Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

chilip

"hát ez a fejezet szar lett"

"nem ütötte meg a mércét"

"oda összekaphatná már magát"

"még1 ilyen fejezet és Oda megyek szétrúgni a hátsóját"

::) really? és sztem teljesen jó fejezet volt... mi nem tetszik benne egyáltalán? nincs benne omg csavar a sztori szempontjából?

blackronin

#3691
Quote from: chilip on 2014-06-18, 12:54:47
"hát ez a fejezet szar lett"

"nem ütötte meg a mércét"


"oda összekaphatná már magát"

"még1 ilyen fejezet és Oda megyek szétrúgni a hátsóját"

::) really? és sztem teljesen jó fejezet volt... mi nem tetszik benne egyáltalán? nincs benne omg csavar a sztori szempontjából?
Milyen kár, hogy a fenti minősítésekből 3-at sohasem mondanák az OP-re...  :P

Mi nem tetszett benne?
1. Corazon flashback-nek kellett volna jönnie most, nem pedig egy ilyen átvezetőnek.
2. Túl rövidnek éreztem.
3. Semmit nem haladtunk szinte előre a történetben, hiszen továbbra is mindenki csak rohan Doflamingo-hoz.
4. A Sanji és a Thousand Sunny szál már hónapok óta áll, pedig az is nagyon érdekes.
5. Franky vs Senior Pink harc egyáltalán nem érdekel
6. Sabo vs összes Marine egy kicsit túlzás (egyedül 1 admirális és 2 vice-admiral ellen + legalább 3 magas rangú marine tiszt is van ott a kép alapján)

Az arc-ban is benne vagyunk már egy ideje (51-52 fejezet) és az ilyen tempó miatt egyre erősebb a gyanúm, hogy az egy-egy elleni harcokból maximum morzsákat látunk majd...  ^^"

chilip

#3692
Quote from: blackronin on 2014-06-18, 13:05:04
Mi nem tetszett benne?
1. Corazon flashback-nek kellett volna jönnie most, nem pedig egy ilyen átvezetőnek.
2. Túl rövidnek éreztem.
3. Semmit nem haladtunk szinte előre a történetben, hiszen továbbra is mindenki csak rohan Doflamingo-hoz.
4. A Sanji és a Thousand Sunny szál már hónapok óta áll, pedig az is nagyon érdekes.
5. Franky vs Senior Pink harc egyáltalán nem érdekel
6. Sabo vs összes Marine egy kicsit túlzás (egyedül 1 admirális és 2 vice-admiral ellen + legalább 3 magas rangú marine tiszt is van ott a kép alapján)

1. hát igen, annak kéne jönnie mindig aminek szerinted jönni kéne  :ejnye:
2. ez azt jelenti hogy kívánod a következőt, goooo~ood
3. azért haladt a sztori, king riku-t most avatták be pl a történtekbe így a "szalmakalap kalózbandánk" (lel :D) immár úgymond "törvényesen" segít az országnak, mivel maga a király is azt akarja (mármint a leváltott)
4. tény
5. sok embernek viszont pont ez kell, mivel frankyt csak úgy offscreen verték le és ez sok embert zavart (utólag meg kiderült hogy csak megjátszotta :P)
6. csak hátulról láttuk Sabo-t lehet hogy őmögötte meg revolutionary tisztek állnak, vagy a bigshot marine-ok nem mentek még harcba és csak a csicskákkal törölte fel a padlót, időhúzásnak tökéletes neki hogy ott ácsorognak és a df miatt akár elrepülhet onnan Sabo bármikor. sztem várjuk meg a jövő heti részt ezzel hogy kiderüljön minden

SAJÁT VÉLEMÉNYtm - próbálok rávilágítani az én pontomra és nem kekeckedésnek szánom (bár lehet annak tűnik :D és én csinálom azt amit sztem te csinálsz
[dem mindfucks  :eek:])

blackronin

#3693
Quote from: chilip on 2014-06-18, 13:21:43
Quote from: blackronin on 2014-06-18, 13:05:04
Mi nem tetszett benne?
1. Corazon flashback-nek kellett volna jönnie most, nem pedig egy ilyen átvezetőnek.
2. Túl rövidnek éreztem.
3. Semmit nem haladtunk szinte előre a történetben, hiszen továbbra is mindenki csak rohan Doflamingo-hoz.
4. A Sanji és a Thousand Sunny szál már hónapok óta áll, pedig az is nagyon érdekes.
5. Franky vs Senior Pink harc egyáltalán nem érdekel
6. Sabo vs összes Marine egy kicsit túlzás (egyedül 1 admirális és 2 vice-admiral ellen + legalább 3 magas rangú marine tiszt is van ott a kép alapján)

1. hát igen, annak kéne jönnie mindig aminek szerinted jönni kéne  :ejnye:
2. ez azt jelenti hogy kívánod a következőt, goooo~ood
3. azért haladt a sztori, king riku-t most avatták be pl a történtekbe így a "szalmakalap kalózbandánk" (lel :D) immár úgymond "törvényesen" segít az országnak, mivel maga a király is azt akarja (mármint a leváltott)
4. tény
5. sok embernek viszont pont ez kell, mivel frankyt csak úgy offscreen verték le és ez sok embert zavart (utólag meg kiderült hogy csak megjátszotta :P)
6. csak hátulról láttuk Sabo-t lehet hogy őmögötte meg revolutionary tisztek állnak, vagy a bigshot marine-ok nem mentek még harcba és csak a csicskákkal törölte fel a padlót, időhúzásnak tökéletes neki hogy ott ácsorognak és a df miatt akár elrepülhet onnan Sabo bármikor. sztem várjuk meg a jövő heti részt ezzel hogy kiderüljön minden

SAJÁT VÉLEMÉNYtm - próbálok rávilágítani az én pontomra és nem kekeckedésnek szánom (bár lehet annak tűnik :D és én csinálom azt amit sztem te csinálsz
[dem mindfucks  :eek:])
Tök jól leírtál mindent, azt pedig nem vehetem kekeckedésnek, hogy leírtad a véleményedet...  :P

Quote from: chilip on 2014-06-18, 13:21:43
2. ez azt jelenti hogy kívánod a következőt, goooo~ood
Ha Oda heti két fejezettel jönne, az is kevés lenne számomra.  :D


edit: jó hír!
A powermanga, amely a legjobb OP fordításokat csinálja, behozta a lemaradását, itt megtalálhatóak a fejezetek:
http://powermanga.org/

blackronin

#3694
751 spoilers
[spoiler]
chapter 751 Sabo vs Admiral Fujitora
cover story 21: To our friends! (nakama)
A shabon covered ship floats in the ocean, many fish are gathering towards it.

Bastille warned the marines to not rush in head strong to Sabo, but they do... and get crushed.
One marine comments on how powerful Sabo's fingers are. He replies they are "claws", then crushes a bazooka with bare hand.

