Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Bicskei

nekem már egy picit unalmas. h majd minden szereplőről kiderül, hogy D.
legyen már vége ennek az arcnak punk hazard óta szenvedek..
plusz illene már egy két új csapattag (Jinbei sztem nem jó választás) Sabo adná magát de ő valszeg nem lesz..
Ultras liberi

blackronin

Quote from: Bicskei on 2014-10-09, 09:23:08
nekem már egy picit unalmas. h majd minden szereplőről kiderül, hogy D.
Az egész sorozatban eddig összesen 10 db D. volt (Law testvérével együtt).
Ebből már meghalt Roger, Ace, Rouge, Lamy és Saul. Maradt 5 (Garp, Dragon, Luffy, Teach, Law).
Ez ennyire sok lenne talán?  :confused:

Quote from: Bicskei on 2014-10-09, 09:23:08
legyen már vége ennek az arcnak punk hazard óta szenvedek..
Sajnálom, hogy szenvedsz...
Szerintem az OP pont visszatért a helyes irányba a FI arc kilengés után.

Quote from: Bicskei on 2014-10-09, 09:23:08
plusz illene már egy két új csapattag (Jinbei sztem nem jó választás) Sabo adná magát de ő valszeg nem lesz..
Jinbei nagyon valószínű lesz pedig (túl sok utalás van rá), Sabo sajnos túl durva lenne, de egyébként valóban kellene már hivatalos bővítés a SH csapatnál.

Bicskei

#3752
szenvedést úgy értem h nekem kifejezetten nem tetszik ez a gyerekes, manós sci-fi vonal... más dolgokban igen jobb lett FI óta...
D-k jó így végig gondolva nem annyira sok csak már annyira nem különleges..
de legalább a létszámbővítésben egyetértettünk
Ultras liberi

Finlandia

Meglepően jó fejezetet kaptunk a héten.  :szemuveges:
Mondjuk az előző heti sem volt rossz.
Csak így tovább a mangának, ez jó irány! :kocc:

blackronin

#3754
764:
http://www.mangabird.com/one-piece-764-index

EPIC fejezet, főleg a hangulata miatt.
Rociante karaktere nagyon bejön és tetszik a különleges kapcsolata is a Tengerészettel.

Ja és egy újabb bizonyíték Oda előretervezésére


Ez a 691-es color spread-ről való, ahol a Tengerészet tisztjei láthatóak fiatalon.
Corazon már itt feltűnt!

blackronin

#3755
765:
http://www.mangabird.com/one-piece-765-index

Újabb fantasztikus fejezet. Pont.  :smile:
Rosinante ökörködése poénos volt, de ami durva volt, hogy Drake apját is megismerhettük (a fiatal Drake is feltűnik egy panel erejéig).

Jövő héten break, de ez várható volt.

edit: megint egy Oda érdekesség a fejezetben

blackronin

#3756
766
http://www.mangabird.com/one-piece-766-index

Remek fejezet volt, bár szegény Rocinante elég szerencsétlen egy fickó sajnos...  ^^"
Jövő héten szerintem letudjuk a flashback-et és visszatérhetünk a Doflamingo elleni harchoz.

Ja és a cover story-t nem értettem elsőre, de miután utánanéztem kiderült, hogy a Naruto véget ért a héten.

Squazee2005

Ja, Naruto utolsó oldalán egy SH koponya-jel, a One Piece elején pedig egy kis szójáték és Narutos képvilág. Érdekes és aranyos, baráti gesztus mindkét fél részéről.

Jó volt a fejezet, sajnálom Corazont, nagyon megszívta. Sokat javított a flashback az egész Dressrosa-arcon, legalábbis számomra.

Bicskei

Quote from: Squazee2005 on 2014-11-06, 23:29:21
Ja, Naruto utolsó oldalán egy SH koponya-jel, a One Piece elején pedig egy kis szójáték és Narutos képvilág. Érdekes és aranyos, baráti gesztus mindkét fél részéről.

Jó volt a fejezet, sajnálom Corazont, nagyon megszívta. Sokat javított a flashback az egész Dressrosa-arcon, legalábbis számomra.
+1

mondjuk már várom a arc végső harcát...
Luffy nem is hasznalt haki-t az arc során ha jól emlékszem
Ultras liberi

blackronin

Quote from: Bicskei on 2014-11-07, 10:26:57
Luffy nem is hasznalt haki-t az arc során ha jól emlékszem
Használt haki-t, pl. a Chinjao elleni harcban, Doflamingo ellen is

Quote from: Squazee2005 on 2014-11-06, 23:29:21
Sokat javított a flashback az egész Dressrosa-arcon, legalábbis számomra.
:tezsvir:

Mondjuk azért remélem, hogy jövő héten véget ér, mert már a jelennel is kellene foglalkozni.
Ugyanis még így kell simán kb. 10 fejezet, hogy viszonylag normálisan le lehessen zárni a harcokat.

