Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Kraivan

Talán a legrosszabb ebben a részben az megjelenített idő.

A japánok sajnos mesterei ennek a dolognak és eszembe jut a majd tíz éves gondolatmenetem amiért jobban szerettem az amerikai képregényeket a mangáknál:

A megjelenített cselekmény mennyisége: most is egy füzetet kaptunk, de igazából alig 1-2 percet kaptunk. Tudjuk jól, h ha ezt a rész animálni fogják, akkor ez egy tisztes fillerrel is talán ha 5 perc lesz, vagy egy skipelendő epizódot kapunk dragonballt megszégyenítő nyújtással.

Anno amikor mondjuk X-men képregényt olvastam, az a 30-40 lap egy egész sztorit mesélt el. ok h felszínes, és könnyű volt odaképzelni a maradékot, de mégis.
Talán visszavezethetjük, de az opic fejezetek is olyanok, amikor ki tudjuk tartalmasan tölteni két képkocka közötti időt.


Squazee2005

Nem is rossz.  :eek:

blackronin

790
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/790

Na, ezt vártam a Luffy vs Doflamingo harc lezárásától!  :whoah:
Ezek után végre rátérhetünk a következményekre is jövő héten.

Ezen kívül megtudtuk, hogy Oda világrekorder, jön az új TV special (Sabo-val).
OP most tarolt a héten nálam.  :smile:

LuckyDingo

Hú egy nagyon nagy ütés volt a titkos fegyver.. de legalább vége.. vagy nem.. ki tudja xD

chilip

és ezt nem bírta volna bevinni az első körben? vagy előbb le kell élnie magát csak aztán működik? :D

Squazee2005

#3846
Lehet, hogy első körben elégnek hitte azt a támadást?

Amúgy nagyon jó volt a fejezet. Szuper volt a támadás és Doffy is kemény volt. A színes kép meg telitalálat, nagyon jó volt.

Odának gratula a rekordhoz.  :cool:

Ja, és a Mangastream fordítás fényévekkel érthetőbb, mint a Mangapandáé. Mint mindig.

Kraivan

Miben is rekord a One Piece? A detective Conan is mai napig futó manga és az korábban kezdődött.

Squazee2005

A legtöbb példányszámot kinyomtatott és forgalomba hozott egyetlen alkotó által készített képregényért. 1997 és 2014 között: 320866000 kinyomtatott mangakötet.

A DC is előkelő helyen áll, a top tízben benne van.

Így néz ki:
1. One Piece                                                              320 millió (még futó sorozat)                  1997 óta
2. Dragon Ball (hát igen  :Kiraly: )                                230 millió (már nem fut)
3. Naruto                                                                  205 millió (amikor számolták még futott)  1999 óta
4. Golgo 13                                                               200 millió (még fut)                               1969 óta                     
5. Black Jack                                                             176 millió (már nem fut)
6. Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen-mae Hashutsujo  156,5 millió (még fut)                              1976 óta
7. Detective Conan   :jee:                                                   140 millió (még fut)                                1994 óta
8. Oishinbo                                                               130 millió (még fut)                                1983 óta
9. Slam Dunk                                                            120 millió (már nem fut)
10. Astro Boy, Doreamon, Fist of the North Star, Touch    100 millió (már nem futnak, a Touch a nagyon jó volt amúgy)


blackronin

791
Értem, hogy kell az öröm és a sírás, de azért reménykedtem benne, hogy azért valami más is történik a fejezetben...  ^^"

Így elég felejthető lett, köszönhetően annak hogy a dráma egy kicsit túl lett tolva már az elmúlt fejezetekben.

Reméljük, hogy a jövő hét ennél jobb lesz!

LuckyDingo

Ez a fejezet.. meh..

