Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: Leara on 2013-12-11, 11:47:43
Hát... szerintem anno Oda tök egyértelművé tette, hogy Sabo életben maradt... mármint eltűnik a vízben, aztán nem sokkal később meg pont egy olyan jelenet van, hogy Dragonék kimentenek valakit :D.
A legutóbbi databook-ban beraktak egy kérdést, ami pont erre vonatkozott és ott Oda leírta, hogy Sabo meghalt abban a balesetben.
Tehát ez elég durva ellenérv volt mellette.
De szerencsére kiderült, hogy Oda hazudott.  :P
Hála az égnek!  :D

Squazee2005

Atom jó fejezet volt, s ami a legjobb, nem volt elspoilerezve semmi így minden teljesen váratlanul ért. Minap láttam a Diótörő Barbie verzióját (karácsonyi hangulatkeltés), mostmár így leesett, hogy nem csak a féllábú ólomkatona van itt, hanem a diótörő is. Őszintén mindig messzire kerültem eddig a Diótörőt, úgyhogy meglepetééés. Nekem. Én meg reklámozom itt a műveletlenségemet.  :3x3:

Szóval eddig minden szuper, azért most nagy csalódás volt először az OP-t és utána más SJ mangát olvasni. Az az amerikai krritikus vélemény jutott eszembe róla, amit Satoshi Kon egyik filmje kapott: Míg az egyik a homokózóban játszik, a másik a csillagokik ér.

Tetszik a kiscsajszi, Usopp majd kiiktatja valahogy, de először laposra verheti Trebole(?), mindegy az.  :D

Bishop

Nem akarok ünneprontó lenni, nagyon tetszik minden most. Csak azt a félelmemet akarom kifejezni, hogy kicsit sokkalom a karaktereket. Ennyivel nehéz lesz kezdeni valamit.s
Luffyék+Kinemon és a fia+Law, Donflamingo család+Marine admiral és Vice admiral, Big Mom, Sabo és Koala, lázadók, Bartolomeo stb

Finlandia

#3573
Quote from: NLZ on 2013-12-11, 00:57:18
Wow, előbb van PowerManga, mint MangaSteam.
Bár most látom, hogy a fordítás nem CCC, úgyhogy a szakértői bizottságot felkérném az eset tisztázására.
:D

Ez engem is érdekelne.. Mármint, ha nem a megszokott fordító fordította, attól még "jó", megbízható?

Igen, minden kétséget kizáróan OPIC. Eddig senkinél nem tudtam elképzelni a lánggyümölcsöt (ha valódi), de már megvan a tökéletes ember rá.
Titkon meg reménykedem, hogy Barto csatlakozik a csapathoz... Nézzétek el, de nagyon szeretem az ilyen karaktereket. (nem a fanboy énjére értem).

blackronin

#3574
Quote from: Bishop on 2013-12-11, 18:02:14
Nem akarok ünneprontó lenni, nagyon tetszik minden most. Csak azt a félelmemet akarom kifejezni, hogy kicsit sokkalom a karaktereket. Ennyivel nehéz lesz kezdeni valamit.
Szerintem elképzelhető, hogy a Dressrosa arc során bemutatott karakterek egy része biztosan átmegy a következő arc-ra is...
Olyan Water 7 - Ennies Lobby módon.
Meg egyébként is... csak kb. 31 fejezetnél tartunk, lehet ez az arc akár 50-60 is!  :D

Quote from: Finlandia on 2013-12-11, 18:51:25
Titkon meg reménykedem, hogy Barto csatlakozik a csapathoz... Nézzétek el, de nagyon szeretem az ilyen karaktereket. (nem a fanboy énjére értem).
Ne aggódj, én is drukkolok Luffy első számú rajongójának.  :smile:
Mondjuk az, hogy kiderült, hogy Sabo a Forradalmárokkal van (s lehet hogy elég magasan áll a ranglétrán) az nem túl jó pont a csatlakozási esélyei szempontjából. Még akkor se ha megkapja Ace DF-jét.
De majd meglátjuk.

