Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Remélem, mostmár jobb irányba kanyarodunk, mert pár epikus/opikus pillanaton túl elég vontatott volt Dressrosa. De nagyon örülök, hogy vége van, és ez az euforikus hangulat megszépíti talán ezt a történetrészt is egy picit.

Így logikus és érthető, miért nem ment el Sabo megmenteni Ace-t, de kicsit vontatott volt ez az egész megint.

Kraivan

Ebben a részben említetteék h eltelt pár nap. A szokásos... Zoro iszik, Luffy alszik, Franky javítja magát. Az elmúlt pár napban Sanji és Brook meg le sincs ejtve? Felhívni őket h "úgy rémlik Big Mama elől menekültetek, éltek még?"
Vagy fordítva: "órákig egy denden se kapcsolt, mi van veletek?"

Ok h megbízunk a másikban, de ha egy yonku üldöz, azért aggódnék egy picit.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2015-07-17, 17:20:48
Ebben a részben említetteék h eltelt pár nap. A szokásos... Zoro iszik, Luffy alszik, Franky javítja magát. Az elmúlt pár napban Sanji és Brook meg le sincs ejtve? Felhívni őket h "úgy rémlik Big Mama elől menekültetek, éltek még?"
Vagy fordítva: "órákig egy denden se kapcsolt, mi van veletek?"

Ok h megbízunk a másikban, de ha egy yonku üldöz, azért aggódnék egy picit.
Hát igen, ez elég hülyén lett így megoldva.
Most esett le, hogy mennyire abszurd az egész.

Squazee2005

Hol említették hogy eltelt pár nap? Én sehol se látom.  :3x3:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2015-07-18, 16:48:43
Hol említették hogy eltelt pár nap? Én sehol se látom.  :3x3:
Jól mondod, sajnos én a mangapanda-s változatot néztem, a mangastream-es verzióban szó nincs erről.  ^^"

Luffy-ék meg persze, hogy alszanak, mert hát elvégre a csere 15:00-kor volt, utána pedig non-stop harc.
Mire Luffy kifeküdt addigra már a nap lemenőben lehetett.
Így valójában nem is telt el annyira sok idő, hogy Sanji-ék miatt aggódjanak.

Kraivan

http://www.mangapanda.com/one-piece/794/2
Lehet én rakom furán az időket, de "az elmúlt pár nap", ellenben Luffyék kb fél nap alatt feje tetejére állították a királyságot.

Squazee2005

Jaaaaaaaaaa. Csak hülyén fordít a mangapanda, lassan már a fele sem lesz igaz, amit írnsk.
http://readms.com/r/one_piece/794/2860/5

A mangastream oldalán vállalhatóbb a fordítás, értelmesebb párbeszédekkel. Mint múltkor a Fujitorás párbeszéd. Teljesen más.

GOUKI

Sziasztok!
Én még új vagyok a topicban.

Nos én abban a speciális helyzetben vagyok, hogy az animét és a mangát (csak a Dressrosa) tavaly júliustól most júliusig nyomtam le. Magyarán nálam nem voltak szünetek.
Hát mit is mondhatnék. Valóban nagyon jó manga a One Piece. Jól kidolgozott, átgondolt, tudatosan felépített történet, karakterek. Nagyon jó a humora, a shounen vonások nagyon jók, a képességekkel kapcsolatos koncepciók jól fel vannak építve.

Én az elemzést két részre bontanám time skip előt és után:
Time skip előtt:

A világ felépítése, karakterek bemutatása. Az arc-ok jók voltak, megfelelő volt számomra a humor és drámaiság aránya. Egyedül egy arc nem tetszett az pedig a thriller bark volt, a többi 7,5 és 8,5 között ingázott, ami pacingnek volt köszönhető, mert voltak valóban nagyon elnyújtott fejezetek.

Time skip után:
Fura volt az új design és fanservice erőteljes megjelenése. Nem ehhez voltam szokva, most már nem zavar. Ami viszont feltűnt az az, hogy a time skip közeledtével illetve után Oda nagyon kezdett ,,szálakat" gyártani, rengeteg karakter és az ehhez kapcsolódó történet. Érzésem szerint ezt Oda kicsit túlzásba vitte, bár elismerem nagy mangaka, de itt vannak problémák. Sok újat akart mutatni, de ez a meglévő cselekményszálak rovására ment EDDIG.  A time skip leggyengébb arc-ja egyértelműen eddig a fishman island volt.

Kérdés mit hoz a jövő:
Bajba vagyok mert Oda sensei nagyon belevágott a lecsóba.

