Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Kassh

Quote from: Bishop on 2013-10-04, 12:23:41
Azt én is szeretném már nagyon régóta, ha nem minden főboss Luffyé lenne. Most sarkalatos példa, de ennyi erővel a végén még Mihawkot is ő veri le mert Zoro képtelen és majd Luffy jön és megmenti. Kellenének olyan arcok ahol a többiek győznek le erős ellenfeleket. Ezt vártam Vergonál is. Nálam senki jobban nem akarja szerintem, hogy Sanji Usopp Franky és Chopper többet harcoljon, de sajnos az utóbbi időben ha nem is mindenben, de ebben Oda nagyon kiszámítható. Sőt, mindig is az volt. Mindig Luffy a megmentő a main karakter mindegy mennyire passzol hozzá az ellenfele. Csapatmunkára legjobb példa Thriller Bark arc volt és azt szerettem is. De Donflamingo nem az akit ilyen ellenfélnek tudnék elképzelni.
[spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=GhVylslgpQQ[/spoiler]
Bezony, kár hogy azóta nem nagyon volt ilyen. :( De ha már egyszer volt akkor lehet reménykedni. Bár az se lenne jó ha túlzottan a többiekre kéne támaszkodnia ha nyerni akar.

Bishop

Azért ez nem teljesen az amire gondolok, de ilyenek minimum kénének, főleg Sanjinak.

Zen

Doflamingo DFje h másokat irányít, nemde?
Bírnám ha átvenné Luffy fölött az irányítást, és SH tagoknak őt kellene legyőznie.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nem teljesen, valami féle láthatatlan fonalakat használ mint egy marionette bábmester. De biztos érdekes lenne. Viszont Hakival ellent lehet állni neki. De még ha el is kapja, akkor se tudja 100%ig irányítani.

blackronin

#3544
Quote from: Zen on 2013-10-04, 23:45:52
Doflamingo DFje h másokat irányít, nemde?
Bírnám ha átvenné Luffy fölött az irányítást, és SH tagoknak őt kellene legyőznie.  :D
Örülök, hogy nem nekem kellett felhozni ezt a remek, s egyben egyedi ötletet.
Az arc fénypontja lenne, ha valóban Doflamingo titkos aduásza az lenne, hogy Luffy-t ráuszítja a többiekre.
Dofi irányítási képességét nem szabad lebecsülni, mert simán uralni tudott egy Vice-Admiral-t (Stainless-t), valamint Jozu-t is (a gyémánttestű kalózt WB csapatából).

Quote from: Bishop on 2013-10-05, 08:20:12
Viszont Hakival ellent lehet állni neki. De még ha el is kapja, akkor se tudja 100%ig irányítani.
Az a durva, hogy nem tudjuk, hogy ez így van-e.
Ugyanis eddig semmi ilyesmi nem lett leírva...

A haki egy hasznos dolog, de nem jó minden ellen.
Pl. Attól hogy valaki haki-t használ Luffy ellen, attól még ő nem veszíti el a rugalmas testét, csak sebezhetővé válik.
Vagyis Doflamingo szorításából talán nem lehet kitörni saját erőből, hanem csak úgy, ha valaki más megtámadja őt hakival és annak hatására veszíti el az irányítást.
Stainless és Jozu nem tudott önmaguktól kitörni, pedig mindketten haki használók.
Doflamingo-n múlt, hogy elengedi őket vagy sem.

Bishop

Law képességének ellent lehet állni ami kicsit komplexebb mint Donflamingoé. Jozut nem tudta teljes erővel használni, épp hogy csak mozgott. Azért ahhoz hogy Luffy gondot okozzon nem elég a testét irányítani hanem teljes Mindcontrol kellene amivel Luffy teljesen erővel harcol haki minden.

blackronin

#3546
724 spoilers
[spoiler]
724 - Law's plan

Sanji kicks Dofla with Premier Hachis, but Doflamingo easily dodges the attack.
He retaliates with five-strings slash that slices up Sanji.
He tells Sanji to try and save his crew, leaving the bloodied Sanji behind to attack Nami and co.
Sanji chase after him and rushes with an attack, which Dofla blocks all.
He compliments Sanji on the strength of the attack, but sticks his hands out and stops Sanji's movement in mid air.
Jora says he's finished, he's been caught in the young master's web.