Quote from: Finlandia on 2013-12-11, 18:51:25
Quote from: NLZ on 2013-12-11, 00:57:18
Wow, előbb van PowerManga, mint MangaSteam.
Bár most látom, hogy a fordítás nem CCC, úgyhogy a szakértői bizottságot felkérném az eset tisztázására.
:D

Ez engem is érdekelne.. Mármint, ha nem a megszokott fordító fordította, attól még "jó", megbízható?
Itt a CCC változat:
http://read.powermanga.org/read/one_piece/en/0/731/1/page/1



edit: azt meg se említi senki, hogy végre vége van a Caribou történetnek?  :D
Pedig már ideje volt.
Valami mást akarok látni helyette.

Leara

Quote from: blackronin on 2013-12-11, 15:02:27
A legutóbbi databook-ban beraktak egy kérdést, ami pont erre vonatkozott és ott Oda leírta, hogy Sabo meghalt abban a balesetben.
Tehát ez elég durva ellenérv volt mellette.
De szerencsére kiderült, hogy Oda hazudott.  :P
Hála az égnek!  :D
Bevallom, hogy nem nagyon olvastam utána annak, hogy mik voltak a databookban, de én úgy hallottam, hogy azért ott is kitérő volt inkább a válasz... de ehhez látni kéne az eredeti japán szöveget, de most már minek, a lényeg úgyis kiderült :D.

Sabo amúgy szerintem nem fog csatlakozni, gondolom megvan a maga helye a forradalmároknál :).
MAL

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2013-12-11, 20:01:39
edit: azt meg se említi senki, hogy végre vége van a Caribou történetnek?  :D
Pedig már ideje volt.
Valami mást akarok látni helyette.

Ja, most kapunk 10-20 képet arról, hogy a Strawhatek és a többiek milyen furcsa helyzetbe kerülhetnek. _._

De legalább az értelmetlen sztorinak vége.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2013-12-11, 22:43:12
Quote from: blackronin on 2013-12-11, 20:01:39
edit: azt meg se említi senki, hogy végre vége van a Caribou történetnek?  :D
Pedig már ideje volt.
Valami mást akarok látni helyette.

Ja, most kapunk 10-20 képet arról, hogy a Strawhatek és a többiek milyen furcsa helyzetbe kerülhetnek. _._

De legalább az értelmetlen sztorinak vége.
Én szeretem a "SH és állatok" cover képeket...  :_piszka:   :D

A Caribou story-nak volt pár érdekes eleme (Kaido szigete, Lázadók, X. Drake), de NAGYON el volt nyújtva, s ezért idegesített már mindenkit (köztük engem is).

Kassh

SABOOOOOOOOOOOOOOOOO

blackronin

#3579
Hát ez gyors volt!
http://www.mangapanda.com/one-piece/732/3

Most belinkeltem a fejezetet, azt se tudom, hogy mi lesz benne...  ^^"
Még spoiler sem volt!

edit: remek fejezet volt, kezdődik végre a "Kick Doflamingo's ass" hadművelet!  :D
A double spread pedig hasznos volt Doflamingo csapatáról.

Senor Pink pedig... hát eléggé "érdekes" egy figura.
"Remekül" bánik a nőkkel, valamint úszik a talajban... 
Kell ennél több, hogy Franky méltó, de egyfelől ugyanolyan elborult és perverz ellenfele legyen? :P

Squazee2005

Én majd a következő számban lévő Colour Spread-re leszek kíváncsi.  :smile:

Amúgy jó fejezet volt, tetszetenek az ellenfelek. Az a Lao G olyan harcos névnek hangzik, tetszik minden.  ^^

blackronin

#3581
Karácsony alkalmából...  :smile:

733 spoilers
[spoiler]




Úgy látszik, hogy a D blokkban van egy különleges harcos, aki levert mindenkit, akit eddig ismertünk.  :eek:
[/spoiler]

edit: summary
[spoiler]
- D block
- Suleiman vs Rebecca
- Suleiman was exiled as a war criminal although he worked for his own country.
- Suleiman sympathizes with Rebecca, who is also hated by people.
- Rebecca tells him that she want to live with the toy soldier even if everyone hates her.
- 30 fighters survived.
- Fighting Lion is defeated by Orlumbus

- Toy soldier disappeared at the dark trade port of under world.
- According to Leo, toy soldier went to the palace to defeat Doflamingo.
- When they success the SOP operation, Doflamingo will relax his guard.
- Usopp takes command of the SOP operation to knock out Sugar with reluctance.

- Usopp was found by the guard of Doflamingo family, but dwarves tear off the possesions of the enemies. Leo and another dwarf give him a finish blow.
- Usopp and Robin take the clothes of the fainted enemies. Usopp and Robin are heading for the executive building.

- At junction lift.
- This lift is connected with Palace, Toy house and port of trade.
- Toy soldier gets on the lift hiding himself.
- At the lift, subordinates of Doflamingo are talking about the fight between Franky and Senor Pink.
- Toy soldier attacks them with some Tontattas.
- Toy soldier avoids bullets and sword easily.
- Toys soldier trained Rebecca very strictly. Rebecca called it "domestic violence".
-Rebecca didn't want to fight and want him to protect her, but toy soldier trained her because toy will be broken someday.
-
- At Colosseum, many strong fighters are knocked down.
- Barto "What? I couldn't see..."
- Sabo "That was very fast... I've heard the rumor..."
- Someone is about to stand up

end of chapter
[/spoiler]

chilip

már kinn, semmi nem történt és 2 hét szünet ;_;

blackronin

A link a fejezethez:
http://www.mangareader.net/one-piece/733

Quote from: chilip on 2013-12-25, 13:00:18
már kinn, semmi nem történt és 2 hét szünet ;_;
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de annak szerintem remek.
Az utolsó duplaoldal pedig különösen érdekes...
Ki lehet a titokzatos szuperharcos a D blokkban?

Kassh

Quote from: blackronin on 2013-12-25, 19:51:16
A link a fejezethez:
http://www.mangareader.net/one-piece/733

Quote from: chilip on 2013-12-25, 13:00:18
már kinn, semmi nem történt és 2 hét szünet ;_;
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de annak szerintem remek.
Az utolsó duplaoldal pedig különösen érdekes...
Ki lehet a titokzatos szuperharcos a D blokkban?
Sabo talán? :D

blackronin

#3585
Quote from: Kassh on 2013-12-26, 08:53:14
Quote from: blackronin on 2013-12-25, 19:51:16
A link a fejezethez:
http://www.mangareader.net/one-piece/733

Quote from: chilip on 2013-12-25, 13:00:18
már kinn, semmi nem történt és 2 hét szünet ;_;
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de annak szerintem remek.
Az utolsó duplaoldal pedig különösen érdekes...
Ki lehet a titokzatos szuperharcos a D blokkban?
Sabo talán? :D
Hát elég fura lenne, ha már saját magán is meglepődne!  :P
Ugyanis a fejezetben ő mondta a következőket: "I heard the rumors..."
Tehát ő tud egy olyan személyről a D blokkban, aki sokkal erősebb, mint a többi.

Egyébként az AP-n már szételemezték a képeket és szerintük csak Meadows (bajszos csávó, akit korábban a nagy nevek közé soroltak) hiányzik. Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van, és egy totál új karakter lesz felelős az egész dologért.

Kassh

Quote from: blackronin on 2013-12-26, 10:09:05
Quote from: Kassh on 2013-12-26, 08:53:14
Quote from: blackronin on 2013-12-25, 19:51:16
A link a fejezethez:
http://www.mangareader.net/one-piece/733

Quote from: chilip on 2013-12-25, 13:00:18
már kinn, semmi nem történt és 2 hét szünet ;_;
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de annak szerintem remek.
Az utolsó duplaoldal pedig különösen érdekes...
Ki lehet a titokzatos szuperharcos a D blokkban?
Sabo talán? :D
Hát elég fura lenne, ha már saját magán is meglepődne!  :P
Ugyanis a fejezetben ő mondta a következőket: "I heard the rumors..."
Tehát ő tud egy olyan személyről a D blokkban, aki sokkal erősebb, mint a többi.

Egyébként az AP-n már szételemezték a képeket és szerintük csak Meadows (bajszos csávú, akit korábban a nagy nevek közé soroltak) hiányzik. Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van, és egy totál új karakter lesz felelős az egész dologért.
Oh, erről lemaradtam, én örülnék ha valami visszatérő rég elfeledett karakter lenne :D

Zelda

És ez is újra felvéve.
Blackronin, van egy kérdésem, amit csak te válaszolhatsz meg (vagy legalábbis rögtön te jutottál eszembe xD ), kicsit még le vagyok maradva, most tartok a 702. chapnél, viszont teljesen lázba jött az agyam, mikor Dofi előrántotta a Mera mera gyümölcsöt. És a kérdés: nem úgy volt, hogy egy embernek csak egy DF képessége lehet? Vagy nincs ilyen kikötés? Mert ugye ott van Blackbeard, bár nála másképp ment a dolog, ha jól emlékszem... Csak azért jutott eszembe ez, mert ha Luffy megtudja, hogy az Ace képességét rejtő gyümi Dofinál van, akkor ha megszerzi és megeszi (amit el tudok képzelni), akkor lehet 2 képessége?
Oltári nagy zavar van a fejemben, ma még befejezem a fennmaradó részeket, de valaki segítsen rendet rakni a kobakomban!  :D

NLZ

Nem lehet 2 DF, mert megdöglendsz. :)
[reserved]

blackronin

#3589
Quote from: Zelda on 2014-01-06, 17:04:44
És ez is újra felvéve.
Blackronin, van egy kérdésem, amit csak te válaszolhatsz meg (vagy legalábbis rögtön te jutottál eszembe xD ), kicsit még le vagyok maradva, most tartok a 702. chapnél, viszont teljesen lázba jött az agyam, mikor Dofi előrántotta a Mera mera gyümölcsöt. És a kérdés: nem úgy volt, hogy egy embernek csak egy DF képessége lehet? Vagy nincs ilyen kikötés? Mert ugye ott van Blackbeard, bár nála másképp ment a dolog, ha jól emlékszem... Csak azért jutott eszembe ez, mert ha Luffy megtudja, hogy az Ace képességét rejtő gyümi Dofinál van, akkor ha megszerzi és megeszi (amit el tudok képzelni), akkor lehet 2 képessége?
Oltári nagy zavar van a fejemben, ma még befejezem a fennmaradó részeket, de valaki segítsen rendet rakni a kobakomban!  :D
Nem lehet egy embernek két DF képessége (kivétel BB de ő egyedi eset, nála valami furcsaság van a testével), valamint Luffy nem is akarná megenni, hanem az érzelmi kötelék miatt akarja magának, vagy legalábbis gondoskodni akar arról, hogy ne kerüljön rossz kezekbe Ace öröksége.

Quote from: NLZ on 2014-01-06, 17:28:11
Nem lehet 2 DF, mert megdöglendsz. :)
Az igazi ok valójában ez, egyszerűbben kifejezve.  :P

Zelda

Jahn, már azóta az előbbi válaszon túl is vagyok, csak tudod a munkahelyen olvastam dugiban, aztán meg annyira felgőzölt, hogy elfelejtettem gondolkodni.  :rotfl: És ilyenkor kb. feleslegesen kérdezek, mert közben már rá is jövök, h. mi van.
Az utóbbira meg akkor jól emlékeztem.
De azért köszi, tudtam, hogy rád lehet számítani.  ;)

NLZ

Szívesen, bármikor.
:D
[reserved]

Zelda

Áhh kész, becsavarodtam, Oda a mangák királya, senki nem érhet a nyomába, egy manga se szippantott így be sose, mint az OP és mindezt több mint 700 chapen keresztül... A kalózkalandok istenét testesíti meg.  :cool:
Jó ez a Dressrosa arc, de nagyon!!!

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-01-06, 22:02:49
Áhh kész, becsavarodtam, Oda a mangák királya, senki nem érhet a nyomába, egy manga se szippantott így be sose, mint az OP és mindezt több mint 700 chapen keresztül... A kalózkalandok istenét testesíti meg.  :cool:
Jó ez a Dressrosa arc, de nagyon!!!

