavaros...

Finlandia

A mangarule mióta viszi a OP mangát? A régi kötetek is megvannak nekik? Ha igen, merre találom? Köszi!

NLZ

[reserved]

blackronin

#3359
695
http://www.mangareader.net/one-piece/695/3

Kellemes fejezet, remek OP-s hangulattal, sok akcióval és egy újabb cliffhanger-el a végén.

Epic spread a 11. oldalon.  :whoah:
Remek az Usopp-Nami combo támadás is! Végre ők is szerepelnek egy harcban.