Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Isley

896

Tetszett amilyen korrekten zárta le Oda a Luffy vs Katakurit. Szép munka volt. És az egész Sanji-Pudding szálat is szépen kezdi lezárni Oda ezzel a búcsúval. Legközelebb, amikor találkoznak majd, ez a skizofrenetikus jellemvonás már valószínűleg teljesen eltűnik Sanji hatása miatt. Sokat köszönhet neki.

blackronin

897
Remek fejezet volt!
Pekoms átváltozása, a BM kalózok reakciója és a végén Germa 66.
Alig várom a következő hetet!  :whoah:

Isley

897

A Germa 66 és különösen Reiju felbukkanásának örültem, de ennyi. Még hozzá kell szoknom, hogy már nem Katakuri van a rivaldafényben.

blackronin

898
Germa fejezet, bemutatták a parancsnokok hogy mire képesek.
Luffy és Sanji elmenekült, valamint Katakuri "veresége" is napvilágra került.

Jövő héten lesz fejezet, ahogy gondoltam, de utána biztosan break... pont a 900-ik szám előtt.
Várható volt, de kíváncsi leszek hogy Oda mit tartogat arra.

Squazee2005

Tetszett minden, a reakciók és a csata. Biztos nem jutnak egyben a hajóra, lesz még itt valami.

blackronin

#4205
Meglepő módon a mostani fejezet után nem lesz break!
900-ik fejezetet jövő héten Jump cover-rel és color spread-del ünnepeljük.  :whoah:

Azt persze senki se gondolja, hogy a 900-ik fejezet után nem lesz break...
Az már túl szép lenne.  :P

edit:
899
Okés fejezet volt, de remélem, hogy a 900-ik igazán ütni fog.
Judge és Luffy jelenete poén volt, Luffy nem egészen értette Judge okfejtését...  :P

Squazee2005

Luffy-nak kiváló érzéke van a tsundere viselkedés felismeréséhez.  :D

Jó fejezet volt, örülök a fishman segítségnek és búcsúztatónak.

blackronin

900
A spoiler-ek alapján egy kicsit aggódtam, olyan furának tűnt az egész elsőre.
A végleges fejezet jó volt, a Big Mom kalózok még kaptak egy utolsó löketet, de a SH banda rendben lesz, a panelek nagyon félrevezetőek, hiába is mutatják a végén a leszakadt zászlót (ami már alapból alig lógott, mert Big Mom tombolása után a vitorlák is megsérültek).

Most break, így 2 hét múlva folytatjuk.

Squazee2005

Elismerésem, hogy azért BigMom csapata megmutathatta még az erejét és furcsa, de tetszett BigMom dalbetétje is, valahogy ideillet. Sajnálom a szünetet, de sebaj.. Alig várom, mi jön.

blackronin

901
Hát eléggé felemás fejezet volt, nem biztos hogy megérte rá várni 2 hetet...
A SH banda megmenekülése erőltetett volt, Oda-nak nem kellett volna elsütnie ezt a gagyi cliffhanger-t.
Jinbe elvileg a SH banda tagja, Luffy megjegyzése alapján, de valamiért MEGINT hátra kell hagyni.
Egyszer már ezt eljátszottuk a Fishmen Arc idején, elég röhejes volt újból látni.

Ja és Moscato, 16-ik BM fiú, valamiért életben van, annak ellenére hogy anno Big Mom elszívta a teljes életerejét a tombolása során...  ^^"

Reméljük a következő hét jobb lesz.

Squazee2005

Nem számítottam semmire, így nem húzott le az eredmény. Lehetett volna több benne, de a fejezet jobb lett, mint a spoiler, bár nem ütött.

blackronin

902
Ez volt a Whole Cake Island arc utolsó fejezete, összességében jobb lett mint ahogy az első spoiler-ek elolvasása után gondoltam.
Ennek ellenére egy kicsit felemás a zárás, az előző fejezet dolgait is hozzáadva.
Igazából attól függ majd a végső megítélésem, hogy a következő fejezetek miként folytatódnak.