Bastille orders the men to withdraw, and he attacks with a massive sword.
The giant sword "Shark Cutter" is stopped by one hand by Sabo. His fingers crush into the sword, shattering it in half.
He then grabs Bastille's head with the other hand. Sabo tells him his "dragon claw" can easily crush the skull of a man.

Meanwhile, Fujitora summons a meteor, but the meteor is sliced into pieces by the birdcage.
Losing control, the sliced meteor falls on the city, destroying a large area of it.
Fujitora worries about the damage to the citizens, as he regrets the mistake.

Sabo emerges out of the flame holding Bastille's mask.
Fujitora asks him if he understands what he's gotten himself into, but Sabo nonchalantly replies he's not used to the fire form yet, he keeps dodging on instinct. He then proceeds to crush the mask of Bastille into pieces.

Fujitora asks him what relation he has to Ace.
Sabo answers the three of them swore brotherhood by exchanging sake.
He warns Fujitora, that if Luffy is in need, he will rush to his rescue no matter where he is, and whatever position he himself is in. On his mind is Ace's execution he still regrets to this day.

Fujitora realizes the time for words are past, and the two clash head strong, gravity and fire!

As Luffy and Ucy charges through horde of fodders, the colisseum warriors catches up.
Caven and others rush ahead of Luffy to the palace.

Fodders tries to shoot Ucy, but the Funk brothers appear to trash them.
They are here to lead Luffy to a secret passage they found.
Law asks Luffy when is he going to be freed of the cuffs, but Luffy says "It'll be alright! Let's just go!" lol

Jet & Abdullah are knocked off Ucy when they enter the passage, as the they hit their head on the roof of the entrance.
A denden mushi call to Luffy. "Hello, this is Luffy, the man who will be the Pirate King!"
It's Robin. The two exchange the report on their situation, and Robin informs Luffy and Law that Viola found the key to Law's cuffs.
The two sides promise to meet up at the 4th level. "Sunflower Field"

However, as they advance down the corridor, Luffy, Law and Ucy find themselves submerged in water, and at a dead end.
A man approach from behind.... Luffy turn around, and sees... Doflamingo!

End of chapter
[/spoiler]

edit: kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/751

Valamiért ezt a fejezet sokkal jobban bejött, mint a múlt heti.

Új cover story is van, amelynek a főszereplője Jinbei.
A címe elég sokat elárul a jövőről:
"Back to my Friends."

LuckyDingo

A Sabos rész nem volt rossz, de a fussunk zsákutcába, majd random jelenjen meg a főgonosz annyira nem tetszett.

blackronin

#3696
752 spoilers
[spoiler]
Doflamingo appears, and Luffy attacks him, questioning why he's here.
He says he came to "save" them, as he easily slaps Luffy's attack away.

Doflamingo then shoots Ucy with his Tamaito (bullet strings), knocking him out and making Luffy & Law fall in the water
Luffy cares for Ucy, but Law tells him to forget the bull.
Doflamingo laughs saying how pathetic, anyone can kill them.

Doflamingo is amused at Luffy's "special" power to make allies, but find Luffy himself too soft and stupid.
He questions Law why he chose the Straw Hat.. you were far more cruel and cunning when you were young! Who made you fangless?
Law replies he doesn't want to be like Doflamingo... his life was saved!
By who? My brother Corazon? Replies Dofla. He then proceeds to finish them off...

But Jeet and Abdulla appears from behind, attacking Doflamingo!
Jeet's sword slices Dofla's body in half, and Abdulla's spear pierces through his upper torso.

Of course, the body was nothing but a string clone. Doflamingo's clone turns back into strings and disappear.

Luffy, unable to move on his own, thanks the two for saving them.
Apparently Kelly Funk tricked Luffy, and was about to kill the A&J who were lying on the ground after hitting their head on the entrance. But out of nowhere Doflamingo appeared, slicing and downing Kelly Funk in matter of seconds.

Caven and others have long gone ahead, now Luffy & co are far behind.
Meanwhile Kyros reaches the first level, only to hear "gomu gomu......"

As the coliseum gladiators make their way through the 2nd level, Luffy's Elephant Gun punches through the floor, knocking out the Donquixote family members in front of the gladiators. Luffy has made a short cut.
Don Chinjao takes this chance to go straight to the 3rd floor, as Luffy comes jumping out of the hole he just made.

Meanwhile Robin, Rebecca, and Barto are shocked at Tontatt'as proposition to "fly" using the beetles.
The beetles can't actually fly carrying the humans, but they can "glide" down carrying them on ropes.
The group glides towards Pica statue, and plans to use it as stairs to reach the palace. They head for the 4th level.

Small panels of other scenes:
Tontatta team that reached Franky has a plan to open the Factory gates. They ask Franky to hold off Senior until the plan is executed.

Zoro, (with a good evil smile on his face) clashing swords with Pica. Glad you're having fun, Zoro..

Sabo vs Fujitora, the clash causes massive fire to erupt, engulfing a large portion of the city.

As Luffy heads to 2nd level, Caven comes to Luffy and tells him he has a plan...

Doflamingo side:
Trebol asks if Dofla sent his "string Joker" somewhere
Dofla tells Trebol he had something to deliver, but it seems it was unnecessary, as he plays around with a key in his hand.
He asks his highest officers if they remember when they first met Law. The boy was crazy...
The kid reminded Dofla of his younger days. He knew the boy would become his right-hand man. It's a shame I have to kill him...

Flashback:
A young boy demands to join Doflamingo's pirate crew. He has grenades strapped to his body.
I want to destroy everything. Towns... houses... people... everything! I grew up in the "White Town"... I don't have time left to live.

Present time Doflamingo reminiscence the encounter with a serious look on his face.

End of chapter - break next issue, back in issue 34
[/spoiler]

A fejezet nem nagy szám sajnos, valamivel jobbra számítottam.
Jövő héten break...  :frown:

edit: kijött
http://www.mangabird.com/one-piece-752-fight?page=2

Egész élvezhetőre sikeredett végül a fejezet, de a break megint a legrosszabbkor jött!
Law flashback-jére NAGYON kíváncsi vagyok, de sajnos csak 2 hét múlva láthatjuk a folytatását...

Egy pár szó arról, ami zavar:
A Senior Pink vs Franky "harc" kritikán aluli.
Állandóan csak azt a röhejes dobást látjuk, majd átvált Oda máshova...
Ez aligha lehet küzdelemnek nevezni.

edit2:
Legalább valami jó kisült a Taiwan-i elutazásból.
Oda nyilatkozott, mégpedig a következőt a sorozattal kapcsolatosan:

http://www.chinatimes.com/newspapers/20140703000880-260102

A lényeg:
Quote
"I think I can keep drawing in next decade and new members of the Straw Hats will show up successively." Oda said

Értsd: lesznek még nakama-k (ugye eddig még az is felmerült, hogy már megvan a végleges csapat), tehát minimum 2-en még csatlakoznak!  :eek:
A "successively" szó használata pedig szintén meglepő, ugyanis azt jelenti, hogy folyamatosan.

