Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: GOUKI on 2015-09-03, 09:01:00
799:

Nincs mit mondanom.... KIBASZOTT NAGY FEJEZET VOLT!  :muhahah:
:tezsvir:

OPIC.

Luffy lényegében Yonkou-vá vált.  :D
Hú, mi lesz itt 2 hét múlva!

Mert ugye break lesz megint...
Ahhh!!!  :bruhuhu:

LuckyDingo

Nem lesz itt semmi... kövi chapterben Luffy unott fejjel rákérdez, hogy hülyék vagytok, nem kell nekem ennyi ember, csináljatok, amit akartok! Csá. Ha Lawról lenne szó, ő még án bevállalná a főnökséget, mert neki van elég esze hozzá, Luffy nem gondolkozik. :D

GOUKI

LuckyDingo:

Ez bennem is felmerült. Luffy elmúlt időszakbeli jellemfejlődése alapján azt kell mondanom, hogy jóval ambiciózusabb mint régen volt. Szerintem Megalakul a Szalmakalapos kalózok tábora. Ezt már csak azért is gondolom mert a 800-ik fejezet így valóban hatalmasat ütne.

Bár ha azt nézzük, hogy Luffy példaképe Roger és Shanks akkor nem biztos, hogy Luffy Apa - Gyermek felállás mellett fog dönteni, mert az eddigi ismereteim szerint Roger és Shanks is "magányos farkas" inkább. Kicsi de bitang erős legénység.

Squazee2005

 :whoah: Csúcs fejezet volt. Ami nagyon tetszett, hogy a "nép" végre Luffy mellé állt és megvédték konkrétan a tengerészettől. Nem csak úgy, mint eddig, hogy "nem láttuk őket", hanem konkrétan kockáztatták az életüket érte.
Luffy nem fogja elfogadni a felajánlást, de egyfajta szövetség biztos létrejön. Végülis most meg kell találni a Sunny-t és a többieket, ehhez még kellenek a szövetségesek. Meg az, hogy a kis manók/törpék eól, tuti nem fognak visszafordulni, hamár eljöttek otthonról.

blackronin

#3904
800
http://www.mangareader.net/one-piece/800

OPIC.

Oda
:hail:

Egy méltó választóvonalhoz érkeztünk a 800-ik fejezettel.

Az utolsó mondat pedig...
Titokzatos és izgalmas egyszerre!  :smile:

LuckyDingo

Valami ilyenre számítottam. Nagyon nem lepődtem meg, az előző fejezet nagyobbat ütött. Jön Big Mam

Squazee2005

Tetszett ez a fejezet, komoly előrelépés és partiii!!!  :kocc: :whoah:   Bár a többi Strawhat nélkül kicsit fura. Le fog esni az álluk.  :haha:

GOUKI

800: Várható volt, én nem raktam volna bele Luffy szarozását az ívással.  :smile:

A kalandok most kezdődnek!

blackronin

#3908
801
Azt hittem, hogy nem lehet fokozni, de mégis!  :smile:
Végre megkaptuk Dressrosa teljeskörű lezárását, új vérdíjakat, meg egy pár régi ismerőst... és néhány újat.
Nagy dolgoknak nézünk elébe.

Ja és Dofi szövege alapján ez lesz nemsokára


Meg egyébként OPIC fejezet.  :D

Jövő héten color spread és SJ cover, szóval nagyon várjuk.
És irány Zou!  :whoah:


edit: A Dressrosa arc értékelése nálam ezzel felment az eddigi 7,5/10-ről 8,5/10-re.
Köszöhetően a fantasztikus zárásnak.

chilip

csak úgy mellékesen beszúrja a (volt?) sichibukainak, law-nak "a te posztered eldobtam de ennyi meg ennyi" xD

God Usopp asszem ráragadt LOL 200 milla  :lul:

LuckyDingo

Most Doffyt valaki ki akarja szabadítani, vagy kivégezni? Kicsit Kaidou stílusú volt az a hajó, szal bármelyik lehet.

Kraivan

Oda már megint csinálja a feszkót. :D

Azzal h Doffy hatalmát megdöntötték valóban elszabadul a pokol, hisz a jelenlegi kaotikus tengerben az ő cselekedetei tartották fenn az egyensúlyt. Gyanítom mint fegyver és DF kereskedő igencsak tevékenykedett azon, h ne legyen teljhatalom valaki kezében.

Így feltételezem Kaido annyira csak nem lehet erős (hatalomról beszélek, nem brute force-ról), ha őneki adta mondjuk a legtöbb DF-et.
Előző fejezetekben már volt kép arról, h pár csatában siránkoztak h megszűnt a szállítmányozás. Csak remélem h nem az lesz h hirtelem véget ér minden háború, mert Doffy szállított mindenkinek, és szeretetésbéke. Az nagyon erős klisé lenne.

Jack kapitány nem tudom ki akar lenni, megjelenés alapján lehet h Johnny Depp lesz. :) Valóban lehet egy aduász -ezért nyugodt Doffy a ketrecben- vagy egy fejvadász.
Remélem nem jár sikerrel, hisz Sengoku és az elit veteránjai vannak a hajón, még akár Garp is ott lehet. Nem örülnék neki, ha csak úgy kiiktatnák őket, hisz Sengokut nem láttuk ereje teljében.

A Luffy fanclub pofás, de fárasztó már ez az extrém fanboyism. IRL gyanítom kellett Bartolomeo, hisz OnePieceLand-re tökéletes túravezető.
Úgy sejtem az a trófeaterem tele van easter egg-el, de nem vagyok annyira fanatikus h lássam őket.

És persze Sanji... only alive...
Egy újabb szál a másik ezer mellé.
Sejtéseim szerint aza  trófeaterem

Squazee2005

Nagyon jó volt. A God-Usopp, Sanji újabb rejtélye, minden szuper volt.
Örülök, hogy vége végérvényesen ennek a résznek, bár azt hiszem, most majd a következő hónapokban valamikor újra elolvasom egyben az egészet. Ami a végére kisült belőle az szuper-fantasztikus lett.
Talán maga Dressrosa lett túlspilázva, és az, hogy Rebeca és Violet hihetetlenül érdektelen karakterek voltak, ami lehúzta szerintem az egészet.
Luffy erős szövetséget hozott létre, nem önszántából, de így még erősebb a kötelék.

Finlandia

Végre vége! Számomra élvezhetetlen volt Dressrosa, végre reménykedhetek, hogy most már jön valami jó is.

Sanji esete érdekes kérdéseket vet fel, de Odát ismerve erre úgyse az elkövetkezendő hónapok alatt kapunk választ...


blackronin

Quote from: Finlandia on 2015-09-25, 20:05:05
Végre vége! Számomra élvezhetetlen volt Dressrosa, végre reménykedhetek, hogy most már jön valami jó is.

Sanji esete érdekes kérdéseket vet fel, de Odát ismerve erre úgyse az elkövetkezendő hónapok alatt kapunk választ...


Amit találtál az nagyon érdekes!
Ha bejön, akkor egy újabb nagy piros pont Oda-nak!  :smile:

Egyébként a Dressrosa arc-ot most kell újra elolvasni.
Biztosan másmilyen színben fognak látszódni az események.
Hátha nem leszel olyan negatív véleményen róla immár.

GOUKI

801:

Nem volt rossz, nem volt rossz.

Sanji esete érdekes, szerintem ahogy meglátja a plakátját rögtön megkezdi a nyomozást.

Nagyon sok nyitott szál van, néha már az az érzésem, hogy túl sok is.

Meglátjuk, mindenesetre Fujitora érdekes harcnk néz elébe mert ez a Jack kapitány nem lehet egy kispályás.....

blackronin

802
Kemény kezdéssel indul a Zou arc!
Volt itt minden:
Új Hadúr, Kizaru, Bartolomeo és a végén Zou szigete a Mink törzzsel (akikről már volt szó, de most fogjuk majd látni őket először).

Alig várom a következő hetet!  :whoah:

chilip

eh elment ez az új hadúr, de mind tudjuk ki a legerősebb mind közül
[spoiler]buggy, the legend  :lul:[/spoiler]

blackronin

Quote from: chilip on 2015-10-01, 09:43:10
eh elment ez az új hadúr, de mind tudjuk ki a legerősebb mind közül
[spoiler]buggy, the legend  :lul:[/spoiler]
Még szép.  :D

Egyébként Weeble megjelenésével már egyre biztosabb vagyok abban, hogy a Schicibukai rendszernek vége lesz.
Elég csak megnézni, hogy kik maradtak:
- Mihawk-ot igazán nem érdekli, hogy marad-e tag vagy sem (csak kényelmi szempontból érdekelt)
- Hancock Luffy szövetségese, ha kell, gond nélkül eldobja a címét
- Buggy Luffy szövetségese és igazából feltalálná magát a cím nélkül is (meg egyébként is Yonkou akar lenni  :P )
- Kuma egy robot már személyiségében, csak névleg önálló tag (vagy fellázad Vegapunk segítségével)
- Weeble egy sima ellenfél lesz, aki megküzd valakivel (valószínűleg nem Luffy-ékkal), de utána gond nélkül kicsapják majd a bandából.
Hosszú jövőt nem jósolok neki.

GOUKI

802:

Hát érdekes fejezet volt, tovább nőtt az új arcok száma. Valahogy untam ezt a fejezetet.

A végén a nagy dumbo meglepő volt.

Squazee2005

Nagyon tetszett ez a fejezet, végre valami más, kalandszagú.
Az Elefánt-sziget, ami konkrétan egy elefánton lévő sziget szuper ötlet. Jól is néz ki és biztos érdekes lesz a rajta lévő emberek története is. Meg maguk az emberek.

A Shichibukai rendszer bizonyára sosem volt túlságosan stabil, hiszen az elején is már olyanok voltak a részei mint pl.: Boa, Jinbei akik eleve még gyűlésre se voltak hajlandóak elmenni és a háború szakította végérvényesen szét az egész rendszert. Bizonyára tudott volna tovább viszonylag jól működni, ha Luffy nem üti ki Crocodile-t és ha Blackbeard eleve nem pályázik a címre, hogy aztán még borzalmasabb tetteket hajtson végre. A háború után pedig hiába kérték fel Buggy-t és ezt az új gyereket, végsősoron a béke, mint olyan teljesen elveszett mindenütt, ahol még nem jártak Luffy-ék. Mert azt hozzá kell tenni, hogy ahol ők jártak, oda utánuk a legtöbb esetben már nem jött háború, vagy fellendülésnek indult a narrátor szerint, lásd: Dressrosa, Fishman Island, Water 7, Alabasta, Nami szigete, Usopp szigete stb.
Nagyon tetszik az egyébként az egész történetben, hogy a történetben 2 nagyon fontos szereplő van, akik nagyon hasonlítanak és csak pár dologban térnek el egymástól, ez mégis elég ahhoz, hogy teljesen ellentétes hatást gyakoroljanak a világra. Ebből is elég bizonyos, hogy Blackbeard lesz Luffyék végső ellenfele.
Nagyon jó, ahogyan a történet fel van építve és az alap dolgokat vissza lehet vezetni. Tudom, hogy sok asspull is van a OP-ben, de maga a koncepció és az alap az mindig szolid marad és ez nagyon ritka egy ilyen hosszanfutó, heti rendszerességben megjelenő, cselekménnyel sűrített történetnél.

Kassh

Érdekesség
[spoiler][/spoiler]


blackronin

#3923
Quote from: GOUKI on 2015-10-05, 12:20:15
Oda sensei WC-je: :lol:

http://kotaku.com/one-pieces-creator-has-an-amazing-toilet-1734649716?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow
Ez nagyon jópofa!  :D

edit:
803
http://www.mangareader.net/one-piece/803

OPIC fejezet.

Tetszett, hogy megint ugráltunk a különböző csoportok között.
Főleg, hogy milyen régen láttunk egyeseket.
A Zou arc eddig király, csak így tovább, Oda!  :whoah:

edit2: jövő héten break, sajnos a fordításban nem jelölték ezt.  :frown:

Finlandia

Friss fejezet: AZTAKURVA.  :eek:

Köszönöm a figyelmet.
Szünet:  :ejj:  :grrr:

Bár úgysem foglalkozik a most felbukkanó érdekes találkozással pár évig, szóval tökmindegy....

GOUKI

Ez jóféle fejezet volt.

[spoiler]Ez a Teach VS Dragon konfliktus érdekesnek fog ígérkezni....[/spoiler]


blackronin

Quote from: GOUKI on 2015-10-08, 12:46:38
Oda nem szeret pihenni: http://kotaku.com/one-pieces-creator-is-working-as-hard-as-ever-1735374257?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow
Érdekes, hogy még mindig ebben az időbeosztásban dolgozik...
Pedig nagyon mondogatta múlt évben, hogy változtatni fog.
Nem csoda hát, hogy továbbra is fennáll a "4 fejezet, majd 1 break" szituáció.

Addig is relaxáljon a cápás WC-jén.  :P

chilip

erre szokták mondani hogy nem normális :P

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-10-08, 13:20:00
Érdekes, hogy még mindig ebben az időbeosztásban dolgozik...
Pedig nagyon mondogatta múlt évben, hogy változtatni fog.
Régebben nem 4 órát aludt? Most már csak 3.. változtatott. :D