Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#3960
814
http://readms.com/r/one_piece/814/3195/1

Király fejezet volt, Nekomamushi nagy arc (a lasagna iránti szeretete pedig Garfield vonás).  :P
Valamint Sanji háttere, vagyis hogy egy bérgyilkos család sarja, eléggé a Hunter x Hunter-re hajaz... egészen pontosan Killua esetére.

Haladnak az események és jövő héten nincs break, ami elég jó dolog.

edit:
Egyébként kíváncsiak vagytok, hogy honnan jött Nekomamushi karaktere és a dal, ami a mostani fejezetben volt?
Itt a válasz:
https://www.youtube.com/watch?v=T9eucF9DhZE

Kraivan

Quote from: Kraivan on 2016-01-20, 02:44:05
QuoteAkkor az, hogy gengszter/maffia családból származik, ki van lőve? Mert hallottam ilyet is.
Az "Only Alive" vérdíj nem túl jellemző bűnszüvetkezetek embereire.
Bár Oda esetén annyira mindegy. Egy csavarral akár ez is lehetséges.
És itt is az az egymondatos csavar.
Ezek szerint befolyásos és korrupt családból van, hisz a vérdíja az 'Alive only'.

Miért van még mindig az a hagyomány hogy heti egy fejezet?  :bruhuhu:

blackronin

Quote from: Kraivan on 2016-01-29, 14:55:54
Miért van még mindig az a hagyomány hogy heti egy fejezet?  :bruhuhu:
És ez még rosszabb lesz, ahogy jönnek az egyre izgalmasabb részek a Big Mom arc-ban.  ^^"
Inkább annak örüljünk, hogy lesz jövő héten fejezet... bár utána valószínűleg break, ismerve a megszokott menetrendet.

Kraivan

Amúgy tetszett ahogy Zoro összefoglalta a helyzetet, és rávilágította megint a csapatot a valóságra:
Luffy már eleve kihívta BigMom haragját Fishman Island-en, a Smile factory lerombolásával Kaido is vadászik Luffy-ra (nem beszélve arról a sok bandáról akit "Joker" látott el fegyverrel.

Tetszik hogy végre van stratégia is a OP-ben, nem pedig szedett-vedett csapat megy és egyre s egyre erősebb csaptok ellen 1vs1-eznek.
Ebben a nagy zavarban Shank-nak is meg kellene jelennie, mert 4 yonkou-ból 3 vadászik Luffy-ra. (Jesus Burges mintha Luffy df-jét is el akarta volna lopni...)

A házasság is érdekes dolog, és most Oda húzza a rajongók agyát: "akkor ez most instant új női nakama?", "Sanji kilép? Azt nem lehet" és a házasság megkötésével Luffy instant BM alárendeltje lenne, ami mondjuk nem értem miért lenne így...

Én még mindig szeretném ha Sanji kapna végre valami nőt, és hagynánk már ezt a orrvérzős nyálcsorgatós viccelődést, így 18  :zomg: év után már nem vicces.
Mellékesen lehet Chopper is becsajozik? :D

blackronin

815
http://readms.com/r/one_piece/815/3209/1

Hangulatos fejezet volt, valamint tisztázva lett pár dolog is.
Luffy terve Sanji "megmentésére" szerintem egy kicsit átgondolatlan...  :P
Law csapata pedig tiszta Ginyu Force utánérzés.  :D

A vége pedig... kíváncsi leszek, hogy a Mink-ek meddig lesznek barátságosak, ha megtudják az igazságot.

Ja és jövő héten lesz fejezet!
2013 óta nem volt példa erre, hogy 4 fejezet után ne legyen break, erre Oda most megtöri az átkot.  :whoah:

blackronin

816
http://readms.com/r/one_piece/816/3223/1
Hát nem volt valami nagy szám a heti adag.
Megtudtuk, hogy Kanjuro klánja és a Mink törzs barátok, de kb. ennyi.

Jövő héten break.  :frown:

Jó lenne, ha a következő fejezettel letudnánk a Zou arc-ot, mert szerintem ennyi elég volt belőle.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2016-02-10, 15:05:41
Jó lenne, ha a következő fejezettel letudnánk a Zou arc-ot, mert szerintem ennyi elég volt belőle.

Nem sok esélyt látok rá... az elveszett szamurájra meg a történetére úgyis elmegy még legalább 3-4 chapter :D

blackronin

817
http://readms.com/r/one_piece/817/3248/1

Gondoltam, hogy Oda nem a szokványos ninja karakterrel lep meg minket.  :P
De Raizou ennek ellenére jó arc.

Jó átvezető fejezet volt, örülök hogy Jack él és megtudtuk, hogy van egy poneglyph Zou-n (ami ráadásul egyedi a többihez viszonyítva).

Szóval a jövő hét eléggé várós.  :smile:

Kraivan

Hááát... kb nem sok tárgyalnivaló van.
Heteket várunk kb egy infomorzsára. Oda igazán változtathatna a tempón.

Meg kicsit a ploton is.
Öcsém most fejtette ki h miért dropolta a OP-t, és valamennyiben igazat kell adjak neki:
A Doflamingo elleni arcnál kezdte mellőzni a sorozatot, mert szinte az Arabasta arc visszhangja az egész. Emellett minden arc ugyanarra épül:
1. eljutunk valahova
2. hülyülünk kicsit
3. összebarátkozunk random tagokkal
4. akikről kiderül hogy nagyon nagyon nagyon fontos szereplők
5. akiken egy helyi zsarnok uralkodik
6. akit persze le kell győzni
7. majd jön a countdown, ugyanis a gonosz fegyvere egy szabályos genocídium.
8. partyhard
9. vissza az egyes pontra

És "sok" a karakter, mert mindenki persze 1vs1-ben akar megoldani mindent, ami sajnos nem 1 mangafejezet lesz.
Dressrosa vajon mennyivel lett volna hosszabb ha a SH crew fele nem kényszerül menekülni? Bár helyette kaptunk egy egész flottát.


Squazee2005

Való igaz, hogy így visszanézve nagyon nehezen vergődtünk át a Doflamingos részeken.
Sajnos a női karakterek harmatgyengére sikeredtek. Sokan szapulják Vivit, mint szereplőt, pedig szerintem nagyon jó volt. Hozzá képest Violet és és Rebecca együtt se értek fel és ez eléggé elkeserítő.
Maga az arc közel sem lett olyan jó és grandiózus, mint az Alabasta arc. Nekem nincs bajom azzal alapjáraton, hogy ez egy Alabasta 2.0, sőt, az ötletet magát díjazom. Az, hogy minden arc ugyanarra a 9 lépésre épül nem zavaró, a OP mindig is ilyen volt és ilyen lesz. Ez nem egy rövidebb lélegzetvételű sorozat, ahol büntetlenül lehet haladni mindenféle váratlan húzással a végkifejlet felé, s egy sikeres recepten pedig kár változtatni. Bár a háborús rész elütött ettől, a kivétel erősíti a szabályt. Plusz a OP még így is sok fordulatot hoz a saját keretein belül, ami több, mint amit a legtöbb hosszan futó sorozat felmutathat. Tisztelet a kivételnek.

A túl sok karakter túl sok problémát szül, ezért is esett kicsit szét a Dressrosa arc. Rebecca nevét ki kellett gugliznom amúgy, ami azért durva, mert fontos szereplő volt/lett volna.

A csapat bontásával jól is jártunk, meg nem is. Sajnálom, hogy egyes karakterek a Strawhat bandából teljesen ledegradálódtak vicces mellék-mellékszereplővé. Belőlük jóval több kéne szerintem. Nagyon be vannak skatulyázva és le vannak mostanában sarkítva a SH kalózok. :/

A mostani részek viszont megnyugvással töltenek el, mert sokkal jobbak, mint amit az előző arcban kaptunk. Aztán, ki tudja. Újra kell olvasnom a Dressrosát, hogy kicsit formáljam róla a véleményemet.

blackronin

#3970
Quote from: Kraivan on 2016-02-29, 13:37:19
...

Quote from: Squazee2005 on 2016-02-29, 22:11:14
...

Sok jó dolgot felhoztatok és akkor én is leírom ezekről a véleményemet.

- Az OP-t dobni csak azért, mert vannak benne ismétlődő elemek, szerintem rossz döntés.
Minden shonen mangában vannak ismétlődő elemek, különösen igaz ez a hosszú sorozatokra, mint az OP.
Gyakran a korábbi megszokott elemek miatt szeretjük a sorozatot.

- A Dressrosa valóban egy Arabasta arc 2.0, némi változtatásokkal.
Ezen kár is szépíteni.
De Oda-nak ez is volt a célja vele (elég megnézni a párhuzamokat).
A végeredmény nem lett hibátlan pont emiatt.
De nem volt egy rossz arc, ezt azért le kell szögezni.
Voltak benne EPIC pillanatok és jó harcok, meg persze poénok.
Egyébként nagyon ajánlott újra elolvasni egyben az egészet, mert jobbnak tartom így, mint amikor hétről hétre követtem.

- Szerintem a SH tagok szétválása az arc-ban egy jó ötlet volt.
Hogy emiatt egy kicsit háttérbe szorult Nami, Chopper, Sanji és Brook?
Ez van, a Dressrosa így is túl sok karakterrel dolgozott.
Ennek ellenére a SH flotta létrejötte pedig az egyik legfontosabb lépés Luffy életében, aminek komoly szerepe csak később lesz igazából.

- A Zou arc remek eddig, el is üt a megszokott stílustól.
Jó példája annak, hogy Oda tud másmilyen történetmesélést is vinni.
Én alig várom a fejezeteket hétről hétre.

- SH kalózok helyezete nekem is kicsit fura.
Örülök, hogy Sanji kerül majd előtérbe (és ezzel egyidejűleg azok is, akik kimaradtak Dressrosa-ból), mert kell egy SH központú arc.
Mint a Water 7 és Ennies Lobby.
A manga legjobb pillanatai mind a SH tagokhoz kötődnek, így őket mellőzni nagy felelőtlenség lenne Oda részéről.

Kraivan

Csak öregszem és elégedetlen vagyok. :P

A One Piece hibája, hogy tartalmas, de el van nyújtva brutálisan.
Értve az hogy a dragonballban 10 rész ment le míg lezajlott egy pofon. Addig itt évekig várunk, hogy 1 nap leforogjon. Vissza se akarok gondolni, mikor kezdődött a Dressrosa arc.

Időközben a Fairy Tale-t megnéztem addig amíg letelt a 7 év jump, és lement az időutazós plotarénaviadal.
Most meg a Hunter x Hunternak estem neki kb 2 hete, és mindjárt a 100. részt nézem (a mangához hűebb felújított sorozatot nézem)
Ezeknél a sorozatoknál tetszik hogy pörgős, csak úgy jönnek az arcok egymás után. A hibájuk a hipereszkallálódó erők. Már mindkét sorozatban ha valaki lassan nem isten, akkor jelentéktelennek minősül. :P

A lehetetlent kívánnám azzal, ha a manga pörögne, az anime Oda vezetésével, meg olyan lenne mint a manga most. Azaz a poénok és fun dolgok lennének az animeben. Mert az se túl jó egy animeben, hogy várom az új részt, és a 20 percből 13 az előző rész recapje. -_- Vagy jönnek valami még förtelmesebb filler arc-al, ahol újat úgyse csinálhatnak, mert nem canon, így marad az h a legújabb skillt teszik random ellenfél ellen más köntösbe.
Vagy még rosszabb marhaságokat láthatunk, mint amikor Luffyt felhúzza overall zubbonyként az óriás és a vízben harcolnak. Na az a bullsh*t-o-meteremet kiütötte, pedig a OP-ben elég lazák a szabályok.

Annyiban lehet jobb dropolni a OP-t míg felgyűlik egy halom rész. De meddig kéne hanyagolni? 2-3 évig? :D

blackronin

#3972
Quote from: Kraivan on 2016-03-01, 16:00:41
Csak öregszem és elégedetlen vagyok. :P
Elnézzük.  :D

Quote from: Kraivan on 2016-03-01, 16:00:41
A One Piece hibája, hogy tartalmas, de el van nyújtva brutálisan.
Én nem érzem ezt annyira, most a Dressrosa arc-ban volt egy kicsit gázos.
Meg azért "pár" tényező közrejátszott, hogy ideáig tartott:
1. A sok break, amiből soha ennyi még nem volt az évek alatt (szerkesztői utasításra és egyéb).
2. Oda egészségügyi problémái és betegeskedései, pl. dohányzás, műtét, súlyos fertőzések, stb.
3. Ő is már 40 éves elmúlt, így nem olyan a tempója, mint régen.

Quote from: Kraivan on 2016-03-01, 16:00:41
Időközben a Fairy Tale-t megnéztem addig amíg letelt a 7 év jump, és lement az időutazós plotarénaviadal.
Most meg a Hunter x Hunternak estem neki kb 2 hete, és mindjárt a 100. részt nézem (a mangához hűebb felújított sorozatot nézem)
Ezeknél a sorozatoknál tetszik hogy pörgős, csak úgy jönnek az arcok egymás után. A hibájuk a hipereszkallálódó erők. Már mindkét sorozatban ha valaki lassan nem isten, akkor jelentéktelennek minősül. :P
A FT-ről nem tudok nyilatkozni, de elég rosszakat hallok a minőségéről és a sok fanservice-ről.
H x H-t pedig szerintem elég rossz ötlet felhozni, mint ellenpélda, mert amit Togashi művelt a sorozattal az vérlázító.
Örülj neki, hogy volt az új anime feldolgozás (amit én is láttam), mert a manga minden volt csak "pörgős" nem.
És még finoman fogalmaztam.
Nézd meg a wiki-t és lásd, hogy milyen időközönként jöttek ki a fejezetek.  ::)
Már régen dobtad volna a mangát.

Quote from: Kraivan on 2016-03-01, 16:00:41
A lehetetlent kívánnám azzal, ha a manga pörögne, az anime Oda vezetésével, meg olyan lenne mint a manga most. Azaz a poénok és fun dolgok lennének az animeben. Mert az se túl jó egy animeben, hogy várom az új részt, és a 20 percből 13 az előző rész recapje. -_- Vagy jönnek valami még förtelmesebb filler arc-al, ahol újat úgyse csinálhatnak, mert nem canon, így marad az h a legújabb skillt teszik random ellenfél ellen más köntösbe.
Vagy még rosszabb marhaságokat láthatunk, mint amikor Luffyt felhúzza overall zubbonyként az óriás és a vízben harcolnak. Na az a bullsh*t-o-meteremet kiütötte, pedig a OP-ben elég lazák a szabályok.
Az anime-t felejtsd el, mert egy külön kategória, a maga baromságaival.
De ezeket köszönd a Toei-nak, meg a pénzéhes hozzáállásuknak.
A filler részek pedig mind felejtősek, alig van értékelhető közöttük.

Quote from: Kraivan on 2016-03-01, 16:00:41
Annyiban lehet jobb dropolni a OP-t míg felgyűlik egy halom rész. De meddig kéne hanyagolni? 2-3 évig? :D
Én nem dropnak hívnám, hanem "pihentetésnek".
Szerintem a tesód is visszatér majd olvasni az OP-t, de kell neki egy kis szünet.  ^^

Squazee2005

Hát az animével én sem vagyok nagyon elégedett, hébe-hóba nézek bele. Mangából mennyit érdemes pihentetni? Nem tudom, nem tudnám sokáig pihentetni. ^^"

Egy OP filmet se tudtam megnézni, nem vitt rá a lélek. Csak a mini különkiadásokat, mert azok tényleg viccesek.

A FairyTail külön WTF kategória számomra. Olvasom hetente, de nincs értelme értelmezni sem, mert az egyik fejezet üti a másikat.  :D

Mondjuk, mangához visszatérve, azért mik ki nem derülnek a kis Momonosukéról! Azon azért néztem. Ééés remélem a Poneglyph szövegét a héten megtudjuk.

blackronin

#3974
Quote from: Squazee2005 on 2016-03-01, 18:39:36
Mondjuk, mangához visszatérve, azért mik ki nem derülnek a kis Momonosukéról! Azon azért néztem. Ééés remélem a Poneglyph szövegét a héten megtudjuk.
Ja, ezek elég érdekesek.
Számomra a legvárósabb rész a Forradalmár vezetők bemutatása lesz, meg úgy egyébként újra látni Sabo-t és Dragon-t.
Persze jó lenne megtudni valamit Shanks-ról és a WB kalózokról is.

edit: kijött

818
http://readms.com/r/one_piece/818/3273/1

OPIC fejezet, de a jövő hét még izgalmasabb lesz!  :whoah:
Oda megint remekül bemutatta, hogy miként kell összekötni a meglévő szálakat.

blackronin

#3975
819
http://readms.com/r/one_piece/819/3285/1

Nem volt rossz átvezető fejezet, de Oda megint elővette a "mentsük meg az országot egy zsarnoktól" kártyát, ami kezd egy kicsit unni lenni.
Kaido leverésével nincs gond, de remélem, hogy azért ennél többről szól majd a Wano arc.

Squazee2005

Én imádtam ezt a fejezetet. Amikor eljött az utolsó oldal, teljesen kész voltam. Fantasztikus. Már várom előre a kalandokat.

A shogun legyőzése lesz a Wano arc lényege és az, hogy egy erős(?) szövetségestől fosztják meg Kaidot Luffy-ék és akkor ugye az ország belügyeiről még nem esett szó. A régi Japán kontra új Japán szál érdekesen fog hatni.

Kérdés, hogy most Jacket is legyőzik-e, mert akkor hamarabb kinyílik a bicska Kaido zsebében és Wano megmentése nem egy egyszerű 1 zsarnok vs. egy hős meccs lesz, bár... most csak úgy cikáznak a gondolataim és ezt szeretem. ^^

Finlandia

Én is dobtam pár hónapja már, mangát is, animét is... Nem is hiányzik... Egyik sem...
A legkisebb mértékben sem érdekel mi van és mi lesz benne.  :ejj:  :frown:

Azt hiszem nekem most lett elég Odából. Nem bírom az új One Piece-t. Az időugrás óta süllyedt, és elérte nálam a nullát.
Majd egyszer... talán...

blackronin

#3978
Quote from: Finlandia on 2016-03-14, 03:46:26
Azt hiszem nekem most lett elég Odából. Nem bírom az új One Piece-t. Az időugrás óta süllyedt, és elérte nálam a nullát.
Majd egyszer... talán...
Tudom, hogy párszor megírtad, hogy mi a bajod a sorozattal, de ennek ellenére nem értem a reakciódat.  ^^"
Számomra kb. elképzelhetetlen lenne, hogy hónapokig ne olvassam a mangát.
Az anime más tészta, kár is összemosni a kettőt.

A "időugrás óta süllyedt, és elérte nálam a nullát." féle kijelentéseddel pedig 100 %-ban nem értek egyet.
Azért mert volt egy gyenge arc, Fishman Island, valamint a PH arc és a Dressrosa szenvedett pár zavaró hibától (de összeségében jók voltak, főleg egyben újraolvasva), attól még nem kell ENNYIRE túldramatizálni.
Oda-tól elvárni azt, hogy MINDENT tökéletesre csináljon, az lehetetlen, mert mindenkinek más tetszik.
Az OP magja továbbra is változatlan maradt, abból semmi nem veszett el a timeskip utén sem.
Aki mást állít, az simán hazudik vagy nem ugyanazt a mangát olvassa, mint mi.

Tudom, hogy én sem vagyok piskóta, ha a panaszkodásról van szó, de az OP-ért kiállok.
Elismerem a hibáit, de a shonen műfajban az utolsó 1. kategóriás sorozatként maradt a mezőnyből (a Onepunch-man egy egyedi eset nálam).
Tessék megnézni a Naruto-t, a Bleach-et, a HxH-et, s sajnos időnként a Seven Sins-t és Toriko-t.
De Dragon Ball is sok helyen kritizálható volt, a szép emlékek ellenére is.

Finlandia

Jelenleg minden mozzanata idegesít. Ha meg is nyitom, első oldal után bezárom, mert valami okból azonnal felmegy a vérnyomásom tőle.

Érdekes, de tényleg ez van.
Viszont jó is van benne: majd egyszer, ha ez elmúlik (ha elmúlik), egyben olvasva több kötetnyi anyagot kellemesebb lesz, mint így, szenvedősen hetente.  :_piszka:

Leara

Quote from: blackronin on 2016-03-14, 10:03:57
Tessék megnézni a Naruto-t, a Bleach-et, a HxH-et, s sajnos időnként a Seven Sins-t és Toriko-t.
De Dragon Ball is sok helyen kritizálható volt, a szép emlékek ellenére is.
Na látod, ez az, ami teljesen az egyéntől függ. Számomra pl. pont a HxH a best, a hibáival (és szüneteivel) együtt, bármikor szívesen leülök olvasni belőle pár fejezetet. OP-t is imádtam, de már jegelem egy ideje. Tényleg annyira egy séma, hogy egyszerűen kicsit beleuntam (nem mondom, hogy már nem szeretem, egyszerűen csak meg kell várnom, hogy megint legyen hozzá hangulatom), más shounenek mostanában jobban lekötöttek.
MAL

blackronin

Quote from: Finlandia on 2016-03-14, 12:29:33
Viszont jó is van benne: majd egyszer, ha ez elmúlik (ha elmúlik), egyben olvasva több kötetnyi anyagot kellemesebb lesz, mint így, szenvedősen hetente.  :_piszka:
Azzal én sem vitatkozok, hogy a sok break miatt, valamint ha valaki szereti egyben látni az arc-okat, akkor a heti olvasásos rendszer tényleg szenvedés lehet.
Ezért is emeltem ki, hogy a PH és a Dressrosa arc hétről hétre nem volt annyira élvezetes, mintha (utólag belegondolva) megvártam volna az egészet és úgy olvastam el.

Quote from: Leara on 2016-03-14, 20:38:57
Na látod, ez az, ami teljesen az egyéntől függ. Számomra pl. pont a HxH a best, a hibáival (és szüneteivel) együtt, bármikor szívesen leülök olvasni belőle pár fejezetet.
Gondolom, hogy akkor neked kész szenvedés lehet abba belegondolni, hogy miként bánik a saját sorozatával Togashi.  ^^"
Az érthetetlenül hosszú break-ek, valamint a törődés teljes hiánya (nem a történetre értem, hanem hogy nem akar folytatni lényegében + nem kommuniál a rajongóival semmit).
Nem volt rossz sorozat, tényleg néhány helyen elég egyedi, de a mai napig a halálba lehet kergetni, ha valaki felhozza a Greed Island arc-ot nekem. Ha nem egyben olvastam volna el a mangát, akkor ott dobtam volna a sorozatot az 100% (már ha kibírtam volna addig a hosszú szüneteket).

Leara

Quote from: blackronin on 2016-03-15, 09:57:29
Gondolom, hogy akkor neked kész szenvedés lehet abba belegondolni, hogy miként bánik a saját sorozatával Togashi.  ^^"
Az érthetetlenül hosszú break-ek, valamint a törődés teljes hiánya (nem a történetre értem, hanem hogy nem akar folytatni lényegében + nem kommuniál a rajongóival semmit).
Hehe, nem tudom, miért terjedt el ez a nézet :D. Én sem tudtam soha, hogy miért tart ilyen hosszú szüneteket, de épp ezért nem is véleményeztem. Tegnap viszont belefutottam ebbe, amit még a YYH végén írt (aminek tudtommal elég elkapkodott vége lett). Ezek után azt mondom, hogy inkább haladjon így (eszembe is jutott, hogy pl. Oda egészségét is mennyire kikezdi ez a munkatempó... szóval én az ő sűrűbb szüneteit sem bánom :D... sőt, nekem Togashinál most már inkább az jön le, hogy pont hogy törődik a munkájával, csak közben magával is).

Amúgy pont pár hete kezdtem el folytatni az OP mangát (miután fülembe jutott, hogy a mostani arc végre egy SH tagra koncentrál). Bár élvezetesebb így, de azt hiszem, a legnagyobb bajom az, hogy a behozott mellékkarakterek egyáltalán nem érdekelnek (részben ezért untam anno a Fishman Islandet is, pedig azt nagyon vártam). Viszont vannak jó dolgai is, Law szerepeltetésének pl. kifejezetten örülök, remélem idővel a többi supernova is kap ennyi figyelmet.
MAL

blackronin

#3983
Quote from: Leara on 2016-03-15, 19:50:03
Quote from: blackronin on 2016-03-15, 09:57:29
Gondolom, hogy akkor neked kész szenvedés lehet abba belegondolni, hogy miként bánik a saját sorozatával Togashi.  ^^"
Az érthetetlenül hosszú break-ek, valamint a törődés teljes hiánya (nem a történetre értem, hanem hogy nem akar folytatni lényegében + nem kommuniál a rajongóival semmit).
Hehe, nem tudom, miért terjedt el ez a nézet :D. Én sem tudtam soha, hogy miért tart ilyen hosszú szüneteket, de épp ezért nem is véleményeztem. Tegnap viszont belefutottam ebbe, amit még a YYH végén írt (aminek tudtommal elég elkapkodott vége lett). Ezek után azt mondom, hogy inkább haladjon így (eszembe is jutott, hogy pl. Oda egészségét is mennyire kikezdi ez a munkatempó... szóval én az ő sűrűbb szüneteit sem bánom :D... sőt, nekem Togashinál most már inkább az jön le, hogy pont hogy törődik a munkájával, csak közben magával is).
Ugye ez nem HxH topic, de Togashi-ról tudják, hogy mekkora játékfüggő és mennyire elhanyagolja magát...
Nem is egy kép készült arról, hogy a szemetes lakásában játszik a földön (nekem is megvan ez a kép valahol).
Valamint dolgoznia nem nagyon kell, mert vígan elvan a YYH és a HxH jogokból származó pénzből.  ^^"

edit:
Leara
A vicces az, hogy pont most jelentették be, hogy visszatér a HxH manga nemsokára (pontos dátumot nem adtak meg), így gondolom, hogy ugrálsz most örömödben.  :P

Quote from: Leara on 2016-03-15, 19:50:03
Amúgy pont pár hete kezdtem el folytatni az OP mangát (miután fülembe jutott, hogy a mostani arc végre egy SH tagra koncentrál). Bár élvezetesebb így, de azt hiszem, a legnagyobb bajom az, hogy a behozott mellékkarakterek egyáltalán nem érdekelnek (részben ezért untam anno a Fishman Islandet is, pedig azt nagyon vártam). Viszont vannak jó dolgai is, Law szerepeltetésének pl. kifejezetten örülök, remélem idővel a többi supernova is kap ennyi figyelmet.
Mi a gond Ubul-al és Garfield-al?  :D
Valamint Pekomamushi is nagy arc.  :P
A supernova-k pedig pont most kerülnek előtérbe megint, szóval amiatt ne aggódj.

edit2:
820
http://readms.com/r/one_piece/820/3297/1

Nagyon informatív fejezet volt, tetszett!  :smile:

Jövő héten break sajnos, de már megszokhattuk.

LuckyDingo

Hmm... szerintem is unalmas. megint elindul 4-5 irányba az egész. Mentsük meg Sanjit, mentsük meg a Wano kingdomot, verjük le Kaidou-t, találjuk meg Marcot, másoljunk poneglyph-öt. Az a baj, hogy a Doffy arcot is alig bírtam, de ez a minkes marhaság meg egyenesen nem érdekel. Kicsit elszomorít a dolog, de ha jön, olvasom, max már annyira nem fog érdekelni.

blackronin

#3985
Quote from: LuckyDingo on 2016-03-16, 22:26:50
Hmm... szerintem is unalmas. megint elindul 4-5 irányba az egész. Mentsük meg Sanjit, mentsük meg a Wano kingdomot, verjük le Kaidou-t, találjuk meg Marcot, másoljunk poneglyph-öt. Az a baj, hogy a Doffy arcot is alig bírtam, de ez a minkes marhaság meg egyenesen nem érdekel. Kicsit elszomorít a dolog, de ha jön, olvasom, max már annyira nem fog érdekelni.
Engem nem zavar a több irány, de a Wano megmentése tényleg a régi ismert recept előhúzása...
Írtam is, hogy reméljük hogy ennél érdekesebb lesz, nem pedig a Shogun leveréséből áll majd az egész.
Kaido elleni harc érdekes pedig biztosan lesz, felesleges előre összehasonlítani a Doflamingo elleni küzdelemhez.
Más kategória.

A Dressrosa a sok break mellett még amiatt szenvedett sokat, hogy több gyenge női karaktert kaptunk, Rebecca és Viola, valamint Dofi legénységének többsége nem lett elég érdekes (pl. Lao G, Senior Pink, Jora).
A sok szövetséges nem volt rossz Luffy mellé, remekül megalapozta a jövőbeli SH flotta megalapítását.

Zou arc eddig kiváló, nekem tetszik a sok kiegészítés, ami mind a már meglévő szálakhoz kapcsolódik.

Squazee2005

A time skip után nagyon megváltozott a történet. Magam sem tudom teljesen rendbe tenni, hogy jó vagy rossz irányba. Összességében jó, a szövetségszerzés és a logika, ami mentén haladnak teljesen érthető, látszik, hogy nem random bullshitről van szó, hanem egy kidolgozott, tervezett dologról, amit a legtöbb hosszú távon futó shounen nagyon nem mondhat el magáról és ezt nagyra értékelem a One Piece-ben.
Viszont a tálalása furcsa. Sikerült újraolvasni a Fishman Island arcot, ami így egyben jobb volt. Maga az infó és a sarokkövei jók voltak, de összességében hiányzott belőle valami. Nem tudom, mi. De folytatom majd az újraolvasást Punk Hazarddal, aztán hátha meglelem az okát.
A Dressrosánál is nagy reményekkel voltunk, mert Doffyról volt szó, s bár itt is az alapok, megvannak és a fontos jelenetek, valami elveszett közben, de nagyon.

blackronin

#3987
Quote from: Squazee2005 on 2016-03-17, 08:16:19
A Dressrosánál is nagy reményekkel voltunk, mert Doffyról volt szó, s bár itt is az alapok, megvannak és a fontos jelenetek, valami elveszett közben, de nagyon.
Nincs itt semmi misztikum, az "elveszettség" érzése, vagyis hogy valami nincs rendjén, a következőkből áll össze:
1. A Dressrosa arc 2013. március elejétől 2015. szeptemberéig tartott.
Ez volt a leghosszabb arc a manga történetében, több mint 2 évig tartott.

A sok break miatt nagyon lelassult a tempó és sokak számára ez már zavaró volt.
2. A Fishmen Island arc alapfelállása, vagyis hogy mentsük meg a királyságot valakitól + szegény hercegnő leányzó tenni akar valamit, után a Dressrosa ugyanazt a sémát követte.
Sajnos ezt nem kellett volna annyira erőltetni, a rajongók többsége azt gondolta, hogy Oda ellustult és már nem tud új dolgokat kitalálni.
3. Arabasta arc - Dressrosa arc párhuzam:
Értem Oda szándékát, Crocodile hatalomátvétele nem, míg Dofi-é sikerült, de az egész akkor működött volna igazán, hanem nem lett volna a FI arc "királyságmegmentése" dolga.
Így túl sok volt az ismétlődés, meg a kiszámíthatóság.
4. Dofi legénysége
Sajnos, mint Hody esetében, az arc "főgonoszának" alárendeltjei inkább voltak fárasztóak, mint érdekesek.
Kevesen kedvelték meg őket, köztünk én sem, így a velük "töltött" fejezetek nem voltak annyira érdekfeszítőek.
Mai napig a manga legrosszabb részének tartom Franky és Senior Pink "harcát".
Élvezhetetlen volt az egész, untam, de nagyon.
Crocodile bandája sokkal jobban bejött, tényleg lekötöttek a velük kapcsolatos harcok.
5. SH tagok "eltűnése"
Hiába szerepeltek többször is Luffy társai az arc-ban, igazából úgy érezhettük, hogy nem ők vannak a középpontban, ők csak "kellékek" igazából.
A sok mellékszereplő miatt kaotikus volt az egész arc, túl sokszor ugráltunk közöttük.
+ Dressrosa anime feldolgozása szét van nyújtva az élvezhetetlenség határáig.
Szerintem egy nap felraknak egy videót a Youtube-ra, amiben 10 órán keresztül mutatják a menekülő tömeget Dressrosa-ban...  ^^"
Olyan sokszor hozzák elő, hogy az már szánalmas.

Ezek az okok, ezek okozták azt utóbbi időben a rossz szájízt a sorozattal kapcsolatosan.
Mint látható, én is tisztában vagyok pontosan a miértekkel, de az egyes arc-ok újraolvasása tényleg segít.

A PH arc szerintem jó volt, megvolt a maga stílusa.
A Zou arc pedig remek, eléggé eltér a történetvezetés a megszokottól, valamint a Mink törzs érdekesebb mint anno a törpék. 

Squazee2005

1. Ja.
2. Az egész OP erről szól végső soron, legyen az falu, város, sziget, királyság stb. . Aki ezzel nem tud együttélni, azt nem értem, hogy szerethette eddig is az egészet.
Én talán a gyenge karakterekben látom a nagyobb gondot. Anno Vivit meg lehetett érteni, harcolt, küzdött, megtett mindent. Shirahoshi sokkal visszafogottabb és passzívabb volt, bár én örülök neki, hogy nem mindenki ilyen "tomboy", fiús lány. De aztán Rebecca végképp betette a kaput. Elképesztően béna, unalmas a személye és a szerepe. Abszolút nem érdekelt, hogy mi lesz vele. És ez zavart, mert amíg a többi szereplő jobban bevonja az embert, szimpátia nyomán, iránta nem lehetett érezni semmi ilyet. Semmilyen, nagyon semmilyen.
3. Attól, hogy valami kiszámítható, még lehet élvezetes. Például, ha átlagos krimit nézek (Detective Conan vagy Columbo) ott is tudom, mi fog történni, csak azt nem pontosan hogyan és miként. A OP pedig ahhoz képest elég sok váratlan húzással rendelkezik.
4. Hát Hodyék borzalmasak voltak, Doffy legénységében legalább voltak érdekes és jó karakterek. Maga a harcuk viszont nem volt túl érdekfeszítő, ez sajnos így volt.
5. Az animét majd csak Doffy legyőzése után veszem elő megint, mert borzalmas rétestészta. A sok karakterrel nekem nincs gondom, csak a hangsúly nem volt jó helyen mindig.

Hála Istennek, most csapatcsere jön, Luffy a legénység másik részével menti ki Sanjit. Law és a többiek elhúznak végre. Szép és jó volt, de bőven elég belőle. Dísznek meg nem való, különben elveszik a varázsa.

blackronin

#3989
821
http://readms.com/r/one_piece/821/3325/1

A SJ címlap, valamint a color spread elég ütős lett!  :jee:

A fejezet tetszett, szegény Jack pedig egy "kicsit" elszámította magát...  :P

A vége pedig elég érdekes volt:
Apoo átállt Kaido oldalára, s a tömlöcben látható láb alapján Kidd fogságba került.
Úgy látszik, hogy a Kaido-val való találkozás nem sikerült túl jól a szövetségnek.  ^^"