[spoiler]

[/spoiler]

Junchi

Kíváncsiságból belenéztem, hogy merre jár mostanság ez a manga, de valahogy nem igazán győzött meg, hogy be kéne hozzam a kábé 100 ch-nyi lemaradásomat. A halemberes bs teljesen a kedvemet szegte, az utána lévő arc-ot pedig nagyon hamar sikerült félretennem. És nem, nem velem van a gond - ugyanígy visszább túrtam kicsit a régebbi fejezeteket (Enies Lobby) és sikerült ~30 fejezetre ott ragadnom. Szóval, hogy ez a manga ugyanolyan jó lenne, mint anno volt és még mindig tud újat mutatni, az kamu.

blackronin

#3698
Quote from: Junchi on 2014-07-06, 11:29:31
Kíváncsiságból belenéztem, hogy merre jár mostanság ez a manga, de valahogy nem igazán győzött meg, hogy be kéne hozzam a kábé 100 ch-nyi lemaradásomat. A halemberes bs teljesen a kedvemet szegte, az utána lévő arc-ot pedig nagyon hamar sikerült félretennem. És nem, nem velem van a gond - ugyanígy visszább túrtam kicsit a régebbi fejezeteket (Enies Lobby) és sikerült ~30 fejezetre ott ragadnom.
A Fishmen Island nagyon vegyes érzelmeket váltott ki bennem is anno, a körítés jó volt, a harcok és a történet vezetése már közel sem volt annyira eltalált.
A Punk Hazard arc már sokkal jobb volt számomra, bár ott is néha fogtam a fejem a gyerekes részeknél. Értettem a célzást, gyerekek manipulálása drogokkal és emberkísérletek, de akkor is hagyott bennem egy kis rossz szájízt.

Az Ennies Lobby arc, mint viszonyítási alap azért rossz, mert az volt a manga egyik legjobb arc-ja.
A legjobbhoz hasonlítani az összes többit nem valami bölcs dolog.
Csak csalódás ér, hiszen túl nagyok lesznek az elvárásaid.

Quote from: Junchi on 2014-07-06, 11:29:31
Szóval, hogy ez a manga ugyanolyan jó lenne, mint anno volt és még mindig tud újat mutatni, az kamu.
Ezzel a "mindig tud újat mutatni" dologgal azért nem tudok mit kezdeni, mert ez a manga már több mint 750 fejezetes...
Megnézném azt az írót, aki ennyi minden után tud TELJESEN újat mutatni.
Számomra csak az lenne teljesen új, ha Oda átváltana a Movie 6-ban látható sötét és kegyetlen hangnemre.
Ahol Luffy embert öl, a SH tagok közel sem annyira megértőek és kedvesek egymással, mint ahogy megszoktuk, stb.
Ebből a szempontból az a film elég egyedi volt, de ilyet látni a mangában egy kicsit bizarr lenne.

A PH és a Dressrosa arc egyértelműen az Arabasta arc-ra hajaz, átültetve a New World-be.
De baj ez egyáltalán?
Nekem nem, mert anno imádtam az Arabasta arc-ot.
A mostani arc-al kapcsolatban már leírtam a véleményemet:
Jobban szerettem volna, ha megvalósult volna a hőn vágyott 1 vs 1 harcok, ahol végre mindenkit látunk kibontakozni a timeskip után.
Helyette kaptunk sok kicsi harcot, nagy káoszt és rengeteg plot twist-et... meg egy tonnányi új szereplőt és háttérinfot.

Bishop

Ennies Lobby szerű arcot már én is várok. PH nekem se jött be igazán, pedig jó lett volna. Dressrosa most tetszik, de várjuk ki a végét. Az egyetlen bajom, hogy sok az olyan karakter akikre kár pazarolni a facetimeot. Bár hosszú távon értem az értelmét, hogy SH-éknek is legyen olyan kiépített szövetségi bázisa mint WB-nek volt.

blackronin

#3700
Quote from: Bishop on 2014-07-06, 13:04:55
Ennies Lobby szerű arcot már én is várok. PH nekem se jött be igazán, pedig jó lett volna. Dressrosa most tetszik, de várjuk ki a végét. Az egyetlen bajom, hogy sok az olyan karakter akikre kár pazarolni a facetimeot. Bár hosszú távon értem az értelmét, hogy SH-éknek is legyen olyan kiépített szövetségi bázisa mint WB-nek volt.
Hát igen... vannak érdekes karakterek, de mondjuk pl. Kelly Funky és Senior Pink rohadtul nem érdekel.
Arról se feledkezzünk emg a mostani arc megítélése kapcsán, hogy a rengeteg break miatt a történet sokkal vontatottabbnak érződik.
Annak, aki egybe fogja elolvasni a végeredményt, lehet hogy más véleménye lesz.

Mit szeretnék látni a Dressrosa után?
Shanks vs Blackbeard, világesemények, Big Mom vs SH banda, Kaido vs SH, két vagy három Supernova összefogva vs SH banda, stb.
Ezek közül bármi jöhet.

Bishop

Én valami kisebbnek is örülnék. Pl Csak az SH csapat valami NW-s kalózok ellen, persze itt ott megfúszerezve pár fontosabb világot értintő eseménnyel.

Junchi

Quote from: blackronin on 2014-07-06, 13:08:14
Mit szeretnék látni a Dressrosa után?
Shanks vs Blackbeard, világesemények, Big Mom vs SH banda, Kaido vs SH, két vagy három Supernova összefogva vs SH banda, stb.
Ezek közül bármi jöhet.

Na igen, igazából ez lett volna a másik dolog, amit nem tettem hozzá az előző kommentemhez... Szal jah, van egy halom érdekes sub-plot, de Oda csak tologatja őket, tologatja, tologatja és nagyon úgy tűnik, hogy sosem lesz belőlük semmi. (Vagy igen, de akkor már az unokáimmal fogjuk megvitatni az aktuális ch eseményeit.)

Yonkou, Supernovák, az OP kincsről esetleg többet (biztos nem csak annyi az egész, hogy "OMG, Roger eldugta előlünk és létezik"), poneglyphek (így hívták az információ-kockákat, amirite?), etc.

Btw ezt a hatodik filmet egyszer biztos megfogom nézni.

blackronin

#3703
Quote from: Junchi on 2014-07-06, 13:50:56
Na igen, igazából ez lett volna a másik dolog, amit nem tettem hozzá az előző kommentemhez... Szal jah, van egy halom érdekes sub-plot, de Oda csak tologatja őket, tologatja, tologatja és nagyon úgy tűnik, hogy sosem lesz belőlük semmi. (Vagy igen, de akkor már az unokáimmal fogjuk megvitatni az aktuális ch eseményeit.)

Yonkou, Supernovák, az OP kincsről esetleg többet (biztos nem csak annyi az egész, hogy "OMG, Roger eldugta előlünk és létezik"), poneglyphek (így hívták az információ-kockákat, amirite?), etc.
Pont most nyilatkozta a Taiwan-i One Piece Ten kiállításon, hogy még simán tudja folytatni az OP-t 10 évig.
Szóval ideje van neki, hogy befejezzen mindent, de most már ideje rátérni az érdekesebb dolgokra.

Quote from: Junchi on 2014-07-06, 13:50:56
Btw ezt a hatodik filmet egyszer biztos megfogom nézni.
Nyugodtan, de arra készülj fel, hogy eléggé furcsa, sőt többször inkább kifejezetten ronda, art-ja van.
Megspékelve gagyi 3D-s animációval.  :P
Tehát a dark hangulat miatt feltétlenül érdemes megnézni, de a látvány biztosan nem fog bejönni...
Kivéve a film vége, ami nagyon beteg.


Itt van pár kép, ami felkészít a sokkra  :D  (az utolsó képek a film végéről vannak!)
[spoiler]



[/spoiler]

edit: legújabb interjú Oda-val, van benne pár érdekes dolog
[spoiler]
Eiichiro Oda's Recent Interview with ChinaTimes (COMPLETE!)
(Source: ChinaTimes / Translation: rio poneglyph from the http://opforum.net)

After hearing the journalist's guess about One Piece's ending that 'One Piece = Won Peace', meaning the treasure Luffy will finally find is world peace, Oda smiled and said "Indeed, the name of One Piece does have something to do with the ending of One Piece, but I can't tell you the exact reason/clue, or it'd be meaningless."

Later, he said "After 17 years, after more and more new characters being created in the story, I couldn't stop inspiration coming into my head. I think I can continue drawing for another decade." - He also says that more members will join the Straw Hats! "And there will be new nakama, they will show up successively."

When talking about the creation and setting of Devil Fruit, Oda said it's inspired by Doraemon, all the inspirations come from daily life. E.g. Luffy's Gomu Gomu no Mi was created because I (Oda) was too lazy to move out of my seat to get something, it'd be great if I could elongate my arm. Oda also said he wants Robin's Hana Hana no Mi the most because he then could have many hands drawing at the same time. Besides, all the devil fruits that are eaten by female characters are relevant to women's daily requirements in real life, e.g. Alvida's Sube Sube no Mi and Miss. Valentine's Kilo Kilo no Mi.

Before One Piece was first serialized in Weekly Shonen Jump, Oda had experienced a bottleneck-period of manga creation, that period once made him so sad and disappointed that he couldn't even get off bed.

He says while smiling that after One Piece has been created, 'inspiration never stopped coming', but before that, he also had low tide in his career. "At that time, any work I submitted had always been denied and unaccepted, I felt so anxious and pressured with no achievement when I found my fellow mangakas started publishing their mangas in weekly magazines, I thought I didn't have any talent of drawing."

Until there's this editor who told him "A hard-working person like you will get what you deserve!" - Then Oda gradually relieved those downhearted feelings and conceptualized One Piece, which amazed everyone with this single brilliant feat in manga world.

Nowadays, One Piece has become Japan's national manga with vast diehard fans. In his entire 20 years of career, he keeps drawing almost every day even when he was hospitalized resulting from over-working. When talking about manga, he still seems to be very happy, "Manga is nothing like a job, I'm always very pleased as long as I'm drawing."

Oda frankly says "As I'm getting older, I've slightly adjusted my sleep time. I go to bed at 8 (morning) and wake up at 12 (noon), making sure that I have 4 hours of sleep. Don't need to worry about my health, it's all fine now."

Oda is really kind when his wife has been mentioned in the interview. When asked about how Oda treats his wife, he says with honesty "Hmm, I'm on my own in work, but I indeed listen a lot to my wife in daily life."

For his beloved manga, Oda often works day and night, he doesn't even have time for relaxation or travel, when asked about why his wife could accept a marriage like this, Oda replies with confidence "Oh, that's right, but if she couldn't accept the busy me, she wouldn't have married me!"

Oda decides to put the inspirations that he got in Taiwan into manga.

On the very day of interview, Oda dresses in t-shirt and jeans. His appearance is no different compared to what he was like two decades ago, only one thing different is the stylish mustache on his face.

"Ah, if I'm gonna describe myself, I'd say I'm a super nice person!" - Oda says with a big laugh. Actually, readers will like him when reading and then liking his manga. "Because my manga reflects myself, for example, Luffy likes eating meat, that's me."

Due to the lack of time traveling abroad, Oda reveals that all the dreamlike kingdoms and fantasy scenes are inspired by books and images. He always talks to editors about plots and scenes.

As for this exhibition, the concept of making manga three-dimensional is what Oda cares the most. "I don't like, in exhibition, the walls were simply hung with artworks. It's like visiting a museum, which is very boring. I want the audience to be happy when they come to the exhibition and blend into manga scenes."
[/spoiler]

Finlandia

Quote from: Junchi on 2014-07-06, 11:29:31
Kíváncsiságból belenéztem, hogy merre jár mostanság ez a manga, de valahogy nem igazán győzött meg, hogy be kéne hozzam a kábé 100 ch-nyi lemaradásomat. A halemberes bs teljesen a kedvemet szegte, az utána lévő arc-ot pedig nagyon hamar sikerült félretennem. És nem, nem velem van a gond - ugyanígy visszább túrtam kicsit a régebbi fejezeteket (Enies Lobby) és sikerült ~30 fejezetre ott ragadnom. Szóval, hogy ez a manga ugyanolyan jó lenne, mint anno volt és még mindig tud újat mutatni, az kamu.

:tezsvir:

Quote from: Junchi on 2014-07-06, 13:50:56
Quote from: blackronin on 2014-07-06, 13:08:14
Mit szeretnék látni a Dressrosa után?
Shanks vs Blackbeard, világesemények, Big Mom vs SH banda, Kaido vs SH, két vagy három Supernova összefogva vs SH banda, stb.
Ezek közül bármi jöhet.

Na igen, igazából ez lett volna a másik dolog, amit nem tettem hozzá az előző kommentemhez... Szal jah, van egy halom érdekes sub-plot, de Oda csak tologatja őket, tologatja, tologatja és nagyon úgy tűnik, hogy sosem lesz belőlük semmi. (Vagy igen, de akkor már az unokáimmal fogjuk megvitatni az aktuális ch eseményeit.)

Yonkou, Supernovák, az OP kincsről esetleg többet (biztos nem csak annyi az egész, hogy "OMG, Roger eldugta előlünk és létezik"), poneglyphek (így hívták az információ-kockákat, amirite?), etc.

:tezsvir: :tezsvir:

Gyűlölöm, hogy mindenről szó van (ezer új szereplő, időhúzás ezerrel) csak a felsorolt dolgokról nincs semmi.
Imádom Barto-t, és Cavendish-t is, de.... Ők nem elegek, hogy elfelejtsem az igazán várós dolgok hiányát.  :ejj:


blackronin

#3705
Quote from: Finlandia on 2014-07-15, 04:29:15
...
Teljesen jogos minden felhozott dolog, de erre már korábban kitértem.

Oda-nak annyi érdekes dolog van még a fejében, hogy ha már rögtön elkezdi ezeket kibontani az arc vége után, akkor is már van simán 8-9 évnyi OP manga tartalom.
Ha csak azokat nézzük, amiről tudjuk, hogy be fog következni.
Pl. Elbaf, SH vs Big Mom, SH vs Kaido, Shanks vs Teach, Revolutionary arc, stb.

VISZONT azért ne felejtsük el az arc-ban meghozott gesztusokat:
1. Big Mom csapata megjelent (Big Mom arc előkészítése)
2. Sabo megjelent (Revolutionary arc előkészítése)
3. Teach és Burgess megjelenése (Shanks vs Teach és SH vs BB kalózok felvezetése)
4. World Goverment kialakulását megtudtuk
stb.

Történtek tehát dolgok, csak ugye az a sok break...  ^^"
Oda betegeskedése és a kötelezően beiktatott szünetek nélkül már simán 11-12 fejezettel előrébb járnánk.

edit: 753
http://www.mangareader.net/one-piece/753/3

A fejezet már 2 dolog miatt csalódás számomra:
1. Megint alig haladtunk előre valamit
2. Nincs Law flashback, Oda megint hülyére vett minket.  :frown:

Finlandia

#3706
Quote from: blackronin on 2014-07-15, 09:04:39
A fejezet már 2 dolog miatt csalódás számomra:
1. Megint alig haladtunk előre valamit
2. Nincs Law flashback, Oda megint hülyére vett minket.  :frown:

Igen, pont most lapozom át az új fejezetet. És erről van szó, ez itt a baj, amit ez most tökéletesen prezentált, és amit most 2 pontba szedtél te is.  :ejj:

Egyszerűen... ez nem a régi JÓ One Piece... Ez semmi.
Persze örülünk Sabonak (mindig is mondtam, h nem halt meg, de sose hitte el senki) és pár egyéb dolognak, de ez a Dofla kalitkája dolog is csak egy hihetetlen időhúzás. Rohangásznak csak jobbra-balra, nem tudom komolyan venni, pedig nagyon annak szánná.

Quote from: blackronin on 2014-07-15, 09:04:39
Oda-nak annyi érdekes dolog van még a fejében, hogy ha már rögtön elkezdi ezeket kibontani az arc vége után, akkor is már van simán 8-9 évnyi OP manga tartalom.
Ha csak azokat nézzük, amiről tudjuk, hogy be fog következni.
Pl. Elbaf, SH vs Big Mom, SH vs Kaido, Shanks vs Teach, Revolutionary arc, stb.

Pontosan! Ha most kezdené el a dolgokat szépen levezetni és lezárni, már megvan a 10 év, amit még bele kíván tenni ebbe az egészbe.

blackronin

#3707
Quote from: Finlandia on 2014-07-15, 16:29:55
...
A vicces az, hogy ezeket az AP fórumon is leírtam nagyjából, de (bár sokan is hasonlóan vélekedtek) eléggé negatív reakciókat kaptam csak... a szokásos "hater", "nothing is good enough", stb.
Én szeretem az OP-t, valamint a Dressrosa arc nagyobbik részével elégedett is vagyok, de azért nem fog a homokba dugni a fejem a hibák, problémák láttán.
Oda sajnos a sok break miatt egy kicsit szétcsúszott.
Érződik, hogy "rendes" munkatempóra voltak tervezve a fejezetek, nem pedig arra, amit kaptunk.

A sok mellékkarakter se lenne nagy gond, de a SH csapat szinte teljesen háttérbe szorult az arc-ban.
A gladiátorok és a többi fodder kapjanak egy kicsi spotlight-ot, de az már röhejes, hogy 6-7 fejezet óta csak a mellékszereplők vannak fókuszban, pár képkocka/oldal erejéig feltűnnek a SH tagok, de kb. ennyi.
A Sanji-s vonalról már hónapok óta semmit sem tudunk, senki nem kapott egy normális harcot, Robin-al való bánásmód szánalmas (az értelmetlen játékká változtatásról nem is beszélve), Franky pedig kínlódik azzal a szerencsétlen Senior Pink-el...
Csak pár dolog, ami hirtelen eszembe jutott.

Összességében érzem, hogy csak akkor fogjuk visszakapni a "régi" OP-t, ha vége lesz ennek az arc-nak.
Reméljük Oda hajlandó lesz végre továbblépni és rátér az érdekesebb, de már évek óta halasztott történetszálakra is.

Finlandia

Quote from: blackronin on 2014-07-15, 16:59:40
Összességében érzem, hogy csak akkor fogjuk visszakapni a "régi" OP-t, ha vége lesz ennek az arc-nak.

Az a baj, én már a halaknál is ezzel nyugtattam magam...  :frown:

blackronin

Quote from: Finlandia on 2014-07-15, 18:58:28
Quote from: blackronin on 2014-07-15, 16:59:40
Összességében érzem, hogy csak akkor fogjuk visszakapni a "régi" OP-t, ha vége lesz ennek az arc-nak.

Az a baj, én már a halaknál is ezzel nyugtattam magam...  :frown:
Oké, hogy kritikus voltam ma, de azért nem ennyire szörnyű a helyzet...  ^^"
A PH arc okés volt, a Dressrosa arc se lenne problémás igazából, ha nem lennének a korábban felsorolt gondok vele.
Imádom az OP-t, ezért is hozom fel, ha valami zavar benne.

chilip

sztem meg jó ez az arc, DE NAGYON HULLÁMZÓ.
- valamelyik chapter nagyon üt (az az Usopp-os mikor megetette vele azt a durván csípőset, sztem az régi OPos volt)
- de valahol (mint pl most is) nincs jó poén, nem tartunk sehova, nem történt semmi

rosszul vannak elosztva a dolgok valahogy, egybe olvasva az egész arc-ot lehet hogy fel se tűnne majd :/

Finlandia

Quote from: blackronin on 2014-07-15, 19:03:43
Oké, hogy kritikus voltam ma, de azért nem ennyire szörnyű a helyzet...  ^^"

Oda se neki, számomra az időugrástól kezdve bajos minden.

blackronin

#3712
Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 02:44:28
Oda se neki, számomra az időugrástól kezdve bajos minden.
Ez a rész felkeltette az érdeklődésemet...
Oké, hogy a Fishmen Island tényleg gyenge arc volt összességében, de azért egy kicsit túlzás, hogy "bajos minden".
Kicsit kifejtenéd, hogy pontosan mire gondolsz?
Jó pár dolog már előjött a korábbi hozzászólásaidban, de mi az, ami nagyon zavar és a véleményed szerint nem fordult elő a timeskip előtt.
Túl sok fanservice? Kevés akció? Gyenge karakter párbeszédek? Stb.

Nehezemre esik elhinni, hogy ekkora különbséget érzel a timeskip előtti és utáni OP-ben...  ^^"
A bátyám pont nemrégen kezdte el a sorozatot az elejéről (jelenleg kb. az Arabasta arc közepén jár), így több arc-ot is újranéztem vele.
És be kell, hogy valljam, hogy néhány dolgot utólag egy kicsit megszépített az idő számomra...

edit: én így látom eddig röviden a timeskip utáni arc-okat:
1. Return to Sabondy arc
- rövid, pörgős, vicces, akciódús arc -> igazi OP feeling
2. Fishmen Island arc
- jól felépített háttér, remek flashback-ek (mély mondanivalóval), jó poénok, néhány remek mellékszereplő (pl. Van Der Decken, Sharly, Shirahoshi, Big Mom emberei), potenciális lehetőségek elültetése (pl. Big Mom harc, profécia), OPIC jelenetek is előfordulnak
- gyenge "Arlong 2.0" ellenfelek (igazi motiváció nélkül, érdemtelenül feltúrbózott képességekkel), mesterségesen elnyújtott dráma (pl. Noah zuhanása, király kivégzése), kimaradt lehetőségek (Fishmen Dojo bemutatása), Sanji orrvérzős poénjának túlkomplikálása
3. Punk Hazard arc
- jó poénok, remek ötletek (pl. testcserék, Law-Luffy szövetség), érdekes sziget és háttér, jó mellékkarakterek (pl. Kin'emon, Monet), Smoker és Tashigi újra szerepelt, drog általi manipuláció a gyerekeknél (elgondolkodtató téma), Doflamingo és Kuzan újra előjön, legtöbbször megvan az OP feeling
- fárasztó volt néha a gyerekek viselkedése, egy-két harc lehetett volna hosszabb is (pl. Vergo vs Sanji), a sokat látott "meneküljünk, mert 5-10 perc múlva ez fog történni" séma előhozása megint
4. Dressrosa arc eddig
- remek háttér, érdekes és jó flashback-ek, Kolosszeum harcok, régi szereplők feltűnése (Teach, Burgess, Bellamy, Sabo), törpék jó arcok (remek visszautalás Noland-re), az új Admirális király, világépítés (sok mellékszereplő és királyság/ország bemutatása, WG létrejötte), vannak vicces jelenetek is, Doflamingo és csapata egy érdekes banda
- túl sok mellékszereplő szerepeltetése, a sok break miatt nagyon belassult, a SH tagok nem harcoltak eddig érdemben, nem minden poén üt, Oda túl sok szálat nyitott meg, hullámzó minőség a fejezeteknél (valamelyik OPIC, míg a másik borzasztóan átlagos), zavaros jelenetek és történetszálak (pl. Robin játékká változtatása, "Birdcage" helyzet)

Általános probléma az utolsó 3 arc tekintetében:
A SH tagok nem tudták bemutatni érdemben, hogy mennyivel lettek erősebbek az eltelt 2 év alatt, ehhez ugyanis megfelelő 1 vs 1 harcok kellenének.

Leara

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 02:44:28
Oda se neki, számomra az időugrástól kezdve bajos minden.
:tezsvir: (bár sajnálom, hogy egyet kell értenem)

Imádom az OP-t és alig vártam, hogy elkezdődjön a New World, de eddig valahogy csalódás. Fishman Islandet untam; PH-ban voltak jó dolgok, de valahogy nem volt az igazi (bár legalább Law sokat szerepel :D), a mostani arc szintúgy. Bár kicsit úgy érzem, mintha a New Worlddel kapott volna egy restartot a sorozat és most ugyanolyan bevezetőt látunk, mint a sorozat elején... csak most Luffy nem legénységet, hanem szövetségeseket gyűjt :D, szóval én remélem, hogy ezután már tényleg jönnek azok az érdekes dolgok, amiket már előttem leírtatok :).

Azt tehát nem mondom, hogy az OP rossz lett... talán most kicsit gyengébb, de még mindig annyi lehetőség van a sorozatban, hogy biztos lesz ez jobb is.

Quote from: blackronin on 2014-07-15, 09:04:39
Történtek tehát dolgok, csak ugye az a sok break...  ^^"
Oda betegeskedése és a kötelezően beiktatott szünetek nélkül már simán 11-12 fejezettel előrébb járnánk.
Nem hinném, hogy a break ennyit számítana, vagy legalábbis nem kéne. Persze lehet, hogy nekem csak Togashinak köszönhetően nem tűnik fel... hozzá képest az OP szünetei semmiségek  :rotfl:.
MAL

blackronin

Quote from: Leara on 2014-07-16, 09:56:57
Azt tehát nem mondom, hogy az OP rossz lett... talán most kicsit gyengébb, de még mindig annyi lehetőség van a sorozatban, hogy biztos lesz ez jobb is.
Én sem akarom tovább ismételni magam, de a lényeg szerintem ez (főleg a hozzászólások elolvasása után).

LuckyDingo

Hát én nem tudom.. nekem semmi bajom nincs ezzel.. vannak unalmasabb részek, meg viccesek. Mögesik.. igazából még azt sem tudom, hogy ez a Dressrosa arc mit akar elérni. Mondjuk azon röhögnék, ha az arc végén jönne egy boríték Luffynak, hogy csatlakozzon a Shichibukai-hoz. (köbö hasonló szituációban van most, mint Buggy, csak valszeg 1. nem érdekli, 2. nem használja ki)

Meg kíváncsi vagyok, hogy vajon Doffy lesz-e az első Warlord, akit ténylegesen kinyírnak, vagy ő is túléli valahogy és mehet Impel down aljára nyaralni.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 11:00:22
Mögesik.. igazából még azt sem tudom, hogy ez a Dressrosa arc mit akar elérni.
Eleinte azt hittem, hogy tudom, Kaido haragjának kivívása, de most már fogalmam sincs.
Luffy sok szövetségest szerzett kétségtelenül, szóval az arc ezt már elérte.
Ez még később jöhet jól.

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 11:00:22
Meg kíváncsi vagyok, hogy vajon Doffy lesz-e az első Warlord, akit ténylegesen kinyírnak, vagy ő is túléli valahogy és mehet Impel down aljára nyaralni.
Hát ez engem is érdekel...
Dofi nem az a fickó, aki kibírná az Impel Down-ban sokáig.
Főleg annak fényében, hogy mihez volt szokva eddig.

Finlandia

#3717
Ez olyan dolog, amit nagyon nehezen tudok megfogalmazni.  :ejj: Leginkább csak érzem, hogy: Itt valami nem stimmel. Régen élveztem, most meg le sem **om, ha kijön kb. egy fejezet, ráérek átlapozni, mert nem mozgat meg annyira, h hű, adj uram de rögtön kell most azonnal. ^^"
A "bajos minden" talán tényleg túlzás volt, de a legnagyobb részére ez jellemző - ahogy én látom és érzem. Természetesen továbbra is vannak OPIC mozzanatok, viszont sokkal többet fogom a fejem, mint az időugrás előtt - a többi miatt.

Azt sem tudom hol kezdjem. Talán ott, hogy nem ezt vártam az időugrástól. Majdnem mindenki új kinézete (és jellemfejlődése) csalódás volt számomra. És sajnos nem csak az. Franky borzasztó az új testével, Sanji szintén az lett, az idióta eltúlzott nőimádata szánalmassá tette, és nem viccessé. Zoro rendben van, Usopp sem igazán változott, ugyan olyan beszari, mint ezelőtt, de mivel ő a kedvencem, ez nálam nem negatív, csak jobb lett volna, ha kicsit más lesz. A többiek is okés, de Nami és Robin... Mit is kaptak? 2-2 görögdinnyét a mellkasukra (ha még nem lett volna elég nagy), Nami mellé még kurvás kinézetet is, és persze minél kevesebb ruhát. És igen, elkanyarodtunk a fanservice irányába, ami az egyik legnagyobb bajom lett. A régi fejezeteknél ilyen nem igazán volt, mint manapság. Büszke voltam rá, hogy ez a manga nem a csöcsökkel hódít, mert nem volt rá szüksége. Erre Oda csak elkezdte... Továbbra sem lenne rá szükség, eddig is a legjobb, s legolvasottabb shounen volt, nem értem ezt a lépést.  :mittomen: Nem tud szórakoztatni, hogy a manók Robin csöcsén kutakodnak a ruha alatt, hogy Kinemon imádja a mellkötőket, és hogy Momo is csöcsmániás, mert az efféle elemek csak egy bizonyos réteget szórakoztatnak, nem az enyémet.

Plusz, találkoznak, aztán mintha mi sem történt volna elindultak szépen tovább. Semmi kérdés: "Bammeg, te merre jártál a 2 év alatt?" Titkolózás ezerrel, mással kapcsolatban is. Új szálak jönnek, régiek maradnak.

Akkor mi van még. Jönnek az ilyen-olyan hercegnők egymás után, persze mindnek milyen baromi szomorú a múltja, ez is elvesztette az anyját, amaz is, már belecsömörlünk a sok drámai sorsú hercegnőbe. Már nem is tud megérinteni kicsit sem, annyira nyilvánvaló mi lesz. Ja és persze a sok ország is, amiken _mindig_ a SW tagoknak kell segíteni. Folyamatosan ugyan azt játssza el: Új sziget, új rossz sorsú ország, akik nem tudják, h nekik milyen rossz, majd hirtelen megtudják, és hopp segítsünk nekik. Persze jön az anyját vesztett hercegnő is, dráma, dráma mindenütt...

Aztán jönnek a manók, a drogos gyerekek, már szinte az oviban éreztem magam, és nem is tudtam kellően komolyan venni még akkor sem, ha tudtam, ezeknek a dolgoknak később lesz értelme (smile pl.).

És a legnagyobb fájdalom: Minden egyes fontos, nagyon várós dolog csak tolódik, egyre csak tolódik. Fentebb már fel lett sorolva mi minden, többek között. A régi érdekes szereplők valahol alszanak, és közben csak jönnek, csak jönnek egyre az új szereplők, akikkel kb. "be akarja fogni a számat."

Az igaz, h valószínűleg ezzel alapozza meg a jövő fejezeteit, hiszen mindig így csinálja. De a hogyan számomra már régen nem nyerő.  :ejj: Elveszett valami, ami a régi fejezetek különleges bája volt. Biztos tudnék még mit írni, de hirtelen ezeket tudtam megfogalmazni. És azt azért leszögezem, még mindig mérföldekkel jobb, mint "a többi" shounen-fight cucc (azok közül, amiket eddig ismerek).

Szerintem aki ugyanolyan jónak véli, mint régen, az egyszerűen elvakult.

(És bocsi, ha kicsit keményen fejeztem ki magam, ez a stílusom...)

LuckyDingo

Nem veszett el semmi, csak elmúlt 5-10 év és máshogy látod, mint régen. Ennyi erővel Nami és az ő története is simán beleillik a rossz sorsú falu árva hercegnője sablonba, szóval már ott elkezdte.

A túl sok új karaktert Water 7-nél kezdte behozni, de ott még sikerült megmaradni az 1vs1-nél többnyire. Aztán meg olyan szituációk jöttek, amit nem lehet 7-10 karakterrel elintézni (háború, börtönlázadás, vagy most az, hogy a maffiacsalád a Marine Admirális and Co, Revo army Saboval és Luffyék ilyen szépen összejöttek + a colosseum "gladiátorai") Az lett volna röhejes, ha 5-6 ember kezd neki a tűz gyümiért harcolni. Na most képzeld el, ha Big Mam és Kaidou ellen mennek mi lesz.. Kaidounak durvább serege van, mint Doffynak és elvileg egy rakat műDFes állat, szóval még nem is annyira gyengék. Csak többen lesznek, nem hinném, hogy hirtelen visszaáll a 1v1 rendszer.

Rebecca történetében egyetértek, nem tud meghatni, a melles felháborodásban is egyetértek.. már így is elég elcseszett női alakok vannak, de Nami kifejezetten amorf. A perverz dolgok jellemzőek japánra, lehet rá bugyuta gageket építeni, szóval elviselhető, sokkal idegesítőbb az, amikor a fiúk megőrülnek valami high-tech cuccért a csajok meg le se tojják, én azt utálom inkább..

Egyébként nekem már jó ideje nincs olyan manga, aminek a következő fejezetét húdevárnám. Valószínűleg kinőttem abból a korszakból, vagy csak az összes manga lapos lett, amit követek/követtem.

blackronin

#3719
Akkor menjünk végig sorjában, szívesen megosztom a véleményemet a leírtakkal kapcsolatosan, ha már szántál rá időt te is.

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
Azt sem tudom hol kezdjem. Talán ott, hogy nem ezt vártam az időugrástól. Majdnem mindenki új kinézete (és jellemfejlődése) csalódás volt számomra. És sajnos nem csak az. Franky borzasztó az új testével, Sanji szintén az lett, az idióta eltúlzott nőimádata szánalmassá tette, és nem viccessé. Zoro rendben van, Usopp sem igazán változott, ugyan olyan beszari, mint ezelőtt, de mivel ő a kedvencem, ez nálam nem negatív, csak jobb lett volna, ha kicsit más lesz. A többiek is okés, de Nami és Robin... Mit is kaptak? 2-2 görögdinnyét a mellkasukra (ha még nem lett volna elég nagy), Nami mellé még kurvás kinézetet is, és persze minél kevesebb ruhát. És igen, elkanyarodtunk a fanservice irányába, ami az egyik legnagyobb bajom lett. A régi fejezeteknél ilyen nem igazán volt, mint manapság. Büszke voltam rá, hogy ez a manga nem a csöcsökkel hódít, mert nem volt rá szüksége. Erre Oda csak elkezdte... Továbbra sem lenne rá szükség, eddig is a legjobb, s legolvasottabb shounen volt, nem értem ezt a lépést.  :mittomen: Nem tud szórakoztatni, hogy a manók Robin csöcsén kutakodnak a ruha alatt, hogy Kinemon imádja a mellkötőket, és hogy Momo is csöcsmániás, mert az efféle elemek csak egy bizonyos réteget szórakoztatnak, nem az enyémet.
:tezsvir:

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
Plusz, találkoznak, aztán mintha mi sem történt volna elindultak szépen tovább. Semmi kérdés: "Bammeg, te merre jártál a 2 év alatt?" Titkolózás ezerrel, mással kapcsolatban is. Új szálak jönnek, régiek maradnak.
Jó, hogy felhoztad, különösen Robin titkolózását nem értem...
Találkozott Dragon-al és még egyéb.
Értem, hogy ők egy nagy család meg minden, de akkor is!

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
Akkor mi van még. Jönnek az ilyen-olyan hercegnők egymás után, persze mindnek milyen baromi szomorú a múltja, ez is elvesztette az anyját, amaz is, már belecsömörlünk a sok drámai sorsú hercegnőbe. Már nem is tud megérinteni kicsit sem, annyira nyilvánvaló mi lesz. Ja és persze a sok ország is, amiken _mindig_ a SW tagoknak kell segíteni. Folyamatosan ugyan azt játssza el: Új sziget, új rossz sorsú ország, akik nem tudják, h nekik milyen rossz, majd hirtelen megtudják, és hopp segítsünk nekik. Persze jön az anyját vesztett hercegnő is, dráma, dráma mindenütt...
A Dressrosa arc-al remélem, hogy ez a vonal megszűnik, mert kétség kívül röhejessé kezd válni az egész.
Mintha nem működne a világ a SH banda segítsége nélkül...  ^^"

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
Aztán jönnek a manók, a drogos gyerekek, már szinte az oviban éreztem magam, és nem is tudtam kellően komolyan venni még akkor sem, ha tudtam, ezeknek a dolgoknak később lesz értelme (smile pl.).
Szintén zavaró tényezők, remélem hogy Oda visszavesz ezekből is.

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
És a legnagyobb fájdalom: Minden egyes fontos, nagyon várós dolog csak tolódik, egyre csak tolódik. Fentebb már fel lett sorolva mi minden, többek között. A régi érdekes szereplők valahol alszanak, és közben csak jönnek, csak jönnek egyre az új szereplők, akikkel kb. "be akarja fogni a számat."

Az igaz, h valószínűleg ezzel alapozza meg a jövő fejezeteit, hiszen mindig így csinálja. De a hogyan számomra már régen nem nyerő.  :ejj: Elveszett valami, ami a régi fejezetek különleges bája volt. Biztos tudnék még mit írni, de hirtelen ezeket tudtam megfogalmazni. És azt azért leszögezem, még mindig mérföldekkel jobb, mint "a többi" shounen-fight cucc (azok közül, amiket eddig ismerek).
:tezsvir:

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
Szerintem aki ugyanolyan jónak véli, mint régen, az egyszerűen elvakult.
Én sem mondom ezt, volt is belőle vitám az AP-on...  :P

Quote from: Finlandia on 2014-07-16, 20:01:22
(És bocsi, ha kicsit keményen fejeztem ki magam, ez a stílusom...)
Ne aggódj, én is szoktam ilyen stílusban írni, ha néha bedurran az agyam.  :D

edit: LuckyDingo is felhozott jó dolgokat

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 20:36:16
Nem veszett el semmi, csak elmúlt 5-10 év és máshogy látod, mint régen. Ennyi erővel Nami és az ő története is simán beleillik a rossz sorsú falu árva hercegnője sablonba, szóval már ott elkezdte.
:tezsvir:

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 20:36:16
A túl sok új karaktert Water 7-nél kezdte behozni, de ott még sikerült megmaradni az 1vs1-nél többnyire. Aztán meg olyan szituációk jöttek, amit nem lehet 7-10 karakterrel elintézni (háború, börtönlázadás, vagy most az, hogy a maffiacsalád a Marine Admirális and Co, Revo army Saboval és Luffyék ilyen szépen összejöttek + a colosseum "gladiátorai") Az lett volna röhejes, ha 5-6 ember kezd neki a tűz gyümiért harcolni. Na most képzeld el, ha Big Mam és Kaidou ellen mennek mi lesz.. Kaidounak durvább serege van, mint Doffynak és elvileg egy rakat műDFes állat, szóval még nem is annyira gyengék. Csak többen lesznek, nem hinném, hogy hirtelen visszaáll a 1v1 rendszer.
:tezsvir:

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 20:36:16
Rebecca történetében egyetértek, nem tud meghatni, a melles felháborodásban is egyetértek.. már így is elég elcseszett női alakok vannak, de Nami kifejezetten amorf. A perverz dolgok jellemzőek japánra, lehet rá bugyuta gageket építeni, szóval elviselhető, sokkal idegesítőbb az, amikor a fiúk megőrülnek valami high-tech cuccért a csajok meg le se tojják, én azt utálom inkább..
Nagyon vegyesek a reakcióim az ilyen jellegű dolgokkal kapcsolatosan.
Néhány perverz poén jöhet, de olyan mint ami a Z filmben volt (pl. Sanji úgy beszél, mint egy rossz pedofil) abból soha többet!
A high-tech-es poénok nem voltak annyira vészesek nekem.

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-16, 20:36:16
Egyébként nekem már jó ideje nincs olyan manga, aminek a következő fejezetét húdevárnám. Valószínűleg kinőttem abból a korszakból, vagy csak az összes manga lapos lett, amit követek/követtem.
Én még viszonylag "tartom magam" az OP és a Toriko esetében, de valóban már bennem sincs meg a régi "izgulás".
Azok az idők elmúltak sajnos... mivel, hogy kinőttem én is abból a korszakból.