Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#3630
740
http://www.mangapanda.com/one-piece/740/3

Nem volt rossz fejezet, DE:
Oda már megint nem tudott mit kezdeni Robin-nal, így kiírta őt az arc hátralévő részéből...
Szóval nem fog harcolni... megint.
Mily meglepő.  ^^"
Nem egészen értem, hogy Oda miért bánik így Robin-nal.
Az ő eltelt 2 évéről lényegében nem tudunk semmit (csak morzsákat), Skypia óta nem harcolt komolyabb ellenféllel (csak néhány tölteléket győzött le), gyakran kerül hátrányos helyzetekbe (amiket simán elkerülhetne, hiszen ő az egyik legokosabb tag).

Usopp viselkedését sem értem egészen.
A gyávasága érthető volt a timeskip előtt, de szükség van még erre (néhány eseti poénon kívül) a komolyabb harcok idején?
Nem arról szólt az eltelt 2 év, hogy végre megtalálta a bátorságát?
Erre azt látjuk a fejezetben, hogy gyáván elfut, meg se próbál semmit!
Pedig az erős cuccot simán belelőhette volna Sugar szájába, míg Robin lefogja őt...  ^^"

Jövő héten color spread, ami legalább jó hír.

LuckyDingo

Usoppban csalódtam.. mocsok, gyáva, áruló alak, ha tényleg elfutott és nem egy terv része (márpedig, most úgy néz ki, hogy nem az).

blackronin

#3632
Quote from: LuckyDingo on 2014-03-05, 13:30:23
Usoppban csalódtam.. mocsok, gyáva, áruló alak, ha tényleg elfutott és nem egy terv része (márpedig, most úgy néz ki, hogy nem az).
Az AP-n azt írják, hogy majd Sogeking-ként tér vissza...
De őszintén szólva ez a Sogeking cucc max. a timeskip előtt volt jópofa, azóta feleslegesnek tartom, mint a túlzott gyávaságát.
Nem kellene már továbblépni?

edit:
Pár érdekesség még a most kijött 73-as kötet kapcsán (bal oldalon az eredeti, jobb oldalon a kötetben lévő)

Kanjuro kinézete még nem tisztázott (az eredeti fejezetben más volt a feje, mint a most kijött kötetben)
Bal oldalon az eredeti, jobb oldalon a kötetben lévő.
[spoiler][/spoiler]

Sabo haki-t használ Bartolomeo félrelökésére (fent az eredeti, alul a kötetben lévő)
[spoiler][/spoiler]

Ja és a kötettel együtt még 3 OP kiadvány jött ki egy napon!
[spoiler][/spoiler]

edit2: lehet örülni, mert a powermanga újra jön a fordításaival, mégpedig cnet félével! 
Van még remény!  :smile:
http://www.batoto.net/read/_/228449/one-piece_ch739_by_powermanga/2

Megmurdel

Quote from: LuckyDingo on 2014-03-05, 13:30:23
Usoppban csalódtam.. mocsok, gyáva, áruló alak, ha tényleg elfutott és nem egy terv része (márpedig, most úgy néz ki, hogy nem az).
:tezsvir:
nem is ismétellek meg titeket akkor, mert mindent leírtatok a fejezetről  :ejj:

Squazee2005

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár csak is egy terv lehet.  :ejj:

blackronin

#3635
Én is fikáztam Usopp lépését a heti fejezetben és ehhez kapcsolódóan találkoztam ezzel az irománnyal:
http://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/1znuw1/theory_the_power_to_undo_character_development/

Az írás készítője szerint Oda megfelelően mutatta be Usopp viselkedését, mert az teljesen logikusan következik Sugar DF-jéből.

Amit én kivettem az egészből:
1. Sugar DF-je nem egyszerűen kitörli az adott személyt az ismerősei (valamint a világban élők) emlékezetéből, hanem a vele kapcsolatos eseményeket, történéseket is jelentősen átértelmezi/újraértelmezi.