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2015-06-25, 09:39:28
Ez a fejezet.. meh..
:tezsvir:

Egy jó dolog azonban történt:
Az AP fórumon én csináltam a fejezetről topic-ot elsőnek...  :P
Eddig mindig megelőztek, de most én voltam a leggyorsabb!  :smile:

Squazee2005

Gratula. Találjuk meg mindenben a szépet.  :tezsvir:

Ja, amúgy, legalább egy utolsó oldalas WTF-ra számítottam volna, vagy ilyesmire. Na sebaj, majd jövő héten.

blackronin

#3853
792
Kijött!
http://www.mangareader.net/one-piece/792/2

Valami ilyesmire számítottam volna múlt héten.

Szerencsére nincs break, így alig várom a jövő hetet.  :smile:

Squazee2005

Egyetértek, a múlt hétből egy pár oldal és ez teljes egészében egy fejezetnek tökéletesen megfelelt volna. De nem panaszkodom, tetszett nagyon.

blackronin

Hát ezen jót nevettem!  :D


LuckyDingo

Jól értem, Luffyék most elég nagy gondban vannak? :D[spoiler] Köbö mindenki rájuk fog vadászni + még Fujitora is (bár még mindig nem hiszem el, hogy most ellenük fordulna)[/spoiler]

blackronin

#3857
793:
OPIC.

Régen vártam egy ilyen stílusú fejezetre!
Látni, hogy miként reagálnak a fontosabb szereplők a történésekre.
Remélem, hogy jövő héten még lesz valami ilyen, mert kíváncsi vagyok még pár reakcióra.

Pár konkrét dologgal kapcsolatban:
1. X. Drake Kaido embere, de hogy az a forma Kaido-e az már más kérdés.
2. Bounty növekedés már tuti, főleg annak fényében hogy ennyire felkorbácsolta Luffy-Law Szövetség Sakazuki (aki mellesleg elég csúnyán megsérült a Kuzan elleni harc következményeként) és az Öregek idegeit.  :D
3. Kuzan Teach-el dolgozik együtt? Elég furcsa szövetség...
4. Issho még képes Sakazuki-val is szembemenni, ami durva húzás. De végül neki is követnie kell a parancsokat.
5. Kidd szövetsége Shanks ellen, biztosan azt gondolják, hogy ő a leggyengébb Yonkou.
6. Capone talán Big Mom szövetségese? Kellemetlen, főleg annak fényében hogy pont ott van a Sunny közelében.
7. Urouge a felhők között találkozik valakivel...
8. Garp és Tsuru Doflamingo nyomában... lehet hogy személyesen gondoskodnak róla, hogy ne okozzon több bajt?

Jövő héten nincs break, ami remek hír.


Finlandia

Most kibuktam.  :Eztneked:

Ha ez a terv sikerül Killerék részéről, én onnantól végérvényesen dobom az OP mangát.  :b+:

blackronin

Quote from: Finlandia on 2015-07-09, 15:51:24
Most kibuktam.  :Eztneked:

Ha ez a terv sikerül Killerék részéről, én onnantól végérvényesen dobom az OP mangát.  :b+:
Nem kell aggódni egyelőre.
Csak akkor sikerülthet a tervük, és emiatt nem is látok más esélyt nekik, ha Teach besegít nekik.
Magukban esélytelenek Shanks ellen, de ha mondjuk a következő történik, akkor gond lehet:
- Shanks legyőzi őket, de Teach megtámadja utána a legyengült csapatukat.
VAGY
- Teach-el harcolnak Shanks-ék, kiegyenlített a küzdelem, de Kidd-ék közbelépnek Shanks hátrányára.

Ha Teach képbe kerül, akkor sajnos számolni kell Shanks halálával, kötve hiszem hogy más végezne vele (ha Oda ki akarja írni a sorozatból).

Mást nem tudok elképzelni.

Finlandia

Odából én már bármit kinézek.
Az időugrás óta nem sok jót nyomott ki magából (személyes vélemény).  :_piszka:

blackronin

#3861
Quote from: Finlandia on 2015-07-09, 16:20:07
Odából én már bármit kinézek.
Az időugrás óta nem sok jót nyomott ki magából (személyes vélemény).  :_piszka:
Voltak mellékvágányok, ehhez nem fér kétség.

Bár szerintem Oda jó irányba halad már egy ideje.

De nézzük a lényeget (talán nincs is jobb alkalom arra, hogy végre összegezzük a Dressrosa arc-ot, ezzel együtt a timeskip utáni első komolyabb saga minőségét):

Jó oldal:
[spoiler]- remek világépítés (sok mellékszereplő, sok helyszín, sok visszautalás)
- jó flashback-ek (van mondanivalójuk és megérintik az embert)
- OP hangulat megmaradt (poénok, harcok és személyiségek)
- néhány remek plot-twist (pl. Sabo, Kaido, kalóz-szövetségek)
- Doflamingo jó ellenfél volt, imádtam a karakterét!  :whoah:
- több epikus pillanat, szép art-al[/spoiler]
Rossz oldal:
[spoiler]- túl sok történeti szál (a meglévőket bontsa ki Oda)
- a SH csapat bizonyos szinten eltörpült a mellékszereplők tengerében (ne legyen olyan sok mellékszereplő, mint a Dressrosa arc-ban)
- sok break megtörte az arc-ok lendületét és borzasztóan elnyújtotta a dolgokat (több kisebb arc legyen, amelyek pörgősebbek)
- a harcok egy része összecsapott (pl. Pica vs Zoro, Trebol vs Usopp, stb.), míg egy részre értelmetlen/felesleges volt (pl. Franky vs Senior Pink). Miért nem kaptak a SH tagok Ennies Lobby szintű harcokat eddig?
- fárasztó vagy túlzásba vitt plot elemek (gyerekek PH-ban, törpék Dressrosa-nál)[/spoiler]

PH arc 7,5, Dressrosa 8 pont nálam.
Vagyis a Doflamingo saga összeségében egy erős 7,5/10.


edit: bizonyos szinten érezni lehet, hogy Oda már túl akart lenni ezen az egészen, hogy továbbléphessen.
Innentől kezdve ővé a pálya, nem gyárthat kifogásokat arra, ha félrelép.
A rajongók reakciója elég egyértelmű volt, abból Oda leszűrheti hogy mi az, amit hanyagolni kell és mi az, amit imád a nép.
Én bizakodó vagyok.

edit2: következő arc-nak szerintem jó lenne egy "felvezető" Big Mom kalózok vs SH harc, Dressrosa partjai közelében.
Luffy-ék csatlakoznak Sanji-hoz (vagyis a Sunny-n maradtakhoz), megismerik a Big Mom csapat pár jelentősebb tagját, de a fókusz a küzdelmeken lenne.
Kiegészítésképpen még több "mi történt a világban" stílusú fejezet beékelése, hogy haladjon a történet egésze is (Dragon, Teach, Shanks, stb.).

Squazee2005

Sokat kellett várni egy ilyen jó fejezetre, de megérte, persze, hogy megérte.

Végre választ kaptunk arra, hogy a Marine, főként Fujitora, miért nem adott bele mindent, hogy megállítsák Doflamingot.
Az nekem tetszik, hogy Shanks ellen mennek. Kell is ez az izgalom. :)
Különösen tetszett az a rész, ahogy az "egyszerű", ismeretlen, de Jokerhez köthető karakterek reagáltak.

Amúgy egy fontos dolgot (a többi mellett) félrefordítottak. A legvégén Akainu/Sakazuki azt mondja, hogy amíg nem teszi le Fujitora az asztalra Law és Luffy fejét, addig zárva maradnak előtte a Marine bázisok, erre reagál Fujitora, hogy felőle oké, így is akarta. Vagyis nem megy Luffyék után.

Finlandia

Ne értsetek félre, nekem is tetszik, hogy végre történik valami Shanks háza táján, de szinte biztos vagyok abban, hogy ebből semmit se fog mutatni.

Azért buktam ki, mert a kedvencem (jééé) és senki se merészeljen ellene vonulni.  :ejnye:
És persze tartom, ha sikerül legyőzniük nyomós ok (pl. BB-s bevonás) nélkül, akkor nálam ennyi volt a One Piece. Mert esélytelen, hogy az a három legyűrje azt a csapatot.

Kraivan

Shanks vendégszereplő a Fairy Tail-ben Gildarts néven. :P

Én csak várom h mi lesz. Oda annyi szálat futtat már, h heti 30 sorozatot kéne szimultán futtatni World of One Piece néven. Marvel univerzum japán módra, de idáig egyedül a naruto kezdett hasonlót.

blackronin

#3865
Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 00:41:50
Ne értsetek félre, nekem is tetszik, hogy végre történik valami Shanks háza táján, de szinte biztos vagyok abban, hogy ebből semmit se fog mutatni.
Amiatt nem aggódnék, hogy nem mutat semmit.
Csak eddig még nem jött el Shanks ideje.
Eddig.
Olyan epikus lesz Shanks küzdelme, és halála ha Oda úgy akarja, mint anno WB szereplése a Marinefold arc idején.
Ha figyeltétek, akkor WB se szerepelt túl sokat, aztán jött a Marinefold arc, s láthattuk a teljes erejét.
Oda szeret "tartalékolni", de nem tolhatja Shanks dolgát a végtelenségig.

Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 00:41:50
Azért buktam ki, mert a kedvencem (jééé) és senki se merészeljen ellene vonulni.  :ejnye:
És persze tartom, ha sikerül legyőzniük nyomós ok (pl. BB-s bevonás) nélkül, akkor nálam ennyi volt a One Piece. Mert esélytelen, hogy az a három legyűrje azt a csapatot.
Shanks nálam benne van a Top 5-ben az OP karakterek listáján (az AP fórumon ő az avatárom  :smile:), szóval elhiheted én sem akarom hogy veszítsen bárki ellen is!  :D
Legjobban azt szeretném, ha életben maradna, elvégre élvezi életet a csapatával, DE ha Oda meg akar válni tőle valamiért (Ace halála is kiemelkedő hatással bírt Luffy életére, milyen durva lenne Shanks elvesztése is), akkor elfogadom.
Sajnálni fogom, de elfogadom.
Teach karakterét is imádom, így számomra tényleg drámai lenne látni a harcukat.

Finlandia

#3866
Én azért nem fogadom el a halálát, mert mindenki ezt várja.
Csak azért se ölje meg.

Már így is nagyon kiszámítható ez a manga, pedig régen nem ilyen volt.

Szerk: el tudnám képzelni, hogy Luffy tudomást szerez arról, hogy Shanks ellen mennek Kidék, és elindul segíteni nekik. Na mondjuk nem csak úgy, hanem pl. meg lenne neszelve, hogy közben BB keveri a kártyákat, és ő is le akar csapni.
Na ez számomra elég epic lenne, Usopp találkozna az apjával, Luffy meg Shanks-szel.
Nem kell ám a manga végére tartogatni a nagy találkozást, akkor egy hatalmas háború lesz valószínűleg, miért ne találkozhatnának korábban is?

Nagyon jól meg lehetne ezt csinálni, de az elmúlt 2-3 arc után én nem nagyon vagyok pozitív ezzel kapcs....

LuckyDingo

Luffy nem menne segíteni Shanksnek, mert valszeg bízik abban, hogy elbánik Kidékkel (mégis csak példakép vagy mifene). Én egyelőre nem féltem. Bármit csinálnak Shankssel, előtte Luffyék tuti Kaidou-t legyűrik valahogy (bár ha Doffyval így megszenvedtek, nem értem mit akarnak egy ilyen kaliberű kalózzal). Ugyanígy nem értem, hogy Kidék miből gondolják, hogy bármi esélyük van Shanksék ellen.

Na mindegy, majd kiderül mi lesz.

blackronin

#3868
Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 18:13:25
Én azért nem fogadom el a halálát, mert mindenki ezt várja.
Csak azért se ölje meg.
Bocsi, de én csak azt írtam, hogy ha Oda a kiírásáról dönt, akkor elfogadom a döntését.
Egyébként se várja mindenki a halálát, csak azt, hogy biztosan összecsap Teach-el, és mivel BB elég végső ellenfél gyanús, ezért hiszik többen, hogy Shanks esetleg nem ússza meg a harcot élve. Ennyi.
Nem fogom dobni a mangát, ha Shanks meghal, DE ez még nem jelenti azt, hogy VÁROM is a halálát.
Én is azt szeretném, ha élne (mert az egyik kedvenc karakterem).
Viszont WB végjátéka annyira epikus volt, hogy biztosan Shanks esetében is valami igazán emlékezetest kapnánk (HA megtörténne).

Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 18:13:25
Már így is nagyon kiszámítható ez a manga, pedig régen nem ilyen volt.
Azért lett bizonyos szinten kiszámítható, mert rengeteg nyitott szál van.
Ezek adnak támpontokat, hogy kb. merre halad a történet.
A részleteket nem ismerjük, szóval abban rejlik a kiszámíthatatlanság.
Nem kell ezt annyira felfújni!

Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 18:13:25
Szerk: el tudnám képzelni, hogy Luffy tudomást szerez arról, hogy Shanks ellen mennek Kidék, és elindul segíteni nekik. Na mondjuk nem csak úgy, hanem pl. meg lenne neszelve, hogy közben BB keveri a kártyákat, és ő is le akar csapni.
Na ez számomra elég epic lenne, Usopp találkozna az apjával, Luffy meg Shanks-szel.
Nem kell ám a manga végére tartogatni a nagy találkozást, akkor egy hatalmas háború lesz valószínűleg, miért ne találkozhatnának korábban is?
Nem a manga végén lesz a nagy találkozás az biztos.
Maga Oda jelentette be, hogy a manga végén lesz egy nagy háború, ami a WG ellen zajlik majd.
Luffy biztosan előbb találkozik Shanks-al.
A találkozásuk pedig epikus lesz, ezt elhiheted!  :smile:
+ ez
Quote from: LuckyDingo on 2015-07-10, 20:49:34
Luffy nem menne segíteni Shanksnek, mert valszeg bízik abban, hogy elbánik Kidékkel (mégis csak példakép vagy mifene). Én egyelőre nem féltem. Bármit csinálnak Shankssel, előtte Luffyék tuti Kaidou-t legyűrik valahogy (bár ha Doffyval így megszenvedtek, nem értem mit akarnak egy ilyen kaliberű kalózzal). Ugyanígy nem értem, hogy Kidék miből gondolják, hogy bármi esélyük van Shanksék ellen.

Quote from: Finlandia on 2015-07-10, 18:13:25
Nagyon jól meg lehetne ezt csinálni, de az elmúlt 2-3 arc után én nem nagyon vagyok pozitív ezzel kapcs....
Tudom, hogy egy kicsit megrendült a bizalom a gyenge FI arc, az elnyújtott Dressrosa arc és a sok break miatt, de azért egy kicsit optimistábban is lehetne látni a dolgokat. Minden mangaka-nak vannak hullámvölgyei, Oda-nál a 2013-as és 2014-es évek voltak azok.
Tessék hinni Oda-sensei-ben!  :smile:

blackronin

794
Hát ez nem volt OPIC, mint az előző, de azért fontos volt a maga módján.
Sabo emlékezetvesztése elég klissés megoldás ugyan, de Oda úgy mutatta be, hogy átjött a megfelelő hatás.

A break miatt nagyon kár, de hát mit tehetünk...