Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Igazából tetszett, mert Aokijit komálom. És igaz, hogy Aokiji torony méretű, de Doflamingo sem alacsony elvileg (amikor WG megbeszélésen ülnek, ott szerintem egész nagynak számított, de lehet hogy már rosszul emlékszem), mert görnyedve is elég óriás volt már párszor.. szerintem inkább Smokerhez lett lekicsinyítve.

Squazee2005

Jó volt. Tetszett a fanservice, meg Momo is. Úgy az egész fejezet tartalmas volt és egyszerűen jó. Hiányzott az OP nagyon!

Leara

Na, ez jó kis fejezet volt, kíváncsi vagyok mit tartogat Oda a 700. fejezetre :). Az ilyen fajta fanservice még jó is, Momo aztán tudja, hogy mit csináljon XD. Franky haján meg ugyanolyan jó nevettem most, mint amikor az előző fejezetet olvastam :D. Meg azt is bírom, hogy Law körözési poszterén ott van Bepo a háttérben, mint ahogy Luffy-én Usopp :D. Már csak az ilyen apróságok miatt is többször átolvasok/nézek 1-1 fejezetet :D.
MAL

blackronin

Kijött a mangarule-os verzió is.
Mint mindig, ég és föld a különbség.

Bishop

Csak azt sajnálom, hogy vérdíjak nem voltak az újságba...

blackronin

Quote from: Bishop on 2013-02-21, 19:15:01
Csak azt sajnálom, hogy vérdíjak nem voltak az újságba...
Jó, hogy felhoztad ezt!
Én úgy gondolom, hogy a köv. heti fejezetben 2 rendkívüli dolog fog történni:
1. Kaido megjelenése
2. A SH banda új bounty-jának közlése.
Az újságot még nem rakták el Luffy-ék, tehát a köv. fejezet kezdődhetne pont azzal, hogy olvassák a vérdíjakat.
Hiszen maga Luffy mondta, hogy mit keres a képünk az újságban, így lehet hogy a szövetség hír alatt ott lesz a SH banda vérdíjainak közlése is.
Sentomaru már jelentette a HQ-nak, hogy visszatértek, így épp időszerű lenne a dolog is.

LuckyDingo

Én meg 2 dolgot nem értek:
1. Law Wanted posterén a kép viszonylag újnak tűnik, ami érdekes, mivel Luffynak még mindig az első képe van
2. Lawnak van Wanted postere.. akkor már ő sem Shichibukai.. (elvileg nem sok idő ment el az egész Punk Hazardos incidens óta) Smoker egy nap alatt jelentette az egész cuccot HQ-nak és automatikusan visszaállt kalózba? :D

blackronin

#3397
Quote from: LuckyDingo on 2013-02-21, 20:41:47
Én meg 2 dolgot nem értek:
1. Law Wanted posterén a kép viszonylag újnak tűnik, ami érdekes, mivel Luffynak még mindig az első képe van
2. Lawnak van Wanted postere.. akkor már ő sem Shichibukai.. (elvileg nem sok idő ment el az egész Punk Hazardos incidens óta) Smoker egy nap alatt jelentette az egész cuccot HQ-nak és automatikusan visszaállt kalózba? :D
1. Ezt most jól kiszúrtad. Luffy-nak azóta készült új képe (bár ugyanúgy vigyorog azon is), ahol szintén Usopp látható hátulról de a különbség annyi, hogy ott már a timeskip utáni kinézetben. Viszont a fejezetben lévőn még a régi Usopp látható. Oda majd kijavítja gondolom később.
2. A Schicibukai tagoknak is van posztere (ezt bizonyítja a OP Ten kiállítás is, ahol mindenkié látható), annyi a különbség, hogy a poszterre rá van nyomva pirossal egy "Case closed" felirat.
A fejezetben viszont semmi ilyesmi nincs Law-nál, így ez Oda hibája megint.
Egyébként 1 éjszaka telt el, hiszen délután indultak el PH-ról, majd egész este "menekültek" és másnap reggel kapták meg az újságot a hírekkel. Több biztosan nem telhetett el, hiszen maga Law adta Doflamingo-nak a határidőt, hogy a holnapi újság megjelenésig a Schici tagságáról le kell mondania.

chilip

lehet az animés topicjába kéne linkelnem de azt a topicot nagyon nem látogatom :)

ED

blackronin

#3399
Manga Cover Vol. 69



Nem rossz, de volt már jobb is (Chopper és Moncha viszont egyáltalán nem kellett volna rá... helyette Monet és Vergo jöhetett volna).

edit:
700
http://www.mangareader.net/one-piece/700/4

OPIC.

A fejezet ütött, pont ahogy reméltem!
Szinte minden benne volt, amit reméltem (a vérdíjakat és Kaido-t leszámítva, de jövő hétre is kell valami  :P).

Leara

Ez nagyon király fejezet volt  :whoah:. Mondjuk nem olvastam el, mert inkább várok egy jobb fordítást, de nem bírtam megállni, hogy ne lapozzam végig :D. Ááá, Law kezd olyanná válni, mint a Strawhatek... az a fej, amit azután vágott, hogy mondta, hogy nem szereti a kenyeret  :rotfl:. Na meg Buggy! Nem mintha meglepett volna, hiszen teljesen biztos volt a dolog, de jó volt már így konkrétan is látni. A fejezet vége is érdekes volt, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kiderül, hogy mi van Doflamingónál, bár valami ilyesmire tippeltem volna :).
MAL

chilip

<< kép >> bár nekem kicsit lasan tölti :D

LuckyDingo

Buggy... és ki a hetedik?

Amúgy gondoltam, hogy a gyümi lesz Doflamingonál, de azt nem értem, hogy miért érdekelné Luffyt annyira? A tesót nem hozza vissza, ő nem tudja használni, max odaadhatná Zoronak vagy Sanjinak, ha kell nekik. :D

chilip

Usoppnak is adhatja vagy Naminak :P nagyobb lenne hirtelen a harci értékük :D

blackronin

#3404
Quote from: LuckyDingo on 2013-02-27, 14:02:02
Buggy... és ki a hetedik?
Egyelőre nem tudjuk a pontos kilétét, csak annyi információnk van róla, hogy ő volt az, aki levágta Z karját anno, s az utóbbi 2 évben vált azzá.
A movie Z elvileg nem canon, de Oda nyilatkozata erről mégis másra utal. Z admirális volt, amikor ez megtörtént.
Tehát egy igen kemény kardforgatóval van dolgunk.

Quote from: LuckyDingo on 2013-02-27, 14:02:02
Amúgy gondoltam, hogy a gyümi lesz Doflamingonál, de azt nem értem, hogy miért érdekelné Luffyt annyira? A tesót nem hozza vissza, ő nem tudja használni, max odaadhatná Zoronak vagy Sanjinak, ha kell nekik. :D
Tuti, hogy nem Zoro vagy Sanji kapja meg (elvégre elég erősek DF nélkül is), hanem az új potenciális nakama jelölt VAGY Luffy egyik szövetségese (Coby talán?).
Szerintem.
A DF-nek magának szimbolikus jelentősége van, legalábbis Doflamingo így gondolkodik.
De lehet, hogy az egészből nem lesz semmi.  :P


Más:
A fejezetben előjött az egyik új Admirális személye is, mégpedig az a Marine, akit Sakazuki küldött a SH-Law banda után.
A neve Fujitora, vagyis Purple/Pink Tiger.
Ő tuti, hogy Admiral, mert a nevének leírása pont ugyanúgy történt, mint a többi Admirális esetében.
Értsd. kódnév és szín + állat kombináció, mint a Red Dog, Yellow Monkey, Blue Pheasant esetében.

Az is érdekes, hogy a Thirrer Bark, vagy annak mini változata, megjelent Kid szigeténél.
Ne felejtsük el a titokzatos Abusa / Absa nevű újságírót is, aki meglepő módon tudósította a világot a dolgokról.
Vajon ki lehet az? Nem talán Absalom?  :D

Quote from: chilip on 2013-02-27, 14:08:56
Usoppnak is adhatja vagy Naminak :P nagyobb lenne hirtelen a harci értékük :D
Ez se lehet, mert Usopp és Nami örökre a Weakling Trio tagjainak szerepére vannak kárhoztatva... Chopper-el együtt.  :P

Kraivan

NIncsenek elvárásaim. Nagyon jó úton halad Oda. És eddig a kívánsgom látszik beigazolódni, h szövetgégekről szóljon a New World, ne arról h 10 fős SH csapat összecsap msik 10 fős elenséggel, és plotlose/plotwin.

