Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

chilip

Bege kastélyalakja jópofa :D

blackronin

#4111
868
Most már senki se mondhatja azt, hogy nem kaptunk eleget Big Mom múltjából.
Mindent megtudtunk, ami számított vele kapcsolatban.
A kannibálos téma is megerősítést nyert.  ^^"

Quote from: Kraivan on 2017-06-03, 22:25:54
Illetve ha ennyire "egyszerű" lenne, már nem azon menne a kereskedelem, hogy DF -usereket vadászna mindenki egy gyümölcsöstállal a zsákjában?
Pont Dressrosa-ban láthattuk, hogy Burgess egy zsákkal a hátán akarta megszerezni Ace gyümölcsét Sabo-tól.
Ha megöli, akkor a gyümölcs a hátában lévő valamelyik másikba megy át rögtön, nem kell bajlódni azzal, hogy újra megtalálják.
Szerintem a BB kalózok többi tagja is hasonlóan vadássza le a DF-eket.
Teljesen logikus.

Quote from: chilip on 2017-06-08, 12:22:01
Bege kastélyalakja jópofa :D
Igen, de szerintem kicsit hasonlít egy tortára...
Nehogy a végén Linlin megpróbálja őt is megenni!  :P

Bege terve egyébként elég durván besült (mondjuk szerintem senki se hitte, hogy valóban összejön) szóval most jön a harc.
Szerencsére jövő héten nincs break, így láthatjuk a folytatást.  :smile:

chilip

erről a DF vándorlásról sztem annyit hogy vannak gyümölcsök amikbe belemehet, de nem mindbe. és azok elég ritkák. ez magyarázhatná hogy miért nem mindig a szomszéd néni kertjébe reinkarnálódnak.

Kraivan

Quote from: chilip on 2017-06-08, 14:42:17
erről a DF vándorlásról sztem annyit hogy vannak gyümölcsök amikbe belemehet, de nem mindbe. és azok elég ritkák. ez magyarázhatná hogy miért nem mindig a szomszéd néni kertjébe reinkarnálódnak.
Ezek szerint Blackbeard ellopta Vegapunktól a könyvet amiben benne van hogy melyik DF milyen gyümölcsben jelenhet meg?

Azt annyira lame-nek tartanám hogy DF usereket a világtörténelemnek Blackbeard vadászna először, mert a "nem ölünk meg senkit, csak ko-ra verjük a fejét" plot miatt erre senki se jött rá évszázadok alatt.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-06-09, 13:50:43
Azt annyira lame-nek tartanám hogy DF usereket a világtörténelemnek Blackbeard vadászna először, mert a "nem ölünk meg senkit, csak ko-ra verjük a fejét" plot miatt erre senki se jött rá évszázadok alatt.
Biztosan nem ő volt az első, aki ilyesmit csinál.

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám hogy a World Government is hasonló gyakorlatot követ, elvégre nem hiába rendelkeznek pl. az Admirálisok a legdurvább DF-ekkel...

Kraivan

Quote from: blackronin on 2017-06-09, 15:38:20
Quote from: Kraivan on 2017-06-09, 13:50:43
Azt annyira lame-nek tartanám hogy DF usereket a világtörténelemnek Blackbeard vadászna először, mert a "nem ölünk meg senkit, csak ko-ra verjük a fejét" plot miatt erre senki se jött rá évszázadok alatt.
Biztosan nem ő volt az első, aki ilyesmit csinál.

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám hogy a World Government is hasonló gyakorlatot követ, elvégre nem hiába rendelkeznek pl. az Admirálisok a legdurvább DF-ekkel...
Vagy ez, vagy ugyebár az admirálisok igen elszántak. Egyszer volt az a rangsorolás, magas szintre inkább Haki a mérvadó nem a DF. Ez a tyúk vagy a tojás kérdése: azért kaptak erős df-et, mert volt pofájuk hozzá, vagy azért mert találtak egy logia-t akkora arcuk lett hogy hakit is kifejlődött.
Nem hinném hogy ez olyan stat lenne hogy Haki + logia>>>> Haki + random. (tételezzük fel hogy két maxolt haki összecsap, akkor az nyer akinek erősebb a DF base statja?)
Szerintem ez idő alatt változott.  Tudom hogy Oda előre tervez, de szerintem fordított a helyzeten. A OP elején a Logia volt a legerősebb erő. Aztán behozta a Seastone-t, és a hakit, máskülönben nem lehetne balanszolni a rendszert, ami persze sokkall szebb kombinációkhoz vezetett mint egy unalmas: antimatter above everything plot. Blackbeard arca is be lett verve Sengoku által egy pillanat alatt.