2. Usopp azért lett újra gyáva, mert a bátorságának alapja, vagyis Sogeking (ami teljes egészében Robin-hoz kapcsolódott, valamint a timeskip alatt elért új magabiztosság is ezen alapult), lényegében megsemmisült, ezzel együtt teljesen új kontextusba került az Ennies Lobby kaland (ami Robin megmentése helyett Franky kiszabadításáról szólt).

Mindegyik pontra találtam alátámasztást a mangából:
1. Alátámasztó példa: Chinjao esete a szemétdombnál, aki azt mondja, hogy nem tudott magának utódot választani és szomorú, hogy senki sem viszi tovább a családja örökségét (Sai és Boo játékká válása után).
2. Alátámasztó példa: Chinjao személyisége átalakult (Sai és Boo játékká válása után), a bohókás karakter helyett egy megkeseredett öregembert kapunk.
+
Usopp az Ennies Lobby előtt csak akkor mutatott néha bátorságot, ha volt vele valaki, pl. ő és Chopper a vakond ellen -> a fejezetben ezért gondol Franky-ra és hogy miért nincsen vele.

Véleményem erről:
Ezek a dolgok szépek így kibontva, de ha tényleg elfogadjuk a leírtakat, akkor Usopp szerepe hirtelen ÓRIÁSIVÁ válik, sőt ő lesz immár az arc központi alakja.
Az egész Dressrosa akció rajta múlik, ha ugyanis nem sikerül ártalmatlanná tenni Sugar-t (senki más nincs a közelben, aki képes lenne erre), akkor a SH banda (és mindenki más is) teljes vereséget szenved.
Usopp-nak nagyobb hőstettet kell végrehajtania (hiszen Sugar és Trebol messze erősebb, mint Spandam), mint az EL arc idején.
Ha viszont Oda nem csinálja meg ennek megfelelően az eseménysort (értsd. egy huszárvágással letudja az egészet), akkor az egész alapötlet nem ért semmit...  ^^"
És jön utána a kérdés: Minek kellett ennyit variálni ezzel?

Megmurdel

 :zomg: az igen, nah erre most kíváncsi leszek

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2014-03-06, 18:57:53
:zomg: az igen, nah erre most kíváncsi leszek
:tezsvir: +1

blackman

 :zomg: Bazzz, durva ha ez tényleg igaz.

LuckyDingo

Hát [spoiler]visszafordult.. de ehhez a kis izék nyavalygása kellett... [/spoiler]amúgy nem sok értelme volt ennek a fejezetnek.. főleg a flashbacket nem értem a végén. É jövő héten no OP. yay..

blackronin

#3640
Kijött:
http://www.mangapanda.com/one-piece/741

Nem volt rossz fejezet.
Usopp valóban Sogeking nélkül lépett tovább, ami alátámasztja a múlt héten felhozott elméletet.
Amíg nem kerül ki Sugar a képből, addig Usopp Sogeking szerepe (és jellemfejlődése) nem létezik.
Valószínűleg már nem is tér vissza, hiszen most a saját erejéből fog hőssé válni, nem bújik álarc mögé.
Innentől kezdve elveszik Sogeking lényege, maga Usopp lesz a "hős".
Ami előrelépés szerintem.

Kyros flashback érdekes volt, jöhet még belőle.

DE a break a lehető legrosszabbkor jött.  :frown:
Az OP az utóbbi időben, köszönhetően a sok break-nek, szinte vánszorog.
NAGYON lehet érezni, hogy Oda nem ilyen tempóra ütemezte az eseményeket, ez a fejezet max. egy sima átvezetőnek menne el igazából, nem pedig egy break előtti chapter-nek.

Nehéz 2 hét elé nézünk...

Finlandia

Quote from: blackronin on 2014-03-06, 15:47:20
...

Ezért szeretek nagyon ide feljárni, még ha csak olvasgatok is inkább, mint írnék.
Baromira szeretem a posztjaid, mindig sok sok érdekességet hozol a külföldi fórumokról. (Én lusta vagyok azokat olvasgatni  ::) )

Ez a poszt egy reménysugarat adott, mert nagyon nem tetszik, amit Oda megint Usoppal csinál. De így ezzel máris más lenne minden.  :whoah:

Kassh

Quote from: Finlandia on 2014-03-18, 02:31:09
Quote from: blackronin on 2014-03-06, 15:47:20
...