Doflamingo meg urolkodó lenne? Akkor miért kalózkodik? Miért Shichibukai? Vagy ő lenne az OP világában a korrupció megtestesítője? Oldalakkal ezelőtti méretarányvitára meg emlékeim szerint Doflamingo a legmagasabb nshichi, csak mindig guggol, vagy ül, vagy egyenesen még sose láttuk ábrázolva. Folyton hajlított lábbal jár.


Baby5 meg annyira sarkalatos defekttel rendelkezik h az már fáj.
Amikor Usopp és Nami lelőtte akkor Sanji mit csinált?
Mert lehetetlennek tartom h ha elkezd udvarolni neki, akkor ő nem könyörögne azonnal h kérje meg a kezét. :D


blackronin

#3406
701: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/701/3

Egy átlagos fejezet volt, ami leginkább Dressrosa bemutatására szolgált.
Érdekes sziget az biztos.
Leginkább Spanyolországra hasonlít, Gaudi stílusban


A végén pedig a vak kardforgató?
Már 95 %-os bizonyossággal állíthatom, hogy ő lesz Fujitora.
Minden téren megfelel az Admiral követelménynek:
Híres japán karakter a személye (Zatoichi), híres japán színész arca (Shintaro Katsu)

badass DF és maga Sakazuki említette, hogy már ott van Dressrosa-n.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2013-03-06, 09:30:42
A végén pedig a vak kardforgató?
Már 95 %-os bizonyossággal állíthatom, hogy ő lesz Fujitora.
Minden téren megfelel az Admiral követelménynek:
Híres japán karakter a személye (Zatoichi), híres japán színész arca (Shintaro Katsu)

badass DF és maga Sakazuki említette, hogy már ott van Dressrosa-n.

Egyértelmű, hogy az, és ha jól látom Gravity Powa.. az már van olyan kemény, mint a Kizaru fénye. :D

blackronin

#3408
Most jött a hír, hogy nincs OP a héten.  :frown:
Nnneeeee!!!  :bruhuhu:

Ugyanis lebetegedett Oda.

Ha már Oda-ról van szó:
Kétségtelenül hihetetlen munkát végez, de az utóbbi időben többször előjött, hogy nem éppen az egészségtudatos élet mintapéldája ő.
Napi min. tíz szál cigit szív el, alig 3-4 órát alszik, vedeli a kávét kannaszámra és nem is igazán eszik egészségesen.
Ugye mellette még ott van a család és a rengeteg extra dolog amivel állandóan foglalkozik.
Meg közismert, hogy munkamániás is, és imád estébe nyúlóan dolgozni.
Nyaralni, pihenni viszont évente 1-2 hétre megy csak el (akkor viszont Hawai-ra).
A heti dolgot is a legtöbben ennek tudják be, vagyis hogy egy kicsit túlhajszolja magát.

Én szép, hosszú és egészséges életet kívánok neki, így ezért ne áldozza fel a saját életét azért, hogy nekünk mangát készítsen.

blackronin

#3409
Kijött a fejezet!  :whoah:
http://www.mangareader.net/one-piece/702/3

És milyen korán!  :eek:

Érdekes fejezet, teljesen másfele indultunk, mint ahogy gondoltam...
Megismertünk újabb tagokat Doflamingo bandájából, szóval így már elegen vannak ahhoz, hogy jöjjenek az 1 vs 1 harcok.

LuckyDingo

Bah... remélem Luffy csak meglepődik és nem kapja be a csalit.. :S

Squazee2005

Bár Luffy nagyon egyszerű gondolkodású, szerintem bejön Law számítása és Doflamingoé pedig nem, vagyis Luffy nem várt reakciót fog mutatni.
Olyan rövidnek tűnt amúgy a fejezet. Zoro vicces volt. :D