blackronin

#4116
Quote from: Kraivan on 2017-06-09, 16:19:59
Vagy ez, vagy ugyebár az admirálisok igen elszántak. Egyszer volt az a rangsorolás, magas szintre inkább Haki a mérvadó nem a DF. Ez a tyúk vagy a tojás kérdése: azért kaptak erős df-et, mert volt pofájuk hozzá, vagy azért mert találtak egy logia-t akkora arcuk lett hogy hakit is kifejlődött.
Nem hinném hogy ez olyan stat lenne hogy Haki + logia>>>> Haki + random. (tételezzük fel hogy két maxolt haki összecsap, akkor az nyer akinek erősebb a DF base statja?)
Szerintem ez idő alatt változott.  Tudom hogy Oda előre tervez, de szerintem fordított a helyzeten. A OP elején a Logia volt a legerősebb erő. Aztán behozta a Seastone-t, és a hakit, máskülönben nem lehetne balanszolni a rendszert, ami persze sokkall szebb kombinációkhoz vezetett mint egy unalmas: antimatter above everything plot. Blackbeard arca is be lett verve Sengoku által egy pillanat alatt.
Az egyik SBS (manga kötetbeli kérdezz-felelek) részből kiderült, hogy Borsalino (Kizaru), Kuzan (Aokiji) és Sakazuki (Akainu) már fiatal kadétként, tehát valószínűleg DF nélkül, is "szörnyetegek" voltak.
Ők biztosan később kapták meg a DF-eket, elősegítve hogy a World Government legdurvább fegyvereivé váljanak.
A timeskip alatt pedig Fujitora és Ryokugyu azért lett kiválasztva egy hivatalos kiválasztás alapján, mert nagyon erősek voltak, de ők ugye már alapból rendelkeztek ekkor DF-el.

A haki valóban jó dolog a sorozatban, mert elnyomja a logia erőket, sőt legtöbbször egy paramecia + haki kombó veszélyesebb lehet, mint egy sima logia, lásd. Caribou esetét.

Kraivan

Ahogy várható volt...
Amekkora káosz van 20 oldalas chapterekben sokáig itt leszünk még.

Ellenben a germa technológia nagyon nem tetszik.
Szóval genetikailag szupererős emberekről van szó de nincs erejük amíg nincs rajtuk a sailormoon ruha?
Ezek szerint Sanji sokkalta erősebb mint bármelyikük.

A láda rejtély még mindig ott van.
Pudding mintha féltékeny lett volna Namira.

BigMom meg végre magához tért.
Vajon mi lesz? Elmenekülnek? Győznek? Vagy Luffy megint veszít, és jön egy powerup timeskip?

chilip

sztem a probléma a germával hogy képtelenek a haki-ra (gondolom rendes érzelmek kellenének hozzá mert abból erednek részben), így hiába szupererős a fejéhez tartott pisztolyjal nem tud mit csinálni. ellenben ha van rajta egy páncél normál védelemmel akkor már rendesen tud harcolni. amúgy az a duplaoldal a GERMA 66 írással sztem marha jó volt

blackronin

Quote from: chilip on 2017-06-15, 13:13:43
sztem a probléma a germával hogy képtelenek a haki-ra (gondolom rendes érzelmek kellenének hozzá mert abból erednek részben), így hiába szupererős a fejéhez tartott pisztolyjal nem tud mit csinálni. ellenben ha van rajta egy páncél normál védelemmel akkor már rendesen tud harcolni. amúgy az a duplaoldal a GERMA 66 írással sztem marha jó volt
:tezsvir:

Pontosan, hiszen a haki az akaraterővel függ össze, s láthattuk, hogy igazából még élni sincs "kedvük", ha úgy alakulnak a dolgok.
A spread remek volt, tipikus power rangers + sailormoon tiszteletadás.  :P

Sajnos break jön, ami várható volt a 4 fejezet után.

Annyi kritikám van jelenleg, hogy a BM kalózok közül Smoothie, aki kifacsarja az ellenfeleit, meglehetősen béna eddig.
Csaknem 1 milliárdos vérdíjjal a fején mutathatna többet is!
Katakuri már más, de azért igazán pusztító dolgokat ő se csinált eddig...

blackronin

#4120
Érdekes infok Sugita-tól (az OP manga egyik szerkesztője)

1. A Whole Cake Island arc most kezd beindulni igazán, közel sincs még vége.
2. Valami különleges fog történni 2017. július 22-én... ugyanis 20 évvel ezelőtt, ezen a napon jelent meg az OP első fejezete.
3. Oda három különleges mangafejezettel kedveskedik a rajongóknak az OP magazinban (van ilyen, ha valaki esetleg nem tudná).
A szerkesztő szerint mindegyik remek lesz.
4. Ace-ről novella készül, ami bemutatja, hogy milyen életet élt míg nem találkozott WB-vel.
5. 2017. év végén egy különleges könyv jelenik meg az OP-ről.

edit:
870
Nem volt rossz fejezet, de történhetett volna benne több dolog is...

blackronin

#4121
871
Akciódús fejezet, egyértelműen jobb volt, mint a múlt heti.
Jövő héten color spread + hírek az OP 20 éves évfordulójáról.

Summary az Ace novelláról:

[spoiler]
Ace elsőtisztje, a novella egyik főszereplője


A guy has been eager to write an adventure essay like "Brag Men" (seen in Ohara). He is now incapable of escaping from a too beautiful desert island called "SIXIS" located in East Blue.
The current around the island is pretty irregular that nobody can escape.

When he is talking to a skeleton next to him, he finds that someone else joining the conversation without realizing it. This is the first moment when "he" and Ace talk.
Ace says politely, "Nice to meet you." The man thinks Ace is about the same age as him.
He considers Ace comes to the island to rescue him, but the fact is that Ace is also a victim due to his ship wrecked.
The man is annoyed that Ace is smiling cheerfully in spite of this predicaments.
The man has spent 3 days on the island, whereas Ace 6 days. Ace says, "How about creating a raft with me?"

Both Ace and the guy are seeking for a treasure which is said to be hidden in the island.
Ace keep asking the man about his name, but the man doesn't want to tell him about it since he has already thrown away his own name on the day he set out to ocean.
Ace says, "We are already friends, right?" (exactly the same words when Luffy invited Usopp to Going Merry). The man tries introducing his pen name as "Ace" borrowing Ace's name,
but Ace prevents and suggests him to make his pen name Deuce since he thinks the pronunciations are similar.
The man doesn't feel bad since the meaning of Deuce being "bad luck" fits into his current situation.
Ace decides to call him "Masked Deuce" since the guy wears a mask so that Marine don't notice his face.

Deuce was a medical student with bad grades. His parents are indifferent to him. He just wants to have an adventure and doesn't want to be a wanted man.
Ace and Deuce talk about their family. Ace mentions Luffy in the talk with smile. Deuce happens to say, "If someone's father were Roger, I'm sure he'd rather die."
Ace suddenly becomes quiet and shows a very serious facial expressions, which makes Deuce realize that Ace is the real son of Pirate King.
Deuce walks off with mixed feelings, telling Ace not to talk to him anymore.

Several days passes. Ace fails to escape from the island with his ship wrecked. "I can't die in such a place...!"
He is not in a positive mood anymore. Deuce tries to find food and water, but in vain.

One day, Deuce finds Ace grabbing a large fruit in his hand on a beach.
Deuce is hungry and comes to the conclusion that there is no problem even if he kills Ace since Ace is a son of a legendary criminal.
Right before he attacks Ace with a tree branch, Deuce's stomach growls. Ace notices him and considers that Deuce comes to help him make a boat.
Ace offers him to eat the fruit, but Deuce rejects it due to the feeling of guilty for trying to kill him.

Deuce finally realizes that Ace is a nice person despite him being the son of Pirate King. As a result, they decide to share the fruit.
Deuce feels it is the most terrible -but delicious at the same time- food that he has ever eaten. Deuce turns around and finds Ace burning!
Both of them are surprised at Ace's burning body. The fruit they ate is Mera Mera no mi.

After several days, Ace is capable of controlling his fire. Deuce calls the ship "Striker" which moves forward by rotating plates with the help of fire.
Deuce says it was a fake rumor that a treasure is hidden in the island. Ace answers with a smile, "Not sure.."
Ace reaches his hand toward Deuce and says, "You'll come with me, right?" Deuce replies, "I can write a good adventure essay with you."
They shake hands tightly. Ace declares, "I'm gonna go beyond Pirate King!" Thus, Spade Pirates was born.
[/spoiler]

Extra:
Egy aranyos kis manga Oda-ról, az asszisztensek szemszögéből
[spoiler]


[/spoiler]

Kraivan

Egyszer megy a Marineford-hoz hasonló "egy pofon egy bomba" jellegű pofonváltások.

Megmutatja magát egy Cp-0 ügynök... Bár elgondolkodok hogy BM egyezkedik a CP-vel, vagy a káoszban annyira magabiztos az ügynök, hogy úgyse számít ha tudnak már róla.

Luffy vs BigMom egy kis elemzést azért kíván:
Igaz hogy BigMom szó szerint pofánröhögi Luffy-t és a Gear4th-ot, de egy pillanatra mégis megmered amíg Luffy felfújja magát, és bár igaz, hogy könnyedén blokkolta, mégis használt armanent haki-t, akinek a sima bőre is olyan brutális erővel bír, hogy rakétavetőkkel és mentális összeroppanás alatt sikerült csak megkarcolni. Emellett az elsőrangú emberei dőltek ki a lökéshullám miatt. Gondolom animeben kapunk egy csodás 5 perces jeletet erre, amitől rosszl vagyok már. Az egész Doflamingo harcot is ezzel rontották el animeben. Az első fele még oké volt: nagy erő, iszonyatos sebesség, Doflamingo alíig bír lépést tartani... aztán rétestésztaként elnyújtották, snake-t játszottak kézzel... -_-

Visszatérve: Bár tudom hogy Luffy nincs top formában, bár igaz hogy evett és aludt egyet, de Doflamingo ellen igencsak ment a pofozkodás, itt meg egy ütés után már ki is fújt...

Azért egy igencsak fontos megjegyzendő dolog ahogy BigMom leírja Kaidot. "you will never take down that thing"

Judge konkrétan oneshotolva lett.
Sanji a legszebb halálra készülhet: a dögös testvérére támaszkodva, és az ő pozíciójából igen jó rálátás van számára tetsző dolgokra. [spoiler]csak nehogy ez legyen a powerspike-ja, mert akkor még Franky is eltörpülhet perverzségben Sanji mögött[/spoiler]

http://readms.net/r/one_piece/871/4392/19
Illetve itt vana  kép amikor robban a nukleáris töltet.
A jobb oldali képkockában az egy "lassított jelenet" akar lenni, ahogy drámaian robban a láda, vagy "valami kiszabadul"?

Vaj mi lesz következőnek?
És nagyon érdekel, hogy hogyan menekülnek el. Robbanás ide vagy oda, azért ebben a súlycsoportban nem kéne sokakat meghatnia.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Egyszer megy a Marineford-hoz hasonló "egy pofon egy bomba" jellegű pofonváltások.
Ha valaki jól csinálja, mint Oda, akkor felőlem jöhet az ilyen fajta történetvezetés.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Megmutatja magát egy Cp-0 ügynök... Bár elgondolkodok hogy BM egyezkedik a CP-vel, vagy a káoszban annyira magabiztos az ügynök, hogy úgyse számít ha tudnak már róla.
Szerintem teljesen logikus volt, hogy a WG rá akarja tenni a kezét a legendás Tamaboko kincsre...
Elvégre Neptun-on kívül senki nem tudja, hogy csak az Energy Steroid-ok voltak benne.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Luffy vs BigMom egy kis elemzést azért kíván:
Igaz hogy BigMom szó szerint pofánröhögi Luffy-t és a Gear4th-ot, de egy pillanatra mégis megmered amíg Luffy felfújja magát, és bár igaz, hogy könnyedén blokkolta, mégis használt armanent haki-t, akinek a sima bőre is olyan brutális erővel bír, hogy rakétavetőkkel és mentális összeroppanás alatt sikerült csak megkarcolni. Emellett az elsőrangú emberei dőltek ki a lökéshullám miatt. Gondolom animeben kapunk egy csodás 5 perces jeletet erre, amitől rosszl vagyok már. Az egész Doflamingo harcot is ezzel rontották el animeben. Az első fele még oké volt: nagy erő, iszonyatos sebesség, Doflamingo alíig bír lépést tartani... aztán rétestésztaként elnyújtották, snake-t játszottak kézzel... -_-
Az anime mindig egy más tészta, az ottani hülyeségekkel (pl. elhúzzák a dolgokat) nem lehet mit kezdeni.
Luffy vs Big Mom szerintem oké, Luffy rákényszerítette BM-ot, hogy haki-val védje magát, ami azért elég sokat elmond az erejéről.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Visszatérve: Bár tudom hogy Luffy nincs top formában, bár igaz hogy evett és aludt egyet, de Doflamingo ellen igencsak ment a pofozkodás, itt meg egy ütés után már ki is fújt...
Luffy 10 órán át harcolt Cracker ellen, utána feltartotta BM hadseregét, stb.
Messze nagyobb kitartásról tett tanúbizonyságot, mint amit el lehetett várni tőle.
Egyébként is a Gear 4th leginkább az energiát zabálja, s elég hamar lecsapolja Luffy tartalékait.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Azért egy igencsak fontos megjegyzendő dolog ahogy BigMom leírja Kaidot. "you will never take down that thing"
Semmi extra, Kaido-t mindenki inkább "dolognak" tartja, mint embernek.
Elvégre az a hobbija, hogy különböző módon akarja magát megölni...  :P

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Judge konkrétan oneshotolva lett.
Sanji a legszebb halálra készülhet: a dögös testvérére támaszkodva, és az ő pozíciójából igen jó rálátás van számára tetsző dolgokra. [spoiler]csak nehogy ez legyen a powerspike-ja, mert akkor még Franky is eltörpülhet perverzségben Sanji mögött[/spoiler]
Judge nem érdekel, de legalább volt valami haszna a harcban.
Sanji harcolhatott volna többet is, de szerintem nagyjából véget ért az ő része.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
http://readms.net/r/one_piece/871/4392/19
Illetve itt vana  kép amikor robban a nukleáris töltet.
A jobb oldali képkockában az egy "lassított jelenet" akar lenni, ahogy drámaian robban a láda, vagy "valami kiszabadul"?
Egy sima bomba volt a ládában, de ne felejtsük el, hogy a Whole Cake Island hegyei ételből vannak, szóval kevésbé bírják a sérüléseket.

Quote from: Kraivan on 2017-07-06, 23:26:03
Vaj mi lesz következőnek?
És nagyon érdekel, hogy hogyan menekülnek el. Robbanás ide vagy oda, azért ebben a súlycsoportban nem kéne sokakat meghatnia.
A robbanás egy elterelés lesz, nem a konkrét harcokra lesz nagy hatással.

blackronin

872
Remek fejezet volt, nekem tetszett a SH csapat elmenekülése.
Bege is azért kitett magáért, nehogy valaki azt gondolja, hogy ilyen jószívű...  :P
BM pedig újra őrjöngeni kezd.
Várom a következő hetet, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a nagy meglepetés a 20 éves évforduló alkalmával (az eddig ismerteken túl).

Kraivan

Mondjuk épp arra nem gondoltam. Az egész család azzal lesz elfoglalva hogy BigMom-nak összedobjanak egy tortát így Luffyék el tudnak menekülni.

blackronin

873
Jó fejezet volt, nagyjából az lett, amire számítottam.
A BM kalózok egy új torta elkészítésén fáradoznak, míg BM Luffy-ékat veszi üldözőbe...
King Baum közben pedig csajozik.  :P

Kár, hogy break lesz, de várható volt.

Ja és boldog születésnapot, One Piece!  :whoah:

Shima Oda-s története nagyon szellemes, remélem hogy azt is lefordítják majd.

blackronin

874
Szórakoztató fejezet volt, kár hogy jövő héten Jump break...
A 6. karakter poll is kijött, meglepő hogy Jinbe 6-ik lett rajta!

blackronin

#4128
875
Nem volt rossz fejezet, de egy kicsit gyorsíthatnánk a dolgokon.
Jöjjön el az epikus végkifejlet és zárjuk le a kalandot a Whole Cake Island-on.

edit:
Jó ez az arc, de Big Mom-ból eleget láttunk.
A csapatából még mutathatnak harcokat, pl. Katakuri vs akárki vagy Smoothie vs akárki, de Big Mom-ot szerintem már nem kell jobban bemutatni, a harci stílusa is már érthető.

Kraivan

Brook és Chopper még megközdhet Katakurival, de ő úgy tűnik inkább a háttérben marad.

A kérdés hogy Mama szteroidozott felhője képes-e kritikus csapást mérni magára Mom-ra?

Meg most Nami elvesztette végleg (míg után nem pótolja) a villámfelhőgenerálást? Sose volt tisztázva hogy a "semmiből teremti" vagy "végtelen" lőszer van a botban?

Puddingot meg végleg nem tudom kiszámítani, ami jó. Most tényleg segíteni akar és valami extrém tsundere lesz Sanji mellé, vagy csak idecsalta Chiffont, hogy végezzen az árulóval és szívességet tegyen Mamának?

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-08-18, 14:09:17
Brook és Chopper még megközdhet Katakurival, de ő úgy tűnik inkább a háttérben marad.
Ez jó lenne, majd meglátjuk hogy kapunk-e még küzdelmet így a végére...

Quote from: Kraivan on 2017-08-18, 14:09:17
A kérdés hogy Mama szteroidozott felhője képes-e kritikus csapást mérni magára Mom-ra?
Nem, Big Mom-t ennél keményebb fából faragták.

Quote from: Kraivan on 2017-08-18, 14:09:17
Meg most Nami elvesztette végleg (míg után nem pótolja) a villámfelhőgenerálást? Sose volt tisztázva hogy a "semmiből teremti" vagy "végtelen" lőszer van a botban?
A botja Weatheria szigeti technológiát használ, a Weather Ball van beleépítve a Clima-Tact-ba és ez Weather Egg-eket generál, ennek a különböző módosításai hozzák elő a kívánt hatást.
Elvileg nincs korlátja, hogy mennyiszer lehet használni, hiszen Nami-t nem láttuk még 1 vs 1 elleni küzdelemben, ahol a végsőkig ki lett volna tolva a képességei...
Villámot továbbra is tud generálni, Zeus csak akkor okozott volna gondot, ha az egész botot megeszi.

Quote from: Kraivan on 2017-08-18, 14:09:17
Puddingot meg végleg nem tudom kiszámítani, ami jó. Most tényleg segíteni akar és valami extrém tsundere lesz Sanji mellé, vagy csak idecsalta Chiffont, hogy végezzen az árulóval és szívességet tegyen Mamának?
Nekem is tetszik, hogy ennyire kiszámíthatatlan Pudding.

Kraivan

QuoteVillámot továbbra is tud generálni, Zeus csak akkor okozott volna gondot, ha az egész botot megeszi.
A duplaoldalon Nami felkiált hogy Zeus megette az összes tojását. Majd ezt kihasználva aktiválta őket. Így lehetséges hogy a botnak azta  részét ette meg ahol volt a lőszer.

Azt amúgy gondoltam hogy a kagylókat használja Usopp, de Nami meg ugyebár Weatheria technológiával ötvöztette. Nem mintha számítana, mert a one Piece nem taktikai shounen, ahol jól kell játszani a lapokat.

QuoteNem, Big Mom-t ennél keményebb fából faragták.
kritikuson nem azt értettem hogy kiütötte, hanem hogy sebezte-e, vagy kicsit kizökkentette a rohamból?
Kicsit az a feelingem van, mint Narutoban volt az a sebezhetetlen destruktív ninja akit úgy öltek meg hogya saját támadását ellene fordították.

Amúgy itt van pár elképzelésem:
Bigmom kizökken a rohamból, és ott már lehet nem egy lehetőség. Mondjuk akármennyire útálja Luffy-t, ő tuti őszintén közölné, hogy nincs nála torta, és Bigmom haragja visszafordul a fiára, és Chopperék így menekülnek meg.

Másik lehetőség, hogy Bigmom felemészti Zeust haragjában, aki ugyebár a saját lelke... És felmerül a kérdés hogy ezzel gyengülne, vagy erősödne?

blackronin

876
Tudom, hogy kell ilyen átvezető fejezet is, de annyira nem volt nagy szám a heti OP.
Pudding "poénja" elég gyorsan unalomba fulladt nálam...  ^^"

Kraivan

#4133
Big Mom, avagy az unstoppable Hulkjaggernaut.

Pudding a skizofrén tsundere, vagy Chopper beütése hatványozottan...

Katakuri még mindig csak ül a háttérben...

Amúgy most Sanjiék vagy egy instant wedding cake-t csinálnak,vagy Luffy és az egész brigád all-in-t megy Bigmom ellen?
Amúgy olvastam valahol az elméleti felvetést, hogy Luffy-nak nem kellene 1vs1ben sehogy sem helytállnia Bigmom-al szemben. Mert ha akár 10 másodpercet képest verekedni Bigmommal, kvázi 1vs3-ban mindhárom Vice admiralt oneshotolnia tudnia kellene, így az erőviszonyok nagyon érdekessé válnának.
Amúgy képes kéne hogy valaki 1vs1ben felvegye a harcot egy yonkoval? Én szvesebben látnék egy tisztes csapatharcot?

Jut eszembe, múlt heti fejezet nyitólapján Bartolomeo az Shanks szigetét ostromolja? Mert ha igen, akkor elég rossz kutatást végzett mint Luffy no1 rajongója. :D

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-08-25, 02:57:45
Amúgy most Sanjiék vagy egy instant wedding cake-t csinálnak,vagy Luffy és az egész brigád all-in-t megy Bigmom ellen?
Amúgy olvastam valahol az elméleti felvetést, hogy Luffy-nak nem kellene 1vs1ben sehogy sem helytállnia Bigmom-al szemben. Mert ha akár 10 másodpercet képest verekedni Bigmommal, kvázi 1vs3-ban mindhárom Vice admiralt oneshotolnia tudnia kellene, így az erőviszonyok nagyon érdekessé válnának.
Amúgy képes kéne hogy valaki 1vs1ben felvegye a harcot egy yonkoval? Én szvesebben látnék egy tisztes csapatharcot?
Én üdvözölném a teambattle-t Big Mom ellen.
Mutassa azt Oda a tortasütés helyett.

Quote from: Kraivan on 2017-08-25, 02:57:45
Jut eszembe, múlt heti fejezet nyitólapján Bartolomeo az Shanks szigetét ostromolja? Mert ha igen, akkor elég rossz kutatást végzett mint Luffy no1 rajongója. :D
Hát igen, Bartolomeo szerencséje, hogy Shanks nem veszi túl komolyan az ilyen dolgokat.  :P
Max kap egy kokit tőle, hogy Luffy rajongójaként tudhatná, hogy kicsoda Shanks Luffy számára.

Kraivan

QuoteMax kap egy kokit tőle, hogy Luffy rajongójaként tudhatná, hogy kicsoda Shanks Luffy számára.
Mondjuk azt beszéltük öcsémmel, hogy mennyire köztudott a kapcsolat közte és Shanks között?
Buggy, Reyleigh és Garp tud róla.
Nem lapoztam át a fejezeteket, de egyáltalán a csapatja tudja hogy a kalap eredetileg Rogertől -> Shankstól van?

Azt tudom hogy többször mondta Luffy hogy fontos neki a szalmakalap, személyes kincs, amit vissza kell adni valakinek, de említette valaha hogy az a valaki Shanks a híres/hírhedt Yonkou?

Amúgy még ez a Pudding dolog mozgat... Most ő tényleg tudathasadásos két külön személlyel, vagy kettős személyisége van? Tsundere/yandere kombó elég vicces lenne.

blackronin

877
Ez már érdekesebb fejezet volt, mint a múlt heti!
Volt egy kis harc, meg haladtunk előre a menekülés végrehajtása felé is.
A vége pedig az egyetlen kifogásolható rész, hiszen aligha hiszi el bárki is, hogy Pedro valóban feláldozta magát.

Kár a break miatt, de várható volt.

Kijött egyébként a OP Magazine utolsó száma is, Sabo bounty-ja 602 millió.

LuckyDingo

Ha fel is áldozta magát, senkinek nem fog hiányozni. Kezd nagyon lassú és unalmas lenni az OP. Hány hét alatt készül el az új Wedding Cake? Talán decemberre elszabadulnak onnan.

blackronin

#4138
Quote from: LuckyDingo on 2017-08-31, 14:51:16
Ha fel is áldozta magát, senkinek nem fog hiányozni. Kezd nagyon lassú és unalmas lenni az OP. Hány hét alatt készül el az új Wedding Cake? Talán decemberre elszabadulnak onnan.
A lassúság a break-eknek köszönhető, azzal nem lehet mit tenni.
Unalmas? A Whole Cake Island arc minden volt, csak unalmas nem.
Valóban Pudding egy kicsit fárasztó karakter, de a Germa 66, a Tea Party, a "merénylet", a menekülés, stb. ezek mind rendben voltak.
Jinbe csatlakozott végre, bírtam Carrot és Pedro jelenlétét is.
A tortakészítést nem kellene mutatni szerintem, hanem helyette lássunk még több harcot Katakuri és Perospero ellen, amihez csatlakozhatna mondjuk Smoothie is (aki sajnos nem szerepelt valami sokat összességében).
A WSJ szerkesztőség szerint (azt hiszem az egyik OP Magazine-ban közölték) az arc novemberre vagy legkésőbb decemberre lezárul.

Én még megemlíteném a végén, hogy az arc Big Mom "végét" is jelenti egyben.
Elrontották a Tea Party-ját (ami eddig senkinek sem sikerült), ellopták 2 értékes Ponegryph szövegét is, elvesztette a Tamatebakot-t (a kincses láda), beégette őt az egész világ előtt Luffy, elvesztette Jinbe-t és Capone Bege-t, meg persze a Germa 66-et is.
Big Mom-ot hatalmas vereség érte, ami egyben megingatta a Yonkou pozícióját is.
Ugyanis innentől vitathatatlan, hogy Luffy immár hivatalos Yonkou jelöltté vált, mint anno Blackbeard a Marinefold arc idején Whitebeard megölésével.

blackronin

878
Ahhoz képest, hogy pont a héten csukták le az OP spoiler-eket közlő csávót, máris kijött a fejezet...
Ki érti ezt?  ^^"

A fejezet maga remek volt, mondhatnám, hogy az egyik legjobb az utóbbi hetekben.
Pedro "áldozata", amit egyelőre nem hiszek el, kellemesen drámai volt, nem tette nevetségessé Oda azza, hogy rögtön megjelenik a fejezetben... mintha mi sem történt volna.
Katakuri elleni harcnak örülök, Cracker után a másik király BM kalóz, aki valóban veszélyt jelent.