Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Régen kommenteltem, meg rájött ez a szünet is.

Örülök, hogy végre túlléptünk a harcokon, mert csak azt nézni a SH-k nélkül kicsit unalmas volt már. A harcok jók, meg minden, de nem túl sok fejezeten keresztül. Kicsit olyan érzésem volt, mint a háborúnál, amikor csak WB-ék harcoltak. Jók-jók, de rájuk annyira nem vagyok kíváncsi.

Ez a fejezet viszont jobb volt. Volt benne érdekesség, újabb dolgok derültek ki és újabb dolgokat várhatunk a következő fejezetekben is. Tetszett a Jump borító is és a colourspread is. Végre. A OP ebben jó, remélem, ennél is marad. :jee:

blackronin

#3481
Rossz hír:
A héten lesz fejezet, de már jövő héten megint break.
Remélem, hogy csak 1 hét esik ki, s nem arról van szó, hogy Oda megint úgy nekilendült a munkának, hogy az egészsége nem volt felkészülve még a dologra.  ^^"

edit:
711
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-711-English-Scan

Kemény chapter!
És a fejezetben lévő Robin fanservice...  :__devil:

Nehezebb lesz kibírni a jövő heti break-et, főleg hogy ennyi minden történik...  :frown:

LuckyDingo

A kövi részben újra colusseumos harcok lesznek, vagy manók magyaráznak. :D

Squazee2005

Nekem tetszett ez a fejezet, volt benne minden, szuper, szuper. A fanservice-t se bánom, kell egy kicsi. ;)

Leara

Na, végre behoztam magam egy kicsit az OP-vel és azt kell mondanom, hogy tetszik amerre halad ez az arc :D. Tényleg nehéz lesz most két hetet várni a folytatásra, de mivel a WSJ-ben azt írták, hogy a szerkesztők fogják vissza Odát attól, hogy túl sokat dolgozzon (mert még nem teljesen gyógyult meg), ezért simán elnézem :D.
MAL

blackronin

#3485
712
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-712-English-Scan


Remek fejezet volt, haladt a történet is.
A Sanji-s rész pedig ütött.  :D
A vége pedig érdekes volt, nem gondoltam volna ezt Doflamingo-ról.
Kész szerencse, hogy nincs break!

blackronin

#3486
713
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-713-English-Scan

EPIC chapter.
Rendben volt minden.
A pacing, a hangulat, az új admirális is kemény és még haladtunk is a történettel.


Jövő héten nincs break, helyette Color Spread.
Végre, haladnak a dolgok a megszokott rendben.  :smile:

Bishop

És ezt végül is hogy csinálta az Admirális? Nem Akainu dobál meteoritokat?

Megmurdel

Meteo Meteo no mi? xD de am nem tudom én se és végre elkezdődött a C csoport küzdelme is :D

blackronin

Quote from: Bishop on 2013-07-04, 09:08:13
És ezt végül is hogy csinálta az Admirális? Nem Akainu dobál meteoritokat?
Azok a magma logia-val vannak összefüggésben. De ő is dobál.
Issho a gravitáció (egyelőre úgy tűnik) segítségével leszedi az űrből a meteorokat.
Nem rossz skill.


blackronin

#3490
714: korai spoiler!
[spoiler]
- Chapter 714 Lucy and Wucy.
- Nami, Chopper, Brook, Momonosuke and Thousand Sunny has been turned into toys by a Devil Fruit user of Club Trebol army. (ez a rész még kérdéses az AP szerint)
- Doflamingo asked them to kidnap Momonosuke and then seize Thousand Sunny.
- It seems that Ricky is Rebecca's father.
- Diamante gave Bellamy Doflamingo's orders that assassinate Luffy and he can be a cadre of Donquixote Family if he succeed.
- Bartolomeo talked to Cavendish. Cavendish said Luffy is his prey.
 "My story is much more abstruse." Bartolomeo said.
- Luffy rided Fighting Bull (Wucy) to fight against competitors. But Wucy failed to hurt the giant warrior Hajrudin and has been knocked out. Luffy got angry and knocked down Hajrudin.

End of chapter.
[/spoiler]

És továbbra sincs break!  :whoah:

edit: hát ez bizarr...
[spoiler]


Nami, Chopper, Brook és Momonosuke nem játékokká változtak, hanem modern művészeti képekké /stílusokká.  :wtf:
Momo Picasso, Brook a híres "sikoly" kép, Chopper kubista, Nami-ról fogalmam sincs...

Páran rögtön meg is jegyezték, hogy Nami végre normális emberi arányokkal rendelkezik.  :P
[/spoiler]

edit2: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/714

Jó oldal:
Hangulatos fejezet volt, igazi OP feeling.

Rossz oldal:
Az egy kicsit zavart viszont, hogy megint kaptunk egy "átalakulásos" dolgot, aminek következtében néhány SH tag átment művészeti alkotásba...
Fura ötlet, érdekes megvalósítás.
Nem szeretném viszont, hogy ez az átváltozás az arc végéig tartana.
Az már lerágott csont lenne, hogy megint néhány SH kimarad a harcokból.

Squazee2005

Végül is nem a harci képességüket veszítették el, csak eldeformálódtak.

Tetszik ez az egész történet úgy, ahogy van. Kicsit tartottam attól, hogy a túl sok szál szétzilálja a történetet, de kezd minden jól alakulni és összeállni. Humoros is, jó is, drámai is, Momonosuke kulcsfigura, de nem tudom, miért. Talán zsarolja őt valamivel Doflamingo? Roppant érdekes ez az egész.  :cool:

Bishop

Kicsit más téma. Meddig szokott egy boritó minisztori tartani? Mert Curibout már nagyon unom.

blackronin

#3493
Quote from: Bishop on 2013-07-09, 18:12:47
Kicsit más téma. Meddig szokott egy boritó minisztori tartani? Mert Curibout már nagyon unom.
Sajnos a sok break és color spread miatt tűnik hosszúnak a története, mert egyébként átlagos hosszúságúnak (25-30 cover) mondható.
Szerintem 1. max 2. fejezeten belül vége lesz, mert már lement a lényeg.
Egyébként én sem rajongók ezért a szerencsétlenért, ezerszer jobb story-t is kitalálhatott volna.

Quote from: Squazee2005 on 2013-07-09, 18:03:50
Tetszik ez az egész történet úgy, ahogy van. Kicsit tartottam attól, hogy a túl sok szál szétzilálja a történetet, de kezd minden jól alakulni és összeállni. Humoros is, jó is, drámai is, Momonosuke kulcsfigura, de nem tudom, miért. Talán zsarolja őt valamivel Doflamingo? Roppant érdekes ez az egész.  :cool:
:tezsvir:


edit: a mangarule-os verzió is kijött már (sajnos a 709-710 még mindig nincs fent)
http://mangarule.altervista.org/blog/

Ajánlom ezt elolvasni.
A mangapanda fordítás szörnyű, mint mindig.

blackronin

#3494
715
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-715-English-Scan

Jó fejezet volt, érdekes volt nézni az arénában lévő küzdelmet.
Legalább a karakterekről is megtudtunk valamit.

A rossz az, hogy nincs fejezet jövő héten...  :frown:

edit: egy érdekes kezdeményezés...
714-es fejezet teljesen színezve jelent meg a SJ-nál, igaz csak digitális formában.
Ennek ellenére jónéhány karakter színválasztását megismerhettük.

http://forums.arlongpark.net/showthread.php?t=39407&page=44&p=2956258&viewfull=1#post2956258

Érdekesebb dolgok:
- Jola haja kékeszöld, s a DF-jének hatása jobban látszódik
- Rebecca rózsaszín hajú
- Bartolomeo zöldessárga
- Az arénában lévő páncélok főleg aranyszínűek

edit2: 71-es kötet borító



Jópofa cover, Burgess zacskóval a fején...  :lol:

blackronin

#3495
716: kijött
http://www.mangareader.net/one-piece/716/3

Remek fejezet volt, Oda kiválóan oldja meg eddig ezeket a viadalokat.
Láttuk is a résztvevők képességeit, de nem húzza el feleslegesen a küzdelmeket.
Csak így tovább!  :jee:

Jövő héten még lesz fejezet, de utána jön egy japán nemzeti ünnepi hét, amikor nem jelenik meg a Jump.

