Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-04-09, 13:38:24
Quote from: LuckyDingo on 2015-04-09, 13:35:58
OMG here we gooo.... Gear.. ASSPULL!!!!! :D Gj!
Én már látom a jövőt...
The final gear is:

[spoiler] :D

[/spoiler]
:lol:

LuckyDingo

Hát nem tudom, valahogy nem nyűgözött le a Gear 4th formája. [spoiler]Tudom hogy a haki miatt befeketedik, de ezek a minták tisztára Melioda démontetkóira hasonlítanak. xD A legjobb az egészben a "hőkövető ököl" volt, azt poénnak tartottam.[/spoiler]

blackronin

#3812
784
Hmm...
Még emésztenem kell ezt a Gear 4 design dolgot, de annyira nem lett vészes... viszont annyira jó se lett összességében.  ^^"

A harc közbeni használata jópofa, de a kinézet terén egy kicsit merészebb ötletre számítottam.

edit: egyébként ha valakit érdekel, a powermanga (a legjobb fordításokat nyújtó csapat) beérte a mangát a 783-as fejezetig.
Tehát nem tűntek el és a munkájukra érdemes odafigyelni, mert ők adják át legjobban a manga szövegét.

Kraivan

Luffy üt mint az ipari áram. Jó nézni h feltölri Doflamingoval a padlót.
DE...
Már évek óta itt vagyunk, és érdekelné kicsit több FŐ sztoriszál is. Lehet kicist sok Fairytailt néztem egyszerre, (majd 150 rész egyhuzamban fillerek nélkül) de úgy jellemezném a FT-t h asspull plottwistek fanservice-l DE legalább halad a sztori. :D

Így most az jön, h Luffy elszámította magát, Dofi szívósabb mint hitte, és a G4 persze másodpercenként tizedeli az életét ami hülyén jön majd ki h két évig azon a szigeten edzett.
Vagy más ok, de köv rész vérhányás lesz kimerültség miatt.

Nagyon érdekel az arc vége, de nem tudom elfelejteni h a CP0 és Big Mom (vagy csapata) is a környéken van.
Jó lenne ha a változatosság kedvéért celebration helyett a folytatás az lenne h Kaido és Big Mom üldözné a kimerült csapatot, és hiába minden segítség, bujdosni kellene egy kicsit, mert Luffyiéknak hiába van erejük, seregük nincs.
Meg a CP0... Doffi mellett vannak. Ha a Navy el is pártol Doflamingotol, a CP osztag még lehet elit korrupt bűnszövetséges.


blackronin

#3814
Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 14:20:17
Luffy üt mint az ipari áram. Jó nézni h feltölri Doflamingoval a padlót.
DE...
Már évek óta itt vagyunk, és érdekelné kicsit több FŐ sztoriszál is. Lehet kicist sok Fairytailt néztem egyszerre, (majd 150 rész egyhuzamban fillerek nélkül) de úgy jellemezném a FT-t h asspull plottwistek fanservice-l DE legalább halad a sztori. :D
Itt is halad a story, de a sok break és betegség miatti kihagyás miatt nyúlt el az egész.
Ha normális ütembe dolgozna Oda, akkor már rég a következő arc-ban lennénk...  ^^"

Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 14:20:17
Így most az jön, h Luffy elszámította magát, Dofi szívósabb mint hitte, és a G4 persze másodpercenként tizedeli az életét ami hülyén jön majd ki h két évig azon a szigeten edzett.
Vagy más ok, de köv rész vérhányás lesz kimerültség miatt.
Biztos lesz valami hátrány a Gear 4-nél, de a "rövidebb lesz az életem, ha használom" féle hülyeségből már elég volt.
Oda nyugodtan figyelmen kívül hagyhatja bármikor, így elveszti az értelmét.

Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 14:20:17
Nagyon érdekel az arc vége, de nem tudom elfelejteni h a CP0 és Big Mom (vagy csapata) is a környéken van.
Jó lenne ha a változatosság kedvéért celebration helyett a folytatás az lenne h Kaido és Big Mom üldözné a kimerült csapatot, és hiába minden segítség, bujdosni kellene egy kicsit, mert Luffyiéknak hiába van erejük, seregük nincs.
Meg a CP0... Doffi mellett vannak. Ha a Navy el is pártol Doflamingotol, a CP osztag még lehet elit korrupt bűnszövetséges.
Az arc vége már nagyon itt van, biztosan lesz valamiféle örömünnep is (Oda mániája ez, bár valóban nekem is jobban tetszene ha Big Mom bandája lecsapna a legyengült SH csapatra).
A sereg dolog már alakul, elég megnézni a sok szövetségest, egy újabb bújkálást még túl korainak tartok.
CP0 tagok nem Doffival vannak, csak a zsarolás miatt (a Mennyei Sárkányok parancsára) jelentek meg a szigeten és valószínűleg már el is hagyták azt (az újság megcáfolása volt a feladatuk csak).
A Birdcage-ben biztosan nincsenek benne, mert azt már mutatták volna.

Kraivan

Ünnepelni nem nagyon kellene, mert Sanji, Brook és Nami nayakában ott liheg az a böszme nagy hajó egy legénységgel.

Bujdosáson azt értem h nem hagyják regenerálódni őket, mert valami erős harcos biztos megzavarná őket. És hiába erős a SH csapat és szövetségesük low hp/mana nem jó dolog.

Nem is a Birdcage-ben kell lenniük, hanema  környéken.

Amúgy meg... Burgess hova lett?

blackronin

Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 16:32:47
Ünnepelni nem nagyon kellene, mert Sanji, Brook és Nami nayakában ott liheg az a böszme nagy hajó egy legénységgel.
Szerintem is, de erről az egészről Luffy még nem tud.
Lesz nagy meglepetés...

Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 16:32:47
Amúgy meg... Burgess hova lett?
Ezt én is szeretném tudni!
Teach egyik legharciasabb tagja kimaradt a küzdelmekből miután megszerezték a Mera Mera no Mi-t.
Eléggé titokzatos.

blackronin

785
Kijött
http://www.mangareader.net/one-piece/785

Jó fejezet volt, érdekes ez az "awakened DF" koncepció.
Nem érzi az ember, hogy asspull lenne (elvégre Crocodile is beszélt róla korábban említés szintjén), valamint a Gear 4-et is kezdem megkedvelni.

Végre megtudtuk, hogy mit csinál Burgess is.

Break sincs jövő héten, ami szintén jó dolog.

LuckyDingo

Miért érzem,hogy Luffy dobálja össze-vissza Doffyt, de a végén az úgyis felkel majd? Tippre azt mondanám, hogy Fujitora fogja lecsapni a végén..

Kassh

Quote from: Kraivan on 2015-04-24, 16:32:47
Amúgy meg... Burgess hova lett?
Oda már megint itt lurkol.. :D

blackronin

786
Nem volt rossz fejezet, legalább Burgess is lépett végre.

Viszont ez a "10 perc kell, hogy renegerálódjon a hakim" féle magyarázat elég hülyén hangzik.
Az még oké, hogy a haki-t fejleszteni kell, hogy egy másik használót legyőzzön/felülmúljon, de akkor ez is "kifogyhat"?
Miért nem lehetett maradni annál, hogy már nem tud koncentrálni Luffy a Gear 4 után és ez az oka annak, hogy nem tud haki-t használni?
Ez a magyarázat meg is állná a helyét a timeskip előtt (pl. Fehérszakál azért nem tudta használni a háború végén, mert a betegsége megakadályozta a koncentrálást) és után is.
Röhejes hogy a haki is lassan átcsúszik a chakra, energia, ki, stb. féle kategóriába...  :frown:
Vagyis, hogy ebből is van valamennyi, egy számszerű összeg ami elfogy bizonyos használat után.

LuckyDingo

Most ha folyamatosan használhatná, akkor kicsit túl op lenne. Akár egész nap full hakiban majomkodhatna és röhögve picsázna el minden logiát. A következő powerupja valszeg úgyis a Devil Fruitjával lesz kapcsolatos szerintem.