Ezért szeretek nagyon ide feljárni, még ha csak olvasgatok is inkább, mint írnék.
Baromira szeretem a posztjaid, mindig sok sok érdekességet hozol a külföldi fórumokról. (Én lusta vagyok azokat olvasgatni  ::) )

Ez a poszt egy reménysugarat adott, mert nagyon nem tetszik, amit Oda megint Usoppal csinál. De így ezzel máris más lenne minden.  :whoah:
QFT
Ez az egyetlen fórum ahol meg tudtam maradni ~10 év után is :)

blackronin

#3643
Quote from: Finlandia on 2014-03-18, 02:31:09
Quote from: blackronin on 2014-03-06, 15:47:20
...

Ezért szeretek nagyon ide feljárni, még ha csak olvasgatok is inkább, mint írnék.
Baromira szeretem a posztjaid, mindig sok sok érdekességet hozol a külföldi fórumokról. (Én lusta vagyok azokat olvasgatni  ::) )

Ez a poszt egy reménysugarat adott, mert nagyon nem tetszik, amit Oda megint Usoppal csinál. De így ezzel máris más lenne minden.  :whoah:
Először is köszönöm a kedves szavakat, jól esett.  :smile:

Másodszor:
Az elmélet lényegében megállta a helyét, elég csak a legutóbbi fejezetet elolvasni (már a powermanga kiadás is kijött).
De röviden leírom az igazolását:
1. Usopp nem vette elő a Sogeking maszkot és a személyiséget (hiszen az Robin-hoz kapcsolódott)
2. Usopp mérges lesz arra, hogy a törpék többnek gondolják, mint ami. Ő csak egy kalóz, aki csak magára gondol.
A hazugságai nagyon fájnak, lehet látni az arcán, hogy szégyelli a gyávaságát, valamint hogy megtévesztette az őszinte és hiszékeny törpéket.
Ez a hozzáállás még az Ennies Lobby előtti időből való.
3. Usopp "követeli", hogy állítsanak neki szobrot a bátorságáról (Noland mellé), csak akkor hajlandó segíteni. A sima Usopp-nak nem lenne már ilyenre szüksége (tárgyi bizonyítékra, hogy ő bátor), hiszen megtalálta a bátorságát (amely énkép ugye most nem "él", köszönhetően a felejtésnek).

Zelda

Quote from: Kassh on 2014-03-18, 03:13:14
QFT
Ez az egyetlen fórum ahol meg tudtam maradni ~10 év után is :)
:tezsvir: Hasonlóan vagyok én is. :)

És igen, egyébként is tökéletesen hihető, hogy Oda így építette fel Usopp szerepét ebben az arc-ban, mert 1: már szerintem számtalanszor tapasztalhattuk, hogy Oda semmit nem csinál ok nélkül a mangájában (épp ezért várom a csattanókat, hogy a régebbi szereplők pl. Bartolomeo mire kellenek most), legalábbis a OP-en kívül nem nagyon olvastam olyan mangát (csak elvétve talán 1-2-t) ami istenigazából át tudott vágni, elhitetni velem valamit, ami utána teljesen másképp alakult. Oda nagyon jól tudja felépíteni a sztorit, és mellé eszméletvesztően körmönfontan tud utalgatni hosszú-hosszú fejezeteket átívelve. Ezért nagy a pofáraesés, mert mire a nagy változás bekövetkezik, az utalást már-már el is felejtjük! Ez szerintem király.  2: (ez csak részemről) ő a mangák istene.  :D

blackronin

#3645
Na, végre!

742 spoilers
[spoiler]
- Kyros became the captain of Dressrosa Royal Army when he was 25 years.
- Kyros saved Scarlett from pirates and then they fell in love with each other.
- Diamante shot Scarlett in front of Kyros.
- Franky and Usopp both have been taken down.
- Operation SOP has succeed.
[/spoiler]

Oké, ez így egy kicsit zavaros, de a rendes fejezet majd tisztáza a dolgokat.
Én már annak is örülök, hogy végre van OP manga újra.  ^^"

edit: summary
[spoiler]
Chapter 742 I will always be near you
cover: Robin relaxing a midst sleeping alpacas

Kyros has reached 3000 victories in 9 years.
He even defeated the mysterious gladiator Ricky.

