Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#3450
Quote from: LuckyDingo on 2013-04-17, 15:07:12
Hátőő nah ez télleg gyengére sikeredett... :D Bellamy megnőtt, vagy mindig ekkora volt? XD
Mindig is ekkora volt, csak izmosabb lett.
Összehasonlítás:
http://www.mangahere.com/manga/one_piece/v24/c224/10.html
http://mangastream.com/read/one_piece/29713937/9

Quote from: LuckyDingo on 2013-04-17, 15:07:12
Engem a gladi csaj érdekel, de az még 2-4 hét, ha így haladnak. xD
Végre mást is érdekel Rebecca sorsa.  :smile:
Remélem, hogy ő nyer a D blokkban.
Next nakama számomra.

edit: nem is Oda lenne, ha a heti fejezetben nem sütne el egy újabb fanservice poént...
A Cover page-en (legalábbis a RAW verzión) fontos információk:
"Advertisment: Buy volume 69, Nami and Robin's boob sizes are revealed!"   :lol:

Hát igen. Így kell reklámot csinálni az új kötetnek.  :P

edit: kijött a mangarule-os fordítás!

blackronin

707
[spoiler]
Chapter 707: B Block

The B Block is in chaos.
To Cavendish's suprise, Chinjao knew about Luffy.

Chinjao asks Luffy if Garp is doing fine.
Garp nearly killed Chinjao long ago.
The old feud will be resolved in his grandson's generation.
[/spoiler]

Jövő héten golden week, így a Jump szombaton jelenik meg.
Emiatt hamarabb jön a spoiler és a chapter is.
Tehát valószínűleg holnap már kijön a fordítás.

chilip

#3452
http://www.mangareader.net/one-piece/707

ed.: bakker mekkora poén az uccsó oldal, hangosan felröhögtem. adta magát a dolog  :Kiraly:

[spoiler]baltromeo meg a pálya szélén fekszik lol[/spoiler]

imádtam ezt a chaptert, mégha nem is haladt a sztori benne volt az a lélek 100%osan amiért olvasom ezt a mangát :)

blackronin

Quote from: chilip on 2013-04-23, 13:56:38
http://www.mangareader.net/one-piece/707

ed.: bakker mekkora poén az uccsó oldal, hangosan felröhögtem. adta magát a dolog  :Kiraly:

[spoiler]baltromeo meg a pálya szélén fekszik lol[/spoiler]

imádtam ezt a chaptert, mégha nem is haladt a sztori benne volt az a lélek 100%osan amiért olvasom ezt a mangát :)
:tezsvir:

Minden téren megelőztél, még a gondolataimat is előre kitaláltad!  :smile:

Bishop

Kicsit hektikus nekem most ez az arc. Sok nagy név van az arénába, de ebből hánynak lesz igazán szerepe a történetben azt nehéz megmondani. Azt hittem megint lesz egy 1v1-es Strawhat vs Donflamingo felállás, de most már semmiben se vagyok biztos Burgessel Bellamyval Baltromeoval a tag aki a volt Supernovakat akarja az új Admirális és még ki tudja kik jelennek meg...Kíváncsian várom mit hoz ki Oda ebből.

blackronin

Ami nagyon érdekes volt a káoszban, hogy a Ricky nevű gladiátor (aki zárt sisakba és egy karddal harcol) meglepően kemény és semmit sem lehet tudni róla... Értsd: fontos karakter lesz.  :P
Jó volt még a fishman karate harcos, valamint a hosszú láb törzsből való Bruce Lee.  :D

chilip

tippre lehet a legendás gladiátor (akinek a szobra a csarnokban) tért vissza inkognitóban, ugye a nézőknek ismerős a harcmodora :)

Kraivan

Jó ez, jó ez.
Csak oda trollkodik mindenkivel, h minden oldalon 3 kiemelt híres név is van, amikor 1 ember zárhatja a versenyt egy csoportból.