Jövő héten Golden Week, szóval megint 2 hetet kell várni a folytatásra...  ^^"

Egy kis összegzés akkor az arc-ról, mert van miről írni:
[spoiler]Több mint 77 fejezeten keresztül követtük végig Luffy kalandját Totto Land területén, valamint első küzdelmét egy Yonkou-val.
Voltak jó és rossz pillanatok, de a szememben az arc jól teljesítette azt, amit elvállalt.

Jó oldal:
- Tökéletesen megismertük Big Mom karakterét, beleértve a személyiségét, a képességeit, a motivációját, a családját és a kalózbandáját
- Totto Land egy érdekes helyszín volt, jópofa ötletekkel
- Voltak emlékezetes harcok, pl. Luffy vs Cracker, Luffy vs Katakuri, Pedro vs Tamago
- a történetvezetés jó volt, nagyon tetszett az esküvő, a menekülés Big Mom elől, a tükörvilág
- komoly tétje volt az arc-nak (Sanji megmentése, Germa megmentése, rejtett tudás megszerzése, Jinbe csatlakozása), amelyek elérése áldozatokkal járt (Pedro, Pound halála és a Sunny is komolyan megsérült)
- Capone Bege egy remek karakter volt, valamint a bandáját is megszerettem
- remek flashback-ek a Germa-ról és Big Mom-ról
- igazán unalmas részek nem nagyon voltak benne, mindig történt valami érdekes.

Rossz oldal:
- Oda ugyan "Sanji évének" nevezte ezt az arc-ot (legalább egy részét), de szegény szakács barátunk nem kapta meg igazán azokat a kielégítő harcokat, amiket reméltem (persze volt egy jelentőségteljes Luffy vs Sanji küzdelem, valamint egy Judge elleni "látványharc", de a többi borzasztóan felejthető).
- Smoothie szerepeltetése nagyon ingadozó volt (főleg annak fényében hogy milyen szerepet tölt be a BM kalózoknál), előjött időnként, de néhány kevésbé érdekes BM kölyök helyett neki kellett volna adni több harcot.
- Oda kicsit túltolta Big Mom gyerekeinek számát, nagyjából a fele is elegendő lett volna, hiszen ennyi karaktert elég problémás mozgatni (valamennyire sikerült neki, de azért nem volt tökéletes, lásd. Smoothie esete)
- kicsit fura befejezés, néhány elcsépelt húzással (pl. SH kalózok "vége") ahol egyes részek összecsapottak voltak (pl. Pekoms), míg néhány szál feleslegesen lett elnyújtva (pl. Fishmen kalózok).

Nálam az arc így 8/10, egyértelműen elégedet vagyok vele mindent összevetve.  :smile:[/spoiler]

Squazee2005

Tetszett a fejezet, ezerszer jobb volt, mint a spoilerek szerint. :D Főleg az tetszett, ahogy Brulee emberibb lett. Mondjuk amúgy is csíptem, de az igazi. Egy kicsit még Pudingot is megsajnáltam.

Így összességében erről az arcról annyi, hogy így retrospektív érthetőbb az egész, de ehhez az is kellett, hogy újraolvassam, mert valahogy kicsit töményebb volt, vagy én lettem felületesebb olvasáskor. Az animébe is belenéztem, néha kell az is a karakterek kibontakoztatásához.
A lezárás szokatlan, mert Jinbei-ék és a Germa csak úgy ott lettek hagyva, illetve Pedro is nekem még lóg a levegőben, főleg azért, mert neki nem volt semmi flashbackje, hogy megértsük a karakterét és szomorúak legyünk miatta. Ezért is gondolom, hogy neki még nincs vége és van terve. De ha mégis meghalt, azt se bánom, csak így kevés.
Sanjinak voltak erős, jó pillanatai, de... ennyi. Talán majd egyszer, megint, valamikor.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2018-04-20, 23:19:12
Főleg az tetszett, ahogy Brulee emberibb lett. Mondjuk amúgy is csíptem, de az igazi.
Az AP-n írtam erről is, de véletlenül itt kihagytam.
Katakuri és Brulee jelenete az egyik legaranyosabb dolog volt az elmúlt időszakban, bemutatta hogy Big Mom családjában azért van igazi szeretet is, nemcsak felszínes hódolat.
Brulee, akit egyébként nem igazán kedveltem annyira az elején, ennek a kis flashback-nek hála sokkal szerethetőbb személyiség lett.

Quote from: Squazee2005 on 2018-04-20, 23:19:12
Egy kicsit még Pudingot is megsajnáltam.
Pudding is vegyes volt nálam nagyon.
Töbször is fárasztott, de a végére megszoktam a vicces "személyiségváltós" jeleneteit.
Az egyértelműen elmondható, hogy jobb karakter volt, mint Rebecca a Dressrosa arc-ban...

Quote from: Squazee2005 on 2018-04-20, 23:19:12
A lezárás szokatlan, mert Jinbei-ék és a Germa csak úgy ott lettek hagyva, illetve Pedro is nekem még lóg a levegőben, főleg azért, mert neki nem volt semmi flashbackje, hogy megértsük a karakterét és szomorúak legyünk miatta. Ezért is gondolom, hogy neki még nincs vége és van terve. De ha mégis meghalt, azt se bánom, csak így kevés.
Ez a fura, hogy ennyi szál maradt nyitott.
Jinbe, Fishmen kalózok, Pekoms, csak hogy a legfontosabbakat említsem.
Pedro-nak egyébként volt flashback-je (amikor elvesztette a szemét és a barátját, Zepo-t), így számomra érthető volt a személyisége és a háttere.

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2018-04-21, 09:42:27
Pedro-nak egyébként volt flashback-je (amikor elvesztette a szemét és a barátját, Zepo-t), így számomra érthető volt a személyisége és a háttere.

Jesszus pepita! Erre nem is emlékszem. Az arc lezárása és Golden Week alkalmából újra kell olvasnom ezt az egész arcot.

blackronin

#4215
903
Csak a RAW-t láttam és a summary-t, de HOLY SHIT.  :eek:  :zomg:

edit:
Kijött a fordítás is végre!
OPIC fejezet, kétség sem fér hozzá!  :jee:

Squazee2005

El is felejtettem, hogy ilyen korán kapjuk meg a fejezetet. Nagyon jó volt! csak el kellett hagyni Big Mom szigetét és minden újra szép és jó.  :kocc: De rohadt volt! :hopp:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2018-04-28, 23:14:17
El is felejtettem, hogy ilyen korán kapjuk meg a fejezetet. Nagyon jó volt! csak el kellett hagyni Big Mom szigetét és minden újra szép és jó.  :kocc: De rohadt volt! :hopp:
Én mindig meglepődök azon, hogy ezek a világpolitikáról/világeseményekről szóló fejezetek mennyire jók.
A mostani Reverie arc fókuszálhatna csak ilyenekre, kellene is egy rövidebb arc 10-15 fejezettel.
Az OP remekül kidolgozott, így mindig élvezetes olvasni arról, hogy mi történik a többi karakterrel is!

A korai fejezet miatt sajnos azonban töbebt kell várni a következőre, de valahogy kibírjuk.  :P

Isley

903

Ez a másfél billiós vérdíj és az Ötödik Császár titulus elég meglepő volt, és ez szépen meg is változtatja most már Luffy pozícióját is a világban. Egy ilyen 15 fejezetes arc jó lehet valóban, tehát remélem, nem is húzza Oda el, mert a Wanot már mindenki várja: Zoro visszatérését.

Squazee2005

Szeretem az ilyen fejezeteket. Jól jön az ilyen fajta szünet. Kíváncsi leszek majd Stelly-re, meg arra, mit fog szólni Sabohoz. :D

Nagy dobásra készül a Revolutionary Army, mindennek most jött el az ideje. Tetszik ez az irány. :jee:

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2018-05-11, 22:07:17
Szeretem az ilyen fejezeteket. Jól jön az ilyen fajta szünet. Kíváncsi leszek majd Stelly-re, meg arra, mit fog szólni Sabohoz. :D

Nagy dobásra készül a Revolutionary Army, mindennek most jött el az ideje. Tetszik ez az irány. :jee:
:tezsvir:

904
A Reverie Arc eddig elég ütősen indul, alig várom a folytatást!
Dragon parancsnokai mind király arcok és a design-ok is bejövősek.  :smile:

Innen látszik, hogy Oda Luffy-ék nélkül is remekül tudja hozni a színvonalat.

NLZ

[reserved]

blackronin

#4222
Quote from: NLZ on 2018-05-14, 21:33:26
https://thelibraryofohara.com/2018/05/14/one-piece-timeline/
Timeline, talán elég elég részletes :)
Köszi a linket, valóban nagyon alapos!  :smile:

edit:
Most olvastam, hogy sajnos a héten nem lesz fejezet...  :frown:
Nem volt jelezve, de hát ez van.
Egyébként érdekes, hogy a mostani Golden Week elég horror volt több mangaka-nak is, alig bírták a legtöbben befejezni az adott fejezetet, lásd Boku no Hero múlt heti része, ami tele van félkész vázlatokkal.

Squazee2005

Nagyon jó kis link @NLZ, köszi. Elvoltam vele rendesen.  ^^

905

Szuper fejezet volt, és annyi mindennel, hogy nehéz lenne felsorolni. Egy dolog zavart "SteRRy". Amúgy imádtam, ezt a kötetet tutira megveszem! Alig várom már, mi fog történni! Garp és Sterry jók voltak és Shirahoshi jelenetei is. Jöhet a következő!

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2018-05-25, 15:48:22
Nagyon jó kis link @NLZ, köszi. Elvoltam vele rendesen.  ^^

905

Szuper fejezet volt, és annyi mindennel, hogy nehéz lenne felsorolni. Egy dolog zavart "SteRRy". Amúgy imádtam, ezt a kötetet tutira megveszem! Alig várom már, mi fog történni! Garp és Sterry jók voltak és Shirahoshi jelenetei is. Jöhet a következő!
:tezsvir:

Kicsit el voltam havazva a munkával, ezért tudtam csak most beírni.

A Reveria arc eddig remek, alig várom a folytatást!  :whoah:

Squazee2005

906

Ééés ledobták a Strawhat atombombát. Nem tudom, mit kezdjek vele. Amúgy jó kis fejezet volt ismételten csak, de én alapjáraton élvezni fogom ezeket a fejezeteket.
Újraolvasva a BigMom részeket, azért egészen, kifejezetten jó lett az egész.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2018-06-01, 18:19:16
906

Ééés ledobták a Strawhat atombombát. Nem tudom, mit kezdjek vele. Amúgy jó kis fejezet volt ismételten csak, de én alapjáraton élvezni fogom ezeket a fejezeteket.
Újraolvasva a BigMom részeket, azért egészen, kifejezetten jó lett az egész.
:tezsvir:

Nekem tetszett az is, hogy a sok régi és új karakter dumál egymással, ezzel is erősítve a Luffy által létrehozott szövetségeket.
Marie Geoise, tudom hogy szokni kell de ez van, eddig érdekes, örülök hogy ezt a helyszínt is végre megismerhetjük. 

Squazee2005

Kicsit kotonászok a régi kommenteknél és sajnos idézni nem tudom, mert az eredeti posztoló szerkesztette a kérdését (Blackronin irányába mutogat) vagy nem tudom, de :

Quote from: Kraivan on 2010-08-29, 18:53:49

QuoteA másik: Shanksnak miért volt olyan fontos a szalmakalapja? Tizenéves kora óta folyton viselte.
Sztem erre az a valász, h ragaszkodnak, valami egyéni perverzitáshoz, ami a OP világ sava borsa.

Nem kell komolyan venni sok dolgot. Shanks vizuális egyedisége h ő volt A szalmakalapos kalóz.
Most ő a félkarú rabló. De ha jól rémlik az ő kalózjelképe a sebhelyes koponya...

Ugye utána rögtön jött a Time Skip utáni magyarázat, hogy Rogernek is ilyenje volt. Roger a kalandja kezdetén viselte már, így úgy vélem, hogy ő már akkor tudhatott valamit, vagy családi örökség volt... de a lényeg, hogy csak van valami jelentősége. Úúú, ezen még annyit fogunk gondolkozni! Vajon Oda hamar megszabadít a nyomortól, vagy csak a végén derül ki minden?

blackronin

#4228
Quote from: Squazee2005 on 2018-06-02, 00:03:12
...
Jó régi kommentet raktál be, lehet hogy tényleg én voltam a ludas...

Quote from: Squazee2005 on 2018-06-02, 00:03:12
Ugye utána rögtön jött a Time Skip utáni magyarázat, hogy Rogernek is ilyenje volt. Roger a kalandja kezdetén viselte már, így úgy vélem, hogy ő már akkor tudhatott valamit, vagy családi örökség volt... de a lényeg, hogy csak van valami jelentősége. Úúú, ezen még annyit fogunk gondolkozni! Vajon Oda hamar megszabadít a nyomortól, vagy csak a végén derül ki minden?
Ez az óriási szalmakalap eléggé váratlanul ért mindenkit, jó lesz majd megismerni hogy van-e kapcsolat a FI próféciája (amit a Madam jósolt), Roger és Shanks, valamint Luffy kalapja között.
Egyesek azt írják, hogy a kalappal akarják Luffy rosszhírét kelteni, de még egyelőre nagyon homály az egész.
Én egyébként majdnem azt hittem, hogy az utolsó duplaoldalon végre láthatjuk majd Luffy anyját, akiről esetleg kiderül hogy Mennyei Sárkány. Az azért nem semmit lett volna!

Ja és a banner-t lecseréltem, elvégre Oda megrajzolta nekünk az idősebb Luffy-t és Ace-t, ami kellemes meglepetés volt.
Ezzel kapcsolatban is páran megjegyezték, hogy az idősebb Luffy nem viseli már a szalmakalapját... érdekes észrevétel.

blackronin

#4229
Egy kis összefoglaló, a megjelent Ace novellák alapján:

1. Ace eléggé kapkodva ment végig az útján, lényegében csak sodródott az életében.
Nem volt meg benne az a tenni akarás, mint Luffy-ban. Ő csak híres akart lenni, de valódi életcélja nem volt neki.
Ez köszönhető annak, hogy mennyire megvetette az apját, Roger-t.

2. Ace először azzal vívta ki WB haragját, hogy elégette a FI-en található zászlóját... viszont ahhoz már nem volt bátorsága, hogy ezt nyíltan tegye meg. Titokban csinálta, néhány fishmen értesítette Jinbe-t a dologról. Onnantól kezdve Ace útját mindig követte egy fishmen, vagy maga Jinbe.

3. Shanks-sal találkozott az Új Világban, ahol elég kiábrándító képet alakított ki magáról. Különösen Beckmann-nak volt rossz véleménye róla. Shanks szerint Ace egy problémás egyén, aki tele volt gyűlölettel. Sokkal erősebbnek hitte magát, mint amilyen valójában volt.
Nem tartotta alkalmasnak arra, hogy valóban megváltoztassa a világot, legalábbis nem úgy mint Luffy.
Ace álma az volt, hogy legyőzze az egész világot.

4. Kapunk egy kis értelmezést a Yonkou tagokról is:
WB és Big Mom a régi generáció tagjai, míg Kaido és Shanks az újak.
WB a legerősebb kalóz, mert ő volt a legsikeresebb az életútjában. WB akkor mérges csak, ha valaki az elveit támadja.
Big Mom a leganyagiasabb kalóz, ő a leggazdagabb és ő rendelkezik a legerősebb családdal. Big Mom akkor mérges, ha nem a szája íze szerint alakulnak a dolgok.
Kaido fizikailag a legerősebb kalóz, vagyis a legerősebb élőlény. Ő magától a létezéstől is mérges.  :D
Shanks a legtitokzatosabb kalóz. Soha nem tudni, hogy éppen hol jár és nagyon ritkán mérges. A sebhelyéről, amit BB-től kapott, senkinek sem beszél, még a saját bandájában sem.

5. Thatch egy szakács volt, a 4. osztag a kajáért felelt WB hajóján. Ace bandájában nem volt szakács, így elég vacak kajákat ettek állandóan.  :P

6. Ace-t az Új Világban kapja el Jinbe, aki felelősségre vonja Ace-t a felelőtlen akciójáért. 5 napig küzdenek, míg megjelenik WB. Segít megszöknie a saját legénységének, majd elveszíti a harcot.

7. A novella azzal zárul, hogy a Spade Kalózok csapata beáll WB bandájába.