Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#4050
847
Élvezetes fejezet volt, tetszett hogy Nami-Lola dolog eléggé visszafelé sült el.
Big Mom érdekes karakter, fura szokásokkal, de annál keményebb legénységgel.

Lola vőlegénye ki lehet egyébként? Ki olyan erős a történetben, aki, szövetkezve Big Mom-mal, ekkora tényező lehet a kalózok között?

Brook pedig a végén... vajon mire készülhet?

Jövő héten pedig color spread.  :smile:

edit:
848
Hát történhetett volna a héten több minden is, de hát ez van, egy tipikus átvezető fejezetet kaptunk.

Jövő héten szerencsére nincs break, aminek különösen örülök.  :smile:

blackronin

849
Izgalmasabb fejezet volt, mint a múlt heti, szóval nem volt rossz.
Pedro és Tamago közös múltja, valamint Chopper és Carrot csatája a Mirror World-ben jópofa volt.
Ezek mellett különösen az utolsó oldal keltette fel az érdeklődésemet!
Vajon ki támadta meg Reiju-t?
Ki akarja összeugrasztani a Germa 66-ot és Big Mom-ot?

Jövő héten sajnos Jump break, így nincs fejezet.

Squazee2005

Jók voltak az utóbbi fejezetek, leginkább a legutóbbi. Kár a breakért.

Carrot és Pedro nagyon jó adalékok a csapathoz és az ellenfelek is elég jónak mondhatók. A bizarr világ kezd elfogadhatóbbá válni számomra.
Szerintem az egyik testvér vagy az apja támadta meg Reijut, mert lehet, ismét segíteni akart Sanjin. Ez a gyors tippem. Bár Capone sem rossz tipp.

Kraivan

Vagy maga Pudding is lehetett a támadó.
Nem akar túsz lenni, se kényszerházasságban élni. Sanjit még szeretné, de úgy érzi ő csakis érdekeltségből megy a házasságba. Ha tudja hogy Sanji jó kapcsolatban van a nővérével, akkor nemcsak hogy a két család esik egymásnak, de még Sanji se bocsátana meg neki, így tutira lőttek az egésznek.


blackronin

Jump Festa 2017
Ugye ez az évi Shonen Jump-os esemény, amin elég érdekes dolgok derülnek ki...
Szerencsére most sem történt másképp!  ::)

A három legfontosabb:
- 2017-ben jön a Reverie ÉS a Wano arc. Juhé!  :whoah:
- Jön egy speciális novella/fejezet, ami Ace-ről és Sabo-ról fog szólni.
- Oda üzenete a rajongóknak: "Már 20 éve csinálom az OP-t, de még odébb van a vége!"  :eek:

Kraivan

Quote from: blackronin on 2016-12-19, 20:16:01
Jump Festa 2017
Ugye ez az évi Shonen Jump-os esemény, amin elég érdekes dolgok derülnek ki...
Szerencsére most sem történt másképp!  ::)

A három legfontosabb:
- 2017-ben jön a Reverie ÉS a Wano arc. Juhé!  :whoah:
- Jön egy speciális novella/fejezet, ami Ace-ről és Sabo-ról fog szólni.
- Oda üzenete a rajongóknak: "Már 20 éve csinálom az OP-t, de még odébb van a vége!"  :eek:
Ezek szerint hamarosan véget ér az az arc?
Vagy 1.5 éven át két/három szigeten nézzük ahogy a helyi vezért ütik?

chilip

oh shi 3eye-chan SAVAGE

Squazee2005

Király fejezet volt így karácsony előtt. De amúgy is, minden része, részlete tetszett. Szegény Chopperék!  ^^" És Sanji! :3x3:

chilip

remélem [spoiler]pofánrúgja  :rotfl: elég csak 1x megszegnie az esküjét, megbocsátom neki most az egyszer  :lul:[/spoiler]

blackronin

850
Quote from: Squazee2005 on 2016-12-22, 14:48:02
Király fejezet volt így karácsony előtt. De amúgy is, minden része, részlete tetszett. Szegény Chopperék!  ^^" És Sanji! :3x3:
:tezsvir:

Ennél jobb zárása nem lehetett volna az évnek!  :whoah:

Mondjuk jöhet spoiler szilveszter előtt, de nagyon elégedett vagyok a Totto Land arc-al eddig.

Leara

Quote from: chilip on 2016-12-22, 15:20:54
remélem [spoiler]pofánrúgja  :rotfl: elég csak 1x megszegnie az esküjét, megbocsátom neki most az egyszer  :lul:[/spoiler]
Passz, én még mindig nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy Pudding gonosz lenne. Mégis miért árulná el Reijunak az esküvő előtt egy nappal a nagy tervet? Szóval szerintem több forgatókönyv is lehetséges:
- Pudding tényleg szemét, de Sanjit valamennyire megkedvelte, így most ezzel próbál segíteni
- Pudding nem szemét, csak úgy tesz és így próbál segíteni
- Pudding tényleg szemét és az egész komoly... akkor viszont hülye, amiért elmondja Reijunak az egészet

Mindenesetre az arc továbbra is nagyon bejön  :cool:.
MAL

Kraivan

Engem jobban érdekel az az apróság, hogy Puddingnak most láttuk csak nyitva a harmadik szemét...

blackronin

#4062
Quote from: Kraivan on 2016-12-29, 00:40:09
Engem jobban érdekel az az apróság, hogy Puddingnak most láttuk csak nyitva a harmadik szemét...

Quote from: Leara on 2016-12-22, 20:48:51
Quote from: chilip on 2016-12-22, 15:20:54
remélem [spoiler]pofánrúgja  :rotfl: elég csak 1x megszegnie az esküjét, megbocsátom neki most az egyszer  :lul:[/spoiler]
Passz, én még mindig nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy Pudding gonosz lenne.

Mindkettő kérdésre megkaptuk a választ a 851-es spoiler információk szerint.
Régen nem kommenteltem spoiler-t, de a következőt mindenképpen meg kell említenem belőle:
[spoiler]Jinbei megjelenik a végén Luffy előtt!!!!!!!!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
A mondata mindent visz: "Szeretnél Luffy kitörni innen?"
Az arc végre kezd bedurvulni.  :smile:[/spoiler]

edit:
Azóta ki is jött a fejezet, remek zárása az évnek!  :smile:
http://mangastream.com/r/one_piece/851/3913/1

Hibátlan fejezet, alig várom már a folytatást!  :jee:

Squazee2005

Nem vártam ezen a héten fejezetet, úgyhogy kifejezetten örültem neki. Én teljesen megértem Sanjit, majdnem megkönnyeztem, pedig rég volt már ilyen a OP-ben nálam.  ^^

Amúgy nagyon király fejezet volt. Klassz zárás.

Leara

Az a sírós Sanji kép :(. Jinbeinek örülök, végig rá tippeltem, hogy majd jön segíteni valahogy. Pudding karaktere számomra továbbra is furcsa.
MAL

blackronin

852
Nem volt rossz fejezet, de már megint jön egy break...  :frown:
Szóval csak 2 hét múlva láthatjuk a folytatást.

Reméljük, hogy Oda egy kicsivel többet dolgozik ebben az évben, mert egyelőre elég nehezen hihető, hogy a Wano és a Reverie arc érkezik az idén... anélkül, hogy a Totto Land arc összecsapott legyen.

blackronin

853
Jó fejezet volt, remélhetőleg Sanji is összeszedi magát végre.
Tamago képessége pedig lol, egyáltalán nem számítottam ilyesmire!  :P

Kraivan


Valahol olvastam egy érdekes dolgot a mangakiadásról és az örökké tartó sorozatokról.
A tldr verzió arról szólt, hogy a heti mangakötetek során egy manga kiadása attól függ, hogy az emberek mennyire "lájkolják". Így vannak sorozatok amelyek jól indulnak, aztán gyorsan ki is égnek, mert hiába van egy jó története, tömegek veszítik el érdeklődésüket és "nincs igény" új részekre.
Így történetírás szemszögéből a cliffhanger-ek világában élünk, ami már kezd átesni a ló másik oldalára. Oda ezt már olyan művészien végzi, hogy minden epizódnál van 3 újabb elvarratlan szál, 2 új szereplő és egy új történet.
Amivel nincs is baj azt az apróságot leszámítva, hogy heti, netán kéthetente 18 oldal (ha nem kapunk olyat ahol 4 duplaoldal is van) nem képes ezt az éhséget csillapítani már, és kezdem azt érezni h a OP-t ejteni kéne hosszú időre megint, mert úgy érzem magam mint fogyókúrára ítélt big fat american aki a meki mellett sétálna el, hogy egy jóízűt szipantson a levegőből.

Most kaptunk Baron Tamagonak valami evolúciósgyümölcs DF-et, ahol ha legyőzik és "kikel" akkor erősebb lesz.
Pudding a háromszeműek vérével rendelkezik (Big Mom igencsak pajzán lehetett) ami valami ritka, soha nem említett tözs/faj, akik hallanak hangokat, akárcsak Roger, Luffy Momonosuke...
Brook nem tudjuk hogy kaphatott ki, egyáltalán kikapott, vagy csak hagyta magát, hogy Big Mom elhiggye h nyert, és ez lesz majd az aduász?

blackronin

#4068
Quote from: Kraivan on 2017-01-27, 17:43:55

Valahol olvastam egy érdekes dolgot a mangakiadásról és az örökké tartó sorozatokról.
A tldr verzió arról szólt, hogy a heti mangakötetek során egy manga kiadása attól függ, hogy az emberek mennyire "lájkolják". Így vannak sorozatok amelyek jól indulnak, aztán gyorsan ki is égnek, mert hiába van egy jó története, tömegek veszítik el érdeklődésüket és "nincs igény" új részekre.
Így történetírás szemszögéből a cliffhanger-ek világában élünk, ami már kezd átesni a ló másik oldalára. Oda ezt már olyan művészien végzi, hogy minden epizódnál van 3 újabb elvarratlan szál, 2 új szereplő és egy új történet.
Amivel nincs is baj azt az apróságot leszámítva, hogy heti, netán kéthetente 18 oldal (ha nem kapunk olyat ahol 4 duplaoldal is van) nem képes ezt az éhséget csillapítani már, és kezdem azt érezni h a OP-t ejteni kéne hosszú időre megint, mert úgy érzem magam mint fogyókúrára ítélt big fat american aki a meki mellett sétálna el, hogy egy jóízűt szipantson a levegőből.
Érdekes dolgokat írtál, amire én még ráteszek egy lapáttal:
Most tudtam meg, hogy Japánban az OP rajongótábor két csoportra oszlik:
- vannak, akik a SJ-ot olvassák és utána veszik meg a köteteket
- és vannak olyanok, akik csak a kötetekből követik a mangát
Ez az utóbbi nekem elég fura, nehezen tudnám magam elképzelni úgy, hogy lényegében évente kb. 4-szer (hiszen 3 havonta jön ki egy kötet) kapnám meg az "adagomat"...  ^^"
A másik fura dolog ebben, hogy a beszámolók (kint élő külföldiektől + normális OP rajongóktól) alapján ez a két csoport annyira gyűlöli egymást, hogy erre nem találni szavakat (minősíthetetlen stílusban szidják egymást a különböző közösségi médiában).
Amikor ezt elolvastam, nem is akartam elhinni.

Quote from: Kraivan on 2017-01-27, 17:43:55
Most kaptunk Baron Tamagonak valami evolúciósgyümölcs DF-et, ahol ha legyőzik és "kikel" akkor erősebb lesz.
Pudding a háromszeműek vérével rendelkezik (Big Mom igencsak pajzán lehetett) ami valami ritka, soha nem említett tözs/faj, akik hallanak hangokat, akárcsak Roger, Luffy Momonosuke...
Brook nem tudjuk hogy kaphatott ki, egyáltalán kikapott, vagy csak hagyta magát, hogy Big Mom elhiggye h nyert, és ez lesz majd az aduász?
Valóban egymás után jönnek be az érdekes tények/szálak/események/stb., amikre mind jó lenne választ kapni.
Mindenre fény derül egyszer, de nagyon sokat kell ezekre várni, köszönhetően a rengeteg break-nek.
Szerintem a történet terén pont most nem pihenhetne Oda, mert az eladások terén nagyon durván visszaesett az OP (a korábbi brutális számokhoz viszonyítva).
2010-2011 ben 4 millió fölötti eladás, ami mostanra lezuhant max. kb. 2-2,5 millióra.
Persze ez még mindig sok, de a csökkenés mértéke azért elég kemény.

Oda "lustasághoz" az is hozzájárul (amellett, hogy már ő is elmúlt 40), hogy lényegében ő maradt az utolsó mangaka meg a SJ "aranykorszakából". Emiatt kb. félistenként kezelik a szerkesztőségben és mindent elintéznek neki.
Elég megnézni a most futó sorozatokat és a csökkenő eladásokat, amiből remekül kirajzolódik, hogy a Shonen Jump komoly bajban van.
Ebben az évben (csak amit eddig bejelentettek) 6 új sorozatot indítanak, mert egyszerűen meg kell újítani a kínálatot.
Nem olvashat mindenki OP-t ugye...

Kraivan

Meló közben leesett hogy hol láttam ezt az infot:
https://www.youtube.com/watch?v=oyMsYXvscRk

Squazee2005

Quote from: Kraivan on 2017-01-27, 17:43:55
Pudding a háromszeműek vérével rendelkezik (Big Mom igencsak pajzán lehetett) ami valami ritka, soha nem említett tözs/faj, akik hallanak hangokat, akárcsak Roger, Luffy Momonosuke...
Brook nem tudjuk hogy kaphatott ki, egyáltalán kikapott, vagy csak hagyta magát, hogy Big Mom elhiggye h nyert, és ez lesz majd az aduász?

Mondjuk több értelme van egy háromszeműnek "megérteni" a poneglyphet, mint Momonosukének, most, hogy így jobban belegondolok.  :3x3:

Én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy Brook már megszerezte az infót és jól elrejtette (kacsint-kacsint) és azért Big Mom mégis csak egy yonkou, csúnya lett volna, ha Brook elintézi. De meg lett dicsérve, szóval, ja.

blackronin

#4071
854
Okés fejezet, de a legfontosabb az, hogy haladunk.
Ha lassan is...  ^^"

edit:
855
Ponegryph másolás letudva, valamint Sanji megtalálta a kiéhezett Luffy-t a katonák között.
Nem történt semmi rendkívüli, de fontos átvezető fejezet volt ennek ellenére is.

edit2:
856
Egy emlékezetes fejezet, amire érdemes volt várni.  :smile:
Sanji megkapta azt a figyelmet ebben az arc-ban, amit reméltem.
Most már jöhet az esküvő tönkretétele Luffy módra!  :whoah:

Persze a folytatást majd csak 2 hét múlva látjuk, hála az újabb break-nek...  ^^"

blackronin

857
Remek fejezet volt, annak ellenére, hogy az események tekintetében eléggé kiszámítható volt.
Bege és Luffy csapata szövetkezik, de előtte jó lenne tudni, hogy pontosan miként akarják leverni Big Mom-t.
Minden remekül elő van készítve egy nagy ütközethez, most már csak abban reménykedek, hogy nem csapja össze a harcokat Oda.
Ha erre ügyel, akkor egy remek arc-ot kapunk, minden tekintetben.  :smile:

chilip

Nami fanservice, a gyógyító tej, jó kis felvezetés. rég élveztem chaptert ennyire :D

blackronin

#4074
Quote from: chilip on 2017-03-09, 13:01:27
Nami fanservice, a gyógyító tej, jó kis felvezetés. rég élveztem chaptert ennyire :D
858
:tezsvir:

Jövő héten még kapunk egy fejezetet, de utána szerintem megint break...
Pont mielőtt elkezdődne a móka.  ^^"

edit:
859
Jó fejezet volt és meglepő módon még nincs break.
Így akkor örülhetünk még jövő héten.  :smile:
Bege terve egyébként egy kicsit túl optimista, de majd kiderül, hogy mi lesz az egészből...

Squazee2005

Jók a mostani fejezetek. Bege elég ambíciózus. Szerintem itt a főgonosz Pudding, lehet, hogy BigMom emlékeivel is macerált. Gastino...  :lul:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2017-03-15, 17:12:21
Szerintem itt a főgonosz Pudding, lehet, hogy BigMom emlékeivel is macerált.
Érdekes gondolat...

Nekem eddig a Totto Land arc bejön, azt kapom amit vártam.
Ha meglesznek a jó, nem elkapkodott harcok is, akkor Oda megvett kilóra.  :smile:

blackronin

#4077
860
Remek fejezet, sok új szereplővel.
Különösen Katakuri jön be, nagyon eltalálták a design-t...  :smile:
A képessége pedig a jellybean-ek dobálása?  ^^"

edit
861
Korrekt fejezet, de ahogy vártam jön a break jövő héten.
Pont az esküvő megkezdése előtt.

Squazee2005

Sanjin hogy röhögtem.  :haha:

Kár a szünetért.  :frown:

chilip

LEL Brook csak simán elvitte a heti chaptert 2 db képkockával, de röhögtem a végén ahogy ott kikukucskál a panelból abban az idióta maskarában :D