Bartolomeo meg egy troll. De tényleg a blizzard féle troll jut róla az eszembe.
Az öregember a végén meg jót szólalt Luffy meg szokásához híven gondolkodás nélkül be is nyelte. :D

Amúgy miért erőlteti mindenki ezt a new nakama potentialt?
Kezd fárasztani néha h ha kidolgozottan van lerajzolva egy légy, már az is potenciális nakama-jelölt a fórumokon.

Zen

Quote from: Kraivan on 2013-04-23, 22:59:52
Amúgy miért erőlteti mindenki ezt a new nakama potentialt?
Kezd fárasztani néha h ha kidolgozottan van lerajzolva egy légy, már az is potenciális nakama-jelölt a fórumokon.
+1
Majd kiderül. Fölösleges minden szereplőre verni a mellet h ŐAZMERTMINDENTÉNYERREMUTAT.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#3459
Quote from: Kraivan on 2013-04-23, 22:59:52
Amúgy miért erőlteti mindenki ezt a new nakama potentialt?
Kezd fárasztani néha h ha kidolgozottan van lerajzolva egy légy, már az is potenciális nakama-jelölt a fórumokon.

Quote from: Zen on 2013-04-23, 23:07:05
Majd kiderül. Fölösleges minden szereplőre verni a mellet h ŐAZMERTMINDENTÉNYERREMUTAT.

Egyszerű válasz:
Jó találgatni és ezen vitatkozni a fórumokon.

Komplikáltabb válasz:
Egyesek úgy érzik, hogy olvasni tudnak Oda fejében, s messziről befolyásolni tudják őt, hogy az ő személyes kedvencüket válassza.
Ja és boobs.  :P

Magam részéről:
Én már kifejtettem korábban, hogy én csak azért hozom fel ezt a dolgot, mert túl szeretnék esni rajta.
A történetben már nagyon benne vagyunk, s úgy érzem, hogy most van az utolsó alkalom arra (vagyis az elkövetkező hónapokban), hogy az új (egyben utolsó, a véleményem szerint) nakama még olyan jelentőségű tag lehessen, mint a többi.
Vagyis érdemi időt tudjon eltölteni a csapattal.
+
Persze ne felejtsük el BB csapatát se (akik a SH tagok végső ellenfelei lesznek kb. 70-80 %-os valószínűséggel), ami emberelőnyben van egyelőre, s mindenki úgy hiszi (köztük én is), hogy a SH csapat ugyanannyi tagot fog számlálni, mint a BB banda (fő tagokat figyelembe véve).
Kb. így néz ki a helyzet jelenleg (saját elképzelés):
Teach - Luffy
Shiliew - Zoro
Van Augur - Usopp
Burgess - Sanji
Doc Q és Stronger - Chopper
Lafitte - Nami
Devon - Robin
Vasco Shot - Franky
Avaro Pizarro - Brook
San Wolf - ?

Látszik, hogy hiányzik egy ember. Jinbe ezért jó jelölt (arról nem is beszélve, hogy megkapta a hivatalos meghívást is), mert képes lenne küzdeni az óriás Wolf-al, a víz segítségével.

edit: jövő héten golden week, szóval ne várjon senki se fejezetet.

blackronin

#3460
708
http://www.mangareader.net/one-piece/708/3

Chinjao nem semmi alak, mindent a fejével akar megoldani...  :P
Bartolomeo pedig az új kedvenc, minden pillanata egy főnyeremény.  :smile:

Bishop

Unalmas chapter volt, remélem következőben történik is valami Bellamy jó volt, többi nem jött be annyira.  ::)

Kraivan

Úgy tűnik csak írni akartam, de Bartolomeo úgy néz ki mint egy warcraft világi troll.
A viselkedése meg eléggé internettroll. :D Kíváncsi vagyok milyen trollphysic powert használ.

Nekem tetszett a chapter. Csak rövid... És most annyi szál fut egyszerre:
1. B block harcmező benne Bartolomeo és Bellamy.
2. Luffy a páholyban:
a) Az öreg múltja most már veszettül érdekel. Meg lehetséges Garp megjelenése is?
b) Most Luffy visszatér az arénába megközdve az öreggel, vagy inkább lelép és nem érdekli a Devil Fruit ezután a kisebb balhé után.
3. Zorro a kardja nyomában.
4. Sanji "randija"
5. Lawékkal mi van?
6. Sunny cselekménye.

Ha nem is hagytam ki valamit röpke 2-3 hónap és 20 percet halad a történet. :D

blackronin

Már ideje volt, hogy ez feltűnjön!  :D


Kraivan

Gondolom sokan máris csámcsognak a témán, de ha már voksolni kéne, én szívesebben látnám ezt a trollt új tagként.

Az érv?
Érdekes karakter, "gonosz", így kb ugyanazok az érvek jönnének fel mint anno Deckennél.
Amúgy hol a csapata?
Valahogy nem érdekelnek a női karakterek. Ha vmi új női karakter a csapat tagja lenne az kb a két lábon járó mell lenne érdekes múlttal, kicsi jellemmel. A mostaniak is kb arra jók h comic releafek legyenek Sanjival és fanservice szerepet töltsenek be. 

blackronin

#3465
Quote from: Kraivan on 2013-05-09, 15:20:40
Gondolom sokan máris csámcsognak a témán, de ha már voksolni kéne, én szívesebben látnám ezt a trollt új tagként.

Az érv?
Érdekes karakter, "gonosz", így kb ugyanazok az érvek jönnének fel mint anno Deckennél.
Amúgy hol a csapata?
Valahogy nem érdekelnek a női karakterek. Ha vmi új női karakter a csapat tagja lenne az kb a két lábon járó mell lenne érdekes múlttal, kicsi jellemmel. A mostaniak is kb arra jók h comic releafek legyenek Sanjival és fanservice szerepet töltsenek be.
:tezsvir:

Jó arc lenne Bartolomeo, de sajnos van neki legénysége. Gambia volt az egyik tag, de őt elintézte a Vice-Admiral.

A női karakter dolgot azért nem zárnám ki teljesen, mert sokáig Nami és Robin nagyon érdekes volt, s tényleg nem csak fanservice miatt voltak a sorozatban. Timeskip után tolódott el ez a dolog ebbe az irányba, s igazából ezért várom az 1 vs 1 harcokat, hogy végre "tündökölhessenek" magukban is újra.
Ne állandóan nézőközönség legyenek már.
Ezen kívül Robin-ban megint van potenciál, mint misztikus karakter, mert ő az egyetlen aki szinte semmit sem mesélt az eltelt 2 évről és hogy mit csinált. Elvileg magával Dragon-al találkozott, aki a sorozat egyik legrejtélyesebb személyisége.
Még azzal se vagyunk tisztában, hogy az új képességeit miként tanulta meg!
A többiek mind elmondták a fejlődésük okát, de ő nem.
Gyanús, nem?

blackronin

709
http://mangahead.com/Manga-Raw-Scan/One-Piece/One-Piece-709-Raw-Scan

Benne van a fordított spoiler is, s ezek alapján elég kellemes fejezet elé nézünk.  :smile:

chilip

kinn a fejezet, azé gáz hogy 1 devil fruit képes ellenállni a kings punchnak úgy hogy barti meg se sérül, legalább azt vártam ha így vezették fel a dolgot hogy megsérül tőle ha már mindenképp neki kell nyerni

blackronin


blackronin

#3469
Kezdjük egy nagyon rossz hírrel:
Oda lebetegedett.
Súlyos mandulagyulladással öszefüggő betegség (peritonsillar abscess) miatt került kórházba, aminek következtében valószínűleg meg kell majd műteni.
2 hétig tuti nincs fejezet, tehát a héten se várjátok már (a Shonen Jump szerkesztősége írta).
Az orvosok megmondták Oda-nak azt is, hogy a betegség egyik fő oka a komoly ivászat (erről speciel nem tudtam) és a sok dohányzás, meg a sok stressz.
Tehát Oda nincs jó passzban, s vegyük hozzá a tudott napi 3-4 óra alvást is, amit már évek óta csinál.
Emiatt esetleg nem lepődjön meg senki, ha a 2 hét szünetből hirtelen 3 hét, vagy esetleg 1 hónap lesz...
Vagy több.
Ja és jön a durva dolog a végére: ebbe akár bele is lehet halni.  :zomg:

Ez a hír kellemesen elb*szta a napomat, de hát Oda egészsége az első...

Az biztos, hogy Oda-nak el kell gondolkoznia pár dolgon:
- Miért kell annyi mindenbe belefogni?
Pl. filmek, special, színdarab, stb.
Nem értem, hogy miért megy bele mindenbe (jó, valójában tudjuk: pénz és hogy nem akar csalódást okozni senkinek).
- Miért dolgozik annyit?
Főleg annak fényében fura, hogy 4-5 hetente vesz ki szünetet, 4-5 asszisztense van, s gyakran nem is 19, hanem 17, sőt előfordul hogy 15 oldalakat rajzol csak.
A manga kötetek is 3 havonta jönnek ki, ami nem egy erőltetett tempó a szokásos 2 havonta való megjelenéshez képest.
- Nem érezte azt, hogy ez az állapot nem tartható fenn?
Évek óta tudjuk, hogy nem él egészségesen.
Váratlan betegség miatt már vett ki egy hét rendkívüli szünetet ebben az évben is.
Nem szólt neki senki, hogy ezt hosszú távon nem lehet nyomni?

Kraivan

Nagy veszteség lenne érte az tuti.
De ilyenkor elgondolkodom, h mi alapján halad egy manga? Tudom h tudatlan vagyok-e téren, de az ok hogy rajzolni kell, ami a mester feladata. az idő.
De 18 oldalnyi manga, és nem mondhatjuk h veszettül pörög a sztori, mert amerika legalább ennyiben jobb, h egy egészséges x-men füzet több cselekményt tud felmutatni 10 oldalban.

A lényeg h tehetséges rajzolók vannak, sőt, biztos van a világon nem egy ember aki oda stílusában rajzolgat karaktereket unalmában.
De nincs egy forgatókönyv előre letéve?
Mindig furcsállom h kivesz szabadságot, lebetegszik és oda a heti fejezet. Azért úgy gondolná az józan gondolkodású ember h 10-15 előre elkészített füzet ott lapul már a szerkesztőségben, csupán a szerzdős miatt van heti 17 oldallal szivatva a közönség.


blackronin

#3471
Oda üzenete a rajongóknak, amely keretében Ő kér bocsánatot TŐLÜNK, hogy beteg és emiatt várnunk kell (hihetetlen, hogy valaki még ezt is megteszi értünk!  :eek: ).

from AP
QuoteA message from the author, Oda Eiichiro sensei, to all his readers, regarding One Piece's hiatus

"This is a real blunder!
I tried enduring a bit too much, but that just made the problem worse.
To you, the readers who are looking forward to the rest of the story,
and to the Strawhat crew, who are looking forward to more rampaging and going wild,
I've really done you wrong.
At the moment, I'm undergoing some painful treatment.
With long-awaited developments coming up in the story next time [next chapter?], I can't wait to have everyone read it.
I full-well acknowledge just how long two weeks can seem to young boys [he uses "shonen" here].
Just hang in there for a bit."
Oda Eiichiro

Finlandia

Nem bánnám, ha akár hónapokat is kivenne. Pihenjen!!!! Csak ezért ne áldozza már fel az egészségét....  :mad:

LuckyDingo

Hát az aztán tényleg hihetetlen, hogy a szerkesztő ráparancsolt, hogy most azonnal kérjen mindenkitől elnézést, mert az elbaszott életstílusa miatt nem kap a nép OP mangát. Teljesen igaza van. Ha normálisan élne és úgy lenne beteg, akkor megérteném és még tisztelném is hogy ilyen lelkiismeretes, de így qrvára nem érdemel semmi tiszteletet ez a szöveg. Reméljük tanul belőle és nem foglalkozik 200 dologgal alvás nélkül, csak a mangával. :D

Leara

Japánoknál mondjuk szokás, hogy mindenért bocsánatot kérnek, olyasmikért is, amiért egy európainak eszébe sem jutna. Ráfér a pihenés, még azt sem bánnám, ha kivenne pár hónapot, mert ha valakire, akkor rá aztán ráférne. Vagy legalább gyakrabban tartson 1-1 hét szünetet, esetleg tényleg ne vágjon bele annyi dologba a mangán kívül (amíg nem megy át Togashiba, addig felőlem menjen sűrűbben pihenőre :D).
MAL

blackman

Kérhetne egy kis szabadidőt Miurától. :D

blackronin

#3476
One Piece visszatér jövő héten cover page-el és color spread-el.
Úgy látszik, hogy Oda-nak elég volt a pihenő...
Vagy a szerkesztők nem engedtek meg neki többet.  ^^"

Manga vol. 70 cover



edit: SBS
WB és a WB kalózok gyerekként



Valamint egy igen csúnya hibát is kijavított Oda

eredeti


mangakötet





blackronin

#3477
710
[spoiler]
Little summary, chapter will be out tomorrow.

- Mugiwara crew with Chinese Kung Fu style in lead color pages.
- Bellamy talks with Luffy, he says Luffy has a strong Haki.
- Bartolomeo hears that Bellamy calls Luffy "Mugiwara" and he shocks.
- Usopp, Robin, Law and Caesar are in iron bridge, gigant fighting fish try to attack them.
- Usoop and Robin fights with them.
- Law releases Caesar to help them but he has Caesar's heart.
- Law wants to be ready to fight when they on the way back so he doesn't want to waste strength to attack the fish.
- The middle of the bridge has been destroyed.
- Caesar transforms into a balloon and then they pass the bridge.
- They arrive at Green Bit, a big forest.
- They see a warship.
- Robin goes into forest with Usopp and find some marines that are talking with someone that they can't see.
- Then someone takes marine's clothes off quickly.
- Robin uses her ability to catch it and calls it little man, こびと in Japanese. It means: dwarves, the same word as in the slave list of the auction house. Probably a new race in OP.
[/spoiler]

Nem lesz rossz fejezet, bár a 3 heti várakozás után valami ütősebbet várt volna az ember...
Tudom, hogy a betegség hirtelen jött, de akkor is.
Majd meglátjuk, hogy milyen lesz ha kijön.
Könnyen lehet, hogy sokkal jobb lesz olvasva.

Kraivan

Nem megvitatták a rajongók h Law szórakozik a DF-ével azon a képen?

blackronin

#3479
Quote from: Kraivan on 2013-06-05, 03:23:00
Nem megvitatták a rajongók h Law szórakozik a DF-ével azon a képen?
Ezzel csak a rajongók szórakoztak.  :P
Oda jelezte, hogy tudja hogy elrontotta az oldalt, s kijavítja később a mangakötetben.
Ez meg is történt.
Ez hasonló volt, mint korábban amikor Luffy Monet hópajzsát verte szét.
Az eredeti képen nem volt fekete, vagyis hakis, keze, míg a kötetben már az volt.

edit: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/710
Lehet, hogy a 3 hetes OP elvonás miatt, de élveztem ennek a fejezetnek minden egyes oldalát.
A color spread is király volt!  :jee:

edit2: Oda csak egy "kicsit" munkamániás

from AP
Quote
From the TOC page.... according to Kishimoto, Oda was drawing next chapters while he was bedridden in the hospital.
Kishi saw the pages at the hospital room... so I guess he went to check up on Oda at the hospital.