Kyros went easy on Ricky, realizing Ricky was his teacher and lord, king Riku.
Riku invites Kyros to leave the coliseum as he has work for him.

A year later, Kyros is promoted to commander of the royal Riku army.
He is popular with the people, but princess Scarlet denounces him a killer, and complains he is unfit to lead an army.
10 year old Viola uses her eye power to defend Kyros, but Scarlet tells her to stop reading into his filthy mind.
She orders him to stay away from herself and her sister.

But when Scarlet was kidnapped by pirates, Kyros saved her.
He apologizes for touching her, but she cries and hugs Kyros telling him how frightened she was.
Soon the two fall for each other.

However, Riku tells them the world will not welcome the two getting together.
Scarlet is adamant she will be with Kyros, that she fakes her own death to the public.
As the public morns, Riku tells Scarlet and Kyros he wouldn't have forgiven this is it was anyone else but Kyros.

The two live outside the kingdom in the flower fields, and have a daughter.
King Riku and Viola visits their house often, and welcomes the newborn.
Kyros tells his daughter, Rebecca, that he will always be near her.

But tragedy hits the family.
On the fateful day, Kyros heads to the burning palace, leaving Scarlet and Rebecca behind.
He tells them to meet him at the Red Flower Garden if anything was to happen.

Kyros confronts Doflamingo, who is holding the king captive by him.
The Donquixote family managed to shackle Kyros with a seastone chain, although he is not a Devil Fruit user.
Dofla tells him to join his side, and that old royalty will all perish today.
Dofla tells him he already sent his men to dispose your wife and daughter.
(I don't think that's a very good recruiting tactic, Dofla)

As he tries to execute Riku in front of him, Kyros cuts his own legs off to free himself from the shackles, and saves the king.
But he is turned into a toy soldier in the process. He carries the king and flees on one leg.
He saves Scarlet and Viola from the chasing pirates, and tells them to wait at the promised place.

But they have no memories of him anymore, and doesn't head to the red flower garden.
Scarlet is shot and killed in front of his eyes by Diamante.
He screams out his wife's name, and carriers her body out of the city.

Flashback ends

As the soldier snaps out of it, Viola sees Gladius and goons coming up the stairs.
He realized he's been duped by a fake Doflamingo.
Kyros realizes if they're gonna end up fighting him here, might as well surprise attack Doflamingo.

Meanwhile in Colisseum, the cracks from Burgess' attacks are reaching the underground.
Sabo continues to dodge Burgess' attacks, and smiles "good, good".
(implying, the structural damages Jesus Burgess is causing is beneficial to him)

Diamante tells Rebecca that he is the one that shot Scarlet to death, and Rebecca crumbles on her knees.
Barto complains his physical barriers is pointless if words are what's defeating her

At the toy house, Franky is beaten and on the ground against combined Senior Pink, Mach Vice, and the marines.
He believes Usopp is capable, and trusts he will cause the panic.

Underground, the Tontattas are chanting Usoland
The toys think to themselves, if Usopp pulls this off he will be their hero, and they will follow him.
Even Cavendish says he won't go after Luffy anymore if they can save him from being a toy.

After much explosions, Usopp is down. He is unconscious beaten, and trapped in sticky.
Sugar pulls out the "poison grape" (the tatababasco) and shoves it down Usopp's mouth. She thinks it'll kill him.
The moment Usopp gulps down the grape, his eyees and tongue shoots out like tentacles, as he screams.
Sugar puts on the Enel-faced-Perona-face, as she screams in the horrible site.
Trebol tells her to get a hold of herself, but despite his cries, Sugar foams at the mouth and loses consciousness... !!

End of chapter
[/spoiler]

edit2: kijött
http://www.mangareader.net/one-piece/742/3

chilip

FUCKING ODA! ÁTBASZOTT AZ EGÉSZ CHAPTERRAL :D:D:D:D

a legvégéig "dat feel" meg szomorú backstory, és a végén usoppon majd lefordultam a székről

well played... well played...  :Kiraly: nagyon örülök hogy senki nem volt itthon hogy hallja a hisztérikus felröhögésem  :__devil:

blackronin

#3647
Quote from: chilip on 2014-03-26, 11:38:12
FUCKING ODA! ÁTBASZOTT AZ EGÉSZ CHAPTERRAL :D:D:D:D

a legvégéig "dat feel" meg szomorú backstory, és a végén usoppon majd lefordultam a székről

well played... well played...  :Kiraly:
Hát kb. valahogy én is így éreztem magam...  ^^"
Csak az a kár az egészben, hogy lényegében nem kellett volna a "Robin játékká alakul, ezzel Usopp elfelejti az új bátor énjét" rész, mert anélkül is ugyanez lett volna a végeredmény.
Az se tetszett, hogy Usopp megint totálisan leszerepelt a harcban, lényegében off-screen kikapott, mint Franky.

A lényeg az, hogy ezt a részt ezerszer jobban meg lehetett volna csinálni, így az egész egy elsietett katyvasz lett.
Általában jól időzíti a humort Oda, de most hasonló hibát követett el, mint anno Sanji esetében a FI arc idején.
Egy gag-et kevert össze véresen komoly dologgal, ami nagyon ritkán működik jól.
Szerintem most nem jött össze.  :frown:
Remek lehetőség lett volna a dráma fokozására, de Oda a könnyebbik utat választotta.
"sóhaj"

chilip

sztem meg nagyon is :D a sanjis FI-on meg szar poén volt alapjáraton

Zen

Dat win is so much win :Kiraly:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Na jó az a fej a végén a kifordult szemekkel mindent vitt.. meg van bocsátva Usopp minden vétke.. xD

Megmurdel

Quote from: LuckyDingo on 2014-03-26, 16:46:11
Na jó az a fej a végén a kifordult szemekkel mindent vitt.. meg van bocsátva Usopp minden vétke.. xD
:tezsvir:

:appl: Usoland

blackronin

#3652
Egy gyors és kis spoiler
743
[spoiler]


We have the cover, tittle is Turbulent Dressrosa (激震のドレスローザ).
[/spoiler]

Ez még nem a menetrendszerű dolog, hanem a Shonen Jump-nál egy akciót indítottak.
A lényege az, hogy ha az éppen aktuális heti fejezet utolsó képéről csinálsz fotót az okostelefonoddal, és beküldöd a szerkesztőségbe, akkor a következő fejezet első oldalát láthatod.
Érdekes koncepció.

A többi mangánál is már láthatóak ezek a képek.

LuckyDingo

Szóval.. ennek tulajdonképpen mi az értelme? :XD

chilip

a short storykat pénzért lelőheted magadnak előre a borítókról :P

blackronin

#3655
743:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/743/3

EPIC fejezet, ami rendesen ütött!  :whoah:
Alig várom a következő hetet.

Ennek ellenére szerintem a "Robin játékká változik" rész továbbra sem kellett volna.  ^^"
Csak felesleges találgatásokat eredményezett, aminek (a fejezetből látva) nem volt semmi értelme lényegében.
Minden ugyanúgy zajlott volna anélkül is.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2014-04-02, 11:31:56
743:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/743/3

EPIC fejezet, ami rendesen ütött!  :whoah:
Alig várom a következő hetet.

Ennek ellenére szerintem a "Robin játékká változik" rész továbbra sem kellett volna.  ^^"
Csak felesleges találgatásokat eredményezett, aminek (a fejezetből látva) nem volt semmi értelme lényegében.
Minden ugyanúgy zajlott volna anélkül is.

Felesleges találgatások teszik izgalmassá a dolgokat. Ha tudod, hogy hogyan folytatódik, akkor nem fog annyira érdekelni. Akár még lehetett is volna valami ebből a játékos dologból, nem lett ez van.

A fejezethez:

1.[spoiler] Dofla vége.. kétlem.. mondjuk ő nem Buggy, de tuti valami felhőklón, vagy mittomén. :D[/spoiler] Ez így túl gyors.
2. Ha Sabo csak Hakival ilyen kemény, akkor nem semmi...

blackronin

#3657
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-02, 14:55:59

Felesleges találgatások teszik izgalmassá a dolgokat. Ha tudod, hogy hogyan folytatódik, akkor nem fog annyira érdekelni. Akár még lehetett is volna valami ebből a játékos dologból, nem lett ez van.

Pontosítok egy kicsit:
A találgatások tényleg izgalmasabbá teszik a dolgokat, természetesen remek dolog, ha Oda meglep bármivel.
Viszont úgy érzem, ha már meglépte ezt a "Robin játékká alakul" dolgot, akkor jobban ki kellett volna aknázni a benne rejlő lehetőségeket.
Oda mintha nem merte volna folytatni a dolgot komolyabban, így leegyszerűsítette az események menetét.
Valóban érdekes volt elmélkedni a lehetőségeken pár hétig, de utólag a "milyen érdekes irányba mentek volna a dolgok, ha Oda továbbviszi ezt a szálat" féle keserű utóíz maradt a számban...

Persze minden rosszban van valami jó:
Az egyszerűbb megoldásnak köszönhetően felgyorsultak a dolgok, és ennek hála remélhetőleg a komolyabb, valódi harcok végre elkezdődnek immár.

blackronin

#3658
744 spoilers
[spoiler]
Chapter 744 Revolutionary Army Chief Advisor
cover art is Kuzan and his penguin (not cover art series - continuation from Straw Hat request pictures)

The ring is collapsing, and the water levels are lowering
A boulder falls on Burgess' head, Rebecca is hanging onto Barto's neck, and Diamante is submerged in water, cannot move.
As Sabo goes for the Mera Mera fruit, Diamante complains that's not meant to actually be won! But he cannot move himself to stop Sabo.

Sabo prys open the treasure chest and pulls out the Mera Mera fruit!
He is declared the winner, and he takes a bite out!

Sabo notices his body is flame now, and does not feel hot.
He leaps to the sky carrying Rebecca, but leaving Barto behind.

He tells Ace he'll be using his move.
Fire Fist!
He destroys the remaining ring. (Poor Barto is still down there, presumably taking the hit with Diamante)
Scene changes to Underground factory...

Meanwhile in the underground, the enrage Trebol declares no one is getting out of here.
The tontattas carry the wounded Usopp, and Trebol goes after Robin.

But a giant hand stops the tentacle!
It is the Giant Hajrudin! He picks up Usopp from the Tontattas and tells him gratitude for saving them from their curse.
He then carries Usopp high and show him to the warriors below.
The ceiling above him falls open, and the sun shines down on Usopp.
The warriors sees this as sign of heaven!

Usopp tries to tell him to put him down, but it only comes partially, and sounds like "I will guide you all"
The warriors are ready to answer his call, and Usopp, puzzled, asks them to destroy the factory and save the little friends.

Jesus emerges from the rubbles in the underground.
He notes that wasn't Straw Hat, and is pissed he ate the fruit he came after.
Diamante floats in the air like paper, flattened. He is worried what he should tell Dofla.
He notices a large army of warriors charging his way, and realizes those are the toys turned back.

Barto finds Sabo and rushes to him, complaining for being left behind, although he has barriers to protect himself.
Sabo reveals himself. Much younger looking than expected, he:s a dashing man with a scar over his left eye.

He explains the first Lucy was his brother, Straw Hat Luffy. Man who will one day become the Pirate king!!

Sabo - Revolutionary Army Chief Adviser
Hack - Revolutionary Army soldier
And Koala.

They have come to stop the smuggling of weapons from this country, since it is fueling war.
Sabo puts his hat on, and wonders where the factory where the weapons are being produced is.
He wants to gain the information for Dragon.

At the palace, Buffalo attacks Kyros to avenge the young master.
Kyros easily takes him down, twisting his neck.

Luffy arries to save Law, as Gladius arrives to see his young master's body.
Law says their alliance ended, he shouldn't be here. You know we're enemies again when alliance ended!
But Luffy is busy trying to free Law from the seastone cuffs.