Bicskei

Quote from: blackronin on 2014-11-07, 11:26:16
Quote from: Bicskei on 2014-11-07, 10:26:57
Luffy nem is hasznalt haki-t az arc során ha jól emlékszem
Használt haki-t, pl. a Chinjao elleni harcban, Doflamingo ellen is


basszus tényleg...
el is feljtettem hosszu ez az arc...
Ultras liberi

Squazee2005

Mondjuk, hogy tényleg teljes legyen a kép, még Doffy múltjával kapcsolatban egy pár apróság (hogyan ölte meg az apját) még előkerülhetne, de így sem panaszkodom. Lehet, hogy még a következő hetibe belefér.

blackronin

#3762
767:
http://www.mangabird.com/one-piece-767-index?page=1

Kérem szépen így kell egy OPIC flashback-et csinálni!
Az ilyen részek miatt olyan az OP amilyen.
Egyedi, emlékezetes és szeretnivaló.

A megmenekült srác pedig 100%, hogy X. Drake (a név, az apja, a sebhely az állán).
Oda ezzel sikeresen bemutatta egy másik Supernova történetét is.

Bicskei

jó fejezet volt...sztem jöv héten még pár oldal flashback aztán vissza  a jelenbe.....
Ultras liberi

blackronin

#3764
768:
http://www.mangapanda.com/one-piece/768

Flashback nem volt több már, így haladtunk a jelenben.
Helyzetjelentés a harcokról, ami közül pár elég fura...
Franky továbbra is küszködik ezzel a szerencsétlen Senior Pink-el, Zoro még mindig nem verte le Pica-t (akinek szinte nulla az esélye a győzelemre), Kyros vs Diamante harcból szinte semmit nem látunk, stb.

Sajnos az alakult ki végül, amire tippeltem hónapokkal ezelőtt:
Túl sok a karakter, kevés az oldal és túl gyakori a break, ezért a harcok 80%-át csak átpörgeti Oda.
Kár érte, de várható volt ez a végkimenetel.

Tanulság:
A következő arc-ban nem kell ennyi szálat megnyitni és ilyen sok szereplőt behozni.

Finlandia

Quote from: blackronin on 2014-11-19, 14:06:15
Tanulság:
A következő arc-ban nem kell ennyi szálat megnyitni és ilyen sok szereplőt behozni.

:tezsvir:
Elképesztően rossz így, pont a sok idióta karakterrel cseszte szét az egészet.

Bishop

Szerintem is a sok karakter a gond, senki nem kíváncsi már a kolosszeum harcosaira, poén faktornak még Bartolomeot elviselem, de lenne pont elég SW tag a Donquixote család ellen. Az ami Franky és Zoronál megy különösen idegesítő. Eddig egy valaki harca tetszett, meglepően, de hozzá képest teljesen érthetően, Usopp harca.

Picit más téma, ha már OP topic itt is elbüszkélkedek az új ajándékommal  :angyali:
[spoiler][/spoiler]

blackronin

#3767
769:
http://www.mangabird.com/one-piece-769-index

Okés fejezet volt, bár semmi extra.
Bellamy erőlködését egy kicsit feleslegesnek érzem, de valószínűleg egy csapástól kifekszik majd.

A lényeg, hogy nem lesz jövő héten break.

Bicskei

és akkor most jön az h Luffy mindenkit jól pi....n rúg
Ultras liberi

blackronin

#3769
Lehet "örülni", mert OP nem lesz a héten... most jelezte a WSJ.
Szó nem volt break-ről eredetileg, de sajnos ez van.  :frown:

Egyszerűen hihetetlen, hogy Oda ennyire szét van csúszva.
Jó lenne ha jövőre megváltozna ez a trend, mert akkor valóban még 15-20 évig élvezhetjük az OP-t...
Csak sajnos amiatt, hogy Oda állandóan break-en van!

blackronin

#3770
770:
http://www.mangareader.net/one-piece/770

Na végre...

Hát összeségében elment.
Zoro töketlenkedése fárasztó, a Pika-val való harctól sokkalta többet vártam, eddig csalódás.
Luffy pedig szerencsétlenkedik tovább Bellamy-val szemben, akinek sorsa egyáltalán nem érdekel.

LuckyDingo

Disapointeeed! :D Erre vártunk ennyit? Ez még fillernek is gyenge lenne.

blackronin

#3772
Még 2 fejezet (jövő héten ugyanekkor és Karácsony után 1-2 nappal jön ki az adott heti scan) lesz az évben aztán január közepéig semmi.
Én csak annyit remélek, hogy Oda kipihente (meg még pihen többet Karácsonykor és Szilveszterkor) magát a sok break-nek köszönhetően és a 2015-öt (érdekesség hogy pont most január 1-jén lesz 40 éves) több erővel és kitartással folytatja.