LuckyDingo

U-nal-mas... húzza, ahogy csak lehet.. van 200 szál, de egyik sem halad szinte sehová.. kíváncsi vagyok, hogy az öreggel hány fejezeten át hakizzák szét egymást.

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2013-07-31, 14:44:56
U-nal-mas... húzza, ahogy csak lehet.. van 200 szál, de egyik sem halad szinte sehová.. kíváncsi vagyok, hogy az öreggel hány fejezeten át hakizzák szét egymást.

+1

egy teljes fejezet kellett ahhoz hogy luffy eldöntse, meg fog küzdeni az öreggel? lol

blackronin

#3498
Quote from: LuckyDingo on 2013-07-31, 14:44:56
U-nal-mas... húzza, ahogy csak lehet.. van 200 szál, de egyik sem halad szinte sehová.. kíváncsi vagyok, hogy az öreggel hány fejezeten át hakizzák szét egymást.

Quote from: chilip on 2013-07-31, 15:07:07

+1

egy teljes fejezet kellett ahhoz hogy luffy eldöntse, meg fog küzdeni az öreggel? lol

Nem egészen értem, hogy mi ebben az unalmas...  ^^"
Úgy látszik, hogy nem olvastátok a Naruto-t az elmúlt 5-6 hétben.  :P
Na, az unalmas.

Ellenben itt van csomó egyedi, sőt érdekes karakter, akik a NW minden részéből jöttek és látjuk a különleges harci képességeiket.
Tudjátok, világépítés is létezik, ez teszi hihetőbbé az egészet. Az OP egyik legerősebb pontja ugyebár.
Ezt mindennek nevezném csak unalmasnak nem.
Én attól féltem a küzdelmek előtt, hogy DB harci torna koppintás lesz az egész, de megvan neki az egyedi stílusa.

Egyébként is... nem lesz itt semmiféle 2-3 fejezeten húzódó harc az öreggel, a következő fejezetben szerintem le is rendezi Oda.
Az A block-ot nem is láttuk egyébként, a B block lement mindenestül 3-4 fejezet alatt.
A C blockban ez volt a harmadik fejezet.
Még a pacing is ideális szerintem. A D block is lemegy 3-4 chapter alatt.

Még a poénok is rendben vannak:
Luffy bikán való lovaglása korábbról, a mostani fejezetben lévő "tűnjetek az útból" poén, amit legutoljára a Whiskey Peak idején láthattunk.  :smile:

Persze, tudom hogy mindenki a Law szálat akarja látni, de azt állítani hogy nem haladunk sehová az nevetséges.
Ez amiben vagyunk szintén fontos: Ace DF-jét ki fogja megszerezni.

chilip

jaj nehogymár ahhoz a trágyadombhoz hasonlítsad. naruto évek óta trágya, közelében sincs a OP-nak. és lehet hogy csomó egyedi karakter van csak most kaptak 1-1 panelt és a 80%ukat soha többé nem látjuk ellenben a fősztori ugyanott van ahol volt múlthéten.

blackronin

#3500
Quote from: chilip on 2013-07-31, 16:43:31
jaj nehogymár ahhoz a trágyadombhoz hasonlítsad. naruto évek óta trágya, közelében sincs a OP-nak.
De jó volt ezt olvasni.  :D

Quote from: chilip on 2013-07-31, 16:43:31
lehet hogy csomó egyedi karakter van csak most kaptak 1-1 panelt és a 80%ukat soha többé nem látjuk ellenben a fősztori ugyanott van ahol volt múlthéten.
Ez könnyen előfordulhat, de azért Oda ebben is már meglepett minket.
Lásd. Impel Down arc
Ki gondolta volna még előtte, hogy újra fontos lesz Buggy, Mr. 3., Bon Clay és Crocodile?
Most pedig Bellamy tűnt fel újra a Dressrosa arcban.
Őt sem hittem volna, hogy újra látom a Jaya arc után...