Apropó Gomu Gomu no mi.. pankrátor barátunknak mi a fenéért kell az annyira? :XD

Squazee2005

Szerintem Burgess-nek azért kell, mert az Ördöggyümölcs mindig jól fizet a fekete piacon, főleg, ha az egy olyan erős emberé volt, mint Luffy. Persze, maga a gyümölcs nem egy nagy valami, de megfelelő használattal azért Luffy is elég jól fejlesztette. Szóval értéke van, BB-ék amúgy is szeretnek üzletelni, pl.: Bonnie-t is váltságdíjért akarták a Marine-ra sózni. Ami persze nem jött be, dehát próba cseresznye.

Hát a haki sosem volt végtelen erőforrás, én teljesen ki vagyok a 10 perces szünettel békülve. Nem arról van szó, hogy kifogy, csak Luffy nem tudja használni. Az egy dolog, hogy tudják irányítani a hakit, de folyamatosan majdnem maxon nyomatni... ennek logikus, hogy van valahol valami hátulütője és ez a 10 perces pihi szerintem jó kompenzálása lenne.

+jó volt a borítókép

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2015-05-14, 23:16:54
Szerintem Burgess-nek azért kell, mert az Ördöggyümölcs mindig jól fizet a fekete piacon, főleg, ha az egy olyan erős emberé volt, mint Luffy. Persze, maga a gyümölcs nem egy nagy valami, de megfelelő használattal azért Luffy is elég jól fejlesztette. Szóval értéke van, BB-ék amúgy is szeretnek üzletelni, pl.: Bonnie-t is váltságdíjért akarták a Marine-ra sózni. Ami persze nem jött be, dehát próba cseresznye.
:tezsvir:

Quote from: Squazee2005 on 2015-05-14, 23:16:54
Hát a haki sosem volt végtelen erőforrás, én teljesen ki vagyok a 10 perces szünettel békülve. Nem arról van szó, hogy kifogy, csak Luffy nem tudja használni. Az egy dolog, hogy tudják irányítani a hakit, de folyamatosan majdnem maxon nyomatni... ennek logikus, hogy van valahol valami hátulütője és ez a 10 perces pihi szerintem jó kompenzálása lenne.
Szerencsére a mangastream-es fordítás már jobban fogalmazott ezen a téren.
A "regenerate" helyett a "recover" kifejezést használták, ami azért másképp hangzik, meg a teljes rész érthetőbb volt már így.
Szóval máskor nem foglalkozok a gagyi fordítással, mert csak elhamarkodott következtetéseket vonok le belőle.  :P

blackronin

787
Tetszett a fejezet, jó volt látni egy kis Sabo vs Burgess harcot.
Annak meg különösen örülök, hogy azért Doflamingo is elég leharcoltnak tűnik Luffy támadása után.
A double spread-ek pedig királyak, különösen a gladiátoros.  :smile:

Az meg már hab a tortán, hogy jövő héten nincs break!  :whoah:

Squazee2005

Azért örülök, hogy mostmár hamarosan jön a tetőpont, mert elég volt ebből a Dressrosából. Így visszatekintve nem rossz, de azért nem volt teljesen okés.
Maga ez a fejezet jó volt. Igazából azt várom, mikor, hogyan törik meg Doflamingo és megtudunk-e róla még valamit, vajon ő is felszabadul az őt kínzó régi sebek karmaiból?

blackronin

788
Átvezető chapter volt, így semmi extra nem történt.
Reméljük, hogy Dofi hamarosan kifekszik, mert már tényleg le kéne zárni ezt az egész küzdelmet.  ^^"

Jövő héten pedig nincs break, ami elég meglepő!

Kraivan

A hosszú rétestésztán kívül ebben a részben ráeszméltem, mi is az a másik dolog ami nagyon büki a csőrömet.

Ez a Doflamingo Birdcage plotskill.

Mégis mi ez az übergodlike overpowered skill?
Pár tucat világrangú hakihasználó, beleértve egy admirálist és pár vice-admiralt, és egyesített erővel nem tudnak mit kezdeni doflamingo egy skilljével, ami
a) vagy masszív koncentrációt igényel
b) nagyon sok energiát használ

De ezek egyike se mutatkozik, mert Doflamingi amellett h egy egész szigetet sakkban tart, tobbezer ember individuálisan irányít, kivetülés skillel a környéket is fonallá alakítja (DF upgrade) még simán harcol Luffy meg pár tucat gladiátor ellen.
A gladiátorok nem a legrangosabbak, de azért le van gyengülve. A Kalitka viszont rendületlenül tör előre.

Ezzel az erővel a Marineford War-t is lezárhatta volna egymaga.

blackronin

#3828
Quote from: Kraivan on 2015-05-29, 12:28:44
A hosszú rétestésztán kívül ebben a részben ráeszméltem, mi is az a másik dolog ami nagyon büki a csőrömet.

Ez a Doflamingo Birdcage plotskill.

Mégis mi ez az übergodlike overpowered skill?
Pár tucat világrangú hakihasználó, beleértve egy admirálist és pár vice-admiralt, és egyesített erővel nem tudnak mit kezdeni doflamingo egy skilljével, ami
a) vagy masszív koncentrációt igényel
b) nagyon sok energiát használ

De ezek egyike se mutatkozik, mert Doflamingi amellett h egy egész szigetet sakkban tart, tobbezer ember individuálisan irányít, kivetülés skillel a környéket is fonallá alakítja (DF upgrade) még simán harcol Luffy meg pár tucat gladiátor ellen.
A gladiátorok nem a legrangosabbak, de azért le van gyengülve. A Kalitka viszont rendületlenül tör előre.

Ezzel az erővel a Marineford War-t is lezárhatta volna egymaga.
Mindenben egyetértek veled, ezért is várom hogy lezárja Oda ezt a harcot.
Amivel egyébként semmi bajom nem volt, leszámítva ezt a Birdcage dolgot.
DE a következőt azért meg kell jegyeznem:
Sajnos Oda-nak kellett valami, amivel "lefoglalja" a többi karaktert, míg Luffy küzd Dofi-val.
Ha nem lett volna semmi ilyen, akkor azon csodálkoztunk volna, hogy miért nem esik mindenki Dofi-nak.
Szóval kettő rossz közül kellett választani, s Oda talán a kevésbé bajosat választotta, de természetesen még ez sem ad magyarázatot arra, hogy ennyi erős karakter miért nem tud hatástalanítani egy ilyen skill-t.

Reméljük, hogy jövő héten vége a "rémálomnak" (ami valamilyen szinten nekünk is az a sok break miatt) és rátérünk más dolgokra.
Összességében egy tisztességes arc ez a Dressrosa, csak nagyon elnyújtottnak érezzük a már ezerszer említett okok miatt.

Kraivan

QuoteSajnos Oda-nak kellett valami, amivel "lefoglalja" a többi karaktert, míg Luffy küzd Dofi-val
Épp ez az! Miért kell épp Luffynak kellene bevinni a finishing move-t? A saját mentorait és hűséges alattvalóit leszámítva mindenki be akar verni neki egy maflást, beleértve a Marine admiralt is. Az uralma megbukott, Luffy és Law már győzött. Jól tudjuk h a következő lépés legalább 2 yonko is lesz:
- Kaido biztos le akarja vadászni Luffy-t ezek után
- Big Mom már most a nyakában liheg
- még Black Beard is jelen van közvetetten

Meg biztosra veszem h Shanks ellen is harcolni fog egyfajta "kinek nagyobb a tolvajbecsülete" keretek között, amit nagyon szeretnék elkerülni, mert ez is a tipikus shounen plotok között van:
a) akivel harcoltam az a bajtársam
b) a barátom is mindent belead az élet-halál harcba, h kifejezze tiszteletét
Meh... Remélem h nem ez lesz.

chilip

elképzelhető hogy azt a birdcage-et évek munkájával csinálta amolyan vészbiztosítéknak mer azér minden épelméjű zsarnok számít a lázadásra előbb utóbb, neki akkor csak el kellett indítania és auto működik (ami felveti a dolgot hogy lehet le se áll ha leverik :P)

Kraivan

Quote from: chilip on 2015-05-29, 14:44:59
elképzelhető hogy azt a birdcage-et évek munkájával csinálta amolyan vészbiztosítéknak mer azér minden épelméjű zsarnok számít a lázadásra előbb utóbb, neki akkor csak el kellett indítania és auto működik (ami felveti a dolgot hogy lehet le se áll ha leverik :P)
Ebben így van magyarázat.
Így viszont felmerül az a kérdés h ha Law eszméletét veszti, akkor mi lesz a pácienseivel? Vagy akkor az Odaphysics szerint van kivetülés és változtatás?

Majd jövő héten kiderül... Vagy sem... Mert jövő héten kiderül Viola mit is akar, és az utolsó lapon Luffy kinyitja a szemét.

LuckyDingo

Hát ha Doffy kiütése megszüntetné a birdcage-et, akkor az lenne a leglogikusabb, hogy mindenki ő takarja kinyírni. Valamiért mégis inkább a cage-el szarakodnak. Ki érti ezt.. xD

Squazee2005

Azért Doffy-t legyőzni nem kispiskóta dolog. Nagyon erős és azért figyelembe kell venni, hogy a Birdcage folyamatosan szűkül, már nem kis ideje.
Ki az a pár tucat überhaki használó? Van egy pár, de azért nem túl sok és azt se feledjük, hogy attól, hogy valaki haki használó, nem azt jelenti, hogy tökéletesen ki tudja azt használni, lásd. azért Luffy se tökéletes e téren, pedig ő az egyik legjobbtól tanult. Meg attól, hogy valakit kineveznek al-admirálisnak, attól még nem feltétlenül atomerős. Garp ennek az ellenpéldája, ezt elismerem, de a kivétel erősíti a szabályt. Nem csak erő alapján kapja valaki a tisztségét az esetek jó részében.
Én nem igazán tartom overkillnek a birdcage-t abból kifolyólag, hogy Doflamingonak volt ideje kifejleszteni, ő eleve egy brutál erős karakter, az, hogy "csak" shichibukai és nem yonkou nem jelent az égvilágon semmit. És ahogy sejtetetni vélte, ő már más, fejlett szinten használja a DF-jét, Luffy az energiapazarló módon használja, de könnyen lehet, hogy van hatékonyabb módszer is.

Én nem különösebben bánom, hogy mindig Luffy viszi be a végső csapást, így az olvasó jobban azonosulhat az egésszel, ő is drukkol Luffynak és maguk a karakterek is és így jobban részévé válik az olvasó a műnek.

LuckyDingo

De azért az, hogy Fujitora sem tud mást csinálni, csak segíteni visszatartani a ketrecet, az kicsit röhejes. :D

Kassh

Én csak azt nem értem miért nem megy be mindenki abba a seastone épületbe.. :D

blackronin

789
Hát eléggé felejtős fejezet volt.
A "dráma" már nagyon elnyújtott, meg egyébként Gatz szövegét is elhagytam volna.
Az idióta Rebecca vs Viola közjátékról nem is beszélve...

És jön a break.

"sóhaj"

Oda ezek után nem tököljön és a 790-el zárja le a küzdelmet.
Elég volt már.

chilip

a számból vetted ki a szót, ez a fejezet tiszta időhúzás, és hogy pont 10:00 alatt jön vissza a hakija, nagyon pontos egy jószág az hogy 1 mp-el sem előbb vagy később :D

Squazee2005

Így önállóan, az elnyújtós előző fejezeteket nem annyira figyelembe véve, nekem tetszett, jó kis felvezetés volt. De lehet, hogy csak a visszaszámolás tetszett ennyire? Én elvoltam vele.
Szerintem a hiba az előző fejezetekben rejlik .

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2015-06-04, 15:20:12
Így önállóan, az elnyújtós előző fejezeteket nem annyira figyelembe véve, nekem tetszett, jó kis felvezetés volt. De lehet, hogy csak a visszaszámolás tetszett ennyire? Én elvoltam vele.
Szerintem a hiba az előző fejezetekben rejlik .
Elég lett volna egy fejezetet áldozni a "visszaszámolásra", mert ennél több már időhúzás csupán. Szerintem legalábbis.
Ha nem lett volna múlt hét, akkor élvezhetőnek tekinteném a mostanit, de sajnos nem ez a helyzet.
Ráadásul a break is most jött, kicsit úgy érzi az ember, hogy nem haladtunk semmit az elmúlt hetekben...  ^^"
Luffy készülődik a végső ütésre és... ennyi.