Mert hát valljuk be, hogy a 2014 katasztrófális volt az OP számára.

Gyengén teljesített az OP a WSJ rangsorán többször (sok szünet és változó színvonal), többször nem tudta tartani a határidőket (pl. a legújabb manga kötet is dec. 4-e helyett csak 27-én fog megjelenni) egészségileg Oda egy roncs (mindenfajta túlzás nélkül), túl sok mindent vállalt el az utóbbi időben (színdarabok, OP bolt megnyitása Tokyo-ban, külföldi kiállítások, stb.) és a jelenlegi manga arc pedig durván szétcsúszott (minőségi problémákról nem is beszélve).
Kívánom, hogy a mostani év csak egy "egyszeri kisiklás" volt csupán és nem megmaradó dolog.

Jövő héten az OP color spread-el jön és a legújabb Popularity poll eredményeivel, szóval a break most biztosan elmarad.


Finlandia

Quote from: blackronin on 2014-12-11, 14:34:14
Mert hát valljuk be, hogy a 2014 katasztrófális volt az OP számára.

Én is így gondolom.
De még mindig bízom benne, hogy összekapja magát, mert potenciál van benne, nem is kicsi.  :ejj:

blackronin

#3774
771
http://www.mangabird.com/one-piece-771-op

Az első spoiler-ek alapján egy elég gyenge fejezetnek tűnt, de a kijött scan már ezerszer jobb volt.
Sok poén és badass Sai.
Ja és persze a vén trotty Lao G...  :P
A halálán jót röhögtem, ilyen szánalmas elmúlást senkinek sem kívánok!  :D

Igazi OP-s hangulatot árasztott, így élveztem az olvasását.

A popularity poll is beérkezett, nagy meglepetést okozott, hogy Law, Sabo, Bartolomeo és Boa Hancock ilyen magasan végzett.
Letaszítottak több SH tagot is a top 10-ből.

A következő fejezetre, ami egyben az évben az utolsó, körülbelül dec. 27-e körül számítsatok.
Utána 2 hét szünet jön, így majd január közepén folytatódik az OP.

chilip

ja nekem is nagyon bejött, és végre haladtunk is. rögtön 2 ellennel kevesebb :D

Squazee2005

Érdekes egyébként, a Nagy háború-résznél is voltak nagyon lapos fejezetek, szóval nem lepődök meg az itteni mélyponton, amin az sem segít, hogy sok a szünet. És még így is egész jó, ez a fejezet egész jó volt, nekem gyenge pontjaim az ilyen Baby5 történetek, meg úgy alapjáraton a flashbackek, mert olyan mélységet adnak a karakternek, anélkül, hogy túlságosan elnyálaznák a dolgot. Oda zseniális ebben.
Baby5 nagyon megtetszett nekem. Lao G bizarr, de azért király.

Legyen jövőre egy jobb One Piece évünk.

A népszerűségi listához szólva, Law teljesen érthetően a 2., de Marco mit keres ott a 12. helyen? Ő az egyik azok közül, akit nem értem mire fel hypolnak. A madár-alakja jól nézett ki és egyszer lecsapott, de azon túl... nem találtam benne semmi értékelhetőt. Plusz még Luffy-ra se tudott vigyázni és csak akkor villogott, amikor már mindegy volt.

+amúgy nagyon tetszett a Colour Spread az új karakterek miatt is ^^

chilip

remélem cabbage lesz az új nakama :D bírom a búráját mikor elborul az agya

blackronin

#3778
Quote from: chilip on 2014-12-26, 12:53:46
remélem cabbage lesz az új nakama :D bírom a búráját mikor elborul az agya
Nem rossz karakter az biztos!  :smile:

A fejezet jó volt, bár lehetett érezni rajta, hogy csak egy átlagos hétre készült, nem pedig az év végére.
Azok általában jobban ütnek.

edit:
Most lesz egy kis szünet a következő fejezetig, így itt egy kis olvasnivaló:
http://apforums.net/showthread.php?t=42229

Oda-val készült interjúk és fontosabb megnyilatkozásai.
Van bennük sok érdekesség, amelyekről én is írtam korábban itt a fórumon.

edit2:
Kijött a 76-os kötet is, amiben a genderbend Schicibukai tagok vannak, valamint pár apróság.
Semmi extra.

Squazee2005

When Oda forgot Luffy's move, he searched it on ONE PIECE fan site. Weekly Shone Jump 36/37 issue (2006)
:lul:
De legalább őszinte.  :D