Dofla stretches out a single thick strand of strings like a rope behind him (much like Luffy's motion when doing bazooka)
Law sees the fight and tosses a tree log in the air, and switches himself and Caesar's places with it.
He then creates a massive ROOM, and snatches Sanji out of harms way just as Dofla lands the attack.
The attack misses, and hits a building far away in Dressrosa, splitting it in half.

Law lands on the Sunny carrying Sanji and Caesar.
Caesar demands Jora to save him, but she replies she's caught as well.

Sanji and Law exchange information with the crew, such as the state of the plan to destroy the Factory, whereabouts of Kin, etc.
Law gives Caesar back his heart (presumably) and tells Nami to take Caesar to Zou.
Nami tells him they can't abandon their captain, but just as she said so a flying marine battleship arrives.
And from the other direction, Doflamingo arrives.

The ship fires cannons at Sunny, just as Fujitora summons a massive meteorite.
Law creates a large ROOM and slams the meteorite into the ship.
Nami and co decides to follow the orders and head for Zou (they want to get out of this place ASAP lol)
Sanji tells Law Dressrosa is supposed to be just a means to and end, and that is Kaidou's head.
He points out Law seems to stubbornly want to go after Doflamingo.

Fujitora decides to change the direction of the ship to Dressrosa instead of pursuing Sunny.
Dofla attacks Sunny with that rope attack again, but Law stops it, wrapping the rope around his sword.

He tells the crew to find where there aren't any clouds and sail.
Doflamingo's ability is Ito Ito (String String Fruit). He hooks his strings on clouds to move around.
Without any clouds, he won't be able to pursue.
Chopper readies the Coup Burst.

Law takes Jora as a hostage using his sword, and threatens Dofla.
Seeing Jora in danger, Dofla cringes but stops his attack.

As Sunny bursts away, Law lands on the bridge with Jora still hostage, facing Dofla.
Dofla asks him what is the point of letting just half of Straw Hats escape, and Law tells him his alliance with Straw Hats ends here.
He tells Dofla he's been using the Straw Hats to stop the production of SMILE, that was his sole plan.
Even if he doesn't stop Dofla here, Kaidou will take care of him anyways.

Dofla guesses Law is trying to take him down with him.
He guessed right. Law says he'd like to see the chaos of the world after Joker's death, but to him, taking care of their old business comes first. A feud between them from 13 years ago.

End of chapter
[/spoiler]

Wow.  :eek:
Just wow.

chilip

nopenopenope, minden héten nagy a kísértés hogy belessek a spoiler alá, de ezen a héten a szokásosnál is nagyobb

nyugalom nyugalom meg tudom állni... szuuuszáááá szuuuszáááá szuuuuszááá :D

blackronin

#3548
Quote from: chilip on 2013-10-08, 10:07:31
nopenopenope, minden héten nagy a kísértés hogy belessek a spoiler alá, de ezen a héten a szokásosnál is nagyobb

nyugalom nyugalom meg tudom állni... szuuuszáááá szuuuszáááá szuuuuszááá :D
Ne aggódj.
Itt a gyógyír!  :smile:

724:
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-724-English-Scan


OPIC fejezet.
A hangulat remek, nagyon akciódús, valamint végre megtudtuk Dofi DF-jének a nevét és a használatának lényegét is.

Nem hittem volna azt sem, hogy [spoiler] Law ilyen simán feladja a Luffy-val való szövetséget. Bár lehet hogy csak össze akarja zavarni Doflamingo-t.[/spoiler]

Egyébként van colorspread is, ami nagyon jó lett, csak a mangapanda-s srácok nem rakták fel.  :P

edit: colorspread kép + Jump cover
[spoiler]



[/spoiler]

Leara

Ez nagyon jó fejezet volt  :whoah:. Most még türelmem sem volt ahhoz, hogy megvárjak egy jobb fordítást :D.

Sanji végül nem tartott ki túl sokáig, de végül is érthető volt, hisz semmit sem tudott Dofla képességéről. Annak viszont örülök, hogy Namiék segíteni akartak neki, nem pedig csak nézni, ahogy Dofla elintézi őt :).

Law szerintem nem gondolta komolyan a szövetség végét, csak szeretné, hogy a Sunny-val el tudjanak menekülni a többiek. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy miért akar bosszút állni Doflán... ha ezért még az életét is adná, akkor nem lehet kis dolog.
MAL

blackronin

#3550
725
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-725-English-Scan

Vélemény:
Egy átlagos fejezet volt, inkább átvezető jellegű, de semmi kiemelkedő.
A cover story viszont előhozott egy érdekes dolgot:
Úgy látszik, hogy X Drake beállt Kaido-hoz, hiszen mégis ki más lenne az, aki Dinoszaurusz lenne és Kaido szigetén láttunk utoljára...


Jövő héten break.  :bruhuhu:

Egyébként ez már a 8-ik break ebben az évben, meg ugye voltak az ünnepek is (golden week hetek), így nagyon remélem hogy nem lesz több break már idén.

Squazee2005

Jó fejezetek voltak az utóbbiak, remélem Nami kihasználja azt, hogy a felhőket tudja kontrollálni, mert valahol csalódott vagyok, hogy alig láttuk őt harcolni.

A mostani fejezet tetszett, nyugis volt, de több mindent felvetett. Kicsit csalódtam, hogy Momo "csak" emiatt félt Doflamingótól, de végül is, miért is ne.

blackronin

Kijött a rendes fordítással is már:
http://read.powermanga.org/read/one_piece/en/0/725/page/2

Örülök, hogy a csapat még egyelőre gond nélkül viszi tovább az OP-t.

Ég és föld a különbség a mangapanda-hoz, sőt a mangastream-hez képest is!

blackronin

#3553
726
Kijött!
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-726-English-Scan

Egy átvezető fejezet inkább, de szerencsére egyre kevesebb az elvarratlan szál.

Jó lenne, ha megint a SH banda vagy a colloseum harcok lennének előtérben, mert a hosszan tartó történelemórák annyira nem kötnek le...  ^^"
Persze tudom, hogy a mellékkarakterek szerepeltetése, meg a karakterek elhelyezése az OP világában fontos.
Ettől lesz érdekesebb az egész.
Hogy tudjuk, hogy Luffy-éken kívül is zajlanak az események.

A Dressrosa arc eddigi eseményeit átgondolva:
Mekkora király lenne, ha az arc hátralévő része lényegében már csak színtiszta harc lenne.
Elvégre tudjuk, hogy Doflamingo-t el kell üldözni, vissza kell állítani Riku-t királyként, a játékokat vissza kell változtatni, az emlékeket visszaállítani és a törpéket megmenteni. Tehát plot szempontjából eléggé tiszta a kép.
Így a "jófiúknak" lényegében csak el kell verni a Doflamingo családot és onnantól kezdve mindenki happy.
Szerintem mindenki vágyna már egy újabb Ennies Lobby stílusú történetvezetésre.
SH tagok egyenként a megfelelő ellenfelekkel szemben, közben káosz és totális csatatér.  :smile:

edit: 72. vol cover
[spoiler][/spoiler]

edit2: 72-es mangakötet SBS
Supernova genderbend (hiszen miért is ne?  :P )
[spoiler][/spoiler]

Egy-két info:
[spoiler]- Bartolomeo 24 éves
- Law mindenkinek adott egy becenevet a SH bandából
- Ideo a híres Ideon robotból jött
- Az AP fórum egyik tagjának levele (aki spanyol) bekerült az SBS-be
- A SH tagok mely Japán közigazgatási területekre hasonlítanak leginkább ( :confused: )
- Új Color Walk, Gorilla
- Az OP kiállítás Észak-Koreába megy
És persze nem múlhat el az SBS a szokásos perverz dolog nélkül:
- Amikor a törpék elfogták Robin-t és a törpék különböző furcsaságokat kerestek rajta, akkor Oda el akart sütni egy-két "huncut" poént... a Jump szerkesztője ezeket kivetette, mert túl durvák voltak (pl. Robin mellbimbóját rángatják a törpék  :lol:)[/spoiler]

edit3:
727
Kijött!
http://www.mangahead.com/Manga-English-Scan/One-Piece/One-Piece-727-English-Scan

Hát elég rövidnek éreztem a fejezetet...  ^^"
A flashback maga kellett, bár túl sok újdonsággal nem szolgált.
Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám hogy tuti lesz még egy flashback a Toy Soldier-ről is (aki szerintem Kyros).

blackronin

#3554
728:
Kijött!
http://www.mangapanda.com/one-piece/728/3

EPIC fejezet volt, a dupla oldalak eléggé ütősek voltak!  :whoah:

Érdekes volt látni Dofi csapatát fiatalon, meg persze végre Pica-t is megcsodálhattuk. Elég keményen néz ki, szóval alig várom, hogy a harcban is lássam őt.  :smile:
Monet pedig úgy látszik állandóan a belső informátor szerepére van "kárhoztatva".  :D
De örülök, hogy Oda őt és Vergo-t (akire csak utalnak a fejezetben) sem felejtette el még.

Később pedig Robin ijedt feje pedig  :lol:
Meg kell becsülni az ilyen pillanatokat.  :P
Annyit azért hozzáfűznék, hogy a fejhez kapcsolódó poént csak megfelelő fordítással lehet megérteni, a mangapanda szövege eléggé zavaros.

A legfontosabb:
Hála az égnek, hogy nincs break.

edit: Dofi csapatát látva rögtön elindult a fejemben a párosítgatás.  :D

Az én tippem a lehetséges harcokra
[spoiler]
Azt először is meg kell jegyezni, hogy Vergo, Monet, Baby 5, Buffalo barátainktól már szerintem nem számíthatunk nagy harcokra, mert ezeket lényegében letudtuk (megismertük a képességeiket) az előző arc-ban (Vergo és Monet valószínű "halála" meg ugye még tovább rontja az esélyeket).
Jora se fog szerepelni már, a DF-jét láttuk, más módon szerintem nem tud harcolni. Bár őrá nem is vagyok többé kíváncsi.
Így maradtak az alábbiak:
Doflamingo: Luffy + Law kombó harc lesz vele
Pica: Zoro ellenfele
Diamante: Sanji ellenfele vagy Luffy "bemelegítő" küzdelme Dofi előtt (a bajnokság miatt)
Trebol: Sanji ellenfele, ha nem tud Diamante ellen küzdeni vagy Kinemon (ha ő is bekerül a harcokba) vagy Robin (jó lenne, ha egy keményebb szintű harca is lenne végre már neki, ne csak a fodder-t kapja mindig)
Gladius: Usopp
Lao G: Brook (két öreg tata küzdelme  :P )
Dellinger: Chopper ellenfele (a két legfiatalabb összecsapása)
Senor Pink: Nami vagy Robin ellenfele vagy Kinemon ellenfele (ha ő is bekerül a harcokba)
Machvise: Franky ellenfele
"Kicsi lány". Nami vagy Robin ellenfele
[/spoiler]

Az is érdekelne egyébként, hogy csak én várom azt, hogy hamarosan a Dressrosa arc átmenjen egy Ennies Lobby stílusú ellentétes oldalak közötti küzdelmekbe, ahol lényegében csak a harc lesz fontos?

Bishop

Én már nagyon rég és többször is leírtam, hogy azt várom, hogy egy EL szerű komoly 1v1 legyen végre. Szóval nem :P

blackronin

#3556
Quote from: Bishop on 2013-11-15, 09:33:45
Én már nagyon rég és többször is leírtam, hogy azt várom, hogy egy EL szerű komoly 1v1 legyen végre. Szóval nem :P
Bocsi, ezt el is felejtettem.  :P

729:
http://read.powermanga.org/read/one_piece/en/0/729/page/2

Jó fejezet volt, Doflamingo elég kemény (sokan mondják hogy Admirális erejű, amit lassan már én is kezdek elhinni).
Bár végre valahára ő is kapott egy kis sebet Law-tól.
SH banda kis kupaktanácsot tartott, végre ők is készek arra, hogy harcoljanak.
A vége pedig elég durva volt, bár kötve hiszem, hogy félnünk kellene bármitől is...
És hogy ki az a Cora-san, akit Law említ? Egy újabb rejtély, amire majd választ kapunk, talán egy flashback keretében?

Ja és Dellinger...   :he:
Hát ő...   :confused:
Remélem, hogy csaj igazából, mert deréktől lefelé egy "kicsit" furán néz ki.  ^^"

Quote"No chapter next week."
Ne!  :bruhuhu:
Bár sajnos számíthattam volna rá... elvégre ez a rendszer.
3-4 fejezet kijön, majd break.

Squazee2005

Jó kis fejezet volt, sőt kiváló. Most nagyon bejött minden, a szünet kivételével, de hát ez van.