blackronin

#3412
Egy kis elmélkedés a részemről:
1. Doflamingo csapata
Pár fejezet alapján olyan Ennies Lobby érzése van az embernek, főleg azért mert viszonylag sok ellenfél jelent meg a porondon.
Meglepő, hogy Doflamingo-nak mekkora bandája van, s szinte kiköveteli ez a tény magának, hogy felálljanak a 1 vs 1 harcok.
És még bele se vettük Monet és Vergo jelenlétét, akik 100 %, hogy élnek.
Miért?
Eddig két lényegi halál volt a "jelenben", vagyis Ace és WB. Érdekes módon az ellenfelek mindig megúszták valahogy, még a kegyetlen Lucci is vidáman él tovább. Olyan durva megmeneküléseket ne is említsünk, mint Pell, Bon Clay és Moria, akiknél szó szerint a halál biztos volt. Látszólag.
Fura lenne, ha hirtelen Oda elkezdené gyilkolni a gonoszokat is, főleg nem olyanokkal kellene kezdeni mint Vergo és Monet, akik azért nem voltak annyira vészesek.
Látni fogjuk őket az biztos.
2. Fujitora, vagyis a vak kardforgató
Az Admirális megint egy meglepő fordulat a történetben, hiszen mégis kinek az oldalán fog harcolni? Doflamingo már nem Hadúr, így őt és a bandáját ugyanannyi joga van elvinni, mint Luffy-t és Law-t.
Meglátjuk, hogy mi lesz, de megkavarja a dolgokat az kétségtelen.
3. Tündérek
Újabb elem, amivel nem is számoltam.
Mégis mi lesz a szerepük? Olyanok lesznek mint pl. a Franky család, vagyis hogy besegítenek Luffy-éknak? Vagy akadályozni fogják őket?
4. Caesar
Ő egyértelműen fontos eleme az arc-nak, de egyelőre csak a találkozóig látom tisztának az útját. Utána vajon mi lesz?
Csak két lehetőség jut eszembe: Doflamingo megmenti és max. egy cover story-ban látjuk viszont. Vagy elkapják a Marine oldalról és viszik a börtönbe. Luffy-ékkal biztosan nem marad, meghalni nem fog, más szerepet nem tudok neki elképzelni a történetben.
5. Kaido és Big Mom
A két Yonkou szál be lett hozva, de a dolgok állását véve biztosan nem kerülnek a képbe.
Egyszerűen annyi minden lesz itt, hogy max. jövőre jutunk el oda, hogy egyáltalán érdemben tudunk foglalkozni velük.

Squazee2005

Én a tündérekről azt a teóriát olvastam, hogy tolvaj gyerekek, olyanok, mint amilyen Doflamingo is lehetett hajdanán. Vajon megfeledkezett róluk? Vagy az, hogy hagyja őket lopkodni a gondoskodásának a jele? A szerelem országában bizonyára sok lehet a nem-kívánt gyerek is, szóval nekem tetszik ez az elmélet.

blackronin

#3414
Quote from: Squazee2005 on 2013-03-20, 18:01:06
Én a tündérekről azt a teóriát olvastam, hogy tolvaj gyerekek, olyanok, mint amilyen Doflamingo is lehetett hajdanán. Vajon megfeledkezett róluk? Vagy az, hogy hagyja őket lopkodni a gondoskodásának a jele? A szerelem országában bizonyára sok lehet a nem-kívánt gyerek is, szóval nekem tetszik ez az elmélet.
Ez jópofa!
Ezt a dolgot tőled hallom először.
Köszi, hogy leírtad.  :smile:
Egyébként nekem is bejönne, mert sokat dobna Doflamingo karakterén, bár misztikus lényeket is akarok látni...  :P

edit:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/703/3

Hát...
Nem volt valami nagy szám.
Bizonyos részeket kifejezetten untam.
Az viszont érdekes, hogy mit akar Oda ezzel a Violet-tel meg az egylábú játékkatonával...  ^^"
Nem igazán mozgatták meg a fantáziámat, hogy ők később is előjöhetnek még.
Lényegében a fejezetben az utolsó oldalak voltak inkább élvezhetőek.

Bishop

Jó chapter volt nagyon tetszett, jó volt, hogy Luffy meg akarja etetni valakivel a csapatból, még ha ez nem is fog megtörténni. Elsőnek azt gondoltam biztos Kinemon kapja meg, de eszembe jutott, hogy neki már van. Annak sok értelme nem lenne ha helytelen kézbe kerülne. Mindenképpen a jók közül tudom elképzelni valakinél.
Kíváncsi vagyok meddig tart Luffynak megtartania az álcáját, egy Gumu gumu képesség és szakáll ide vagy oda lelepleződik. BTW nagyon tetszenek Luffyék szakállal mindnek nagyon jól áll :D

LuckyDingo

Nem jött be az új fejezet. Kaotikus volt, sokszor nem tudtam mi történik. A Violet meg tisztára úgy néz ki mint Baby 5, csak maszk nélkül. Nem lepődnék meg, ha ő lenne. :D

Az megint nem tetszik, hogy Luffy simán belesétál a csapdába, pedig semmit nem nyer vele, ha övé a mera-mera gyümi.. :S

Most úgy érzem az SH csapat simán megérdemelné, hogy Doflamingo megszívassa őket.. jah és még egy rant.. a színes oldalról hiányoznak páran :(

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2013-03-27, 13:18:22
Nem jött be az új fejezet. Kaotikus volt, sokszor nem tudtam mi történik. A Violet meg tisztára úgy néz ki mint Baby 5, csak maszk nélkül. Nem lepődnék meg, ha ő lenne. :D

Az megint nem tetszik, hogy Luffy simán belesétál a csapdába, pedig semmit nem nyer vele, ha övé a mera-mera gyümi.. :S

Most úgy érzem az SH csapat simán megérdemelné, hogy Doflamingo megszívassa őket.. jah és még egy rant.. a színes oldalról hiányoznak páran :(
:tezsvir:

Ezeket is le akartam írni, de szerencsére te megtetted helyettem.  :P

Violet-tel az a bajom, hogy egy újabb Boa Hancock klón.
Sajnos Robin is nagyon gyakran Boa-ra hasonlít, úgy érzem hogy az egyedisége némileg eltűnt a timeskip óta.  :frown:
Monet elég egyedi volt, ezért is tudtam volna elviselni mint nakama jelöltet. Meg Big Mom női kalóza is, a háromszemű.
Jó lenne, ha Oda többfajta női karaktertípust is kitalálna a szép nőnemű személyek esetében, mert lassan Nami és Hancock klónok rohangálnak mindenhol...  ^^"

A color spread tényleg hiányos volt, nem is értem, hogy miért hagyta ki a többieket Oda.

Az aréna küzdelmekben lesz biztosan csavar, de Luffy valóban eléggé fejetlenül megy neki a dolognak.

Még annyit, hogy én a játékokat csak "háttérnek" tartom, vagyis nem szeretném ha valami idióta játékkatona történetét is elkezdenénk kibontani... és pont ettől félek, hogy ezzel az egylábúval talán ez történhet.

Junchi

Quote from: blackronin on 2013-03-27, 13:36:05
Sajnos Robin is nagyon gyakran Boa-ra hasonlít, úgy érzem hogy az egyedisége némileg eltűnt a timeskip óta.  :frown:

Az már Enies Lobby óta nincs neki. Sajnos.

Én mondjuk akkor bírtam őt a legjobban, mikor még Arabastában Crocodile beosztottja volt. Mikor Luffyékhoz került, kicsit visszaesett a szememben, de a misztikussága még mindig ott volt, mint pozitív tényező. A háttérsztorija megint nagyon jó volt, viszont azóta valahogy olyan, mintha Oda nem tudna vele mit kezdeni, már azon kívül, hogy fanservice + poneglyphek + random vigyorgás... >_____>

(Olyan deja vu-m van... mintha írtam volna már korábban valami hasonlót. Whatever... Ja igen, a mangával is kéne haladni...)

blackronin

Quote from: Junchi on 2013-03-27, 14:04:01
Az már Enies Lobby óta nincs neki. Sajnos.

Én mondjuk akkor bírtam őt a legjobban, mikor még Arabastában Crocodile beosztottja volt. Mikor Luffyékhoz került, kicsit visszaesett a szememben, de a misztikussága még mindig ott volt, mint pozitív tényező. A háttérsztorija megint nagyon jó volt, viszont azóta valahogy olyan, mintha Oda nem tudna vele mit kezdeni, már azon kívül, hogy fanservice + poneglyphek + random vigyorgás... >_____>
Nagyjából egyetértek, de nálam az egyedisége főleg a timeskip után csappant meg jelentősen.
Addig még rendben találtam.
Onnantól, ha nem mondana egy-két olyan igazi "robinosat", akkor szinte azt gondolhatnám hogy Hancock van a csapatban.

Ehhez kapcsolódik még valamennyire, hogy a köv. nakama dolgot is jó lenne már végérvényesen lezárni.
Vagyis Oda bedobná, hogy akkor "Tessék, ő itt az új nakama, viszont nem lesz már több" persze nem így konkrétan, hanem mondjuk Luffy mondaná, hogy akkor ennyien elegen vagyunk.
Így akkor végre rákoncentrálhatna Oda 100%-ban a SH tagok interakcióira, s nem állandóan a "itt egy jó nő, akkor ő lesz nakama" vagy "itt egy fura karakter aki mittudomén mit csinál és vicces/király" dolog menne az arcok alatt...  ^^"