Bishop

Szerintem ez most nem volt unalmas. De az előző részek nagyon is azok voltak. Végre sok "jelentéktelen" karakter kiesett, így nem kell attól tartani, hogy az amúgy is sok szálat még tovább bonyolítja. Az öreg Flamingo embere ezért ő fontos. de a Dzseki ember és társai nem. Mellékesen, akkor most a HH csak egy erősebb BH?

blackronin

#3502
Quote from: Bishop on 2013-07-31, 19:24:04
Mellékesen, akkor most a HH csak egy erősebb BH?
A mangarule-os fordítás még nem jött ki, de a lényeg ez:
A Hashou Haki különálló dolog, de önmagában érzkelhető ha kettő ilyen hakival rendelkező ember összecsap, lásd Shanks vs WB.
A H. Haki bíró emberek hatalmas akaraterővel rendelkeznek, kiemelkednek az átlagos haki-t használók közül.
Ezért mondta azt Diamante, hogy a H. Haki-k összecsapása.
A Bushoku Haki ugye a jól ismert támadásnövelő dolog, míg a Kenboshu Haki a kikerülés, lásd. Enel.
Viszont az elszíneződéstől mentesen is lehet B. Hakit használni, de az csak a sima változat, a fekete szín már a továbbfejlesztett dolog.

blackronin

#3503
717:
Kijött!

http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-717-English-Scan

Jó fejezet volt, a harc helyett a többi történetbeli vonalon haladtunk inkább tovább.
Szóvals szerintem senki se panaszkodhat arra, hogy nem haladunk sehová.

Kár hogy jövő héten golden week, így a SJ sem jön ki.  :frown:

edit: SBS vol. 71
A lényeges dolgok:
1. Law-nak szívalakú tetoválás van a mellkasán, ami átnyúlik a karjaira is.
2. Law kardja egy átkozott penge, a neve Kikoku (Cry of the Demon)
3. Robin szereti a cuki dolgokat, de gyakran azért nem meri kimondani a rajongását, mert az ő szájából mindig morbidan hangzana...  :P
4. Bepo a Heart kalózok navigátora.
5. A SH bandából csak Luffy, Zoro és Sanji tud hakit használni.
6. Franky már születésétől fogva perverz.  :D
7. Absalom él, s jelenleg újságíróként dolgozik, főleg erotikus tartalmú cikkeket közöl.  :lol:

blackronin

#3504
718:
Kijött!

Ez a jövő heti fejezet, de most hamarabb megkaptuk.

http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-718-English-Scan

Finlandia

Mi lett a mangarule-lal?  :ejj:

chilip

nem hiányzik 1 oldal a végéről?

blackronin

Quote from: Finlandia on 2013-08-21, 12:54:38
Mi lett a mangarule-lal?  :ejj:
Vége.  :frown:
Egy újabb minőségi csapat ment a levesbe.

Quote from: chilip on 2013-08-21, 12:58:13
nem hiányzik 1 oldal a végéről?
Egy elég "érdekes" fajta fordítás jött ki, ez még nem a mangapanda féle.
Látszik a minőségén is.
Jobb, mint a semmi.

Így könnyen elképzelhető, hogy valóban hiányzik egy oldal.

Finlandia

Quote from: blackronin on 2013-08-21, 15:33:56
Quote from: Finlandia on 2013-08-21, 12:54:38
Mi lett a mangarule-lal?  :ejj:
Vége.  :frown:
Egy újabb minőségi csapat ment a levesbe.

Biztos? 1000% már? Pontos ok? Semmit sem találok, te mit tudsz? :eek:

blackronin

Quote from: Finlandia on 2013-08-21, 22:58:28
Biztos? 1000% már? Pontos ok? Semmit sem találok, te mit tudsz? :eek:
Valami olyasmit olvastam az AP-n, hogy a VIZ (aki kiadja az OP-t angolul) és az oldaluk üzemeltetője rájuk szállt, s kérték őket hogy hagyják abba.
Ennyit tudok.