Kíváncsi vagyok mostmár nagyon a harcokra és jöhet Law múltja is.  :jee:

chilip


ReLax18

Quote from: chilip on 2013-12-03, 20:07:26
http://www.mangareader.net/one-piece/730/3

kinn az új
Shit just got real...
...akarommondani jó felvezető chapter volt :smile:
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

blackronin

#3560
Quote from: chilip on 2013-12-03, 20:07:26
http://www.mangareader.net/one-piece/730/3

kinn az új

Quote from: ReLax18 on 2013-12-03, 20:21:17
Quote from: chilip on 2013-12-03, 20:07:26
http://www.mangareader.net/one-piece/730/3

kinn az új
Shit just got real...
...akarommondani jó felvezető chapter volt :smile:

Örülök, hogy valaki más is viszi a topic-ot, ha én esetleg nem érek rá...  :P

Mindjárt meg is lesem a fejezetet!

edit: WOW.  :eek:

OPIC, nem is lehet más.

Ennyire akciódús fejezetet, ráadásul a dráma is remekül átjött.
Kaptunk valami IGAZI ízelítőt a New World erejéből.
Feje tetejére áll minden hamarosan!  :whoah:

blackronin

#3561
731 spoilers
[spoiler]
Some details.

- Sugar is the child girl from Donquixote Family. She ate Hobi Hobi no Mi, she can turn people into toys by touching them.
- She stopped growing up when she ate Hobi Hobi no Mi, Trébol protects her all the time.
- Diamante asks Dellinger to give up on killing Bellamy, he must go to factory to protect it with Lao G.
- Toy soldier talks about a tunnel that they digged for a year. They will use it to rescue their friends.
- Luffy says he can't get Mera Mera no Mi but Bartolomeo promises him that he can get it for Luffy.
- The name of Toy Soldier´s plan is SOP. I think it´s a japanese word game (a bit difficult to explain).

- S: Sugar
- O: Off Guard
- P: Panic

[/spoiler]

edit: belenéztem a RAW képekbe...
Azt a *****!  :zomg:
Van még "pár jelentéktelen" dolog a fejezetben, de ezeket inkább nem írom le!  :__devil:

Kép saját felelősségre!
[spoiler]
Én szóltam...
[spoiler]Segítek: a középső személy Luffy sisakjában NEM Luffy.

[/spoiler]
[/spoiler]

Finlandia

Oda egy igazi TROLL.  :lol:
Mondjuk azok közé tartozom, akinek sosem adta be a dolgot.  ::)

Zen

Én nem értem. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

#3564
Wow, előbb van PowerManga, mint MangaSteam.
Bár most látom, hogy a fordítás nem CCC, úgyhogy a szakértői bizottságot felkérném az eset tisztázására.
:D
[reserved]

Megmurdel

Quote from: Finlandia on 2013-12-10, 20:08:29
Oda egy igazi TROLL.  :lol:
Mondjuk azok közé tartozom, akinek sosem adta be a dolgot.  ::)
:tezsvir:

blackman

Titkon reménykedtem de azért nem gondoltam volna hogy mégis.  :D

LuckyDingo

Hmm.. először aszittem, hog Mr 2. lesz az, de aztán amikor előjött Ace meg a sake, akkor már tudtam, hogy csak egy ember lehet... [spoiler]Naruto.[/spoiler]

blackronin

#3568
Quote from: Finlandia on 2013-12-10, 20:08:29
Oda egy igazi TROLL.  :lol:
Mondjuk azok közé tartozom, akinek sosem adta be a dolgot.  ::)
Hát bevallom, hogy én se vettem be...  :P

edit: a fejezetet pedig nem rakja be senki?

http://www.mangapanda.com/one-piece/731

Azért örülök, hogy a mostani hét végre megmozgatta a jónépet!  :smile:

A fejezet pedig egy nagy OPIC, nem is kell belemennem hogy miért.

edit2:
Sabo és Koala megjelenésével gondolom a "next nakama" topicban el fog szabadulni a pokol!  :D

Leara

#3569
Hát... szerintem anno Oda tök egyértelművé tette, hogy Sabo életben maradt... mármint eltűnik a vízben, aztán nem sokkal később meg pont egy olyan jelenet van, hogy Dragonék kimentenek valakit :D. De azért örülök, hogy most már fel is bukkant, őszintén szólva erre most egyáltalán nem számítottam, azt hittem, hogy jóval később fogja őt visszahozni Oda. Azt hiszem, ennél megfelelőbb kezekbe nem is kerülhetne Ace lánggyümölcse  :cool:.
MAL