Zelda

Köszi! :)
Tényleg nagyon hiányzott. Érdemes volt kihagyni azt az évet, ez így most nagyon király.
(Egyébként ebben a Rebecca csajban nakama-t látok, több ok miatt is: egy hercegnőt már otthagytak Arabasta-ban, emellett ez a gladiátor hölgyemény feltűnően letisztult rajzolást kapott + ő adott egyedül érthető okot arra, hogy miért akarja a Mera mera-t.)
+ a női intuíció  ::)

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-01-06, 22:42:13
Köszi! :)
Tényleg nagyon hiányzott. Érdemes volt kihagyni azt az évet, ez így most nagyon király.
(Egyébként ebben a Rebecca csajban nakama-t látok, több ok miatt is: egy hercegnőt már otthagytak Arabasta-ban, emellett ez a gladiátor hölgyemény feltűnően letisztult rajzolást kapott + ő adott egyedül érthető okot arra, hogy miért akarja a Mera mera-t.)
+ a női intuíció  ::)
Elképzelhető nakama az igaz, de az a gond, hogy a Mera DF-re már megvan a tökéletes jelölt.
Ez pedig Sabo, amivel még Luffy is elégedett lenne.
Szóval szegény Rebecca nem valószínű, hogy megkapja.
Egyébként is rengeteg nakama jelölt van jelenleg, pl. Jinbe, Bartolomeo, Bellamy, stb., így a rajongók szinte már az őrület határán vannak, hogy végre megtudják, hogy ki lesz végül.  :P

A Dressrosa arc szerintem ebben az évben fog menni végig, sőt lehet hogy 2015-re is átmegy.
Annyira sok minden van ebben az arc-ban, hogy csak Oda-n múlik hogy mennyire nyújtja el.
Én nem aggódok, Oda általán úgy is felül szokta múlni az elvárásaimat.  :D

Zelda

Viszont ha abból indulunk ki, hogy a Yonkou-nak a NW-ben hadseregük van, hát lehet, hogy talán mostantól nem csak egy-egy ember csatlakozik a SH zászló alá... Nem azt mondom, hogy tömegesen legyenek, de Oda jórészt régről elfeledett arcokat hoz vissza, és az a pár, akit említettél akár egyszerre is jöhetne, az lenne a nagy szám, nem kell sokkal több, de lassan már tényleg feltűnően kevesen vannak az ellenük felvonuló hadakhoz képest, és azért nem hiszem, hogy minden csata úgy fog zajlani, mint Fishman Island-en. (Azaz kb 50k kidől Luffy által, a maradék másodrangú söpredékkel pedig simán feltörlik a padlót.) Mert ott van Kaido zoan serege rögtön az első példának.
És egyébként azon a cover-page-en kívül van egyáltalán bármi más bizonyíték, hogy Sabo él? Ha tényleg virul, igazán előjöhetne mán. És ebben az esetben én is az ő kezébe adnám hezitálás nélkül a gyümit.

blackronin

#3597
Zelda:
Úgy látom, hogy nem olvastad a topic-ot mostanában...  :D
De talán jobb is így.  ::)
Ha eljutsz oda, ahol most tartunk, akkor megérted.
Annyi fantasztikus dolog történt az elmúlt időben, hogy nem akarok minden dolgot felfedni előtted inkább.
Úgy jobban üt!

Zelda

#3598
Na majd holnap már naprakész leszek, már nincs sok hátra (még 7 chap). És naná, nem spoilerezem szét az agyam, az úgy nem fain. Majd ha letudtam a chap-eket visszaolvasok itt is.

Edit:
Végeztem...  :eek: ... :cool: Gyerekek, erre nincsenek szavak, szóval nem is próbálom meg kifejezni magam. Mindössze imádkozom, hogy ez a színvonal maradjon meg most és mindörökké, míg a One Piece tart. De tekintve, hogy Oda mennyire az elemében van, nem hiszem, hogy panaszunk lehet majd a jövőben. Csak győzzem türelemmel a heti 1 chap-et megint.  :D

Zelda

Srácok, gondolkodtam egy kicsit...
[spoiler]A Thriller Bark arc-ban megismert Lola anyukája Big Mom nem?  :D Más nem nagyon lehet, akkor meg poén lesz, ha rájönnek, hisz kaptak egy Vivre Card-ot.[/spoiler]
Persze lehet, hogy én vagyok a lassú, és ti már rég tudjátok ezt?
Lesz még itt  :muhahah: mindblow, úgy érzem. A dupla postért meg sorry.