Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#3780
Ma lesz fejezet, de addig is egy kis extra:
https://www.youtube.com/watch?v=U44jtuMf2Gk

Január végén jön ki egy CD, amin a szinkronhangok énekelnek különböző dalokat, természetesen az OP-hez és a megszólaltatott karakterükhöz igazodva.  :P

edit:
Kijött!
http://www.mangapanda.com/one-piece/773

Bishop

http://www.mangareader.net/one-piece/773

[spoiler]Nagyon jó fejezet volt :D Bár van egy érzésem, hogy ezzel a "egyszer elég erős leszek" szöveggel azt üzeni Oda, hogy nem mostanában lesz tag. Végre Robin is akcióba lendült :) Örülök, hogy képes volt lefogni Hakubat, az nem semmi, régen mindenki kitört a szorításából.[/spoiler]

blackronin

#3782
Quote from: Bishop on 2015-01-15, 14:04:42
http://www.mangareader.net/one-piece/773

Nagyon jó fejezet volt :D Bár van egy érzésem, hogy ezzel a "egyszer elég erős leszek" szöveggel azt üzeni Oda, hogy nem mostanában lesz tag. Végre Robin is akcióba lendült :) Örülök, hogy képes volt lefogni Hakubat, az nem semmi, régen mindenki kitört a szorításából.
Valóban élvezetes fejezetet dobott össze, Oda.
Robin-nak NAGYON kell az AKTÍV szereplés, mert hát elvégre remek DF-je van és edzett 2 évet...
Eddig pár trükkös technikán kívül nem sok érdemi támadást láttunk tőle, meg ugye saját, érdemi harcot se kapott egészen mostanáig.
Jó lenne ezen végre már változtatni.

Bartolomeo remek arc, de persze Káposzta is poénos a zavaros jellemével.  :P

De sajnos azért volt két dolog, ami zavart:
1. Gladius felpuffant alakja túlzottan hasonlított Wadasumi húzásához, így Oda lehetett volna ötletesebb is.
2. Gladius mérgező haja nagyon erőltetett húzás volt. Semmi köze sincs a DF-hez, totál random dologként jött elő, mint anno Icarus Muhi esetében a tinta-klón. Azt sem szerettem, ezt sem fogom.

chilip

hát ez amolyan semmilyen nem volt :/ bemagyaráztak egy deus ex machinát amit kis is vettek (gondolom most jön majd hogy lufi majdnem belehal de leverni doflát azt hozzák a hercegnőt majd)

blackronin

#3784
Quote from: chilip on 2015-01-22, 12:27:22
hát ez amolyan semmilyen nem volt :/ bemagyaráztak egy deus ex machinát amit kis is vettek (gondolom most jön majd hogy lufi majdnem belehal de leverni doflát azt hozzák a hercegnőt majd)
Hát igen...
Valóban lehetett volna egy kicsit több tartalom is benne.
Kicsit időhúzásnak éreztem.
Jora szintén kiütve, szóval legalább ezzel is előrébb vagyunk.

Jövő héten color spread, tehát fejezet lesz.
Hála az égnek.

Squazee2005

Azon kívül, hogy ez a gyógyítós képesség enyhén sántít, nincs panasz részemről, legalább őket is letudtuk.

chilip

na senior pinket is letudtuk  ^^"

blackronin

#3787
Quote from: chilip on 2015-01-29, 12:38:28
na senior pinket is letudtuk  ^^"
Kb. ennyi érdeme volt a fejezetnek, meg a megható flashback.
Maga a Senior Pink vs Franky harc egésze és a lezárás is EPIC fail. A 755-ös fejezetet mai napig az OP abszolút mélypontjának tartom.
Nem is emlékszek ilyen küzdelemre, ami ENNYIRE unalmas és vontatott volt, az ötlettelenségéről nem is beszélve.  :ejj:
Állandóan ugyanaz a dobás...
Nálam simán a Top 1 a legrosszabb küzdelmek listáján. Franky is kritikán alul teljesített, idióta volt és csak szerencsétlenkedett.
Olyan fárasztó volt, mint anno Hody, és a csatlósainak harcai (bár ott legalább új támadásokat is láthattunk).