But Pica arrives to disrupt them by turning the stone floor into wavy tangible floor.
He holds up Dofla's head, which speaks to everyone's astonishment...! He says this is more than he expected....
Dofla says this is indeed a dire matter... I'm going to have to resort to using the "Birdcage". Isn't that right, Law?

Law is astonished at hearing those words.. the bird cage!?

End of chapter
[/spoiler]


edit:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/744/3
Egy szóval:
OPIC.

Sajnos jövő héten break, utána color spread-es fejezet, utána pedig Golden week ami break megint...
Így 3 hét alatt 1 fejezetet kapunk majd csak.

Kassh

Quote from: blackronin on 2014-04-09, 09:45:25
744 spoilers
[spoiler]
Chapter 744 Revolutionary Army Chief Advisor
cover art is Kuzan and his penguin (not cover art series - continuation from Straw Hat request pictures)

The ring is collapsing, and the water levels are lowering
A boulder falls on Burgess' head, Rebecca is hanging onto Barto's neck, and Diamante is submerged in water, cannot move.
As Sabo goes for the Mera Mera fruit, Diamante complains that's not meant to actually be won! But he cannot move himself to stop Sabo.

Sabo prys open the treasure chest and pulls out the Mera Mera fruit!
He is declared the winner, and he takes a bite out!

Sabo notices his body is flame now, and does not feel hot.
He leaps to the sky carrying Rebecca, but leaving Barto behind.

He tells Ace he'll be using his move.
Fire Fist!
He destroys the remaining ring. (Poor Barto is still down there, presumably taking the hit with Diamante)
Scene changes to Underground factory...

Meanwhile in the underground, the enrage Trebol declares no one is getting out of here.
The tontattas carry the wounded Usopp, and Trebol goes after Robin.

But a giant hand stops the tentacle!
It is the Giant Hajrudin! He picks up Usopp from the Tontattas and tells him gratitude for saving them from their curse.
He then carries Usopp high and show him to the warriors below.
The ceiling above him falls open, and the sun shines down on Usopp.
The warriors sees this as sign of heaven!

Usopp tries to tell him to put him down, but it only comes partially, and sounds like "I will guide you all"
The warriors are ready to answer his call, and Usopp, puzzled, asks them to destroy the factory and save the little friends.

Jesus emerges from the rubbles in the underground.
He notes that wasn't Straw Hat, and is pissed he ate the fruit he came after.
Diamante floats in the air like paper, flattened. He is worried what he should tell Dofla.
He notices a large army of warriors charging his way, and realizes those are the toys turned back.

Barto finds Sabo and rushes to him, complaining for being left behind, although he has barriers to protect himself.
Sabo reveals himself. Much younger looking than expected, he:s a dashing man with a scar over his left eye.

He explains the first Lucy was his brother, Straw Hat Luffy. Man who will one day become the Pirate king!!

Sabo - Revolutionary Army Chief Adviser
Hack - Revolutionary Army soldier
And Koala.

They have come to stop the smuggling of weapons from this country, since it is fueling war.
Sabo puts his hat on, and wonders where the factory where the weapons are being produced is.
He wants to gain the information for Dragon.

At the palace, Buffalo attacks Kyros to avenge the young master.
Kyros easily takes him down, twisting his neck.

Luffy arries to save Law, as Gladius arrives to see his young master's body.
Law says their alliance ended, he shouldn't be here. You know we're enemies again when alliance ended!
But Luffy is busy trying to free Law from the seastone cuffs.

But Pica arrives to disrupt them by turning the stone floor into wavy tangible floor.
He holds up Dofla's head, which speaks to everyone's astonishment...! He says this is more than he expected....
Dofla says this is indeed a dire matter... I'm going to have to resort to using the "Birdcage". Isn't that right, Law?

Law is astonished at hearing those words.. the bird cage!?

End of chapter
[/spoiler]


edit:
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/744/3
Egy szóval:
OPIC.

Sajnos jövő héten break, utána color spread-es fejezet, utána pedig Golden week ami break megint...
Így 3 hét alatt 1 fejezetet kapunk majd csak.
Rég volt ilyen hogy a hideg rázott miközben mangát olvastam :D