Jelenleg úgy látom, hogy Oda valószínűleg Shanks-ket akarja egy kicsit megfingatni.
Luffy ha megtudja, hogy Shanks-ék ellen összefogtak, akkor már becsületből is a segítségére siet. Igen ám, de ha Luffy utána megy azzal csak Shanks-ékkel cseszik ki, mert Luffy nyomában a fél újvilág lohol a rengeteg balhé miatt. Több fronton képtelenség lenne helytállni.

GOUKI

Volt szó Doffy képességéről. Én úgy látom, hogy mint ahogy a D.-knek is van bizonyos képességük, úgy a mennyei sárkányfiak vérvonala is rendelkezhet speciális képességekkel. Doffy nem véletlen volt olyan szívos, illetve elérte a felébredett állapotot. Ezek szerintem nem véletlenek. Valamiből ugyanis ered a mennyei sárkányfiak hatalma, nem véletlen lettek a világ vezetői. Nyilván ez most nem látszik mert az évszázadok alatt ellustultak.

blackronin

795
OPIC.

Hát erre nem számítottam.  :eek:
Kell egy kis idő, hogy feldolgozzam...

GOUKI

795:

Ez kemény volt.  :eek: Az ember azt hinné, hogy Oda egy kicsit nyugisabbra veszi a figurát erre jön a durvulás...

blackronin

Quote from: GOUKI on 2015-07-30, 09:23:31
795:

Ez kemény volt.  :eek: Az ember azt hinné, hogy Oda egy kicsit nyugisabbra veszi a figurát erre jön a durvulás...
:tezsvir:  [spoiler](ja és üdv a topicban, de már ismerjük egymást máshonnan  :P)[/spoiler]

Hát igen... Oda képes mindig meglepni.  :smile:

Fontos megjegyzés az AP fórumról:
A mangapanda fordítás megint nagyon gyenge (sok félreértelmezéssel), így érdemes megvárni a mangastream-et vagy a powermanga-t.
Akkor érthetőbb lesz az egész.

GOUKI

Story-hoz
[spoiler]Abban megegyezhetünk a 795 után, hogy Kidd-ék szövetségének nem az lesz a legnagyobb problémája, hogy Shanks-ot elkapják. Szerintem elégedettek lehetnek ha egyáltalán valamelyikük is túléli...[/spoiler]

blackronin

Finlandia panaszkodott még arról pár hete, hogy mennyire kiszámítható az OP.
Remélem, hogy a mostani fejezet után talán máshogy gondolja...

Ja és sokan panaszkodnak az AP-n, hogy miért nem láttuk Sanji-ék menekülését Big Mom-tól.
Oda biztosan mutatni fogja majd egy flashback keretében, de néha jobb ha csak így váratlanul bedobnak a mélyvízbe.  :smile:

Squazee2005

Váratlanul ért és ütött. Ez egy jó fejezet volt.  :jee: Nem olvastam spoilereket, úgyhogy abszolút kellemes meglepetésként ért az egész.

Kraivan

Most két utat tudok elképzelni Kidd-éknek:
1) Kaido összecsukja őket, és örülhetnek ha valamelyikük is életben marad.
2) Elvégre Shank ellen készültek... Hacsak nem tudtak meg valami nyerő ütőkártyát kifejezetten Shanks ellen, akkor Kaido ellen se kellene h rosszul álljanak. A fordulat lehet az, h Kaido legyengül, és mondjuk Blackbeard egy embere kap rajta az alkalmon.
Kaidonak is van gyengéje, máskülönben nem 4 yonku lenne.

blackronin

#3886
796
Jó átvezető fejezet volt, bár jobban szerettem volna, ha a múlt heti események folytatódnak...  ^^"
De a Dressrosa arc-ot is le kell zárni valahogy, reméljük hogy köv. fejezet végén elhagyják a szigetet.
Persze ehhez Fujitora-nak is lesz egy-két szava!
Tsuru és Sengoku pedig nem fog sok vizet zavarni, ebben biztos vagyok.

edit:
Most esett le, hogy jövő héten obon fesztivál, szóval elvileg nem lesz fejezet...  :frown:
2 hetet kell várnunk Luffy-ék menekülésére.

chilip

hát sztem monsherry vérvételének lesz 1-2 nem várt mellékhatása (máskülönben nem mutatták volna sengokut ahogy boldogan ad vért), lehet ideiglenes gyengeség?

GOUKI

796:

Nem volt rossz, kellenek ezek az átvezető fejezetek.