A break is a legrosszabbkor jött, látom hogy Oda a 2015-öt is a 2014 szellemében folytatja...  ^^"

A 776-os fejezet remélem, hogy rátér már a lényegre, vagyis a Doflamingo elleni harcra.

LuckyDingo

Jaj de meghatódtam.. kappa. Iszonyat gáz fejezet volt, ez az egész harc az volt.. Kick out Franky from the crew. xD

blackronin

#3789
776
http://www.mangareader.net/one-piece/776

Hát nem volt valami nagy szám.
Kyros vs Diamante harc volt az egész fejezet, de valamiért nem izgatott igazán, hogy ki nyer...  ^^"
Diamante akkor így elvileg letudva, megyünk a következőre.

Jó lenne már látni a végét a Dressrosa arc-nak, mert az egész már nagyon túl van nyújtva.
Egyszer kibírtam már ezt a fajta arc-ot és történetvezetést, de remélem, hogy hasonlót nem fog többé csinálni Oda.

Doflamingo elleni küzdelem pedig biztosan nem 1 fejezet alatt záródik le, így valószínűleg április végéig még azzal leszünk lefoglalva.

blackronin

#3790
777
http://www.mangapanda.com/one-piece/777

Hát elment, de jobbat vártam.
Pica vs Zoro harc az arc egyik nagy csalódása, csak felesleges töketlenkedésnek érzi az ember az egészet.
Tudjuk, hogy valójában Pica-nak esélye sincs Zoro ellen, de húzzák vele az időt.
Mennyivel jobb lett volna egy KOMOLY Fujitora elleni küzdelem!

Szegény Robin kifeküdt pár vasgolyó találatától, ami valamilyen szinten kiábrándító... hiszen önálló harcot így már biztosan nem kap.
Egy újabb elszalasztott lehetőség Oda-nak köszönhetően.

Burgess meg hova tűnt?  :confused:
Azt hittem, hogy ő fog tündökölni a nagy káoszban, erre felszívódott.
Megint egy kihagyott lehetőség.
"sóhaj"  :frown:

Összességében ezeken a részeken, harcokon már hónapokkal ezelőtt túl kellett volna esnünk (ami meg is történt volna, ha nem lennének a break-ek).
És amilyen szerencsénk van, akkor jövő héten legyőzik Pica-t és újra kapunk egy break-et, hogy még elnyújtottabbnak érezzük az arc-ot.
Ha valaki majd egyszer egyben újraolvassa az egészet, akkor biztosan élvezetesebbnek tűnik, de hétről hétre követni a jelenlegi eseményeket egy kicsit fárasztó.

blackronin

#3791
778
http://www.mangareader.net/one-piece/778

Egy jó fejezet volt, ráadásul a cover story is kezd érdekessé válni.
Zoro epic volt hosszú idő után újra, kár hogy a harc korábbi fele Pica-val felejthető összességében.
Ezzel már csak Bellamy, Trebol és Doflamingo maradt.
Ha valamelyiket leverik a következő fejezetben, akkor már haladunk.

Ja és lehet örülni, mert jövő héten color spread az OP-nek!
Így 4 fejezet lesz egyhuzamban, szóval biztosan break lesz azután.

blackronin

#3792
779
http://www.mangapanda.com/one-piece/779

Bellamy kiütve, valamilyen szinten szerethető karakterré vált (a maga módján), de remélem, hogy Oda nem tervez vele mást a jövőben... ugyanis annyira azért nem vagyok kíváncsi rá.
Arról nem is beszélve, hogy van ezer más karakter akit szívesebben látnák előbb, mint őt újra.

Jövő héten break, ahogyan várható is volt.  ^^"

LuckyDingo

Omg [spoiler]Law's dead[/spoiler].. már megint? :XD De ezek szerint már csak Trebol meg Doffy van? :D Vicces lenne, hogy a végén összejönne egy all vs Doffy és simán nyerné egyedül is a meccset. Túl magabiztos, valamit még tuti tartogat.

Squazee2005

#3794
Ez a fejezet kifejezetten üdítő volt, One Piece-s. Zoro flashback haláli volt, Bellamyból is elég volt ennyi. Kicsit nekem ő sok is volt, nem hiányzott az ő karaktere nekem.
Most jön az izgalmasabb rész. Remélem innen Oda már tudja a helyes irányt.

EDIT: Ide jó lenne eljutni. LINK Azt a rohadt mindenit!!!  :zomg:

Bishop

Új chapter: kicsit gonosz leszek, de remélem Law tényleg meghal, túlságosan is nagy konkurencia, főleg Chopper álmának teljesítésében. Ugyanakkor érdekes csavar is lenne. Mondjuk szinte biztos vagyok benne, hogy a hercegnő végül mindenkit felgyógyít...

blackronin

#3796
Quote from: Bishop on 2015-03-19, 08:09:50
Új chapter: kicsit gonosz leszek, de remélem Law tényleg meghal, túlságosan is nagy konkurencia, főleg Chopper álmának teljesítésében. Ugyanakkor érdekes csavar is lenne. Mondjuk szinte biztos vagyok benne, hogy a hercegnő végül mindenkit felgyógyít...
Law nagyon népszerű volt eddig is, valamint a legutóbbi népszerűségi szavazás ezt számokkal is alátámasztotta (bár remek ellenpélda erre Ace, aki nagy kedvenc volt és mégis meghalt).
Max akkor lehetne egy KICSIT aggódni, ha nem tudnánk, hogy van egy Manshelly és a DF-je.
Így viszont valóban "meghalhat"... hogy később felélesszék és megtörténjen a "csoda", amiről Law beszélt a fejezetben.

A fejezet átvezető jellegű volt a 15 oldalával, csak az számít, hogy haladtunk valamit.

Én már tényleg csak annyit várok az arc-tól, hogy legyen egy élvezetes Doflamingo harc, meg utána tudjunk meg pár dolgot a világban folyó eseményekről (elvégre Oda mindig így zárja le az arc-okat).
Ha ezek meglesznek, akkor nem panaszkodhatok.

chilip

szinte semmi nem történt :/

LuckyDingo

Fura hogy felhozták az halhatatlanság operációt.. én inkább arra tippelek hogy azért nem fog meghalni,viccesebb lenne úgy. :D Doffy is idegbajt kapna. Túl rövid volt ez amúgy és jah, alig történt valami, meg kicsit olyan, mintha lemaradt volna egy oldal a végéről.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2015-03-19, 11:55:45
alig történt valami, meg kicsit olyan, mintha lemaradt volna egy oldal a végéről.
Hát igen ez a baj a rövidebb fejezetekkel...
Egyébként én is azt hittem, hogy ez történt, de kiderült, hogy minden oldal megvan.

blackronin

#3800
781
http://www.mangapanda.com/one-piece/781/2

Egész élvezetes fejezet volt, de azért remélem, hogy innentől kezdve már csak harc lesz és semmi más.
Elég volt átvezető jellegű dolgokból, meg a beszédből.
Érjen véget egy pörgős és intenzív csatával ez az arc.

chilip

rövid lesz sztem, mert túl nagy a különbség erőben. Jó harchoz az kéne hogy egymáshoz közel legyenek erőben. az a baj hogy ha nem húz elő valamit luffy (gear 4 vagy valami) akkor végig handikeppes harcokban a javára fog győzni NW-ben? ételmérgezett kaidou vs luffy?

blackronin

#3802
Quote from: chilip on 2015-03-26, 11:04:35
rövid lesz sztem, mert túl nagy a különbség erőben. Jó harchoz az kéne hogy egymáshoz közel legyenek erőben.
Az a vicces, hogy Luffy igazán komolyan (lásd pl. Lucci elleni küzdelem) még nem harcolt senkivel sem a timeskip óta.

Hody egy töltelék volt, Caesar inkább csak a gáz tette veszélyessé (+ kevés idő), a Colosseumban lévő harcok során (sőt még Chinjao ellen) se vetett be mindent.

Szóval Doflamingo lesz az első igazi próbatétel, így Luffy-ról azt mondani, hogy nem elég erős, még elég korai.
Sőt ha megnézzük az eddigi összecsapásokat, akkor Luffy egész jól tartotta magát, Dofi-nak kellett mindig valami trükkel előjönnie, hogy előnybe kerüljön. Ha Luffy kiismeri ezeket, akkor már nem lesz olyan félelmetes ellenfél Dofi.

Engem az se zavar egyébként, hogy Doflamingo kicsit legyengült, mert hát miért csak Luffy szívjon mindig?  :P

Squazee2005

Bevallom, engem meglepett, amikor a támadó Luffy átcserélődött Lawra, kicsit meg is ijedtem.  :haha: Mondom magamban: WTF? Nem volt rossz fejezet, nem panaszkodom.

Tetszik, hogy Doffy hergeli Lawt, hogy verje őt agyon, hogy ezzel is megmutassa és bizonygassa, hogy a kegyetlen világ az emberből bizony kegyetlen lényt farag, lásd ővele is kegyetlenül bántak, mert nemesi származású, így neki joga volt ilyen pszichopatává válnia. És azért nem viselte el Corazont és Lawt, mert ők sok kegyetlenség ellenére jókká próbáltak válni és többnyire sikerült is nekik, míg Doffy maradt a kegyetlen.

blackronin

#3804
Quote from: Squazee2005 on 2015-03-26, 22:51:27
Tetszik, hogy Doffy hergeli Lawt, hogy verje őt agyon, hogy ezzel is megmutassa és bizonygassa, hogy a kegyetlen világ az emberből bizony kegyetlen lényt farag, lásd ővele is kegyetlenül bántak, mert nemesi származású, így neki joga volt ilyen pszichopatává válnia. És azért nem viselte el Corazont és Lawt, mert ők sok kegyetlenség ellenére jókká próbáltak válni és többnyire sikerült is nekik, míg Doffy maradt a kegyetlen.
:tezsvir:

edit:
782
http://www.mangapanda.com/one-piece/782

Élvezetes fejezet volt, a harc eddig azt támasztja alá, amit múltkor írtam:
Luffy nem sokkal van elmaradva Doflamingo-tól erőben.
Ha nem vetne be semmi mocskos trükköt Dofi, akkor lényegében ugyanolyan erősek.
Persze a csaták általában nem tisztességesek, így összességében Dofi-nak áll a zászló... egyelőre.

Trebol is okozott egy kis meglepetést azzal, hogy kiderült:
Nem is biztos, hogy Logia, csak annak "tettete" magát, köszönhetően a vékony testének.

edit: a 77-es kötet SBS-ből is kiderült egy érdekesség:
Monet és Sugar testvérek, az előbbi 17 évesen míg az utóbbi 9 évesen csatlakozott a bandához és utána kapták meg a gyümölcsöket Trebol-tól. Doflamingo megsajnálta őket a szörnyű családi hátterük miatt.

chilip

#3805
jön a[spoiler] gear 4[/spoiler] wooooo remélem nem EZ LESZ A CHAPTER VÉGE és várhatunk majd rá 1 hetet még

ed.: kinn is van és bassza meg a cliffhangerrel :)

blackronin

#3806
Quote from: chilip on 2015-04-09, 13:12:46
jön a[spoiler] gear 4[/spoiler] wooooo remélem nem EZ LESZ A CHAPTER VÉGE és várhatunk majd rá 1 hetet még

ed.: kinn is van és bassza meg a cliffhangerrel :)
Örülj neki, hogy most van break, mert hamarosan érkezik a golden week is...
Ha nem jövő héten lenne break, akkor a 785-ös fejezetre 3 hetet kellene várni.
Lásd:
április 9. 783
április 16. break
április 23. 784
április 30. golden week
május 7. 785
Szerintem így jobb elosztva, mintha egyben lenne a 3 hetes várakozás.

A fejezet maga jó volt, eddig a Luffy vs Doflamingo harc bejövős.  :smile:

LuckyDingo

OMG here we gooo.... Gear.. ASSPULL!!!!! :D Gj!

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2015-04-09, 13:35:58
OMG here we gooo.... Gear.. ASSPULL!!!!! :D Gj!
Én már látom a jövőt...
The final gear is:

[spoiler] :D

[/spoiler]

Squazee2005

Jó kis fejezet volt, az utolsó oldal pedig, áááh... mondom, végre!!! Luffynak kicsit több ideje volt mondjuk kifundálni a Gear Fourth, mint magát a Geart, Secondot és a Third-öt, szóval vannak elvárásaim ezzel kapcsolatban.

Abszolút meg vagyok elégedve. :jee: