Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Nem itt vannak a gondok, eddig ez elég tisztességes. Dressrosának más gondjai is voltak.

Egyelőre érdekes az egész, Sanji és családja, a Minkek, Jimbei csatlakozása... ezek mind jó előjelek. Nekem problémám Big Mommal van, olyan, mint egy elfuseráltabb és idegbetegebb Moria. Mondjuk, belegondolva, ez egy kicsit Thriller Bark 2.0.

Én sosem bírtam az elvarázsolt erdőket, nem a OP hibája, az ilyen alapjáraton nem tetszik.

De a szünetekkel is egész jó eddig.

blackronin

832
Jó fejezet volt, kaptunk egy kis Luffy-s részt is, de leginkább a Germa Kingdom bemutatása tetszett.
Sanji faterja érdekes arc, majd meglátjuk hogy jövő héten mi történik.
Az mondjuk érdekelne mélyebben is, hogy Sanji miért utálja ennyire a családját (azt leszámítva hogy egy ilyen hadsereget vezetnek).

chilip

meg hogy lelketlen orvgyilkosok :D

blackronin

833
Remek fejezet volt, végre Sanji is kapott olyan figyelmet, amit már hiányoltam egy ideje.
A harc az apjával jó volt, Sanji igazából nem veszített az én szememben.
Jajji egy gyáva alak, aki mindent megtesz a győzelemért...
Pont alkalmas arra, hogy elkenjék Luffy-ék a száját.
Persze itt majd Sanji lesz az, aki végül igazságot tesz majd.

Squazee2005

A végén kiderül, hogy BigMom jófej.  :D

Amúgy szuper fejezet volt, tetszett az egész Sanjistól és családostól.

blackronin

#4025
834
http://mangastream.com/r/one_piece/834/3567/1

Érdekes átvezető fejezet volt, minden szálon haladtunk egy kicsit.

Jövő héten lesz fejezet color spread-el!  :smile:

Squazee2005

Én marha jót röhögtem Brookékon. Úgy tűnik, Capone mégis csak jó fej. Mármint ez a szerintem megrendezett kivégzésből szűrhető le.
Szóval  :cool: .

blackronin

#4027
835
http://mangastream.com/r/one_piece/835/3580/1

Lehetett volna ötletesebb DF-et is kitalálni Big Mom-nak, de összességében egy okés fejezet volt.

chilip

sztem kicsit semmitmondó fejezet volt. ültem, olvastam. "vége is? ennyi volt? o_O"

Squazee2005

Nekem pont tetszett. Főleg Brüllé képessége. Amúgy ja... rövid volt. :/

blackronin

836 spoiler kijött az Arlong Park-on.

Most nyaralni megyek, így remélem hogy valaki azért fog beírni a topic-ba a heti fejezettel kapcsolatban.  ^^"
Ja és ha visszajövök, akkor legalább 2 fejezetet tudok elolvasni egyszerre és egyben reagálni rájuk...   :P

Squazee2005

Hát ez az aktuális fejezet elég felejthető volt, kellett, de elég se volt és olyan tartalmas sem. Azért örülök, hogy Luffy az utolsó oldalon kiállt a harc mellett, bár sanda gyanúm, hogy nem lesz rendes harc, csak néhány ütés/rúgás, aztán valami közbe jön, mint általában.

blackronin

Na, visszatértem!
2 fincsi fejezet várt rám.  :smile:

836-837
Így egyben tetszett, valamint különösen örülök annak, hogy Luffy-ék kaptak egy kis ízelítőt abból, hogy milyen egy Yonkou legénységének ereje.
Sok információ is jól jött, kellemesen meglepődtem azon, hogy Urouge elverte Big Mom egyik fontos emberét.

blackronin

838
Remek fejezet volt!
Cracker képessége nem rossz, s elég jól megszorongatja Luffy-t.
Carrot és Chopper pedig valami érdekesre készülnek.
A vége pedig... két idősebb Vinsmoke fivér is végre megérkezett!  :whoah:

chilip

én egyelőre nem tudom hova tenni ezt a süti királyságos sztorit. olyan vegyes még a fejemben, hullámzik a jó és a rossz (nekem legalábbis, nézőpont kérdése kinek mi tetszik) között

blackronin

839
Sanji és családja központú fejezet.
Jó őket alaposabban megismerni, de viszont a történet nem sokat haladt előre.  ^^"
Germa 66 pedig úgy tűnik, hogy klónhadsereggel rendelkezik.
Meg mondjuk kezdenek nagyon hajazni a nácikra is.

Leara

Na, hosszas kihagyás után végre beértem a mangát. A Doflamingos arc nagy részét egyben olvastam, de még így sem ájultam el tőle, túl hosszúnak tűnt. Leginkább az volt vele a bajom, hogy a mellékszereplők egyáltalán nem érdekeltek, ráadásul hiányoltam az SH csapat másik felét. Mondjuk Oda már annyira elkezdte nemcsak a főszereplőket, hanem az egész "világot" mozgatni, így érthető, ha a szereplők egy részét kihagyja. Na mindegy, túl vagyunk rajta, és azért volt haszna is az arcnak, hiszen Luffy-nak muszáj szövetségeseket és követőket szereznie, mert a későbbiekben biztos szükség lesz még rájuk :). Ja, és persze Sabonak és Koalának örültem, őket bírom :D.

A mostani arc viszont már most sokkal jobban bejön, méghozzá azért, mert:
- végre megint egy SH tag áll a középpontban
- néhány fejezet alatt olyan infodömpinget kaptunk a világról, amit már régen
- végre volt némi szó Dragonékról is, bár most biztos várhatunk megint sokat, mire ismét szóba kerülnek

Sanji családtagjai egyelőre kimerülnek abban, hogy rohadékok, kivéve talán a nővérét... róla még nem tudtam eldönteni, hogy mit is akar, egyelőre csendes megfigyelőként vesz részt az eseményekben. Kinézem belőle azt is, hogy segíteni szeretne az öccsének, de azt is, hogy csak élvezetét lelné a felfordulásban és ezért mentette meg Luffyt. Az anyjukról eddig nem tudni semmit, de van egy olyan érzésem, hogy azért, mert már nem él. Luffy pedig... nem hinném, hogy sok esélye van egy yonkou ellen, hisz már Cracker is eléggé megdolgoztatja. Azt hiszem, végre megint elkapott az OP láz, bár Zorot már most hiányolom :D.
MAL

blackronin

840
Remek fejezet volt, Oda kezd jobban belemenni a Vinsmoke család történetébe és a gyerekek közötti kapcsolatba.
Sanji remekel ezekben a részekben, s a kezdeti tapasztalatok után egyre inkább bejönnek a testvérek.
Mindegyiknél kezd kialakulni, hogy pontosan milyen egyéniség, bár eleinte úgy tűnt, hogy egy sablonra épülnek.
Viszont hagyni kell még egy kis időt Oda-nak és akkor még jobban különválnak a karakterek.

blackronin

841
Egy olyan fejezetet kaptunk, amit már hiányoltam egy ideje.
SH backstory, valódi drámával.
Sanji elhatározása és megszökése a Germa 66-től, Judge rideg nyilatkozata és Reiju szerepvállalása mind nagyon átjöttek.
Nem volt olyan sötét, mint Robin vagy Brook története, de akkor is meghatott.

Ja és persze Luffy hozta megint a tőle elvártat!  :P

Squazee2005

Örülök, hogy rövid és velős Sanji flashbacket kaptunk, és azt, hogy nem próbált meg rálicitálni az előző karakterek drámájára. Ez nagy pozitívum szerintem.
Alig várom a folytatást, bár ez a Luffy-s harc pont nem érdekel.

blackronin

842
Jópofa, de rövid fejezet volt, Luffy fantasztikus taktikája önmagáért beszél.  :P
Nami megnyilvánulása szintén üdítő volt, meg az hogy miként tudta segíteni Luffy-t a harcban.
A break-ért kár, pedig Sanji esküvője is itt van a nyakunkon!

blackronin

843
Remek fejezet volt!  :jee:
Sok információt tudtunk meg Big Mom-ról, valamint Luffy is akcióba lendült újra.
Sanji reakciója és viselkedése teljesen logikus volt és nem is értem, hogy az AP-n miért nyafognak miatta...
Robin esetét hozzák, de aki egy kicsit is figyelt, rögtön tudja, hogy azért nem ugyanaz a két eset közelről sem.

Squazee2005

Kicsit azért én csalódtam Sanjiban, hogy ennyire alábecsüli Luffy-t. Úgy tűnik, hogy mégsem annyira elkötelezett a kapitánya iránt, mint hittem. Persze megvan rá az oka és jó, hogy így alakulnak a dolgok, nem panaszkodom, mert talán kell is ez a fajta megerősítés és mégis csak egy Yonko az ellenfél meg egy nagyon nagy hatalmú "ország" vagy hadsereg.
Eddig jó irányba megy a dolog, szóval csak így tovább.  :whoah:
Amúgy Namit nagyon bírom ebben az arc-ban.  :D

blackronin

#4043
Quote from: Squazee2005 on 2016-10-22, 00:58:42
Kicsit azért én csalódtam Sanjiban, hogy ennyire alábecsüli Luffy-t. Úgy tűnik, hogy mégsem annyira elkötelezett a kapitánya iránt,
Sanji nem becsüli alá Luffy-t, az elkötelezettséggel kapcsolatban pedig egy kicsit félreérted a dolgokat.
Ő tudja, hogy Luffy nem lehet mindenhol, vagyis képtelen megvédeni Zeff-et Big Mom haragjától.
Sanji nagyon logikus döntést hozott azzal, hogy el akarja küldeni Luffy-t.
Az egésszel csak Zeff-et védi és a Baratie-t.
Valamint ő tudta, hogy Luffy megpróbálja majd őt kiszabadítani (lásd Robin esete), de arra nem számított hogy ilyen hamar itt lesz.
Talán azt hitte, hogy mire ideér már lemegy az esküvő és egy Yonko ellen azért egy kicsit más a helyzet, mint a korábbi esetekben.
Ennies Lobby is máshogy alakult volna, ha mondjuk egy Admirális is ott állomásozik...
Sanji mindig is egy taktikus ember volt, aki talán bölcsen felmérte hogy a Germa 66 és Big Mom egyesített ereje ellen már azért Luffy is kevés lehet.
Ezért is volt jó a Seducing Woods, mert Big Mom emberei elmondták Luffy-nak, hogy azért ne legyen öntelt ennyire.
Igaz, hogy végül legyőzte Cracker-t, de ez csak egy ember volt a legénységből...

Squazee2005

De miért is kéne Luffy-nak megvédenie Zefféket?
Sanji hagyja magát zsarolni 2 dolog miatt, a keze és Zeffék. Egyiket sem meri beáldozni és feláldozni. Zefféket még megértem, remélem az arc végén már senkinek nem támad az az ötlete, hogy Luffy-ék bármelyik ismerősét vagy tagját zsarolni próbálják.
Amúgy Sanji taktikus, de ostoba is, hiszen nincs garancia arra, hogy Zefféknek így se úgy se essen bántódásuk, főleg ismerve az apját. Tőle sok jóra amúgy sem számíthat. Csak abban reménykedhet, hogy Pudding révén tud majd BigMamre hatni és így legyőzni az apját.
BigMam nem lesz 'komoly' ellenfél, a végén Sanji és Pudding házassága/jegyessége/akármilye révén BigMam és a Straw Hat kalózok lesznek szövetségben, az igazi arc főgonosz Sanji apja és a Germa66.

blackronin

844
OPIC.

Így kell igazi drámát, igazi érzelmeket átvinni a történetbe!
De régen vártam már egy ilyen fejezetre.  :smile:
Most lett végre súlya ennek az arc-nak!

blackronin

845
Élvezetes fejezet volt, de sajnos jövő héten break.  :frown:
Big Mom bandája pedig nem semmi, kíváncsi vagyok, hogy Luffy miként oldja meg majd a helyzetet.

blackronin

846
EPIC fejezet.
Tetszett, hogy megismerhettük Big Mom kalózai közül többet is és hogy mit tudnak.
Különösen Smoothie design-ja jött be.
A kövekkel kapcsolatos információ is elég érdekesnek bizonyult.

Az arc nagyon jó irányban halad, de remélem, hogy Luffy és csapata azért még nem ússza meg ennyivel.
Big Mom-mal kell példát statuálnia Oda-nak, hogy egy Yonkou-t nem lehet csak úgy megtámadni, mint ahogy Luffy tette.
Ugyan nem vagyok mazochista, de szerintem kellene hogy a SH csapat szenvedjen még, sőt azt sem tartanám kizártnak, ha Luffy teljes vereséget szenvedne... elvégre miért is ne?
Miért sikerüljön neki rögtön elsőre a dolog?

Szeretném ha a Tot Land arc lenne a régen várt Ennies Lobby 2.0, természetesen a maga csavarjaival és egyedi párbajaival.
Örömmel mondhatom, hogy eddig minden remekül megy!  :smile:

Leara

Quote from: blackronin on 2016-11-17, 19:41:39
Szeretném ha a Tot Land arc lenne a régen várt Ennies Lobby 2.0, természetesen a maga csavarjaival és egyedi párbajaival.
Örömmel mondhatom, hogy eddig minden remekül megy!  :smile:
:tezsvir:
Amennyire kezdtem kiábrándulni a sorozatból az előző néhány arc során, annyira kezd visszarántani a mostani :). Remélem, ez így is marad :D.
MAL

Kraivan

Azért Sanji szálán ott van a törődést mutató nővére...
Namitól a Charlotte-tól kapott Vivre card...
Jinbei is lehet hogy a szigeten van még...
Chooper és Carrot is előállt valami ötlettel...
Meg a mostani cliffhanger Pedro és Baron Corpse-tól :D ...

Luffyt meg nem tudom mi lesz...
Ha erőltetjük a szokásos klisét, akkor erősködni fog Mom-al szemben is, elmegy a Kings Haki clash, csak a commanderek maradnak állva, és a fenti plotok valamelyike megmenti. Ugyanis ahogy Pedro mondta, nincs még egy ilyen alkalmuk a szigeten, egy frontális támadást meg összefogott erővel se lehet kivitelezni egy yonku ellen. Szal jön a meglepetés ereje, és Mom körül összeesik minden egy pillantra, de az épp elég lesz. Főleg h az eddig látottak szerint Brook DF-je counterelheti BM-ét.

Vagy jön a totális vereség, ahol Luffynak újra át kell gondolnia az életét. Remélhetőleg nem +100 str és agi plot, hanem valami észt is kapna.

Amit jó lenne látni, hogy Luffy elkezdeni "körmönfontabb", előrelátóbb lenni, ahogy Shankstól is láthatta anno.