[spoiler]Fujitora döntési mechanizmusát érdekes volt látni. :) Luffy keménykedését nem teljesen értem, nem értem, hogy kit akar ennyire lerendezni. [/spoiler]

Liquid Snake

Quote from: GOUKI on 2015-08-06, 11:16:56
[spoiler]Fujitora döntési mechanizmusát érdekes volt látni. :) Luffy keménykedését nem teljesen értem, nem értem, hogy kit akar ennyire lerendezni. [/spoiler]

[spoiler]Talán Sengoku-val akar összecsapni, elvégre ő volt a flotta admirális és ő "rendelte el" Ace kivégzését, ha jól emlékszem. [/spoiler]

blackronin

#3890
797
http://www.mangareader.net/one-piece/797

A fordítás nélkül nem tűnt valami jó fejezetnek, de szöveggel együtt már okés.
Magam részéről reméljük, hogy ez volt Rebecca utolsó szereplése, mert már elegem van belőle.

A köv. fejezetben bizakodjunk, hogy elhagyjuk végre Dressrosa-t...  ^^"

GOUKI

797:

Hát szódával elmegy kategória. Rebeccaval szerintem a Dressrosa lezáródik, szerintem még 2 fejezet lesz a menekülésről.

Squazee2005

Kellett is, meg nem is. Ha a történet nem lett volna ennyire széttagolt és olyan, amilyen, még örülnék is Rebecca döntésének és annak, hogy ez történt. De így csak úgy vagyok vele, hogy halleluja, hogy vége és nem érintett meg. Ez van.  :frown:

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2015-08-20, 09:06:46
Magam részéről reméljük, hogy ez volt Rebecca utolsó szereplése, mert már elegem van belőle.

:tezsvir:

Úgyszint. Minden jobban érdekel már annál ami történik vele, mi van Sanjiékkal, Kidd-ékkel, hogy menekülnek el Dressrosa-ról, illetve mi lesz szegény Sízárral XD (Caesar).

GOUKI

798:

Na ez jó fejezet volt, kíváncsi leszek a jövő hetire.

[spoiler]Luffy vs. Fujitora szerintem érdekesnek fog ígérkezni....[/spoiler]

blackronin

Quote from: GOUKI on 2015-08-27, 08:19:26
798:

Na ez jó fejezet volt, kíváncsi leszek a jövő hetire.

[spoiler]Luffy vs. Fujitora szerintem érdekesnek fog ígérkezni....[/spoiler]
Valóban ez egy jó hét volt.
Law és Sengoku párbeszéde és Luffy elhatározása a végén mind emlékezetes pillanatok voltak.

Szerintem 1 fejezetet szán majd Oda a harcra, ha nem jön közbe semmi.
Így tartható az is, hogy a 800-as fejezet igazán üssön.

LuckyDingo

Hát még mindig Fujitorának van egyedül olyan képessége, ami nem teszi őt túl OP karakterré. De nem lesz ez a meccs olyan egyszerű. Fujitora vagy eljátssza azt amit Garp és direkt veszít, vagy Luffy mégis elmenekül miután a többiek erre kérik.. passz. De azért azt jó látni, hogy nem fut egy admirális elől.

Squazee2005

Na végre!

Szuper csúcs volt ez a fejezet. Corazon-Sengoku-Law rész jó volt, az arc egyik erős része volt, aztán Fujitora végre használta az erejét rendesen és az utolsó oldal komoly előrelépés.
Örülök, hogy az (jogosan) elbizonytalanodott Luffy erőre és önbizalomra tett szert, így nem csak a "barátság" ereje és a túlélési ösztöne miatt nyeri meg a csatáit, hanem, mert valóban edzett, erősebb lett nem csak testileg, hanem szellemileg és lelkileg is.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2015-08-27, 22:44:11
Na végre!

Szuper csúcs volt ez a fejezet. Corazon-Sengoku-Law rész jó volt, az arc egyik erős része volt, aztán Fujitora végre használta az erejét rendesen és az utolsó oldal komoly előrelépés.
Örülök, hogy az (jogosan) elbizonytalanodott Luffy erőre és önbizalomra tett szert, így nem csak a "barátság" ereje és a túlélési ösztöne miatt nyeri meg a csatáit, hanem, mert valóban edzett, erősebb lett nem csak testileg, hanem szellemileg és lelkileg is.
:tezsvir:

Nem tudom, hogy mi lesz a 800-ik fejezetben, de már előre felhypoltam magamban.  :P

GOUKI

799:

Nincs mit mondanom.... KIBASZOTT NAGY FEJEZET VOLT!  :muhahah: